Flinke Dienstbode Flink Dagmeisje Weerbericht ïbermometerstand Letteren en Kunst Kerk en Schooi Sport en Wedstrijden Gemengd Nieuws Laatste Berichten Uit de Kechtszaa! Uit de AröeiderswereM Dagmeisje Burgerlijke Standi Advertemiën Dienstbode Gevraagd MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur:. De Bildt, 23 December 1909. Hoogste barometerstand 765.2 m.M. ie Haparanda (Oostkust van Zweden fsagste 724.6 m.M. te Thorshavn. Verwachting tot dein avond van December Wind meest matige tot krachügen /Euid-Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt tot betrokken, waarschijn lijk regenbuien. TemperatuurGeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 Slur 742 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 742 m.M. OPGAVE VAN} JOH. M. SCHMIDT - Opticien SB ZIJLSTRAAT HAARLEM. te Haarlem. Donderdag 98 December Hoogste gisteren 9 uur F. 40 Laagste hedennacht F. 89 Hoogste heden tot 19 uur F. 50 tia hem nihil zou opleveren. Daarom besloot hij zeker maar om heel eer lijk" de gestolen chèque naar de firma De Jong Co. te re to urneeren. en .verzond het papier toen per post. De firma vond ae chèque netjes in haar box. Bij een Ingesteld onderzoek aan de Twentsche Bank bleek, dat de onbe voegde aanbieder van de chèque een bngeveer 30-jarig persoon is. BRANDSTICHTING Voor de rechtbank te Arnhem is de behandeling van de zaak tegen den caf-houder L. ChauJet, beschuldigd Van brandstichting in zijn woning aan de Koningstraat te Arnhem, voortgezet. Beklaagde bleef ontkennen, zich aan brandstichting te hebben schul dig gemaakt. In een breed opgezet requisitoir zette de officier van justitie de aan wijzingen uiteen, welke z. i. aantoon den, dat beklaagde zich had schuldig fjemaakt aan de hem ten lasto ge- egde opzettelijke brandstichting. Z.E.A. noemde het een treurigen, maar duren plicht, om do veroordee- ling van dezen beklaagde, wiens ver leden ongerept is, te vragen. Spreker wees op net ingestelde deskundig on derzoek, waaruit bleek, dat er tus schen de slaapkamer en do suite, in welke vertrokken brand is geenerlei verbinding bestond. Geëlscht werd drie jaar gevangenis straf. BRANDEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te Krulningcn hot mid den in het dorp staande pakhuis van den heer J. Timmerman afgebrand. Twee hitten zijn verbrand. Het geluk- ta de brandweer, het vuur tot het aan getaste perceel te beperken. Do oor zaak is onbekend. DE „HANDEL EN NIJVERHEID". De gezonken vrachtboot „Handel en Nijverheid" is gelicht en hangt over zij tusschen twee lichterbokken, die in het Krabbersgat geankerd zijn. Daar zal men het vaartuig rechtstan dig plaatsen, om het vervolgons leeg te pompen. In zee was het hiervoor to onstuimig. Van de lijken der opva renden is niets bespeurd. GROOTE LEVER. Te Denekamp moest een koe, die lijdende was aan vergrooting der lever, worden afgemaakt. Er kwam een lever to voorschijn, die een ge wicht had van 157 pond. BAKKERS-NACHT ARBEID. Men schrijft ons In eene verg adoring van de Bak- kers-patroonsvereeniging „&t. Ilouo- Xfttus", afdeeling van den Nederland- 'echen Brood-, Koek- en Banketbak- kersbond te 's-Hertógenbosch is rnet olgemeene stemmen do navolgende 'motie aangenomen De Bakkers-vereeniging „St. Ilono- ratus" te 'a-Bosch, gehoord de besprekingen omtrent het wetsontwerp tot afschaffing van nachtarbeid, besluit, aan de Tweede Kamer dor Staten-Gene raai mede te deelen, dat het zeer zeker niet in het belang van de klein-industrie in het bakkersbe drijf zal zijn, wanneer de nachtarbeid tal worden afgeschaft, en geeft in overweging het wetsontwerp niet aan :te nemen. Naai- wij vernemen zed het eerste nummer van „De Tijdspiegel", onder redactie van Prof. Dr. J. H. Valcke- nier Kips o. a. inhouden Consolidatie?, door Dr. W. C. A. Baron van Vredenlmrch Met uitzicht op de Eeuwigheid, door Prof. Dr. J. H. Valckenier Kips Hot Onverander lijke en het Veranderlijke, door Mr. L. J Godefroy De practijk der Woning wet, door Mr. II. Verkouteren; Het Kerstekindje door Stijn Streuvcls Suzelle, door Jhr. Mr. \V. F. Rochus- sen Jan Toorop, door Is. Querido. IXIIOL'D VAN TIJDSCHRIFTEN. „De Luchtvaart" bevat ditmaal N'eerland's kapitaal en volksgeest te genover nieuwigheden. Over vo gelvlucht en vl'egmachines zwaarder dau de lucht. Luchtvaart en draadlooze telegrafie. Do tegen woordige stand der luchtvaart. De biplaan Curtiss. De aëroplaan en de motor. Kleine mededeelin- gen. NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep te Schip luiden door ds. J. Nauta te Zoeter- woudeu Het kiescollege der Ned. Herv. Ge meente te Rotterdam heeft, ter voor ziening in de vacautre-dr. P. J. Ivrom- sigt, het volgende drietal geformeerd: dr. F. J. Los, te Koudekerk a. d. Rijn; <ir. H. J. Olthuis, te Harmeien, ends. A. B. te W'nkel, te de Meern. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Heerjansdam door den heer K. de Bel, cand. te Maars- sen. Bedankt voor het beroep te Wad- dinxveen door ds. D. Th. Keek te Zui- lichem. VOETBAL. Hot programma voor de Kerstdagen van den Haarlemschen Voetbalbond luidt thans gewijzigd ais volgt 25 December Klein HaarlemHercules, 2 uur. E. D. O. 3Klein Haarlem 2,10 uur. Union 2—B. V. V. 2, 2 uur. 26 December Victrix—H. F. C. 4, 10 uur. Klein Haarlem 3Prinses Juliana, 2 uur. Terwijl de wedstrijd Klein Haar lem—Kinheim waarschijnlijk op 1 Ja nuari gespeeld zal worden. In een door het bestuur van den Nederlandschen Voetbal Bond gehou den vergadering deelde de secretaris- penningmeester mede, dat nog steeds geen vasten datum is vastgesteld kun nen worden voor den wedstrijd Hol land—Duitschland, wegens het nim mer antwoorden op brieven en tele grammen door den secretaris van den Duitschen Bond. Na eenige besprekingen over terrein keuze voor internationale wedstrijden werd besloten, zoo het Duitsche elftal komt, den wedstrijd Holland-Duitsch- land te doen plaats vinden op het ter rein van Vitesse te Arnhem. De wed strijd zal plaats vinden 24 April of 1 Mei 1910. Een voorstel tot het engageeren van een trainer werd aangenomen. Trai ner zal de heer Chndwick zijn. Ook zullen oefenwedstrijden gehou den worden. ATHLETIEK VOOR VOETBALLERS. Het bestuur van de Nederlandsche Atbleliek Unie stelt een prijs beschik baar voer eene competitie hardloopen en verspringen, voor bij den Neder landschen Voetbalbond en daarbij aangesloten plaatselijke en geweste lijke bonden, die op een nog nader door de Unie aan te geven tijdstip van 1910 zal eindigen, mits minstens 20 vereenigingen aan deze competitie hebben deelgenomen. Deze competitie kan zoo gehouden worden dat de wed strijden geregeld worden door de vereenigingen zelve, bij wijze van on derlinge wedstrijden, mits deze onder toezicht van een der door de N. A. U. benoemde officieele tijdwaarnemers plaats vinden. De tijden van de drie besten op afstonden van 100. 400 en 800 meter hardloopen worden aan de N. A. U. opgegeven, alsmede de drie beste sprongen bij verspringen. De vereeniging met het beste gemid delde ontvangt ten slotte na afloop dor competitie, den uitgeloofden prijs. De deelnemers moeten minstens vijf maal in competitie-wedstrijden van het loopende seizoen 1909—1910 ge speeld hebben. DRANKBESTRIJDERS IN ZWEDEN hebben, na de gunstige uitwerking, die het verbod van cltrankverkoop on- 2 der de groote staking had gehad, een stemming in het land gehouden om te weten te komen hoe men 't zou vin den, ook in gewone tijden diien drank- verkoop te verbieden. Naar een Noorsch blad thans meldt is die stem ming niet gehoed geslaagd, omdat ve len bevreesd waren, dat hun stem misduid en misbruikt zou worden. Merkwaardig is een verklaring van dokters, onderteekend door de meer derheid van de medische faculteit te Upsala, 52 dokters te Gothenburg en 230 d. i. ongeveer 90 pet. van de dok ters te Stockholm. Zij zeggen: „Wij moenen, dat een alcoholverbod moei lijk in te voeren, nog moeilijker toe te passen en onzeker in zijn uitwer king zal zijn. Liever dan zijn krach ten te verspillen aan een avontuur lijke poging om het gebruik van alco hol geheel fe onderdrukken, moest men, ons inziens, werken voor het ne men van krachtige maatregelen van de zijde dter gemeenschap tegen het alcohol-misbruik, maatregelen die tot tot nog toe helaas grootendcels ver zuimd. zijn. Eerst nadat er in die richting een ernstige proef genomen cai onvoldoende gebleken is, eerst dan is er de tijd om het vraagstuk van het algeheels verbod in overweging te nemen." Belangrijk Is deze verklaring, om dat 't voorstel van krachtige maatre gelen tegen het misbruik te nomen, berust op een denkbeeld van dr. Ivan Bratt. Door de algemeene bepalingen ter beperking van het drankverbruik be reikt men, volgens Bratt, slechts be perking van het matige gebruik en wekt weerzin tegen dergelijke bepa lingen. Ilij wil het misbruik tegen gaan. Hij stelt dan ten eerste voor, dat er in koffiehuizen enz. slechts beperking van het matige gebrufk en sterke drank mag geschonken worden bij een wer kei ijken maaltijd. Evenwel, gaat men togen de gele genheden tot den verkoop van ster kedrank in het klein te sterk te keer, dan bevordert men den verkoop bij de fleech en raakt zoo van de pan in het vuur. In het bijzonder wil Bratt daarom den verkoop bij de flesch ge regeld hebben. En wel op deze ma nier: Ieder die sterkedrank wil koo- pen, moet daartoe een door de bevoeg de overheid afgegeven vei-gunning hebben. Wie misbruik van sterke drank maakt krijgt geen vergunning. Na een veroordeeling wegens dron kenschap moet er een zekere tijd ver- loopen voor men weer vergunning krijgt. Het verzoek daartoe moet ook door de echtgenoote zijn geteekencL DE WEENSCHE VERGIFTIGINGSZAAK. Het blijkt al weder eens, met hoe fantastische onnauwkeurigheden het gerucht vaak zaken omkleedt, die zich achteraf eransch anders blijken te hebben toegedragen, dan „men" ver telde en schreef. Men zal zich her'n- neren, dat Iiofrichter, den van ver giftiging en tienvoudige poging daar toe beschuldigden Oostenrijkschen luitenant werd aangewreven, dat hij indertijd betrekkingen had onderhou den met een meisje, dat onder ver dachte omstandigheden, heette te zijn overleden, en begraven was meteen ongeopenden brief van Hofrichter in de handen. De vader van het jonge meisje, Amlacher, meldt thans uit Siebenbüreen, dat zijn dochter Johan- na vooreerst n>et is geschaakt door Hofrichter, met wien zij officieel ver loofd was, dat zij ten tweede niet on der verdachte omstandigheden, maar aan een beroerte is overleden, die het gevolg was van een acute gewrichts- rheumatiek, dat er ten derde van ver giftiging door Hofrichter geen sprake kan zijn, en dat ten vierde en ten les te de brief een briefkaart was, niets anders behelzende dan een groet ter gelegenheid van de Paschen I BEDRIEGERIJEN OP GROOTE SCHAAL. Uit Chteago wordt bericht, dat in Ohio bedriegerijen op groote schaal aan het licht zijn gekomen, bedreven door hooggeplaatste ambtenaren bij de financiën. Dezen hadden nL staats gelden, in plaats van ze op tijd te ver antwoorden, op hun eigen naam in verschillende banken belegd en de ronte daarvan geregeld opgestreken. De bedriegerijen loopen over een tijd vak van vijf jaren en men berekent, dat In dien iijd aan den Staat jaar lijks een som van 500.000 doll, to kort is gedaan. Er zal niet alleen tegen de schuldi ge ambtenaren, maar ook tegen de bankiers, bij welke de gelden waren belegd, een vervolging worden inge steld! f 750.000 AAN JUWEELEN GESTOLEN. In een hotel te New-York zijn aan een zekere mevr. John Will'am Jen kins een aantal juweelen ontstolen ter gezamenlijke waaide van 800.000 dollars. De dame had 's middags het hotel verlaten en vond, toen zij te rugkeerde hare kamer in wanorde, en bemerkte tot haar schrik, dat haar kostbare juweelen waren verdwenen. Op welke wijze de dief zich toegang tot de kamor heeft verschaft, is voor alsnog een raadsel. Het hotelperso neel heeft verklaard in den middag, toen de diefstal gepleegd werd, geen vreemdeling in het gedeelte van het hotel te hebben gezien, waar de ka mers van mevr. Jenkins lagen. MENSCHEN UIT DE STEENPERIODE. In de onlangs gehouden vergadering van het anthropologisch genootschap te Berlijn werd melding gemaakt van het feit, dat er in de buurt van Neu- chatel sporen zijn ontdekt eener woon plaats van menschen uit de jongere steenperiode. Op een platvorm tegen de rotswand zijn n.l. graven gevon den en ook hutten, die in grootte over. eenkomen met de paalwoningen uit denzelfden tijd. VOOR 12000 JAAR STEENKOOL. De „Chief Geographer" en de super- intenaant van de spoorweglanden bij de Canadeescha regeering, de heer Young, schrijft in „Britannia", dat bij nauwkeurig onderzoek van de ko- lenlagen van Crow's Nest Pass In de Canadee&che prairie-provinciën ge- bLeken is. dat deze lagen rond 22 bil- lioen tonnen kolen bevatten. Verleden jaar werden daar 1,800,000 tons ge wonnen gaat de productie op denzelf den voet voort, dan strekken alleen deze lagen voor 12000 jaren. Boven dien ligt bijna het geheele zu'den van Alberta op steenkolenbeddingen. Er is dus nog een rijke voorraad beschik baar. O p o n t h oud. Een werkman klaagt er over, dat vele werklieden 's morgens als te naar hun werk gaan dikwijls lang moeten wachten voor de opengedraai de brug over den Oosterslngel bij de werf HubarUna, waairdoor ze te laat op hun werk komen. Uit navraag is ons gebleken, dat de brugwachter van 's mexrgens 6 uur af de schepen, zandschuiten enz. die voor de brug liggen, moet doorla ten. Aangezien de brug nogal laag ds, en soms heele slierten van zand schuiten passeeren moet het publiek wel eens wachten. Daar is niet veel aan te doen. T e w a t e r. Gisteravond omstreeks half tien ging een persoon, die in beschonken toestand verkeerde, bij het Kwakeitje aan den Heerensingel te water. Dot word gelukkig opgemerkt door twee mannen, die hern de hand toestaken en er uit hielpen. Toen de man goed en wel op 't droge stond, was echter het eerste wat hij deed... een van zijn •redders een klap in het gezicht te ge ven. Diit kwam hem natuurlijk duur te staan. De twee mannen gaven hem zoo'n ongenadig pak slaag, dat een derde er aan te pas moest komen, om hen te kalmeeren. Geheel ontnuch terd kwam de nathals thuis. MISHANDELING. Luite V.. een thans in de strafge vangenis te Haarlem gedetineerde Kampenaar, heeft op den 14den Octo ber den hulpopzichter J. K. in die vangenïs met een hamer op het hoofd geslagen. Zoowel beklaagde ais op zichter verklaren, dat er voor deze daad geen de minste aanleiding be stond. V. ontkende te weten, dat hij met een hamer geslagen heeft. De heoren Dr. L. Coenen en Dr. D. Stolp hebben oJs deskundigen een on derzoek ingesteld naar beklaagde's geestvermogens. Deze deskundigen zijn tot de conclusie gekomen, dat be klaagde niet gekrenkt is in zijn denk vermogens en achten zijn opneming in een krankzinnigengesticht niet noodzakelijk. Mr. Hoyer, de substituut officier van justitie, acht de mishandeling vrij zwaar. Vier weken toch heeft K. zijn gewone werk niet kunnen ver richten. Mr. Hoyer vraagt drie maan den gevangenisstraf. HERBERGTWIST. De Heemstedenaar Martinus S. kreeg op zekeren dag met een zijner „vrienden", R„ twist over de verlo ting van een paar konijnen, die R. meegebracht had. Weldra was de her berg van J. K. aan het Houtplein, al hier, hei tooneel van hevigen strijd. Op een gegeven oogenblik liep die zóó hoog, dat R. door Martinus S. met een biljartqueue op Tiet hoofd gesla gen werd. waardoor een bided ende wonde ontstond, die in het St. Elisa beth's Gasthuis verbonden moest wor den. Ook S. was intusschen nogal hard handig behandeld, door een „vriend" was hij een paar maal bij de keel gegrepen. Mr. Hoyer meende, daar ook de ge tuigen hier niet zonder schuld wa ren, dat geen gevangenisstraf geëischi mocht worden, en vroeg mitsdien f 15 boete of 10 dagen hechtenis. BELEEDIGING. H. W. L. te Lisse heeft op 5 Juli op den Stationsweg aldaar, den gemeen teveldwachter S. Vermolen ©enige beleedigend© woorden toegevoegd. Mr. Hoyer vroeg mitsdien één week ge vangenisstraf. SCHIETEN. De 72-jarige Simon U. te Hillegom stond terecht wegens het op 28 Sep tember met een buks, met hagel ge laden, en niettegenstaande dat hij ten volle met 't gebruik van vuurwape nen bekend was, lossen van een schot op twee jonge mannen, E. H. en D. v. E.# die zich in zijn appelboomgaard bevonden, kennelijk met 't doel zich appelen toe te e'genen. Beklaagde zeide, niet op de jongens gemikt to hebbenhij wilde hen slechts schrik aanjagen. Ook was U. zoo opgewonden, dat hij op het nood lottige oogenblik volstrekt niet wist, wat hij deed. 't Geweer heeft hij la ten vallen, en na dien tijd niet meer teruggezien. De 13-jarige getroffene, Eidert H„ verklaart, hoe dat appelstelen in zijn werk ging. Zijn vriend jo, Dirk van E. was in den boom geklommen, hijzelf stond er onder om de appelen op te rapen. Na zijn verwonding, die nog al ©nist'g was (de hagel was hem in 't hoofd, in den hals en armen en boe nen gedrongen) was hij eorst in Hille gom verbonden, en had later 10 da gen in het gasthuis te Leiden doorge bracht. Na uit 't ziekenhuis te zijn ontslagen, heeft hij na een week weer zijn gewone werk kunnen doen. De eveneens 13-jarige Dirk v. E. legt een verklaring al in gelijken zin. De Hillegommer arts, die de jon gens 't eerst behandeld heeft, oordeelt de verwondingen niet bijzonder ern stig. Evenwel hadden zij zeer ge vaarlijk kunnen zijn. U.'s kleinzoon verklaart, dat zijn grootvader veel last van stelende jon gens had. Dat was ten slotte om dol te worden. Mr. P. T'demaD, beklaagde's verde diger, heeft vier getuigen décharge laten dagvaarden, die allen verkla ren, dat U. door stelende jongens tot wanhoop gedreven werd. Mr. Hover acht hier een grove schuld aanwezig. Waar beklaagde toch wist. dat de hagel zich zeer serk verspreidt, en bekend was met de behandeling van een geweer, is hier minstens van groote onvoorzichtig heid sprake. Op een afstand van 40 50 M. kon beklaagde, die een oud man is en maar over één oog de be schikking heeft, n'et Juist mikken. Psychisch ia het evenwel zeer goed te vorklaren, dat beklaagde tot deze daad ia gekomen. Ook met 't oog op den hoogen leeftijd van den beklaag de zal spreker geen zware straf vra gen, namelijk een hechtenisstraf van drie weken. Mr. Tideman, zijn pleidooi begin nende acht 't requisitoir te streng. We hebben hier met een dier gevallen te doen, waarin de maatschappelijke or de elsoht, dat een zoo laag mogelijke straf worde opgelegd, in dit geval 1 boete of 1 dag hechtente. Deze man is tot het uiterste getergd en heeft in den loop van de jaren zelfs zijn appel boomgaard moeten verkleinen, om dat hij hem niet voldoende meer te gen de dieven beschermen kon. Wan neer deze zaak der Hillegomsche po litie een spoorslag zijn mocht, om voortaan meer op de appeldieven te letten, dan zou er misschien later aan beklaagde nog met sympathie ge dacht worden. Uitspraak in deze zaak Donderdag 6 Januari. UITSPRAKEN; G. van E., zonder beroep te Haar lem, verduistering, 1 jaar plaatsing ln eene tuchtsohool. F. S„ dienstbode, te IJmuiden, dief stal, de behandeling der zaak ge schorst. G. G. werkman, A. P., werkman, te Haarlem, diefstal de le 8, de 2e 6 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. B. D., varensgezel, G. J. C„ metse- laair, beiden te Haarlem, diefstal, de le 3 jaar gevangenisstraf, de 2e twee Jaar gevangenisstraf. D. K.. arbeider te Haarlem, opz. vernieling, een maand gevangenis-, straf. D. K., airbeide rte Haarlem, dief-J stol, en landilooperij, een maand gie-| vangenisstraf en 5 dagen hechtenis. P. de G. eierhandelaar te Lands-' meer, eenv. beleediging, mish. en vernieling, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. W. van N„ koopman te Oostzaan, eenv. beleediging ambtenaar, f 5 boe te of 5 dagen hechtenis. C. van der T., zonder beroep te Be-! verwijk, mishandeling, 45 dagen ge-1 vangenisstraf. S. K. F., letterkundige, te Scholen, eenv. beleed, f 25 boete of 25 dagen' hechtenis. G. C. R„ factor te Zaandam, ver duistering, een maand gevangenis-, straf. J II. V., vischknecht te IJmuiden, ap pèl overtreding Rijksvischhalregle- S inent, ontslagen van rechtsvervolging J. W. V., vischknecht te IJmuiden, appèl, als voren. Getrouwd: COR MEIJERINK en LOUISE W. LEEMAN, Winschoten, 23 December 1909, Rotterdam, De Heer en Mevrouw MEIJERINK**», LEEMAN betuigen, mede namens wa derzijdsche Families, hun dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Dankbetuiging. Bij deze betuigen wij onzen op rechten dank voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze innig geliefde Dochter en Zuster CLAZINA SOPHIE IN 't HOUT. A. IN 't HOUT en Echtgenoote. Schoten, Dec. 1909. Gevraagd een HET CONFLICT IN DE BOUW VAKKEN. Een ledenvergadering der Algemee ne Patroonsvereeniging in het bouw vak, te Amsterdam, besloot met op één na algemeene stemmen, dat de eischen, gesteld door de anarchisti sche, niet tot het bedrijf geldende f collectief arbeidscontract toegetreden metselaars- en opperlieden vereenigin gen, als zijnde in strijd met dat con tract, behooren te worden verwor pen, en dat daarom de metselaarspa troons vereen iging in haar verzet te gen die eischen door de Algemeene Patroonsvereeniging met alle haar ten dienste staande geoorloofde mid delen zal worden gesteund. Daarom zullen de leden van laatstgenoemde vereeniging voorloopig geen nieuwe metselaars en opperlieden aannemen. Het bestuur werd gemachtigd, alle maatregelen te nemen en voor de le den bindend te verklaren, welke het gedurende de uitgebroken staking noodig zal achten. loon 2.50 por week. Tetterodestr. 19. Mevr. VIS, Ged. Oude Gracht 24, vraagt met 1 Febr. een Dagmeisje als tweede-meid. niet benelen de lfl jaar. HAARLEM. GETROUWD: 23 Dec. H. Slinger en P. C. Sprok- kelenburg, M. Verhulst en G. M. v. Huizen, M. J. F. Robijns en J. G. II. van Waard. BEVALLEN: 21 Dec. J. Zonneveld— Cards d. 22 G. BestBoer d. F. E. VisserJen- ting d. OVERLEDEN: !2 Dec. J. J. v. Klaveren, 27 jaar, KI. Heiligland, Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 2 3Bec. 1909, LABOUCI1ERE O YENS Co.'» BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT: 2 1/2 Cetrtiflic. N.W.S. 76 3/8, 3 1/2 Ceirtific. N.W.S. 90 1/2, Consols 89, Hope's 87 3/8, Russen 1909: 94, Russen 1906: 97. Z. AMERiK. STAATSFONDSEN: C. Peru 9 3/8. TABAKSAANDEELEN: Bindjey 94, Deli Mij. 453, Medan 248, Nieuwe Asahan 73 1/2, Rotterdam De- li 340. PETROLEUM-AANDEELEN. Ko ninklijke Petr. 439, Moeara Enim 194, Sumatra Palembang 1651/2, Perlak 141, Z. Perl. 135. MIJNAANDEELEN. Ketahoens 253, Red^ang Lebong 895, Great Cobar DE AMERIKAANSCHE MARKT opende vast. Atchison Topeka 1201/2, Denver 51 3/4, Erie 33 5/8, Kansas 41—70 3/4, Missouri 48 3/4, Rock Island 46 27/8, Southern Rails 32 S/16, Southern Pa cific 1341/4, Union Pacific 204 1/2, Wabash 21 5/8, Steel 91 3/4, Carren 78, C. Marine's 7 5/16, 23 7/8, 70 3/4. Wegens ziekte zoo spoedig mogi lijk gevraagd een net DAGMEISJE klein gezin, niet berieden 16 jaar, of een flinke Werkster, v. g. g. v. Aan melden tusscbe n 7 en 8 uur. Klever- parkweg 6 rood. Een Naaister biedt zich aan, 50 a 60 ct. per dag, met alles op de hoogte. Brieven onder No. 19880 Bur. Haarl. Dagbl. Er biedt zich aan een nette jonge werkster. Ook niet ongenegen voor de morgenuren. Br. No. 19877 Bur. Haarl. Dagbl. Een bejaardo Juffrouw, die veran dert van woonplaats, vraagt voor haar meisie een haar passende betrekking, hoog loon geen vereischtevoor dag en nacht. Fr. brieven onder No. 19894 Bur. Haarl. Dagblad. gevraagd Harmensjansweg 31. gevraagd AdresKamperstraat 24 B. Sioeasvaartbericlitea Het stoomschip Gorontalo vertrok 22 December van Rotterdam naar Antwerpen. Ii©t stoomschip Lombok, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 22 Dec- te Port-Said. Het stoomschip Ambon, van Java naar Amsterdam, arriveerde 22 Dec. te Suez. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Leeuwarden. De weduwe S. Bran do nburgh, handel drijvende onder don firma-naam Wed. S. Brandenburgh, gevestigd en wonende te Workum. Rechter-commissaris rar. C. L. baron Van Harinxma thoe Slooten curator mr. G. J. de Kempenaer. G. IJ. Bleeker, bakker te Dockum. Rechter-commissaris mr. P. C. J. A. Boelescurator P. de Vries, te Doc kum. Heorenveen. L. F. Brouwer, melk knecht, laatst gewoond hebbende on der Echten, gemeente Lemsterland, thans in Duitschland, hof Hackhau- •n, te "Ohligs (Rijnland). Rechter commissaris mr. C. J. J. de Jonchee- re curator mr. W. H. de Greve. Geëindigd J. B. E. Groos. M. J. Snijders, voorheen te Utrecht. R. Moedt. G. Reijers, photograaf te Tiel. J. B. Behrens, te Arnhem. Wegens ziekte der tegenwoordige, een net Burgermeisje in de huishouding, dat fp'nk en net jes kan werken, P. G„ loon ƒ130. Duvenvoordestraat 54. Gevraagd een net DAGMEISJE van 's morgens half acht tot 's avonds half vijf uur, P. G. Aanm. na zeven uur, Groote Houtstr. 27 rood. Er biedt zicht aan een Huishoudster leeftijd 35 j„ P. G. Ook gen. een zieke lijke darnc behulpz. te zijn. M. a. zoo danig werkz. gew. Br. fr. lett. N. 754 firma ANTONIJSEN, Beverwijk. WERKSTER gevraagd voor Vrijdagsmiddags en om de 14 dagen 2 halve dagen. Adres 'Ampzingstraat 77 rood. Een bekwame gevraagd. I. C. IIAAN, Barteljoris- straat 89. Een net meisje vraagt een net Werkhuis 2 a 3 dagen in de week of voor de morgenuren, v. g. get. voorz. Adres te vern. Bur. Haarl. Dagblad'. Mevrouw DE VRIES—BOERRIGTER Raamvest 5a, vraagt legen 1 Febr. eer deg. Burgermeisje als meid-alleen; van goede getuigen voorzien. Z'cli aan le helden 's avonds na half negen. Ge ttr o u wd: MARKUS VERHULST en CAROLINA MARGARETHA VAN HUIZEN. die dank zeggen voor de ondervonden belangstelling. Haarlem. 23 Dec. 1909. Wegens ongesteldheid der dienst bode wordt verlangd tegen 1 Februa ri eene bedaai'de d'e ge©d koken en netjes werken kan, kle'n gezin, 140 gld. loon. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur Frederiks- park 10. Mevrouw MEIJER, Floraplein 10, verlangt tegen Februari eene nette DiENSTBODE als meid-alleen, goed kunnende koken en werken, P. G., v. g. g. v. Aanmel ding Woensdagsavonds. een net Meisje, in een klein gezin, een goeden burgerpot kunnende koken en netjes werken, P. G., tusschen de 20 en 25 jaar, Koninginneweg 82 hoek Loesrhwaterstraat te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2