Terstond gevraagd Weerbericht ibermometerstand Gemengd Nieuws Kerk en Schooi Leger en Vloot Rechtszaken Burgerlijke Stans! Laatste Berichten PREDlKBEURlEN Advertentiën Gevraagd Dienstbode MEDEDEELINGEN VAN HET KOMNKL. NED. MET. INSTliuUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt. 30 Dec. 1909. Hoogste barometerstand 773.3 m.M. te La Hague (Westkust van Frank rijk) laagste 740.7 m.M. te Sey- disfjord. Verwachting lot den avond van 31 December Wind meest matige Zuid-Westelij. ke tot Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen neerslag. Temperatuurzachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. tour 773 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 763 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 86 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. iê Haarlem. Donderdag 80 December Hoogste gisteren 2 uur F. 44 Laagste hedennacht F. 40 Hoogste beden tot lil uur F. 41 Toen ging de Minister van Koloniën nan-r de overzijde van het Binnenhof en werd de verdere beraadslaging tot heden 11 uur verdaagd. Maar na do pauze was do heer Van Nierop al weer aan het schermutse len met minister Heemskerk over de wijziging dier Gemeentewet, die het mogelijk maakt zelfstandige ontvan gers der gemeentebedrijven In groote gemeenten te hebben en de zekerheids- Stelling der ambtenaren te regelen. De regeling, die de apr. niet aanstond, werd door den heer v. d. Feltz en den Min. verdedigd en daarna goedge keurd. Een lange reeks van wetsontwer pen vond daarna zijn weg naar het Staatsblad. Daaronder waren een wijziging der landweerwet en een suppletoire be grooting. De Minister van Oorlog deelde bij het eerste ontwerp mede, dat het niet in zijn bedoeling lag do landstorm tot dekking der mobilisa tie aan te wenden. En bij het tweede, dat het zijn voornomen was een com missie van officieren te benoemen ten einde te onderzoeken of de klasse-in deeling der onderofficieren, die zoo veel tegenkanting ontmoette, inder daad bezwaren heeft in de toepas sing, die verholpen moeten worden. BOND VAN NEDERLANDSCHE ONDERWIJZERS. Vervolg). De afdeeling Rotterdam stelde voor „de algemeene vergadering verklaart zich tegen samenwerking met het N. O. G." De afdeelingeh Utrecht, Joure, Zalt Bommel en Arnhm hadden amende menten ingediend om het voorstel te amendeeren met de woorden „in za ke de algemeene salarisbeweging." Met vijf stemmen tegen werd het geamendeerde voorstel Rotterdam aangenomen. Besloten werd de volgende alge meen© vergadering te Utrecht te hou den. Het hoofdbestuur had de wenschen geformuleerd volgens welke de Bond de wettelijke regeling van het wacht- geld wenscht geregeld te zien. Het Hoofdbestuur stolde ten aan zien van het voorbereidend onder wijs voor de volgende wenschen uit ie spreken: le. elke gemeente zorgt voor een voldoend aantal fröbelin- richtingen, die voor alle kinderen zonder onderscheid van godsdienstige gezuidheid toegankelijk zijn; 2e. mochten er in sommige plaatsen te gen het stichten van afzonderlijke fröbelinrich tin gen overwegende be zwaren bestaan, dan kunnen deze in richtingen worden ondergebracht in het gebouw der lagere school; 3e. de regeling voor deze inrichtingen wor de bij de wet vastgesteld. Jn zake het vervolg- of horhalings- onderwijs waren door het hoofdbe stuur conclusies opgesteld, o.a.: Voor 't Vervolgonderwijs wordt leerplicht ingevoerd. De werkgevers zijn, onder straf be dreiging, verpücht de jongelieden in d egelegenheid te stellen, dit onder wijs te kunnen bijwonen. De afdeeling Hardenberg stelde de .volgende motie voor De Bond, van oordeel, dat de positie .Van de onderwijzers in den strijd voor hun zelfstandigheid zeer zal versterkt .worden door het niet solliciteeren haar de betrekking van hoofd van de •chool. j erkennende, dat de tijd nog niet ge komen is, om in allo omstandigheden Van zijn leden te eischetl zich van sol licitatie te onthouden, maar dat voor den eisch, althans Voor de betrekking van ambulant- lioofd zich van sollicatie te onthou- klen het ooaenblik wel daar ia nesluit voor de eerste onthouding propaganda te maken en de tweede gebiedend voor te schrijven. Daarentegen stelt Amsterdam een motie voor, luidend De Bond, erkennende, dat liet oogenblik nog niet is gekomen om in alle omstandigheden van zijn leden te eischen, niet le solliciteeren naar de betrekkin" van hoofd van de school, van oordeel, dat onthouding van sollicitatie de positie van de onderwij zers in den strijd voor hun zelfstan digheid versterkt, besluit voor die ont houding propaganda te maken. 't Hoofdbestuur kan zich vereenigen met het voorstel-Amsterdnm. Het voorstel-Hardenberg wordt met groote meerderheid verworpen. De motie-Amsterdam werd met een twintigtal stemmen teeen en een twaalftal onthoudingen aangenomen. (Langdurig applaus). Op voorstel van 't Hoofdbestuur werd een motie aangenomen voor het neutrale ouderwijs, waarin verklaurd wordt: ..liet openbaar onderwijs moet vrij zijn van godsdienstige en po litieke dogma's" en te zullen blijven ijveren voor de verwezenlijking daar van." Hierna werd de vergadering ge sloten. HOFBERICHTEN. II. M. de Koningin maakte gister middag, kort nadat H. M. de Ko ningin-Moeder naar haar Paleis was teruggekeerd, een wandeling door het Voorhout De Koningin en de Prins zullen op Nieuwjaarsdag receptie houden voor de Ministers, de hoofden van hooge staatscollegiën en voor de leden van het civiele en militaire Huis van de Koningin. KERSTGESCHENK AAN PRINS HENDRIK Van bevriende zijde schrijft men aan de P. Gr. Ct.: Toen wij nu eenige weken geleden een bezoek brachten aan het atelier van Olto Eerelman, vonden wij den meester voor zijn ezel, bezig met het uitwerken van eenige studies, voor stellende een zijner meest geliefde onderwerpen: een „hond met jongen". Eerelman was zoo vriendelijk, ons uit to noodigen, eenige dagen vóór Kerstmis terug te komen, om het dan afgewerkte schilderij te zien. Nu dit schilderij ter bestemder plaats is aangekomen, gelooven wij geen onbe scheidenheid te begaan, een en ander hierover mede te doelen. In het begin van October J.l. werd de heer Eerelman namens Hare Ma jesteit de Koningin uitgenoodigd, ten paleize Het Loo te komen en ontving daar de vereerende opdracht een moederhond met 6 jongen, black and tan tekkel, den lievelingshond van Z. K. II. Prins Hendrik, op doek te bren gen. Het schilderij met een afmeting van pl.m. 1.80 bij 90 c.M., stelt voor op den achtergrond een gezicht in hot park van Het Loo met het bekende laantje, waarin II. M. zoo gaarne ver toeft, op den voorgrond de tokkel met haar jongen. BURGEMEESTER VAN LEIDEN. Men schrijft aan „Het Volk" uit Den Haag Naast mr. De Vries, moet voor het Leidsche burgemeesterschap de Haag- sche wethouder De Wilde in ernstige aanmerking komen. G. L. W. RIDDER. In 86-jarïgen ouderdom is te Utrecht overleden de heer G. L. W. Ridder, oud-West-Indisch hoofdambtenaar en ou\ burgemeester van Hellevoetsluis EEN BANGE NACHT. Maandagavond vertrok een rotting- reddingboot (model Vos) van Hoek- van-Hoüand naar Vlissingen. In het eerst ging alles goed, tot dat rnen ter hoogte van den Hinder tegen-stroom kreeg, cn ten anker moest kornen. Spoedig stak echter de wind op en verloor men anker en ketting, zoodat men aan wind en golven was overge leverd. Dinsdagmorgen vond de sleepboot „Rozenburg" ben ten noorden vau Sclieveningen drijvend en bracht hen weer te Hoek-van-Hollond binnen. De vier inzittenden, waaronder de heer Vos, uit Rotterdam, waren, na een bangen nacht in deze open boot op zee doorgebracht te hebben, doornat en geheel verkleumd van koude. Deze boot is bestemd voor het te Vlissingen in aanbouw zijnde stoomschip „Tam- bora", van de Rotterdamsciie Lloyd. DE HOLLANDSCH-BELGISCHE COMMISSIE. De Belgische Kamer heeft met al gemeen© stemmen op voorstel van den minister van Staat, Beernaert, een subsidie van frc. 5000 toegestaan voor de ontvangst van de IIoiiaudsch-Bel- gische commissie, die in het a. s. voorjaar te Brussel zal bijeenkomen. EEN MOTIE VOOR DR. KUYPER. Do anti-rev. kiesvereemging teNich- tevecht heeft een motie aangenomen van den volgenden inhoud De anti-rev. kiesvereeniging, ken nis genomen hebbende van de laster campagne tegen den oud-minister dr. Kuyper, welke campagne kennelijk ten doel heeft, zich te wreken op den man, die in 1903 de „misdadige woe lingen" heeft bezworen en ons land heeft bewaard voor een socialist sch- anarctvst'sche omwenteling spreekt haar volste vertrouwen uit in den grooten leider onzer anti-rev. partij dr. A. Kuyper, en bidt hem Gods besten zegen toe, inzonderheid in deze dagen van vervolging. Sport e» Wedstrijden HAARLEMSCIIE YOETBAI.BON D. Het wedstrijdprogramma van den Ilaarlemschen Voetbalbond voor 2 Januari luidt als vólgt: le Klasse. Klein Haarlem—K'nheim. 2 uur. Heemstede—Z. V. V., 2 uur. 2e Klasse. Victrix—H. F. C. 4, 10 uur. E. D. O. 3—Haarlem 4, 10 uur. .Heracles 2 -Klein Haarlem 2, 10 u. 3o Klasse A. F. C. A.H. V. V. 2, 2 uur, Union 2—B. V. V. 2. 2 uur. 3e Klasse B. Haarlem 7—H. F. C. 6, 10 uur. H. F. C.—HAARLEM. Zondag a. s. wordt op 't terrein aan de Spanjaardslaan een voetbalwed strijd gespeeld tusschen de 1L F. C. en „Haarlem". De match neemt te twee uur een aanvang. EEN NEDERLANDSCHE VLIEG MACHINE. Inderdaad, zij beslaat. Het is einde 1909 geworden, vooraleer we in staat zijn gesteld een in Nederland door Nederlandsclie handen, met vrijwel inlandsen materiaal vervaardigde vliegmachine te aanschouwen. Men zal zicli herinneren, dat we in dertijd melding maakten, dat de in Watergraafsmeer woonachtig zijnde Gebrs. Hamers, waarvan de oudste architect, de tweede niécanicien y, een plan voor een vliegmachine had den ontworpen. Welnu, thans zijn jjeide lieeren, na zich ook de bekende niécanicien en motor-deskundige, p. Roos, toegevoegd te hebben, er in ge slaagd geheel door eigen middelen, een vliegmachine te vervaardigen, die op de bekleeding na, geheel af is. In alle stilte is maanden lang gearbeid, met tot resultaat dat we (zoo schrijft de „Tel.") een hoogst elegante, ste vig uitziende twee-dekker hebben aan schouwd, van geheel nieuw, doch op het oog zeer practisch model. De mo tor staat voorop, de luohtschippor kan dus zijn volle uandacht aan dat voor naamste werktuig schenken, 't hoogte stuur zit achteraan, de beide dekken links en rechts van den bestuurder, die bijna in het midden zijner machi ne zit. Natuurlijk ie met deze machine nog niet gevlogen Wel bestaat er groote kans, dat zulks spoedig geschieden zal, want de ontwerpers zijn over tuigd, dat er gevlogen kan en zal worden. De energie, waarmee in groo te stilte gewerkt is, is een waarborg, dat deze drie sportsmen bezield zijn met een ijzeren wil, waarmee zij on getwijfeld hun doel zullen bereiken. TENTOONSTELLINGEN kunnen dikwijls werken tot een ver broedering der volkeren men denke o. a. aan de Fransch-Engelsche ten toonstellingen. Nu wordt er in 1910 te Londen een Japansclie tentoonstelling gehouden. Ook de Russische vriend wordt niet vergeten 1 Het plan was. of is nog, er in 1911 een Russische tentoonstel ling op te laten volgen. Maar men is er in Rusland tegen De tijd is er nog niet gunstig voor, zegt men. De Rus sische nijverheid verkeert niet in goe- de-n staat op het oogenblik. Aldus heb ben het Moskousche beurscomité en het bestuur van de Petersburgsche fabrikanten-vereeniging zich uitge- sprok°n. Dit is wol teekenend voor den ach terstand van Rusland. Japan met z'n jonge beschaving wél, Rusland niet 1 VERRAAD De Engelsche bladen bevatten eeni ge nadere bijzonderheden omtrent de arrestatie van den werf-beambte te Portsmouth, waaromtrent een tele gram reeds iets mededeelde, 't Blijkt, dat Knowlden, wien reecLs herhaalde lijk opmerkingen werden gemaakt, omdat hij copièn nam van plannen en teekeningen, eenige weken geleden wend gearresteerd, nadat in zijn bezit was gevonden een vermiste oDtvanger van het draadlooze apparaat van de „Vernon". Na zijn arrestatie werd in zijn woning een huiszoeking gedaan en daar werden verschillende onder- deelen van apparaten voor draadloo ze telegraphie en tal van teekeningen, plannen en schetsen, op den dienst der draadlooze telegraphie betrekking hebbend, gevonden. Bovendien wer den in zijn woning gevonden vier ver trouwelijke handleidingen voor den aanleg van draadlooze toestellen aan boord van torpedojagers, welke boe ken alleen aan officieren werden ver strekt, en die van de „Vernon" ont vreemd waren. Blijkens het slot van het telegram zou de man nog geen verraad hebben gepleegd, althans nog niet aan der den mededeelingen hebben gedaan van de door hem langs slinksche we gen verw-orven gegevens. Wat was dan zijn doel Dat zal nu uit het nader, thans begonnen onder zoek moeten blijken. Natuurlijk ziet half Engeland al een Duitsch spion in hem I OM DE VRIJHEID. In een gevangenis van Rliodesië ls een man gestorven, die de vrijheid wel verdiend had. Joseph Cheswick, zoo heette de man, werd ©enigen tijd geleden te Boelawajo wegens oplich ting tot gevangenisstraf veroordeeld. Terwijl hij vandaar met den trein naar Salisbury werd overgebracht, merkte hij, dat zijne bewakers slie pen. Ofschoon hij aan de voeten ge boeid was, sprong bij uit den trein. Het was tegen den avond en Cheswick (schoon slechts voetje voor voetje op schietende, maakte, dat hij zoo ver mogelijk van den spoorweg weg kwam. Dagen lang strompelde hij voort, zijn ijzers, wanneer hij rustte, met alle scherpe voorwerpen, die hij vond, bewerkende, tot hij van zijne boeien vrij was. llij had intusschen geleefd van wat eten, dat hij bij zien had, en van vruchten, die hij plukte Toen kwam hij aan een leege hut, waar hij een geweer en patronen vond. Daarmede zette llij zijn voet reis voort, onderweg voor zijn leef tocht wild schietende, tot zijn geweer onklaar werd en hij weer van vruch ten moest bestaan. Ten laatste kreeg de kootts hem te pakken. In Bel gisch Kongo, waar hij na een wande ling van tweeduizend kilometer be land was, vonden hem eenige Belgen op eenige honderden kilometers af- stands van Loopoldvillohij was ziek en geheel uitgeput. Dat was acht maanden na zijn vlucht uit den trein. Toen Cheswick weer opgekweekt was, nam hij dienst aan boord van een schip, dat hem naar Antwerpen bracht. Vandaar ging hij naar Lon den, waar een politieman hem her kende en gevangen nam. Naar Rlio desië teruggebracht, kreeg hij daar nog zes maanden extra gevangenis straf voor ontvluchting. En nu is hij oan de gevolgen van do kwan/laardige koorts, die hij op zijn tocht opliep, in de gevangenis bezweken. VIER MENSCHEN VERMOORD. Een verschrikkelijk drama gebeur de, naar het „Handelsblad van Ant werpen" meldt, In het „restaurant de la Fontaine de la Sauvenière", nabij Luik. De pachter Evrard, 40 jaar, zijne vrouw 30 jaar, hun kind van 2 1/2 jaar en de oud« mevrouw Evrard, zijne tante, 70 jaar oud, werden ver moord door bijlslagen. Ook hunne twee honden waren op dezelfde wijze afgemaakt. Deze viervoudige moord moet dief stal voor drijfveer hebben gehad. Zij werd ontdekt des avonds te ne gen uur, door den broeder van Evrard, landbouwer te Niverlée. DE WATERSNOOD IN SPANJE. Uit de particuliere berichten welke langzamerhand loskomen, blijkt, dat de watersnood ontzaglijke schade heeft aangericht. Hel schouwspel is vreeselijk, zoo wei te oalamunca, Zamora als te Burgos, Valencia enz. Ia de beide Astuncn is het platte land een ruïne van huizen, bruggen, halfingeslorte fabrieken, en weggeslagen wegen en spoordijken. Te Zamora zijn ineer dun 50uü stuks vee veidronkeude moeste nuizen in de dorpen zijn onbe woonbaar geworden. Onder de plaatsen, welke liet meest geleden hebben, behoort Beuavente, w aar hei water zoo snel steeg, dat de inwoners ternauwernood het lijf kon. den redden het laaggelegen gedeelte van het dorpje is geheei verdwenen een aantal herders en landlieden, die in de booinen vluchtten, zijn van kou de en honger bezweken. Te Vecilla bleef alleen de kerk over eind. Bovendien Is overal bet zaad uit de akkers meegesleurd door bet wa ter, zoodat hongersnood gevreesd wordt. De overheid spant alle krach ten in om de van alles beroofde be volking te hulp te komen en in de eer ste plaats te voorzien van voedsel en kleeren. NED. IIERV. KERK. Aangenomen het beroep te Gerltes- klooster (tocz.) door ds. C. v. d. Nieu- wenhuizen te Sushuisterveen. Beroepen te Medemblik ds. A. G. F. Smits to Longerhou c. a. (Fr.) te Asten ds. K. Eekhof te Diemen en Wa tergraafsmeer. Aangenomen het beroep te Everdin- gen (toez.) door den heer E. A. La- zonder, cand te Schoonhoven. INGEZONDEN Van ingezonden stuitten, geplaatst o niet geplaatst, wordt de kopie den inzencer niet teruggegevei Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Kedactie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur I De volgende week zullen de biljetten van de Volkstelling, die in deze week zijn bezorgd, worden teruggehaald. Het blijkt bij het rondbrengen niet ondienstig, nog eens ter kennisse te brengen, dat de biljetten moeten war den ingevuld door de Hoofden der gezinnen, en er niet moet worden gewacht op den Volksteller, die de „biljetten wel zal invullen", want daartoe is geen tijd. Indien de biljetten niet zijn inge vuld, neemt de Volksteller die o n- ingevuld mede en de gevolgen komen voor rekening van het gezins hoofd. Leest men bedaard de vragen na, dan is de beantwoording gemak kelijk. u, mijnheer de redacteur, dankend voor de opneming, EEN VOLKSTELLER. Haarlem, 28 December 1909. Medeburgers! Bij den overgang van 1909 Ln 1910, zult gij wederom velen malen den wensch uiten; en ook hooren uiten, „veel geluk voorspoed en gezondheid" in het nieuwe jaar. Dat is zeker een moote wensch wan neer hij oprecht gemeend is. Het komt echter telden voor, dat niet ter zelfder tijd dien wensch ver gezeld gaat van het aanbieden van een of ander alcohoLhoudenden drank Niet alleen dat zulks gebeurt on der kennissen en vrienden, neen, zelfs onder bloedverwanten heeft dat plaats, zelfs gaan vele ouders hun kinderen hierin voor. Wanneer gij dan ook uw wenschen waarlijk meent, laat dan het aanbie den van eenigen alcoholhoudenden drank na. Nooit nog Is alcohol een geluk-, voorspoed- of gezondheid bevorderend middel geweest. (Uitgenomen dan voor die distilla teurs en kasteleins die het zelf niet gebruiken). Het tegendeel is waar, want den gebruiker kost hij ten het geluk in het huisgezin, en den voorspoed in zaken, en de gezondheid. Ziet slechts om u heen. en dagelijks kunt gij de overtuigende bewijzen hiervan in uw naaste omgeving be speuren. Begin daarom het jaar 1910 waar lijk goed, breek met de drinkgewoonte Ga het nieuwe jaar in zonder het aanbieden of gebruiken van alcohol In welkten vorm ook. Weiger den drank aan anderen te schenken, doch weiger hem ook voor u zelf en voor uw naaste omgeving, en wanneer gij dan op 't einde van 1910 op dat dan afge'.oopen jaar terug ziet en gij hebt htet Jaa rgeëindigd zooals gij hot be gon, dan zult gij ervaren dat de wensch bij het begin van het Jaar uit gesproken zijne vervulling meer na bij kwam, dan. ooit het geval was. Niet drinken, niet schenken. Namens de Afdeeling Haarlem v. d. Nted. Ver. tot Afsch. Alcoholh. Drank, HET BESTUUR. GENERAAL C. F. H. PUTMAN CRAMER. De heer C. F. H. Putman Cramer, gepensionneerd luitenant-kolonel met den rang van kolonel, militie-commis saris in het 3de militie-district van Noord-Brabant met standplaats Eind hoven, ls bevorderd tot generaal-ma- joor. ZUID-AFRIKAANSCH MUSEUM. Gisteren diénde voor de rechtbank te Dordrecht de zaak van Louis Bo tha c. s. tegen den heer Ilidde Nij land, strekkende tot afgifte der goe deren, thans verzameld in het Zuid- Af rikaansche Museum te Dordrecht. Voor de eischers treedt op mr. J. Salomonson, advocaat en procureur te Dordrecht. Door mr. Salomonson werd van eisch geconcludeerd, terwijl mr. A. A. Moll, procureur van gedaagde, vior weken uitstel verkreeg voor conclusie van antwoord. HAARLEM. ONDERTROUWD 30 December. A. J. van Reijsen en C. Kokkelkoren. GETROUWD 30 December. H. Loerakker en M. T W. v. d. 1-Ieijde. H. J. Kalt en S M. Gooiier. GEVALLEN 28 December. M. W. A. Ypma, geb. Beijnes. d. 29 December. D. Lub bers, geb. Roemer, d. 30 December. C. Groeneveld, geb. Boeré, z. G. Assendelft, geb Visser, d. M. Kors, geb. Van Leijenhorst, z. C. Prins, geb. Rip, z. OVERLEDEN 28 December. A. Kuijten, gob. Zïjl- stra, 43 j., Zuid Polderstraat. G. W., 7 m.. zoon van G. W. Havik, KI. Heiligland. 29 December. C. War nier, 70 j.. Wolstraat. G. Vrugt, geb. Wils, 69" j., Barendsestraat. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 30 December 1909 LABOUCHERE O YENS Co.'a BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 76 5/15, 3 1/2 Certific. N. W. S. 90 7/8. Consols 88 15/16, Hope's 87 1/4, Russen 1909 93 3/4. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 9 3/4, Pref. Peru 36 3/4. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 96, Deli Mij. 455, Nieuwe Asahan 75, Rotterdam Deli 339, Se- nembah 419. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 443 1/2, Moeara Enim 194 1/2, Sumatra Palembang 167 3/8, Perlak 140 1/2, Zuid Perlak 189 1/2. MIJNAANDEELEN. Ketahoens 256, Redjang Lebong 890, Great Cobar 126, Gew. Cultuur 179 1/4. De AMER1K. MARKT opende vast: Atchison Topeka 121 1/8, Denver 51 7/8, Erie 34 5/16, Kansas 44 5/16, 71 3/8, Missouri 49 1/8, Rock Island 50 3/8, Southern Rails 32 7/8, Southern Paci fic 135 1/4, Union Pacific 206, Wa bash 26 1/2, 12 Wab. Pitsb., Steel 92 5/8, Carren 73 1/2, C. Marine's 7 1/2, 24 1/8, 70 11/16, Amalg. 91 1/2. G e v. Voorw. Een kinderschoentje, Spaarne 18. Een zilveren oorbelletje, Voorting- straat 47. Een parapluie, 2e Zuid Poklerstr. 30 Een gestreepte kater, Zijlweg 69. Een zwarte want, Oranjestr. 197. Een portemonnoie met eenig geld, Wilhelminastraat 9. Een paardendeken, L. Annastr. 46. Een lombardbriefje. Baljuwslaan 26 VRIJDAG 31 DECEMBER. (O udej aarsavond) EGL1SE WALLONNB. 's Avonds 7 1/2 heures du solr, Mr. Martin Dupont. GEREFORMEERDE KEFT (Ged. Oude Gracht). 's Avonds 7 1/2 uur, Ds. Mulder. EBEN-HAëZER-KERK. (Klein Heiligland) 'b Avonds 8 uur, Ds. Tibben. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). 's Avonds 7 1/2 uur, Docent de Bruin, van 's Hage. NOORDERKERK (Ridderstraat), 'e Avonds 7 1/2 uur, Ds. W. Ring- nalda. LUTHERSCHE KERK 's Avonds 7 uur, Ds. II. A. v. Bakel KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. 's Avonds 7 uuiyDs. B. P. Plantenga, RKMONS1RANISCH- GEREFORM EERDEN, 's Avoaids 7 uur, Dr. A. H. Haent- jens. KERK DER BROEDERGEMEENTE, 'a Avonds 11 1/2 uur, Ds. Hellström, Kollckte voor de zending. VEREEN, v. VRiJZ. HERVORMDEN. Lokaal: „Weten en Werken". (Gedempte Oude GrachtV 'e Avonds 7 uur, Ds. M. L. Deen ik, Doopsgezind pred. te Leeuwarden. Collecte voor het te stichten nieu we gebouw voor den Protestanten bond. EVANGEL13ATIEGBBOUW. Jacobij nestraat £6. 'b Avonds 8 uur, Sluiting des jaars. BENNEBROEK 's Avonds 7 ure, Ds. Gertli v. Wijk HEEMSTEDE. 'b Avonds 6 1/2 uur, Dr. Hartog. HOUTRIJK EN POLA.NI'N. 'b Avonds 6 1/2 uur, Ds. B. BnJJon. G e t r o u wd: HENDRIKUS J. KALT ten SUSANNA M. GOOJER. Haarlem, 30 Dec. 1909. Voorspoedig bevallen van oen flin ken ZOON: H. G. FEHRES—OUDOLF, Eohtgenoote van W. FEHRES Jr. Haarlem, 29 December 1909. Heden overleed na een lang durig doch geduldig lijden in den oudterdom van bijna 45 Jaar onze innig geliefde Echtgenoo- te, Moeder, Behuwd- en Groot moeder ALIDA KUIJTEN- geb. ZIJLSTRA. Uit aller naam, W. KUIJTEN. Haarlem, 28 Dec. 1909. Dankbetuiging. Door deze betuig ik mijn hartelt]- ken dank aan dengene(n) die mijn Zoontje van een wissen dood gered heeft (hebbten). P. KOOPMAN, en Echtgenoot©. P.D. ECHTSCHEIDING. Bij vonnis van de Anv Rechtbank te Haarlem, d.d. 7 December 1909, is het huwelijk, bes'-aando tusschen BEREND DANIEL DE VRIES en HERMINA MAGDELENA DOES BURG, beiden wonende te Haarlem, op de vordering van eerstgenoemde, door echtscheiding ontbonden ver klaard. De Procureur van Eischor, Mr. W. P. VIS. HUWELIJK Net persoon, P. G., 40 jaar, eigen zaak, wenscht in kennis te komen met juffrouw tan 35 A 40 jaar, om na we-, derz. kennismaking in het huwelijk 16 Br/no. 19940. bur. v. d. bind. Mevrouw FRANK, Zijlweg no. 75, vraagt voor direct een flinke NOODHULP Zich te vervoegen 's avonds 79. Gevraagd ie Overveen, wegens te leurstelling, R.K. DIENSTBODE als meid-alleen, netjes kunnende wer ken en v. g. g. v.z. Loon naai' be kwaamheid. Br., no. 19941, bur. v. d. blad. EEN NEi' MEISJE, P. 6»., van 2 uur tot half zes. Brieven, onder nummer 19942, aan het Bureau van dit Blad. Net Meisje gevraagd, van 's morg. 7 1/2 tot des tniddaers 31/2 uur, niet beneden 16 jaar. Aanm. 's avonds na 8 uur, Tet terodestraat 120. Wordt buiten Haarlem in een klein gezin gevraagd een not R. K. Meisje dat goed op trip-machine winkelgoe deren kan naaien. Tegen salaris, kost en inwoning. Br fr., no. 19910, bur. v. d. blad. Er biedt zich aan een nette diensbode, R.-K., voor keu kenmeid of <noid-alleen, ook niet on geil als tweede meisje, v. g. g. v. Br., no. 19925. bur. v. d. blad. GEVRAAGD een flinke voor den dag. Kruisweg 46. Wegens teleurstelling gevraagd, te gen 1 Fnbr., een nette Keukenmeid P G-, v. g. g. v goed kunnende ko ken en werken. Aanvangssalaris f 130 en f 26 waschgeld. Aanb. per brief of in persoon „Seréno", Zomerzorger- laan, Bloemendaal. Aangeboden vast werk, voor be kwame Machinebreisters Brieven franco. No. 19937, aan het Bureau van (lit ©lad. Gevraagd 1 Februari of later, een® Keuken-Werkmeid v. g. g. v. Zich in persoon aan te melden Huize Tetterode, Zijlweg, te Overveen. Gevraagd een nette Dienstbode v. g. g. v. Zelfstandig kunnende ko ken cn werken. Fr. ir., letter V, Gebr. v. BRFDERO ;E, Groote Markt 21. GEVRAAGD voor directeen flinke Dagdienstbode niet b-.nedcn 18 jaar. Adi<»Kruisweg 31. EEN FUNK MEISJE, voor den dag. F A. PIST. Zijlstraat 75

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2