Weerbericht Koloniën Gemengd Nieuws letteren en Kans? Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktnleuws Sport en Wedstrijden MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) Do Bildt, 27 Dec. 1909. Hoogste barometerstand 768.2 m.M. ^Biarritz (grens van Frankrijk en inje)laagste 736.7 m.M. te Bodo estkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van 28 December: Windmeest matige tot kracbtigen fEuid-Westelijken wind- Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt of betrokken waarschijnlijk regenbuien. TemperatuurGeringe veranda- 'ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. !pur 758 m.M. Vooruitgang. Vorige 3tand ta 2 uur 755 m.Mr OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien •S ZIJLSTRAAT - HAARLEM. IbertBOineiersiaadl te Haarlem. Zondag 26 December Hoogste gisteren F. 48® Laagste beden nacht F. 86" Hedenmiddag 12 uur F. 46° Maandag 27 December Hoogste gisteren .F. 46o Laagste heden nacht. F. 49° Hedenmiddag 12 uur F. 47o I. e man gevoelt zich jonger [_J en de vrouw ziet er trls- scher uil, wanneer zij hunne gezondheid onderlioudon door het geregeld gebruiken van het geheele perceel in brand en lekten de vlammen uit de vele ramen van het vier verdiepingen hoog© gebouw. De concierge en zijn gezin konden het perceel ontvluchten, behalve de logé, iemand uit Bocholt. Toen de man, die reeds te bed was, het vuur ontdekte, kon hij niet meer naar be neden. Hij heeft een gevaarlijken sprong gewaagd van 12 nieter hoogte kwam op neergeworpen bedden te recht en is er gelukkig afgekomen. Hij brak een heen bij den enkel en werd naar het R. K. ziokenhuls ver voerd. Zijn toestand is gunstig. De oorzaak van den brand is onbe kend. De schade bedraagt ongeveer 40.000. De hitte was zoo groot, dat van eenige achtergelegen perceelen aan de overzijde der straat de dakgoten reeds brandden. KERSTMAALTIJD. Twee duizend arme menschen heb ben Zaterdag deelgenomen aan den gratis-maaltijd (snijboonen, aardap pelen en worst) door het Leger des eils te Amsterdam in het Palels voor olksvlijt georganiseerd. mr. s. tjaden busmann. Te Hilversum is In den ouderdom Van 81 jaar overleden de heer mr. S. Tjaden Busmann, vroeger president van de arrondissement s-rechtbank te Groningen.- hudson-fulton-feestkn. Zondag was generaal WoodJord de gast van den heer J. T. Cremer op Duin- en Kruidberg bij Santpoort. Dr. G .J. VAN DER FLIER. Zacht en kalm is Zaterdagavond te 's-Gravenhage in den ouderdom van bijna 69 jaren overleden dr. Gerrlt Jacobus van der Flier. Gedurende een lange reeks van Jaren was dr. Van der Flier predikant te 'e-Graveuhage en sedert 1 Mei 1894 hofkapelaan. Dr. Van der Flier, die het huwelijk Inzegende van H. M. de Koningin, was voorzitter ol bestuurslid van vele godsdienstige instellingen. Zijne groo- te verdiensten werden erkend door zijne benoeming tot Ridder van den Nederlandsche Leeuw, Commandeur der Huisorde van Oranje en Ridder rder orde van de Wendische kroon van Mecklenburg. VERVALSCHINGEN VAN handelswaren. Het weekblad „De Middenstands bond" bevat de volgende mededeelin- gen van -het rijksbureau tot onder- took van handelswaren te Leiden In den laatsten tijd werden aan het Bureau nog al eens ter onderzoek aangeboden monsters azijnzuur van 80 pet., doch herhaalde malen bleek, dat dit eehalte lang niet bereikt werd. Zoo werden o. a. monsters aan getroffen, die slechts even 70 pet. be vatten en zelfs die slechts 60 pet. had den. Dat deze essences, na verdunning in de verhouding zooals die op de fles- schen was aangegeven, een voor ver- BChilloride doeleinden veel te slappen azijn geven, laat zich begrijpen. Men zij derhalve op zijn hoede, daar nie mand water als azijn-essence zal wil len betalen. Een haarkleurmiddel, dat onder- tocht werd, daar do inzender wensch- 4e te weien of het schadelijk was. bleek een oplossing van een gekleurd zout in water te zijn, welk middel als onschadelijk was te beschouwen en dat ook vrij algemeen bekend is. Het belangrijke van dit geval was echter, dat de geheele inhoud van het flesch- je een waarde had van nog geen hal ve cent, terwijl het verkocht werd voor de som van ƒ1.50. Inderdaad een aar dige winst voor don fabrikant. Ben meelsoort, die verkocht werd onder den schoonen naam van vanil- le-crêmepoeder, en die vooral voor banketbakkers van waarde zou zijn, daar de daarmede bereide lekkernij en lang goed zouden blijven, bleek dit conserveerende vermogen te danken te hebben aan een flinke hoeveelheid boorzuur. Verder zou dit posder, vol gens opgave aan de bakkers, eieren in g©droogden toestand bevatten en nog allerlei moois meer. Dat het duur be taald moest worden spreekt vanzelf. Het bleek echter niets anders te zijn dan maïsmeel, dat vermengd was met geie teerkleurstof en wat vanille- reukstof, behalve met genoemde boorzuur. De eieren werden hierin voorgesteld door de gele teerkleurstof en het is wel bekend, dat maïsmeel behoort tot de goedkoopste meelsoor ten. Verder werden een paar meelsoor ten voor suikerzieken onderzocht, die niets anders dan gewoon tarwemeel bleken te zijn alleen werd het mgen abnormaal hooge prijzen verkocht. Dat het met dergelijk meel gebakken brood voor lijders aan suikerziekte even nadeelig is als gewoon brood, be hoeft wel niet gezegd te worder». Herhaalde malen werden monsters bijenwas ter onderzoek ingezonden, en herhaalde malen werd ook gecon stateerd, dat deze met minderwaar dige surrogaten vervalscht was. Aan het uiterlijk der was, of door een voudig probeeren of het monster wel geheel in terpentijn oplost, wat wel door sommige handelaren geschiedt, is volstrekt niet te constateeren of vervalsching heeft plaats gevonden dit eischt steeds een chemisch onder zoek. CHOLERA-OPSTOOTJES TE BANDOENG. De Hbld.-correspondent te Batavia seinde „Te Bandoeng is verzet gepleegd te. gen de cholera-brigade. Twee inland- sche polïtie-ngentta werden gedood en twee gewond. De toestand is niet zorgwek kend." De redactie teekent hierbij aan In het telegram kwamen nog de woorden voor „patrouille uitgerukt". Wellicht is hiermede bedoeld, dat een patrouille is uitgerukt om de orde te bewaren. Het geseinde doet ons zien. dat de cholera, dien don 2en dezer te Bata via nog 5 slachtoffers eischte, terwijl nog 36 liiders ln behandeling bleven, zich blijkbaar ook te Bandoeng heeft genesteld, en daar aanleiding gaf tot maatregelen, om die ziekte te bestrij den. Evenals te Batavia heeft zich nu ook te Bandoeng de inlandsche bevolking tegen de cholera-brigade gekeerd en zijn dientengevolge weder eenigen als slachtoffers der volkswpede gevallen. Zoolang ten gevolg© "van ons lang zaam recht aan zulke uitingen van woede tegen maatregelen In het be lang van "de bevolking zelve genomen niet onmiddellijk den kop kan wor den ingedrukt zullen herhalingen van zulke incidenten bij voorkomende ge legenheden steeds moeten worden ge ducht. MADOEREESCHE STIERENGEVECHTEN. De heer J. E. Jasper schrijft aan de Java-Bode uit Bondowoso Van de vee-afdeeling der Bondowo. so'sche tentoonstelling waren voor leeken op het gebied van veefokkerij de stierengevechten nog het meest in teressant. Zij werden gehouden op een breede strook van het veld, gren zende aan de met loodsjes bebouwde plaats, waar honderden sapies ter expositie waren ingezonden. De adoehans vormen een soort sport waarop de Madoarees van Besoeki verzot is. Een attractie, voor het bij wonen waarvan hij niet aarzelen zal, van verre woonplaats op te komen. Een sport van prikkelende spanning. Een strijd, d'e het volk tot groot en thousiasme brengt, gepaard gaat met weddenschappen, een duur heeft van drie of vier dagen. De reputatie, welke de sapie bezit als vechtstier, wordt niet uit het oog verloren. Er gaat een y/ikken en wegen voor af, of de heesten tegen elkaar opge wassen zijn. Een behaalde zege is voor den Ma- doerees zóó victorieus en een neder laag zóó teleurstellend, dat hij 'tvan alles en nog wat laat afhangen, of zijn stier bereid is in het strijdperk te treden. Maar dan, als de geschikte tegen partij gevonden is, het duel met de kracht van beesten staat te beginnen, vangt ook de spanning van de toe schouwers, en niet 't minst natuurlijk van belanghebbenden, aan. Een koe wordt in het midden van het veld gebracht. Men leidt de vecht, stieren er bij en trekt men immer voort, met do wild geworden stieren achter haar aan. Dan: de ontmoe; ting der beide mededingers, het te genover elkander komen van de bees ten, die den spierigen nek buigen, de horens vooruit spannen... De koe wordt snel weggevoerd. Als de neustouwen zijn weggetrok ken, de beide strijders tegenover el kaar staan, vrij en ongebonden, de pooten krachtig neergezet, den nek gekromd, de oogen wijd opengesperd, den kop met horens tot stooten ge reed, culmineert de spanning bij het publiek. Over het veld treden twee dieren, koppen aanéén, nu eens vooruit, dan weer achteruit. Een is er, die de tac tiek volgt van zijn tegenpartij af te matten. Het beest treedt achteruit, weert den gestadigen duw systematisch en kalm af. En als hij voelt, hoe de vij and vermoeid is. treedt hij krachtig naar voren, den kop rukkend, soms met korte sprongen tegen den ande ren sapie opschokkend. Weer rijst duizendvoudig het gejoel op van het publiek, dat de afmattende poging van den eenen stier met een begin- wording van succes bekroond ziet De andere stier tracht nog vooruit te stooten, glijdt soms uit, valt op de knieën van zijn voorpooten. Opstaand kromt hij weer den vleezigen nek, en de breede kop staat opnieuw tot af wering gereed. Hij vermag den eenen echter geen stap meer achteruit te dringen. Twee lichamen blijven een poos als onbeweeglijk tegen elkaar staan, bij den kop aan elkaar verbonden. De oogen der dieren kijken nog wilder. Het gejoel van de Madoereesche be langstellenden blijft aanhouden: Dan, als de vermoeide de duwkracht van den nu aanvallenden stier niet meer verdragen kan, achteruitge drongen wordt, hoe langer, zoo snel- 'er, brult het horé-geroep uit de dichte menschenmenigte op. Daar wordt het verliezende dier door zijn tegenpartij zelfs in een siokan gedreven. Er schalt een nieuw gejuich in wijde geluidsexplosie op. De aanvaller blijft den verliezer vóór zijn kop houden, stuwt hem uit de goot weer op de grasvlakte, stoot met krachtigen spurtsprongen voor uit, totdat de andere, vermoeid-hij- ge na, "Juchtena v/egrent over het veld Gegil en gejoel I Een beweeglijke menschenzee als een stormachtige pa niek 1 Het strijdperk vol toeschou wers I De weggeloopen verliezer wordt door den eigenaar bij de horens ge vat en weggeleid. Zie dan eens naar de wilde vreugd van de Madoereezen, die de zege van den overwinnaar vieren 1 Er is een kleine, maar mooie, spontaan gehou den optocht. De vechtstier, omhan gen met kleurige slendangs, welke over den rug en vóór den kop tus- schon de horens gedrapeerd zijn, laat zich nu door den bezitter en diens vrienden willig meevoeren langs die dichte rijen van juichende toeschou wers. Zij voelen de behaalde zege mee; voor hen is de eer reusachtig groot. Niet alleen het dier, maar ook de ge heele dossa, waar het thuis hoort, neeli nieuwen, grooten roem verwor ven En lang nog, lang uit zich de iin*. mense blijdschap in het duizendvou dig opschallen van gejuich. Verwonding met de horens komt zelden voor. De gevechtspositie is altijd, dat de twee heesten met de koppen tegen el kaar staan en blijven, 't Is volstrekt geen gevecht op leven en dood. Wie het eerst vermoeid raakt, legt t af eu vlucht weg." EEN LIEVE VROUW EN DOCHTER. Uit het onderzoek der jarenlang voortgezette stationsdiefstallen te Merierault is reeds vrij duidelijk ge bleken, dat de stationschef er geheel onschuldig aan is, doch dat zijn vrouw en dochter de daders zijn. De ze beide vrouwen staan bij het perso neel bekend als twee eclito Xantip- pen, die den ongelukkigen chef het leven tot een hel maakten. Hij moest vaak voor hun hatelijkheden en hardhandige liefkozingen 'n zijn bu reau vluchten, waar zij hem dan op sloten, zoodat hij daar meermalen den nacht doorbracht. Waarschijnlijk hebben moeder en dochter een voorraad bijeen willen brengen, om, na de aanstaande pen- sionaeering van den chef. een winkel tje te kunnen beginnen met de gesto len goederen. Het personeel is overtuigd, dat de stationschef altijd onkundig Is ge weest van hetgeen zijn vrouw en doch. ter deden. COOK. Evenala het commissielid Holm heeft de voorzitter der commissie van onderzoek prof. Strömgren, Cook een zwendelaar genoemd. Alle leden dor commissie waren het, van den dag ar, waarop 7.'4 zijn begonnen het mate riaal te onderzoeken, er over eens, dat ze te doen hadden met namaak. Van observaties werd eenvoudig niets mee gedeeld. De aanteekeiiingen van Cook waren net als rekensommen, waar onder het antwoord maar gezet was, zonder dat was aangegeven hoe men daartoe gekomen was. De astro om en in de commissie hebben dan ook eigen lijk niets te doen gehad. Cook heeft alleen maar opgeschreven hoeveel hij iederen dag verder gekomen. Nog dit eene Cook-bericht: Wa-ck, een advocaat te New-York die voor Cook gewerkt heeft, oppert het ver moeden, dat Cook niet slecht, enkel maar gek is en moet worden be schouwd ais een slachtoffer van auto suggestie en ziekelijke zelfoverschat ting. Reuter seint utt New-York, dat de commissie uit de leden der Explorers Club, welke een onderzoek heeft in gesteld naar de gegrondheid van Cook's bewering, dat deze den Mc Kinley-berg in Alaska tot den top zou hebben bestegen, een voor Cook on gunstige uitspraak heeft gedaan en Conk's aanspraken ongegrond heeft verklaard. Op grond van die uitspraak heeft de Explorers Club Cook als lid ge royeerd. EEN MERKWAARDIGE VULKAAN IN POLYNESI6. Prof. Crampton van de Columbia- universiteit, die kort geleden is te ruggekeerd van een reis in de Stlle ruggekeerd van een reis in de 'Stille Zuidzee, heeft mededeeJingen gepu bliceerd over een vulkaan op het ei land Saval van de Samoa-groep, die zich voor zoover men weet, eerst in het jaar 1905 heeft gevormd. Deze vuurspuwende berg behoort wel tot de allermerkwaardigste natuurver schijnselen van de wereld. In zijn kra ter heeft zich n.l. een „vuurzee" ge vormd, die 1 1/2 K.M. lang en 1 K.M. breed is en die zooveel licht ver spreidt, dat Crampton des nachts bij den wederschijn van den hemel nog op 2 K.M. afstands van den berg kon lezen. Dit borrelende en sissende meer, ligt 400 voet onder den rand van den krater, zoodat men dezen moet beklimmen om het te zien. De beklimming is echter een gevaarlijke onderneming, niet alleen wegens de groote hitte, maair ook omdat de berg van tijd tot tijd enorme hoeveel heden Lava uitbraakt. Langs de zeekust heeft zich een la vamuur gevormd van 8 K.M. en deze strekt zich ook nog eenige K.M. ver in de zee uit. VERPLEGING VAN ZIEKE IMMI GRANTEN IN AMERIKA. De commissaris van de immigratie te New-York heeft al vaak moeilijk heden gehad met ziek aankomende landverhuizers. Worden dezen in een hospitaal opgenomen, wie is dan aan sprakelijk voor de verplegingskosten, indien de lijders ze zelf niet kunnen betalen Beproefd is deze kosten te verhalen op de stoomvaartmaatschap pij, die den landverhuizer heeft over gebracht, maar deze werd niet altijd geneigd gevonden, om de aansprake lijkheid te aanvaarden. Naar een En- gelsch blad zich laat seinen, heeft de weigering van sommige maatschap pijen, om verplegingskosten op zich te nemen, den Commissaris doen be sluiten haar aan te schrijven, dat de Amerikaansch© regeering ook niet be reid is, zich verantwoordelijk te stel len voor de verplegingskosten van ziek aangekomen landverhuizers. Van deze aanschrijving zal het gevolg zijn, dat het terugzenden van immigranten aanmerkelijk zal toenemen. De correspondent van het Engelsche blad meldt, dat, te beginnen met deze week, zieke immigranten, die van boord willen gaan, zullen worden te ruggezonden, met bevel zich onder behandeling te stellen van den dok ter van het ©chip, dat hen heeft over gebracht VLIEGERS IN DEN DIENST VAN HET POOL-ONDERZOEK. Geen menschelijke en ook geen dierlijke vliegers, ofschoon wel vlie gers met een staart, zijn de bedoelde. Kapitein Amundsen is n.L van plan op zijn Noordpool-expediie het vol gend jaar vliegers to gebruiken, aan welke een man naar boven kan wor den getrokken. Kapitein BadenPo well heeft in den boerenoorlog al eens zoo iets beproefd Amundsen schijnt met zijn proeven goheel en al klaar te wezen. Een vlieger is echter niet vol doend© om een mensch te dragen en op te heffen, daarvoor is een samen stel van zeven vliegers noodig van uiteenloopend draagvlakeen met een oppervlakte van 5 vierk. M., vier van 15 en 2 van 21 vlerk. M. De vliegers zijn vervaardigd van bamboe met ka toen of züde overspannen. Het touw is van staaldraad (er dikte van een flinke pianosnaar. Onder aan 't vlie- gerstel hangt een mand. Bij een wind sterkte van 8 M. In de seconde, zijn zes vliegers al voldoende om een mensch tot 800 M. omhoog te doen stijgen. Zeven vliegers kunnen twee personen tot 450 M, hoogte opheffen. De vliegers zullen Ir, het poolgebied natuurlijk voor allerlei opnemingen kunnen dienen. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN: De Auto: Off. med. van de N. A. C. De propaganda voar het automobi lisme. Uit de praktijk van den au tomobilist. De Daimler Motor Co. Ltd. De panne© bij de automobiel. De nieuw© automobieLbrandspuit voor de Weensohe brandweer. Leo pold II. Koning der Belgen, als auto mobilist. D« Clublocht der Java Motor Club. De Prinx Heinrich- Fahrt 1910. Post- en relziger»- dieust per kledn© auto In Zuid-AMka. Ingezonden mededeellngen van le zers. De Fauna van den weg. Automobielkalender. Luchtscheep vaart: De opkomst dor luchtvaart in verschillende landen. Motorwïel- rijden: Off. med. van de N. M. V. De Stanley-Show. Benzinefiltens. Vragenbus voor motorwielrijders. Handels- en Financieel© mededee- lingan. ALerleL Het Leven. -Het Juist verschenen nummer van Het Leven (No. 52, van 24 December 1909) bevat de volgende geïllustreerde artikelen en foto's: De dood van Koning Leopold II, met ver schillende foto's; Het tooneel in de caricatuur; Jubileum E. van Dieren, arts; De ontploffing van den nieu wen gashouder aan de gasfabriek te Hamburg; Van het varlété-tooneel, jubileum Leon Boedels; De Kunst- kringvoarstelling in den Holland- schen Schouwburg en verder de ge wone rubrieken. De bijlage bevat een reproductie van een schilderij van Willy Sluiter: „Breistertje." Oplichting. Tegen Johaimee Franciscus van Hulzen, die, onder den naam van Jhr. Leonhaird, te Utrecht beiangrijke op lichting pleegde werd heden door het O. M. bij de Utrechtsche Rechtbank 8 1/2 jaar gevangenisstraf geëlscht. Scho orstoenbrandje. Hedenmorgen omstreeks 11 uur ont stond in den schoorsteen van 't per ceel aan de Ravesteeg 10a, bewoond door den werkman G. Michel en zijn gezin, een begin van brand. De lad derwagen „Jetje" en spu't 10 waren spoedig ter plaatse, doch behoefden geen water te geven, omdat de brand Ju dien ïusschentijdvanzelf weer uitgegaan was. 't Geval lokte nogal wat kijkers. Faillissement. Door het Gerechtshof te Amsterdam is bij arrest van 22 December 1909 in staat van faillissement verklaard P. C. Hageman, wonende te Heem slede. Rechter-commissaris Mr. J. D. Pasteur. DE VROUW IN 'T SPEL. Hedenavond gaat in den echouw- bui'g aan den Jansweg bovenstaand tooneelspel. „Barbarossa", de toor*elverslagge- ver van „De Telegraaf" »?hrijft o. m. over dit stuk Het heerlijkste brok sensatie, dat een schouwburgbezoeker kan verlan gen. Arsène Lupin is er een koude, verwrongen, oude juffrouw bij. En verder Het stuk sloeg geweldig in en het opgewonden publiek liet de spelers tot vijf-, zesmaal teruglceeren. Het wordt onverbeterlijk gespeeld. Voor do dames De Vries en v. Dommelen is het één doorloopend succes, waarin de heer Grimberg, die in elke nieuwe rol zich rneor en meer ontpopt als de waarachtige gentleman van goeden huize, een rechtmatig deel heeft. Dat wordt minstens honderd voor stellingen, heet van de pan. De tooneel recensent van 't „Nieuws van den Dag", de heer J." H. Róssing, laat zich eveneens zeer prijzend over 't stuk uiL Leger des Hei 1 s. De SL Nicolaas-klompjes hebben het Leger des Heils dit jaar* 500, de circulaires 525 en de Kerstpotten 490 opgebracht. Te zomen kon alzoo een bedrag van 1515 besteed worden aan Kerstgeschenken aan behoefti- gen, tegen 1473 het vorige jaar. Voor zijne benoeming be dankt. Naar de Telegraaf meldt, heeft de heer Van Wijk te Zaandam bedankt voor zijn benoeming tot controleur der belastingen te Haarlem, en heeft hij zijn benoeming tot commies ter secretarie yan 's-Gravenhage aange nomen. ARR. RECHTBANK. UITSPRAKEN. G. v. Z., zonder beroep te Schoten, mishandeling, 15 boete of 10 dagen hechtenis. F. J. W. T., loopknecht te Zaan dam, verduistering, een maand ge vangenisstraf, met aftrek der preven tieve hecht. H. de B., zonder beroep te Zaandam diefstal, ter beschikking van de regee ring gesteld. J. L. N. B., arbeider te Zaandam, diefstal, 5 boete of 2 weken plaatsing in een tuchtschool. J. L. N. B., te Zaandam, J. L. te Krommenie, M. B. te Assendelft, W. K., te Assendelft, allen fabrieksar beiders, diefstal, de le, en 2e ieder 5 bcéte, of 2 weken, de 3e en 4e ieder 3 boete of 1 week plaatsing in een tuchtschool. ONS WARENHUIS VAN 1 APRIL. Ondeir de Raadsstukken vindt men de voordracht van B. en W. tot on bewoonbaarverklaring van 't perceel Ged. Oude Gracht 136. Dit bouwvallige dingske is hetzelfde dat we op 1 April LL tot Warenhuis hebben gepromoveerd. Onze Eén-April-ironie zal dit huisje niet. meer kunnen treffen. APPELDIEVEN. Bij den groentehandelaar Van den Eykhof op 't Groot Heiligland werd dee avonds een ruit Ingedrukt. De hear v. d. E. zette er een plank voor; maar den volgenden morgen merkte hij, dat d© plank weggeschoven was en een aantal appels uit de uitstal ling waren weggenomen. GEV. VOORWERPENt Een doublé halsketting, Ripperda- pairk 31. Een hondenbuikriem, Klerksteeg 10 c. Een couvert Jnh. satrap gaslichtpa pier, Koepellaan 2, Bloemendaal. Een hondeithalsband, Tulpenstr. 24. Een zwarte hond, Rustenburger- laan 27 e. Een 1/20 lot der Staatsloterij, Co- lensoetr. 23. Een parasol, Jansweg 47. Een ring met sleutels en een huis sleutel, aan het politiebureau. Een keeshond, Brouwerstr. 55 J. Een vrouwenzak met inhoud, An> sterdamsche voort 72. Een pakje inh. 4 schorten, Pope- lingstraat 9. Een fanlasiehoed, Teylerstr. 5. Een lorgnet in étui, Spaarne 6. Een schakelarmbandKinderhuis- singel 6. Een damesbont, Brugwal 77 rood. Een geelharig hondje, Duvenvoor destraat 39. Een kinderschoen, Brouwersvrt. 124 Een wollen handschoen, L. Wijn gaardstraat 28 rood. Een zwart-bruin gevlekt hondje, Coornhertslraat 25. Een zilveren manchetknoop, Scher merstraat 20 rood. Een meisjeshoed, Badhuisstraat 118 rood. Een mantel, aan het politiebureau. HAARLEMMERMEER. De bakker J. L. te Hoofddorp le op den Sloterweg te Haarlemsaermeer, terwijl hij op zijn bakkerswagen reed, aaugereden door een automo biel. De wagen van L. werd evenals hij zelf in de sloot geslingerd. Erg gekneusd werd L. naar zijn woning vervoerdde wagen was zwaar be schadigd. Bij de politie is van het geval aan gifte gedaan, wijl de inzittenden der auto bekend zijn. Bij de Herv. Gemeente te Hoofd dorp is tot kerkvoogd benoemd do heer J. Kort, en tot notabelen .en C. Gehrels, J. Breure, G. A. A. Knaap en W. de Koning. BEVERWIJK. Met ingang van 1 Januari wordt dé heer J. Hartman, commies-verifica teur bij de directe belastingen, ver plaatst van hier naar Sneek. De ver plaatsing van den heer J. Hartman, idem, naar Vlodrop is ingetrokken* Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 27 Dec. LABUuuilLRE O YENS Uo.'s BANH Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 on 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 21/2 Certific. N. W. S. 73 3/8, 31/2 Certi- fic. N. W. S. 90 3/4, Hope's 871/4, Rua- sen 1909 94, Russen 1906 971/2. Z. AM ERIK. STAATSFONDSEN. C. Peru 93/8, Pref. Peru 361/2. TABAKSAANDEELEN. Nieuwe Asa- han 71, Rotterdam Doli 336, Senemhah 418. PETROLEM-AANDEELEN: Koninklijke Petr. 442, Moeara Enim 194, Sumatra Paiembang 168 1/2. Perl. 140 1/2, Z. Perl. 187 1/2. MUNAANDEELEN: Ketahoens 254, Gew. Cult. 178. DE AMERIKA ANSCHE MARKT opende prijshoudend. Denver 521/4, Erie 33 5/8, Kansas 44 5/16—71 1/4, Missouri 48 3/4, Rock Island 49 318, Southern Rails 32 1/4, Union Pacific 204, Wabash 23 5/16, Steel 91 15/16, Carren 72 7/16, C. Ma rine's 7 1/8, 24, 70 7/8. haarlem. BEVALLEN Dec. 25. T. Bruin—Been, z., P. C. Cornelisse—Van Mook. <L, T. Berg- huijsVermeer, d., J. Koster—Hom mels, z., 26. J. van Vols—Jonge jan, <L en z., M. v. d. Goes— Ivnijn, z., 27. E. H. KenselaarZandvoort, d. OVERLEDEN Dec. 23. H. F.. 17 m., z. v. G. A. Steijl, Amsterd. Vaart, 24. P. J. Schwartz, 68 j., Bakenessergr., 25. L* van Norden, 84 j., I,. Vlamingstr., M. Janssen Prins, 55 j.. Jan Steenstr., E. Kroon—Dekker, 73 j., Leidsche- vaart, H. G., 8 m., z. v. D. Bosch, De Keystr., 26. M. v. Koningsbrugge, 83 j., Wouwermanstr., J. M. Oosterom Monshouwer. 52 j., Donkere Spaar ne, B. G. v. Wooning, 40 j., Ged. Raamgr., E. Koper, 39 j.. Gasthuis- vest, G. Flaman—Oene, 74 j.. Tuin straat, 27. T. P., 26 dagen, z. v. T. Pw v Wort Glasbl.str. HAARLEMMERMEER. GetrouwdP. Konings en A. Nou- wens. BevallenJ. Vermeer—Pater, z., D. Clayv. d. Walt, d., E. v. Leeuwen Kassing, cL, M. Hulsbosv. d. Zwaard d M. S. Snijder—Avis, d., G. Uitland —De Regt, d., A. v. d. Meulen— Resoort, d., M. BenjaminDe Vries, d., M. II. Borgman—v. d. Scheur, d-, G. KoomenVerwer, z., Th. Daane v. Hage, d. Overleden J. v. d. Burg, 71 j., G. Spranger, 69 j. Haarlem, 27 Dec. 1909. Graan- en Zaardmarkt. Haver. 90 II.L., ƒ3.621/2—3.57 1/2- HAARLEMMERMEER. Witte tarwe 69 per 80 KG. Roode tarwe 5.75—ƒ8 per 80 KG. Haver 67 per 10 KG. Rogge 5.256 per 75 KG. Chev. gerst 5—5.75 per 70 KG. Win tergerst 5—5.25 pe>r 65 KG. Dulveriboonen 8.759.75 per 85 Kg. Paardenboonen 6.757.25 per 80 K< Groene erwten 9—14.50 per HL. KaïrwIJzaad 15.75 Inclusief. KORFBAL. De vrije Zondag door den NederL Korfbal Bond gegeven werd door ver schillende vereenigingen benut, om een vriendschappclijken wedstrijd te spelen. Te Amsterdam traden de dames twaalftallen van D. E. V. en D. T. V., benevens de heeren twaalftallen tegen elkander in het veld. Wisten de D. E. V.-dames met 14-7 de D. T. V.-dames de baas te blijven, de heeren werden door de rood-wit ter. met een 10-5 nederlaag naar huis gezonden. De andere vastgestelde ontmoetin gen gingen wegens onbespeelbaaxheid van de terrein niet door. Hier volgen de uitslagen der ge speelde wedstrijden: Dames XII-taI D. E. V.— D. T. V.* 14-7. Heeren XII-taJ D. T. V.—D. E. V., 10-5. ROEIEN. In de Ned. Sport is opgenomen he, verslag van een vergadering van dei Nederl. Studenten-Roeibond, dezer dagen te Amsterdam gehouden. De rekening over dit jaar geeft een batig ©aldo van ongeveer 450. De begroo ting voor het jaar 1910 werd gebracht op ƒ1936. Als plaats van den in 1910 'i© houden wedstrijd werd de oude baan „De Zweth" aangewezen. De da tum werd op tweeden Pinksterdag vastgesteld. Het hoofdnummer zal wederom worden verroeid in vler- riemsgleken. VOETBAL. U. D.—HAARLEM (1—2). Het Kerstprogranuma der roodbro©. ken begon heden met een tegenbezoek aan de Deventenaren. Won Haarlem eenige maanden geleden op eigen veld beslissend met 50, thans bleef xij ook, in een wedstrijd, waarin de spel-qualiteit niet hoog stond, over winnaar met 2—1. Healey is afwezig, waardoor de op stelling als volgt wordt gewijzigd

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2