BESTELT UW bijHEffM J. CAMELS, voorheen PAUL G. KAISER, 't is daar 't fijnst. Scott's Emulsion Vóór de geboorte van liet Kind. Onze Lachhoek eerste bttasser, die dit Jaar won van de Union SaintrGilloiso. Do uitnoocLiging van eon Oostelijk XI, zegt het blad, Is een uitnemende gedachte. D© Oostelijke vereenigin- gen klagen herhaaldelijk over ach terstelling bij de Westelijke, wat be treft de deelneming aan international ie wedstrijden. Nu krijgen ze mooie gelegenheid om eens te laten elen wat ze kunnen. DK COUPE JEAN DUPUICH. Aan de wedstrijden, welke jaarlijks <nn den Dupuichbeker warden gehou den, op het terrein der Leopold F. C. te Brussei, hebben herhaaldelijk Ne- derlandsclie elftallen deelgenomen. Naar De Sportkroniek verneemt zul len deoe wedstrijden in 1910 op be perkte schaal worden gehouden. Slechte drie vereerd gingen zullen Worden uiigertoodlgd, nl. uit Neder land de H V. V., uit Engeland de Bishop Auckland F. C. en van de Belgische eerste klassera de vereenl- ging die In April 1910 de eerste plaats inneemt, mits niet de Uinon Saint Gilloise, die van mededinging is uit gesloten. Ook in ons land, zegt het blad, staat deze vereeniging wegens haar minder fair spel in een kwaden reuk. DB SWEDISH VIKINGS F. C. De Sportkroniek vernam, dat de tour der Swedish Vikings F. C., uit Stockhalm met Pasohen 1910 als volgt Is vastgesteld: Goeden Vrijdag te 's- Gravenhage tegen Quick; Zaterdag £6 Maart tegen P. W. te Enschedé; eersten Paaschdag te Rotterdam te gen Sparta en tweeden Paaschdag te Haar la m tegen H. F. C. Rechtszaken VEILIGHEIDSWET. Hot O. M. bij de Rechtbank te "Al melo heeft tegen den heer H. J. W., 'directeur der zuivelfabriek en bak kerij te Halten, wegens het door schuld veroorzaken van den dood zij ner dienstbode, een maand gevange nisstraf geëischt. Bekl. had verzuimd de as een er machine op den zolder, 80 c.M. boven den vloer, te bekappen .volgens de eischen der veiligheids wet, waardoor de dienstbode op 22 Sept. door die as werd gegrepen en daarbij zóó ernstige verwondingen bekwam dat ze bijna terstond over leed. Als verdediger trad op mr. W. J. ton Bruggencate te Almelo die wij- spraak vroeg op grond dat bekl. geen directeur is doch alleen beheerend 'vennoot en tevens omdat hij meende 'dat hier van grove schuld niet kon Worden gesproken. IN HOOGER BEROEP VEROOR DEELD. Het Gerechtshof te Amsterdam ver nietigde het vonnis van de Haarlem- sche Rechtbank, waarbij een recidi vist werd vrijgesproken van den hem ten laste gel egden diefstal diet inklim ming, 7 Mei gepleegd in een villa te Velsen. Opnieuw «rechtdoende werd beklaagde schuldig verklaard en, overeenkomstig den eisch van den advocaat-generaal, veroordeeld tot 2 Jaren gevangenisstraf met last tot zijn onmiddellijke gevangenneming. Uit de Arbeiderswereld DE STAKING IN IIET BOUWBE DRIJF TE AMSTERDAM. De besturen van een 10-tal metse laars, opperlieden- en timmerli eden- ver eeoigingen, welke met de Alg. Pa- troons-Vereeniging een collectief con tract afsloten, bespraken in hun Dins dagavond gehouden vergadering de goruchton die in de stad rondgaan, als zouden de onafhankelijke organi saties van plan zijn een algemeen© staking in het bouwbedrijf te procla- meeren, en besloten op hun binnen kort te houden ledenvergaderingen voor te stellen, dat, bij een eventueel door die organisaties te proclameeren algemeene werkstaking, de leden van de gecontracteerde organisaties als één man zullen blijven werken. Dit besluit werd met algemeene stemmen aangenomen. Pers-Overzicht Dr. KUYPER—LEHMAN EN DE STAKING VAN 1903. De heer E. van Dieren schrijft in de Tel.: De zaak is voor de anti-Kuyperia- nen nog heel wat bedenkelijker ge worden, sedert bekend werd, waarom de heer Lehman besloten heeft de anti-revoluitionnaire partijkas te gaan steunen. Ieder, wiens memorie niet al te kort is, zal zich nog nerïivj neren, wat wij in 1903 beleefd hebbëS voorai in Amsterdam, De heeren Troelstra, DomeLa Nieuwenhuls, Gor ter, Van Eeden, Oudegeest, Petter, Weasels, v. d. O ogen en anderen, die samen het z.g. „comité van verweer" vormden, hadden nl.' besloten den toekomststaat te grondvesten op de bouwvallen van den tegenwoordige, en zij verbeeldden zich, dat hun zulks gelukken zou door eerst een meene werkstaking op touw te zetten. In Het Valk van 3 Febr. schreef Troelstra; „De algemeene werksta king zal zoo noodig ook in ons land de conservatieven tot rede moeten brengen en zij zal dat doen, daar aan valt ondanks de houding van de meeste vakvereenigingen op dit oo- ganblik niet te twijfelen. En nog groo- ter overwinningen, door middel der werkstaking behaald, bergt de toe komst in haar schoot Arbeiders, meraden, het gaat goed zoo. Men het hoeren'groeien. Het vaandel der Eendracht steeds hoGg gehouden nog wat mee: samenwerking en ver trouwen, en tu> groote legermacht staat klaar, waarmede het proletari aat zich zijii burger- en mensch-zijn zal veroveren." En als het zoover gekomen was, dan zou zooals hij het bij een vroe gere gelegenheid geschreven had de tijd zijn aangebroken om „de re bellie der uitbuitende klasse in haar eigen bloed te smoren"! Ja, het begon er in Amsterdam mooi uit te zien in die dagenl Weasels dorst op de in de Beurs (I) gehouden vergadering, na de mededeeling, dat de gasairbeiders beloofd hadden te zullen staken, uit te roepen: „dan zal Amsterdam grappen beleven," en d. Oogen zei: „we zullen die lamme lingen wel leeren." Ook de waterlei ding zou stop gezet worden, net zoo goed als alle gemeentelijke en ande re bedrijven; alléén d© drukkerijen van „Het Volk" en van de „Vrije So cialist" zouden door blijven werken om... „de waarheid te kunnen ver breiden." De opzet mislukte, en iedereen, wiens memorie niet te kort is, weet, dat wij zulks te danken hebben aan... den anti-revolutionnairen Kuyper en den Katholieken Bergansius! Maar dit ook thans nog te erkennen, wordt verboden door de... politiek van de andere partijen. „Wie niet voor „cle- rdcaal" wil doorgaan, moet tegen woordig veinzen, dat alles wat om trent 1903 verteld, wordt, overdreven is. En toch waren we in die dagen bijna aan de heidenen overgeleverd. Troelstra zei terecht in Bellevue: „de ^kruitvaten... staan open. Gansch Am sterdam is in spanning oveir de gis ting onder de gaswerkers" enz. Goddank, er waren nog krachtige figuren in Nederland, en tóen minis ter Kuyper de bekende wetten had in gediend,, welke ten doel hadden óók de arbeiders te beschermen tegen hunne zielszieke of kwaadwillige op- stokers, toen bleek zelfs de hoofdre dacteur van het Handelsblad en dat zégt watl vol bewondering voor diens optreden. Het verwondert mij (ik héb geen kort memorie en heb geen reden om te veinzen van wél) dan ook heele- ■maal niet, dat tal van Nederlanders en daaronder de heer Lehman In dien tijd behoefte gevoelden om voorgoed of voorloopig naai* den rech terkant van de politieke wipplank te gaan verhuizen; en wie eerlijk ge noeg is, de zoogenaamde lintjeszaak van dezen kant te bekijken, die moet zelfs tot de conclusie komen, dat de geldelijke steun, door den heeir Leh man aan „rechts" verleend, evenzeer verdiend was als... zijn lintje; die zal moeten toestemmen, dat het hoogst onbillijk is, tusschen de beide gedeel ten van de z.g. lintjeszaak ook maar éénig verband te zoeken. Dr. Kuyper zei in zijn onlangs in de Kamer afgelegde „nadere verkla ring" heel sober: „Wat nu den heer Lehman bewoog, om voor het eerst op 16 Mei 1904, bij het naderen van de provinciale verkiezingen in dat jaar, genoemde partij te steunen, was gelijk bij meer anderen indertijd, en zoo ook bij hem, het geval bleek te zijn, de groote staking, die het jaar te voren heel het land in rep en roer had gebracht, en de wijze, waarop de regeering er in geslaagd was, deze beweging te stuiten. Hij schreef dan ook, dat hij zich voortaan bij de anti revolutionaire partij wenschte te voegen, en het steunen van het aan- zijnde bemind, zóózeer in het belang van land en volk achtte, dat hij ver zocht, dat men ook zijn bijdrage mocht willen aanvaarden." De heer Kuyper vertelde liet héél sober,, vandaar dat Ik het gebeurde nader meende te moeten toelichten. t ENQUETTE-VOORSTEL VAN Mr. P. J. TROELSTRA. 1 Alg. Handelsblad schrijft o.a.: Het is zeker aan geen twijfel on derhevig dat een euquête-cammisrie een beter en grondiger onderzoek kan houden dan oen eereraad. zelfs misschien wol lots te voor de stelling, dat alleen een enquê te-commissie aan de volksvertegen woordiging on dus aan het Nedor- landsche volk de zekerheid kan ge ven, dat al 't mogelijke gedaan wordt om elk begin van corruptie hij onze regeering ook in de toekomst te voor komen. Waar echter zoo velen ten onrechte naar het ons voorkomt reeds In het instellen van een enquê te-commissie een veroordoeling en een schande voor der grijzen staats man zien die, hoe onbegrijpelijk het ons ook voorkomt, zelf geen en quête-commissie eischt of wenscht zal in elk geval ernstig onderzocht moeten worden of ook een eereraad zoodanig kan worden samengesteld, dat hij de waarborgen voor een de gelijk, vruchtdragend, ernstig en on partijdig onderzoek biedt. Voor velen zal een beslissing over de wenschelijkheïd van oen commis sie van enquête zeer moeilijk zijn, vóór zij weten onder welke omstan digheden en op welke wijze die eere raad zal warden samengesteld. Het kan zijn dat enkelen tegen een oom missie van enquête zullen stemmen in de hoop en in de overtuiging dat een behoorlijk samengestelde raad, de door alle belanghebbenden in staat wordt gestold degelijk goed te werken, zal doen wat ande ren aan een commissie van enquête hadden willen opdragen. En dan bestaat de mogelijkheid wij moeten het hier uitspreken: de zeer groote mogelijkheid dat die enkelen bedrogen uit zullen komen, dat de eereraad een raad wordt, die, zoo zijn leden al scherp en helder licht wenschen, niet door de betrok ken partijen in staat zal worden ge steld da theldrare licht op de hande lingen van den oud-minister te doen vallen, dat volstrekt noodig is. Zeer te betreuren is het daarom., dat, nu reeds sinds weken bekend ls dat het denkbeeld van een eereraad van „vroede mannen" ernstig over wogen werd door dr. Kuyper, thans nog niets naders dienaangaande ge publiceerd ia Indien men een krach tige, onpartijdige commissie wenscht, Ls er geen enkele «reden tot langdurig wikken en wegen. Men heeft slechts aan een onpartijdig of veelpa/rtijdig lichaam de benoeming van den eere raad op te dragen... men heeft si edits toestemming om getuigenis af te leggen te verkrijgen van de betrok kenen, diie allen immers evenzeer ais de hoor Kuyper zeif belang hebhon om aan te toonen dat dr. Kuyper het volste recht had te verklaren, dat de ernstige beschuldiging tegen hem uitgebracht ongegrond was. Dringend noodig is het dus dat, vóór over de benoeming van een com missie ven enquête beslist wordt, be kend worde of inderdaad dr. Kuyper zijn handelingen in de z.g. lintjes- quaestie aan het oordeel van een eereraad wil onderwerpen. En zoo ja: lo. Hoe die raad en door wien die raad wordt samengesteld. Of de in de eerste plaats op te roepen getuigen, mej. Westmeyer en de heeren Lehmann personen, die iker het hunne zullen willen doen om klaarheid in deze zaak te bren gen om door een eerlijke getuigenis af te leggen en die op verzoek van dr. Kuyper zich daartoe zeker bereid zul len verklaren Inderdaad geneigd zijn voor den eere-raad te versohij- nen en te getuigen. Zonder zekerheid op die punten zal onze volksvertegenwoordiging, het instellen van een parlementaire en quête-commissie afwijzende, feitelijk elke macht om alsnog klaarheid te krijgen, uit handen geven. De Haagsche briefschrijver van „De Tijd" schrijft: Het voorstel werd onmiddellijk naar de afdeelingen verwezen. Op zien baarde het voorstel niet, daar voor was de nieuwigheid er al te veel af. Het zeil wel een doodgeboren kindje zijn, denk ik. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. De Standaard schrijft: Met ingenomenheid zagen we, dat Minister Heemskerk toch het in 1905 door Minister Rink begraven plan, om een Middelbare Technische school van Rögearfngswego te slichten, weer denkt op te vatten. Dat kon ook niet uitblijven. Keer op keer hebben de Technikers en andere belanghebbenden bij Regee ring en Kamer aangeklopt, om zulk een school te verkrijgen. Men kan ook Provinciale kleinere scholen van dien aard oprichten, maar die geven toch nooit wat de hocger staande Terimicl en de kleine ondernernesns hebben moeten. Speciale scholen gelijk die te En schede, de macliinistenschool te Am sterdam, de Bouwschool der /Aanne mers en straks misschien do school te Dccdt, dragen nooit een generaal karakter, en daarop juist komt het bij zulk een school voor de Technici, voor het hoogere onderwijzend per soneel en voor de kleine ondernemers aan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 20 Cta. per regeL Om de krachter der Moeder te steunen, den geest op te vrekken en zeker te zyn van den voorspoedigen groei" van het fkind, gebruike men gedurende e enigen tyd vóór en na de crisis Scott's Emulsion. Scott's Emul sion zal U niet tegenstaan, noch Uwe maag van streek brengen. Éénmaal den proef genomen, zult ge in die perioden uooit weer zonder Scott's Emulsion willen zyn. De echte wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne Ltd., Londen, Engeland, wier naam en fabrieks merk (de Visscher met de Visch) op elke ver pakking voorkomt. By alle Apothekers en Drogisten. Gemengd Nieuws DE BRAND TE LONDEN. Do correspondent der „N. R. CL" schroef Dinsdagavond De geweldige brand in Battersea, welke Maandagavond binnen onge looflijk korten tijd het vijf tot zeven verdiepingen hooge gebouw verwoest te, waarin de firma Arding Hobbs, haar reeds lang gevestigde en gesta dig uitgebreide bazar dreef, herinnert ons in veie onderdeelon de groote ramp, welke twee-en-twintig jaren nu geleden de nog omvangrijker >erceeten van William Whiteley in layswater in de asch legde. Iedereen kende daar het groote ge- koepeldo gebouw van Arding Hobbs, met zijn tallooze afdeelingen en hon derden bedienden, en in den Kersttijd bovenal was de bonte stroom van duizenden klanten er heen dagelijks geweldig. Maar in twee opzichten onderscheidt zich toch de bazarbrand van Batter sea van dien in Bayswater. Deze was het werk van brandstichters, terwijl men reeds zeker weet. dat de ramp in Battersea het gevolg was van een ongeval, hoewel de lezingen over den aard ervan nog uiteenloopen. Oneindig treuriger is echter het andere onderscheid. Bij den hrand in den Queen's Road is indertijd nie mand omgekomen, terwijl bij dien op Lavender Hill verscheiden menschen, allen werkzaam in den bazar, het le ven gelaten hebben, overstelpt door de razend snel zich verbreidende vlam men, zoodat zij zich niet meer redden kondecn. Vermoedelijk is het aantal dooden, na het vinden van nog drie verkoolde lijken onder de rookende puinhoo- >en, niet minder dan acht, ongere- iend eenige lieden, die zeer érnstige verwondingen hebben gekregen en in liet nabijzijnde gasthuis liggen, want de toestand van sommigen heet zoo goed als hopeloos. Twee monsteringen der onderhoori- gen hebben plaats gevonden, monste ringen, waarbij moet gebleken zijn, dat twaaif of meer menschen vermist worden. Doch de volle omvang der ramp, wat menschen levens betreft, is moeilijk vast te stellen, omdat de naamlijsten dier onderhoorigen ver brand zijn. Clapham Junction is een zeer druk ke volksbuurt. Daarom viel het brand weer en politie zwaar, om de enorme drommen in toom en het verkeer, de toegangen, eenigszins vrij te houden. Groote diensten heeft minister John Burns bewezen, bij wien de oude werkman zich ten volle deed gelden. Hij organiseerde liet reddingswezen, zoo dra hij op het terrein aangekomen was, en dat was dra, want hij woont vlak in de buurt Hij stelde zich aan het hoofd van een 150-tal vrijwilligers en moedigde allen door zijn voor beeld aan, door, met een zak over zijn hoofd getrokken, voor te gaan. Hij ontving dan ook nogal ernstige brandwonden. Aangaande den brand vindt men in Londensche bladen, nog vermeld, dat er vijf menschen in het gasthuis in bedenkelijken toestand liggen. Allen waren gewond door een uit een raam te springen. De bedienden van den bazar, paar honderd, zijn voorloopig met een week loon uit den dienst ontsla gen. Maar er wordt een fonds te hun ner ondersteuning geopend. EVm an dere bazar schonk dadelijk £'00. Een groot aantal huizen Li: aen om trek van het verbrande gebouw heb ben zwaar door vuur en water gele den. EEN NIEUW WERK VAN TOLSTOT. De Russische schrijver Tolstoi legt de laatste honden aan een groot werk, dat eerstdaags verschijnen zal en hetwelk tot titel dragen zal „Djengniskhan"'. De schrijver heeft de denkbeelden er voor ontleend aan Herzen, die in een Yan zijn geschrif ten uiteenzet, wat de groote verschrik kelijke than der Morgolen zou hebben gedaan, bijaldien hij den spoorweg, de telegraaf en al de hulpmiddelen van het moderne leven te zijner be schikking gehad had. KüLLER GEVALLEN, MAAR ONGEDEERD. Onze landgenoot, de heer Küller, die te Chalons vliegen leert, op een Antoinette eendekker, is aan een groot ongeluk ontkomen. Hij vloog 20 meter hoog, toen de verbinding van motor en toestel brak. Motor schroef schoten vooruit naar den grondhet toestel, geheel zonder evenwicht, plofte in een werveling neer en sioeg stuk op den grond. Door een wonder bleef Kuiler ongedeerd. MISREKENING VAN EEN MOOR DENAAR. Veertien maanden geleden werd de Franse hman Leblanc wegens moord gearresteerd. In die dagen was dus de doodstraf wel niet afgeschaft Frankrijk, maar feitelijk had de guil lotine haar werk toch gestaakt. Dat deed den misdadiger, die niet draal do zich schuldig te bekennen aan de hem ten laste gelegde daad, cynisch opmerken: „Ba!... tegenwoordig guil- lotineeren ze niet meer. Ik zal naar Guyana worden gedeporteerd... En wat zou dat! Daar heeft men het niet slechter dan elders. Ik schrijf "n mooie hand. Men zal me op do bureaux een plaatsje geven... In verloop van tijd krijg ik een concessie (een stuk grond) en kan ik een nieuw leven beginnen." Dat alles had toen zin, maar de man «rekende niet op de langzaam heid der procedure, zoodat zijne zaak nu nog ,na veertien maanden, in be handeling moet komen, terwijl in middels de guillotine weer in wer king is gebracht. Zoodat Leblanc, ter dood veroordeeld wat als zeker be schouwd mag ook heel veel kans heeft zijn hoofd te verliezen. Het cy nisme van den misdadiger zal in «iit vooruitzicht wel wat zijn gezakt; maar met dat al moet het zonderling schijnen, dat een dergelijke zaak, bij onmiddellijke bekentenis van den da der, meer dan veertien maanden op de 'rol kan worden gehouden de moord geschiedde den 7den Oct. 1908 en de dader was reeds den 15den der zelfde maand in arrest een voor bereiding van veertien maanden vor derde. DE BELGISCHE STAATSMAN BEERNAERT EN DE NOBEL PRIJS Tegenover een correspondent heeft de Belgische minister van Staat, de heer Beernaert over zijn begiftiging met een Nobelprijs voor het dienen van de zaak van den vrede zich aldus uitgelaten „De Nobelprijs?.... O, ik verheel niet dat die me heel veel genoegen heeft gedaan en dat hij me ook een groote verrassing heeft bereid. Ik ben al heel wat jaren president van het internationaal Bureau van den Vrede, maar ik had dien prijs niet verwacht het geheim Ls door de heeren uitste kend bewaard geworden." ALUMINIUM-MUNT. Weldra zullen in Frankrijk in cir culatie komen aluminium-muntstuk- van 10 en 5 centiemen in plaats van de bronzen „gros sous" en „sous". DIEFSTAL UIT GOEDEREN LOODSEN DOOR VROUWEN. Het plaatsje Merlerault in het de partement Orne is in rep en roer door de ontdekking der daders van dief stallen op het stationsemplacement, welke sinds drie jaren voorvielen. Voortdurend kreeg de spoorweg maatschappij klachten van kooplie den, die 's morgens, zich met paard en wagen aan het station vervoegende om de aangekomen colli's in ont vangst te nemen, moesten vernemen, dat ongenoode gasten zich er reeds van hadden meester gemaakt. Het toezicht werd verscherpt, nieu we sloten aangebracht niets hielp. Eindelijk begon dit een handelaar te vervelenhij diende een klacht in bij de justitie, welke de recherche de zaak in handen gaf. Er werd huiszoeking gedaan bij al het stationspersoneel, daar men zich overtuigd hield, dat de vijand niet van buiten kwam. Niets werd gevonden, totdat eind©, lijk het huis van don chef aan de beurt kwam. Op zolder bleek oen geheel© voor raadschuur te zijn; de meest nfteen- Joopenda voorwerpen lagen hier op en dooi- elkander tachtig paar schoenen, pakken koffie, chocolade, lint. bis cuits, enz., benevens eenige jx^tzak- kon, die nrg ntet eens behoor'ljk uit gepakt waren. Alleen aan gestolen linnen was er 900 kilo. Natuurlijk viel de verdenking nu op den chef, do^h bij gehouden confron taties en ondervragingen bleken veel eer zijn vrouw en twintigjarige doch ter de schuldigen te zijn, welke mea ning dezen trachten te bevestigen, door de verzekering te geven, dat hun echtgenoot en vader geheel buiten d© zaak staat. Het onderzoek wordt krachtig voortgezet Financieele berichten HAAGSCHE MPIJ. VAN ONROERENDE GOEDEREN* Men meldt uit 's-Gravenhago aan ds N. R. Ct Nadat voor de rechtbank voor en tegen het verleen on van surséance aan de Haagsche Mij van onroerend© goederen werd gepleit, verklaarde de voorzitter der commissie uit de obli gatiehouders tegen de surséanoe-ver- leening te zullen stemmen. Daar hierdoor de meerderheid te gen de surséance-verleen ing aan we. zig was, trok mr. Bourlier de aanvra ge daartoe in. Daardoor werd het faillissement der Mij. onvermijdelijk wat a. s. Vrijdag door de rechtbank zal worden uitgesproken. - Stoomvaar tberïchten Het stoomschip Tabanan, van Rot. terdam naar Java, vertrok 22 Decem ber van Suez. Het stoomschip Billiton, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 21 Deo. van Hamburg. Het stoomschip Pyrrhus, van Am sterdam naar Java, passeerde 20 Deo* PrawlepoinL Het stoomschip Koningin Wilhel- mina arriveerde 22 Dec. te Amsterdam van Batavia. Ilct stoomschip Andijk (Neptune- Lijn), van Baltimore naar Rotterdam, vertrok 21 December, nanl„ van New port News. Het stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 22 Dec. to Genua. liet stoomschip F lores, van Amster dam naar Batavia, passeerde 22 Dec* Point do Galle. Het stoomschip Dolf land, van Am. sterdam naar Buenos Ayr es, vertrok 21 December von Rio Janeiro. KI eer male er (woedend). Ik zie wel, dat ik van u toch niets loskrijg... ik schenk u die vijftien gulden. Schuldenaar. Dan is het eigen lijk niet meer dan billijk, dat u me nog vijf gulden uitbetaalt, want ie- dereen zei, dat die broek wel twintig gulden waard. was. GEDULDIGI Passagier (tot stationechef). Zog, gaan we hier nooit weg? We staan hier al 'n uur... Stationschef. Dat 's nog niks, meneer., Ik sta hier al vijftien jaar* NIET WEG TE KRIJGEN. Kastelein. Nou heb ik dien kerel het laatste bier uit het vat en de knakworstjes half koud gegeven, ik heb de gramophoon al riex stukjes la ten spelen. en nog is de kerel n-iet weg te krijgen. Ik begin waarlijk1 te vreezen, dat de vent geen geld in zijn zak heeft. IN- ZOOWEL AI.S UITWENDIG. Apotheker. Denk er wel om, dit middel mag alleen uitwendig ge bruikt worden. Oppasser. Och, mijnheer, het ar me mensch is zoo mager, dat uitwen dig en inwendig precies hetzelfde is* EEN MAATSTAF. Dr. A. Waarom informeer J© toch altijd zoo naar wat je patiënten gebruiken? Heb Je dat noodig voar je diagnose? Dr. B. Ja zeker. Naar gelang van het diner van m'n patn enten richt ik m'n rekeningen in. BEGRIJPELIJK. A. Heb je al gehocitrd, dat de thea ter-agent failliet en er vandoor ls? B. Zoo, boe komt dat? A. Door rekeningen van de hoe denmaakster, hij heeft de vrouw met de twee hoofden getrouwd! Jonge dame. O, wanneer ik dik werf in gepeins verzonken zit, wordt 't me droef te moede... Student. Heeft u óók schulden juffrouw? KERSTBROOD

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 7