BEECHAM'S P1UEN Dure Roomboter Pianoieparatiën SCOTT'S Esnigst Adres 1. VAN DER LAAN, Bruiloften. Bakkerij „DE ZEEUW", Zcogende Moeders Emulsion IEDERE DOOS IS EEN TIENTJE WAARD N. V. Bronwaterfabriek .Holland" - A'dam Riviervischmarkt 13. Tel. 545. i. j. knotter, VLEESCMOÜWERIJ, Best vet Wlnkelvleesch Oude Groenmarkt 22. Mnziekh. ALSBACH Co. O- ncii komen lot ven aging van den suikeraccijns. De opbrengst der verhooging van bot larie! van invoerrechten was ten volle bestemd voor de sociale w< ving. Het algemeen debat, na replieken, gesloten zijnde, begon men aan justi tie, waarbij de heer v. d. Feltz enkele opmerkingen maakte over de toepas sing der Kinderwetten, de heer van Bi.sten Batenburg over de procedures voor den Centralcn Raad van (roep, die z. 1. niet alle kosteloos moesten gevoerd worden. De hoeren Van Leeuwen en Kist bespraken de crimineele statistiek in verband met het groot aantal onge straft blijvende misdrijven te Am sterdam. Doch terwijl de oud-burgc- tn ©ester meende dat uitbreiding der politie niet baten zou ter bestraffing van allerlei kleine misdrijven waar van het bewijs niet altijd te leveren was, oordeelde de oud-procureur-ge- neroal der hoofdstad die uitbreiding der politie wèl noodig. Beiden waren het eens, dot, de statistiek geen bewijs oplevert voor clo criminaliteit Ln bepaalde stud of deel des lands. lieden 11 uur voortzetting. DE WATERSNOOD IN FRANKRIJK. De Amsterdamse lie commissie tot Inzameling van gelden ter leniging van den nood, veroorzaakt door de overstroomingen in Frankrijk, van welker vorming wij melding gemaakt hebben, heeft zich thans geconstitu eerd. De volgende circulaire is door de oom missie verzonden „Frankrijk is geteisterd door een even onverwachten, als ontzettenden watersnood. Groot leed is gekomen over welvarende streken, en de scha de van talrijke landbouwers en kleine lieden, is niet bij benadering te bere kenen, maar bedraagt vele en vele millioenen. „UR de lage landen aan zee, waar het water in alle eeuwen zooveel ver woestingen beeft aangericht, moet hulp worden geboden en hartelijke sympathie worden betuigd aan de ongelukkigen in Frankrijk. „Den nood maar eenigszins te leni gen, te helpen, en te doen wat de hanil vindt om te doen, moet onze taak zijn, voorgeschreven door den plicht. „Waar andere landen met groote bedragen zijn voorgegaan, mag Ne derland niet achterblijven. „Zij, die in Amsterdam een welva rend bestaan vinden, mogen helpen om die taak, ons aller taak, te ver lichten en te veraangenamen 1 Wij vragen den krachtigen steun van Beder, die in staat is te helpen, en wachten gaarne toezeggingen in bij den heer G. C. B. Dunlop, penning meester, Damrak 74, Amsterdam." De Nederlandsche Hand ei ma al. schappij is voorgegaan met een gift van f 5000 en reeds verschillende toe zeggingen tot grootie bedragen zijn gedaan. INGEZONDEN MEDEDERUNGEN k 80 Cta. per regel. bestauddeelco, die bet kind vooral noodig heeft, verkiygt elke Moeder door het gebruik van Scott's Emulsion. Van zwakt en kind zoo slccbt werkt," zal men niet liet minst bespeuren. De aau- geuarae, roomachtige smaak cn de licbtvcrtcerbaarheid van zullen U in verrukking brengen. De echte Scott's Emulsion wordt uitsluitend bereid door Scoit&Bowne Ltd, Louden, Engeland, wier naam en fabrieksmerk (de Visscher met de Visch) op iedere verpakking voorkomt By allo Apothekers en Drogisten, Vervolg Gemeenteraad Do VOORZITTER deelt mode: A. dat Is gesteld in handen van B. t """«w ueucuitiiw:, uui den heer L. Modoo tot wijziging van niet eerder is gekomen. C. Dal naar aanleiding van de door den hoor Modoo in de vorigo ver gadering gemaakte bemerking, dat 5 onafgedane stukken ontbreken, op de de lijst van op 1 Januari 1910 aan hangig gebleven stukken, een ondur- zock is ingesteld, waaruit is geble ken, dat bij vergissing één dier stuk ken (no. 42 van 1909) van die lijst is weggebleven, doch dat do andere door den hear Modoo genoemde stukken terecht niet op de lijst zijn vermeld, omdat zij dour den raad zijn afgedaan of vroeger afgevoerd. D. dat door B. en W. zijn benoemd: lo. Tot controleur der plaatselijke belastingen C. Aibcrti, te Zutphen. 2o. tot adjunct-architect bij den dienst van Openbare Werken A. Hillebrand; en dat door ben uit den dienst der gemeente is ontslagen de opzichter over de straatverlichting, P. Smits. E. Dut door B. en W. pensioen ls verleend aan L. Rijneveld, eervol ontslagen opzichter 1ste klasse bij den dienst van Openbare Werken, ten bedrage van 980 per jaar, aan J. de Blaazor, eervol ontslagen bewaarder van het Proveniershuis, ten bedrage van 157 pcv jaar. F. Dat aan de leden van den Raad Is toegezonden een afdruk va rapport der commissie van toezicht op het Stedelijk Museum, d.d. 15 Sep tember 1909, en van het daarbij be- hoorend rapport van den heer C. F. L. de Wild, kunstschilder te 's-Gra- venhago; dat ln verband met de instelling vaat de betrekking van Directeur aan het Museum door B. en W. is ontwor pen een gewijzigde verordening het Museum, welk ontwerp is toege zonden aan de commissie van toe- richt op het Museum, dat na kennis neming van de beschouwingen der commissie daaromtrent de wijzigings verordening bij den Raad in behan deling zal worden gebracht, daarna spoedig zal kunnen worden overge gaan tot de benoeming van een direc teur en dat, naar de meening von B. en W., dan de tijd zal zijn aangebro ken voor eene grondige behandeling van de verschillende vraagpunten, betrekking hebbende op het Museum. G. dat door B. en W. met het Da- gelijksch Bestuur van Velsen onder handelingen zijn gevoerd in zake de levering van gas door Haarlem aan Velsen, dat behoudens enkele zaken van ondergeschikt belang, waarom trent nog nader bericht van B. en W. van Velsen wordt tegemoet ge zien, tusschen beide besturen over eenstemming is verkregen, en dat derhalve binnen korten tijd van en W. te dezer zake een voorstel kan worden verwacht. H. Dat ls Ingekomen een schrijven van Gedeputeerde Staten der provin cie Noord-Holland, houdendo richt, dat door bon voor kennisge ving zijn aangenomen de verordening tot wijziging van de verordening tot verdeeling in stemdistricten van de drie k:esdistricten voor de benoeming van leden van den Gemeenteraad en de Verordening tot wijziging van de verardeniDg tot aanwijzing van stem lokalen voor de benoeming van van den Gemeenteraad. PUNT 5. Door Jbr. P. Gevaerts van Geer vliet en 33 andere bewoners van het Frederikspark en omgeving klagen over den overlast ondervonden van de Reclame-tentoonstelling Ij Brongebouw. en W. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Ingekomen is een voorstel-Van Kamp om dit punt aan te houden gelijk af te doen, met het verzoek in zake de te houden sporttentoonstel- ling. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. het ontwerp-besluit zoodanig wijzigen, dat uitgeschakeld wordt, dat in strijd is gehandeld met het Raads besluit van 20 April 1892 (concessie voorwaarden). De heer VAN DE KAMP spreekt zijn art. 1 der voorwaarden, waarop voor straat bestemde gronden door de ge meente in eigendom worden aan vaard; B. dat zijn ingekomen: 1. Een verzoekschrift van de Ame rican Petroleum Company te Amster dam in zake een bewaarplaats van j>otroleum in een gebouwtje aan de Sophiastraat no. 1. (Te stellen in handen van B. en W. ter afdoening). Daarna de geschiedenis der zaak na gaande, herinnert spr. aan het opti misme indertijd gevoed bij de stich ting van 't Bron gebouw, dat er veel leven en vertier In de stad zou komen. En nu klaagt men juist over 't ve le leven en vertier I (Gelach). Spreker constateert, dat het karak ter van het Brongebouw gewijzigd is. Men heeft zich niet. gehouden aan het Raadsbesluit vun 1892, noch aan het gedane verzoek om concessie. Spreker vreest, dat de Bron in de toekomst zal worden een terre'n als de 2. Een klacbtscimft van E. W. ba- Phoenix nu, een sta-in-den-weg. Spr. r.m Van der Copellen betreffende den' voelt voor de bezwaren der om wonen- hinder van eenen boom aan de noord zijde van het perceel aan het Kenau park no. 6; (Te stellen in handen van B. en W. ter afdoening). 3. Een schrijven van de oommissie van liquidatie van de coöperatieve bouwvereeniging Recht en Plicht, houdende inzending van een plan van rioleering van porceelen; (To stellen in handen van B. en W. ter afdoening). 4. Het verslag van den toestand over 1909 van de afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond; 5. Een schrijven van de commis sie voor school k leed i li g, houdende dankbetuiging voor de toekenning van het subsidie van 1200. 6. Een verzoekschrift van het be stuur van het schilderkundig Genoot schap „Puichxi Studio" te 's-G/ar venhage In zake de inrichting van het voormalig weeshuis tot museum voor de schilderijen van Frans Hab. den. Daarom wil hij voorstellen, aan adressanten te berichten, dat bij late re vergunningen rekening zal worden gehouden met dc geopperde bezwa- iie heer KRELAGE merkt op, dat do beginseikwestie vervallen is, nu B. en W. tot do slotsom zijn gekomen, dat de reclametentoonstelling wel in strijd is geweest met de concessievoor waarden van 1892. Spr. wijst op do concurrentie van kermisachtige tentoonstellingen, ten nadoele der ernstige tentoonstellin gen. Spr. meent ook, dat met nageleefd zijn de voorwaarden van de vergun ning. Al droeg Oud-Haerlem niet den naam van kermis, toch waren er wel dergelijke vermaken. Er bestond weinig verband tusschen do tentoonstelling en Oud-Haerlem. Spr. gelooft, dat de grootste helft der bezoekers van Oud-Haerlem de ten toonstelling niet hebben gezien. Spr. ie daarom voor 't voorstal- Van de Kamp. De heer VAN ROSSUM verzoekt nogmaals meedeelintr van de aange brachte wijziging ln het ontwerp-be- aluit, daar de woorden van den Voor zitter niet tot epr.'s plaats rijn door gedrongen. De VOORZITTER betuigt daarover zijn spijt en herhaalt de wijziging. De heer SCHRAM begrijpt niet, hoe de Voorzitter en de secretaris dit Raadsstuk hebben onderteekend, om dat men "oen rekening blijkt te wil len houden met de klachten van men- schon, wier bezwaren men anders wel tegemoet wil komen. Spr. heeft mede het voorstel-Van de Kamp gesteund. Spreker constateert, dat, hoowol men sympathie voelt voor het Bron gebouw. uit het rapport van den com missaris van politie blijkt, dat de ex ploratie van karakter is ontaard. Spr. hoopt, dat de Raad met algemee- ne stemmen het voor stel-Van de Kamp zal aannemen. De heer T11IJSSEN wijst op de toe komst. .-Vis hel Brongebouw van aard. veranderd is, zal dit ook in 'l vervolg van invloed zijn. Adressanten vragen in de toekomst afwijzend te beschik ken op dergelijke verzoeken van de directie van het Brongebouw. Daarover blijken B. en W. nl aan adressanten te willen zeggen. Spr. herinnert er aan, dat de con cessie-voorwaarden bepalen, dat het Frederikspark alleen mag gebruikt worden voor het gebruik van 8taalwaler en voor de badkuur. Dit wil spr. nog eens duidelijk in 't openbaar nieedeelen. Geeft men jaar in, jaar uit de vergunning voor derge lijke vermakelijkheden, dan ontstaat er een adat, dat die vermakelijkheden het doel van het Brongebouw zijn. De heer LOOSJES merkt op, dat, waar 13. en W. de kwestie van strij digheid met de concessie-voorwaarden uitschakelde, men die kwestie wel uit 't debat had willen laten. Dat Oud-Haerlem zoo werd geëx ploiteerd, moest zoo geschieden om reclame to maken voor de tentoon stelling. Wat zou er van een reclame- tentoonstelling worden, als die geen reclame maakt voor zich zelf De heer THIEL deelt mee, dat B. en W. het ontwerp-besluit hebben gewij zigd, omdat het Gemeentebestuur de hu'digc exploitatie zou goedgekeurd hebben voor de toekomst, wanneer het voorstel ongewijzigd was aange nomen. B. en W. hebben rich niet wil len uitspreken over de kwestie of de exploitatie van het Brongebouw in strijd >s met de concessie. B. en W. hebben niet willen zeggen, dat, de ex ploitatie niet in strijd is mot de con cessie-voorwaarden. Daarover hebben B. en W. zich niet willen uitlaten. De redencering van den heer Loos- jes wa6 een echte advocaten-redenee ring. Dat was aardig gevonden. Spr. wilde, dat hij 't zelf gevonden had. (gelach)maar 't argument over de reclame voor de reclametentoonstel ling 's onjuist. Spreker wijst er op, dat men in de toekomst voor de vraag zal komen to staan, of men de huidige manier van exploitatie al dan niet zal laten voort duren, zal men niet tot de slotsom moeten komen, dat gebruik moet wor den gemaakt van het recht, om de concessie op te heffen. Spr. zal in de toekomst niet meer vóór stennncn om dergelijke ver momde kermesses d'été toe te laten. Spr. is thans vóór het voorstel-Van de Kamp. De VOORZITTER merkt op, dat de belangen der omwonenden niet uit 't oog zijn verloren. Er is hun, voor de vergunning verleend werd, gevraagd of er bezwaar bestond. De omwonen den hadden toen geen bozwaar tegen de Reclame-tentoonstell'ng. Spreker meent, dat de opzet van het Brongebouw niet zoo was, dat men aL leen drink- en badkuren in 't Bronge- bouw-pork kon verwachten. Spr. is van ooi-deel, dat een deel dei' adressanten geen last van de tentoon stelling kan gehad hebben. Spr. wijst op zijn moeilijke pos'tie, als hoofd der politie, in deze, die moeilijk zal blijven zoolang niet uit gemaakt is of de exploitatie van het Brongebouw al dan niet in overeen stemming is met de concessie. De heer MODOO is 't er mee dat deze beginseikwestie Inderdaad uitgemaakt moet worden. Spr. vraagt daarom aan de orde stelling van de vraag, of al dan niet art. 11 van de concessie-v oor waarden (verbreking der concessie) moet toegepast wor den. Op zich zelf is tegen de exploita tie van het Brongebouw niets in te brengen, maar er is afgeweke.i van de concessie. Dat ls al jaren 't geval ge weest, iedereen wist dit. En het is oog luikend toegelaten. De heer KLEYNENBERG merkt op, dat de klachten overdreven zijn. Spr. juicht echter het voorstel-Van de Kamp als een mod'ficatie toe. Ver breking der concessie wenscht spre ker niet Het Brongebouw, geëxploi teerd als het nu wordt, is een belang voor duizenden Haarlemmers. Vele be langui zouden daardoor geschaad worden Spreker meent, dat het terrein, dat vroeger Kalfsveld heette.... (Gelach). (Geroep Koekamp De heer KLEYNENBERG, verder gaand, zegt, dat de Koekamp ia ge worden een terrein van vermaak, waaraan behoefte is. Spreker wil de zaak wel ernstig onder de oogen zien, maar niet op de manier van de hoeren Thiol en Modoo. De VOORZITTER ziet do verwer ping van liet voorstel van B cn VV. aankomen en aanneming van de mo tie-Van de Kamp. Maar wat moet het hoofd der politie dan doen 7 Mag hij dezen winter dan geen toestemming geven tot dergelijke vermakelijkhe den 7 Spreker gelooft, met den hoer Kley- nenberg, dat men een dergelijk ge bouw noodig heeft. De heer VAN DE KAMP geeft toe, dat B. en W. wel rekening hielden met de belangen van de omwonenden, maar toch niet zóó, als adressanten wilden. Spreker wil met zijn voorstel aan het Hoofd van de Politie een vinger wijzing geven, om geen toestemming meer te geven tot dergelijke festivi teiten in den tuin. roep De concerten ook 7). heer VAN DE KAMP, antwoor dende, zegt, dat een symphonie van Beethoven iets ander» 1», dan een la waai van een draaiorgel en een gr oo iram sedurend» vier uren. toepassing va den exploitan toesteken. Spreker wenscht loei 11 maar hij wil den de reddende hand toe De VOORZITTER verklaart dat hij, als Hoofd van de Politie, niet zoover kan gaan als de heer Van de Kamp wil, daar hij als Hoofd der Politie alleen toestemming kan weigeren op grond van art. 188 dor gemcente-wef (vreos voor verstoring van rust en openbare orde). Verder zal spreker niet kunnen gaan. De heer VAN DE KAMP merkt op, dat hij dit ook niet wil. Men moet welwillend zijn tegen de onderne mers. Daarom moet men langzaam aan te werk gaan De heer THIEL zegt, dut door aan neming vnn het voorstel-Van de Kamp niets wordt beslist over de exploitatie in het Brongebouw. Overigons Ls de kwestie van de ver gunning door het Hoofd dor Politie geheel los van de kwestie van de ver- gunning op grond der erfpachts-voor waarden. Do heer KLEYNENBERG meent, dat geen dei' omwonenden don on dergang van het Brongebouw wil. Maar men wenscht niet die akelige muziek en niot het rondtrekken dier woeste horden bij de ommegangen. Het voorstel van B. en W. werd verworpen. Vóór waren de heeren Loosjes, Do Breuk en Kruseman. Daarna werd het voorstel-Van de Kamp zonden1 hoofdelijke 6teminmg aangenomen. In beide gevallen bleven de heeren Van Styrum en Rinkema buiten stem- PUNT 7. B. en W. stellen voor goed te keu ren ontworp-uitbreidingsplan voor de gronden tusschen Klevoirlaiam en Kle verpark. Aldus wordt besloten. PUNT 8. B. en W. stellen voor, de keibestra ting in het westelijk gedeelte van den Burgwal, tusschen Hagestraat en An- toniostrnat te vervangen door een klinkerbestrating, in verband met een verzoek van J. Oploo e. a., om de noordzijde van den Burgwal te ver beteren, Wordt aangenomen. uilen n goed doen niliien, goed gevoelen en goed houden Deze vrienden van bet gezin rijn geheel samengesteld uit Medicinale brulden en zijn gegarandeerd vrij van Kwik en an dere vergiftige bcstanddeelen. Zij zuiveren de maag en in gewanden, versterken het geheele zenuwgestel en geven veer kracht en weerstand aan de spieren. BEECHAM S PILLEN hebben hun roem meetr dan zestig jaar gehandhaafd zonder het publiceeren van getuigschriften. Ouders bevelen ze hunne kinderen aan: vrienden bevelen ze elkander aan, en BEE- CHAM'S PILLEN BEVELEN ZICH ZELF AAN, 6.000.000 D00ZEN W0KDE» JAARLIJKS VERKOCHT. Bereid door THOMAS BEECHAM, St.-Helens, Lancashire, England. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van 0.75 (56 pillen) en van f 1.75 168 pillen), bij zes doozen te gelijk 4.25 en f 10.en bij den Vertegenwoordiger van Th. BEECHAM, Overtoom 341, Amsterdam Kunstmatigs Apanta18' st. DracbsngusJle11 Emser15 Facblngtn15 Frans Jozef B. W18' et Vlohy25 Victoriau Wllüungon25 ALLES PER LITERSCHROEFFLESOH. W. inzake de Amstordamsche PUNT 9. Voorstel van gronden aan vaart. (Het Toadsstuk betreffende dit punt is nog niet verschenen). Wordt aangehouden. PUNT 10. In de vacaturc-Dr. M. Greshoff beveelt de Plaatselijke Schoolcom missie voor het 1. o. aan Dr. J. M. A. van Schuylenburch en Dr. A. A. G. Land. Benoemd wordt Dr. J. M. A, van Schuylenburch. PUNT 11. B. en W. bevelen aan voor leeraar in dc wis- en natuurkunde aan de H. 3. niet 6-jarigen cursus in de va cature-Van Mourik Broekman: lo. Dr. N. Bakker, te Ti el, en 2o. Dr. H. B. A. Boekwinkel te Leeuwarden. Benoemd wordt Dr. N. Bakker. PUNT 12. B. en W. dragen den heer C. Sorgdrager voor als directeur van de gereorganiseerde Arbeidsbeurs op een wedde van f 800, met ingang van' 1 Januari l.L De heer C. Sorgdrager wordt be noemd. PUNT 13. B. en W. dragen voor ter benoe ming van een plaatsvervangend hoofd aan school No .2 voor M. U. L. O. den lieer T. Messchaert, onderwij le aan de 7de klasse dier school. B. en W. konden niet voldoen aan het voorschjft om eon voordracht van 3 personen op te maken, daar op de voordracht slechts mogen voorkomen de namen van de onderwijzers, die een hoogere klasse dan de zesde werkzaam zijn. Aan de M. U. L. O.-school no. 2 nu is nog enkel maar een zevende en geen hoogere klasse- Benoemd wordt de heer T. Mes- schaert. PUNT 14. B. en W. hebben voor de benoeming van opzichter over de al gemeen e be graafplaats de volgende aanbeveling ingediend: 1, E. Winkelman, chef op een bloe misterij en booirürweekerij te En schedé, 2. J. D. Boerkoel Az., booro- kweeker en bloemist te Onstwedde en 3. J. A. Vermeulen, tuinman-grafma ker te Leiden. De heer VAN DE KAMP vraagt naar aanleiding van do benoeming van een onrichter van de Begraaf plaats. om ln den vervolge meer re kening met Haarlemmers t© houden. Men moet niet volgen het voorbeeld van de Maatschappij Nederland, die haar booten en de Amsterdamsche tram, die haar tramkaartjes uit het Buitenland betrekt. Waarom moet Haarlem z'n doodgraver nu van bui ten halen? De VOORZITTER merkt op, dat B. en W. geen rekening houden met de kwestie of de sollicitanten al dan niet Haarlemmer zijn, maar alleen daarmee, of zij geschikt zijn voor die betrekking of niet. Benoemd wordt de heer E. Winkel man met 13 stemmen. heer J. D. Boerkoel verkreeg 8 «temmen; de heer J. A. Vermeulen de heer Snijders 1 «ten), terwijl één slem in blanco was. Daarna wordt de vergadering te kwart over dtrleto gesloten. YerkriJgbsar bij D L. KEUR, Apotheker, Zijlstraat 73, Iel. 448 Met het oog op de zeer hooge prijzen der Roomboter, maken wil onze clientèle speciaal opmerkzaam op onze fijne BOTERSOORTEN van 627, ots., 65 ets. en 60 ets. per pond. worden zeer soiled en uiterst billijk uitgevoerd. Teven» STEMMEN VAN PIANO'» per abonnement en per keer. Pianostemmer en reparateur, KOLKSTRAAT 32 Warmo88straat 22, bij G. P. HECK. GEHEEL VRIJE ZAAL TE HUUR, voor Bruiloften en Partijen, d 12.50, met PIANO, PIANIST, KLEEDKA MERS, GLASWERK, enz. Zeer ge schikt voor repetiti&n en verg&derin- glD. P. F. STAAL, Gen. Cronjéstraat 133, Firma BLOKKER. Telefoon No. 765. AMSTERD. MUZIEK- en fNSTR.-HANOEL WARMOESSTRAAT 16, HAARLEM. Agentschap van de Snelle levering. De Stoomdrukker!) „L0UREKS COSTER" levert alle eoorten DRUKWERK.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6