NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8168. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 9 februari 19io. a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: W0L Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 T?Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente),1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant OaiïSdzTcU^bM, 'voor Haarto I I 0.37M Redac,ie en Administratie: Groote Hontstraat 53. „de omstreken en franco per post 0.45 IntfircommanaalTelefoonnnnimer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens~Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drnkkerij: Zuider Bmtenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D, Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 10 FEBRUARI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. Brongebouw: T on toonstelling van Schilderijen, 10—5 uur. De Kroon:- Voordracht door dien heer J. Sibinga Mulder, 8 uutr. Sint Bavo: Cursus ln de Katholieke geloofs- en zedenleer. Stadsnieuws Om OnsHeen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Tegen het mishandelen van Dieren" ln de rubriek Om Ons Fleem HAARLEMS KINDERKOOR. Het is een eigenaardig genot een groot kinderkoor zóó frisch en flink te hooren zingen als dat gisteravond in do concertzaal der Vereeniging weer gebeurde door Haarlems Kin derkoor onder leiding van den heer j. de Nobel. Het gezicht alleen was al de moeite waard van uit de zaal dat ruime podium geheel bezet met meisjes in haar lichte kleedjes, geflankeerd door de donkerder getinte jongensaf- deeling. En ze namen hun plaats daaT beusch niet voor niets in dat ver zeker Ik u. Wel, wel, wat kwam daar een volume klank uit die eenige honderden jonge kelen, teen dat No. 1 van 't programma: „Ferme jon gens, stoere knapen" werd ingezet. En zoo volgden nog een stuk of vier andere liederen van 't z- '.fde kaliber. Maar toch 't bleek al gauw dat het volstrekt niet om do klankmassn alleen te doen was. Want b.v. in ,,De Zilvervloot" en ,,'t Boerinnetje van voorheen" trok wel degelijk ook de fraaie en zinrijke want de heer de Nobel hecht er zeer terecht aan, zijn zangertjes vooral den zin van het gezongene te doen verslaan nuan ceering de aandacht. Zonder kleur en afwisseling in de voordracht zou dan ook zoo'n kïnderujtvoering be zwaarlijk de belangstelling van een publiek een paar uren lang kunnen gaande houden. En dat deed ze nu wel. Want de toehoorders, die de zaal flnk vulden, werden er in de® loop va.n den avond allesbehalve koe ler op in hun voldocningsbetulgin- gen. Zelfs de bij aanzienlijken rijkdom aan aardige melodieën toch wel wat erg lange - cantate „Lai- dens Strijd en Zegepraal" van A. Lij- se- werd tot aan bet einde met groote aandacht gevolgd en na elk der drie afdeelingen klonk er eon ap plaus van belang. Met niet minder geestdrift was, vóór de pauze, eon andere canfate begroet, die olf naar gedicht en muziek meer in kin derlijken geest gedacht dan Lijsen's zikaal voelen getuigende voordracht Iaat ik nog even herinneren aan zijn uitmuntend gezongen «oio „Ar me lijders" in de cantate „Leidens Strijd en Zegepraal" grooten bij val. De uitvoering van alle werken ge schiedde met begeleiding van piano, van enkele bovendien met harmoni um. Dit laatste instrument werd ver dienstelijk bespeeld door den heer J. de Jong. De goede verzorging der kla vierbegeleiding vooral in do bei de cantates zeer belangrijk en de daardoor verhoogde artistieke betee- kenis van net geheel dankten uit voerders en toehoorders aan de mu zikaliteit, en de vaardigheid van mej. Glen Oostenbroek. PHILIP LOOTS. EEN ROLSCHAATSENBAAN. De „Nieuwe Ilaarl. Courant" heeft een berichtje gehad en houdt dit tegen een ontkenning ln staande dat de baan van de Haarlemsche IJs club des zomers als rolschaatsen- baan zou worden ingericht. De voorzitter der IJsclub, Majoor T. L. van Wagtendonk, machtigt ons de beide berichten tegen te spre ken. In het bestuur weet men niets van dergelijke plannen. Het Bestuurvan het Haar lemsche Diaconessenhuia heeft het voornemen In de maand April een bazar te houden van voorwerpen van kunst en smaak, waarvan do op brengst bestemd is voor de door hen bestuurde inrichting. Verbetering van den minder gun stig financieel en toestand van de zoo nuttige instelling gaf aanleiding tot dit besluit. De medewerking van tal van da- mee is reeds verkregen, sommige winkeliers hadden de vriendelijkheid voorwerpen af te staan en steun te beloven en de directie van het Bron gebouw zei de medewerking toe. Overigens verwijzen wij naar ach terstaande advertentie Pr i ester jubilé, 21 Maart a. s. hoopt de weJeerw. heer v. Schaik, rector aan de kerk van hei Aller Heilig Hart van Jezus, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar de II. Priesterwijding ontving. Groepsverteg enwoordiging Centrale Werkplaats. Door den Chr. Bestuurdersbond worden als candidaten aanbevolen voor de groepsverkiezing, welke heden en morgen en 9 Febr.) aan de Cen trale Werkplaats der H. IJ. S. M. ge houden wordt, de heeren J. A. So- mers, zadelmaker, en K. C. Donsen, koperslager. Wiel eebroken. Gisteravond omstreeks lioLf acht brak tusschen de Langebrug en do Eendjespoortbrug een achterwiel van den zwaar-beladen vleesclivervoerwa- gen van de firma Peetoom on Van Eijk. Daar het juist op de tramrails gebeurde ondervond de E. S. M. nog ertruging. Nadat het vleesch op u., ,giuuó„ie. ,-tua^.fcb uv, t.tw.u v,, werk - mij persoonlijk veel meer een andoren wagen was overgeladen, aantrok, n.l. Cath. v. Reranes' aard gc compositie „De schoonste feest dag." Het Bloemenkoor en de Bede daaruit behoorden trouwens ook als uitvoering tot .de allerbeste oogen- blikken van den avond. De heer De Nobel heeft van dezo uitvoering als geheel, bedoel ik allo voldoe ning en eer beleefd, waarop het moei- tevol werk der voorbereiding hem aanspraak gaf. Voldoening van hun medewerking beleefden ook de beide „groote" so listen: mevr. II. S. (alt) van hier, in de plaats van do onverwachts ver hinderde mej. C. Engelblik, en de heer E. J. Hoefman, welbekend Haar- lemsch dilettant-baritonzanger. Mevr. H. S. maakte zich behal ve door hare soli in Lijsen's cantate verdienstelijk, door de voordracht van ee-nigo aardige Hollandsche lie dekens: Zweers Schlpporinneke, Pij- zel's Uitvliegen en Een vrouw ken gezwind te spinnen zat van Antheu- nis. Zij had reden om over haar suc- cès tevreden te zijn. Do heen- Hoefman amuseerde zijn Jeugdig auditorium door liet verhaal werd do defecte wagen op den Kam persingel neergezet, waar hij heden morgen door een smid werd wegge haald. Hoogor beroep. Hoog©* beroep is aangeteekend door H. P. van M., te Bloeiuendaal, den chauffeur, die onlangs door het kan tongerecht te Haarlem werd veroor deeld tot betaling van 20 boete subs. 7 dagen hechtenis, wegens het met zijn automobiel in verkeeide richting uitwijken, terwijl hij tevens werd ver oordeeld tot betaling van 20, als schadevergoeding aan do Electrische Spoorweg Maatschappij, omdat hij door het verkeerd uitwijken een rij tuig had beschadigd. Ook de ambtenaar van het openbaar ministerie toekende hooger beroep aan. Nationale Bloemt n-T e n- toonstelling. Aangezien uit de voorloopig ont vangen opgaven van inzendingen voor de tentoonstellingen gebleken is, dat de in de gebouwen beschikbare plaatsruimte te nauwernood voldoen de zal zijn, heeft het hoofdbestuur vau de Algenieene Vereeniging voor Bloembollencultuur bekend gemaakt, dat de termijnen voor opgave van in- van dien lastigen Frits, die maar metzendingen vroeger zullen worden ge- geweld op zolder wou slapen, en van sloten dan in hot programma bepaald, dien slimmen reiziger een en an- «a wel voor d« eerste tijdelijke ten- Jer uil mijn kinderbundel ZaKiriae 19 Februari, r, I J voor de tweede tijdelijke tentoonstel morgen. Ook hij vond, door zijd hing. op Zaterdag 12 Maart, mooie warme stem en zijn van mu-1 Van 't Kantongerecht DRANKVERKOOP ZONDER VER GUNNING. Een bakker te LI muiden, die er te vens een verlof zaak op na hield, stond hedenmorgen terecht wegens 't in huis hebben van een belangrijke hoeveelheid sterken drank. Beklaag de beweerde dat hij de vlsschers, die bij hem afrekenen kwamen, steeds een glaasje jenever of brandewijn aanbood. Dat was den menschen aan genaam, en zijn klanten moeet hij natuurlijk behouden, tot lederen prijs. De kantonrechter meende, dat hij zijn klanten wel een kopje kof fie of anders 1 van de rekening kon aanbieden, maar beklaagde zei, dat de vlsschers daarmee niet tevre den zouden' zijn. Evenwel, de ambte naar van 't O. M. achtte deze ver klaring niet bijzonder geloofwaardig: beklaagde toch heeft bij het voorloo pig onderzoek verklaard., dat hij ook wel drank tegen betaling verstrekte, en daarbij is de hoeveelheid, die hij thuis had, veel te groot, om zoo nu en dan eens aan klanten verschonken te worden. Omdat vele IJmuldensche winkeliers zoo handelen, en dikwljls vrij groote hoeveelheden sterken draDk in hun woning hebben, meen de spreker een niet al te geringe sbraf te moeten vragen. De eisch luidde 30 boete of 15 da gen hechtenis. UITWIJKEN NAAR RECHTS. Te Bennebroek reed op zekeren dag een verhuiswagen tegen een rijtuig aan, dat met één paard bespannen was, waardoor 't leinoen van dit rij tuig brak. De fout bleek te liggen aan den bestuurder' van den verhuis wagen, die niet ver genoeg naar rechts uitgehaald heeft. Nog wel 75 c M. had hij kunnen uithalen. I klaagde beweerde niet verder uit durven wijken, ton eerste omdat de weg zoo glad was, en tien tweede omdat hij met een boven Last reed Do getuigen hebben hiervan evenwel niets gezien, en van gladheid ook volstrekt geen last gehad. De ambtenaar van 't O. M. meende, dat dergelijke handelingen goed be straft dienen te worden, en eisch te 10 boete subs. 2 dagen hechtenis. Verder werden nog vele leerplicht wet-overtredingen behandeld. Tegen alle overtreders werd een kleine geldboete geeischt. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan H. M., te Schoten, overtreding der Woningwet, 5 boete of drie dagen hechtenis. J. G. C. S., te n.iarlem, en zes an deren, overtreding Jachtwet, 7 dagen hechtenis, en 10 boete of vier dagen hechtenis. J. O te Velsen, overtreding Drank wet, 25 boete of 10 dagen hechten ia A. J. A., te Bennebroek, en C. L. v. D„ te Haarlemmermeer, overtreding Wapenwet,, No. 1 f 1 boete of een dag hechtenis, no. 2 10 boete of vijf da gen hechtenis. if. S., te Haarlem, overtreding Bo- terwet, 3 boete of drie dagen hech tenis. W. B. en M. P., YV., te Haarlem, overtreding Arbeidswet, No. 1 0 50 boete of 1 dag hechtenis, No. 2 vrijge sproken. R. I. v. d. M., te Haarlem, overtre ding Algemeen Reglement Y'ervoer, vrijgesproken. C. v. d. K., te Beverwijk, en twee anderen, in dronkenschap de orde verstoren, 6 boete of vijf dagen hechtenis, en 3 boete of vijf dagen hechtenis, en II. T., te Beverwijk, vrijgesproken. J. D., te Schalkwijk, het vervoer door dieren op kwellende wijze doen plaats hebben, 5 boete of drie dagen hechtenis. A. B. H., te Haarlem, straatschen derij, ƒ3 boete of drie dagen hech tenis. A. P., te 's-Gravenhage, en 18 an deren, loopen op verboden grond, 10 boete of drie dagen hechtenis, 5 boe te of drie dagen hechtenis, eD 3 boe te of drie dagen hechtenis. S. v. d. S., te Haarlem, overtreding Vleeschverordening Haarlem, 25 boe te of 5 dagen hechtenis. J. G. T,, te Haarlem, en 5 andoren, overtreding Politieverordening Haar lem, no. 1/2 boots of een dag hech tenis, de anderen 1 boete of een dag hechtenis. B. van D., te Haarlem, overtreding Provinciaal Reglement, ƒ2 boete of twee dagen hechtenis. K. S., te Haarlem, en 19 anderen. drie dagen twee of een rijden zonder licht, 1 boete of een dag hechtenis. Voorts werden er nog 15 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 7 boete of drie dagen hechtenis, 5 boete of hechtenis, 2 boete of hechtenis, en 1 boete hechtenis. L 1 g h a 1 f o n d Bij de onlangs gehouden jaarver gadering der Schilders- en Beihan- gersvereemglng Hulp lenigt den Nood, is besloten aan het Llghal- fonds van de Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose te Haarlem, dit jaasr 10 uit de kas te verleenen. D e H o 11 an d s ch e Crediet- en Depoatobank, firma Mees Ritse- ma alhier, is voornemens te Aals meer een filiaal to vestigen.' KalieDjompo. De Staatscourant bevat de Konink lijke goedkeuring op een wijziging in de statuten der naamlooze vennoot schap Cultuur-maatschappij „Kalie Djompo", te Haarlem. Arbeid hervat. Hedenmorgen hebben de werklie den, bezig aan de werkzaamheden voor uitbreiding der Centrale Werk plaats, den arbeid weer hervat, daar gisteren het hun toekomende loon is uitgekeerd. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Binnenland Uit de Omstreken SCHOTEN. De collecte voor het lighalfonds, ter gelegenheid van de grammophoon uitvoering alhier, heeft maar 1.45 opgebracht. De ontwerper van plan is daarover ontmoedigd en zal nu een dergelijke uitvoering organi- seeren, waaraan hij een verloting zal verbinden. AERDENÜOUT. De welbekende, prachtig gelegen villa de Olm aan de Nicolaas Beets- laan. voorheen Drakenlaan alhier is aangekocht door den heer M. A. Roze laar, van Amsterdam HAARLEMMERMEER. Schapen moord. Na eenïgen tijd rust, doen de hon den weer eens van zich spreken. Bij den landbouwer Van Stein, aan den Sloterweg, nabij Huigsloot, hebben honden des nachts twee schapen doodgebeten en verschillenden ande ren schapen zooveel wol uitgeplukt, dat het land er als 't ware mede be zaaid was. De eigenaars der honden zijn ook nu weer onbekend gebleven. Gistermorgen waren bij den land bouwer De J., te Nieuw-Vcnnep twee honden in de weide, en hadden reeds een schaap te pakken. De J. had het gelukkig gezien, en kon het beest ont zetten. Deze honden zijn bekend, zoo dat de eigenaars er wel meer van zullen hooren, omdat De J. o. a. door het jagen der honden toch nog schade heeft bekomen. Gegund. Het bouwen van een consistorie kamer en kosterswoning bij en voor rekening van de Chr. Geref. Kerk te Nieuw-Venriep is gegund aan den aannemer M. van Dam, aldaar. Door het schrikken van 't paard, is de landbouwer J. Lammerts met paard en tilbury ln do vrij diepe Kruisvaart te Hoofddorp terecht ge komen. L. wist zich spoedig op het droge te werken en tijdig was genoeg zame hulp aanwezig, om ook het. paard te roeiden, wat eindelijk geluk te. De wagen kreeg weinig schade. SLOTEN. De VT ij e voorjaarspaardenmarkt vanwege de alhier bestaande afdoe- ling der IIoll. Maatschappij van Landbouw zal worden gehouden op 1 Maart a.s. Bij den veehouder De Jong, aan den Uitweg, is een rund aan miltvuur gestorven de wettelijke voorschriften zuilen worden toegepast. UITGEEST. Door de® heer F. C. Bakker, te Den Helder, wordt bij den Raad dezer ge meente een verzoek Ingediend voor de concessie van een steenkolengasfa- hrlek. IJMUIDEN. Bij Koninklijk besluit is de heer J. Caret alhier met ingang von 16 Fe bruari benoemd tot onderhavenmees ter bij de visschorshaven. J. L. PIER SON. Te Nijmegen overleed in den ouder dom van bijna 59 Jaren de heer J- L. Pierson, oud-ingenieur le klasse van den waterstaat ln Indlë. De overlede ne had een werkzaam aaiideel in de Solo-volleiwerken. Sedert zijn vesti ging te Nijmegen werd. hij al spoedig tot Gemeenteraadslid gekozen en was ook voorzitter van de Gezondheids commissie. CONGRES. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft het Beschermheerschap aan vaard over het congres van het „In- stitut International de Statisüque", dal te 's-Gravenhage zal worden ge houden i- de maand. September van het Jaar 1911. INSTITUUT VAN LANDBOUW KUNDIGEN. Naar gemeld wordt heeft de buiten ge wcuie vergadering van het Neder! Instituut van Landbouwkundigen, te Utrecht gehouden, met groote m dorheid van stemmen overeenkom stig de uitbreidings- en reorganisa tievoorstellen van het bestuur be sloten. Terwijl het Instituut zelf, waairbij als lid slechts landbouwkundigen in den zin der wet en bezitters van de middelbare akte in Land-, Tuin- en Boschbouwkunde kunnen toetreden, zich voortaan zal beperken tot werk zaamheden van maatschappelijken aard, zullen onder patronaat van het Instituut Uvee afzonderlijke stich tingen of instellingen in het leven geroepen worden, waarvan het lid maatschap niet aan het bezit van di ploma's zal gebonden zijn en waar van dus ook anderen dan de noemde personen, mannen van we tenschap en mannen der praktijk, lid zullen kunnen worden. a. Tot het behandelen van vraag stukken van landbouwwetenschappe- lijken aard, wat lot dusverre tot de werkzaamheden van het Instituut zelf behoort heeft, zal eene weten schappelijke stichting in het leven geroepen worden, onderverdeeld secüe's voor akkerbouw, boschbouw, Indische cultures, landhuishoudkun de tuinbouw, veeteelt, zuivelberei ding enz., terwijl ook congres verga- deringen zullen kunnen gehouden worden. "b. Eene tweede stichting, voer kelijke werkzaamheden welke zich zal belasten met het uitgeven van een orgaan, met het in t leven roepen van een plaatsings- en informatie bureau en mot het orgnniseeren van excursies. Nog wordt gemeld, dat ar onder handelingen gevoerd worden tus schen het bestuur van het Instituut en dat van eene andere corporatie landbouwgebied hier te lande, ten doel hebbende mogelijk te maken dat laatstgenoemd lichaam zich in de bo ven onder b genoemde Instelling in zijn geheel zoL kunnen oplossen. BRANDEN. Gister Is afgebrand het huls van den arbeider J. Laan te Hempolder. Niets was verzekerd. Door onbekende oorzaak ontstemd te/and in het bovenhuis van perceel 54 aan de Oostslootstraat te Helder, )>ewoond door de wed. Van der YVeerd. Door spoedige hulp wist men den vrij ernsügen brand le bedwin gen. De inboedel bekwam veel water schade. Huis en inboedel waren ver zekerd. POGING TOT VERGIFTIGING ZIJNER VROUW. Door de marechaussee van Breda is in zijn woning aan het Duitenhuis, gemeente Princenhage, gearresteerd zekere J. V., wissellooper bij een kas sier te Breda. V. wordt verdacht, ge loogd te hebben, zijne vrouw te ver giftigen, door haar uit een fleechje 5 0cht te doen gebruiken, waarin strychnine gevonden is. Dezer dagen thuis komende, zeide hij, dat hii weer uitging en bood zijne vrouw een fleschje aan, om daaruit een glaasje te nemen. De vrouw, don- kende, dat het sterke drank was, proefde er van, toen hij vertrokken was, doch daar er oen vreemde smaak aan was, spuwde ze liet uit. Een hond je likte er aan en bleef op de plaats dood. De vrouw begon zich onwel te gevoelen en liep het huis uit om hulp te zoeken. Het vocht uit het fleschje Is onder zocht en bevatte strychnine, zoodat het wel een wonder mag heeten, dat de vrouw niet onmiddellijk een lijk was. Bij arrestatie van den verdachte, werd nog een flesch op hem bevon den, waarin strychnine aanwezig was. WEER EEN VROUW IN BRAND. In hare woning aan de Helmc-r- straat 10 te Rotterdam is een 40-Jarige vrouw door aanraking met een bran dende petroleumlamp in brand ge raakt. Na door de brandweer voor loopig verbonden te zijn, is zij ln le vensgevaarlijken toestand naar liet Ziekenhuis vervoerd OYTSRSTROOMING IN FRANKRIJK Nog is bij het comité tot het verlee- nen van steun aan de slachtoffers der overstroomingen ln Frankrijk t« Amsterdam ingekomen aan giften ƒ2148.75, makende een totaal van f25,265,75. EEN KRUISBEELD VOOR HET VREDESPALEIS. Uit Buenos-Ayres wordt aan den „Osservatore Romano" gemeld, dat de regecring dar Argentijnsche repu bliek een kruisbeeld ten geschenke zal geve® voor de groote vergader zaal van het Vredespaleis. Het denk beeld daartoe ls uitgegaan van da Y'ereen-iging „Pro Pace" (Voor den Vrede), die haar zetel heeft te Bue nos Ayree. Het knulsbeeld aal een getrouwe nabootsing zijn van dat, hetwelk werd opgericht op een dar hoogste toppen van de Cordilleras do los Andes als gedachtenis aan het tusschen Argentinië en ChRi geslo ten vredesverdrag. Bij besluit van den president der Argentijnsche re publiek, is voor dit doel aan de ge noemde vereeniging de som van GQ00 pesos of wel 15000 gulden geschonken. STAATSCOMMISSIE VOOR DEN LANDBOUW. De Staatscommissie voor den Land bouw heeft een commissie benoemd om een onderzoek in te stellen naaf den toestand van het landbouwkre diet hier te lande en naar de midde len tot verbetering daarvan. Deze commissie bestaat uit de heeren Wes- terdijk, voorzitter. De Boer, Y'erheg- gen en Smid, leden der Staatscom missie .alsmede uit de assessoren «Ir. Bos, lid dor Tweede Kamer, De Hoop Scheffer, directeur der Ned. Bank, Du Bois, directeur der Postspaarbank, Löhnis. inspecteur van den landbouw en v. d. Marck, geestelijk adviseur der Centrale Boerenleenbank te Eind hoven. LIBERALE UNIE. Ter vergadering van de Liberale Unie, 27 Februari 1909 te Amsterdam gehouden, weird een commissie be noemd tot herziening van het her vorm in gsprogram. Ze bestond uit da heeren: mr. R J. H. Patijn, mr.. Schim van der Loef, prof. mr. G. A. van Hamel, Joh. H. Koert, K. Eland en D. J. van Houten. De TeL verneemt, dat de commis sie met haar arbeid nagenoeg gereed is, en nog voor de algemeene verga dering, die in elk geval dit voorjaar zal gehouden worden, de door haar gewenschte wijzigingen bij het hoofd bestuur zal Indienen. DINER. De vice-president van den Raad van State, jhr. mr. Van S wind ere®, he-ef'. heden aan een diner ten zijnent ge- noodigd Z. K .H. den Prii>6 der Ne derlanden en de overige leden von den Raad van State, z com ede de re ferendariseen en de commiezen van Staat bij dit hooge college. EEN WARE WATERSNOOD. Men meldt aan de Tel.: Reeds sinds maanden heeft ook de Noordwesthoek van Overijssel een ware watersnood. In hoofdzaak is de geteisterde streek onder het water schap Vollenhove. In dit waterschap, Is een treurige waterafvoer, die al leen bij Oostenwind goed werkt door duikers; anders hoopt zich het wa ter, ook uit Drente, in dit water schap op. Woensdagavond was er een verga dering bijeen, aan het eind van het Steenwijker Diep, waar de heer Duy- maer van Twist, lid von de Tweede Kamer, vertegenwoordiger voor dit district, ais spreker optrad, en den weg aanwees, waarlangs op den duur kans op betere waterafvoer zou komen. Voorts zijn op verschillende nlaat-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1