Faillissement-VerifiGatie. Faillissement. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN IIET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 9 Dec. 1909. Hoogste barometerstand 774.7 m.M. tc Coruna (Spanje); laagste 741.6 m.M. te Seydisfjord- Verwachting tot den avond van 10 December Wind toenemende tot matigen of krachtigen Zuid-Westelijken tot Wes telijken wind. Gesteldheid van de luchttoene mende bewolking, mogelijk regen buien. Temperatuurzachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 Uur u'2 m.m. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 767 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 85 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Iherinometerstand te Haarlem. Donderdag 9 December Hoogste gisteren 9 uur F. 87 Laagrste hedennacht F. 80 Hoogste heden tot 19 uur F. 89 WAAROM GEEN POLITIEHONDEN? "Een deskundige sprak er tegen ons zijn verwond ©ring over uit, dat de Heemsteedsche politie bij 't onderzoek van de jongste inbraak geen gebruik gemaakt heeft van de politiehonden ider gemeente Bloemen daal. De inbraak was spoedig ontdekt, zoodat het spoor van de Inbrekers door de honden gemakkelijk zou zijn Ie volgen geweest Brand. In den afeeloopen nacht te 4 uut is fcen hevige brand uitgebroken In de bergplaats van den grossier en win kelier in huishoudelijke artikelen J. Smit, gelegen achter zijn woning aan de Korte Begijnestraat no. 24. Deze bergplaats, bestaande uit twee verdie- Eingen en een zolder, is geheel uitge- rand. De goederen, die daarin aan wezig waren, o. a. sponsen, zeemleder, lappen, stoffers, bezems, pakken luci fers, pak- en kastpnoier, zijn alle verbrand. Ook is da keuken naast die bergplaats grootendeels uitgebrand. De oorzaak is vooralsnog onbekend Te 9 uur gisteravond had de knecht ran Smit de bergplaats verlaten, te half twee hedennacht was de vrouw van Smit nog wakker geweest, maar had niets bespeurd. Te 4 uur ont waakte zij door de benauwde rook lucht. De bewoners hebben in nacht gewaad de woning moeten verlaten. Verscheidene spuiten waren aanwezig en omstreeks 6 uur was de brand ge heel gebluscht. De woning van Smit heeft veel waterschade bekomen, maar alles is verzekerd. Uit de Kechtszaal LAARZEN GESTOLEN. De zwervende koopman Cornells K. heeft den 23sten October kans gezien, uit de bijkeuken van een huis in het Frederikspark een paar laarzen weg to nemen, die der dienstbode toebe hoorden. In den tijd, dat de dienstbo de even in de keuken was, heeft hij zijn slag geslagen. Beklaagde zegt op dat uur in het geheel niet in het Frederikspark ge weest te zijn de laarzen heeft hij ge kocht van een zwervend negociant, Voor 75 ct. heeft hij ze op zijn beurt weer aan een Alkmaarsche koop vrouw, Joh. v. d. L., verkocht. Ook het tweede meisje van deze familie in het Frederikspark en de agent-recher cheur van politie L. P. Kersten leg gen verzwarende getuigenissen voer beklaagde af. Mr. Hoyer, subst. officier van jus titie, meent dat, ofschoon beklaagde hardnekkig ontkent, er geen twijfel bestaat, of IC. is de bedrijver van den diefstal. Spreker eischt daarom een gevangenisstraf van zes maanden. Bcklaagde's ambtshalve toegevoeg de verdediger, Jhr. Mr. Schoner, meende dat niet wettig bewezen was, dat het beklaagde geweest is, die de laarzen heeft weggenomen. Spreker dringt daarom op vrij spraak aan. of zoo dit niet mogelijk mocht zijn, op vermindering van straf. RIJWIEL GESTOLEN. Toen Louis D. even een boekwinkel op de Groote Markt binnenging, en bij die gelegenheid zijn rijwiel bui ten staan liet, zag Johannes M. de kans schoon, er op te springen en er snel mee heen te rijden. Maar toch niet snel genoeg om aan de justitie te ontkomen. Hedenmorgen had hij zich voor dit leit te verantwoorden. Beklaagde bekende. Het rijwiel had hij voor een bedrag van 16 aan P. E. verkocht, die hem deze som even wel uog niet uitbetaald had. Verschillende getuigen hadden ge- lien, dat beklaagde op de fiets sprong. Mr. Hoyer meende een ernstige stiaf te moeten vragen, omdat we hier met een gevaarlijk individu te doen hebben beklaagde toch is reeds drie maal wegens diefstal en twee maal wegens oplichting veroordeeld. Spreker eischte daarom een jao.r en zes maanden gevangenisstraf. De amhfcshalve toegevoegde verde diger Mr. Thöne, wees op het berouw, dat beklaagde heeft getoond, nu hij opnieuw voor de verleiding bezweken Is. en pleitte clementie i KLOKKEGEWICHTEN GESTOLEN. i »Do commensaal van mej. Catharina j H., Johannes de G., had zich te ver- i antwoorden voor het sleten van de gewichten van de klok zijner kostjuf- frouw. Beklaagde was niet verschenen. Mej. M. herkende de op tafel staande gewichten als die van haar klok. De rechercheur van politie, M. j L. van Halst, verklaarde, dat De G. j geen beroepsdief is, maar als hij zin in een borreltje heeft, ziel hij er geen bezwaar in, zich het geld er voor door diefstal u- verschaffen. Mr. Hoyer eischte eeu maand ge vangenisstraf. HANDWAGEN GESTOLEN. De zwerver Frans O. moest heden morgen voor de recluhauk verschij nen wegens het stelen van een hand wagen, toebehoorende aan en voor liet perceel staande van W. A. de T., lood gieter te Haarlem. Aan den getuige Th. G. V. verkocht hij het voertuig, die hem een quitantie teekenen liet, welke beklaagde met Dirk van den Berg teekende. Door een toeval kwam men den waren naam van beklaagde te weten. Mr. Hoyer vroeg een gevangenis straf van twee maanden met bevel tot gevangenneming. AARDAPPELEN GESTOLEN. De opperman H. R. en de bakkers knecht P. M. hadden zich te verant woorden voor het wegnemen van twee gonjezakken, toebehoorende aan den aardappelenkoopman B. J. van D., te Haarlem. De zakken waren op verschillende tijdstippen weggenomen den eersten keer ging het goed het gelukte een zak p.ardapnelen mee te nemen, die voor 50 cent aan D. Th. S. verkocht weid, weiü bedrag de twee beklaag den broederlijk deelden. Toen ze even wel voor den tweeden keer een goede ■vangst meenden te doen, werd R. ge grepen door den heer Van D., waarbij beklaagdeeen stuk uit het boezeroen gescheurd werd. De zak aardappelen liet de andere beklaagde vallen, die het hieraan te danken had, dat hij voorloopig ontkwam. Beide beklaagden waren op 't oogen- blik van den diefstal merkbaar onder den invloed van sterken drank. Mr. Hoyer eischte voor elk der be klaagden een gevangenisstraf van 2 maanden. UITSPRAKEN. G. S., huisvr. van J. v. d. G., zon der beroep. J. v. d. G., schoenmaker, beiden te Haarlem, diefstal en heling de le drie weken gevangenisstraf. H. F. A. S., schildersknecht te Haar lem, diefstal, 6 maanden gevangenis straf, met aftrek der preventieve hech tenis. A. L., bloemistknecht, P. P., los werkman, beiden te Haarlem, land- looperij en diefstal, ieder 6 maanden gevangenisstraf met aftrek als voren. J. P., visscher te Zandvoort, land- looperij, vijf dagen hechtenis en zes maanden opzending. E. R., arbeider te Purmerend, be delarij, straf als voren. D. B., zonder beroep te Aalsmeer, diefstal, zeven weken gevangenis straf, met aftrek der preventieve hechtenis. A. van R., machinist te Velsen, mis handeling, een week gevangenisstraf. K. K., zeeman te Velsen, mishande ling, 14 dagen gev.straf. T. Y., huisvrouw van C. V., zonder beroep te Haarlem, appèl overtreding verordening op de prostitutie, twee dagen hechtenis. J. de J., veehouder te Nederhorst den Berg, appèl overtreding motor en rij wiel reglement, twee maal 3. boete of twee maal een dag hech tenis. N. van der W., voerman te Velsen, appèl overtreding Leerplichtwet, ont slagen van rechtsvervolging. Dr. M. Gr e s h o f f. De ter aardebaslelling van 't stof felijk ovenschot van Dr. Grestoff zal Zaterdag te 's-Gavenhage plaats heb ben. De begrafenis heeft te 12 3/4 uuir plaats. .Het lijk wordt 's morgens per spoor naar Den Haag vervoerd. In aansluiting op de levensbeschrij ving in ons vorig nummer zij nog meegedeeld, dat Dr. Groshoff gere geld bijdroeg aan weldadigheidsin stellingen en voorts tal van andere vereenigingen financieel steunde. De ze zullen zijn verscheiden zeker ook betreuren. ARBEIDERS-TOONEELCLUB „VOORUITGANG. Donderdagavond vergaderde de Arb. Tooneelclub „Vooruitgang" ter voor ziening in 2 vacatures In het Bestuur. Het bestuur bestaat nu uit de hee- ren Peper, voorzitter; L. Bijlsraa, se cretaris; Bloemsma, penningmeester; en mej. Kwekkeboom en den heer Stam. GYMN. VEREEN. BATO. Men schrijft ons: Zondag 12 Dec. a.s. zal de dames- afd. van bovengenoemde Gymn. Ver- eeniging deelnomen aan den wed strijd, uitgeschreven door de G. S. Vereen. Hercules te Leiden, ter gele genheid van haar 25-jarig bestaan. De turnsters zullen uitkomen met 2 verplichte vrije oefeningen. We zullen hopen, dat de turnsters van Bato wederom zich zoo kranig zullen houden als de 2 voor laatste wedstrijden. Hersteld. Juffrouw De Nijs, wonende in de Zuidpolderstraat, die op Vrijdag 8 October zoo noodlottig op den Heeren singel is gevallen, verlaat heden ge heel liersteld de Marla-Stichting. Gehomologeerd. D oor de Arrondi ?s o m en ts- R echtban k alhier is gehomologeerd het acoooird van 4 in het faillissement van J. C. van Hemert, slager, wonende te Zandvoort. Kerk en ScfiooJ NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Some ren door ds. A. H. Claassen te Uit geest. Bedankt voor het beroep te Hoevela ken door ds. C. J. Leenrnans H.Azn. to Utrecht. GEREF. KERKEN. Reroepen te Langerak de heer J. S. Schaafsma, cand. te Grootegast. Uïf de omstreken aerdenhout. Toen de timmerlieden H. van Vel- zen en P. Dijt, werkzaam aan de in aanbouw zijnde villa „Eik en Hoek" Woensdagmorgen hun werkzaamhe den wilden voortzetten, kwamen zij tot do onaangename ontdekking, dat een gedeelte van hun gereedschap verdwenen was SPAARNDAM. Door Gebr. Goedkoop van Amster dam is heden-, Donderdagmorgen, met hun lichter het gezonken schip van Schoone uit Assendelft weer bo ven water gebracht. Oogenschijnlijk heeft het schip mot geleden. Van het alnier door den storm gezonken turf schip zijn ongeveer 5U0U turven ver loren geraakt. De turven waren ge dreven tot in het Noordzeekanaal. HAARLEMMERLIEDE C. A. De inschrijving voor de Nationale Militie, lichting 1911, zal ter secreta rie gehouden worden op 7 Januari a. s. Door Ged. Staten is afwijzend be schikt op net verzoek van het gemeen tebestuur om onberijdbaar te verkla ren voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, den Ringweg iu den Houtrakpolder, HAARLEMMERMEER. De cursus voor het verleenen van eerste hulp bij ongelukken, dio te Hoofddorp vanwege „Het Witte Kruis" wordt gegeven, heeft onder leiding van dr. Nanninga een aan vang genomen met 24 personen, waaronder ook het geheele politie personeel. De zoon van den landbouwer Van Staveren, aan den IJ weg, die met een wagen tegen een boom aanreed, waar door de paarden op hol gingen, viel van den wagen door den schok, waar bij zijn schouder ontwrichtte en hij zich voorts ernstig bezeerde aan zijn hoofd en zijn beenen. De paaruen kwamen in een sloot terecht, waaruit zij met moeite gered werden. Overigens liep het zonder verdere ongevallen af. Het water in de Ringvaart van den Haariemmermerpolüer is thans zóó hoog, dat de Ringdijk op ver schillende plaatsen geheel onder wa ter staat en nog wel over aanmerke lijke lengten. Voornamelijk is dit het geval tusschen den Venneper- en Ben- neb roek ervv eg O. z., waar op enkele punten wel een voet water staat. HOOFDDORP. Brand. In het huls, toebehoorende aan A. P. de Koning, hakker te Hoofddorp, en gelegen aan den Binnenweg al daar, brak gisteravond een zware brand uit. Door totaal gebrek aan water ging het perceel verloren. Eir bestond gevaar dat het aangrenzend huls, waarvan De Koning ook eige naar is, ook een prooi der hoogop slaande vlammen zou worden. Het omvallen van een peüroleum- lainpje is vermoedelijk de oorzaak. Toen de brand uitbrak, was de eige naar afwezig. De kinderen heeft men tijdig kunnen redden. Huis en inboe del zijn verzekerd. HALFWEG. Aan de suikerfabriek „Holland" zijn de beetwortelen zoo goed als aange- voerd. Zondag zal de campagne af- loopen. aalsmeer: Het 10-jarig bestaan van Aalsmeer's Fanfarecorps. Ter herdenking van zijn tienjarig bestaan zal Aalsmeer's Fanfarecorps, bij genoegzame deelneming, aldaar op 27 en 28 Juli 1910 een groot natio naal concours van Harmonie- en Fanfare-gezelschappen houden, waar bij een geheel nieuw systeem van be oordeeling zal worden toegepast. VELSEN. Een openbare vergadering van den gemeenteraad van Velsen wordt ge houden op Dinsdag 14 December des voormiddags 10 uur ten gemeente- huize. Agenda: 1. Ingekomen stukken.' 2. Proces-verbaal van kasopname. 3. Uitbreiding personeel der secre tarie. 4. Vaststelling der begrootingen vpoir 1910; a. van de gemeente met bijlagen; b. van de armbesturen; c. van de gecontracteerde wegen; en goedkeuring van de begrooting der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor 1910. 5. Contracten armbesturen met de geneeskundigen voor 1910. 6. Renoem-ing van kantoorhouders voor de hulptelegraaf- en hulptele- foonkan-toren te Velseroord en Sant- pcort-Station (afd. Jan Gijzen vaart). 7. Suppletoir kohier en reclames hoofdei ij ken omslag. Binnenland TWEEDE KAMER. Uit Den Haag wordt ons geseind: Bij do voortgezette behandeling van Landbouw besloot de Kamer, de be- i raadslaging over het Ver zeker ingswe- j zen uit te stellen tot Februari, als wanneer het wetsontwerp aangaande I het tekort der Rijksverzekeringsbank! mede kan behandeld worden. ELECTRISCHE TRAM IN DE ZAANSTREEK. Burg. en Weth. van Zaandam heb ben den gemeenteraad voorgesteld, op het verzoek van de Nederlandsche Spaar- en Incassobank, om concessie voor de exploitatie eencr electrische tram in de Zaanstreek, afwijzend te beschikken. Burg. en Weth. oordeelen, dat zoo lang adressante de betrekkelijke con cessie van den staat oer Nederlanden niet heeft verkregen en daarvan heeft doen blijken, de gemeente Zaandam't verzoek behoort af te wijzen. De gemeenteraad van Wormerveer heeft op de gerichte aanvrage om concessie, reeds afwijzend beschikt. HOLLANDSCHE SIGAREN NAAR BELGIè. De „Nieuwe Gazet" schrijft De meeste reizigers uit Nederland naar Belaië verkeeren in de meening. dat een getal van 50 stuks sigaren óf een opengebroken kistje van dit arti kel, zonder invoerrechten te betalen, in België mogen worden ingevoerd. Tot nu toe schijnt de toldienst ooglui kend dien geringen invoer kosteloos te hebben toegelaten. Het syndicaat van tabak en sigaren te Brussel heeft zich tot den heer Lie- baert, minister van Financiën, ge wend met de opmerking, dat volgens de wet geen enkele si20ar vrij van in voerrecht is en gevraaed om dit mis bruik te doen ophouden. De minister heeft geantwoord, dat thans den tol beambten wus opgelegd de wet stipt toe te passen. Dit ter waarschuwing der belang hebbenden. RAAD VAN STATE. De Haagse he Tel. -correspondent meldt.: Het schijnt, dat de keuze voor een lid van den Raad van State (vacatu re Mackay) gaat tusschen jhr. mr. J. Roëll, oud-voorzitter der Tweede Ka mer, en mr. J. C. de Marez O ij ens, oud-minister van Waterstaat. De be noeming is binnenkort te verwach ten. VERLOFHOUDERS. Het bestuur der Vereeniging „Ver- lofhoudersbond" wendde zich met een adres tot den Minister van Binnen- landsche Zaken verzoekende eenige wijzigingen te brengen in de Drank wet. De bezwaren van adressante te gen de wet komen hierop neer dat de Drankwet geene definitie geeft van het begrip sterken drank, niettegenstaande die wet den verkoop daarvan regelt, verkoopen van dien drank slechts door bepaalde personen en onder bepaalde voorwaarden toe staat dat de Drankwet verbiedt, dat een verlofhouder zelfs in zijne woning, heeft die binnenshuis gemeenschap mot zijne zaak sterkon drank ln voorraad heeft dat bij de Drankwet zelfs aan de ambtenaren, belast met het opsporen der overtredingen dier wet, is toege staan, lokalen en woningen tegen den wil van de rechthebbenden of de ber woners, op bloot vermoeden eener overtreding, binnen te treden. miüLZUMDEK Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplauibi, word 1 de kopie den inzender niet teruggegevei Voor den inhoud dezer ruories stelt de kedsctie zich niet aansprakelijk. RAAD VAN BESCHERMING VOOR DEN ZUIGELING TE HAARLEM. Moederschool. Eenige weaen geleden werd door den Raad van Bescnerming voor deu Zuigeling publiciteit gegeven, 0. a. aan het besluit, om hier ter stede een „Moederschool" te openen. Dat eene dergelijke instelling, w.,ike ten doel heeft, om meisjes en vrouwen voor te bereiden tot de taak, die vele van haar zuilen hebben to vervullen, groot nut kan slichten, zal een ieder, die nadenkt, duidelijk zijn. Immers, daar gaan Lal van kinderen ten gronde, die nuttige leden der maatschappij had den kunnen worden, en eeu nog groo- ter aantal blijft ten gevolge van eene gebrekkige verzorging en een ondoel matige voeding, in de prilste jeugd, minderwaardig gedurende het geheele leven. Veelal berusten deze gebrekkige voe ding en verzorging op onkunde, die in alle klassen der maatschappij voorkomt. Tengevolge daarvan is de jonge moeder maar al te zeer ge neigd, de raadgevingen op te volgen van anderen, die echter al even wei nig op de hoogte zijn. Onderwijs in deze dingen ig dus meer noodig, dan men zoo oppervlakkig geneigd is aan le nemen. Met hare Moederschool wil de Raad van Bescherming voor den Zuigeling allereerst door het geven van dit ón derwijs direct nut stichten door het vermeerderen van kennis. Wij hopen, dat veten zich met dit doel tot deel neming aan de cursussen zullen aan melden en vragen aan hen, die voor ons streven sympathie gevoelen, om vooral ook de vrouwen uit de volks klasse tot het volgen van deze lessen te willen aansporen. Nadere bijzon derheden vindt men in een adverten tie in dit blad. Naast het directe nut evenwel wordt met de Moederschool nog iets anders beoogd. Ter bereiking namelijk van het doel, dat de Vereeniging nastreeft, is het noodigs dat de zuigelingen, die aan het „Bureau voor Raad en Hulp" zijn ingeschreven, geregeld thuis wor den bezocht. Wij wenschen nu een klein corp3 huisbezoeksters te vormen uit de leerlingen der Moederschool, die het meer uitgebreid onderwijs de zer instelling hebben gevolgd. De cursus bestaat uit twee deelen, n.l. Klasse A. Uitgebreider onderwijs voor meer ontwikkelden, omvattende 1. Middelen ter bestrijding der zui gelingensterfte. 2. Hygiëne, voeding, verzorging van het jonge kind. 3. Ele mentaire begrippen der ziekelijke af wijkingen, die veelvuldig bij zuigelin gen voorkomen. 4. Een en ander over de lichamelijke en geestelijke opvoe ding van het jonge kind. 5. In afzon derlijke lessen (facultatief), zwanger- schapshygiëne. De lessen van minstens 10 per cur sus worden gegeven in het huis, So- phiastraat 12, eiken Woensdagavond om half negen, te beginnen 29 Decern-' ber 1909 Klasse B. Vereenvoudigd onderwijs, t Aantal lessen 6 per cursus, één maal 's weeks, 's Maandagsavonds, 8 uur, Sophiastraat 12. De eersto les wordt 3 Januari 1910 gegeven. Hier valt goed werk te doen. Wij weten, dat bij veie vrouwen en meis jes eene sterke neiging bestaat, om zich nuttig te maken. Wij vertrouwen dat het niet weinigen met deze nei ging waarlijk ernst is. Tot deze laat ste groep wenden wij ons met de op wekking, om met ons samen te wer ken. Mogen ook velen, die zich tot deze medewerking geroepen gevoelen, de Moederschool bezoeken. Namens den lV*d voornoemd: Dr. TH. H. VAN DE VELDE, le Voorzitter. E. S. FRANK, le Secretaris, N. Groenmarkt 24B. DE AMERIKAANSCHE TARIEF WET. BOSTON, 8 Dcc. (Reuter In een rede, gehouden voor de Bankers As sociation van Massachusetts, zeidedc heer Mac Veoeh, dat de verandering van de politiek der republikeinsche partij ten gunste van een tariefsher ziening, zooals ffobleken was bij de tarief wet van 1909, niet voldoende werd gewaardeerd. Naar zijn meening was de beweging hiermee nog niet ten einde maar zouden verdere wijzigin gen in den zin van groofere gematigeï- heid in den loop der tijden worden aangebracht, als gevolg van de erva ringen der tariefcommissie, tot welker vaststelling de genoemde wel mach tigde. SPOORWEGRAMP. MADRID, 9 Dec. (Reuter.) Bij het verlaten van het station kwam een goederentrein in botsing met een per sonentrein uit Saragossa. Elf perso nen wenden gewond, van wie 2 ern stig. DE STUKKEN VAN COOK. LONDEN, 9 Dec. (Reuter.) De „Ti mes" ontvangt uit New-York het be richt, dat in de „New-York Times" een verklaring voorkomt van den oud-zeevaarder Loose, en den verzeke ringsagent Dunkle, die beweren, dat zij voor dat Cook zijn stukken naar Kopenhagen zond, voor hem nautische en astronomische berekeningen heb. ben gemaakt, zooals hij zou moeten gemaakt hebben op zijn Noordpool reis. Zij verklaren verder, dat Cook verdwenen is, na slechts een gedeelte van den overeengekomen prijs van vierduizend dollars te hebben be taald. ïiurgeai.jke Stans* j HAARLEM. ONDERTROUWD: 9 Dcc. M. J. F. Rohijns en 1. G. II. v. Waaird, M. Verhulst en C. M: v Huizen, H. Slinger en P. C. Sprokke- lenburg. GETROUWD: 9 Déc. J. D. Rigbers en A. Roos, L. Oosterhagen en M. de Bruijn. BEVALLEN: 8 Dec.: M. Jansen-Dal, d. 7 E. J. W. L. MeijerWerner z. 8 C. Stokman- van Rijn d. 7 A. A. de GraaffVan De Nesse z. OVERLEDEN: 9 Dec. P .J., zoon van G. Kelder, Raarasteeg, 8 Doctor M. Greshoff, 47 jaar., Groote Houtstraat; 9 W. M. v. Musscher—Hoogeveen, 34 jaar, Sout- rnanstraat. 9 A. Los, Groenewoud 55 jaar, Kamperlaan, 8 J. de Heij—van Wunnik 66 j.. Boer es teeg Amsterdamscbe Beurs. Openingskoersen van 9 December 1909 LABOUCHERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 76 3/4, 3 1/2 Certific. N. W. S. 91 1/4, Consols 89 3/4 Hope's 88 3/4, Russen 1909 94, Russen 190G 97 1/4. ZUID-A MERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 9 7/8. PETROLEUM-AANDEELEN: Koninklijke Petr. 443. PerLok 141 3/4. MIJNAANDEELEN: Ketahoens 253. Redjang Lebong 860. De AMERIKAANSCHE MARKT opende prijshoudend. Atchison Tope- ka 1231/4, Denver 49 3/4, Erie 339/16, Kansas 433/4, 70 3/4, Missouri 471/2, Rock Island 39 7/8, Southern Rails 31 3/4, Southern Pacific 1291/8, Union Pacific 203, Wabash 211/4, Steel 90 3/4, Car ren 721/4, C. Marine's 7 3/4, 241/2, 71 5/16. Heden overleed tol onze diepe droefheid onze innig geliefde Echl2ennote en Moeder Wilhslmina Maria Hoogeveen. na een lijden van acht weken in den ouderdom van 34 jairen. G. J. H. VAN MUSSCHER en Kind. Haarlem, 9 December 1909, Soutmanstraat 23. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed te Haarlem fi tot onze innige droefheid onze f Zoon, Broeder, Behuwdbroeder 1 en Oom-, de Heer Dr. M. GRESHOFF, Directeur van het Koloniaal Museum. 's-Gravenhage, 8 December 1909. J- GRESHOFF. Apeldoorn: P. J. M. GRESHOFF— BUIJS. Cubal .-Afrika): P. M. GRESHOFF. Z. GRESHOFF— DE KLERK. 's-Gravenhage: A. M. DE BLOEME— GRESHOFF. A. DE BLOEME, en Kmdéren. Eenige en algemeene kennis geving. De begrafenis zal plaats heb ben op Zaterdag 11 Dec. e.k. op de algemeene be graaf plaats, Kerkhoflaan, te 's-Gravenhage Heden overleed alhier Dr. MAÜRITS GRESHOFF, oud-inilitair-apoLlieker Ned.- Ind. Leger, Directeur van het Koloniaal Museum, Ridder 3e klasse in de orde van St. Anna van Rusland. Mr. P. TJEENK WILLINK. Executeur-tcsta mentair. Haarlem, 8 December 1909. Heden overleed, zacht kalm, in zijn Heer en Heiland, na een langdurig en geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Grootvader en f Broeder AREND DE WIJS, in den ouderdom van 47 jaar. Haarlem: Wed. H. M. E. DE WIJS- VON BANDEMER. Kindexen, Behuwd- en Kleinkind. Den Haag: E. BOSBOOM— DE WIJS J. J. DOESBURG- DE WIJS. Haarlem, 8 December 1909. KI. .Houtstraat 33. Geen bloemen. De ter aardebestelling zal plaats hebben Zaterdag a.s. te 12 uur op de algemeene be graafplaats. Heden overleed na een lang durig lijden mijn geliefde Echt genoot en der Kinderen zorgza me Vader CHRiSTIAAN VEEN, in den ouderdom van 46 jaar. Wed. A. E. VEEN. geb. IN PIJN. A. E. VEEN. J. VEEN. J. M. VEEN. A. VEEN. C. VEEN. N. VEEN. Haarlem, 5 December 1909. S92STE STAATSLOTERIJ. 2e Klassft 4e Lijst. TREKKING VAN 9 DECEMBER 1909. Hooge prijzen 8424 f 1000. No. 14199 f 400. No. 3944 200. Prijzen van ƒ30. 253 2765 6064 8208 11914 16682 18728 280 2883 5162 6638 11945 15546 18123 287 2888 6270 8603 12070 166o2 18644 1024 2898 5568 8612 12131 15722 18973 1026 S952 6043 8891 12263 16949 18979 j 1210 8138 «118 10026 12387 16089 19008; 1770 8718 6517 10164 13349 16097 19191I 1797 8912 6561 10187 18428 16230 19777 I 2090 4312 7108 10628 13524 16259 20238 2279 4428 7696 11168 14203 16287 20392' 2400 4834 7669 11178 14286 16164 20461 2444 4930 8019 11284 14479 16860 20784 2460 4964 8052 11836 14711 17316 20931 2669 4880 8143 11596 15450 17627 2e Klasse 3e Lijst 9633 moet zijn 9623. De Heer en Mevrouw LAND—DE VRIES geven kennis van de geboorte eener DOCHTER. Faartero. 8 December f909. Bij beschikking van den Edel-Acht baren Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van P. J. SCHACK- MAN, winkelier, wonende te Haar lem, is bepaald: lo. dat de inlevering der schuldvor deringen zal moeten geschieden vóór 24 December 1909, ten kantore van den Curator, Spaarne 94, te Haarlem; 2o. dat de vergadering tot verifica tie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 14 Januari 1910, 's voormiddags ten 10.J uur, in het Paleis van Justitie te Haarlem, D"o Curator, Mr. Th. DE HAAN HUGENHOLTZ. Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 30 No vember 1909 Is HERMANUS MUS, zonder beroep, wonende te Bloemen de al, verklaard in staat van faillis sement met benoeming van den Edel Achtbaren Heer Mr. W. H. VAN NES VAN MEERKERK tot Rechter-Com missaris en van den ond erge teek en- de, Advocaat en Procureur, kantoor houdende te Haarlem, Kjrélagestraait no. 8, tot Curator, De Curator, Mr. M SLINGENBERG.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2