KEIJSER'S ScboenimiMgazUn. Advertentïën OPROEPING. Dagmeid Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 20 Nov. 1909. Hoogste barometerstand 769.4 m.M. te Valent'a (Zuidkust van Ierland) laagste 745.9 m.M. te Riga (Oost-Zee kust vair Rusland). Verwachting tot den avond van 21 November Wind matige Noord-Westelijke tot Noordelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar be wolkt, mogelijk regenbuien. Temperatuurzachter in Zuid en Oost. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 767 m.M., OPGAVE VAN: JOH. NI. SCHMIDT - Opticien 86 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Tbermometerstand te Haarlem. Zaterdag 20 November Hoogste gisteren 9 uur F. 85 Laagste hedennacht F. 89 Hoogste heden tot 19 uur F. 40 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cte. par regeL i i 88 Lange Veeratraat geen geldelijken steun van buitenaf rij kan zichzelf redden buiten bezwaar van de schatkist, lm mors de ouder vinding heeft aangetoond, dat door verlaging van den suikeraccijns het verbruik zoodanig zal stijgen, dat het totaal der belasting zal worden gelijk aan of zelfs hooger dan die bij een hoogere heffing per eenheid. ONDERZOEK NAAR HET VADERSCHAP, De Staatscourant bevat de Wet van 16 Nov., houdende wijziging en aan vulling van enkele art. van het B. W. ter opheffing van de bezwaren, waar toe het bestaande voorschrift betref fende het onderzoek naar het vader schap aanleiding geeft. EEN SCHADEPOST. Men meldt uit Steenwijk Klagen do landbouwers in deze Streken niet te vergeefs over de ffroote watermassa's, die In den afge- oopen zomer gevallen zijn, waardoor de hooioogst voor een groot deel ver. laren ging, tengevolge waarvan weer de waarde van het rundvee en vooral het jong vee tot ongekend lage prij zen daalde, ook de vele verveners te dezer plaatse hebben alle reden tot klagen. Voor duizenden guldens aan turf ging verloren. Vooral de veende rijen te Wetering, te Eind van t Diep era te Halfweg 't Diep hebben van den hoogen waterstand veel te lijden ge had en groote schade ondervonden. De groote hoeveelheden laat gegraven turf aldaar staan zoo goed aJs geheel ionder water en zijn geheel waarde loos geworden. VERGUNNING EN PERSONEELE BELASTING. Door den minister van Financiën zijn In audiëntie ontvangen twee le den van het bestuur van den Frie- schen Bond van Hotel- en Caféhou ders ter toelichting van een adres der vergunninghouders in zake de on evenredig hooge personeele belasting Voor zaken met vergunning. De mi nister erkende de onbillijke heffing en deelde den heeren mede, dat bin nen betrekkelijk korten tijd een wets ontwerp, regelende een wijziging der personeele belasting, de Tweede Ka mer zal bereiken, waarin met de wen- schen van adressanten rekening zal Worden gehouden. LOODDIEVEN. De politie heeft Donderdagnacht op het dak van een huis op het „Bussen- schutshofje", een vredig pleintje met jouderwetsche huisjes achter de Ra- penhurgerstraat te Amsterdam een paair looddieven gesnapt. Na een jacht over de daken zijn twee jongemannen aangehouden, DOUANEN-HONDEN, Sedert het In werking zijn van de nieuwe belastingwet in Dultechland, geven de smokkelaars aan do Hol- landsch-Duitsche grens meer werk aan de douanen, dan ooit to voren. Om die reden heeft men in den laat- eten tijd zich douanen-honden aan schaft, die cp gelijke wijze als de politie-honden afgericht zijn. En ze Werken met de meest gunstige resul taten, zoodat reeda meerdere malen ■door de honden smokkelaars weerden aangehouden. Letteren en Kunsi NATIONAAL MUZIEK-CONCOURS. De Harmonie-Vereeniging „Wilhel- tnina", te Rotterdam, heeft het voor- jnomen, op Maandag 16 Mei 1910 (2en Pinksterdag) ter gelegenheid van jhaar tienjarig bestaan een groot na tionaal concours en een marsck wed strijd te houden voor harmonie- en fanfare-gezelschappen. Vereenigin- gen, die wenschen deel te nemen, {worden verzocht zich vóór 1 Januari aan den secretaris, den heer H. Rul-1 tenberg, Oranjeboomstraat, Feyen- oord, op te geven. EEN REMBRANDT. Een tot dusver aan Rembrandt's leerling Gerbrand van den Eeckhout toegeschreven mansportret, dat In het paleis Frederiksbong te Kopen hagen hing, is door Karl Madsen als een Rembrandt herkend en voorzien van diens naam Ln 't Kopenhaagsch museum geplaatst Kerk en School NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Moerkapelle de heer H. A. de Geus, cand. te Bruchem (bij ZalUBommel). Bedankt voor het beroep te Hasselt (2e predikantsplaats) door ds. A. Dekkers te Gameren (Geld.) GEREFORMEERDE KERKEN. De heer G. M. van Ren nes, die het beroep naar Dussen aannam, is door de classis Almkerk tot de Evan geliebediening toegelaten. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd voor het theore tisch apothekers-examen mej. H. H. de Wolff; voor het candidaats-examen ■in de rechten mej. C. E. Boonacker en de heer A. J. Coutinho. Groningen. Geslaagd voor het arts examen de heer H. C. Holthuis, gebo ren te Bed urn. Sport en Wedstrijden DE FRIESCHE ELFSTEDENTOCHT Het voorlooplg bestuur der Veree- niging De Friesche Elfsteden maakt ln een circulaire bekend, dat het overleg heeft gepleegd met het cen traal bestuur van den Frleschen Bond, wat tot een beviredigend en gunstig resultaat heeft mogen lelden. Het voorlooplg bestuur is vol goe den moed en vertrouwen, dat deze wensch in vervulling zal komen, dat de Elf Stedentocht zijne klassieke vermaardheid zal blijven behouden en Friesland een natioraaien dag zal brengen, waarop de Fries ook op de lange baan zijn meesterschap op het ijs zal toonen. Van eene goede organisatie even wel zal veel, zoo niet alles afhangen, en daarom doet het een beroep op ve ler medewerking door als lid of do nateur toe to treden en aldeelingan op te richten. Dinsdag 23 Nov., zal te Leeuwar den in het Oranje-hotel een vergade ring warden gehouden. Secretaris Ls de heer F. A. van Heyst, Leeuwarden, CRICKET IN VOLLE ZEE. Een cricket-elftal van de bekende Maryebone Cricketclub te Londen verliet met de Saxon Southampton op reis naar Zuid-Afrika, om daar een reeks wedstrijden te spelen. Wie de be teekenis kent, die de Engel se hen aan de sport toekennen, zal niet verwonderd zijn over het feit, dat aan boord van de boot zoo goed mogelijk voor de comfort des sport- men is gezorgd. Ook in volle zee zullen de spelera zich kunnen oefe nen, daar de Union Castle Company uitgebreide voorzorgsmaatregelen heeft genomen. Men heeft n.l. voor de cricketera een gedeelte van het dek gereserveerd, en dit gedeelte zoo wel aan alle kanten als van boven met netten afgesloten., om geen bal len verloren te doen gaan. Voor de spelars, die op deze reis in vorm blij ven, ls deze regeling een groot voor deel. Ook tegen zeeziekte acht men sportieve oefeningen van het grootste belang, AUTOMOBILISME. Men heeft ln Californië een wegen systeem uitgedacht, dat bijzonder goedkoop ls, zoo meldt ,,De Auto". Zooals men weet, is daar hout ln overvloed. Men plaveit er dan ook heele wegen met boomstammen, die min of meer gelijk gemaakt worden. Het nieuwe systeem ia voor auto mobielen bestemd. Op den grond maakt men twee breede rails van hout waarover de wielen der auto's rijden. Dwarsliggers van hout dienen om deze rails niet te laten verschuiven. Kort Nieuws. Te Munchen is Iemand als officier gekleed aan het Beiersche ministerie van oorlog verschenen en eischte er alle schrijfmachines opze moesten hersteld worden. Men gaf ze hem en hij ia er mee verdwenen. Te Munchen Is een op perkament geschreven bijbei uit de 15de eeuw, welke van bijzonder mooi geteekende letters en platen voorzien la, voor 20.000 Mark verkocht. De Spaansche ministerraad heeft de voorstellen van den minister van oorlog goedgekeurd, om het vredes- effectief van het leger van 90.000 op 115.000 man te brengen, ten einde ln staat te zijn, ten allen tijde aan alle mogelijke gebeurtelijkheden in Mar rokko het hoofd te kunnen bieden. Mevrouw Franzlska Speyer, de on langs te Frankfort a d. Main overle den weduwe van den bankier Speyer lid der firma Speyer en Co., heeft bij testamentaire beschikking 8 a 10 mil- lioen Mark nagelaten voor liefdadige doeleinden. Een hardnekkige zelfmoordenares, de 27-jarige vrouw van een arbeider te Berlijn, pleegde gisteren in een aanval van hart. en zenuwlijden haar derde poaimr tot zelfmoord. Zii schaafde van een aantal lucifers de koppen af, deed deze in een kop kof fie, dronk die leeg en nam daarna ly sol Ld. Ook deze derde poging werd verijdeld door het krachtdadig Lu- grijpen van een door de buren gehaal den arts. Allegaartjes. VI. Ware Urapjes. Vandaag concurreer 'k met m'n collega van den „Lachhoek". Drie niupjes maar waar gebeurd. Het eerste op 'n Haarlemsche school. De onderwijzeres in de eerste klas heeft al haar pae-dagogisclie ta lenten aangewend om aan 't hoopje hummels van 'u jaar of zes te laten hornen, dat er 'u loiter R in een of ander normaalwoord der leesmethode is. Nu haar (iiscipeltjes de analyse van den woordklank m letterklanken zoowat te pakken hebben, vangt de toepassing aan. Wie kan me nu er eens een woordje opnoemen, waarin je een re hoort Prikt me zoo'n twee-turvig baasje met z'n garnalen-vingertje in de lucht u weet nog wel uit uw jeugd, dat eigenaardig schooigebaar van hier scliuin-links ouder m'n vinger schuilt de verlangde wijsheid en de onderwijzeres, die met een vraag- blik een dergelijk knapheids-signaal al zoekt te ontdekken, moedigt kleiu- Jantje aan. Wel, Jantje, zeg jij *t dan maar eens I Juffrouw, 'n auwtauw.... I 'n Auto, Jantje, luister eens goed: au-t-o.... hoor je daar nu 'n re in Ja, juffrouw, as ie stil staat, dan doet ie re-re-re I 't Andere verhaal is ook waar ge beurd, maar in Rotterdam. Dat te genstellend „maar" houdt geen re strictie in omtrent de vooropgestelde geloofwaardigheid van t verhaal. Welk journalist vernam er ook ooit iets, dat niet uit de allerbeste bron kwam Er was er eens een Rotterdammer, die verzot werd op oud-Delftsch, écht oud-Delftsch, van die prachtstukken, waar een kenner uren voor kan staan kijken. Onze vrind stond ook uren te klj- kera voor z'n schattenmaar een kennerEnfin, hij deed „alsof, en kocht Delftsch, oud-Delftsch, nog ouder-Dolftsch, antiek-oud-Delftsch, modern-antiek-oud-Delftsch, dat het een lust was De verkoopens van t goedje ten minste vonden, dat t een lust was om aan ta zien. Op een zijner rondsnuffelingen speurt z'n porcelein-begeerig oog twee vazen. Neen maar, zulke vazen, minstens een Py nacker-stelletje Met een loupe begluurt hij de prachtexemplaren en telt een flinke som neer. In triomf voert hij z'n schoonen bult mee, nog trotscber dan wijlen Paris na z'n succesvolle schaakpartij van Helena uit Sparta. Maar helaas, 't komt uit, dat de porcelein-maniak bedot ia. De ongelukkige woedend naar den koopman. Deze blijkt een heel welwillend man. heeleonaal niet zooals andere lieden van z'n soort. Waren re niet echt, die prachtige vazen Nou, een vergissing was men schel ijk I Ofschoon hij er zelf een goeden prijs voor had betaald, was hij bereid tot een acooord. Ruilen wilde hij wel, welzeker, meneer was im mers een goede klant 1 Meneer wordt andermaal blij ge maakt met 'n fijn stel tegel-tableaux. Adam en Eva in den hof, neen maar l Als er twee ruilen, huilt er één 'n koopman-in-antiek huilt nooitl Dus...l Meneer heeft z'n mooiste kamer op gesierd met z'n tegels. Ieder wordt genoodigd om te komen zien en zach te verbazeu. En met een knip-oagje van hoe-vind-je-'m vertelt de geluk kige bezittel- hoe hij in eigen persoon zoo'n garen antiek-koopman te slim af was. Niet-kenners mompelen, dat ze de keuken goed genoeg voor 's mans „kunstschatten" vinden, maar, niet waar, dié tellen niet mee 1 Een primeurtjedat 100 dagen oud isl Nog 'n derde grapje vandaag en weer een Haarlemsch. Een der bla den hier ter stede meldde gister avond, dat het van geachte zijde de verslagen van de Commissies tot we ring van Schoolverzuim had ontvan gen. Heden zouden daarvan uittrek sels den lezers woredn voorgezet, be loofde de redactie. Een primeurtje aldus? Elr is een drie maanden geleden zoo iets verschenen als een verslag der gemeente Haarlem over het Jaar 1908. Als de redactie dat lijvig boekwerk eens wil inzien, vindt zij in de bijla gen A A, B B en C C de verslagen, die zij 'n 100 dagen daarna van geachte zijde ontving. „Haarlem's Dagblad" gaf toen 'n excerpt er uit en,... 't bedoelde blad ook. -T Laatste Berichten Om ons Heen. Wegens gebrek aan ruimte blijft OmonsHeen heden achterwege. Jubileum. Men schrijft ons: Woensdag 24 November as. hoopt Mej. Trijntje de Jong den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 Jaar als dienstbode in dienst trad bij de familie Hovy Ln do Jordensstraat. Het zal de jubilaresse dien dag wel niet aan belangstelling ontbreken. Gev. Voorwerpen: Een geelharig hondje, .Voorzorg straat 82. Een dop van een rijtuigwiel, Leld- schestraat 13. Een hengselmandje, aan het Politie bureau. Een glacé handschoen, Amsterdom- schevaart 38. Een fox terrier, 'Amsterdamsche vaart 15, Haarlemmerliede. Epn teekenha«,k (driehoek), Nieuwe Gracht 19. Een flacon met zilveren dop, Wes terhoutstraat 9, Heemstede. Een R. K. kerkboekje, K. laken straat 7 rood. Een voetbal, W. Appelaarsteeg 7. Een ring waaraan 6 sleutels aan het politiebureau- Aangifte is gedaan van het verlie zen van een gouden broche, van een gouden lorgnet, van het wegloopen van een Hollandsche herdershond, IJMUIDEN. Eugenie. De binnengesleepte Noorsche brik Eugenie is, naar we vernemen, niet verzekerd, en de kapitein is niet bij machte de cautie voor schip en la ding te betalen. De equipage is daarop afgemon sterd en heden naar Noorwegen ver trokken. Looft den Heer, De Christelijke zangvereeniglng „Looft den Heer" gaf Vrijdagavond onder haar directeur, Tj. F. Plunten- ga, een uitvoering in de Ned. Herv. kerk. Het kerkgebouw was geheel gevuld en het koor kon blijkbaar de toehoo renden voldoen. De heeren Falk van hier, verleenden hun medewerking. Naar we vernemen zal de heer Plantenga, die tot hoofd eeuer school in Friesland is benoemd, ais direc teur worden vervangen door den heer N. H. Andriessen van Haarlem. HILLEGOM. Het aandeel der Nat. Militie van de lichting 1910 dezer gemeente be draagt 22, waarvan 15 voor volledige en 7 voor korte oefening. keebtszakeu EEN GEHEIMZINNIG SCHEEPS- ONGELUK. In zijn te Amsterdam gehouden zit ting hield de raad voor scheepvaart zich bezig met de behandeling van de zaak beueffende het Nederlandsche stoomschip Santunus, kapitein E. van TwLsk, van de reederij Van Santen Co., te Rotterdam. Gelijk bekend, leed dit schip op 3 November j.l. des avonds in de Golf van Biscaye schip breuk. Door de Japansche stoomboot Atsuta Maru werden de opvarenden gered en te Londen aan wal gezet. Volgons de scheepsverklaring werd te 10.20 bij bewolkte lucht, een stoot gevoeld, tiet achterschip maakte aan stuurboord water. Er werd gepeild In tank 3 werd anderhalven voet wa ter bevonden. Uit de machinekamer werd gerapporteerd, dat daar water was binnengedrongen. Het achter schip zakte snel, zoodat besloten werd het schip te verlaten. Gehoord werd door den Raad ln de eerste plaats de donkeyman J. de Jong. Hij voelde don stoot. De kapi tein gaf order tot pompen. Er was geen timmerman aan boord. Vervolgens wordt gehoord de 1ste machinist Th. Briuk. Ook hij ver- klaart, den stoot te hebben gevoeld. Inzonderheid de heer Feninga, werktuigkundig Lid, behandelde met getuige da vraag, of hij al dan niet de sluizen gesloten heeft. Getuige ant woordt, dat hij daaraan niet heeft gedacht. De matroos v. d. Kolk verklaarde, dat hij met den 2den stuurman en den kapitein op de brug stond, toen een schok wprd gevoekL De kapitein vroeg den stuurman „Bakker, wat Is dat Deze antwoordde „Niets, kapitein 1 Niets gezienniets ge voeld 1" Acht minuten na hei ongeval wer den de booten losgemaakt en vuur pijlen afgelaten. De late stuurman D. Duit werd ver volgens gehoord. Hij verklaairde, dat hij, te 7 1/2 uur van wacht naar kool gegaan, met een schrik wakker werd. Maar een schok heeft hij niet gevoeld. De 2e stuurman kwam hem waarschuwen, dat het schip water maakte en kort daarop gelastte de kapitein hem de booten buiten boord te zetten. De 2e stuurman J. Bakker ver klaarde, dat hij tot den kapitein had gezegd: „ik zie niets" terwijl hij toch den stoot had gevoeld. Toen de stoot door get. gevoeld werd, zag hij geen schepen ln de buurt. Wijl ten opzich te van den stoot de verklaring van get geheel afweek van die van den matroos Van der Kolk werden door den voorzitter deze getuigen tegen over elkaar gesteld. „Dan heeft hij gelogen I" zei de matroos. De voorzit ter wees get (den 2en stuurman) op het gewicht van zijn eed en drukte hem op het hart ter wille van wien ook geen verklaringen of te leggen in strijd met de waarheid, veel liever daarvan terug te komen. Get bleef echter bij hetgeen hij verklaard heeft Hierna werd gehoord de matroos K. P. Brand. Hij verklaart, dat hij geen stoot voelde. Ten slotte werd gehoord de gezag voerder E. van Twi8k. Hij verklaarde onder bevestiging van de scheeps verklaring, dat hij voelde, dat het schip ergens tegen aan gekomen was en daarvan trilde. HIJ vroeg den 2en stuurman. Deze antwoordde: „Ik zie niets!" en op de vraag: „maar heb Je dan niets gevoeld?" zeide hij: „ja, maar ik zie nlete!' Toen tank 3 vol was kreeg hl] bericht, dat het water ook ln de machinekamer gedrongen was. De waterdichte deuren werden gesloten, toen water in den tunnel gekomen was. Van den len machinist hoorde get., dat ook de sluizen geslo ten waren. Gevraagd naar de vermoedelijke oorzaak van de ramp verklaarde do kapitein, dat hij, hoe hij er ook over gedacht en gesproken heeft, niet weet, waar hot schip tegenaan ge- stooten, of wat het ongeval veroor zaakt kan hebben. De voorzitter merkte op, dat al het gehoorde geen anderen indruk geeft dan, dat hij niets heeft gedaan, dan heen en weer loopen in plaats van zich, waar er tijd genoeg was, te overtuigen, waar het lek is ontstaan. De raad zal later uitspraak doen. DOODSLAG. Voor het Gerechtshof te 's-Graven- hage stond terecht ln hooger beroep een koopruan uit Rotterdam, thans ge detineerd, door do Rechtbank oidnai veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf wegens doodslag tijdens de Jolioca- feesten in de Zandstraat geplagd op H. M. Beuvens, dien hij met een mes in de borst stak, zoodat het, hart en de lever werden geraakt, ten gevolge waarvan B. onder het transport naar het ziekenhuis overleed. Nadat één getuige charge en twee décharge waren gehoord, requireer- de de advocaat-generaal bevestiging van het vonnis. Er was z. i, geen eu- keie reden om zóó te handelen, in verüuud waurinedo Z. E. A. do straf mei te zwaar achtte. De toegovoegue verdediger, jhr. mr. A. K. C. tie Bruuw, pleitte vrijspraak, inzonderheid beiuogexide de onbe trouwbaarheid van de getuigen. PI. trachtte aan te toonen, dat «r geen aanwijzingen zijn, die de getuigenver klaringen zouden kunnen aanvullen en vroeg op grond daarvan schorsing der verdere behandeling tot het hoo ien van een paar gedagvaarde, doch niet verschenen getuigen. Na in raadaainer te zijn geweest, besliste het iiof dienovereenkomstig eu bepaalde de verdere behandeling op 3 December. INUtZUNDth Vnn ingezonden «tukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie deu insein er uiet teruggegeven Voor deu tiiüoud deser rubriek stelt de uedactie slob met aansprakelijk. „BELASTING-ZEGELS." Naar aanleiding van „Om ons Heen", no. 1037, betreffende de wijze van belasting betalen, ben ik zoo vrij 't volgende onder de aandacht te brengen: Volkomen ben ik 't met den heer J. C. P. eens, dat de manier van be lasting betalen veel verbeterd kon worden, 't is werkelijk geen pretje oin in 't vunzige lokaaltje in de Klei ne Houtstraat langs 't loket van den ambtenaar die de gelden in ontvangst neemt, geperst te moeten worden en daarna nog geruimen tijd op zijn gekwiteerde biljet te moeten wachten. Telkens wanneer Ik aan mijne belastingplichten voldeed, heb ik gepeinsd over eene betere wijze van belasting betalen. Hoewel de be taling per postwissel reeds verbete ring zou brengen, heb ik er dit op te gen dat 't bij een eenigszins groot be drag te kostbaar zou worden, daarbij weder omslachtig door het invullen van een formulier en bovendien weder tijdroovend, wanneer 't op het post kantoor aan de afdeeling postwissels druk is. Daarom geef ik hier mijn voorstel ter overweging, waaromtrent ik gaarne des heeren J. C. P.'s meening zou vernemen: Indien het Rijk „belasting-zegels"' voor het publiek beschikbaar stelde in prijzen ongeveer als van de post zegels en ze aan belasting- en poet- kantoren verkrijgbaar stelde (des noods ook bij de Rijksdepthouders van postzegels), ware het belasting- betalen al zeer eenvoudig: op de aan slagbiljetten, die daarvoor dan moes ten worden ingericht, plakte men. In dien men b.v. 26.13 wou betalen 2 zegels van f 10, 1 van f 5, 1 van f 1 1 van 10 cent en lvan drie cent, daar mee werd het biljet even in de bus op het belastingkantoor geworpen, de zegels werden daar afgestempeld en de administratie van het belasting kantoor zond 't afgestempelde biljet weder per post aan den aangeslage ne terug. Kan 't nog gemakkelijker-? 't Eenige bezwaar dat lk hiertegen weet is de kans van loslaten der ze gels, doch dit is grootendeels op te heffen, indien mot 't afstempelen der zegels ln een daarvoor bestemde ko lom door de belasting-adminisüratie het bedrag werd ingevuld, dat met zegels voldaan Lb; blijft nog over de kans van loslaten na bet in de bus werpen en vóórdat het biljet den ambtenaar heeft bereikt, belast met afstempelen, doch ditzelfde bezwaar bestaat bij de posterijen ook en is niet zoo groot indien er maar voor gezorgd wordt, dat de zegels goed ge gomd zijn en indien men met een duur zegel betaalt, hieraan dubbel zorg te besteden door het desnoods in plaats van mét water met stijfsel of lijm te bevochtigen. Hoewel Ik niet hopen durf, dat mijn voorstel bij betrokken autoritei ten spoedig Ingang zal vinden, heb ik hiermede naar mijne meening een middel aan de hand gedaan, dat het beiastlngbe talen minder onaange naam zal maken, aangenaam zal het wel niet spoedig warden! H. J. v. L. Vele belastingbetalers zullen er be zwaar tegen hebben, geld te betalen waarvoor zij niet onmldd el 1 ij k kwijting ontvangen. Immers, de mo gelijkheid van oneerlijkheid bij een ambtenaar ls niet geheel uitgeslo ten, al komt die ook zelden voor. Daarin zie lk het grootste bezwaar tegen het voorstel des heeren v. L. J. C. P. Telegrammen DE ANTI-TRUSTWET, ST. PAUL (Minnesota), 19 Nov. (Reuter). Het Hooggerechtshof heeft het vonnis van de districtarechtbank van Utah, waarbij de „Union Pacific Coal Company" en de „Union Paci fic Railway" schuldig werden ver klaard aan schending van dq „anti trust law" vernietigd en oen nieuw onderzoek gelast/ Amstsrdamsehs Bears. Openingskoersen van 20 Nov. LABOUCHERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. TeL No. 577* STAATSFONDSENMARKT. 21/2 Certific. N. W. S. 76 7/8, Russen 19U9 j 93. Z. AMERLK. STAATSFONDSEN. O, Peru 9 7/JG. TAÜAKSAANDEELEN BLndjey 102, Deli Mij. 455, Medan 253, Nieuwe Aso- han 79, Rotterdam Dell 356, Senembah 420. PETROLEUM-AANDEELEN: Koninklijke Petr 461 1/4, Sumatn Palembang 169 1/4. Pexlak 144 1/2, Amalg. 95.- MIJNAANDEELEN: Great Cobair 128 1/2. DE AMERIKAANSCHE MARKT opende sul. Denver 47 3/8, Erie 33 1/2, Kansas 44 7/8— 71 1/4, Missouri 49 3/8, Rock island 39 5,8, Southern Rails 32, Urnen Pacific 202 1/2, 21 VVabash Piiisb. 10 3/16, Steel 90 1/8, Carren 75 3/8. C. Marine's 7 7/8, 25 1/4, 72. Markfnieuws BEVERWIJK. Groentenmarkt. Andijvie 1ÜU str. 2. Koolrapen per 100 4. Wortelen 100 bos f 8. Bieten, per 100 1.25* Aardap. klei, per Heet. f 2.50. Id. zand per Heet. 4.50. Roede kooi per 100 f 6. Witte Kool per 100 f 5. Savoye kool per 100 6., Bloemkool per 100 ƒ15. Uien, per Heet. f 2.25. Prei, per bos f 0.10. Pieterselie per bos 5 cta Selderie per bos 5 ct. Appelen, per Heet. f 6.50. Peren, per Ilect. 4. Druiven per Kilo f 1. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN Nov. 17., B. de Milde—v. Dijk, d., 19. M. J. v. Deutekomv. Luijken, d., A. Kruijer—Kuvener, z., J. A. Reins- berg—Boender, z., 20. P. A. Radsrna— v. Amstel, d. OVERLEDEN: Nov. IS. .T. S. N. Reekers, 84 J.( Prinsen Bolwerk, 19. H. E. Jung— Hollermann, 87 j., Plein, P. P. 3 J,, z v. J. P. Reinerie, 2de Vooruitgang- straat, R. A., 12 j., z. v. R. A. Ver" kooij, Oranjeboomstr. BLOEM END AAL. ONDERTROUWD A. Greve en H. A. de Vos. BEVALLEN D. van Dijk, geb. Kerpershoek', x. OVERLEDEN P. Ho oreman, 70 j. C. van eter Eng, 26 j. J. Bijvoet, 76 j. WIJK AAN ZEE EN DUIN. GetrouwdH. v. I-Ieulen en H.: Scholts. Bevallen J. Dullemans—Buisman, loon. Overleden Egbert Durge, 50 J* HILLEGOM. GETROUWD: J. Smink en V. Woudstra, A. Smink en G. Woudstra, K. de Haas en E. M,- Weijers. BEVALLEN: A. de Mooij-Groot z. E. M. Spreeuw- van Roode z. M. van Maris-van Roo; den z. W. de Groot-Brouwer 2 s. OVERLEDEN: J. P. Buekens, 21 maanden. SCHOTEN. BEVALLEN: C. van DoornBenschop, d. M. Ti chelaarSuurland x. OVERLEDEN: II. Kors, 70 jaar. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden tijdens de ziekte en hot overlijden van onzen innig ge liefden Echtgenoot en Vader, den Heer JOHANNES VAN DER ZWAAG. betuigen wij onzen hartelijk en dank* Wed. G. VAN DER ZWAAG— BESSE. CHARLOTTE VAN DER ZWAAG. 'Allen, die iets verschuldigd zijn aan- of te vorderen hebben van de nalatenschap van de Weledelgeboren Vrouwe JANE ESTHER GEERTSE- MA, geboren PRYCE, gewoond heb bende op den huize „Schoonenherg" onder Veisen, overleden te Drieber gen, den Slen Oct. j.l., wordt verzocht daarvan opgave te doen ten kantora van onderge tee kende vóór 1 Decem ber a.s. G. D. BOERLAGE, Notaris te Veisen* Een Dienstbode GEVRAAGD. A. W. CL ABENDS, Mr. Broodbak ker, Kritzingerstraat 40, Schoterkw- GEVRAAGD een flinke Loon 3.—. Adres Zijlstraat 9. Mevrouw VINCENT LOOSJES, Flot raplein No. 1, vraagt tegen 1 FeJw 1910, een bekwame Twoede Meld ntet beneden de 21 jaar. Aanmelding per brief of petsóóra? lijk Dono«rdtigavond na 8 uur-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2