Juiiana-Album, Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit de Omstreken Binnenland Zie JMrgftsg. No. 8114 MAANDAG 6 DECEMBEK 190» ABOHHEMENTEH ADVERTENT lÊNi pbr drie ha&ndeni hc y Vm I—5 regels 10 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Entten het Arrondissement '.'oor Haarlem 138 Haarlem van 1—5 irgela/t—, elke regel meer/0.8S reclames 30 Cent per regfk Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd la (kom der E5 Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)1.38 V7_A)v6ffi^ra8TV\V. AdvertenüSn var. Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing) Fsanco per post door Nederland 1-65 (£y3 7% 60 Cts. voor 3 plaatsingen contant GaiustSd Zondagsblad, 'voor Haarlem' I 1 oSH "Mscti. el Administratie: Groote Bantstraat fje omstreken en banco per post .0.45 iRtMotrni-mnaal TclsloonaoiDmer der Redactie 600 sa der Administratie 724. Uitgave ^jPveooootschop lonreni Custer. Directed? J. C. PBEREBOOSlDrekktriji Zolder Baitenspaarae 6. Teisloonnnmmtf 122. Tot de plaatsing van advertentlen en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem in dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitentendsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon latere. 6228. Met deze premie hebben wij een groot succes. Tal van geabonneerden hebben reeds gebruik gemaakt van de gelegenheid, om zich het fraaie werk voor slechts 80 cents (naar buiten 90 cents) aan te schaffen, vooral nadat zij het voor ons raam 3n de Groote Houtstraat hebben zien liggen. Wie door de Groote Houtstraat komt, moet dan ook niet verzuimen hot even te bezichtigenhet is de moeite waard. De aanvragen gaan dan ook door en de voorraad zal weldra uitgeput zijn. Geabonneerden, die van dit keurige Album nog een exemplaar wenschen te bezitten, zullen dan ook spoedig daartoe stappen moeten doen. Wij kunnen er niet van nabestellen, zoodra de kleine voorraad uitge< put zal zijn, is dus de gelegenheid voorbij. DE ADMINISTRATIE. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 7 DECEMBER. Gr. Kerk: Orge1 bespeling, 1-2 uur. B rouge bouw: Rvl-criaatsenbaan ge opend van 8T1 uur. Sint-Bavo: Cuireus in Ge Katholieke geloofs- en zieden leer. Stadsnieuws Geen Gholera. Het bacteriologisch onderzoek zake het verdachte ziektegeval in de Korte Wijngaardstraat is gisteren ëindigd. Het leidde tot een negatief resultaat. De ziekte is derhalve geen -hol era geweest. De personen die in observatie ge nomen waren, zijn gister naar huis teruggekeerd. SINT NIKOLA AS OP DE SCHOLEN. Zaterdagmiddag was 't voor de kin dereu uit de eerste klassen der open bare scholen voor gewoon lager on derwijs, Sint Nicolaas, dank zij de moeite, die de commissie uit de afd. Haarlem van den Bond van Nederl. Onderwijzers, bestaande uit mej. S. Houlkooper en de heeren E. de Boer, S. ion Kate en S. de Groot, zich ge troost heeft. Zaterdag verhaalden we reeds hoe heerlijk blij die 815 kinde ren waren, toen ze overladen werden met speculaas, borstplaat, en ik weet niet met welke lekkernijen meer. Hoe- voel keer de ..stoomboot ml Spanje aangekomen is", en hoe dikwijls de „sroede heilige man zi:n beste tab berd aangetrokken heeft", was ten slotte niet meer te tellen. Maar telken male klonk 't weer met evenveel geest drift eu evenveel vreugde, uit al die kinderinondjes, boven wier samen zang 't fluitje van den heer De Boer bijna niet uit kon. En wat is er gelachen om den foto graaf Jan lvlaasseu met zijn vrouw Katrijn. En werkelijk, de gcootcn hadden er evenveel schik in als de kleinen, zoo aanstekelijk was al dat gezang en gelach eu gebabbel. Maar t gewichtigste moment wag toch wel dat, waarop de goede heili ge, vergezeld van zijn zwarten knecht, die 'n bungmakende roe droeg, de zaal binnentrad, om te vertellen van zijn lange reis uit Spanje, om die zoe te Haarleinsche kindertjes te zien. Toen was er 'n stille eerbied gezon ken in al die kleinen, die later voor uitgelaten vrijmoedigheid plaats maakte, toen ze zagen, welk een goede man, die bisschop was. Allen moesten St. Nicolaas een handje geven, en sommigen werden met een prenten boek geluakig gemaakt. Belast en be laden U'ok on: drie uur t eerste ge deelte neen, waarna van drie tot vijf uur weer andere kleinen kwamen ge nieten van poppenkast en St, Nico laas. Ten slotte zij nog medegedeeld, dat een tombola samengesteld was, waarui. elk kind een mooi stuk speel goed kreeg. De commissie heeft voor haar kra nige organisatie en leiding zeker een woord van hartelijken dank verdiend. Remonstrantse he Zondags chool Door de ingekomen b dragen daar- •toe in staat gesteld, zal het bestuur ilezer Zondagsschool den kinderen een Kerstfeest bereiden in de kerk. Verzet tegen depolitie. Zondagavond omstreeks 12 uur werd door cLe politie op de Botermarkt aangetroffen de 21-jarige K., wonen de Öranjeboomatraat, die in beschon ken toestand lawaai maakte. Hij wei gerde zich kalm te verwijderen, waar om hij Goor een agent werd aange pakt, om naar het politiebureau te worden overgebracht. Hiertegen begon hij zich dadelijk krachtdadig te verzetten, zoodat vier agenten uoodig zijn geweest om hem in bedwang te houden. Hij heeft die agenten getrapt, geschopt en gesla gen en van een de uniformjas ge scheurd. Proces-verbaal wordt tegen hem opgemaakt. Ziehier weer een van de onver kwikkelijke tooneelen, die zoo dik wijls op Zondagavond op de openbare straat worden afgespeeld en die niet zullen eindigen, vóórdat de politie beschikt over een rijtuig, waarom zij kan telefoneeren en waarmee der gelijke beschonken en, die zich verzet ten, naar het bureau van politie kun nen worden gebracht. Wij hebben reeds meer, met kracht van redenen, op de wenschelijkheid van zoodanig vervoer middel gewezen. Wil een van de Raadsleden dat punt niet eens ter sprake brengen, of de vereeniging van bewoners der Groote Houtstraat per request? 3e. Liederenavond Gerard Zalsman. Op den derden liederenavond van Gerurd Zalsman zullen zich als solis ten doen hoor en: mevrouw Jeanne SalomonsonAsser, sopraan, en de lieer Jacques van Kempen, tenor. De begeleiding is opgedragen aan den heer Willem Audriessen. Boekhouden. Voor de examens vanwege de ver eeniging van leeraren in hei boekhou den in October en November te Am sterdam, 's-Graven ha ge, Rotterdam, Utrecht en Meppel gehouden, slaag den voor boekhouden: C. Dankelman, H. M. Folbert, J. G. Hogenbirk, G. Klerk, H. W. Machïelse, J. Wessel (allen uit Haarlem), H. H. Belgraver (Veis er oord), A. J. Th. Huygens (Ben- nebroek) en F. W. J. Merki (Bloemen- daal). Voor handelscorrespondentie in 'I Engelsch slaagden mej. S. A. van Hamel en de heer J. A. J. Paulen uit Haarlem. Benoemd: Uit een 140-tal sollicitanten naar de betrekking van onderwijzer aan de 2e Doopsgezinde School is benoemd de heer M. May te Zaandam. V a can li c-koloni es. Zaterdagavond keerde een tweetal kinderen uit de wintervacantiekolo- nie te Nunspeet alhier terug. Zij vormden met een twintigtal kinderen uit andere plaatsen de laat ste groep kolonisten te Nunspeet Drankbestrijdi ng. Naar ons wordt meegedeeld, wor den door de Nederl. Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, pogingen in het werk ge steld te Schoten een afdeeling van bo vengenoemde vereeniging te stichten. Jubileum. Op 1 Januari a. s. hopen de agenten van politie der le klasse N. H. Wen- ting en J. Brouwer den dag te herden ken, dat zij 25 jaren geleden in dienst zijn getreden. Daar beiden goed staan aangeschre ven bij hunne superieuren en door him kameraden worden geacht, zal die dag zeer zeker niet onopgemerkt voor hen voorbijgaan. Ruzies. Zondagavond maakten een viertal jongelieden in een meiksalon in de Groote Houtstraat zoo'n opschud ding, dat de politie handelend moest optreden en hen die deur uitzette. In de Schagchelstraat had een ver woede vechtpartij plaats tusschen een huzaar en een burger, die met veei moeite door de omstanders wer den gescheiden. De reden was, dat een meisje den een de voorkeur gaf boven den ander. Opgedragen. Door den Minister van Oorlog is aan de firma J. Wulff Co. alhier, opgedragen liet reinigen en uitstoo- men van lakensche kleedingstukken ten behoeve van de garnizoenen te 's-Gravenhage, Hoek van Holland, Utrecht, Amersfoort, Amsterdam, Muiden, Naarden, Arnhem, Doesburg, Deventer, Ede, Zutphen, Leiden, Delft en Gouda, gedurende het jaar 1910. Tentoonstel li ng. Door do postduivenvereeniging „De Reisvogel" is een stedelijke tentoon stelling uitgeschreven, welke gehou den zal worden in het laatst der maand. DE HALSENQUAESTIE. In antwoord op hetgeen do heer A. C. Koster schreef inzake het regene- reeren van schilderijen, meldt dr. Bredius thans in een ingezonden stuk in de „O. H. Ct.": Het is mij wèl bekend, dat enkele restaurateurs van schilderijen „rege- nereeren" noemen het vluchtig met al. cohol bestrijken van eene oude schil derij, die daarna later heel dun met copaiva balsem „vernist" wordt. Maar u zult het moeten toegeven, dat de heer Vos heel iets anders gedaan heeft, eu dat het voortdurend besmee- ren Yan eene schilderij met die balsem met regenereeren niets te maken heeft. Daarvan zult u in Pettenkofer's boekje niets gelezen hebben. H a a r 1 e m's K i n d e r k oor.- Men schrijft ons: Een heerlijk avondje was het voor de leerlingen van Haarlem's Kinder koor, toen zij Zaterdagavond als ge woonlijk bijeen waren om te repetee- ren. Van dit laatste kwam ditmaal n>et veel. Nu was het Sint-Nicolaas, die de aandacht trok, niet de direc teur. Een der bestuursleden, de heer j. M. W. Sevenhuysen, maakte zich zeer verdienstelijk met het vertoonen van den Looverlantaarn. Veel ge juich barstte los bij het aanschouwen van het aardige Julianakopje. Een en ander werd natuurlijk be hoorlijk afgewisseld door versnape ringen. Militaire Zaken. Ter gelegenheid van het Sint Nico- laasfeest zijn alle militairen van het lUe regiment infanterie alhier in gar nizoen van wege de cantine op specu laas onthaald. Vaststelling van de hoegrootheid lichting 1910. De lichting der militie van het jaar 191Ü bedraagt 17500 man, waarvan 12300 man ter volledige oefening en 5200 tot korte oefening zullen worden ingelijfd. Van de ter volledige oefening in te lijven manschappen worden 400 man bestemd voor den dienst ter zee. Voor de provincie Noord-Holland bedraagt het aantal ingeschrevenen 10513, waarvan 3512 zullen worden in gelijfd en wel 2469 ter volledige oefe ning en 1043 tot korte oefening. De commissie tot afneming van 't examen voor het getuigschrift voor viermaander en voor dat van lichame lijke geoefendheid van jongelieden adspiranten voor het reservekader, welke examens in de eerste helft van Januari 1910 zullen plaats hebben, zal bestaan uit de luitenant-kolonel P. Giel als Jid en voorzitter, benevens uit de kapiteins A. S. de Jong als lid en de le-luitenant J. H. M. Verhaeghe als lid en secretaris. De lotelingen, behoorende tot de gemeenten Akersloot, Assendelft, Ben- nebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Castricum, Haarlem, Haarlemmerlie- de en Spaarnwoude, Haarlemmer meer, Heemstede, Krommenie, Lim- men. Schoten, Spaarndam, Uitgeest, Velsen, Wormerveer, Wijk aan Zee en Duin, Zandvoort en Heemskerk zullen in de gemeente Haarlem aan het onderzoek worden onderworpen.- St. N i c o la a s. Dat de goede St. Nicolaas de bewo ners van het Buitenhuis niet vergat, bleek Zaterdagavond. De goede Sint had een zak met speelgoed bij zich en in een oogenblik hadden alle kinde ren hem vast. Verder kreeg men cho colade melk, beschuiten enz. Door den regen. Door den onophoudelijken regen, welke de laatste dagen gevallen is, zijn aan de Arnsterdamsche Vaart nabij de Frederik Helmerstraat op eenige plaatsen inzakkingen aan de straat ontstaan. Sommige zijn eenige meters lang. Dat bij avond deze kuilen zeer gevaarlijk zijn voor de laat zich denken. Op de heden alhier gehouden graan en zoadmarkt werd niets verkocht (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). SCHOTEN. St. Nicolaas op de scholen. Dank zij de moeite en opofferingen, die de commissie, bestaande uit mej. H. W. v. Bilderbeek en de heeren II. Schuyt, T. Ehrbecker en H. Menioen zich getroost hebben, konden de kin deren van die openbare scholen voor I. a te Schoten een mood St. Nioo- laasfeest vieren. Vanochtend was 't voor de laagste klassen; van middag van vijf tot zeven uur zullen de hoo- gere klassen liet feest van den goeden heilige vieren. Te zamen waren 't 720 kinderen. Vanmorgen hebben we eens een kijkje genomen in 't [ruiime nieuwe schoolgebouw aan de Soenda^ straat en we hebben genoten van 't frissche vroolijke gezang uit die 350 kinderfêeeltjes, die telkens en telkens weer deai lof van den Spaanschem bis schop en zijn zwarten knecht tot in de wolken verhieven. En 't duurde ook niet lang, of St. Nicolaas kwam zelf, voor iedere klas een toespraak houdend, kinderen een hondje ge vend, vragend belangstellend of ze wel zoet geweest w-airen en of ze vlij tig geleerd hadden? Dat alle kleuters daar „ja"I op zeiden behoeft geen be toog. Kwistig word er rondgegaan te vens niet borstplaat, koek, chocola en ik weet niet met welke heerlijkheden nog meer. Om de kroon op 't werk te zetten kreeg elk kind nog een fraai cadeau. Voor de grooteren komt er van middag een goochelaar, die van zijn wonderlijke handigheid blijken zal geven. Aan de commissie, die dót alles zoo kranig georganiseerd en geleid heeft, een woord van hulde! HEEMSTEDE. INBRAKEN. De inbrekers zijn vannacht weer bezig geweest in de gemeente Heem stede. Allereerst hebben zij een be zoek gebracht aan de openbare lagere school, naast de Protes- taatsche kerk. Dit bezoek was eigen lijk een herhaling, want een dag of 10 geleden vond het schoolhoofd ook reeds een lessenaar opengebroken, waaruit eenige guldens waren ont vreemd. Het schoolhoofd dacht toen, die dief komt nog wel terug en borg het geldkistje op een veilig plekje, terwijl groote sommen gedeponeerd werden in de brandkast op hot Raad huis. In den loop van den Zondag is het schoolhoofd nog op school ge weest en toen was er niets te zien, doch hedenmorgen waren verschil lende lessenaars en ook een kast opengebroken in een lokaal aan de achterzijde van het schoolgebouw. Het onderzoek toonde aan, dat do dief moet zijn binnengekomen door een zeer smal raampje, uitkomende in een kast, die in genoemd lokaal opengaat Zandsporen hebben dit aangetoond. De dief had het verder al heel gemakkelijk. Hij nam een ijzeren liniaal, opende de lessenaar waarin hij den vorigen keer 't geld ge vonden had, en waarin ook de sleu tel van een der kasten bewaard werd, doch vond... niets, dank zij de maat regelen van het schoolhoofd. Toen heeft hij met geweld nog een andere lessenaar en een kast opengebroken, ook zonder geldswaard! gen inhoud, en is ten slotte met z'n zakken even leeg als toen hij kwam, weer heen gegaan. Bliikbaar zijn andere loka len niet doorzocht, en wist de dief precies waar hij wezen moest. 't Smalle raampje dat den dief door liet, doet vermoeden dat 't jongens werk is geweest, in elk geval moet 't iemand geweest zijn van zeer gerin ge dikte. t Meer succes hadden echter de die ven, die bij de gezusters Van der Velden op den Bleekersvaartweg hebben ingebroken. Dat zijn een paar handige sinjeurs geweest. De gezusters zijn nl. melkslijtsters, de eene ging vanmorgen om 5 uur met het karretje op weg, de andere om half zes. Om half zeven kwam de eerste weer terug, zoodat er van half zes tot half zeven niemand in huis was. In dien korten tijd hebben de inbrekers hun slag geslagen. Zij heb ben, zoo brutaal mogelijk, aan den straatkant een der vensters met een stevig voorwerp naar boven gedrukt, waardoor de klampjes braken. Zij zijn naar binnen geklommen, hebben de bedden in de achterkamer on derstboven gehaald en doorzocht, daar niets gevonden, vervolgens kas ten en laden geïnspecteerd, totdat zij in de voorkamer in een kast vonden 225 aan bankbiljetten, vier rijksdaal ders, een zilveren dameshorloge met dito ketting, een gouden oorknopje met haar, een gouden broche niet oor knopjes, een vierstrengs bloedkoralen halsketting, met gouden slot, een zil veren rozenkrans, twee gouden ringe tjes, een zilveren broche met vrou wenportret, eon koralen beursje met zilveren knipsluiting, een reukflesch- je met zilveren dop en een bruin le ren portemonnaie met ongeveer 25 cent- Met diezen buit beladen, zijn zij toen heengegaan, denzelfden weg volgende, dien ze gekomen waren, nl. door het raam, en toen een der zus ters om half zeven thuis kwam, vond zij daar een herrie van belang, en kwam tot de ontdekking dat ze be stolen waren. Uit navraag bleek, dat een voorbij ganger, die de gewoonte der zusters kende, om zes urn- licht had zien branden, dat op eens uitging. Hij dacht slechts: Nu, z>e zijn vanmorgen ook laatl Een klein meisje heeft ech ter gezien, dat een groote en een kleine man achtereenvolgens uit het raam zijn geklommen en iemand an ders is dezelfde personen op de Blee- kersvoart tegen gekomen. De politie doet ijverig onderzoek. Gashouder. Heden is de nieuwe gashouder in gebruik genomen. Militie. Voor de inschrijving voor de Militie, lichting 1911, zal alhier meer bepaald zitting worden gehouden op Vrijdag 7 Januari a. s. van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uur. SANTPOORT. Tot leden van het college van no tabelen bij de Ned. Herv. gemeente alhier, zijn herkozen de heeren H. Smit en C. H. B. Lonbar Petri. HOUTRIJK EN POLANEN. Zondag na de godsdienstoefening maakte ds. Baljon der gemeente offi cieel bekend, dat zijn eerw. voor het beroep naar Vlissingen had bedankt, waarna hem werd toegezongen Gez. 194. Bij de in den IJpolder vanwege de alhier bestaande landbouwafdeeling gehouden keuring van ploegen be haalden van de 7 deelnemers met 20 ploegen de prijzen de heeren S. Cap- Son te Heinkeiiszand met Iz. C. No. 1 25) en J. Vissers ie Amsterdammer- polder (Zaandamj met V. No. 1 15). Er was ondanks het ongunstige weer veel publiek. VOGELENZANG. Een Amsterdamse he dienstbode C. F. K. stak uit wraakzucht tegenover haar mevrouw de kleertjes van het kind met spelden aan 't lijfje vast, waardoor het stumpertje natuurlijk veel pijn leed. Toen de waanzinnige daad ontdekt werd joeg men haar na tuurlijk weg. Blijkbaar nog in zeer overspannen toestand verkeerende. wilde de dienst bode zich in de Leidschevaart onder Vogelenzang van het leven berooven. Dat verhinderde evenwel de politie, die haar weer naar Amsterdam te rugbracht. SLOTEN. Tot ambtenaar ter gemeente secreta rie is benoemd de heer H. G. van Kempen te Amsterdam, tot dusver vo lontair. IJMUIDEN. De storm. Het Duitsche stoomschip „Cronsha- gen", van Mo (waarschijnlijk wordt hier bedoeld Moss, een Noorsche zee haven) naar Amsterdam, heeft aan gebracht 12 man, zijnde de geheels équipage van bet Noorsche stoom schip „Marie", kapitein A. A. Zet, met tarwe van Stralsuiid naar Rot terdam, welk stoomschip Zaterdag morgen, tijdens een orkaan, negen tien mijlen noordoost van Terschel ling is vergaan en gezonken. Do be manning, in eigen booten gevlucht, werd opgepikt door de „Cronshagen", die hen naar Amsterdam meden am. De stoomtrawler „Clyvia, IJm. 125" rapporteert bij Ameland 1e hebben aangetroffen het Engelsch stoom schip „Katy" van Londen, dat tot het dek in het water lag. Eén man bevond zich nog aan boord, die niet gered kon worden. Meerdere trawlers wa ren in de nabijheid. De liaringlogger „Zeester", Maas. sluis 156 is te IJ muiden binnengeloo- pen met verlies van bezaansmast. Ongelukken. Van de bomschuit SCH ao6 zijn drie en van de bomschuit K W 103 2 man verdronken bij den jongsten storm. Een matroos van de bomschuit SCH 163 kreeg een klap van den giek en bleef op de plaats dood. De vletterman J. Ruijs werd Zondagavond in zijn vlet in de Visschershuven overstoomd door een binnenkomenden stoqmtraw. Ier. Met groote moeite en hulp van den havenknecht S. de Korte kon hij ge red worden. De storm. Door den jongsten storm zijn alhier binnengesleept de bomschuit SCH 206 door de sleepboot Visschershaven, we gens gescheurde zeilen en verlies van roer. De bomschuit SCH 461 met verlies van roer door den stoomtrawler Cla ra MeoL De bomschuit KW 111 verloor den bezaansmast eu de stoomlogger Ko ningin Wilhelmina verloor de gehecie v'eet. ZANDVOORT. Aan school A is tot tijdelijk onder wijzeres benoemd mej. H. J. W. Krijgsman to Haarlem. Door B. en W. dezer gemeente fs aan den hoer J. Th. Schulimacher een verlenging van verlof toegestaan tot 1 Februari a. s. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder is Zater dagmiddag met den gewonen trein van 4.25, waarin een salourijiuig van de Centraalspoor was gehaakt, per Staatsspoor in de residentie aangeko men, voor het doorbrengen van Haar gewoon winterverblijf daar ter stede. Zij werd ontvangen door den groot meester van Haar Huis, jhr. de Ra- nitz, door den gouverneur der resi dentie en door den burgemeester. Op het perron en in de Rijnstraat werd zij door een vrij talrijke menigte begroet. In een gala-hofrijtuig begaf H. M. zich naar het paleis in het Voorhout. ONDER VERDENKING. Vrijdagmiddag verloor een dame in de Reguhersbr eestraat te Amsterdam haar handtaschje, dat door drie kor poraals van het zevende regiment in fanterie werd gevonden. Men ver denkt deze militairen er van, zicb geldswaarden uit dit taschje te heb ben toegeëigend. De zaak wordt on- derzochtde korporaals worden in- tusschen in de kazerne in voor-arrest gehouden. DRINKWATER VOOR SCHIPPERS. Men meldt uit Rotterdam Als een gevolg van de vele slachtof fers bij de jongste cholera-epiderme onder schipperij, door het drinken van rivierwater, is door burgemees ter en wethouders bij den Raad inge diend een concept-verordening, "waar in aan de schippers van binnenvaar tuigen de verplichting wordt opgelegd zich tegen tarief te voorzien van drinkwater uit de gemeente drinkwa terleiding en 't inrichten aan boord van watertunks naargelang der groot te der vaartuigen. Thans geschiedt 't water verstrekken van gemeentewege kosteloos, dat aan de gemeente 150 gulden per dag kost. Voorgesteld wordt de aanschaffing van drie water- booten en een contróle-vaartuig. WAT MEN ALZOO BELEENT. In een bank van leening wordt ge woonlijk van alles aan den man ge bracht. Als men de pandjes van één week eens op een rij naast elkander zette, zou men er een warenhuis voor een goed deel mee kunnen vullen. Koffiemolens naast kleedingstukken en droogstokken naast oorbelletjes en armbanden. Men beleent in een groo

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1