VerscPijnt dagelijks. behalve oo Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jurgang. Ho. 8113 ZATKHDAO 4 DECEMBEB 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB «AANDBNi Voor Haarlem1.28 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037K r£ omstreken en franco per post 0.45 Ü-Ügavö der Vennootschap Loorens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOflL AD VERTENTlÈNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Ct3. En'ten het Arrond^tcmenl Haarlem van 1—5 regels f v elke regel meer a Reclames 30 Cent per regel, Bq Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie on Administraties Groote Houtstraat tatGrcommtjnaa! Telefoonnummer der Redactie 600 sb der Administratis 724 Drukkerij: Zolder Baltenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 5 DECEMBER. Schouwburg: RotL Tooneelgez.: De roode brug, 7^ uur. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen. Brongebo^v: Rolschaatsenbaan, geopend van 811 uur. Teylers Museum: Geopend van 1—3 uur. KL Vereeniging: Specialiteitenvoor- «telling, 7 1/2 uur. MAANDAG 6 DECEMBER. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Brongebouw: Rolschaatsenbaan, geopend van 8—11 uur. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Buffet Slachthuis. B. en W. stellen voor, aan Corn. Kossen Pzn. ook voor de volgende drie jaren het buffet in het slagers- ■gezellenlokaal van 't Openbaar Slacht huis te verpachten en wel voor /II0 per jaar. Openbare Werken. Naar aanleiding van de wijziging, gebracht in den werkkring van den len teekenaar bij den dienst der open bare werken, en in verband met het eervol ontslag, verleend aan den op zichter 1ste klasse, D. Verlaan, stel len B. en W. voor de verordening, re gelende de aanstelling en bezoldi ging der ambtenaren bij den dienst der openbare werken, te herzien. Het komt hun gewenscht voor, den titel van len teekenaar te vervangen door dien van adjunct-architect, en aan dit ambt te verbinden een jaarwedde van f 1.800 tot 2.400, terwijl zij tevens voorstellen deze jaarwedde ook toe te kennen aan den insrenieur b:: dien dienst. Ook geven zij in overweging, Je iaarwedden der opzichters gelük te maaen aau die der opzichters bij de buuwpoiitie en de jaarwedde van den commies gelijk te maken aan die van de upziciiiere 1ste klasse. Deze arniii.pmi.i en zuilen dan de vol- geime jaarwedden genieten: de op- Z'Chiers 1ste klasse van 1ZUÜ tot /Ibüo, de opzichters 2Je klasse van lüüu tot loou, de commies van 12UU Lot louu, de eersie schrijver van 8lH) tot f 1*W), <ie tweede schrijver ihoekhouder) van V0U tol 10UU, de derde schrijver van 1 3oU tot 700. V oor zoover de bezoldiging der op 1 Januari 1'JIU >n diëtist zijnde ambte- Buti.. ",£r uiet heeft bereikt het be drag, uur, zij zouden genieten, wan neer rccus mj hun benoeming in den op dal tijdstip vervulden rang deze verordening ware van kracht geweest, zal hun bezoldiging zoo spoedig mo gelijk in overeenstemming gebracht worden met deze verordenen0- met dien verstande evenwel, dat de ver- hooging van jaarwedde niet meer zal bedragen dan 100 per jaar. BLOEMBOLLED- TENTOONSTELLING. Gedeputeerde Staten der provincie Vellen zonder Makelaars. Naar we reeds meldden hebben de notarissen te Haarlem, Heemstede en Bloemen daal, die samen het verkoop lokaal „de Gouden Leeuw" in huur hebben, besloten, dat met 1 Januari a-s. geen bijstand van Makelaars meer zal worden toegelaten. In ver band daarmede is met dien datum de introductie aan eenige makelaars in 't verkooplokaal ingetrokken. We vernemen, dat dit besluit in verband staat met een wenk door de Regeering en de Kamer van Toe zicht op de notarissen gegeven. Men meende, dat t in den aard van de makelaardij lag, dat makelaars niet in deze functie bij veilingen van onroerend goed optreden. Pieter van der Meer. Onze stadgenoot, de violist P. van der Meer, oud-leerling van Carl Ftesch, heeft in de Remonstrantsche Kerk te Oosterbeek, met medewerking van de heeren C. G. Grefe en Vletter, een concert gegeven, waarvan een zeer waardeerende recensie voorkomt in de Oosterbeeksche Courant, waar aan wij gaarne bet een en ander ont- leenen, te meer daar de heer tin der Meer voornemens is, ook te Haarlem te concerteeren De heer Pieter van der Meer, solo Yiolist te Haarlem, te wiens voordeele de opbrengst van dit conoert strekte, voerde een viertal nummers zeer goed uit, waaronder het bekende „Largo" van Handel en het niet minder be roemde „Ave Maria" van Bach-Gou- nod. Vooral het laatste getuigde van de muzikale ontwikkeling des spelers en van zijne juiste opvatting, waar door hij de intentiën van den compo nist wist weer te geven en de aanwe zigen onder bekoring bracht. Ook in het adagio uit liet 3e vioolconcert van Mozart leerden we zijne heerlijke ga ven waardeeren, die, naar we hopen, hem in staat zullen steJlen blijvend in zijn onderhoud te voorzien, ook al mist hij nagenoeg het gezichtsvermo gen, dat hem in staat moest stellen, om als andere kunstenaars ten volle die gaven te doen kennen. Verdacht huis. De bewoners van het verdachte huls in de Lange Wijngaardstraat op den hoek van de Pieterstraat, heb ben nog eene woning gehuurd in de Stoofsteeg, die nu en dan door hen wordt bezocht en betrokken. Thans is voor die woning door de politie van des namiddags 5 tot 's nachts 1 uur een agent als vaste post geplaatst, en de vaste post in de Lange VV ijngaard- straat ingetrokken. Zij loopen nu over en weer om zoodoende de politie te verschalken. De eenige afdoende maatregel zou nu zijn om voor beide woningen een agent te posteeren. Museum v. Kunstnijv erheid. In de rotonde van bet Museum van Kunstnijverheid zullen Zondüg a s. de sierlijke bouwwerken der italiaan- sche renaissance met hunne inte rieurs en onderdeelen no" ten toon ge steld blijven. De aandacht wordt er op gevestigd, dat door liet algemeen overzicht, het welk men krijgt, de uiteenloopende - ------ - j---- wtun izieii bli ijgu, ue uiieeiuuupeim» Zuid-Holland stellen aan Provinciale karakters dezer kunstu'ting zooals zij Staten voor lo. aan het hoofdbestuur verschillende steden van Italië dei- AJgemeene Vereenig'ng voor vverd toegepast, vooral in het licht Bloembollencultuur, ten behoeve van eene in het voorjaar van 1910 te Haar lem te houden bloemententoonstelling, een suhsid'e toe te kennen van 1/4 van het tekort, overblijvende na de aan wending van het door belanghebben den en de vereeniging bijeengebracht kapitaal van ten minste 20,000, tot een maximum van 2500. Voor deze in 1910 alhier te houden tentoonstelling zijn nog de volgende eereprijzen en medailles beschikbaar gesteld Door den heer Mr. G. van Tienhoven te Haarlem, Commissaris der Koning'U ip de provincie Noord Holland, een eerepnjs tot een bedrag van 1100 door den Bond van Bloem- ooilenhundelaren vier gouden me dailles; door de afdeeling Katwijk der algemeens vereeniging voor Bloembollencultuur, mevrouw de wed. L. lvruijffVan W avoren te 's-Gravenhage en Jhr. Mr. P. Teding van Berkhout, Aerdenhout, verguid- z'lveren medaillesdoor de afdeeling Haarlemmermeer der algemeene ver eeniging voor Bloembollencultuur een zilveren medaille. De Reisvogel. In de Donderdagavond gehouden vergadering van de postduivenveree- niging „De Blauwkras", werd beslo ten de naam „Do Blauwkras" te doen veranderen in dien van „De Reisvo gel". Tot bestuursleden dezer veree niging werden tevens gekozen de hee ren G. Akkerman, voorzitterW. Jansen, secretaris, J. Boogaard, pen ningmeester. en A. Hij koop, commis saris. toegepast, treden voor de studie van dit kunst tijdperk is deze tentoonstelling dan ook bijzonder aangewezen. Zondag is de toegang kosteloos. GEMENGD KOOR „EUTERPE". Donderdagavond j.l. had na afloop der repetitie de definitieve oprichting plaats van bovenstaand koor onder leiding van den heer A. W. WesseHus, dat 19 Aug. j.l. voorloop'g was ge vormd. Dat deze oprichting alleszins geslaagd mag heeten, blijkt wel uit het feit, dat de vereenigin" heden 95 leden telt, hetgeen hoofdzakelijk met hare gezellige repetities in verband staat. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Het doel der vereeniging is, dezen avond in een gezellige bijeenkomst voor leden en genoodigden feestelijk te herdenken. Ook zal einde Februari of begin Maart een concert gegeven worden, waar'n o. m. zullen worden uitge voerd „Op Haarlem's Wallen" van J. J. Rousseau Ducroissi. Geh. Onth. Zangkoor „Kunst Adelt". Ter gelegenheid van het 5-]arig be staan zal het zangkoor „Kunst Adelt", directeur de heer De Nobel, een con cert geven, waartoe welwillend meie- werken de solisten, mevr. J. v. Eiber gen Santbergens—Waller, de heer Th. Maare, beiden uit Amsterdam, en het eerelid mej. Ré Levie. St. Nicolaasfeeat De St.-Nicolaas-vereeniging „Kin dervreugd", zal a. s. week haar leest voor de kinderen houden, 'levens zal het dan 5 jaar geleden zijn, dat deze vereeniging hoofdzakelijk door z. g. Leidschekwartier-bewoners werd up- gericht. Militaire Zaken. Door den Minister van Oorlog is voor het tijdvak van 1 Januari 1910 en 30 Juni 1910 de levering van runii- vleesch, rundvet, gerookt- en penei- spek ten behoeve der soldatenmen <gcs van het garnizoen alhier, gegund aan L. Noot het rundvleesch en rund vet voor /0.5S per kg. en aan Jac. P. Stul alhier het spek voor den prijs van /U.69 per kg. Bij koninklijk besluit is bepaald, dat de milicien-sergeanten, voor zoo ver zij zich niet onder de wapenen be vinden, naar regelen door den Muns ter van Oorlog vast te stellen, eene belooning gemeten van ten minste 0.30 en ten hoogste 0 50 voor ieuer uur, dat zij deelnemen aan bet plaat selijk theoretisch en practisch onucr- richt in den wapenhandel en in het schieten, voor zoover dat onderricht buiten het leger plaats vindt en worot geregeld en gegeven vanwege den Mi nister van Oorlog. Dit besluit wordt ve-acht te zijn in werkmg getreden den lsten October 1909. Ernst Wilhelmy. Aanstaanden Donderdag treedt op het concert in het Brongebouvv als declamator op een jonge Duitscher, Ernst Wilhelmy te Amsterdam, die bij den zanger Jac. van Kempen te Bloemendaal les heeft genomen in 6preken en adembeheerschen. Niemand minder dan Wiillner en zijn begeleider Coenraad Bos hebben W ilhelmy om zijn voordracht zeer geprezen. Op ditzelfde concert zullen we het voorrecht hebben, ook den heer Van Kempen te hooren. HET VERDACHTE GEVAL. Het bacteriologisch onderzoek inza ke de ziekte, waaraan een bewoner der Korte Wijngaardstraat is over leden, is nog niet ten einde gebracht. De in observatie gehoudenen maken het goed. Nu de woning Ln de Korte Wijn gaardstraat ontsmet is, is de politie post ingetrokken. MR. G. VAN TIENHOVEN. Naar de Telegraaf meldt, moet bij mr. G. van Tienhoven, Commissaris der Koningin in Noord-Holland., net voornemen bestaan, binnenkort voor zijn functie te bedanken. Als zijn eventueelen opvolger <r«noemd jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hooee- landen, burgemeester van Haarlem. ij hebben dit bericht onderzocht en kunnen uit betrouwbare b on melden, dat het onjuist is. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Bij de door het gemeentebestuur gehouden aanbesteding van een ijze ren hek langs de gasfabriek en het terrein der gemeentereiniging, werd ingeschreven door Moens en Beek, f 588. Firma Blom f 728. Jansen Hendriks f 894. Krening 623. Th. Ant. van Breugel, 545 90. Maakten wij in October melding van den ontaarden vader, die zijn moederlooze hinderen iiad verlaten, door de wijk naar Antwerpen te ne men, nu kunnen wij meiden, dal de St. Vincentius Vereeniging te Haar lem zich het lot der kinderen heeft aangetrokken. De kleinen zijn giste ren bij de buren afgehaald de meis jes zijn geplaatst in het gesticht „De Goede Herder" en de jongens zullen in een gesticht in Noord-Brabant worden opgenomen. HAARLEMMERLIEDE C. A. Met de a. s. volkstelling zijn alhier belast de heeren tl. S. Knoop, ambte naar ter secretarie, P. Lokerse, J. Sevenneker en C. F. W. Krohn, ge meente-veldwachters, terwijl de beer C. Bergman, sercetaris, met de lei ding is heiast. SPAARNDAM. Tijdens het noodweer is gisteren in het Noorder Buiten Spaarne onder Spaarndam gezonken het turfschip van Schoone, van Assendelft. Het schip was geladen met korte turf .De schipper zelf was niet aan boord, doch wel een paar jongmaat jes. Gelukkig zijn hier geen men- scnenleveiis bij omgekomen. De opvarenden zijn van het schip genaaid. De bovenlast van korte turf is groo- tendeeis weggespoeld, liet schip zit onder water, alleen met de mast bo ven, vlak aan Rijnlands stoomge- maal. HEEMSTEDE. Bij de Donderdag aimer gehouden herstemming voor een notabel der Ned. Herv. gemeente uit de volgende personen: Dr. C. J. C. Burkens en J. L. Zegers, is gekozen de heer J. L. Zegers. IIILLEGOM. Nabij Hillegom werden gisteren morgen in de vroegte een zestal ar beiders door eeu windhoos opgeno men en in een vrij diepe sloot gewor pen. HOUTRIJK EN POLANEN. Bij de Vrijdagavond gehouden her stemming is de heer H. D. Kerkho\en als lid van het kiescollege bij de Ned. Herv. gemeente alhier herkozen. IJMUIDEN De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de naamlooze vennootschap Scheeps- exploitatie-maatschappij „Elie Cheue- vlère", te Umuiden, gemeente Vel- sen. Zij heeft ten doel het exploiteeren van schepen, met dien verstande, dat de vennootschap nooit meer dan één schip in eigendom mag hebben. Het kapitaal der vennootschap be draagt I '42.000, verdeeld in 42 aan- deelen, elk groot f 1000. SLOTEN. Door den storm is het water zóo hoog opgejaagd, dat een gedeelte van den Riekerpolder bij het Huis de Vraag is ondergeloopen. Bij verschil lende veehouders is het water 'n do woningen en stallen doorgedrongen. Bij de werkzaamheden aan den Mo lentocht, bij de watermachine Kost- verloren aan de Baarsjes alhier, is een groot gedeelte muur en heiwerk verzakt, wat den aannemer eenige honderden guldens schade veroor zaakt. ZANDVOORT. De heer E. H. W. Vliegen van Am sterdam is benoemd tot onderwijzer aan de openbare school alhier. In het belang van verafwonende kin deren zullen tot 1 Februari a. s. de middagschooltijden op de openbare lagere scholen alhier gehouden wor den van 1 1/231/2 uur. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Ge meente ter voorziening in de vacature Driehuizen, is gekozen de heer C L. Meyer. BEDEELING TE AMSTERDAM. Uit Amsterdam meldt men: Tot dusver sedert 1372 was de minimum-onderstand welke het bur gerlijk armbestuur in geld verleen den 3. Thans wenscht het dit te ver- boogen tot 3.50, en wel in verband met de stijging der prijzen der le vensmiddelen en niet minder van de huurprijzen. BLOEMBOLLEN IN FRIESLAND. Op de zandgronden in Gaaster- land en in den naasten omtrek zijn proeven genomen met de cultuur van bloembollen. Deze proeven zijn zoo j goed geslaagd, dat reeds in het a.s. seizoen grootere oppervlakten voor deze teelt beschikbaar zijn gesteld. j Deskundigen zijn van oordeel, dat de bloembollenteelt in dit gedeelte van Friesland, evenals de intensieve tuinbouw, waarop men zich meer en meer toelegt, een goede toekomst zal hebben de voorwaarden voor wel slagen worden geacht in voldoende mate aanwezig te zijn. HET ZOUT. Naar aanleiding van het door de regeering Ingediende wetsontwerp, waarin voorgesteld wordt het be staande invoerrecht op geraffineerd zout te verhoogen tot 4.30 per 100 K.G., heeft de heer E. Potjer, Neder- landsch importeur van geraffineerd zout een adres gericht tot de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal met verzoek de voorgestelde verhooging niet aan te nemen, maar dat recht te bestendigen op 4 per 100 K.G. Waar toch, aldus de heer Pot, de zout-invoer uit t buiten land l.ingrijk verminderen zou en de iruandsche fabrikanten, nu geen concurrentie meer ondervindende, de zoutprijzen belangrijk zouden kun nen opdrijven, kan zulk een bepaling slechts ten nadeeie van 't algemeen komen. MARS BEWOOND? Professor Percival Lowell heeft van zijn observatorium te Arizona drie nieuwe kanalen ontdekt op de planeet Mars. Deze kanalen doen veeleer denken aan het werk van menschelijke, met verstand begaafde wezens, dan aan natuurverschijnse len, en maken het waarschijnlijk, d3t Mars bewoond is. Op deze planeet hebben overigens verschijnselen plaats gehad, onge woon voor den tijd van het jaar. Ge- daciu werd aan een groote catastro phe, maar ten slotte is gebleken dat de verschijnselen, die Mars meit rampspoed dreigde, van voorbijgaan- den aard waren en veroorzaakt wer den door een groote opeenstapeling van wolkgevaarten. BRANDEN. Vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van een lucifer ontstond gisteravond omstreeks half elf brand in het benedenhuis van perceel Amstel 105 hoek Nieuwe Prinsengracht te Amsterdam, bewoond door den beer A. J. van Oosten Jr., handelaar in puddingpoeder en suikerwerken. Toen do brand uitbrak, bevonden de heer en mevrouw Van Oosten en hun zoon, zich op de eerste verdieping. Zij sche nen de trap naar beneden niet meer af te kunnen of te durven gebruiken, doch konden zich door een raam der eerste verdieping op straat te sprin gen, in veiligheid stellen. Eenige agenten waren bij het uitbreken van den brand toegrhotenzij repende bewoners toe, beddegoed en dekens uit het raam te werpen het beddegoed werd op straat neergelegd om een mo- guiijkeu vai ie breken en in de dekens, uoui cL« agenten vastgehouden, wer den de bewoners zonder letsel opge vangen. Het achtergedeelte van het beneden huis, als magazijn in gebruik, brand de uit. De beer Van Oosten was op beurspolis verzekerd. GEEN VIJFDE SLACHTOFFER. Het nericht, dat tot de slachtoffers van de gezonken stoomboot „Handel en Nijverheid' waarschijnlijK ook zou behooren de gepensiounee/de uolo- n'aal Jotje Bosnia, is, naar aan de „Leeuw. Ct." gemeld wordt, onjuist. Reeds sedert eenige dagen oevindt bij zich te Lemmer bij zijn gezin. DE MOORDAANSLAG OP EEN VELDWACHTER. Omtrent den moordaanslag te Sluis wordt nader gemeld: De gemeenteveldwachter J. B. de W., te Sluis, trof, terwijl hij op sur veillance was in het veld onder die gemeente, een achttal gemaskerde en vermomde stroopers aan, waarvan drie voorzien waren van een jachtge weer, terwijl de anderen als drijvers dienst deden. Op het zien van den veldwachter gingen de stroopers op de vlucht, ach tervolgd door den politieman. Plotseling evenwel maakten allen front en toon de veldwachter op on geveer 50 M. afstand genaderd was, legde één der stroopers aan en loste op hem een schot, zoodat de hagel korrels hem om de ooren vlogen, evenwel zonder hem te treffen, daar na legde een tweede strooper aan en loste eveneens een schot, 't welk ech ter ook niet aan zijn doel beantwoord de. Daarop sloegen de stroopers weer op de vlucht en ontsnapten op Bel gisch grondgebied. DOOR DEN KETEL. Op een ongewone wijze is te Win terswijk een smokkelaar gepakt. Een paar marechaussees deden een onder zoek naar een gestolen koperen ke tel. Op een der grintwegen bij de Duitse he grens ontmoetten ze een man, die een geladen kruiwagen voortduwde. De mogelijkheid veron derstellende, dat de man den gesto len ketel op zijn kruiwagen kon heb ben, bezagen ze den inhoud en ln plaats van een ketel, ontdekten ze on der lompen en vellen een hoeveel heid ongedekte, derhalve gesmokkel de suiker. De heele boel met kruiwa gen incluis werd toen in beslag ge nomen. Het komt anders bijna niet voor. dat marechaussees overtredingen constateer en wegens fraud uleuzen i« voer. WIJK-BIJ-DUURSTEDE. Men meldt uit Dselstein aan het Centr. De anti-revolut>onnaire kiesvereeni-, ging besprak in baar vergadering de wenscheJijKheid tot het stellen van een eigen candidaat, en zal zich op de centrale vergadering ook aldus uit spreken. Een punt van overweging was in- tusscheii, dat geen enkel Katholiek uit de provincie zitting heeft dat dr. Kuyper geen positief antwoord gaf op de desbetreffende vraag, doch ad-1 viseerde „wijs beleid en geen verbrok-' keling". Heden, Zaterdag, vergadert het cen traal bestuur der Katholieken met dat der' anti-revolutionnairen. SYNDICAAT RIJNSLEEPBOOTEN.- De Hbld.-correspoudent te Rotter dam vernam, dat het Syndicaat van Rijnsleepbuoten, hetwelk in het begin van dit jaar onder directie van d« firma Wm. H. Müller Co., met ne-' derzettingen te Rotterdam, Dordrecht- en Ruhrort werd gevormd, reeds be sloten heeft tot liquidatie, zoodat ook deze poging om eenige verbetering te brengen in de Rijnsleepvaart, die steeds beweert door de groote con currentie tot ondergang te zijn ge-; doemd, als mislukt moet worden be schouwd. ACCIJNS OP HET GEDISTILLEERD De Haagsche Tel.-corrcspondent schrijft: Met het oog op de nu door de bei de Kamers aangenomen verhooging van den accijns op het gedistilleerd van f 63 tot 90, per hectoliter, wel ke verhoogiug op 1 Januari a.s. in working treedt, mag er nog even aan herinnerd warden, dat die accijns niet alleen moet worden betaald voor gedistilleerd, dat na dien datum wordt ingevoerd, maar tevens ook: ten eerste: voor alle voorraden ge distilleerd boven de 25 liter, die de leveranciers op 1 Januari a.s. bezit ten; en ten tweede: voor het gedistilleerd, dat vó6r 1 Januari a.s. is verzonden, doch eerst daarna wordt ingeslagen* Wie dus op 1 Januari a.s. minder dan, of precies 25 liter gedistilleerd In voorraad heeft, behoeft niet te be talen: wie meer dan 25 liter bezit, be taalt den verhoogden accijns bij. Hij, die op 1 Januari meer dan 25 liter bezit, moet daarvan uiterlijk 3 Janu ari kennis geven ten kantore van den ontvanger en moet binnen twee maanden het hoogere accijnsbedrag bijbetalen. Ook hij, die na 1 Januari gedistilleerd Inslaat, dat vóór dien datum was verzonden, moet daarvan direct kennis geven en binnen twee maanden bijbetalen. Men onthoude dit goed, want wie niet uit eigen be weging aangifte doet, of wie verkeerd aangeeft, krijgt eeu cadeau, in den vorm van een boete van ten hoogste 400. En dat is minder prettig! Om dat men echter niet altijd precies den aanwezigen voorraad zal kunnen be palen, heeft de minister van Finan ciën deze leveranciers een speling ge laten van 5 d. w. z. de aanwezige voorraad nuig 5 hoogeirzijn dan de aangegeven voorraad, zonder dat dit als overtreding zal warden be schouwd. Wij herinneren er ten slotte aan, dat overal waar hier van gedis tilleerd sprake is, bedoeld wordt drank van 50 sterkte. HULDE AAN MEVR. EN DEN HEER" DRUCKER. Het volgende telegram is gisteren uit Amsterdam verzonden „Mevr. en den Heer Drucker, Londen. „Bestuurderen der Maatschappij „Arti et Amicitiae", vereenigd in de zalen van het Rijks-Museum, die uwe vorstelijke schenking, een keur van meesterwerken der laatste Holland»- sche school, bevatten, bieden tl op dezen openingsdag hunne oprechte hulde aan." Ook het bestuur van „Pulchri Stu dio" te 's-Gravenhage heeft een dank betuiging gezonden aan den heer en mevrouw J. C. J. DruckerFraser. BEROOVING. Een Duitscher kwam aan de politie mededeeden, dat hij in een huis in de Spuistraat te Amsterdam met kaartsDelen 300 Mark had vetrloren

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1