Verschijn! dagelijks, beft el va op Zoor en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2} e /aargang. No, 8104 WOENSDAG 24 NOVEMBEfi 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABOHNBMENTBB PER DRIB MARNDBNi Voor Haarlem f Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd b (kom der gemeente)1.30 franco per post door Nederland 1.6S Afzonderlijke nummers 0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem031H <Se omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loarens Coster. Directeur J._ C. PEEREBOOIB. ADVERTENT IËNi Van 1—8 regels 50 Cto.; Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels t—elke regel meer ƒ0.40 Reclames 30 Cent per regd B| Abonnement aanzienlijk rabat Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie t Groots Bontstraat tatercommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 es der Administratie724. Drukkerij! Zolder Bnltenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentlën en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem in dit blad ts uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon tnterc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EER8TB BLAD. AGENDA DONDERDAG 25 NOVEMBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2-3 uur. Brongebouw: Strauss-avond, 8 uur. Soc. Vereeniging: Concert Polyhym nia, 8 uur. De Kroon: Koloniaal Museum: Voor dracht door den heer dr. J. P. Klei weg de Zwaan, 8 uur. De Nijverheid, Jansstr.: Lezing Mevr. A. de Koning-Nierstrasz, 8 uur. Café De Karseboom": Concert Am sterdam's Trio, 7 1/2 uur. St. Bavo: Cursus in de katholieke geloofs- en zedenleer. Onderwerp: De eigenschappen van God. Schoten: Gemeenteraadsvergade ring, 7 1/2 uur. OM ONS HEEN No. 1039. De Haarlemsche Waterleiding. In den laats ten tijd heb ik meer malen geruchten vernomen over plannen, die bij bet Haarlemsche ge meentebestuur zouden bestaan, om te trachten uitbreiding te verkrijgen van duingebied in de gemeente Bloemen- daal, ter vergrooting van de Haar lemsche waterleiding, die op den duur niet in de behoefte van onze gemeente zou kunnen voorzien. Het kon niet baten, naar de juistheid dezer geruch ten een onderzoek in te stellen bij het Haarlemsche gemeentebestuur. Tal- looze malen deden wij pogingen in soortgelijke gevallen, maar zonder resultaat. Men meent het buiten pers en openhaarheid te kunnen stellen. Wat ik uit de gemeente Bloemen- daal over de zaak vernam, was verre ■van bemoedigend. Men zeide, dat Haarlem niets meer of minder in den zin b.>d, dan den aankoop (en zoo die niet goedschiks kon worden tot stand gebracht, de onteigening) van nage noeg al de nog in Bloemendaal be schikbare duingronden, samen een oppervlakte bezittende van een vierde der uitgestrektheid van de geheele gemeente. Geen wonder, dat door een zoo in grijpend plan de eigenaresse der gronden, mevrouw Van der Vliet, zoowel als het gemeentebestuur wer den verontrust. Die stemming bleek het best uit het feit. dat B. en W. van Bloemendaal aan den bekenden geo loog Prof. Dr. Eng. Dubois opdroe gen lo. te trachten, door wetenschappe- liik onderzoek vast te stellen, in welke mate en hoever de Haarlemsche duinwaterleiding bijgedragen heeft tot de verlaging van den grond waterstand in de gemeente Bloemen daal en wel in het bijzonder in het duin 2o. advies uit te brengen omtrent de aan te wenden middelen ter ver betering van den toestand en ter voorkoming van mogelijk verder na deel voor de gemeente Bloemendaal In het bijzonder ook voor het geval, dat de prise d'eau in haren tegen- woordigen toestand niet bij machte mocht blijken te zijn, om Haarlem in voldoende mate van water te blijven voorzien. Begeerig om werkzaam te zijn ten nutte van alle partijen, dus ook van Haarlem, verzocht prof. Dubois aan B. en W. van Haarlem, om de noo- dige gegevens door tusschenkomst van den directeur der waterleiding. In 't algemeen liadden B. en W. daar tegen geen bezwaar, maar maakten bet voorbehoud, dat aan het oordeel van den directeur zou blijven overge laten, in hoeverre de gegevens voor openbaarmaking geschikt zouden zijn. Toen nu Prof. Dubois den directeur had opgegeven, welke inlichtingen hij wenschte, antwoordde de heer Have- laar, dat plannen tot uitbreiding van de prise d'eau aanhangig waren, die wanneer zij tot uitvoering kwamen, onteigening van een gedeelte duin, grond ten gevolge konden hebben. In dazen Rtanrj ^er zaak achtte de direc teur niet gewenscht, inlichtingen te verstrekken, die dienst moesten doen bij een te publiceeren studie Juist over deze duinen, welke studie op de ver wezenlijking dier plannen van Invloed kon zijn. „Zoo toch het resultaat voor de wenschen van de gemeente hinderlijk mocht zijn, ligt het", zoo schreef de directeur, „niet op mijn weg, als gemeente-ambtenaar daartoe steen en bij te dragen, terwijl zoo het resultaat de wenschen der gemeente steunt, het door het verstrekken van inlichtingen allen schijn zou hebben van tendens- werk tegenover de eigenares der dui nen, een handeling, die tegenover haar onheusch zou zijn." Ik heb eerlijk mijn best gedaan, mij in deze redeneering in te werken. Het heeft mij niet mogen gelukken. Veel eer lag het, meen ik, voor de hand dat men van Haarlemsche zijde ge schreven had „van mij kunt ge alle inlichtingen krijgen, want ik wil niets Liever dan een grondig onderzoek, waaruit wellicht een betere, eenvou diger en goedkooper oplossing naar boven komt, dan die ik mij heb ge dacht." Waarom niet aldus, of in dien geest geschreven is? Prof. Dubois heeft zich hierdoor niet laten afschrikken. Naar zijn mee ning heeft zijn arbeid onder de wei gering niet geleden, alleen is hij er wat tijdroovender en omslachtiger door geworden. Het rapport, dat thans onder den naam de prise d'eau der Haarlemsche waterlei ding dtoor hem aan B. en W. van Bloemendaal is uitgebracht, bevat een paar uitslaande kaarten van de duin terreinen, tabellen en grafische voorstellingen en een dertigtal tekst pagina's, in verschillende hoofdstuk- keu verdeeld. Ik vind daaronder een korte beschrijving van het duinge bied, waarin de prise d'eau is gele gen, geologische gesteldheid, het wa ter in het duin, al welke beschouwin gen, hoe interessant ze ook mogen wezen, ik hier laat rusten, omdat ze te veel in bijzonderheden afdalen. Voor mijn doel, namelijk de lezers over de hoofdzaken in te lichten, is het voldoende een en ander te ontlee- nen aan de beide hoofdstukken, geti teld „in welke mate heeft de Haar- „lemsche waterleiding bijgedragen „tot den tegenwoordigen lagen grond waterstand in het Bloemendaalsclic „duin en tot hoever is die invloed „thans merkbaar en vervolgens „de ondoelmatigheid der prise „d'eau". In antwoord op de eerste vraag verklaart Prof. Dubois, dat er duide lijk een algemeene daling van de grondwaterstanden in de nabijheid der prise d'eau bestaat, ten bedrage van ongeveer anderhalven mester, en wel, naar de rapporteur meent, op een afstand van ongeveer drie kwart kilometer. Vooral van 1907 tot Fe bruari—Maart van 1909 heeft Prof. Dubois een buitengewoon sterke da ling van den gemiddelden waterstand in de Haarlemsche prise d'eau opge merkt. Het feit, dat die daling steeds is blijven voortgaan, acht Prof. Dubois een bewijs van de ondoelmatigheid der prise d'eau en daarmee komt hij tot het tweede, zoo belangrijke punt. De prise d'eau bestaat uit een lange rij van putjes, 340 in aantal, op 14 M. van elkaar gelegen, gemiddeld 15 M. diep, en hun ondereind bestaat over een lengte van meestal 5 M. uit filter. Tengevolge van de plaatsing van die filters in het moeilijk water doorlar tend alluvium kunnen die 340 zuigputten slechts gering debiet heb ben, zelfs bij zeer krachtig af pompen, en dus ten koste van zeer aanzienlijk kolenverbruik. Doch bovendien is daaruit geboren de grootste vijand van het bedrijf, het zoogenaamd „ver slammen" der putten. Onvermoeid èn bijna aanhoudend ia men daar sedert jaren bezig, de door ijzeroerslib ver stopte filters schoon te maken en voor een deel door nieuwe te vervan gen. De zeer onzuivere kleisoorten leveren namelijk nog tienmaal meer ijzeroer, dan gelijke hoeveelheden duinzand. Het is duidelijk, zegt Prof. Dubois, dat onder die omstandigheden de zuigputten der Haarlemsche prlse d'eau met hun allen maar betrekkelijk weinig water leveren. Aan 't gesticht Meerenberg heeft men dit systeem dan ook verlaten en is wijselijk tot diepputten overgegaan. Diezelfde manier van handelen be veelt Prof. Dubois nu ook voor Haarlemsche waterleiding aan. „Op de gemakkelijkste en dus minst kostbare wijze", zoo schrijft hij, door van een betrekkelijk minieme terreingrootte gebruik te maken, kun nen deze wellicht het beste drinkwater leveren. ZIJ vangen ook slechts het duinwater op, dat anders nutteloos wegvloeit ln het diluvium, zender eenig nadeel aan den bovengrond te doen. Gevaar voor verzouting bestaat volgens de uiteenzetting, die ik gege ven heb en naar de ervaring, vol strekt niet." En daarbij noemt de schrijver als voorbeeld de fabriek van de firma Van Gelder Zonen te Velsen, waaraan uit zes groote diepputten anderhalf maal zooveel water wordt geleA als de Haarlemsche waterleiding pro duceert. en dat wel sinds jaren. Soortgelijke ervaring heeft de meente Leiden opgedaan en verkre gen fabrieken op IJmuiden, die ont zaglijke hoeveelheden diep zoetwater gebruiken. „Honderden, ja duizenden diepput ten", zoo schrijft Prof. Dubois, „zijn in de laatste twee jaren ten behoeve van particulieren in de Hollandsche duinstreek met uitstekend gevolg in gebruik gesteld. Geen van hen zou ook maar een oogenblik er aan dacht hebben, op de omslachtige onvoordeelige wijze der Haarlemsche waterleiding ln zijn behoefte aan wa ter te voorzien, zelfs al stond onbe perkt terrein ter zijner beschikking. In overleg met den heer A. J. de Waal Malefijt, wethouder van Bloe mendaal, meent daarom Prof. Dubois, dat op een terreintje van vijf en een halve hectare 36 diepputten, op 50 Meter af stand van elkander, overvloedig en voor 'goed in de behoefte aan water van Haarlem en ook nog wel van een i ge andere gemeenten, kunnen voorzien. Zelfs wordt de beste plaats aange wezen, waar naar de meening van den heer Malefijt die putten zouden kunnen worden geboord. Ziehier een kort en door de snelheid wellicht hier en daar onvolledig over zicht van het rapport van Prof. Du bois. Nu dit openbaar geworden is, zal Haarlem, vermoed ik, wel inzien, hoe verkeerd ook hier weer de neiging tot geheim doen heeft gewerkt. Men heeft daardoor van zelf allen invloed op het rapport gemist en moet eenige verklaringen slikken, die niet aange naam zijn om te lezen. Men begrijp© goed, dat ik voor het betoog van Prof. Dubois geen partij kies, maar dat zijn kalm en zakelijk rapport inderdaad onze ernstige aan dacht verdient. Hoe het nu verder zal gaan is een vraag, die we ons daarbij tevens wel eens mogen voorleggen. Ik vermoed wel, dat de Raad in ge heime zittingen over de zaak een en ander zal hebben vernomen, maar het wordt nu dan toch hoog tijd, dat zij buiten de muren der Raadszaal uit komt, in het volle licht. Voor ons Haarlemsche belastingbe talers is het toch niet alleen en mis schien wel niet in de eerste plaats de vraag, of mevrouw Van der Vliet haar duingronden verliest, evenmin of die terreinen door onze wijze van pompen verdrogen, maar vooralof het wel noodig is, tonnen gouds te besteden aan onteigening van uitgestrekte duingronden, van Zandvoort af, tot Santpoort toe, wanneer we inderdaad genoeg zullen hebben aan een lapje van 5 1/2 hectare. Geen quaestie dus van techniek al leen, maar een zaak van groot finan cieel belang, ls de Haarlemsche aan gelegenheid, die via Bloemendaal tot onze kennis komt, gelijk wij indertijd de plannen der regeering voor het subsidieeren van het Haarlemsche middelbaar onderwijs, vernamen via Velsen I J. C. P, Stadsnieuws St. Nlcolaas-vlerlng. Den Heer Redacteur van Haar lems Dagblad. WelEd. Heer! Vergum mij u te verzoeken het on derstaande te plaatsen naar aanlei ding van de St. Nicolaasviering op Zaterdag of Maandag. Bij vorige gelegenheden als 5 De cember op Zondag viel is de St. Nico laasviering steeds gehouden op Za terdag en ik meen zeker, dat zelfs van gemeentewege die viering op Za terdag is vastgesteld. Ik hoop dan ook dat dit nu weer zal geschieden. Het St. Nicolaasfeest is toch in de eerste plaats een feest voor de kinde ren, dezen hebben Zaterdagmiddag geen school en kunnen dus dien mid dag van kijkdag als zoodanig naar hartelust vieren. Na den Zaterdagavond hebben zij den geheelen Zondag om zich te wij den aan de verrassingen, die St. Ni- colaas heeft gebracht en kunnen Maandags weer geregeld naar school gaan; dat is niet het geval als de vie ring op Maandag wordt gesteld; als de dag 5 Dec. op Maandag valt is dit natuurlijk niet te veranderen, doch In dit geval is de Zaterdag verre te verkiezen boven den Maandag. De bewering dat sommige banket bakkers liever de viering op Maan dag hebben omdat zij dan drie hebben voor hunne bestellingen geen steekhoudend argument, want St. Nlcoloas is geen feest van drie dagen, maar van één dag en indien do viering op Maandag wordt steld zal toch de groote drukte op dien dag vallen en niet over drie dagen verdeeld worden. Br is nog iets: men ijvert zoo al gemeen voor Zondagsrust, welnu, deze zal veel meer bevorderd wor den door de viering op Zaterdag, daar dan 's Zondags de groote druk te is afgeloopen, hetgeen niet het ge val is, wanneer de viering op Maan dag wordt gesteld. De bewering in een blad, dat als de viering op Maandag gesteld wordt de winkeliers gelegenheid zullen hebben op Zondag hunne keurig in orde to brengen, klinkt wel wat erg naief. Ik hoop dan ook en vertrouw velen met mij, dal, in de eerste plaats ter wille van de kleinen, de gemeente moge besluiten vast te stellen, dat de viering van het St. Nicolaasfeest dit jaar zal worden gehouden op Zater dag. Mijn dank voor de verleende plaatsruimte. S. Reclame-boekje. De banketbakker \Y. Worst ln de Zijlstraat verspreidt ten getal© van ongeveer 40U0 stuks een aardige re clame. 't Is een in groenen omslag, omknoopt met blauw-zijden koordje, gevat boekje, dat verscheidene aardige kiekjes bevat. Jammer, dat de waarde der reclame voor den lieer Worst zelf eenigszins benadeeld wordt door de aanwezig heid van andere advertenties zijn re clame wordt er minder in 't oog loo pend door. Vleeschbekeuri ng. Gisteravond werd in de Anthonie- straat door een opzichter van het openbaar slachthuis een zekere S. v. d. S. aangehouden met een zak vleesch op den rug. In den zak bevond zich een hoeveelheid (ongeveer 20 kg.) vleesch, afkomstig van een uit nood geslacht of gestorven kaif. Daar dit vleesch werd ingevoerd van Haar lemmermeer uit en genoemde v. d. S. geen vergunning tot invoer had, ter wijl hij ook vergeten had het vleesch op het slachthuis te laten keuren, is het in beslag genomen en naar het slachthuis overgebracht. Aanhouding. Door de recherche is ln de woning zijner ouders ln de Hagestraat aan gehouden de marinier C., die sedert 14 dagen van zijn corps te Rotter dam was gedeserteerd. Inbeslaggenomen. Door de rechercheure Van Halst en Ennik ls te Assendelft opgespoord en in beslag genomen een tweewielige handwagen, die de vorige week was ontvreemd ten nadeele van den kar- renverhuurder Pel alhier. De dader is bekend. De Overdekte Zwem- en Bad-Inrichting. ln verband met de plannen tot op richting van een zwem- en badinrich ting aan de Raaks circuleert er een adres aan den Gemeenteraad van den volgenden inhoud „Ondergeteekenden, allen bestuurs leden van de achter hun namen ge noemde te Haarlem gevestigde veree- nigingen, deze vereenigingen verte- genwoordigende kennis genomen hebbende van de bij uw Raad ingediende plannen en aanvragen betreffende een overdekte zwem- en badinrichting in deze ge meente van oordeel, dat een zoodanige in richting, doeltreffend geëxploiteerd, voor het welzijn van Haarlem uit een oogpunt van welvaart en volksge zondheid ten hoogste bevorderlijk zal zijn in aanmerking nemende, dat ook het doel van de veroenigingen, door de ondergeteekenden vertegenwoor digd door 't tot stand komen van be doelde inrichting in Haarlem aanmer kelijk zal worden bevorderd verzoeken met aandrang Uwen Raad deze .nstelling met alle Uw college ten dienste staande middelen te helpen tot stand komen. 't Welk doende, enz. Haarlem, November 1909." Het adres is onderteekend o.a. door de besturen van den Bond voor Li chamelijke Opvoeding, de aideeling Haarlem van de Maatschappij van Geneeskunde, de Vereeniging tot be strijding der tuberculose, de Water poloclub, de Haarlemsche Football- club, de zeil- en roeivereeniging Het Spaarne, Het Witte Kruis, de Haar lemsche Openluchtspelclub, de Onder wijzers Zwemclub, de Vereeniging van Volks- en Schoolbaden, den Hond van Ned er la ndsohe Onderwijzers, de Koninklijke Nederlandsche Weerbaar- heidsvereeniging. Effecten. Ter gelegenheid van de gisteren te Amsterdam gehouden effecten-veiling kwamen o.a. onder den hamer: Een 3 1/2 pet. oblig. Gemeeute Haar lem Ao. 1791, groot f 1000, 85 pet. Twee aandeelen De Kennemer Hy potheekbank te Haarlem, ieder groot f 1000, gefou'rn. 370, te zamen 740 1/4 pet. Een aandeel Ned. Stoomvisscherij, te IJmuiden, groot 1000, 40 pet. Drie opriehtersbewijzen als voren, 7 per stuk. Twee aandeelen Stoomvisscherij Oceaan te IJmuiden, ieder groot f 500, te zamen f 1000, 2 1/2 pet. Twee aandeelen Mij. tot exploita tie van onroerende goederen „Kin- heim" te Haarlem, ieder groot 500, te zamen f 1000, 6 3/4 pet. Een aandeel Haarlemsche Stoom- verffabriek v/h. W. Leur en Co., te Haarlem, le serie, groot 1000, 32 pet. Een aandeel Mij. tot exploitatie van het hotel en café Neuf, ieder groot f 700, te zamen f 1400, 76 pet. Ontslag gevraagd. Door den opzichter bij openbare werken L. Rijneveld, is togen 1 Janu ari e.k. eervol ontslag uit zijne be trekking aangevraagd. R. is ruim 65 jaren oud en heeft 42 jaren dienst bij de gemeente. Alweerdie laarzen! Aan het politiecorps is gisteren op de appèls bekend gemaakt, dat gedu rende den winter zoowel bij dag als bij nacht de hooge laarzen moeten worden gedragen. Tot nog toe was aan de agenten toegestaan des nachts te dragen schoeisel naar eigen keuze. Voor ve len is het steeds dragen van laarzen afmattend, vandaar dat over deze nieuwe order nogal gemopperd wordt. Oplichtingen vorduistering. Door de recherche alhier zijn een aantal rijwielen in beslag genomen, die door zekeren S., woonachtig aan het Groot Heiligland, waren verkocht. Deze rijwielen had hij in huur of waren hem ter heparatle toever trouwd. S. heeft zich toen zijne da den bekend werden uit de voeten ge maakt. Van 't Kantongerecht QUARANTAINE-ZAAK. De veldwachter B. kreeg op zekeren nacht de boodschap, dat een schip, na een besmette haven te hebben aange daan, in de sluis te IJmuiden was binnengekomen. De loods S., die het schip naar Amsterdam zou geleiden, stond terecht, omdat, terwijl hij aan boord was. het schip de aangewezen quarantaine-plaats had voorbij geva ren, en in de sluis was gekomen. Van den wal werd geroepen Pas op, dat schip komt uit een besmette plaats. De loods heeft toen het schip terug laten stoomen en naai- de quarantai ne-plaats gebracht. De dokter kwam aan boord, en vroeg aan den kapi tein, waarom deze niet aan den' loods gezegd had, de besmet verklaar de haven Kroonstad te hebben aange daan, waarop de kapitein antwoord de, dat hem daarnaar niet was ge vraagd alleen waar hij vandoaq; kwam, en dat was Jacobstad. Aangezien niet voldoende bewijs stukken aanwezig waren, om den schuldige, den kapitein of den loods, die de vereischte vragen niet zou lieb ben gesteld, aan le wijzen, werd deze zaak uitgesteld tot over 2 weken. ARBEIDSWET. Bij den bierbottelaar A. van Z. werd op zekeren avond na acht uur aangetroffen de 12-jarige A. H., die hij hem in de werkplaats aan het flesschen spoelen was. Aangezien dit in strijd is met de Arbeidswet, stond A. van Z. hiervoor terecht, die het deed voorkomen, alsof de jougeu daar maar zoo'n beetjo aan het rommelen was. Uit liet verhoor bleek, dat de jon gen geregeld 's avonds na zevenen in de werkplaats bezig was, zonder noch tans bij den bierbottelaar in dienst to zijn. Wel kreeg hij zoo nu en dan een dubbeltje voor zijn moeite. Do ambtenaar van het O. M. haalde een desbetreffend artikel aan uit do Arbeidswet, dat beklaagde mocet kennen, en eischte, daar ook geen arbeidskaart of arbeidslijst in do werkplaats gevonden werd, 5 boe to of drie dagen hechtenis en twee maal 3 boete of twee maal two® dagen hechtenis. Daar ten slotte de vader van het kind opkwam tegen een verklaring, die zijn jongen aan den politieagent zou hebben gedaan, zal de zaak over een week opnieuw behandeld wor den. SCHOOLVERZUIM. Drie gevallen van overtreding der leerplichtwet werden behandeld, waar bij de kinderen thuis werden gehou den om vader of moeder te helpen. De ambtenaar van het O. M. eisohto tegen dit euvel, waardoor de kinderen tegen hun bestwil uit school worden gehouden, respectievelijk 10, 6 en f 5 boete. UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: J. de K., te Haarlem, en 8 anderen, overtreding Jachtwet, 7 dagen hech tenis, f 10 boete of 4 dagen hechte nis, en 2 maal f 5 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis, C. L. v. M., te Spaarndam, vrijgesproken. N. B., te Haarlem, overtreding Wapenwet, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. C. L. P., te Haarlem, o vertreding Arbeidswet, 1 boete of 1 dag hech tenis. G. V., te Haarlem, en 16 anderen, overtreding IJkwet, 3 boete of 2 da gen hechtenis, 7 maal f 0.50 boete of 7 maal 1 dag hechtenis, 4 maai f 0.50 boete of 4 maal 1 dag hechtenis, 3 maal f 0.50 boete of 3 maal 1 dag hechtenis, 2 maal f 0.50 of 2 maal 1 dag hechtenis, 1 boete of 1 dag hech tenis, en f 0.50 boete of 1 dag hech tenis. A. G. J. M., en W. A. C. F. L. v. K. te Haarlem, strooperij, 20 boete of 10 dagen hechtenis, en 3 boete of 6 dagen hechtenis. Th. R. V., te Bloemendaal, nachU rumoer, 3 boete of 3 dagen hechte nis. D. B. en J. J. v. S., te Haarlemmer meer, een trekdier onbeheerd laten staan, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. de W., te Haarlem, en 46 ande ren, loopen op verboden grond, 5 boete of 3 dagen hechtenis, en f 3 boete of 3 dagen hechtenis. N. B., te Haarlem, eu 18 anderen, overtreding Politieverordening Haar lem, f 15 boete of 5 dagen hechtenis, 3 boete of 3 dagen hechtenis, 3 boete of 2 dagen hechtenis, f 3 boete of 1 dag hechtenis, f 2 boete of 1 dag hechtenis, 2 maal f boete of 2 maal 1 dag hechtenis, f 1 en f 2 boete of 2 maal 1 dag hechtenis, en f lboole of 1 dag hechtenis, H. L., te Velsen, vrijgesproken. A. M. te Beverwijk, overtreding Po- litieverordening Wijk aan Zee en Duin, f 2 boete of 1 dag hechtenis. G. P. V., te Haarlem, overtreding Politieverordening Velsen, 2 boete of 1 dag hechtenis. A. de W. en J. R., te Heemskerk, overtreding Politieverordening Be-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1