Binnenland Uit de itrbeiderswereld Rechtszaken Gemengd Nienws BSICHAM'S P1U.EN 5p©r1 cs Wedstrpea Onze Lachhoek VRAAG. Wij zijn inet ons zeve- pen broers. De oudste heeft gediend, 00 tweede was vrij wegens broeder- ienst, do derde diende is nu de ierde vrij wegens broederdienst ANTWOORD. Ja. VRAAG. Kunt u mij ook zeggen waar het informatiebureau voor In disch-gasten gevestigd is ANTWOORD. -• Vexwoeg u bij den heer W. J. Krijgsman, Kleverpark- freg 142, alhier. VRAAG. Hoe kan ik vocht vlek ten uit een tomerpak verwijderen ANTWOORD. Wanneer wij on der vochtvlekken watervlekken moe ten verstaan, kan men niets andere doen dan het pak laten drogen. Voor /vlekken van andere eoort is benzine Oieestal 't aangewezen middel.: Een onzer ahonnè's doet ons nog een middel aan de hand om 't „weer" uit lancaster gordijnen te verwijde ren. Dit middel is zure karnemelk, die meermalen met succes moet zijn toegepast. VRAAG: Hoe kan lk 't beste mijn kanarievogel reinigen» 13 petroleum een goed middel? ANTWOORD: Plaats den vogel in een schoone kooi en spuit kooi en vo gel goed met insectenpoedeir in. Geef vooral dagelijks frlsch badwater. VRAAG: Kunt u mij ook zeggen xVaar de vereeniging van detailhan delaren in brandstoffen gevestigd is? ANTWOORD: Schriji aan den heer M. H. Kranen, Noordvest, Schiedam. VRAAG: Mag ik mei een goed be dekt geweer, waarvan haan en sluit- stuk nog extra met doeken verze kerd zijn, over de straat gaan? ANTWOORD: Ja, dat is geoorloofd. EEN CHRISTELIJK GYMNASTIEK- VERBOND. In een druk bezochte vergadering van gymnastiekvereenigingen, afdee- lingen van het Nedarlandsch Jonge lingsverbond te Utrecht gehouden, word in beginsel besloten tot oprich ting van een Christelijk Gymnastiek Verbond. KINDERVERLAMMING. Te Heeren veen doet zich een ge val van kinderverlamming voor bij een vierjarig kind. De toestand is ernstig. HUISELIJK LEED. De mijnwerker D. te Vaearade, L., mo*>st de hulp inroepen van dx. De Wever, ten einde meerdere ernstige wonden t« laten verbinden, o.a. een diepe steekwonde in het hoofd en di to snijw'jnden aan de handen. De deerlijk toegetakelde man verklaar de. dat deze wonden hem te zijnen huize waren toegebracht door... zijn eehtgenoote en kinderen. ZONDERLINGE DIEVEN. Moeder dé vrouw was dezen zo mer herhaaldelijk nachtmutsen van de bleek kwijt.Men dacht aan diefstal ma-jf van 'n dief of dieven merkte men nooit iets. Tot... voor enkele da gen, bij 'n hevigen rukwind, het ge- heele ooievaarsnest op het erf met rad en alles kwam neerstorten en de fragmenten van de verschillend ge kleurde nachtmutsen van moeder de vrouw meteen van haa rhooge verhe venheid neerdaalden. Nu was het raadsel opgelost. ONGELUKKEN. Te Maastricht geraakte in hot Vil lapark een 9-jarige jongen, die daar op de vestingterreinen aan het spelen was en vermoedelijk de tram niet hoorde nadn-ren, onder de stoomtram Tongeren—Maastricht, die hem let terlijk door midden sneed. Aan de oliefabriek „Do Liefde" van de firma Jan Prins te Wormerveer, is de 'abrieksarbeider C. Klaus door een riem gegrepen en rondgeslingerd, met het gevolg, dat de dood onmid dellijk intrad. De ongelukkige, die te Krommenie woonachtig was, laat een vrouw met acht kinderen achter. Toen de ruim 70-jarige weduwe Steenwinkel te Gouda, op het Vijver hofje, zich voor het eerst in haar nieuwe woning ter ruste wilde bege ven, geraakten, doordat zij in aanra king kwam met een lampje, haai1 onderkleederen in brand. Zij werd zoo deerlijk gebrand, vooral aan het bovenlichaam, dat zij is overleden. HOLLAND OP DE BELGISCHE TEN TOON S TELL1N G. Het plan, om bij de aanstaande ten toonstelling te Brussel in liet Neder- landsclie paviljoen op de eerste étage eene afdeeling van oud-Hollandsche kunst te installeenen, is veranderd. Deze eerste verdieping wordt voor de Nederlandsch-lndische afdeeling vrij gehouden, terwijl do oud-Hollandsche kunst te zien zal zijn in de speciale tentoonstcilingsafdceling „Rubens en zijn tijd", die gevestigd zal zijn in de „Grand Ilall du Cinquantenaire", naast den salon voor moderne beeld houw- en- schilderkunst, waarvoor Nederland mede inzendingen heeft toegezegd. De heer Regout arriveerde dezer dagen te Brussel, om een en an der te regelen. DE BURGEMEESTER VAN BEST. Te Best hebben zich naar aanlei ding der schorsing van den burge meester twee partijen gevormd, be staande uit vóór- en tegenstanders van de söhorsingszaaik. Een aantal kiezers-ingezetenen geeft bij open brief van hunne goede gezindheid je gens den burgemeester blijk. Verder zeggen zij den burgemeester den besten sLeun voor de toekomst toe, terwijl ten slotte wordt medege deeld, dat zij ca naar zullen streven, dat de heer Dohbelaore in de naaste toekomst omringd zal worden door een raad, die de gevoelens deelt van de meerderheid der ingezetenen» Bit üb Haagsche BB Amslerdamsche Brieven aan de verschillende bladen De Hagenaar van 't Deventer dag blad schrijft o.a.: Minstens even gevaarlijk voor de genen, die er mee in aanraking ko men, zijn de steeds in aantal toene mende zoogenaamde sociëteiten, die veelal eerst tegen het middernachte lijk uur haar poorten openen, om de „leden" en lid kan daar zoo wat een ieder worden gelegenheid te geven grof te spelen. De mooiste hui zen worden tegenwoordig door de handige onderncmfvoor speelsocie- teilen gekocht ot' genuurd en op de weelderigste wijze ingericht, 's Zo mers slaan de heeren hunne tenten te Scheveningen op, terwijl na afloop van het badseizoen het bedrijf naair stadslocaliteiten wordt overgebracht. Brutaalweg worden deze periodieke verhuizingen in de Haagsche bladen met groote advertenties aan den vol- ke verkondigd, zoogenaamde verga deringen en uitvoeringen worden op dezelfde wijze gepubliceerd en justi tie en politie staan er eenvoudig machteloos tegenover. In den regel wordt de onderneming op touw gezet met den bijstand van een rechtsge leerden raadsman, die er dan voor te zorgen heeft dal de „vereeniging" of de „sociëteit" aan alle wettelijke eh schen voldoet. Zoo zeker zijn de hee ren van hun zaak, dat in sommige i van dese soort gelegenheden de poli- i tie döorloopend geïntroduceerd is en dus vrij kan binnentreden. Of het door Minister Nelissen ingediende wetsontwerp dit kwaad zal uitroeien, staat nog te bezien; ik voor mij vrees althans, dat men wel weer een uit weg zal weten te vinden om door de mazen van de wet heen te kruipen. Men schrikt van de verhalen der gere gelde bezoekers van deze speelholen: duizenden guldens worden in enkele minuten met baccarat, roulette en dergelijke spelen verloren en wat het ergste is, meestal op crediet, daar men in de meeste van deze sociëteiten groote sommen kan opnemen, al is men ook voor geen dubbeltje goed. Dezen zomer werd nog in „Deli Club' door een jong advocaat, gelukkig een tamelijk vermogend jongmensch, in één nacht een kapitaal van 60.000 gul den verspeeld. Het loopt werkelijk de spuigaten uit. De briefschrijver uit Amsterdam, van de Prov, Gron. Ct. vertelt: I>e ontslagaanvrage van burgemees ter Van Leeuwen is wie zal er zich over verwonderen? the topic of the, day. Ieder spreekt er over, ieder heeft zijn oordeel er over, ieder weet iets omtrent de motieven die er toe geleid hebben. De burgemeester heeft gewei gerd zich daaromtrent uit te laten en dientengevolge is geen grens gesteld aan het veld der gissingen, doch waar geen enkel saillant feit valt aan te wijzen, dat hem tot dit besluit kan hebben gebracht, zoekt de meerder heid van het publiek de reden in de eerste plaats in de omstandigheid, dat mr, Van Leeuwen, beu van het parlementje spelen van den Raad, juist nu geen enkel feit zich heeft voorgedaan, dat hem stof tot onge wone ergernis zou kunnen geven, de gelegenheid tot heengaan gunstig ge acht heeft. Ik sprak naar aanleiding van het feit dezer dagen met een zeer goeden bekende van mr. Van Leeu wen en hij herinnerde or aan, dat reeds vroeger geruchten hebben ge- loopen betreffende het heengaan van den burgemeester. Een der bladen had toen verzekerd, dat dit heengaan vaststond en daarop van mr. Van Leeuwen, in het buitenland (was het Zwitserland of Italië?) toevend, de schriftelijke verzekering gekregen, dat daar niets van aan was. Toch had het blad het toen niet zoo heelemaal mis. In die dagen had mr. Vaai Leeuwen werkelijk te veel van zijn krachten geèischt. Hij had zich overwerkt en wilde heengaan. Zijn dokter vond dat best, onder verzeke ring, dat hij slechts dan goed zou op knappen als hij dan onmiddellijk op reis ging. Daar wilde de burgemees ter evenwel niets van weten: als hij zijn ontslag naan, moest hij juist voorloopig in functie blijven ten ein de zoo goed mogelijk de loopende zak ken af te doen. De geneesheer achtte echter een flinke reis een onuitstel- baar geneesmiddel voor zijn over werkten geest, en in de overtuiging, dat de dokter het bij het rechte eind had, begaf mr. Van Leeuwen zich voo reenigen tijd op reis in plaats van het bijltje ex bij neder te leggen. De gedachte om heen te gaan bleef ech ter bij hem hangen en mr. Van Leeu wen heeft een tijd afgewacht, dat er niets was hetwelk hem tot aftreden kon prikkelen, om aan die gedachte uiting te geven. Dat was, gegeven zijn besluit, ver standig van hem gezien, doch het voorkomt niet, dat hem op den duur zal worden aangewreven do meening, door de dagbladen hem toegedicht: dat hij vindt, dat de Raad te veel praat en te weinig uitvoert. De Haagsche collega van dit blad schrijft: Dat onze burgemeester, baron Swearts, vandaag of morgen het voor beeld van zijn Amsterdamschen ambt genoot wel volgen zal, staat bij mij vast Evenmin als voor den heer Van Leeuwen zal er een bijzondere aan leiding noodig zijn of een ander ambt hem behoeven te roepen, om er de bijl bij neer te leggen. Want ook In den Haag wordt het, door de wijze waarop de Raad is samengesteld en zijn taak yejrvulk.uiterst. laatiff en. on dankbaar werk om aan hét hoofd des bestuuxa te blijven staan,. DOOR EEN VARKEN GEBETEN. Toen de landbouwer Kelderman te Wehl zich onder zijne varkens begaf, werd hij door een der dieren zoodanig aangevallen en gebeten, dat men voor zijn leven vreest. BRANDSTICHTING. Te Papendrecht brandde onlangs een hooischelf onder verdachte om standigheden af in de nabijheid van den brand werd een vreemde polsstok gevonden en dat leidde lot- ontdekking van den vermoedelijken brandstich ter. De marechaussee spoorde don eigenaar van den polsstok op en nam hem in arrest. Hij moet reeds een be kentenis hebben afgelegd. EEN WAARSCHUWING AAN IMMI GRANTEN NAAR CANADA. In het belang zijner landgenooten, die voornemens zijn naar Canada te immigreeren schrijft de vroegere Hol lander, de heer G. L. Boer (C. P. R. Laboratory Winnipeg, Canada) in eenige bladen een ingezonden stuk, waaraan we het volgende ontleenen Telkens en telkens weder ontmoet ik Hollanders, afzonderlijke en soms in meerderen getale, die de dupe wa ren of zullen worden hunner onwe tendheid. Inzake Canadeesche toestan den. Het ligt geenszins in mijn bedoeling eene ellenlange, geschiedenis te schrij ven, ik wil slechts enkele wenken ge ven en gaarne tot „kosteloos informa tiebureau" dienen voor diegenen, die gezonde informatie wenschen omtrent Western Canada en zich geen immi gratiekoorts op den hals willen ha- Ten. Sedert ik in September 1906 te Win nipeg, Western Canada's meest belang rijke stad, aankwam, hebben mijne gedachten zich meermalen onledig ge houden met het vraagstuk Wat is tegen en wat vóór de Europeesche im migratie en de Hollandsche in het bij zonder. Naar eigen ondervinding en die van anderen, mij in den loop der tijden meegedeeld, durf ik constateeren, dat het „voor" het „tegen" overtreft voor diegenen, die wei ingelicht zijn vóór en tijdens hunne immigratie-periode. Natuurlijk is de ind-vidualiteit van den immigrant een even groote factor in dit probleem, ais de informatie, waarop het individu zijn gewaagde onderneming baseert. Canada is en wordt Ieder jaar meer het land der opportunities voor een ieder wien een paar stevige handen, gezond verstand, een groot gezin en ©enig kapitaaJ ten dienste staan, maar ik bedoel hier een zeker (doch slechts zeer kleinï aantal ambachtslieden, en hoofdzakelijk den ervaren landbou wer, veefokker of melkboer, wiens on derneming gebaseerd is op grondig onderzoek en die degelijk advies beeft ingewonnen. Het Holl. vice-consulaat, in handen van mr. Sterling, is waarschijnlijk de aangewezen plaats tot het verkrijgen van zulk advies, schriftelijk of per soonlijk, (doch schriftelijk te prefe ree ren). Teneinde hun, die zich misschien reeds hebben voorgenomen bij de eerstkomende gelegenheid naar West ern Canada te immigreeren, teleur stellingen te besparen, waarschuw ik ernstig voor den op handen zijnden winter. Afgescheiden van de gestrenge kou de, waaraan ook de Hollander móet gewennen door eerst, voorjaar, zomer en najaar mede te maken, valt hier 'swinters nagenoeg niets te doen; vooral zij, die geen vasten werkkrmg hebben en den weg niet weten om werk te vinden, staan aan de grootst© ellende bloot. Het voorjaar tegen Mei is de eenig gescliikte ti'd om immigratieplannen naar liier in uitvoer te brengen. Besteed daarom uw lange winter avonden aan do'studie der Engelsche taal, want ook zonder eenige kennis daarvan, zijn de tegenspoeden, die u hier wachten, legio. Koloniën CHOLERA. Uit Batavia wordt dato 7 October aan de Sumatra Post geseind De cholera is onder de inlanders aan het minderen. In het stadsver band zijn nog 7 lijders overleden, te Priok geen. In het hospitaal overleed nog 1 Europeaan. Het bestuur heeft nieuwe maatrege len genomen in de kampongs, waai choleragevallen werden geconsta teerd, en slecht drinkwater was. Daar zal gratis thee worden verstrekt. De wijkmeesters zijn gedreigd met onmiddellijk ontslag, ais zij dood en en zieken verzwijgen. Later werd nog aan hetzelfde blad geseind JDe cholera te Batavia neemt zeer ai. Woensdag (6 October) zijn over leden in de stad 6 inlanders, te Priok 1, te Weltevreden 1 Europeaan, en een Europeaan in de verpleging. Het totaal aantal doodon bedraagt thans 458. DE PAPENDRECHTSCHE STRAF ZAAK. In de zaak Garsthagen, die 18 No vember, voor het gerechtshof te Arn hem in behandeling komt, zijn 71 ge tuigen gedagvaard. Onder de nieuwe getuigen bevindt zich de inspecteur van politie C. v. d. Pol Jr., uit Rotterdam, die op last van den minister van Justitie een uit gebreid onderzoek heeft ingesteld en waardoor verschillende nieuwe pun ten aan het licht zijn gekomen. DE RAMP VAN DE „HESTIA."' Omtrent de stranding van de Hes- tia kan nog worden gemeld, dat, be halve de zes personen die nog levend, yaa bet wrak zijp afgebracht, nlfe mand gered is. Reeds was een der booten van de Hestia aangespoeld met vier lijken er in. Het zoeken langs het strand en met reddingsbooten in de kustwateren werd ijverig voortge zet, maar men koesterde weinig hoop dat nog menschen zouden kunnen worden gered. Een later bericht maakte de waar schijnlijkheid, dat de overige opva renden van de Hestia (het waren er vior en dertig) zijn omgekomen, tot zekerheid. Ook de overige booten zijn nu aangespoeld; zij waren ledig. Trouwens, een dier booten was bij het verlaten van het schip zóó met menschen volgepropt, dat de riemen niet konden worden gebruikt en het huikje willoos naar volle zee afdreef. In die boot bevond zich ook de gezag voerder. Een deT 6 geredden heeft het vol gende verteld: „Het schip is vergaan. Aan het strand werd het gebeurde pas later gemerkt, want er hing een zware mist. Wij zessen bleven 38 uur in 't want vastgebonden, al dien tijd zon der voedsel te nuttigen of te drinken. Toen de reddingsboot ons kwam af halen verkeerden wij In een ellendi- gen toestand. Ons lijden was zoo vree selijk, dat een van ons er wel niet van zal opkomen. Nadat wij 24 uur in hot want had den gezeten toonde de groote mast neiging om te vallen. Wij trachtten dus toen al kruipende en tastende de brug te bereiken, maar daar aange komen, bleek zij onder water te staan en wij moesten weer naar onze vroe gere plaatsen in het want terug." Aan een ander relaas van een oog getuige ontleenen wij de bijzonder heid, dat toen de reddingsboot het wrak was genaderd, den verkleum den mannen in het want werd toege roepen in zee te springen. Dit deden zij, ieder op zijn beurt; en meer dood dan levend werden zij uit 't water ge- vischt. DE POOLRUZIE. Cook heeft te Hamilton in Montana, waar hij een lezing hield, een minder aangename ontmoeting gehad. Nau welijks was hij met zijn voordracht over de Noordpoolreis aangevangen, of hij werd in de rede gevallen door een zijner vroegere gidsen, die de be klimming van den Mc. Kinley-berg had meegemaakt en op heftige wijze ontkende, dat de expeditie den top bereikt had. Ook de andere gids be vond zich in de zaal en bevestigde de mededeelingen van zijn kameraad. Coolc bleef volkomen kalm. De ver gadering stelde zich echter aan de zijde der gidsen, en nam een motie aa.11, waarin zij haar wantrouwen in Cook's beweringen uitsprak. EEN FORTUINTJE. Bij een in vrij armoedige omstan digheden verkeerende familie Hale, in Easky (Ierland) is dezer dagen be richt gekomen van de Mexicaansche regeering, dat zij binnen enkele we ken van die regeering zal ontvangen de som van 200.000 pond sterling. Een oom van die familie, thans overleden, was naar Mexico geëmi greerd en daar een welgesteld man geworden. In een tijd, toen Mexico groote behoefte had aan geld en het land in oorlog was, had die oom 65.000 pond sterling aan het land ge leend. Dit geld wordt nu met interest aan de familie terugbetaald. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. De Geneesheeren zijn het misschien niet eens over de juiste oorzaak van indi gestie, maar wanneer het voed sel de maag bezwaart, verdrij ven snel en zeker alle oorzaken van 0 de verstoring. teger ea Vloot Binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met de herziening van het reglement van administratie bij de Landmacht. Naast verscheidene vereenvoudigingen zal waarschijnlijk ook een ingrijpende verandering ge bracht worden in het geldelijke be heer, door de troepen-officieren te ont heffen van hunne bemoeienis met korpskassen en verantwoordelijkheid in geldzaken. Daarmede zal dan ge paard gaan, dat de kwartiermeesters en, onder hun toezicht de administra teurs der onderdeelen persoonlijk ver antwoordelijk worden gesteld voor 't richtige voeren der administratie,, KAPITEIN CHRISTOFFEL. Naai' de Tel. verneemt, aal binnen kort de eeresabel plechtig worden uit gereikt aan kapitein Chiristoffel, den held van het Indische leger. Reeds eenigen tijd geleden, toen hij repatri eerde, had zich te Amsterdam een commissie van officieren gevormd om hem een degen aan te bieden. Zijn ge zondheidstoestand belette hem die uitnoodiging aan te nemen. Thans is daar dezelfde commissie bestaande uit de heeren kol. Brocx, kol. Ophorst, luit.-kol. E. Luden, luit.-kol. Van Trooyen en kap. De Reede, opnieuw een oproep tot de officieren gericht, om hem ter gelegenheid van die hoo- ge onderscheiding het voorgestelde diner aan te bieden. Het pantserschip Noord-Brabant Is van San Francisco vertrokken, ten einde via Japan de terugreis naar NsdL-Indië te oodernemen. VOETBAL. Het competitie-programma voor a.s. Zondag. Zondag a.s., 7 November, worden de volgende 1ste klasse-competitie-wed strijden gespeeld Westelijke 1ste klasse Leiden AjaxHercules, H. J. Willing. Haarlem HaarlemH. B. S., J. Moorman. Rotterdam SpartaVelocitas, C. J. Groothoff. DordrechtD. F. C.—II F. C., H. A. Tromp Den Haag H. V. V.—Quick, H. A. Meerum Terwogt. Oostelijke 1ste klasse In het Oosten worden slechts twee lste klasse ontmoetingen, vanwege de beker-wedstrijden, gespeeld, en wel WilhelminaG. V. C. en Vitesse't Zesde. DE ZILVEREN HOCKEY-BAL. Door den Nederlandschen Hockey en Bandy-Bond is eene circulaire ge richt aan alle hockey-clubs in Neder land, om li'ent den Zilveren Hockey bal, welke wissel prijs, zooals men weet, door de firma G. J. Eilers Co. te Amsterdam werd uitgeloofd, ter wijl het bestuur van den bond besloot dezen prijs onder alle hockey-ciubs in Nederland te laten verspelen. Verle den jaar werd de Zilveren Hockey-bal voor de eerste maal door de Haarlem- sche llockey-Club gewonnen, welker naam er op werd gegraveerd wint deze vereeniging ook dit jaar, dan zal zij definitief eigenares van den prijs zijn. Do wedstrijden zullen dit jaar 14 November beginnen met de eerste ron de, terwijl de tweede ronde 12 Decem ber zal gespeeld worden. De ver dei'e data worden bekend gemaakt. De finale tusschen de twee overblij- venden wordt op onzijdig terrein ver speeld. WIELRIJDEN. Een winterbaan. Naar de „N. S.'- meldt, tracht men in Den Haag een winterbaan te krij gen. LUCHTVAART. Prins Albert van België is Zater dag te 3 uur te Antwerpen met een bestuurbaren balion opgestegen, in gezelschap van den graaf De la Vaulx. Tegen half vier daalde de ballon vlot. De Prins, die luide werd toegejuicht, sprak een woord van warmen dank voor den schoonen, onvergetelijken tocht. 's Morgens te 10 uur was Craboy opgestegen. Nauwelijks was zijn toe stel van den grond, of het stortte we der omlaag. De aviateur kwam onder de machine te liggen. Van alle kan ten snelde men toe om hulp te bieden. Craboy kwam echter zelf te voor schijn en schijnt ongekwetst. De dok toren constateerden echter, dat hij een arm had gebroken. Het toestel was zwaar beschadigd. NIMROD. De Koninklijke Nederlandsche Jachtvereeniging Nimrod hield giste ren een veldwedstrijd voor „retrie vers" in de duinen onder Zandvoort. Deze wedstrijd had plaats onder be gunstiging van heerlijk frisch na jaarsweer en werd bijgewoond door een 50-tal dames en heeren. Ingeschreven was door 8 eigenaars met 11 honden (eerste loop). De eerste prijs (gouden medaille) werd door de jury, bestaande uit de heeren Jhr. Ch. F. van de Poll (Haar lem) en P. Blom (Hilversum) toege kend aan F. W. C. H. Baron van Tuyll van Serooskerken (Velsen) met zijn hond Wisdom, gladh. retrieveir, Reg. no. 14106 r., geb. 1900 van Champion Blizzard u. Wise Fokker: Bishop. Dè 2de prijs (zilveren medaille), be haalde Baron E. van Tuvll van Se rooskerken ('s-Hage), met zijn rrond Gale, gladh. retriever, Reg. no. 14116, r., geb. April 1903, van Breeze u. Al ma: Fokker: W. Harter. De 3de paps (bronzen medaille) werd behaald door Jlvr. P. Quarles v. Ufford, (Haarlem), met zijn hond Luck of Overveen, gladh. retriever, Reg. no. 14111, r., geb. Dec. 1907, van Broom u. Nell. Fokker: G. J. v. d. Vliet. Na afloop dankte Jhir. van de Poll de heeren C. A. A. Dudok de Wit Jr., en John W. Wilson, die hun terrei nen welwillend ter beschikking had den gesteld (eerste jacht). Stoomvaartberichfen Het stoomschip Wilis, van Java naar Rotterdam, vertrok 30 October van Padang. Het stoomschip Tahanan, van Java naar Rotterdam, vertrok 1 November van Port-Said. Het stoomschip Ternate, van Rot terdam naar Java, arriveerde 1 Nov. te S aliang. Het stoomschip Ophir, van Rotter dam naar Java, passeerde 31 October Perim. Het stoomschip Gedé, van Rotter dam naar Java, passeerde 31 October Gibraltar. 1-Iet stoomschip Grotius, van Amster dam naar Batavia, vertrok 30 Octo ber van Colombo. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 30 Oct. Kaap del Armi. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 31 Oc tober van Suez. Het stoomschip Banda, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 31 Oct. van Perim. Het stoomschip Celebes, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 31 Oct. Ouessant. Het stoomschip Flores arriveerde 31 October van Hamburg te Amster dam. Het stoomschip Noordam, van Rot terdam naar New-York, passeerde 31 Oct., v.m. 11 u. 55 m., Scilly, Het stoomschip Sloterdijk, van Rot terdam naar Philadelphia, passeerde 1 Nov.. v.m. 10 uur, Scilly, Het stoomschip Na&sovia (Canada- Lijn), arriveerde 1 Nov. van Quobea en Montreal to Rotterdam. Het stoomschip Zaandijk (Canada- Lijn), van Rotterdam naar Quebec eo Montreal, passeerde 1 Nov., voorm. 8 uur, Lizard. Het stoomschip Gooben, van Rot terdam naar Japan, vertrok 31 Oct. van Algiers. Het stoomschip Zijldijk (Canada- Lijn), van Rotterdam en Hamburg naar Quebec en Montreal, passeerde 31 October, dos voorm. 11 uur 30 min. Beachy Head. Het stoomschip Zaanland, van Am sterdam naar Buenos Ayres, vertrok 31 Oct. van Corunna. Het stoomschip Sindoro, a an Java naar Rotterdam, passeerde 1 Novem ber Dover. Het stoomschip Kleist, van Rotter dam naar China, arriveerde p. t. 31 Oct. te Singapore. Hot stoomschip Gorredijk (Neptune Lijii), arriveerde 1 November van Baltimore via Newport News te Rot terdam. Het stoomschip Oranje, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 31 Oef,, te Southampton. Het stoomschip Koning Willem i, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 31 Oct. van Gemia. Het stoomschip Lombok, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 1 Nov. van Genua. Marktnleuws Groentenmarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 1 November 1909 Appelen, Aangevoerd 76 H.L., ver kocht 60, I 4--/ 10. Peren. Aangevoerd 51 H.L., ver kocht 40, 412. Bloemkool 300 stuks, 5—10 ct. Roodekool. Aangevoerd 4000 stuks, verkocht 3000, 3-7 ct. Wittekool 200 stuks, 3—5 ot. Savooiekool 4000 stuks, 35 ct. Snijboonen 1 mnd. 3. Heerenboonen 5 mnd., 1.50—f 3.60„ Wortelen 1000 bos, 5—7 ct. Op de Maanda galhier gehouden Botermarkt waren aangevoerd en verkocht: Boter 54 KG., 1.701.80 per KG„ Biggen 16 stuks 710 per stuk.) Schrammen 2 stuks, 16 per stuk. N. Kalveren 6 stuks, 714 per stuk. Gedurende de maand October wer den aan de Groen tenmairkt aange voerd en verkocht: Aardappelen: aangevoerd en vea> kocht 178 HL., 1.90—/ 3. Appelen: aangevoerd 1600 HL., ver kocht 1390 HL., 3—/ 10. Peren: aangevoerd 140 HL., vei> kocht 10503 HL., 3—12. Bloemkool aangevoerd 34000 stuks, verkocht 28000 stuks, 38 cent. Roode Kool, aangevoerd 39000 stuks verkocht 31000 stuks, 2—7 cents. Witte Kool aangeveord 14000 stuks, verkocht 13000 stuks, 25 cents. Savoyekool aangevoerd 41000 stuks, verkocht 32000 stuks, 27 cents. Snijboonen: aangevoerd en verkocht 135 manden 12.50. Heerenboonen aangevoerd en ver kocht 761 manden, 0.90—/ 2.50. Wortelen aangevoerd en verkocht 1300 bos, 47 cent. EVENREDIGHEID. Gast. Maar kellner, die bicfslvk is immers veel te klein voor zoo' 1 groot bord. Kellner (roept). Aannemen, de a meneer een kleiner bord. HET AFBREKEN VAN EEN DAG! BLAD-ARTIKEL. Het bovenstaande heeft reeds me- nigen redacteur onaangename oogen- biik-k£2- verschaft. Wat al niet ge beuren kan, wanneer men aan een verstrooid zetter het afbreken van een belletristisch stuk overlaat, hiervan heeft onlangs een Weener dagblad een koddig bewijs geleverd. Deze brak een feuilleton op de volgende wij ze af „Terwijl uit het versterkte kasteel een hagel van 'kogels op de beleger aars nederviel, stormden de dappere helden met opgestoken lans den berg op, vol geestdrift roepende Wordt vervolgd. IN TWIJFEL, Bezoeker (van een restaurant). «■_- Hé, kellner, vertel me eens, heeft deze biefstuk indertijd niet bij de cavalerie gestaan DE JONGSTE DOCHTER. Aanspreker. Juffrouw, ik kom u het overlijden van de jongste dochter van Van der Paden, hier achterom, bekend maken. Juffrouw. Hoe jammer, hoe oud was het kuid Aanspreker. Veertig jaar, jui- frouw. NIET DUUR. Vriendin. O, wat staat je dia nieuwe hoed en die nieuwe japon beelderig. Hoeveel kost die je wel Jonge vrouw. Zooals gewoonlijk niet veel, slechts een paar traantjes. BELEEFD. Eerste heer. Och, mag ik zoo vrrj zijn, u opmerkzaam te maken, dat u op mijn voet staat Tweede heer (trekt snel zijn voefi terug). Eerste heer. O, neem me niet kwalijk, het had geen haast. IN DE HERBERG. A. Wat drommel, daar heb ik' een andere jas aangetrokken en nu heb ik geen portemonnaia of geld bij me. B. Daarvoor behoef ik geen an dere jas aan te trekken. OVERBODIG. Mama. Arthur, uit wat jé daar geschreven hebt, kan een verstandig mensch niet wijs worden. Zoontje. Maar, mama, dat be hoeft ook nietwaarom zou een veav standig mensch nog .wijs moetenf worden t

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6