Verschijnt dagelijks, behalve op Zoo» en feestdagen- NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. KWARTJES-ADVERTENTIËN 27e Jaargang. No. 8086 WOENSDAG 8 NOVEMBER 1909 —5 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB BAANDBNl Voor Haarlem .ij, L L 8 L l3S Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Ia (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummersj«j|H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 03! H ,0e omstreken en franco pet post 0.45 Uitgave der Vennootschap fcoaren» Custer. Directed! IX PEEREBOOH. ADVERTENTIÊ Ni Van 1—5 regels 50 Cts.i Iedere regel meer 10 Cts, Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /V—elke regd meer /0.i8 Reclames 30 Cent per regel Bq Abonnement aanzienlijk rabat AdvertenttSn van Vraag en Aanbod, hoogstens ses regels, 25 Cts. per plaatsing/ 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie es Administratie! Groote Oootstraat taiereommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij! luider Buiieuspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiCn en reclames van bulten hei Arrondissement Haarlem tn dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. V. AL.TA, Warmoesstraat 7378, Amsterdam. Telephoon tnterc, 6229, WAAROM hebben onze voor Vraag en Aanbod zooveel succes? OMDAT de oplaag van onza Courant zoo groot Is en steeds stijgt, zoodat onze advertentiën door vele dulzende abonné's gelezen worden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 4 NOVEMBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. Je.nske.rk: Uitvoering door God Is mijn lied, 7| uur. Brongebouw: Concert Haairlemsch Muziekkorps, 8 uur. Café de Karseboom: Concert Am sterdamse h Trio, 7J uur. St. Bavo: Cursus R. K. Geloofs- en Zedenleer. Onderwerp: Bijbelverta ling en Bijbellezing, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num- ïier vinden onze lezers een artikel „Brazilië" in de rubriek Om Ons Heen. Mr. Tideman contra den Kantonrechter. Het navolgende stuk werd ons gis teren toegezonden voor het vorig num mer, maar op 't laatste oogenblik te ruggevraagd, omdat daarin enkele vergissingen verbeterd moesten wor den. Wanneer men zoo eens nagaat, wat Mr. Tideman in Bloemendaals raad- taai over den Kantonrechter te Haar lem heeft verkondigd, zou men allicht geneigd zijn te gelooven, dat de toe stand van de politie te Haarlem en Omstreken en niet het minst te Bloe- mendaal onhoudbaar dreigt te wor den, zoo zelfs, dat er materiaal tegen genoemden magistraat verzameld moet worden om aan den Officier Yan Justitie of aan den Procureur- Generaal te zenden, om... Ja wat? Materiaal verzamelen, om te zien waar de schuld is, doch reeds bij voorbaat verklaren, dat de schuld bij den Kantonrechter te Haarlem is. Ra... ra... wat is dat? Waar Mr. T. zegt, dat de politie moedeloos wondt, dat de houding van den Kantonrechter de geest bij de politie doodt, is het wel eens goed de feiten na te gaan die bekend lijn, om te zien of de geruchten, tvaarvan Mc. T. spreekt, waar zijn. In het jaar 1908 werden in het kan- Ion Haarlem (de gemeente Haarlem en elf omliggende gemeenten) pl.m. 600 processen-ver baal meer opge maakt dan in 1907, terwijl dit jaar de eerste 10 maanden reeds pl.m. 500 processen-verbaal meer opleverden, flan in hetzelfde tijdsverloop van 1908. Blijkt hieruit dat de politie moe deloos wordt? Integendeel! Ook de cijfers omtrent v r ij s p r a- k e n is de moeite waard om te zien. Ingevolge dagvaarding werden in 1908 aangebracht 3866 zaken, waar in 126 vrijspraken volgden. Doch Mr. T wraakte den toestand te Bloemendaal in het bijzonder. Zijn nu die 126 vrijspraken alleen op Bloe mendaal betrekking hebbend? Het aantal ve roordeelingen ten gevolge van door de gemeente-po- litie van Bloemendaal (hieronder niet begrepen de particuliere Jachtopzie ners, onbezoldigde rijksveldwachters of andere niet-gemeentelijke politie beambten) opgemaakte processen-ver baal bedroeg 153. Het aantal vrijspra ken 2, zegge twee. Wie nu rekenen kan, berekene de verhouding die bestaat tusschen de verschillende cijfers en men xal zien, dat de toestand voor Bloemendaal gunstig, zelfs zéér gunstig is. En deze twee vrijspraken had .den geen betrekking op het te hard rijden van auto's, bet spannen van prikkeldraad langs- of het werpen van onreinheden op den openbaren •weg. (Hierop werd immers door Mr. T. gewezen). Wat van deze laatste overtredingen aangebracht Is werd alles veroordeeld. Dit zijn nu cijfers over 1908. Het lust ons niet om ook andere ja ren na te gaan, maar met een weinig variatie, mag en kan men aannemen, dat die andere jaren ongeveer het zelfde zijn. Maar Mr. T. zal misschien willen wijzen op het aantal vrijspraken in vergelijking met dat van andere kan tongerechten. Ook in dit opzicht kan Haarlem's Kantonrechter de proef doorstaan. Om van alle kantongerechten gespe cificeerd de verhoudingen op te geven zou te omslachtig zijn. Enkele cijfers willen we wel geven. Het gemiddeld aantal vrijspraken in 1908 over het geheele land bedraagt procentsge- wijze pl.m. 2 Yan het aantal aange brachte zaken. Voor het kanton Haar lem pl.m. 8 Haarlem staat hier niet alleen. Ook nog een tien k twaalftal andere kantongerechten hebben eenzelfde aantal. Doch er zijn er ook een zeventiental die met meer dan drie, ja zelfs mot een procenten aantal van 7, 9 zelfs van 11 optreden. Wij kunnen ons voorstellen, dat er vrijspraken zijn, waarmede men het niet eens kan zijn, maar dat ls aan ieder Kantongerecht zoo.- Moet het gerucht als zoude de ver standhouding tusschen Kantonrech ter en politie te wenschen overlaten, als zoude de Kantonrechter geen me dewerking willen verleenen, als zou de het moeilijk zijn een veroordee ling te krijgen, nog langer geloofd worden? Neenl Het Is bok voor de eerste maal, dat het gerucht In het publiek ter spra ke komt, doch ook geheel en al door geen enkel feit gestaafd. Worden er dan misschien te lichte straffen gegeven, die verkeerde ver houdingen brengen. Ook dit niet. Men kan eiken Woens dag de uitspraken zien en die zijn vaak lang niet malsch! Resumoerende wat er overblijft van de beschuldigingen van Mr. T. geuit in de Bloemendaalsche raadsvergade ring tegen den Kantonrechter te Haarlem. Niets. En de Indruk die Mr. T. gemaakt heeft? Wij zullen ons er niet over uitla ten, maar men ootrdeele na het voor gaande zelf. K i n a M a a t s c h a p p ij „D j a- jagiri". In de heden gehouden buitengewo ne algemeene vergadering van aan deelhouders is het voorstel tot over brenging van den zetel der maat schappij van Haarlem naar Amster dam aangenomen. Hinderwet. B. en W. van Haarlem deelen mee, dat bij Koninklijk besluit van 15 Octo ber No. 34 het bestuur der Holland- sche Maatschappij van Wetenschap pen te Haarlem niet-ontvankelijk is verklaard In zijn beroep tegen het be sluit. van B. en W. voornoemd van 26 Maart, waarbij aan J. S. Co"Vn voor een proeftijd van één jaar vergunning is verleend tot uitbreiding van zijn broodbakkerij, door het bijplaatsen van een beeteluchtoven en verplaat sen van een 3 1/2 P.K. electromotor, in het perceel aan de Spaarnwouder- straat No» 5, kad. sectio D no. 6629. Ex. V x ij e- en Orde-oefenin gen. Haarlem, 2 November. .Geëxami neerd 5 vrouwelijke en 6 mannelijke candidoten. Geslaagd de dames: W. J. Kreunen en W. G. Kernkamp, te HaarlemG. P. Kodde, te Water graafsmeer, E. S. Blekkink en J. Bronsvoort, te Apeldoorn, de heeren P. A. van Lier en G. A. van dor Mey te Beverwijk, J. K. L. Buijnink, te Amsterdam, J. van Neerden te Woesp, J. G. Soppen te Hilversum en G- Rumpf te Helder- LANGS DE STRAAT, Zwerver. In 't vale twee-licht van wlt-grijze luchtstolp, stond ie eenzaam voor houten klaptafeltje, 't Leek me toe, dat hij niet altijd zoo geweest is; over ietwat gebogen gestalte lag nog een glimp van vroegere welvaart, z'n die pe grijze oogen keken droefgeestig in 't rond, z'n handen beefden bij het rangschikken van de ingrediënten op 't tafeltje... Daar stond allerlei geheimzinnigs op; een paar kleuters van 'n jaar vijf, zes keken met schuchteren eerbied naar do vreemd gekleurde fleschjes, vol met 'n vloeistof waarvan niemand naam noch bestanddeelen kent, be halve hij, de oude met z'n vreemd-ze nuwachtig en toch zoo vertrouwelijk beweeg van trillende vingers... Wonderlijk-gebogen werktuigjes, glazen kolfjes, een lichtje, wat doos jes, beschreven met lang-verbleekte Latijnsche recepten, 'n paar kaarsen, 'n half dozijn fleschjes van allerlei vorm en grootte, dat was wat het wrakke verflooze tafeltje op z'n ont velden rug droeg... Wat de man deed? Hij maakte 't zelf al heel gauw duide lijk. 'n Met-allerlei-figuren-versierde glas-deksel was kapot, 'n Breede schitter-kloof flikkerde verblindend hel op de plaats waar de helften aan een hadden moeten sluiten. Een der mysterieuze fleschjes werd ontkurkt; door de vuile glaswanden was er 'n dikke wittlg-gele zelfstan digheid in te onderkennen. Met een houtje werd iets daarvan opgehaald en voorzichtig langs beide breukran- den gesmeerd. Toen, met plotselinge krachtbeweging, 'n opeenzetten der beide helften, nog 'n stevige vast druk en het deksel was weer heel... 'n Paar schotels ondergingen de zelfde behandeling. Dan pakte hij z'n tafeltje weer in, langzaam verder sjokkend onder de grijze lucht op de nattige glibberstraat... Nog 'n paar minuten liep kover t ge val te denken, 'n Mooi weak toch, al les heel te maken, wat gebroken is, alle wonden weer te genezen, aan ve le voorwerpen de glans der nieuwheid weer te geven. Eén ding is jammer: Alleen glas- en aardewerk vallen onder de behan deling van dezen chirurg, en de maatschappij heeft zooveel andere breuken en wonden, die nooit gene zen worden... HET TOONEEL .,DE VROOLIJKE VROUWTJES VAN WINDSOR", DOOR HET GEZEL SCHAP VAN ROIJAARDS. Willem Roijaards is een durver, een groote durver. Met een gezelschap, waaraan be halve hij zelf geen krachten ver bonden zijn, die ver boven het gemid delde uitsteken, durft hij stukken aan, waar onze groote gezelschappen de handen niet naar uitsteken. En meestal gelukt 't hem er iets van te recht te brengen, waar hij zich niet over heeft te schamen, en dat overtreft wat zij, die de krachten van zijn troepje kennen, niet hadden durven verwachten. Zoo is zij ij opvoering van „Adam in Ballingschap" een bravoure stuk geweest, dat uit is geloopen op een artistiek succes. En nu is een van Shakespeare's blij spelen een nieuw bewijs komen geven van zijn steeds toenemend durven en kunnen. We vinden 't een gelukkig verschijn sel, dat men weer meer en meerstuk ken van Shakespeare gaat geven, en niet alleen zijn „Koopman van Vene tië", zijn „Julius Caesar", zijn „Ro meo en Julia" en zijn „Richard Hl", maar nu ook een blijspel ais „De Vroo- lijke Vrouwtjes van Windsor".- Deze groote Engelsche dramaturg heeft voor de zooveelste maal bewe zen, dat zijn werk voor het tooneel niet veroudert, zijn drama's niet, die nog altijd blijven trekken, maar ziln blijspelkunst ook niet; want we heb ben gisterenavond gezien en beleefd, dat men nog niet naar een Franschen of Duitschen blijspelschrijver van de zen tijd zijn toevlucht behoeft te ne men om thans nog een vroolijk stuk te vinden, dat vermaak geeft. „De Vroolijke Vrouwtjes" hebben ons he- dendaagsch publiek nog bezig gehou den met al de frischheid als van een stuk van het allerlaatste maaksel. En de belangstelling steeg met ieder tafe reel, groe'do met elk bedrijf, en het publiek was na de eerste tafereelen al gepakt Er was dan ook niets verouderds, geen „vieux Jeu" aan. Het had de eeuwige jeugd behouden. Roijaards had voor een keurige op voering gezorgd. Er is al zooveel gedebatteerd over de wijze, waarop men in den tegen- woordigen tijd Shakespeare moet op voeren hetzij zonder décor op een naakt tooneel, hetzij met een speciaal, historisch zoo juist mogelijk décor dat wij er ons hier niet in mengen willen. We willen alleen constateeren, dat Roijaards blijkbaar de Laatste zienswijze aanhangt en een eigen dé cor voor de „Vroolijke Vrouwtjes" heeft laten maken, dat hij had mee gebracht er waren een paar aardige interieurs bij, maar vooral het too neel op straat met aan den eenen kant de herberg en aan don onderen kant het huis van juffrouw Ford een der vroolijke vrouwtjes was heel aar dig. De realiteit had men beproefd zoo nabij te streven, dat er zelfs zon nebloemen voor dit huis stonden, maar tegelijkertijd was men de reali teit ook voorbijgestreefd door die bloemen in.... potten te zetten. Zonne bloemen in een pot hebben we nog nooit gezien I Maar in Shakespeare's tijd, wie weet?, mogelijk..... Roijaards speelde natuurlijk voorde bekende Shakespeare-figuur Sir John Falstaff, den edelman aan lager wal, den drinkebroer, diefjesmaat, Ijdelen snoever, verloopen meneer en bulle bak. Hij had er een prachttype van ges maakt, zooals men den Falstaff op de plaatjes wel eens afgebeeld ziet groot, grijs, oud, met een formidabele bierbuik en een grogstem een kerel om kinderen te verschrikken. En hij waggelde in zijn lompe dikheid mal- lootig over het tooneel. Zijn drinken uit de groote tinnen kroes was koste lijk, zijn gezwets tegen Ford aller leukst, zijn verliefd doen tegen juf frouw Ford als van een verliefden oli fant, zijn gebulder tegen de boeven als van een schilderijtje van Ostade, zijn bangheid om gesnapt te worden van kinderlijke potsierlijkheid. Het was een figuur <Lle „af" was Ln haar genre en ze zal ons bijblijven als een kranige schepping van Roijaards. We hebben alleen maar een op merking en die is, dat Falstaffs stem te bar, dik, grof en bullebakkig was, wel een echte verdronken stem of de. stem van een drinkebroer, maar Roijaards maakte cr wel wat te veel leven mee. Toen hij opkwam, begon hij al dadelijk zoo'n geluid op te zet ten, dat hij geen climax meer bereiken kon en hij dan ook af en toe schreeuw de en bulderde. Deze fout plantte zich op al de mee spelenden overom hem met zijn ge luid te kunnen bijhouden, moesten ook zij hun stemmen uitzetten, daar zij anders totaal overschreeuwd wer den. En daardoor werd het Btuk veel te luidruchtig en te schreeuwerig ge speeld en men was al te gauw in de charge vervallen. Do „vroolijke vrouwtjes" van me vrouw Kerckhoven en mevr. Sophie de Vries waren alleraardigst, schalksch, giggelig en nittlg lieve, leuke vrouwtjes en de tippelende, ondeugende huishoudster, die er Fal staff zoo in laat loopen, was een kos telijk typetje van Anna Sahlairolles allee goed in den toon van zulk een blijspel, waarbij we dan nog wei spo- ctaal de niais-rol van Slappennan door Louis Chrispijn mogen vermel den dat was ook heel knap werk van een jong artist, die in het komische genie wat belooft voor de toekomst. In veel der medespelenden zag men Roijaards-gebaren en men hoorde van hen ook Roija&rds-geluiden. Roijaards waarde door het geheele stuk en door alle rollen. "En geen wonder want hij moet er de rollen wel ingestampt hebben. Maar wat een werk, een reu zenwerk moet dat geweest zijn En nog een ander wonder de zaal was geheel uitverkocht I Wat ons zeer veel plezier doet voor Roijaards en voor de kunst. FRANS NETSCHER. J u b i 1 Heden herdacht de heer P. Koppen, werkzaam in de afdeeling Vuurwer- kerij aan de Centrale Werkplants der H. IJ. S. M., den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de Maatschappij in dienst trad. Door de kameraden werd den jubilaris een enveloppe met in houd aangeboden, terwijl tevens door hen zorg gedragen was voor een vriien dac. STUKKEN VAN DEN RAAD. De onderwijzer-plaatsvervangend hoofd aan de 3e Opleidingsschool voor jongens en meisjes verzoekt eervol ontslag tegen 1 December wegens be noeming tot hoofd der openbare la gere school te De Rijp. MOTIE-MODOO c. e. In druk is verschenen de motie dootr de heeren L. Modoo, J. F. Hulswit en A. Rinkema in de laatste Raadsverga dering, waarbij B. en W. uitgenoo- noodigd worden het adres van F. L. Oostenbroek in zake overdracht van voor straat bestemde gronden, aan de Potgieterstraat, ln de volgende Raadsvergadering aan de orde te stel len met bijvoeging van alles, noodig voor den Raad om een besluit ie kun nen nemen. Gelijk men weet gronden do voorstellers dezer motie de wen- schelijkheid van een spoedige behan deling op de groote slapte in het bouwbedrijf de omstandigheid, dat de heer O. eenige aanspraak kan ma ken op een vlugge behandeling. S. D. A. P. Door het bestuur der S. D. A. P., afdeeling Haarlem, is besloten een weekblad uit te geven. Schaken. In de gisterenavond gehouden ver gadering van de Haarlemsche Schaak Vereeniging in het gebouw „Weten en Werken" werden respectievelijk tot voorzitter, secretaris en penning meester herkozen de heeren Tork, Hifgeveen en Boekhoven. EERSTE NAT. NED. STAATS- LOTERIJSPELERSBOND. Men schrijft ons G'steravond had ten huize van den heer L. Jonckbloedt, Stationsplein 12, alhier, eene vergadering plaats van de afdeeling Haarlem van bovengenoem- den Bond. Door de groote vlucht, welke deze Bond heeft gekregen, zag hij zich ge noodzaakt tot het stichten van afdee- lingen. Tot leden van het Bondsbe- stuur zijn gekozen de heeren L. Jonck bloedt, G. Mulder, B. Viveen, II. G. Scholte en C. van Stight te Haarlem, J. A. Overbeeke, F. Roovers, T. Schreuder en M. J. H. Fuchscherer te Rotterdam. Aangezien de voorzitter bedankt heeft als bestuurslid en van de vijf eerstgenoemden er vier zitting hadden in het reeds bestaande bestuur, moes ten ook deze plaatsen worden ingeno men, waarvoor gekozen zijn de hee ren H. Muller, H. Stinis. W. P. v. d. Vlerk, J. van Lind en Th. v. Koninge- bruggen. Verder kan nog worden medege deeld, dat het bestuur met verschil lende loterij-vereenigingen onderhan delingen heeft aangeknoopt tot het doen stichten van afdeelingen, die dan. eerstdaags tot stand zullen ko men. Militaire Zaken. De kapitein G. B. Noothoven van Goor, van het 10e regiment infante rie, wordt ingevolge beschikking van don Minister van Oorlog in zijn rang overgeplaatst bij den staf der Infan terie. Van 't Kantongerecht WAPENDRAGER. Een bekend strooper te Wijk aan Zee en Duin was op zekeren avond met een geweer uitgegaan. Maar als geroutineerd man-van-het-vak, had hij dit wapen, in twee stukken, ver bonden met een touwtje, om z'n hals gehangen. In z'n zak had ie vier of vijf patronen. Maar dozen keer was ie niet slim genoeg geweest. De veldwachter, dien hij ongelukkigerwijze ontmoette, zag onder z'n jas een klein stukje van den loop uitblinken. Dat deed hem iets ongeoorloofds vermoeden. En hij had niet mis getast. Toen hij den strooper gelastte, z'n jas lot te knoo- pen, kwam 't heele geweer voor don dag. Inbeslagneming en proces-ver baal waren natuurlijk de gevolgen. Heden kwam dit zaakje voor den kantonrechter. Beklaagde had, vol gens zijn verklaring, volstrekt geen kwaad in den zin; kalm liep ie na vol bracht dagwerk naar huis. Wie kan ook denken, dat men niet ééns met een geweer in twee stukken mag loo pen? De veldwachter stelde andere pun ten in het licht. Hij liet uitkomen, dat de twee stukken van 't vuurwapen doodgemakkelijk ineengezet konden worden, zoodat hef dan schietvaardfg was. De ambtenaar, zijn requisitoir ne mend, begon met er op te wijzen dat dit geval z. i. wèl onder de wapenwet valt. Twee vragen deden zich hier voor, ten eerste: was dit geweer in twee stukken een wapen? en ten twee de: was het mogelijk dit wapen bin nen weinige oogenblikken echiet- vaardig te maken? Op beide vragen moest het antwoord bevestigend lui den. Daarom vroeg spreker ten slotte f 5 boete of 3 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het vuurwa pen. CONCURRENTIE. De concurrentiegeest der IJmuido» naren brengt hen tot allerlei gewaag de ondernemingen. Het is gewoon te* dat, wie 't eerst aan boord van een schip komt, ook de levering van le vensmiddelen voor dat schip krijgt. Hierop nu staan de IJmuidors scherp. Vandaag verscheen een dezer con currenten, dio aan boord van een schip klauterde, niettegenstaande do quarantainevlag er woei, voor den kantonrechter. Die vlugheid is hem slecht beko men, want hij hoorde f 20 boete t n zich eischen GEEN VERGUNNING. Een IJmuider bierhuishouder, ilift sterken drank in voorraad had, zon der hiervoor vergunning to hebben, ondervond hedenochtend ook dat dit niet geoorloofd is. De eisch was 25. Verder kwamen nog tal van jacht en leexplichtwetovortredingen voor. UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: A. J. v. G., Ie Schoten, en 3 ande ren, overtreding Woningwet, f 5 boe te of 2 dagen hechtenis, f 3 boete of 2 dagen hechtenis, en 5 maal f 3 boete of 5 maal 2 dagen hechtenis. P. S. te Heemstede, overtreding Bo- terwet, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. v. d. S., te Velsen, en 15 anderen, overtreding IJkwet, 10 maal f 0 50 boete of 10 maal 1 dag hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hechtenis, 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis en f 1 boete of 1 dag hechtenis. J. B., te Amsterdam, overtreding Algemeen Reglement Vervoer, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. T. T., te Haarlem, en 3 anderen» in dronkenschap de orde verstoren, 7 dagen hechtenis, 5 boete of 5 dagen hechtenis, en J 5 boete of 3 dagen hechtenis. K. B., te Haarlem, een hond mis handeling, 5 boete of 3 dagen hech tenis. A. J. v. N-, te Amsterdam, valsche naamopgave doen, J 10 boete of 5 da gen hechtenis. W. P. J. O. en H. S., te Haarlem, straatschenderij, f 15 boete of 3 dagen hechtenis, en 2 boete of 2 dagen hechtenis. W. B., te Wijk" aan Zee en Duin, en 9 anderen, loopen op verbrond grond, J 10 boete of 2 weken tuchtschool, 10 boete of 3 dagen hechtenis, f 5 boete of 3 dagen hechtenis, f S boete of 3 da gen hechtenis, en f 1 boete of 1 dag hechtenis. C. D., en C. C. de B., te Haarlem, overtreding Politieverordening Haar lem, f 1 boete of 1 dag hechtenis. P. v. d. E., te Wijk aan Zee ca Duin, en 5 anderen, overtreding Pro vinciaal Reglement, f 2 boete of 2 da gen hechtenis en 2 maal f 1 bo^te of 2 maal 2 dagen hechtenis. E. v. d. W., te Heemskerk, en 3 an deren, overtreding Motor- en Rijwiel- Reglement en tevens valsche noanmp- gave doen, 2 maal f 1 boete en 10 boete of 2 maal 1 en 10 dagen hechte nis. 1 en 10 boete of 1 en 10 dagen hechtenis, en f 1 en 5 boete of 1 en 5 dagen hechtenis. J. F. S.. te Haarlem, en 14 anderen, overtreding Motor- en Rijwiel-Regle ment, 1 boe te of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 53 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 3 dagen hechtenis, f 15 boete of 3 dagen hechtenis, f 10 boete of 3 dagen hechtenis, 5 boete of 3 da gen hechtenis en f 2 boe'* af 2 dagen her-Menis.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1