SUCHARD Seijser I net Dagmeisje Weerbericht Tbermometentaad UCKHAMJ PIU£N Uit de Omstrekes Binnenland Letteren en Knnst Burgerlijke Stand telegrammen Pers-Overzicht Sport eo Wedstrijden ïNUtZONDEN Marktnieuws Dagmeisje MEDEDEELINGEN VAN HET fcONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). Do BiWt, 24 Nov. 1909. Hoogste barometerstand 777.1 m.M. (e St. Mathieu (Westkust van Frank rijk) laacste 746.9 m.M. te Haparan- da (Oostkust Zweden). Verwachting tot den avond van fó November Wind matige tot krachtigen Noord- Westelijken tot Noordelijken vrind. Gesteldheid van de luchtregen- of ineeuwbuien. Temperatuur later kouder. Barometerstand hedenmiddag te 2 Jiur 766 m.M. Stilstand. Vorige stand le 2 uur 768 m.M. OPGAVE VAN: ilOH. M. SCHMIDT Opticien 80 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Vr- te Haarlem. Woensdag 24 November Ëoogite gisteren 9 uur F. 86 Laagste hedennacht F. 84 fLoogete heden tot li uur t F. 44 CM RZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cta. per regel. Een verstandige huismoeder zorgt er ALTIJD voor BIJ DE HAND te hebben. UITVINDER onEENIG FABRIKANT De fijnste Chocolade om uit de hand te eten. Schoenenmagazijn, 88 Lange Voorstraat jerwijk, f 2 boete of 2 dagen hechte- ienia. G. J. K., Ie Amsterdam, en 2 ande ken, overtreding Politieverordening fcandvort, 8 boete of 2 dagen hech tenis, en 1 boete of 1 dag hechtenis. VA. N., te Beverwijk, en J. L,, te Haarlemmermeer, overtreding Prov. 'Reglement, 2 boete of 2 dagen hech tenis. A. H. te Haarlem, en 22 anderen, '/vertreding Motor- en Rijwiel-Regle- jnient, no. 1 1 en 4 boete of 1 en 4 flagen hechtenis, de anderen 1 boe te of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 14 personen t&roordeeld wegens openbare dron- enschap tot 6 boete of 3 dagen hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hech tenis en 2 boete of 2 dagen hechte nis. Nat. Bloeraentento onstelling. Het hoofdbestuur der Alg. Vereenl- glng voor Bloembollencultuur deelt mede, dat de duur der tentoonstelling ïs verlengd tot en met 29 Mei 1910. Te vens dat de voorjaarskeuring der Ked. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde zal gehouden worden in Be gebouwen der tentoonstelling. De- fco keuring, die eind Mei plaats zal Lebben, zal tevens de vierde tijdelij ke tentoonstelling zijn. Sen excursie. Maandagavond werden de leden van de afdeeling Haarlem van „Mer- curius" door den heer Van Rossum welwillend in do gelegenheid gesteld Ido suikerfabriek „Holland te Half weg te bezichtigen. "Een twintigtal leden, o. w. drie da mes, hadden aan de uitnoodiging ge hoor gegeven en vertrokken te half dicht met de electrische tram. Aan de fabriek gekomen, werd het gezel- Sap ontvangen door den heer Van isum en toen verder door de fa- ;k rondgeleid door den chemlkor, den heer Roggaai. Onder leiding van dezen werd de fabricage gevolgd van het tijdstip af dat de suikerbiet op eet terrein achter de fabriek door zwemkanalen naar do fabriek wordt gevoerd tot het moment waarop het px-oduct als ruwe suiker in zakken ge reed staat de fabriek te verlaten. De zeer uitvoerige en aangename toe lichting van den heer Roggaal werl door het geheele gezelschap met de meeste belangstelling gevolgd. Het was dan ook zeker de meening van al le aanwezigen, die de heer Van Daar jen, voorzitter van de afdeebng, ver kondigde, toen hij den heer Roggaai W]I net eindigen van de excursie har telijk dankzegde voor zijn leerrijk en iangenaam geleide. Te ongeveer elf uur was het gezel- 4chap weer In Haarlem De St. Nlcolamlerlng op Maandag 6 December. De heeren G. van der Most van Spijk en A. Bosse, onderscheidenlijk voorzitters van de HaarL Handels- vereen. en de R. K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze", hebben heden morgen met den Burgemeester, Jhr. mx. J. W. G. Boreel van Hogelanden, een onderhoud gehad, waarin zij den Burgemeester wezen op "t wensche- lijke van het officieel vaststellen van een datum voor de a.s. St. Nikolaas- viering. De heer Bareel heeft daarop den datum bepaald op Maandag 6 Decem ber. Hiervan zal mededeeling gedaan worden aan ds ingezetenen. Aanbesteding. Door het Burgerlijk Armbestuur alhier ts aanbesteed De levering van de navolgende ar tikelen, benoodigd gedurende de eer ste zes maanden van 1910, als boter, margarine, rijst, capucijners, heeie gort, groene erwten, stroop, zachte groene zeep, soda en patentolie, be nevens de voor het geheele jaar 1910 benoodlgde hoeveelheid manufactu ren, wollen dekens en stroo. Ingeschreven werd ais volgt J. Boon, Nieuwveen, roomboter 1.44 1/2, margarine 0.84 1/2. B. Serné Wzn., roomboter 1.40, margarine 0.82 en 0.77. G. van der Most Yan Spijk^ room boter f 1.39, margarine 0.7o. J. van der Laan, margarine 0.74 1/2. J. A. v. d. Bos en Zn., Alkmaar, margarine f 0.65. A. Elfera Jr., margarine ƒ0.70 en ƒ0.80. J. N. van der Weijden Lzn., marga rine 0.86, groene zeep 0.17 1/2, soda f 3.74, heele gort 9.95. J. J. Kramer, patentolie ƒ0.31, stroop 0.18. H. Kolderie Th.z., Ugstroo 42 per 1000 K.G. A. Elfers Jr., heele gort ƒ10.50, 12.75 en 16.50, rijst 0-16 en 0.18 1/2, stroop 0.18 1/2, grone zeep ƒ0.19, soda ƒ4, patentolie 0.30. D. van Hemert en Zn., rijst 17.90, heele gort 10.70, stroop 0.18/3, groe ne zeep 0.17/9, soda 8.84, patent olie 0.32/4. Voor de vei-schillende soorten ma nufacturen werd ingeschreven door A. van der Laan en Co., H. Willen- borg, H. J. Koehorst en Gebra, Holt. De inschrijvers, bij wlen geen woon plaats is vermeld, wonen alhier. Niet voorgegaan. De afscheids-liederenavond van het Amsterdamsch Vokaal Sextet ging gisteravond niet door wegens zeer ge ringe belangstelling van het publiek. Centrale Werplaats. Tot waarnemend ploegbaas ïn de afdeeling wagenmakerij aan de Cen trale Werkplaats der H. IJ. S. M., is aangewezen de heer Z'onneveld, werkzaam In genoemde afdeeling,, N. O. G. De afdeeling Haarlem van het Ned. Onderw. Genootschap houdt a.a Za terdag eene vergadering, waarin o.m. behandeld worden de conclusiën der Leerplichtwet-comm isele. Inleider is de heer Ed. A. van Bilderbeek, se cretaris eener commissie tot wering van schoolverzuim alhier. De heer J. B. A. Saeys houdt daar na eene voordracht over het onder werp: Het ontstaan der mensch en- rassen in verband met de wording der aarde. Rolschaatsen* De bekende sportman Jaap Eden zal optreden als Instructeur bij de ro Ischa atsenbaandie Dinsdag Ln 't Brongebouw geopend wordt, Predikantsbenoe ming. Ds. Jhr. Martens van Sevenhoven, predikant te Eerbeek, die voorkomt op het drietal voor een predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, is beroepen als predikant bij de Herv. gemeente te Utrecht. Op het drietal voor Utrecht stond ook Ds. Montijn van hier. BLOEMEND AAL. DE BLOEMENDAALSCHE SCHOOLKWESTIE» Men schrijft ons De commissie van beroep voor de bijz. scholen der groep Haarlem en omstreken heeft In haar zitting van 23 dezer uitspraak gedaan en het aan den heer G. van den Berg, hoofd van de school der Ned. Herv. Gemeen te te Bloemendaal verleende ontslag vernietigd, op grond, dat er geen op heffing, maar reorganisatie dier school plaats heeft De Tien. De Goolsche schilderclub „De Tien" houdt hier van eind November tot be gin December een tentoonstelling van kunstwerken* Gisteravond omstreeks zes uur bad de heer Van Duuren, administrateur van de electrische centrale alhier, het ongeluk dat op de Kleverlaan zijn rij wiel brak, tengevolge waarvan hij zoodanig kwam te vallen, dat hij een ernstige hoofdwond kreeg. Geneeskun dige hulp werd ingeroepen, waarna hij, na verbonden te zijn, per rijtuig naar zijn woning moest worden ver voerd. Aan den heer Reintjes van Veen- sen ia vergunning verleend voor het houwen van een dubbele villa ln het Hartenlustpark. BENNEBROEK. Vergadering van den Gemeente raad op Maandagavond 29 November om 7 3/4 uur. Punten van behandeling. 1. Ingekomen stukken. 2. Beëediging van secretaris en ontvanger der gemeente. Se. Verkoop van een «tuk ffrond achter het perceel van den heer Th. Braam. 4e. Verzoek van B. en W. van Lisse in zake electrische tramverbinding. Dinsdag werd vanwege de Christe lijke J ongeiingsvereeni g ing het Mos terdzaad eene bioscoopvoorstelling gegeven en wel een middag- avondvoorstelling. Beide keeren was de zaal overvol en verschillende num mers vielen zeer Ln den smaak van het publiek, zoodat bij een volgende maal gerust weder op een volle zaai kan worden gerekend. AERDENHOUT. Do prachtige villa van don heer G. J. Bunge aan den Van Lennepweg in Koeduin is thans in zoover gereed, dat zij begin December door de fami lie zal worden betrokken. LJMUIDEN. Aanvaring. Gisterenavond heeft op het Noord zeekanaal nabij Zij kanaal F. een ern stige aanvaring plaats gehad tus- schen de stoomschepen Themis van en Sven naar Amsterdam. De Themis keerde zwaar beschadigd naar Am sterdam terug. Van de Sven werd de bakboordsboeg ingedrukt, waardoor de voorpiek vol water liep. Het schip werd aan den grond ge zet, om zinken te voorkomen, en zal heden onderzocht worden. ZANDVOORT. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. zijn herkozen de heeren V. Bierenbroodspot en L. N. Weber. Bij de In Zandvoort's schaakgezel schap gehouden simultaan séance, werden alle partijen door den heer W. A. T. Schelfhout gewonnen. In de jaarvergadering van het ker kelijk zangkoor is tot secretaresse herbenoemd mevrouw Posthumus MeyjesHovy. Uit het verslag der penningmeesteresse bleek, dat de kas sloot met oen batig saldo van 139. TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag Nadat een vrij scherpe discussie was gevoeird tusschen de heeren Van Vliet en Van Doorn, over een beschul diging van den eerate, dat de andere te Gouda de kiezers zou hebber» opge- h;tst, kwam Minister Heemskerk aan het woord. Hij ontkende, dat het Kabinet con servatief was, de overwinning der rechterzijde vorderde het aanblijven van een rechtsch Kabinet. Deze over winning was te danken aan het ver trouwen der kiezers ln de praoti- sche toepassing van de beginselen der rechterzijde, en het wantrouwen ten opzichte van de linkerzijde. De Regeering wenschte het program van het Kabinet van 1901 verder of te werken. Dit afwerken was door het optreden van het Kabinet in 1905 gestuit. De tegenwoordige regeering moest aan het program toevoegen de militaire quaestle, kustverdediging, enkele onderwijszaken en de voorbe reiding eener grondwetsherziening. Historisch stond dus het karakter van het Kabinet vast. Dat verwerping der begrooting-Van Rappard was voorbereid als politiek plan, noemde de Minister eon volslagen onwaar heid. Voor wrijving in de anti-revolution- naire partij gaf de Minister geen aan leiding ook thans stelde hij geen antithese, maar thesis, en hoopte dat te blijven doen. Hij verwierp de te genstelling van conservatief en voor uitstrevend die tegenstelling was toch onmogelijk hij de verdeeldheid der Linkerzijde. De Minister gaf vervolgens een ver dediging van de regeeringsbeginselen, betoogend, dat er geen twijfel kon zijn aan wat de regeering bedoelde met toepassing van Christelijke rechtsbeginselenwaarvan hij, hoe wel dit onnoodig achtend, een nadere uiteenzetting gaf, op het voetspoor van vroegere verklaringen. De Minister geloofde niet. dat de ooteriegeest door godsdienstige af scheiding, thans grooter was dan vroeger. Bij de Christelijke rechtsbe ginselen ©n haar toepassing stond het principium iuris op den voorgrond, maar de rechtsbedoeling was moeilijk en de toepassing der Christelijke rechtsbeginselen evenzeer. Voor we derinvoering van de doodstraf bij voorbeeld was het volk niet rijp, men vergiste zich ter linkerzijde, indien men meende, dat alleen op t terrein van het onderwijs gelegenheid was voor toepassing van de antithesische beginselen. Een toepassing van het Christelijk beginsel op sociaal gebied en privaatrecht leidde tot verzoening der klassen en belangen en tot hand having van de bestaande krachten in de maatschappij TWEEDE KAMER VERKIEZINGEN. GULPEN. Voor de Kamerverkiezin gen te Gulpen zijn gisteren candidaat gesteld L. M. Hermans (s.-d.) te Arn hem, en jhr. mr. Cb. Ruys de Beeren- brouck (r.-k.). NEDERLAND EN MAROKKO. Aan de Londensche „Times" wordt uit Tanger geseind, dat de Nederland, sche gezant aan de Marokkaansche regeering den eisch gesteld heeft, de schulden, die deze regeering bij Ne- derlandsche onderdanen heeft, te ver effenen. ONGELUKKEN.- Men schrijft uit Sassenhelraï Gistermorgen had alhier, bij de En gelenbrug, tusschen Sassenheim en Lisse een treurig ongeluk plaats. Zooals dagelijks gingen eenige kin deren van het gesticht „Vincentlus", een inrichting voor verwaarloosde kinderen, onder geleide naar school. Terwijl een tram uit de richting Sassenheim. naderde, was tegelijk een paard en rijtuig in de nabijheid. Door 't steigeren van het paard vlogen de kinderen verschrikt uit elkaar en kwamen niet minder dan zeven van hen tusschen de rails terecht. On danks het plotseling remmen van den machinist, kon helaas niet worden voorkomen, dat twee der kinderen werden gegrepen en deerlijk ver minkt. Het eene werd de beide beenen afgereden en ook het andere werd ernstig in. en uitwendig gekneusd. Hun toestand is zorgwekkend. GEVAARLIJK INDIVIDU. In de omstreken van Heerlen heeft dezer daeen een schandelijke mis daad plaats gehad. Op den Benzenraderweg greep een individu een elfjarig meisje aan stopte haar, toen het kind begon te schreeuwen, een zakdoek in den mond, en sleepte toen zijn slachtoffer naar een verborgen plek, op ongeveer vijftig meter afstand van den we? en mishandelde daar het ongelukkige kind op zoo'n wijze, welke wij niet wagen te beschrijven. Na deze af schuwelijke misdaad, nam het on- mensch de vlucht, terwijl het arme kind zich naar huis voortsleepte en daar aan haar ouders het gruwelstuk onder een vloed van tranen mededeel de. De politie werd terstond met het geval ia keunis gesteld en doet ijve rig onderzoek; tot heden echter zon der resultaat. Ook op den Valkenburgerweg heeft dezer dagen een individu wellicht hetzelfde een schandelijke aanslag gepleegd op een minder jarig meisje, echter niet met het resultaat als hier boven bedoeld. (Tel.) NOODLOTTIGE BRAND. In een van Amsterdams achter buurten, de Pieter Jacobstraat, is gisteravond weer een slachtoffer van een brandje gevallen. De 59-jarige vrouw van Nicolaas Berkhout, wonende in perceel No. 32 urie hoog achter, vulde te half zeven de brandende petroleumlamp bij. De vlam sloeg in da lamp met gevolg, dat ook de kleeren der vrouw werden aangestoken. In vlammen gehuld vluchtte het arme mensch de straat op, waar buren met een deken de vlammen doofden. Zwaar aan het gelaat en het boven lichaam verwond werd de vrouw in bedenkelijken toestand per brancard naar het Binnengasthuis vervoerd. Het brandje, dat weinig te beteeke- nen had, werd spoedig door de brand weer gebluscht. HR. MS. GEZANT BIJ DE SKANDINAYTSCHE HOVEN. Bij kon. besluit is de heer mr. W. B. R. van Weideren baron Rengers, Hr. Ms. zaakgelastigde met den per soonlijken titel van buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister bij de hoven van Bucarest en Belgrado, be noemd tot hoogstderzelver minister resident met den persoonlijken titel van buitengewoon gezant en gevol machtigd minister bij de hoven van Stockholm, Kopenhagen en Christia- nia. MEVROUW POOLMAN. Mevr. Poolman is gisteravond, na horen triomfavond te Amsterdam, ook In 's-Gravenhage gehuldigd ter gele genheid van haar 40-jarig jubileum. Er was veel publiek. Mr. Varenkamp voerde 't woord en bood namens haar vereerders aan mevrouw Poolman een enveloppe aan. Ook ontving de Jubilaresse een schat van bloemen. Zelfs het „ongeoorloofde" acht deze mr. Tideman „geoorloofd", wanneer hij daarmee kan aantoonen, dat naar zijn meening een „ander" iets „onge oorloofds" beeft verricht I Inderdaad staat men versteld over zulk eene moraai 1 SPANJE EN MAROKKO. MADRID, 23 Nov. (Reuter.) De mi nisterraad heeft telegrammen ont vangen van generaal Marina, waarin do verwachting wordt uitgesproken, dat aan den veldtocht ln het Rif spoedig een einde zal zijn gekomen. MR. TIDEMAN'S SCHRIJVEN. „Land en Volk" schrijft naar aan leiding van het ook door ons meege deelde ingezonden stuk van mr. Ti deman Het is mr. Tideman derhalve u't- sluitend te doen om dr. Kuyper van het staatstooneel te laten verdwijnen. Noch schandaal te maken, noch poli tieke munt te slaan uit het geval waa zijn doel. De vraag mag worden gesteld of hij met dr. ICuyper, naast vele punten van verschil, niet op dit punt overeen komt, dat hij met dit optreden wat laat is, zooals dr. Kuyper wat eerder ai ch in het boetekleed had kunnen hullen. Maar wellicht zullen wij uit de nadere mededeelingen van mr. Ti deman vernemen, dat hij, alvorens „deze en gene die hij goed vertrouw de" in te lichten, alvorens een inter view in „Het Volk" te doen publicee- ren, een particulier schrijven van den inhoud als vun dezen brief heeft ge zonden aan dr. Kuyper zelf, met den raad, zich terug te trekken met het zelfde óf óf. Aan „onzen parlemen tair geregeerden staat" had hij aldus denzelfden dienst kunnen bewijzen, „de laatste levensjaren van den in zoo vele opzichten grooten man" niet oiu noodig behoeven te „verbitteren" en zich zeif kunnen vrijwaren van „de blaam zonder eenig recht en zonder grond op hem geworpen". Niemand ware mr. Tideman te Bloemendaal lastig gevallen. Iniusschen, de zaak is nu eenmaal zoo geloopen en mr. Tideman heeft aan dr. Kuyper het mes op de keel gezetwordt doof of ik spreek. Wij zullen weldra weten of het ernst is. De a.-r. „Rotterdammer" maakt uitvoerig melding van mr. Tideman's schrijven en merkt dan op Het heele stuk van mr. Tideman la geschreven, alvorens hij wist, dat dr. Kuyper >n de Kamer sprak. Immers het dateert 17 November, terwijl dr. Kuyper Dorierdag 18 No vember heeft gesproken. Men ziet uit dit stuk nu, waarom het inr. Tideman, naar eigen verkla ring, te doen was. Dr. Kuyper moet van het politiek tooneel weg. En anders.... zal mr. Tideman nog maals loskomen 1 Zelfs schaamt deze man zich niet daarbij den regel „het doel heiligt de middelen" te betrachten. Het deert hem niet particuliere cor respondentie ongevraagd te openba ren. Wat kan hem de „Juridische kant van het brievenvraojrétuk" schelen t HAARLEM. ONDERTROUWD Nov. 24. C. Brassed en E. Massa, F. Quakernaat en F. J. v. d. Horst, S. Sluis en J. M. Kiekens, J. P. v. d. Veldt en E. v. <L Velde. GETROUWD Nov. 24. J. E. Fletterman en J. J. Jonker, H. Jansen en J. C. Arons, P. Mul en T. de Jong, W. Hoogerbeets en P. Bruijn, J. L. Born en J. Heij- mans, P. Wouda en W. A. Blanskleij, G. Vlug en J. Eijkenaar, T. P. v. Wort en A. E. Bernhard, A. J. Krom en M. G. Bouw. B. H. Joorea en A. Bos, J. P. Bierman en C. M. Kaasen brood, W. Mol en A. Visser, T. A. Wigcherink en C. v. Egmond. BEVALLEN 23 November. M. van Tricht, geb. Van Eerde. z. 24 November. S. van Wori, geb. Koenekoop, d. J. Bon, geb. Rozenhart, d. OVERLEDEN 23 November. P. Kos, 54 J., Friesche Varkenmarkt. M. B., 6 in., dochter van J. van Noors, Barendsestraat. SCHOTEN. GetrouwdH. Verheul en K. Kloot wijk. Bevallen M. WalterBangert, L. Stam—Koppenol, d. Overleden L. M. van Velzen, 2 mnd SPAARNDAM. BEVALLEN C. Hogerheyde, geb. Van Geldorp, dochter. nale studentenwedstrijd tusschen een, Belgisch- cn een Nederlandsch elftal gespeeld, ter gelegenheid van T 75-jar" rig bestaan van de Brusselsche uni versiteit. De Hollanasche studenten wonnen', gemakkelijk met 2—0. imsterdamschs Btnrs. Openingskoersen van 24 Nov. LABOUCHEUE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSEINMARKT. Russen 1909 931/4, Russen 1906 973/8. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 1013/4, Dell Mij. 460, Medan 252, 253 3/4, Nieuwe Asahan 80, Rotterdam Deli 355 3/4, 359 3/4, Senembah 412, 415. PETROLEUM-AANDEELEN: Kon. Petr. 457 1/259, Moeara Enim 188, Sumatra Palembang 168. Perlak 144, Z. Perlak 189. MIJNAANDEELEN: Great Cobar 126. DE AMERIKAANSCHE MARKT opende vast. Atchison Topeka 1211/2, Denver 47 1/2, Erie 33, Kansas 44 1/8, Missouri 48, Rock Island 8813/16, Southern Rails 31 9/16, Union Pacific 2011/4, Wabash 21 3/4, Steel 88 3/16, Carren 74 7/8, C. Marine's 7 3/4, 24 1/2, 17 1/4. 392STE STAATSLOTERIJ. 1 eKlasse 3e Lijst. Trekking van 24 Nov. Hooge prijzen: 8724 20.000, 1899 1500, 12639 1000. 200: 624, 3023, 4784, 13089, 20803. 100. 8097, 11440. Prijzen van ƒ20. 15 3196 5944 9068 12610 15585 18151 24 8224 6010 9090 12636 166b9 18174 106 8292 6086 9104 12686 15661 18206 148 8386 6074 9106 12688 16675 18223 200 3429 6085 9141 12720 15782 18344 460 8486 6140 9170 12780 16774 18369 637 3487 6168 9184 19763 16908 18881 678 8440 6177 9189 12780 16961 18410 708 8478 6184 93l6 12813 16967 18481 747 8590 6239 9276 12822 16042 18532 760 8640 6360 9308 12843 16064 18574 790 8768 6251 9348 12867 16066 18579 802 8769 6268 9427 12918 16120 18609 804 8808 6372 9633 18029 16216 18777 882 3809 6448 9691 18068 16282 18786 846 3812 6466 9648 18073 16356 18795 848 8820 6467 9668 13087 16858 18846 866 3865 6470 9947 13146 16403 18875 954 8873 6608 9979 13172 16431 18907 977 8900 6547 9994 18174 16484 18911 1084 3927 6569 10049 13178 16627 18990 1112 1947 6680 10122 18228 16580 19041 1124 8987 6648 10186 18240 16659 19042 1178 4008 6668 10238 13288 16663 19096 1194 4084 6671 10262 18299 16593 19096 1247 4052 6749 10293 13329 16628 19141 1874 4066 6774 10316 13369 16699 19165 1382 4200 6920 10317 13497 16724 19238 1406 4247 7019 10325 13628 16730 19250 1426 4271 7039 10374 13560 18749 19290 1461 4367 7046 10639 13716 14760 19832 1614 4402 7049 10647 18749 16880 19426 1628 4471 7061 10743 13786 16931 19445 1681 4476 7122 10789 13858 17006 19664 1685 4558 7245 10832 13894 17031 19628 1809 4671 7259 10856 18898 17091 19640 1829 4601 7288 10901 18947 17104 19661 1888 4606 7365 10913 14001 1710Ö 19671 1848 4680 7884 11004 14053 17140 19682 1887 4760 7418 H086 14069 17156 19783 1906 4791 7460 Ul80 14101 17279 19760 1968 4822 7466 U260 14126 17817 19839 1987 4881 7705 11302 14169 17397 19868 2067 4906 7787 U441 14169 17359 19878 2115 6041 7789 11465 14262 17894 1Ö990 2147 6087 7807 11468 14821 17487 19992 2168 6096 7828 11532 14338 17452 20000 216® 6170 7848 t1768 14426 17668 20008 2262 6203 7912 11799 14448 17669 20006 2265 6249 7986 U803 14648 17675 20i01 2304 6268 7998 11891 14588 17688 20188 2364 6287 6120 US35 14649 17714 20207 2880 6298 816S 11847 14722 17721 20266 2468 6805 8231 11942 14746 17769 20345 2626 8461 8323 U986 14762 17819 20448 2669 6478 8868 12006 14786 17882 *0499 2616 6519 8378 12067 14806 17848 20643 2641 5564 8440 12088 14944 17864 80654 2774 5665 8467 12097 14998 17879 20619 2778 6615 8468 12140 15060 17888 20669 2809 5625 8489 12172 1&109 17911 28687 2810 5648 8488 19188 16126 17962 20708 2890 6690 8607 12216 16180 17964 20766 2906 6799 8660 12296 15256 180S7 20777 2928 6876 8669 12302 15268 18098 20782 2968 6878 8727 12847 16313 18108 20800 2977 6901 8798 12388 15347 18111 20826 2986 6908 8863 12889 16891 18127 20907 8060 5917 8945 12468 16536 18140 40942 8084 6984 8976 12419 16674 18147 le Klasse 2e Lijst: Geene fouten. Van ingezonden stukken, geplaatst of mat gepl&ütat, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven Voor den inhoud deter rubriek stolt de >edactie zich uiet aansprakelijk. INTERNATIONALE STUDENTEN WEDSTRIJD. Gisteren werd te Brussel op het terrein der Rasingcluh da infArnatio- Geachte Redactiel Naar aanleiding van Uw „Om ons Heen," no. 1037, en Belasting-ze gelsvan H. J. v. L. in uw hlad vao Zaterdag, ben ik zoo vrij ook voor mijne meening in deze een plaatsje in uw blad te verzoeken. Het betalen per postwissel is bij groote bedragen te duur en ook tijd- roovend als 't aan de loketten zegel- verkoop en postwissels druk is. Ook stem ik volkomen in met uwe bezwa ren tegen hei betalen door middel van zegels. M. i. zouden alle bezwaren kunnen worden opgelost door de gelden te doen innen per quitantie bij diege nen, welke daartoe het verlangen te kennen geven. Het aanslagbiljet zou dan voorzien moeten zijn van enkele geperforeerde strooken, ongeveer in- gericht als volgt: BEDRIJFSBELASTING t Gemeente Haarlem. Belastingjaar 1900/1910, Novan het Collier. Ondergeteekende verzoekt den Heer Ontvanger der Directe Belastingen te Haarlem, binnen den daarvoor ge stelden termijn, aan onderstaand adres te beschikken over een bedrag van gulden, cent, ter vol doening van zijnen aanslag In boven genoemde belasting. Haarlem, 19... (Naam) (Adresj Na Invulling werpt men de strook In eene daarvoor te bestemmen bu» aan het belastingkantoor, waarna do ontvanger zorgt, dat, binnen een vast te stellen termijn, het bedrag wordt geïnd. Misschien kan het aanbeve ling verdienen voor dat doel in ver schillende deelen der stad bussen te plaatsen, b.v. in de wacht kamara van het postkantoor en der bij post kantoren. Ter tegemoetkoming in de inning» kosten kon voor elke inning per qui tantie 5 cents worden in rekening ge bracht. Do quitantie hecht men aan het aanslagbiljet. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, D. W. N. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd en ver< kocht; Koeien, aangevoerd 9 stuks, ver- kocht 7 stuks, 80—230. Pinken aangevoerd 2 stuks, verk. 1 stuks, 55. N. Kalveren aangevoerd en verk* 20 stuks, 8—12. Schapen, aangevoerd en verkocht 8 stuks, 24—28. Haarlem, 24 Nov. 1909* Kaasmarkt. Aangevoerd 2 stapels kaas, tellende 234 kazen, wegende 482 kg., 28.50. Advertentiën Echtscheiding. 1ste Aankondiging. Bij vonnis van de Arr.-Rechtbank te Haarlem-van-den 19en October 1909 Is bet huwelijk van GERARDUS HERMANUS FEYE en MARGARB» THA JOHANNA ROEMERS, beiden gedomicilieerd te Haarlem, op vorde ring van eerstgenoemde ontbonden verklaard door echtscheiding. Er biedt zich aan /■en buitenmeisje, genegen voor allo werkzaamheden, liefst in Haarlem, Adres Havestraat 41, Hillegom. Er biedt zioh aan •en net Meisje van buiten, leeftijd 11 jaar. van den P. G. Brieven onda* No. 19650 Bur. Haarl. Dagbl, Winkeljuffrouw gevraagd in een bakkerswinkel, P* G. Brieven onder No. 19645 Bureatf Haari. Dagblad. Een net Meisje biedt zich aan voor de morgenuren enkele dagen per week, werkzaamheden bekend. No. 19654 Bur. Haarl. Dagblad. aorgenuren ol k, met allé' Br. ondeff DAGMEISJE gevraagd voor spoedigst mogelijk, Fy G., v. g. g. v., van 8 tot 81/2 uury Loon 2.50 p. week. Br. fr. No. 1965®) Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd een Kleverparkweg 8. Voor dadelijk gevraagd een net van 's morgens half 8 tot 3 uur. Adrel Mevrouw HöLSCHER. ZUlweg 129*

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2