De volle verantwoordelijkheid zal Op lien rasten. Do a.-r. Rotterdammer" schrijft Do berichten uit het district Wijk-bij- Duurstede luiden niet opwekkend. Het nestuur der centrale roomsch- katholioke kiesvereenigmg zal aan de aigemeene vergadering adviseeren bij do stembus voor de vacature van mr. De Ridder uit te komen met een eigen, roomsch-kathoJieken candidaat. Terwijl, naar men verneemt, het be- «tuur der centrale anti-revolutionnal- re kiesvereeniging reeds een algemee- no vergadering heeft gehouden, waar in tegen het advtes van dr. Kuyperen andere voormannen der anti-revoiu- tionnalre partij, zou zijn besloten met een eigen, antl-revolutionnaireu can didaat uit te komen. Zoodoende zou men ln YVijk-bij- Duurstede hetzelfde toon eel beloven als ln Breukclen. Behalve allicht een «ven gunstig re sultaat. Wij voor ons zijn van meening, dat do besturen van beide zijden het met elkander eens moeten worden. Ook wij gelooven, dat, wijl Utrecht Ïeen enkel roomsch-katholiek Kamer- ld heeft, inderdaad de Wijksche zetel zeer wel aan <ie roomschen kan wor den Ingeruimd. Vroeger.was de zetel bezet door dr. Schaepman. Later door een anti-revolutlonnakr, omdat men alleen zóó een liberaal kon weren. Als roomschen en antirevolutlonnai. ron nu harmonieeren, U naar onze tnoenlng de zetel met een roomschen candidaat wel te behouden. Maar laat men dan nu ook een moor algemeen accoord maken voor het gansche land, hoe het bij vacatu ren gaan moet. Telkens dat gekibbel is niet verkwik kend. Vervolg Gemeenteraad Ingekomen stukken en mededeelin- gon. De VOORZITTER deelt mede A. Dat zijn gesteld in handen van B. en W. oui advies io. een schrijven van Regenten van het St. Elisabeths- of Groote Gast huis, oun wijziging van het tarief van verpleging. 2o. een schrijven van de Naamlooze (Vennootschap ,,Hoilandsch Grondbe zit", waarbij voor ƒ5750 te koop wordt aangeboden plantsoenterrein in liet Wilhelminapark, onder beding ar an vest iging van een servituut. 'io. een adres van J. P. Baten, hou dende bezwaar tegen de opzegging .van de huur van het bij hem in ge bruik zijnde weiland in den Veer- polder. Alsmede verzoek om een an der terrein aan te wijzen. 4o. een verzoekschrift van A. A. Sprenger Sr., om een terrein van de gemeente te mogen koopen voor de oprichting van eene zwem- en bad inrichting. 5o. een verzoekschrift van het be stuur vau het Haarlemsch Diaconos- eeuhuis, om 5 M2. gemeentegrond te mogen koopen aan de Hazepaters- 4 aan. Go. een verzoekschrift van B. en >W. van Bloeinendaai, om vergunning tot het mogen kruisen van de Klever laan ter hoogte van den zij- of pro- jectweg, tot het leggen van een kabel en tot het doortrekken van de water leidingsbuis. 7o. een verzoekschrift von H. Kooy, tpm opheffing van de onbewoonbaar verklaring van het perceel aan de Ravolingsteeg No. 3. 8o. een verzoekschrift van J. R. K. Baron Van Ittarsum, te Ben nebroek, öm afwijking van het bepaalde bij iart. 7 la der Bouwverordening, voor den bouw van een magazijn en berg plaats achter het perceel aan de Groote Houtstraat no. 113. 9o. eene door het Burgerlijk Arm bestuur ter goedkeuring ingediende 2de suppletoire begrooting voor den dienst van 1909. B. Dat zijn ingekomen lo. een voorstel van B. en W.. tot ▼aststelling van een 2de suppletoire begrooting der gemeente, dienst 1909. 2o. een aanbeveling van Regenten vun het St. Elisabeths- of Groote Gasthuis ter benoeming van eenen regent. 3o. een verzoekschrift van J. J. A. teu Houte de Lange, om teruggave van schoolgeld. (Te stellen m handen van B. en YV. ter afdoening). 4o. een verzoekschrift van J. J. Sinink, om vermindering van school geld voor twee kinderen, leerlingen Van de school voor meer uitgebreid iuger onderwijs No. 2 en van de school voor uitgebreid lager onder wijs, letter B. (Te stellen in handen van B. en W. ter afdoening). 5o. een schrijven van den heer Y'in- cent Loosjes, waarbij hij ontaiag neemt als lid van de Piaaiasiijke Commissie van toezicht op het Mid delbaar Onderwijs. 6a een schrijven van Cv-nzeiMe, waarbij hij ontslag neemt ah lid van de Commissie voor do traan plannen. 7o. een schrijven var, waarbij hij cmmiag neemt ais nd van do Commissie voor de bezwaar schrif ten in zake de plaatselijke directe belasting. 8o. een schrijven van den heer Z. Middelkoop, houdende bericht ven de aanvaarding van zfjne benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het Stedelijk Museum. 9o. een schrijven van den heer M. J. Hengeveld Kin., houdende oericht van de aanvaarding van zijne benoe ming tot regent van het Barbara- Gas thuis. lOo. een schrijven van den hoofd ambtenaar, bokusrt met bet verrichten Van scheikundig» en bacteriologische Onderzoekingen (L. W. Havo] aar), houdende dankbetuiging voor de ver hooging zijner jaarwedde. llo. een schrijven van den deskun dige van den gemeentelijken ont- smettingsdienst (L. YV. Havelaar), houdende dankbetuiging voor de ver hooging zijner jaarwedde. 12o. een schrijven van het bestuur der Koninklijke Liedortofel „Zang en •Vriendschap houdende dankbetui ging voor de beschikbaarstelling van twee medailles. 13o. een adres van do Vereenigtng tot bestrijding der tuberculose en an dere vereenigingen, houdende ad- hocela-betuiging met de pionnen voor eene te stichten zwwn- en badinrich ting. 14^ een schrijven van D. Huender Wzn., adjunct-directeur van Openba re Werken, houdende dankbetuiging voor de verhooging zijner jaarwedde. C. Dat door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land zijn benoemd tot buitengewoon gemeenteveldwachter de ugenten van po'itie J. Hoes, S. Buis en J. van Es. D. Dat door B. en YV. een bezoek is gebracht aan de instellingen vau lief dadigheid, bedoeld bij art 178 lett A. der Gemeentewet, welk bezoek tot ge-ene opmerkingen aanleiding heeft gegeven. E. Dat door B. en W. met ingang van 1 Januari 1910 zijn bevorderd het navolgende personeel, werkzaam ter gemeente-secretarie lo. tot hoofdcommies P. Verkes, thans commies. 2a tot adjunct-cominies 2e klasse E. A. J. H. van Ghert, thans klerk le klasse. 8o. tot bode J. F. Kroonenburg en W. E.aak, beiden thans hulpbode. F. Dat door B. en W. aan J. de Blazer met ingang van 1 Januari 1910 eervol ontslag is verleend als be waarder van het Proveniershuis. G. Dat door B. cn W. pensioen is verleend aan J. G. Michielse, hoofd opzichter over de bouwpolitie, ten bedrage van 1305 per jaarA. Ha- mann, bewaarder der schooi aan de Na&saulaan, ten bedrage van 434 per jaar. En aan N. Tromp, weduwe van H. Swier, laatstelijk ge pensionnee rd werkman der gemeentereiniging, ten bedrage van 220 per jaar. H. Dat voor de leden ter lezing is nodergclegd bet verslag over het tijd vak van Mei 1908 tot April 1909, inge diend door de Maatschappij tót ver betering der huisvesting van minver mogenden met de daarbij behoorende rekening en balans i. dat bij B. en W. in behandeling zijn verschillende ontwerpen, ver band houdende met de invoering van het nieuwe werkliedenreglement, dat daarbij zooveel mogelijk zal worden gestreefd naar éénvormigheid bij de verschillende takken van dienst in het bijzonder wat de loonregeling betreft, dat een en ander gezet overleg en de gelijke voorbereiding eischt, zoodat tot hun leedwezen deze aangelegenheid nog niet in zoodanig stadium verkeert om, zooals oorspronkelijk in de bedoe ling lag, het reglement met 1 Januari a. s. in werking te doen treden j. dat zijn ingekomen: lo. een schrijven van Z. E. den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, houdende goedkeuring van het Raads besluit van 20 October j.l. no. 31, be treffende de aanstelling van mej. J. Oo8ting tot tijdelijk leerares aan het Gymnasium 2o. een schrijven van Ged. Staten der provincie Noord-Holland, ten ge leide van een uittreksel uit het Ko ninklijk besluit van 5 November j.l. no. 28, houdende goedkeuring van de verordening op de heffing van de leges ter secretarie, bij het archief en aan het Bureau van den Burgerlijken Stand en de Bevolking 3o. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de Raadsbesluit van 20 October j.l. no. 15, tot aankoop van het perceel aan de Leidschestraat no. 27 4o. een schrijven van dezelfden ten geleide van het door hen goedgekeur. de Raadsbesluit van 20 October j.l. no. 23 tot ingebruikgeving van een lokaal aan den Doelen aan J. Bon- gertman 5o. een schrijven van de-zelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de Raadsbesluit van 10 November j.l. no. 11, houdende wijziging van het Raadsbesluit van 2 Juni j.L no. 20, tot verkoop van grond 6o. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de Raadsbesluit van 10 November j.l. no. 17, tot ingebruikgeving van een lokaal van de H. B. S. met 5-jarlgen cursus. PUNT 12. Dé heer Ooetenbroek deelt mee op 17 Mei 1.1. verzocht te hebben aan B. en YV. de projectiestraat namens de gemeente over te nemen. In Juni ver zocht hij hetzelfde voor een projectie straat aan de Zuidzijde van de Pot gieterstraat, 5 Juli verzocht hij daar op om goedkeuring op een bouwplan voor 40 woningen. Na nogmaals op 30 Augustus aan B. en W. geadresseerd te hebben, wei gerden B. en W. op 14 September de bouwvergunning op grond hiervan, dat de projectiestraat geen openbare weg was. De heer Oostenbroek merkt op, dat die straat wel openbare weg gewor den zou zijn, wanneer B. en W. die straat hadden overgenomen. Uit bet „stelselmatig stilzwijgen van B. en YV." gelijk adressant het noemt, leidt hij af, dat „B. en YY. het geven van een antwoord op de vraag vot overneming van de beaoelde pro jecties traat hebben ingehouden, om •en motief te hebben voor weigering der bou waan vraag." Deswege komt adressant van de be slissing van B. en W. in beroep. Het bestuur van den Nederl. Chr. Bouwarbeid ersbond, afd. Haarlem, verzoekt den Raad in verband met liet verzoek van den heer Rinkema om een door den heer F. L. Oosten broek aan den Raad gericht verzoek, ter zake van overneming van voor straat bestemden grond gelegen be zuiden de Potgieterstraat alhier in de eerstvolgende zitting aan de orde te stellen, wegens de groote werkloos heid in de bouw- en nanvarwante vakken, het zoo mogelijk daarheen te willen leiden, dat de Raad besluit onverwijld tot de overneming van dien voor straat bestemden grond over te gaan, opdat B. en W. in de gelegenheid gesteld worden, vergun ning te verleenen, tot uitvoering van de voorgenomen bouwwerken. B. en W. stellen voor: De Gemeente neemt van den heer F. L. Oostenbroek over de voor straten en pleinen bestemden grond tegen een vergoeding van Gemeentewege aan den heer Oostenbroek, voor 't geen door hem meer aan do Gemeente wordt overgedragen dan 1/3 van de op pervlakte van zijn eigendommen, be grepen in het uitbreidingsplan, alsme de voor ophooging van dat meerdere een bedrag van 8.853.75. De heer Oostenbroek moet als bij- drege in de kosten voor de uitvoering van openbare werken twee sommen storten van ƒ18,115,02 en ƒ32,477,12. De bijdrage van d*e Gemeente iu de ze werken bedraagt ƒ11.120.31. De i over te dragen gTouden moeten met zand opgehoogd worden en de voor pleinen bestemden grond moet rnet een bovenlaag van 30 c.M goede teel- aarde bedekt zijn. De heer Oostenbroek moet voor een en ander een waarborgsom van ƒ12,000 storten. Indien niet binnen een jaar na de overdracht van het eerste 'ledeelte hot tweede gedeelte is overgedragen ver valt de waarborgsom aan de Gemeen te en is deze niet gehouden de som van 8.853.75 aan den heer Oosten broek uit te betalen. De Gemeente aanvaardt van de NaainL Vennootschap tot Expl. van Onroerende Goederen „Haarlem", ge vestigd hier ter stede, den grond, die volgens hot uitbreidingsplan voor straat is aangewezen. Ais bijdrage m de kosten voor openbare werken moet voor de-ze gronden f 1.531,23 worden gestort. B. en W. stellen voor, hun een cre- diet te verleenen van 56.500 (gron- den-Oostenbroek) en ƒ1400 (gronden- N. V. „Haarlem") voor de kosten der openbare werken en een crediet van ƒ8.853.75 voor de betaling aan den heer Oostenbroek. Ten slotte stellen B. en W. voor, het adres van den Christ. Bouwarbei- dersbond. aandringende op bespoedi ging van de behandelinz van de zaak- Oostenbroek, voor kennisgeving aan te nemen. De heer RINKEMA weet niet of in het land meer voorkomt, dat er vergooding in dezen zin voor meerde ren grond wordt gegeven. Spr. ge looft, dat het bedrag, hier genoemd tot het gemiddelde van de bedragen kan worden gerekend. YVat de entworpen pleinen betreft, do een zal ae te groot, de ander weer te klein noemen. Een der grootste pleinen is indertijd bij de vaststelling van 't uitbreidingsplan verkleind. Dat was een goede maatregel. Men spaarde daardoor minstens zooveel uit, als nu aan O. moet betaald war den. Kan nu ook 't eene kleine plein er is ook nog een ander grooter plein niet opgeofferd worden? 't Is hier een kwartier met flinke breede stra ten. Spr. zal hior geen voorstel van maken. De zaak is nu vrijwel tot zijn genoegen geregeld. Hij wijst hierop al Leen maar voor de toekomst, op dat, om la tear, als dergelijke uitbrei dingsplannen to veel geld gaan kos ten, dergelijke pleinen kleiner te ont werpen. De heer LASSCHUIT, hulde bren gende aan B. en W. meent, dat het mosterd na den maaltijd is, thans nog te gaan spreken over 't uitbrei dingsplan. Spr. begrijpt niet, dat de heer Rinkema geen voorstel maakt van zijn denkbeeld, als bij 't met 't voorgestelde niet eens is. Voorts wil hij aan B. en W. het be slissingsrecht toekennen over ,de soort van bestratingsmateriaal. De heer KLEIJNENBERG meent, dat 't een stap achteruit Is, nu weer die pleinen te willen verkleinen. 't Is juist een gelukkig verschijn sel, dat men in de volksbuurten een paar stadslongen gaat maken. Een ernstig woord van protest tee kent spr. aan tegen de opmerkingen daarover. De heer LASSCHUIT komt daar tegen op. Spr. is niet begonnen doch de heer Rinkema. Die is de schuldige. De heer DE BREUK antwoordt den heer Lasschult, dat de heer Oos tenbroek genoegen neemt met de be strating die zal worden aangewezen. De heer THIJSSEN wil nu wel eens hooren welk materiaal zal worden gebruikt. B. en W. doen dat weer bul ten den Raad. Er is ook nog een Raad der Gemeente. De heer DE BREUK antwoordt, dat de kostenberekening op het ge bruik van keien is gebaseerd. Keurt de Raad dit bedrag goed, dan beslist hij over het materiaal tevens. De heer THIJSSEN b 't daarmee niet eens. Do Raad kan rJet altijd uit een bedrag de soort van materiaal opmaken. De heer O. behoeft daarin niet gekend te worden. Hij heeft al leen een bepaald bedrag te betalen voor een doelmatige bestrating. Dan kan later het materiaal beoaald wor den. De heer VAN STYRUM merkt op, dat de desbetreffende verordening voorschrijft dat „de kosten der bestra ting" moeten betaald worden. Dat is in strijd met de redeneering van den heer Thijssen. Spr. voelt veel voor X denkbeeld om de Gemeente vrij te loten ln *t aanwijzen van het materiaal. Maar dan moet de verordening ge wijzigd worden. De heer MODOO wijst er op. dat men een dergelijke quaestie hod bij de gronden van Bosch en Vaart Toen is daarop gewezen. Spr. gaf ln overweging de verordening te her zien, een quaestie van eenige nren. YY:aarom is dat niet gedaan? Spr. wil deze zaak niet vertragen, maar hij acht 't in 't belang van de financiën der gemeente, wanneer eerst de veror dening wordt gewijzigd. Spr. zal, om vertraging te voorkomen daarvan geen voorstel maken. De heer THIEL deelt de bezwaren van de heer en Modoo en Van Sty rum. Do gemeente is gehouden de werke lijke kosten dor bestrating te laten betalen. Spr. is echter tegen aanhouding, om dat de zaak al lang hangende Is on zij overigens goed is voorbereid. Spr. geeft ln overweging om de verordening met een voorwaarde aan te vullen, die de moeilijkheid voor komt De heer SPOOR meent, dat ln dat geval de meerdere kosten aan den heer O. moeten gerestitueerd wor den. De heer RINKEMA acht het denk beeld van den heer Thiel juist Laat men dit punt nu weer niet aanhou den cn desnoods eens van de veror dening afwijken. De heer DE BREUK meent, dat de zaak niet kan worden afgedaan, als men nu weer een andere bepaling gaat treffen. De heer VAN DE KAMP heeft altijd den indruk gekregen, dat een uai- formprijs wordt geheven, en dat B. en YV. het heft in handen hielden. De heer THIEL is niet van meening verandord. Van restitutie is geen sprake. Als men met klinkeirs gaat berekenen, dan komt de som ten slot te op dezelfde hoogte als de prijs der keien, omdalal verschillen de aan- legkosten, de onderhoudskosten hoo ger zijn. Op dien grond moet de ver ordening veranderd worden. Laat nien nu bepalen, dat de voor gestelde som betaald moet warden, maar dat B. en YV. vrij blijven in de bepaling van den aard der bestra ting. Misschien heeft de heer O. wel liever klinkers. Spr. is er niet voor, in 't algemeen, om van verordenin gen af te wijken, maar ziet er geen bezwaar in hier af te wijken, daar de bestrating toch moet ge schieden. De heer VAN ROSSUM steunt het voorstel-Tlilel. Spr. gelooft niet dat de heer O. zich tekort zal gedaan voelen. Integendeel gelooft spr. dat de heer O. tevreden zal zijn voor keien to betalen en klinkers te krij gen. Ook spr. heeft geen bezwaair te gen deze afwijking. De heer SPOOR meent, dat men er niets mee te maken heeft, of de heer O. al dan niet tevreden is. De Raad is toch in de eerste plaats verplicht zijn eigen verordeningen na te leven. Spr. meent dat men op een gevaarlijken weg is, wanneer men vooruitloopt op een mogelijke wijzi ging. De heer TJEENK WILLINK meent, dat men hier een speciaal geval heeft. Omdat groote belangen hierbij be trokken zijn, kon de Raad wel al vast do bepalingen wijzigen. De heer O. blijkt tevreden te zijn met een der gelijke 'regeling. De heer VAN STYRUM meent ook, dat de kwestie of de heer Oostenbroek ai dan niet de nieuwe bepaling wil aanvaarden, den doorslag moet ge ven. Is de heer O. daarmee tevre den, dan kan men wel over de formoele kwestie heenstappen. Spre ker stelt een andere lezing van het voorstel-Thiel. Spr. vindt 't ratio- neeler niet to spreken van keien of klinkers, maar alleen dat de te beta len som moet betaald worden, onver schillig welk materiaal zal worden gebruikt. De hoer THIEL erkent, dat deze re dactie juister Is en trekt zijn voorstel ln. Het door den heer Van Styrum ge amendeerde voorstel wordt aangeno men zonder stemming. De heer SPOOR verklaart zich te gen. De heer THIJSSEN vraagt of de Raad nu nog hoort welk materiaal ge nomen zal worden. De heer DE BREUK zegt onder ge lach der vergadering, dat, nu de Raad gesteld blijkt op het recht van beslissing, de keuze van bestratings- materiaal aan den Raad zal worden gelaten. De heer THIJSSEN „Dank u wel!" Een stem „Nu, 't bedt wat moeite gekost eer we 't zoover gebracht heb ben 1" PUNT 13. B. en YV. stéllen voor aan de di rectie van de bierbrouwerij en ijsfa briek ,,'t Spaarne", voorheen L. Al- lard afwijking te verleenen van art. 7o der Bouwverordening ten behoeve van een bijbouw op terrein kad. sec tie K, no. 1283 aan het Zuider Buiten- Spaarne. Wordt goedgekeurd. PUNT 14. Door G. N. Y:isser en 9 andere be woners van de Nieuwe Kruisstraat is ingediend een verzoekschrift tot verbe tering van de bestrat'ng en de ver lichting. B. en W. stellen voor. de keibestra ting door klinkerbestrating te vervan gen door bijpieatsing van een lan taarn zal de verlichting worden ver beterd. Aldus wordt besloten. PUNT 15. B. en W. stellen voor aan den heer A. Visser vergunning te verleenen gedurende 6 meenden een buis van 30 cM. te mogen leggen door den Spaarndammer weg tegen een recog nitie van 2.50, in verband met de plannen tot ophooging van de bouw terreinen van de Binnenl. Expl. Mij. ten zuiden van het Spaanscho vaartje door opepuitirg. Wordt goedgekeurd. PUNT 1«. B. en W. stellen voor een stuk land bij het Slachthuis aan R. Ewouds Jr. te Sloten te verhuren tegen een beta ling van 25 per Jaar. De hear SPOOR vraagt, of men voor die 101 de beschikking over een kwart bunder yoor vier jaren zal mis sen. De heer H. D. KRUSEMAN zegt, dat dit stuk crond niet bruikbaar is, op dit oogenblik on ook niet binnen vijf Jaar waarschijnlijk, 't Is niet gelukt, het land tot grasland te maken om dat het kweekgras het land beset. Diep omspitten veroorzaakt te hooge kos ten. De heer SPOOR merkt op. dat de Ge meente nu in al dien tijd dien grond niet als bouwgrond kan uitgeven. De heer H. D. KRUSEMAN verze kert, dat er de eerste vijf jaren uiet zal worden gebouwd. De situatie is daar niet gunstig. Het punt wordt aangenomen. PUNT 17. De firma Droste en Oo verzoekt om een strook gemeentegrond in den Veerpoider, toegang gevende tot de fabriek, gedeeltelijk te doen bestra ten en verharden. B. en YV. stellen voor, daax deze grond niet voor den openbaren dienst bestemd is, een gedeelte ter grootte van 15 vierk. M. tot en met 31 Decem ber 1910 aan verzoekster voor 0.20 per jaar per vierk. M. te verhuren en vergunning te verleenen tot het maken van een uitgang, alles op diverse voorwaarden. Wordt goedgekeurd. PUNT 18. B. en W. stellen voor de maat schappij Arbeid Adelt te ontslaan van d:-T aankocp van twee stukken grond, ncdoeld bij Raadsbesluit van 14 Juli LL Aldus wordt besloten. PUNT 19. B. en W. stellen voor, om aan Dr. G. E. A. Broese van Groenou aan de westzijde der Van Eeden straat te verkoopen een gedeelte grond, groot 576 vlerk. M. voor 15 per vierk. M., om daarop te bouwen een enkele villa. Wordt goedgekeurde PUNTEN 20 en 21. De NaamL Vennootschap Mij. tot Expl. van onroerende goederen „Ar beid Adelt," alhier verzoekt om haar In koop af te staan eenige gedeel ten grond ten westen der Van Ee denstraat om daarop twee dubbele villa's te bouwen. B. en YV. stellen voor 38 vierk. M. te verkoopen tegen 13 per vierk. M. en 702 vlerk. M. voor 15 per vierk. M.; en 830 vierk. AI. tegen den prijs van 15 per vierk. M. Aldus wordt besloten. PUNT 22. B. en W. stellen voor aan den heer C. G. Koen 227 1/2 vierk. M. grond aan de Zuidzijde der Tempelierstraat in koop af te staan voor 13 per vierk. Meter. Wordt goedgekeurd. PUNT 23. Naar aanleiding van de wijziging, gebracht in den werkkring van den len teekenaar bij den dienst der open bare werken, en in verband met het eervol ontslag, verleend aan don op zichter 1ste klasse, D. Verlaan, stel len B. en YV. voor de verordening, re gelende de aanstelling en bezoldi ging der ambtenaren bij den dienst der openbare werken, te herzien, liet komt htm gewenscht voor, den titel van len teekenaar te ver\ungen door dien van adjunct-architect, en aan dit ambt te verbinden een jaarwedde van 1.800 tot ƒ2.400, terwijl zij tevens voorstellen deze jaarwedde ook toe te kennen aan den ingenieur bij dien dienst. Ook geven zij in overweging, de jaarwedden der opzichters gelijk te maken aan die der opzichters bij de bouwpolitie en de jaarwedde van den commies gelijk te maken aan die van de opzichters 1ste klasse. Deze ambtenaren zullen dan de vol gende jaarwedden genietende op- z;chters 1ste klasse van 12Ü0 tot ƒ1690, de opzichters 2de klasse van 1000 tot 15UÜ, de commies van 1200 tot 1600, de eerste schrijver van 800 tot 1200, de tweede schrijver (boekhouder) van 700 tot 1000, de derde schrijver van 350 tot 700. Voor zoover de bezoldiging der op 1 Januari 1S10 in dienst zijnde ambte naren nog niet heeft bereikt het he- drag, dat zij zouden genieten, wan neer reeds bij hun benoeming in den op dat tijdstip vervulden rang deze verordening ware van kracht geweest, zal Run bezoldiging zoo spoedig mo gelijk in overeenstemming gebracht worden met deze verordening met dien verstande evenwel, dat de ver- hooging vau jam wedde met meer zal bedragen dan 1ÜÜ per jaar. De beer SCHRAM vraagt of dit be langrijke stuk bij de Commissie van Openb. YYérken in behandeling 1b ge- weest De heer VAN DB KAMP wil hetzelf de vragen. De heer DE BREUK zegt, dat het Btuk niet bij de Commissie is geweest. Dat wordt bij dergelijke verhoogingen niet gedaan. De salariswijzigingen enz. zullen den dienst nie(, drukken, daar het geld gevonden wordt uit vrijgekomen betrekkingen en lagere bezoldigingen door vervanging en op klimming. Overigens betreft 't de re organisatie van Openb. Wérken, die aan den Raad is toegezegd. De heer VAN DE KAMP acht do taak zoo belangrijk, dat hij voorstelt het voorstel te renvoyeeren naar de Commissie om advies. De aangelegenheid in punt 24 dezer agenda bedoeld, is wel naar de be trokken Commissie ter adviseering ge- De VOORZITTER deelt mee, dat B. en W. geen neewaar hebben tegen het voorstel-'Van de Kamp. De heer THIJSSEN merkt op, dat men hier heeft een onderdeel van de reorganisatie. Spr. vraagt B. en W. om vóór die salariswij ziginsr dan met het geheele reorganisatieplan te ko men. De heer DE BREUK zegt, dat dit toch aan B. en YV. toekomt. De ver deeling van arbeid geschiedt in over leg met B. en W. De beer THIJSSEN wil niet raken aan de bevoegdheid van B. cn YV., maar acht z'n denkbeeld niet onge rijmd. De heer De Breuk wijst toch zelf op het verband tusschen de veror dening en do reorganisatie. De beer DE BREUK blijft van mee ning dat de werkverdeeling niet aan den Raad toekomt. De regeling van deze verordening weL Die betreft al leen den rang, 't getal cn do wedden dor ambtenaren, liet punt wordt nu aan<« houden. PUNT 24. Onder intrekking van het wijzigings voorstel van 28 Januari 1908 stellen B. en YV. thans voor de Verordening, regelende aaustelliug van Ambtena- ron bij ae gemeentelijke duinwater leiding en hun jaarwedden te wijzi gen als volgt: Het personcol wordt uitgebreid met dén assist.-boekhoud ar en één opzich ter aan het pompstation. De jaarwedden worden voorgesteld: de directeur 2500, ea teveus 700 voor het gemis vau vrije woning; (thans is do wedde op ditzelfde bedrag vastgesteld); de boekhouder van 1600 tot 2400; (thans 1200-/ 2000); de assistenten-boekhouder van ƒ1100 tot 1500 (thans 800—/ 1200), de eerste klerken van 700 tot f 1200 (thans 500—1000); de tweede klerken van 450 tot 650 {thans 350—f 500); de loopers van 600 tot 900 (tham 600-/ 800); de opzichters voor de gemeente en de opzichters «m» het pompstation leder van 1100 tot 1500 (thans 1000 tot 1400). De volgende overgangsbepaling wordt voorgesteld: Voor zoover de bezoldiging der op 1 Januari 1910 ln dienst zijnde ambte naren nog niet heeft bereikt hot be drag, dat zij zouden genieten, wan neer reeds bij hun benoeming in den op dat tijdstip vervulden rang deze verordening ware van kracht ge weest, zal hun bezoldiging zoo spoe- dig mogelijk in overeenstemming go- bracht worden met dezo verordening, mot dien verstande evenwel, dat de verhooging van jaarwedde, voort spruitende uit het bepaalde bij art. 4, 3e en 4e lid, niet meer zal bedragen dan: voor den boekhouder, de assisten ten-boekhouder, de opzichters en de eerste klerken 1 100 per jaar. voor de tweede klerken en loopere 50 per jaar. De verordening treedt in werking op 1 Januari 1910. B. en YV. geven in overweging aan één van de beide opzichters aan het pompstation dan rang te verleenen van hoofdopzichter aan het pompsta tion aangezien deze ambtenaar den directeur daar ter plaatse vervangt en diens jaarwedde te bepalen op 1100 tot 1800. Daarvoor moet art. 1 van de iiïc«» we verordening, regelende de aanstel ling van ambtenaren bij de gemeente- lijke duinwaterleiding en bunno jnaj^ wedden gewijzigd worden. PUNT 25. Commissarissen dor stadsapotheek hebben ter voorziening in do vacatu res, welke op 31 December o.k. in hun' college zullen ontstaan door de aftre ding van den commissaris (chirurgijn) Dr. L. C. Proot en vau den commissa ris (apotheker) Dr. H. D. Kruseman, de volgende aanbeveling opgemaakt: le. voor den commissaris (chlrur- gijn): Dr. L. C. Proot, arts. Dr. M. C. A. Bijleveld, arts. 2e. voor den commissaris (apothe ker): Dr. H. D. Kruseman. F. A. Grijseels. Bonoemd worden Dr. L. C. Proot en Dr. H. I) Kruseman. PUNT 26. De Commissie van Toezicht beveolt ter vervulling van de plaats, welke met 1 Januari a s. in hare commis sie zal open koinon door gewone af treding van Jhr. Ch F. van de Poll, aan de heerenJhr. Ch. F. van do Poll on John. F. Hulk. Uitgebracht 29 stemmen, waarvan één in blanco. De heer Jhr. Ch. F. van de Pol! wordt herkozen met 16 stem men. Op den heer Ernst H. Krelage wor den, buiten de voordracht om, 11 stemmen uitgebracht. De heer John F. Hulk verkreeg één stem. PUNT 27. ln de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer G. Max als lid van commissi© C tot wering van schoolverzuim is door die Commissie een aanbeveling opgemaakt, die luidt als volgt. lo. Mej. M. Schuit; 2o. de heer J. Ost. Benoemd wordt moj. M. Schuit PUNT 28. B. en YV. bevelen als lecraar ln plant- en dierkunde aan de H. B. S. met 3-jarigen cursus en de Handel school met 2-jarigen cursus aan den heer A. Meilink te Amsterdam, Leer- aar aan de Rijkskweekschool alhier tegen een belooning van 2.50 per wekelijksch gegeven lesuur. Hoewel voor deze betrekking sol licitanten zijn opgeroepen is het B. en YV. niet mogelijk de gev or dorde aanbevelingslijst van benoembaren In te dienen. Benoemd wordt de hoer A. Meilink PUNT 29. Door B. en W. is, ter benoeming van een onderwijzer aan de Schooi voor gewoon lager onderwijs na 6, voor de vacature P. Rezelman, de volgende voordracht opgemaakt. le. S. Prins, onderwijzer te Haar lemmermeer. 2o. YV. van der Maat, idem, te Zwolle. Se. J. II. A. Waage, idem, te Weet» zaan. Benoemd wordt de heer S. Prins. De vergadering wordt te half vier ge sleten.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 7