r KEIJSER'S SchoenenmaBazyn. Marktnieuws Nagekomen Advertentie. „Jacob van Lennep". iSurgeriijke Stand Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 15 November 1909. Hoogste barometerstand 759.9 m.M. te Stornoway (Westkust vau Schot- land); laagste 743.2 m.M. te Horta (Azoren). Verwachting tot den avond van 16 November: Wind: veranderlijke, later zwak ke tot matigen Noordelijken tot Wes telijken wind- Gesteldheid van de lucht: toenemen de bewolking, later wellicht regen. Temperatuur: dezelfde. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 755 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 758 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. ThermoRieterstand te Haarlem. Zondag 14 November Hoogste gisteren F. 4So Laagste heden nacht F. 86° Hedenmiddag 12 uur F. 88° Maandag 15 November Hoogste gisteren .F. 41c Laagste heden nacht. F. 31° Hedenmiddag 12 uur F. 89° INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cts. per iregeL DE man gevoelt zich jon ger en de vrouw ziet er frisscher uit, wanneer zij hun ne gezondheid onderhouden door het geregeld gebruiken van P1UÊN S;32 Lange Veerstraat Een tweede boot is op Vliehorn ge- Strand en zit ook reeds onder water. Een der gestrande stoomschepen is ten Duitsche boot, „Wilna", met ijzer van Antwerpen. Van de 14 man equi page is de machinist bewusteloos aan gespoeld. Do anderen zijn verdron ken. Men meldt uit Harlingen Door stormweer is een zolderschuit, liggende in de Nieuwe Willemsha ven, omgeslagen. Een locomobiel en hijschtoestel, daarop geplaatst, zon ken beide. Een der havenhoofden is ernstig beschadigd. Tijdens de zware noordwester- etorui, welke den geheclen Vrijdag- nacht woedde, heeft het op de rivier voor Rotterdam erg gespookt. De stoomschepen Wilfred en Waver- Ive, sloegen van de boeien en draaiden rond, zonder echter schade te veroor zaken. De Londenboot Import kwam itf aan- raking met een Rijnschip en scheerde daarvan de boegspriet af. Erger was er aan toe de vrachtboot „Drachten 1', kapitein J. Alders. De ze boot, nog slechts een paar weken oud, zwaaide beneden de Willems brug om en werd door den sterken stroom opwaarts gedreven. Onder de Willemsbrug geraakte de boot vast. De schoorsteen werd weggeschoren, dekhutlen en stuurstelling verbrij ze ld. De boot bleef onwrikbaar vastzitten onder de brug, ofschoon sleepbooten Ier assistentie kwamen. De eb zal moe ten worden afgewacht, om de boot te kunnen loskrijgen. DE STORM. De geweldige Noordwesterstorm heeft het Zuiderzeewater bij Urk 1.80 M. boven A. P. opgestuwd. Het .weideland staat geheel blank. Een 4- tal schapen zijn met moeite gered. Te Lemmer steeg het zeewater tot bijna 20 d.M. plus A. P. Al de buiten dijks gelegen landen werden over stroomd. Het daar nog grazende vee kon bijtijds naar veiliger plaats ge bracht worden. Tijdens een bui, gepaard gaande rr.et harden wind, zonk op het Tjeuke- meer, onder Delfstrahuizen, een buk, geladen met. turf. G. Huisman en B. Stuiver, van Oldeouwer, verkeerden in minimum van tijd in doodsgevaar. Het hulpgeroep werd op grooten af stand gehoord, doch niemand kon hulp ver!oenen. Wel een 50 personen moesten den strijd op leven en dood aanschouwen. Aan een schipper ge lukte het ten slotte een bootje te be machtigen, waarmede de redding .werd volbracht. Door den storm is het water te Zwolle zoo opgedreven, dat tul van •traten, pleinen en wegen diep onder Water staan. Van ongelukken hoor den we niet, 't water'zakt. Zaterdagmorgen te kwart vóór zes had te Tilburg een ongeluk plaats dat goed is afgeloopen. Nog steeds ston den er de hoogc muren van de afge brande fabriek van de firma Van Gorp de Wijs, aan de Magazijnstraat. Door den hevigen storm stortte plotseling één der zijmuren in en kwam terecht op de woningen aan de overzij. Eeni- ge waren door den brand niet meer bewoond, doch één gezin, dat daar nog woont is aan een groot gevaar ontsnapt. Ilad een gedeelte van den muur gevallen, dat nu bleef staan, dan had dit zeker op die woning te recht gekomen, waar het huisgezin nog sliep en waarvan een 4-tal kinde ren zich op het bovenhuis bevonden. Wegens het vroege uur was er nog weinig volk op de been en hadden geen ongelukken plaats. ONGELUKKEN. Bij het verwerken van een groote partij koffie uit het st. Habsburg, de loods van de firma Wambersie en Zoon, aan de Schiehaven te Rotter dam, stortte een partij van 500 balen om. Acht werklieden werden daaron der bedolven, waarvan drie zwaar gewond naar het Ziekenhuis werden vervoerd. BEGRAFENIS GEN.-MAJ. SEYFFARDT. De plechtige teraardebestelling van den oud-ministor Sevffardt werd Za terdag te 's-Gravenhage o. a. bijge woond door den minister van Oorlog en diens adjudant en door tal van op- per- hoofd- vlag- en andere officieren van leger en vloot. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de hee- ren prof. dr. G. Kalff namens -de Ver een iging voor Volksweerbaarheid, ko lonel Hoosreboom, inspecteur van het militair onderwijs; Stenfert Kroese, hoofdbestuurder van den Ned. Pro testanten Bond; oud-minister van Oorlog Van Rappard, alsmede door kapitein Van Dam van Isselt, als jeug dige vereerder van den ontslapene, ook namens ziin vader den generaal, die verhinderd was. De groote mili taire verdiensten van generaal Soyf- fardt, diens onvermoeide toewijding aan de zaak der landsverdediging, zijn voortreffelijke eigenschappon ais raensch werden door alle sprekers g huldigoL Br waren vele bloemen. NEDERLANDERS TE BERLIJN. De Nederlandsche club heeft haar oude gebouw verlaten, om zoo spoe dig mogelijk een grootar gebouw te betrekken. 13 December heeft de ope ning plaats.. BRANDEN. Te Delft ontstond brand in de tira- merloods nabij de nieuwe gebouwen voor werktuig- en scheepsbouwkunde der Technische Hoogeschool. Het vuur woedde met groote lievigheid. Loods en inhoud, o. a. een groote hoeveelheid deuren en kozijnen, gin gen in de vlammen op. Oorzaak onbe kend. De (boerenplaats „Zwemmer" te Wormenhoven (N.-H.) is afgebrand. JULIAN A-DORP. Do bevolking van den polder „Het Koegras", ressorteeren do onder de gemeente Helder, is in de laatste ja ren sterk toegenomen. Als gevolg daarvan is onlangs in het centrum van dien polder een buurtschap of dorp gesticht en is thans een kerk in aanbouw. Van 8 October af, don sticli tingsdatum van het dorp, zal het nu lieeten „Julianadorp". Bij schrijven van 3 November werd door de Ko ningin aan de maatschap kennis geven, dat door H. M. met waardee ring van dit voornemen kennis was genomen. „stationsdienst" zou kunnen verwor ven worden door het met vrucht door- loopen van een opleidingscursus. Het bestuur zal met de gehouden be sprekingen rekening houden. De vergadering werd hierop geslo ten. Na afloop werd een bezoek ge bracht aan de bioscoopvoorstelling in het Venduhuis aan het Vredenburg, waarna men zich veroonigde aan een gemeenschappelijkén maaltijd. De tlag werd besloten met een solrée varié in „Buitenlust". Laatste tfericfiteu Uit de Arbeïderswerelé BOND VAN ORDE VAN H. IJ. S. M.-PERSONEEL. Zondagmiddag had te Utrecht de 15e Bondsvergadering plaats van den Bond van Orde van personeel in dienst der Hollaudsche IJzeren Spoör- wcg-Maatschappij. De voorzitter van de afdeeling Utrecht van den Bond, de heer D. J. van den Bos, riep in een hartelijke toespraak <len aanwezigen he! welkom toe en bood den bondsvoorzitter, den heer C. A. Spit' als blijk van hulde en waardeering een lauwerkrans aai Het halfjaarlijksch verslag van den secretaris, den heer F. Krispijn, deed o. a. zien. dat het ledental thans on geveer 900 is. De afdeelingen Zaan dam en Leiden werden opgeheven. De afdeeling „Hulp in Nood" kan zich niet in het bezit van vele baten ver heugen. Het bureau voor advies en correspondentie is kort geleden geheel geconstitueerd en ondervindt van een tweetal rechtsgeleerden gewaardeerde medewerking. In enkele afdeelingen kwam nieuw leven. De begrooting werd vastgesteld op f 4340. Haarlem werd na eenige discussie gekozen als plaats, waar de volgende bondsvergadering zal bijeen komen. Het hoofdbestuur stelde voor, over te gaan tot oprichting van een „Reis- club", met het doel ter bevordering van ontwikkeling en kameraadschap, gemeenschappelijke reizen te organi- seeren. Over dit voorstel ontsponnen zich le vendige besprekingen. Verschillende afdeelingen waren tegen^de oprichting van deze instelling. Het hoofdbestuur trok hierop het voorstel in en werd een motie aange nomen, waarin het hoofdbestuur wordt opgedragen het volgend jaar een proef te leveren of eene zoodani ge instelling levensvatbaarheid zal kunnen hebben. De leiding zou dan zuo mogelijk worden opgedragen aan het advies-bureau. llierop werden de besprekingen ge opend over de vraag hoe de Candi da atstelling en de verkiezing van de Grocpsvertegenwoordiging zal plaats vinden, namelijk door den Bond zelf standig of, zoo mogelijk, in overleg met andere goedgezinde vereenigin- gen. Besloten werd met 25 tegen 18 stem men voor samenwerking met andere goedgezinde vereenigingen. De afdeeling IJmuiden had een voorstel ingezonden, uitsprekende de wenschelijkheid, dat het diploma' HUISZOEKINGEN. Hedenmorgen werd in twee ver dachte huizen in de Lange Wijn gaardstraat door de Haarlemsche Justitie huiszoeking gedaan in ver band met de beroovingèn, die in den laatsten tijd plaats hadden. Om 10 uur kwamen de substituut- officier van Justitie nar. Iioyer, de Rechter-commissaris mr. Pasteur, de Substituut-Griffier mr. Meckman de Plaatsvervangend Kantonrechter mr. Merens, vergezeld van eenige Rijksveldwachters en rechercheurs ter plaatse om eeu inval te doen in het perceel Lange Wijngaardstraat hoek Ceciliasteeg, waar de vrouwen P. en M., wonen. Te twaalf uur deden dezelfde ma gistraatspersonen huiszoeking in het tegenovergelegen perceel Lange Wijn gaardstraat hoek Pieterstraat, waar vrouw v. d. M. verblijf houdt. De drie vrouwen werden naar het Paleis van Justitie overgebracht. Vrouw v. d. M. werd echter in vrij heid gesteld. De twee andoren, P. en M. zijn naar het Huis van Bewaring overge bracht, waar zij hedenmiddag in ver hoor werden genomen. Naar we vernamen leverde de huis zoekingen weinig resultaat op. Alleen viel het op, dat op de spaar bankboekjes ten name van de vrien den der vrouwen zulke hooge bedrar gen stonden. DE POSTZEGEL-AUTOMAAT. De postzegel-automaat is er weer. Op 't postkantoor kan men weer au tomatisch postzegels van een stuiver bekomen, 't Is nu net een jaar gele den 't was toen 20 November dat de automaat geplaatst werd. De heer W. Eggink, die het toestel uitvond, vertelde ons, dat het mechanisme thans zoo is verzwaard, dat het niet zoo spoedig meer stuk gemaakt kan worden, als verleden jaar. Tevens is gezorgd, dat in het toestel geen ver stopping door de muntstukken kan plaats hebben. Evenals verleden jaar kan men de postzegels bekomen door inwerping van vijf één-centsstukken, twee twee- en-een-halve centsstukken, en een vijf conts9tukj©.. NED. VEREEN. VAN CHR. KAN TOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. Men schrijft ons Zaterdao- 13 Nov. jl. hield de afdee ling Haarlem van bovengenoemde vereeniging een vrij goed bezochte le denvergadering in het gebouw <ler Jongelingsvereeniging aan de Lange Margaretha straat. Te kwart voor negen opende de voorzitter de vergadering met Bijbel lezing en gebed, waarna de notulen der vorige vergadering door den waarnemenden secretaris werden voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Het puntIngekomen stukken leverde vooral ditmaal zeer veel be langrijks op. Alles te noemen zou ons ts ver voeren. Als vermeldingswaar- dig kan genoemd worden de circulai re van B. en W. in zake de gemeente lijke arbeidsbeurs, om opgave van grostallen voor drie leden-werkne- rners en drie leden-werkgevers, die het bestuur der beurs zullen vormen. De voorzitter deelt mede, dat het be stuur bereids daaraan had voldaan, daar vóór 10 Nov. (datum van inzen ding) geen ledenvergadering kon worden uitgeschreven en geeft de na men der candidaten op, met welke candidaLuren de vergadering zich kon vereenigen. Van belang was ook de uitnoodiging der vereeniging „Eerste Iluip bij Ongelukken", om deel te ne men aan den door haar eerlang te openen cursus. De 2e-secretaris dier vereeniging tevens penningmeester van de afdeeling Haarlem van boven genoemde k an t o or bedien den-vereeni ging, dikte een en ander nog eens aan, wat tot gevolg had, dat verschei dene leden zich aJs leerling opgaven. De alsnu volgende verkiezing wees den heer Korvinus aan als bestuurslid zoodat daarmede het bestuur weer voltallig is. Dit bestaat nu uit de vol gende heeren D. v. Berge, voorzitter, G. A. Luitingh, penningmeester W. F. v. Eek en W. Korvinus, bestuursle den. terwijl de heer J. J. Delfos voor- loopig nog met het secretariaat blijft belast, totdat op de eerstvolgende be stuursvergadering de functies (behal ve die van voorzitter) nader zullen zijn verdeeld. Aan de orde was nu een lezing van een der leden getiteld: „Wat is maat schappelijke kracht", welk onderwerp in vijf stellingen was verdeeld en door den spreker werd verdedigd. Na afloop ontspon zich een leerrijke en aangename gedachtenwisseling, waaraan door vele leden werd deel genomen. •Nadat de voorzitter den inleider den dank der vergadering had be tuigd, verzocht hij namens de com missie voor „cursussen" de benoodig- de gelden, ten einde weder in staat ge steld te worden deze te doen door gaan. Na ampele bespreking werd het "evraagde toegestaan. Solozang. De wedstrijd in het Brongebouw le verde Zondagavond voor zeer velen eenige aangename uren op. Het schijnt of de qualiteit van zangeres sen en zangers telken keer stijgt. Al thans ditmaal waren er verschillende goede krachten bij. Tenoren waren de heeren IL Bakker, van Water-! graafsmeer en Dirk Boss uit Gronin gen, sopranen de dames Marie Jan sen uit Amsterdam en R. Fokke uit den Haag, als alt trad op Mej. Tine A. Boss, Groningen, als baritons de den zich hooren de heeren H. Harm- sen, Amsterdam, Louis Rofessa, den Haag en B. J. W. Langendijk, Be verwijk. De heer G. Veenschreuder uit Amsterdam was de eenige bas en zeker een van de besie zangers onder de optredenden. Er kwam ontroe ring ondor de hoorders, toen zij waar werden, dat zoowel de zanger als zijn begeleider blind waren. Hun werd eeu bijzonder hartelijke ovatie gebracht. Gok ditmaal ontbrak de deelne mer niet, wiens praestatie ver bene den het middelmatige bleef. De ern stigste toehoorder kon daarbij niet in de plooi blijven. De zanger vatte de houding van 't publiek zóo leuk op, dal we ons hebben afgevraagd, of hij 't ten slotte niet was, die de menschen voor den gek hield, in plaats van andersom. Jammer dat een goede tenor zoo'n leelïjk Duitsch liedje had gekozen, als Trost in der Feme van den onbekenden componist Leopold Kne- belsberger, een echt dreunding van Heimathland, Herz und Iland, enfin men kent die zoetige rijmelarij wel. Een dame viel flauw, maar toen zij weggebracht was, werd de uitvoe ring weer voortgezet. Gevonden voorwerpen. Een zweep, Kampervest 43 B. Een pakje, inhoudende blauw lin nen, Gen. Bothastraat 9. Een medaille aan een oranjelint, N. Raamstraat 16. Een potloodhouder, Florapark 1. Een handwagen, aan het Politie bureau. Een sigarenkoker met inhoud, Bal- juwslaan 5 b. Een broche, waarin een portret, Brouwersstraat 54. Tien postzegels, Schneevoogtstraat No. 12. Een portefeuille met inhoud. Brou wersvaart 64. Een kinderbontje, Drappenierslraat No. 14. Een lapje witte zijde, Westergracht 65 rood. Een foxlerrier, Westergracht 13. Een stuk zink. Zuid Polderstraat No. 92. Een wandelstok, Brouwersstraat No. 49. Een lorgnet, v. Marumstraat 33. Een zilveren schakelarmband, Don kere Spaarne 38. Een blauwe muts, Coornliertstraat No. 9. Een zwarte poedel, Gaeistraat 1 A. Een stuk lood, Oranjeboomstr. 89. Drie Ledige zakken, Westergracht No. 27. T o o n e e 1. Bij de eerste opvoering hier ter stede van het nieuwe stuk „Geuren" van Marcellus Emants, was de zaal vrij goed bezet. SCHOTEN. Op de Vrijdagavond in do zaal van den heer Maas gehouden vergadering van de Vereeniging tot bestrijding der geldelijke gevolgen van onvrijwil lige werkloosheid, waren behalve de burgemeester en het bestuur, 23 leden aanwezig. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, werd overgegaan tot voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke goedgekeurd wer den. Daarna deelde de Commissie tot nazien van de boeken mede, dat deze in orde waren bevonden. De penningmeester werd met een woord van dank voor zijn gehouden beheer, gedechargeerd. Thans kwam de wijziging van het huishoudelijk reglement aan de orde. De door de commissie voorgestelde wijzigingen werden met enkele ver anderingen aangenomen. De Commis sie van Bijstand is nu komen te ver vallen de leden werden in het be stuur opgenomen. Ten slotte werden de heeren Middel en Vrij candidaat gesteld voor liet be stuur van het Gemeentelijk fonds. Spart en Wedstrijdes HOCKEY. OM DEN ZILVEREN HOCKEY BAL. Door de slechte weersgesteldheid der vorige dagen verwachtte men niet, dat er van de hockey-wedstrij- den veel terecht zou komen. Toch laai de oogst niets te wenschen over. H. H. V. vond de reis naar Wage- ningeu te ver, dus zou Always Ready een papieren overwinning geboekt hebben. De Wageningers denken er echter anders over en hopen, dat het den Hagenaars moge behagen, een volgend maal te komen. Vandaar dat werd gemeld, dat de wedstrijd is uit gesteld. Sportiever kan het moeilijker toegaan. Of de competitie-leider daarmee ge noegen zal nemen, is eene andere vraag. Een groote verrassing was de uit slag Victoria B.Amsterdam I. De Rotterdammers naruen de leiding de Amstelaren maakten daarop gelijk. Doch met rust leidden de gedegra- deerden reeds met 3—1. Na rost was Victoria bepaald de sterkste, ver grootte haar leiding, terwijl eerst te gen het einde Amsterdam kwam op zetten. Intusschen wonnen de Rotter dam rners met 6—3. Otlis hield de eer van de le klassers hoog, door Victoria B. met 8—0 te kloppen. De Musschen maakten een snoep reisje naar Velp, waar de energieke Haarlemmers best hockey-spel lieten zien, 13 maal het net dei' tegenpartij vonden, die op haar beurt ééns tegen- scoorde. Het tweede elftal der Musschen liet zich ook gelden en won met 21 van Utrecht. Hier volgen de uitslagen, voor zoo ver bekend, van do Zondag gespeelde le ronde om don zilveren hockey bal Den Haag Odis—Victoria A. 8—0. Wageningen: Always Ready—H. H. V., uitgesteld. Haarlem Mussen II—Utrecht r 2—1. Rotterdam Victoria B.Amster&i I, 6-3. Velp Velp—Musschen I, 1—13. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL- BOND. In de eerste klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. Deze ontmoe ting had plaats tusschen D. T. V. I en Quick I, en eindigde in een gelijk spel, 99. De stand der 1ste klasse is thans A. V. Quick I D T. V. I D. E. V. I O. S. C. A. I o to 0 20 12 3 1.50 0 17 15 3 1.50 1 21 12 2 1.10 2 7 26 0 0.00 VOETBAL. Haarlemsche Voetbal bond. le Klasse Haarlem III—Z. V. V. E. D. O.—H. F. C. III, 3-1. V. V. HerculesHeemstede. 45. 2e Klasse Union I—Haarlem IV, 31. H. F. C. IVConcordia, 2—0. Klein Haarlem II—O. D. O. III. VelsenVictrix, 01. 3e Klasse A E. D. O. IVB. V. V. II, 1—5. H. V. V. II—II. F. C V, 2—1. Haarlem VF. C. Achilles. VOETBAL. De overige uitslagen der Westelijke eerste klasse luiden als volgt Leiden AjaxQuick, 1—0. Den Haag II. B. S.Sparta, 11. Breda: VolocitasD. F. C., 11. Hierdoor is de stand in deze com petitie thans Westelijke le klasse. Sparta g <v bo 1 a 8 s 8 6 3 3 0 9 15-7 1.50 11. V. V. 6 4 1 1 9 10—7 1.50 Haarlem 7 4 1 2 9 15—8 1.28 Volocitas 6 3 1 2 7 16-13 1.16 D. F. C. 7 3 2 2 8 16—11 1.14 Quick 5 2 1 2 5 7-7 1.00 H. B. S. 6 2 1 3 5 8-8 0.73 II. F. C. G 2 0 4 4 13—13 0.66 Ajax 6 2 0 4 4 8—15 0.66 Hercules 7 1 0 6 2 8-27 0.28 In het Oosten werd slechts één 1ste klasse match gespeeld, namelijk Nijmegen Quick—P. W., 3—2. De overige velden werden afge keurd. Hier luidt de stand nu Quick N. P. W. Vitesse U. D. 't Zesde G. V. C. Wilhelmina Oostelijke le Klasse 8—5 1.60 7 18—13 1.40 4 0 5-4 1.25 8-8 1.00 9—10 0.80 6-7 0.66 4-11 0.00 De uitslagen van de Westelijke 2de klasse zijn Rotterdam V. O. C.D. Y. S., 8—1. Achilles—A. F. C., 2—7. Amsterdam VolhardingU. V. V., 1—1. Den Haag D. V. V.E. D. O., 9—2. Bussum Allen Weerbaar—R. A. P. -0. De overige wedstrijden in deze af deeling gingen niet door wegens af gekeurd terrein. Na deze uitslagen is de stand der Westelijke tweede klasse als volgt Westelijke 2e Klasse A. voor leden der damclub „Wormer- veer", in café „Woudt", aldaar. Er namen ook spelers uit Krommenie deel, te zomen 22 spelers. De heer De Ilaas won in 1 3/4 uur 20 partijen en maakte 3 remises tegen de heeren G. Beets en B. Ris. Haarlem, 15 Nov. 1909. Graan-en Zaadmark t. Aangevoerd 30 H.L. paardenboonen. Jelegrammen NOG EEN AANSLAG. BUENOS AYRES, 15 November. (Reuter). Een bom werd geworpen naar het rijtuig van den prefect van politie. De prefect word zwaar ge wond, evenals zijn secretaris. Beiden stierven aan de bekomen wonden. Do dader van den aanslag poogde zelf moord te plegon. UITSLUITING OPGEHEVEN. STOCKHOLM, 13 Nov. (Reuter.) De Zweedsche Bond van werkgevers heeft besloten onmiddellijk een einde te maken aan de uitsluiting in het ijzerbedrijf. De onderhandelingen over bemid deling in de nog aanhangige geschil len, aangeknoopt op aandringen van de regeering, zijn afgebroken wegens meeningsverschillen omtrent formee- le bepalingen ter oplossing van het arbeidsconflict. Amsteriiamsche Beurs. Openingskoersen van 13 Nov. 1909, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. Openingskoersen van 15 Nov. 1909, S TAATSFONDSENMARKT: 2 1/2 Certific. N.W.S. 76 7/8, 3 1ft Certific. N.W.S. 91 13/16, Consols 86 1/2, Hope's 86 1/2, Russen 1909 03 1/16, Russen 1906 97 1/2. Z. AM ER IK. STAATSFONDSEN: C. Peru 9 5/16. Pref. Peru 36 1/2. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 1013/16, Doli Mij. 453, Me- dan 250, Nieuwe Asahan 78, Rotter dam Deli 355 1/2, Senembah 425. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 465 1/2, Sumatra Palembang 170 3/4, Gew. Cultuur 185. MJJNAANDEELEN. Ketahoens 270, Great Cobar 127. De AMER1KAANSCHE MARKT opende vast. Atchison Topeka 123, Denver 47 5/8, Erie 32 5/8, Kansas 431/2, 70 1/2, Missouri 47 5/S, Rock Is land 393/4, Southern Rails 32, Union Pacific 2011/2, Wabash 20 5/8, Stoel 911/4, Carren 75, C. Marino's 7 3/4, 24 7/8, 713/4. V. O. c. 5 4 1 0 9 21—3 1.80 A. F. C, 5 4 0 1 8 21-6 1.60 Concordia 3 2 0 1 4 17—7 1.33 Ajax 3 2 0 1 4 4—8 1.33 D. V. S. 5 3 0 2 6 12-11 1.20 D. V. V. 5 2 0 3 4 13-16 0.88 V. U. C, 5 1 1 3 3 9—14 0.60 E. D. O. 4 0 1 3 1 3-24 0.25 Achilles 5 0 1 4 1 9-20 0.20 Westelijke 2e Klasse B. Volharding 5 2 3 0 7 13—8 1.40 Allen Weerb. 5 3 1 1 7 12-11 1.40 Alcm. Victr. 6 4 0 2 00 to N> 1.33 A. F. H. C. 3 2 0 1 4 8-9 1.33 Kampong 3 1 1 1 3 5-5 1.00 V. V. A. 5 2 1 2 5 9-9 1.00 U. V. V. 5 1 1 3 3 3—5 0.G0 R. A. P. 3 0 1 2 1 3—14 0.33 Victoria 3 0 0 3 0 6-11 0.00 De matches, gespeeld door de Re- rve Eerste Klasse leverden de vol gende resultaten op Den HaagQuick IIAjax II, 9—0. H. V. V. II—H. F. C. II, 5-0. Haarlem Haarlem IIHercules II, 2-2. De wedstrijd H. B. S. II—Sparfa II werd niet gespeeld, wegens afkeu ring van het terrein. Voor de beker-competitie stond slechts één ontmoeting, (een tusschen- ronde) op het programma, die In een 50 overwinning voor R. F. C. in Rotterdam eindigde, wegens niet op komen van Alcmaria Victrix. ONTMOETINGEN IN DE OM STREKEN. Gisteren speelde de J. V. C. Brede- rode een wedstrijd tegen Ajax, van IJmuiden. Vóór de rust was de stand 20 voor eerstgenoemde vereeniging. Het einde kwam met een welverdien de 2—1 voor Brederode. Gisteren speelde de II. F. C. „D. O. B." een match tegen Klein Haar lem III, 3e klasse H. V. B. op het terrein aan den Doodweg. De rust ging in met 20 voor Klein Haarlem. Met het einde was de stand 42 voor laatstgenoemde vereeniging. DE ZWALUWEN. In een vergadering van de Vereeni ging „De Zwaluwen" werd het be stuur samengesteld als volgt C. A. W. Hirschman, voorzitter, M. C. Blöte, secretaris, A. C. Vijzeren, penningmeester, J. J. v. d. Berg, mr. J. Lieftinck en A. K. J. Engelberts. In plaats van den heer C. W. Has selt werd voorts gekozen de heer P. A. de Haan, Leeuwarden. Er zal getracht worden een werke lijk eerste kla3 club met Kerstmis naar het Noorden en Limburg te zen den. DAMMEN. iGisteren gaf de heer J. de Haas een simultaan-séance te Wormerveer. HAARL. TOONEELVEREENIGING Goedgek. bij Koninklijk Besluit va. 24 Augustus 1908, No. 27. DINSDAG 16 NOVEMBER 1909, in de Tooneelzaal van „DE KROON". Aanvang 8 uur. Aangifte voor het lidmaatschap kan geschieden aan het Secretariaat^ Groote Houtstraat 7. HAARLEM. BEVALLEN 13 November. J. F. Beolen, geb. Raadscheiders, d. A. Verwaal, geb. Reijers, z. 1 November. S. H. Scheffer, geb. Waning, z. E. H. de Graaff, geb. Van Zandvoort, z. Z. Blankenstein, geb. Bouwens, z. Au M. Roest, geb. Homburg, z. H. G. Monné, geb. Schuurmans, z. J. M. C.oene, geb. Boeree, z. OVERLEDEN 13 November. J. C., 5 j., zoon van G. W. Ploeg, Zuid Polderstraat. C. Vogelzang, geb. Pieterse, 30 jaar Korte Wijngaardstraat. ftkNDVOORT. OndertrouwdJ. Molenaar en T, Weber. Bevallen A. C. BluysKoreman, d., T. WeberDrommel, z. Leger en Vloot HULDIGING VAN KAPITEIN CHRISTOFFEL. Zaterdag hoeft de uitreiking van de eere-sabel aan kapitein Christoffel te Amsterdam plaats gehad. Wegens 't ongunstige weer had da plechtigheid in de manege der escrale- rie-kazerne plaats. Voor het talrijk op gekomen publiek was dit een teleur stelling, maar de zwakke gezond heidstoestand van kapitein Christoffel maakte de huldiging in de open lucht onmogelijk. Nu konden alleen verschillende de putaties van het garnizoen tegenwoor dig zijn, benevens verschillende hoofd officieren en ridders in de Militaire Willemsorde. Voor de regimentsmu- ziek onder Zaagmans' leiding wiu evenwel een plaatsje overgelaten. Fanfare's moesten er bij zijn 1 Kapitein Christoffel was natuurlijk in uniform. Aan zijn zijde ging zijn echtgenoote, een dochter van wijlen Jan van Ryawijk, den bekenden bur gemeester van Antwerpen. Eerst werden de wapens gepresen teerd, toen roffelden de trommels en werd de ban geopend. Generaal Van Nooten deed het koninklijk besluit voorlezen, waarbij kapitein Christof-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2