NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27© Jaargang. No. 8173. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen.dinsdag 15 februari 1910* A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden» ^3:M' Van regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Vcor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente),1.30 /z, Advertentl5n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsingi Franco per post door Nederland1.65 60 Cts. voor 3 plaatsingen k contant SS zT^k'd, voor Haarlem" 037M Re<"'Ct"! Adn,inistratie: Groote Hou,stra!" 53' de omstreken en franco per post ,0.45 IntercommunaalTeIefoonnamraerderRedacÜe600en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerijt Zuider Buitenspaarne 6. Teletoonnummer 122. ~Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. -DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 16 FEBRUARI. Gemeenteraadsvergadering, 1-J u. Schouwburg; Het klokje van. den Muizenoor, 7 1/2 uur. Brongebuuw: Rolschaatsenbaan, geopend van 2 toi 5 en van 8 tot 11 u. Stadsnieuws Industri e-B ank. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde wijziging in de sta tuten der naainlooze vennootschap: Industrie-Bank, te Haarlem. Metdeautouit. Den Hen Juli j.L was er zeilwed strijd op don Amstel te Amsterdam. Een deelnemer aan dezen wedstrijd, tevens gelukkig bezitter van een au tomobiel, had zijn mede aldaar aan wezigen chauffeur 's middags om 12 uur last gegeven met de auto naar de garage te gaan, en om half twee te rug te komen. In plaats van hieraan le voldoen, heeft hij met den stal jongen een uitstapje gemaakt naar Haarlem. Bij zijn vertrek uit Haarlem heeft hij echter zoo woest door de Amster- idanr -'ie poort en over de hrug aldaar gereden, dat zelfs eeuige personen op de leuning der hrug moesten vluchten voor lijfsbehoud. Hoewel de auto naar Amsterdam door snorde, kon het nummer toch opgenomen en proces-verbaal opge maakt worden. Na lang zoeken mocht het dex po litie eindelijk gelukken den cliauf- frnr en ziin makker te vinden. Toen de patroon bij liet onderzoek hoorde wat er gebeuld was, werden chauffeur en staljongen ontslagen. Ook bleek nog dat de heeren 's a\onda nogmaals naai- Haarlem waren go- tuft, en toen met kennissen hadden getoerd. Bovendien zal de chauffeur zich voor het kantongerecht alhier heb ben te verantwoorden voor zijn woest rijden. Roode Karei. Gisterenmiddag kwam de „sports man", die in zijn Amsterdamschen kring als „Roode Kareibekend staat, te dezer stede aan. De man is, zooals we reeds gisteren meldden, gehou den met een blok aan zijn rechter been van Amsterdam naar Parijs te wandelen, wil hij ten minste niet do paar honderd gulden verspelen, om welk bedrag de weddenschap is aan gegaan. Bij den Commissaris van Politie van iedere gemeente, waardoor hem zijn weg voert, moet hij zijn boekje laten afstempelen, tem bewijze dat hij werkelijk de geheelo route afgereisd heeft. Ansinchikaarten worden door hem verkocht om op reis in zijn derhoud te voorzien. Bij Brinkmann legde hij nog even aan om zich na do lange wandeling wai te verkwikken en nieuwe krach ten ij verzamelen voor de komende uren. Een groote menigte vergezelde don zonderlingen wandelaar op zijn sclxredeu. ORGELBESPELING fn do Groote of St. Bavokerk te Haar lem, op Donderdag 17 Februari 1910, des namiddags van 2 tot 3 uur, dooi den heer VV. Ezernian. Programma No. 1 Preludium en Fuga (Cls- moll), Max Reger. No. 2. Trauermarsch, Beethoven. No 3. Sonate, O. Dienel. a. Allegro maestoso. b. Solemn March. c. Allegretto. No. 4. Ostein, II. Claus. No. 5. Aria Litaneij, Schubert Verlof Drankwet. B. en W. brengen ter kennis, dat is (lngekomen een verzoekschrift van A. •Snaas, om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudendeu drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter filaatse van verkoop in het beneden- olcaal van het perceel aan de Ge dempte Oude Gracht No. 156. HET T00NEEL VOORDRACHTEN VAN ALBERT VOGEL. Het Selderfeest is het Paaschfeest dor Joden. 't Wordt nog gevierd met den cul tus van dern ouden Israëli tlschen godsdienst: met bet gebruik van on gezuurd brood en met wijn, en de deur van het huis laat men aan staan, opdat, wanneer de Messias mocht komen, hij deze niet gesloten vindt. In de orthodoxe Joodscbe huishou dens wordt de Seider nog trouw ge houden. En daar een der mooie ei genaardigheden van het Joodsche fa milieleven, dat zeer ontwikkeld ls, de hechtheid van den gozinsband is, vereenigen zich op den Seideravond alle leden van hot gezin aan de ge dekte Seidertalel. Albert Vogel heeft nu gisteren een trcurigen Seideravond in een door ongeluk getroffen Joodsch gezin in monoloogvorm weergegeven. Een oude Jood is bezig de Seider- tafel te dekken. Maar welk een ver schil met vroeger! Eertijds zaten zij met hun zessen aan: hij. zijn vrouw en vier kinderen. En nu zijn zijne kinderen heen. Jozef is getrouwd, houdt den Sabbath niet eens meer, rookt op dien dag zelfs, loopt in mooie kleeiren; Roosje is heengetrok ken, waarheen?; Essie is den slechten weg opgegaan, komt ook niet meer thuis; en Daniël eenmaal zijn trots en van wien hij een geleerde had wil len maken, evenals zijn grootvader was, is socialist geworden. Zijn kinderen komen dus niet meer ln don familiekring het Selderfeest vieren. Nu is hij alleen met zijn vrouw, die echter ziek in de bedstee ligt en niet op kan staan. Zoo scharrelt de oude Jood alleen door de kamer om de tafel te dek ken. Maar telkens komen de straal jongens uit de buurt aan de bel trek ken, den ouden man plagen, die dan woedend wordt en eindelijk weer doorgaat met zijn tafel. Een mooi trekje in dezen monoloog van Curry van Brughen is, dat, of schoon de oude vader weet, dat zijn kinderen op dit feest niet komen zul len, hij toch voor ieder hunner een stoel bij schuift aan de Seidertafel, en, terwijl hij dit doet, hen allen nog eens herdenkt. Eindelijk is de tafel voor het Sel- dermaal gereed; hij schenkt zich den wijn Ln, zal drinken, spreekt tot zijn zieke vrouw in de bedstee, krijgt geen antwoord meer, gaat kijken... gestorven is zij op den Seideravond. Geknakt valt de oude Jood neer, nu ia hij werkelijk alleen in het leven, verlaten en op. Albeit Vogel had een mooi type van een ouden, gebogen, door leed goknakten Jood gemaakt, en hij heeft het goed volgehouden ook. Carry van Brughen heeft in dezen monoloog een loon van warme liefde voor het Joodsche leven met zijn oude eer biedwaardige gebruiken en het hoog houden van het familieleven weten te leggen. Eu 't Ls Vogel gelukt dien toon er in te honden. Men voelt er iets warms en Innigs In. Alleen het rochelen van den ouden man was niet fraai, ja, eerder onsmakelijk van geluid. Technisch ls het niet gemakkelijk voor een acteur oan geheel alleen eon langen tijd het tujiieei te vullen; maar de schrijfster en Vogel hebben dezo moeilijkheid tamelijk goed opge lost door den man telkens naar de bed. stee te laten loopen om met de zieke vrouw te praten, door hem tusschen do kast en de tafel te laten heen en weer loopen, en door hem een paar maal naar buiten te laten gaan als de jongens hem komen plagen. Dat vult het tooneel wat en breekt de eentonigheid van aldoor een en den zelfden man op de planken te zien. Enkele malen viel Vogel met zijn geluid uit den toonaard van de ma nier van spreken van een ouden Jood, b.v. als hij buiten de deur de ben gels verdrijft en nascheldt. Dan hoor de men in zijn stem reanenicensies aan de geluiden von Starkadd of Oe dipus. Dit euvel n.l. H er „uit"' zijn met zijn geluld kwam nog veelvuldl- ger voor Jn zijn oars te voordracht: „De Maecenas", het varhaal van een Jong artist, die bij een Maecenas aan tafel wordt genoodigd en dan in zijn gastheer den man ontdekt, die het huwelijksleven van zijn vader en moeder verwoest heeft, een monoloog in een vlotten toon geschreven, vol spanning en eindigend in een hem opwindende climax van hartstocht. Daarin hoorden we telkens een ge luid in de stem van Vogel, dat niet den spreektoon van dit verhaal te pas kwam; meermalen was hij er daardoor uit. We hoorden iets mompelen van nieuwe plannen van Vogel. Zoo zou 't niet geheel onmogelijk wezen, dat hij ln samenwerking met de leden der letterlievende vereeniging „Qre- mer" een opvoering van Oedipus" zou gaan ondernemen. En er werd zelfs gefluisterd, dat Julia van Lier- Cuypers dan mischicn de Jocasta zou spelen. Zou 't waar wezen? FRANS NETSCHER. Electr. S oorw eg-Mij. Gednrende hei jaar 1909 bedroeg bet aantal vervoerde passagiers op de ver schillende lijnen: Amsterdam-HaarlemZandvoort 1.907.334Ceintuurbaan ie Haarlem 1.134 254 Haarlem—Bloemendaal 817.832. Totaal 4.159-420. De ontvangsten per dagkilometer i bedroegen I Lijn Amsterdam—Haarlem—Zand- 1 voort 40,77 1/2; Ceintuurbaan te Haarlem 33.98 1/2: Lijn Haarlem— Bloemendaal 41.83 1/2. Gedurende de maand. Januari 1910 bedroeg het aantal vervoerde passa giers op de verschillende lijnen Amsterdam—HaarlemZasidvoort 122.904Ceintuurbaan te Haarlem 124.043Haarlem—Bloemendaal 62.120. Totaal 309.137. Do ontvangsten per dagkilometer beuroegen Lijn AmsterdamHaarlemZand- voori 27,97 1/2Ceintuurbaan te Haarlem 35,34; Lijn Haarlem Bloemendaal 39.321/2. Faillissemen ten. Door de Axr. Rechtbank alhier is bij vonnis van 15 Februari 1910 iu slunt van faillissement verklaard A. Huisman, winkelier te Zaandam. Rechter-commi&saris Mr. H. van Loghom de Josselin de Jong. I Door de Rechtbank zijn gehomolo- geerd: I lo. het accoord van 15 ln het faillissement van P. Stuurman, krui denier te Zaandam 2o. het accoord van 8 boven 11- I quidatie in het faillissement van H. Bos, winkelier in damesmode-artike len, wonende te Purmerend. Ziekenfonds. In de gisteravond gehouden verga dering van het Ziekenfonds „Onder Ons", bestaande uit personeel van do Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. werden respectievelijk tot secretaris en penningmeester herkozen de hoe ren A. Hulshof en W. de Geest. Uit de uitgebrachte verslagen bleek, dat do vereeniging in een bloeienden toe stand verkeert. Het kassaldo van den bedroeg 547. BOOME-KLACHT. Wij ontvangen het volgende sonnet van een boomenliefhebber Door Haarlem's boomen kreunt een stille klacht en droevig wuiven hun gepluimde toppen. De bijl flitst knerpend door hun krulne-koppen.... kerm-krakkend valt de zware tak- kenvraebt Eu uit het hooge hout dier ruige koppen, die schudden heen-en-weer In vrecze zacht, daalt daar een bede naar den man, die wacht en dieiet de wortels met bijl-ker vend kloppen. De duizend, die in Haarlem over bleven, Zij slaken saAm 'n bede, eensgezind; Hun smeeken is: Ay, neem nog niet ons leven,... O, stuit de bijl, die neerhouwt, waar hij vindt, Wat nog niet viel ln d'oude, groene dreven en spaar ons mee, voor hem, die 't boommooi mint I Bed ankt Naai- men ons meldt, heeft de heer W. de Geest, gekozen als grocpsver- tegenwoordiger aan de Centrale Werkplaats der II. IJ. S. M., voor de ze benoemimr bedankt. Kantoor- en Handelsbe- dlenden. Op de 11de jaarvergadering van de afdeeling Haarlem der Nederlandsche Vereeniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden bleek uit het jaar verslag, dat het ledental etaticmnair wofi gebleven. Een lezing door den beer T. Verschoor, accountant hier ter stede, ging niet door. De heer Baas uit Zaandam betoogde in eer. propagandistische rede het nut van samenwerking en wekte op tot aan sluiting. J u b 11 Heden vierde de Zeer Eerw. Heer TI. Th. A. van Dam, secretaris van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, zijn 12 1/2-Jarig priesterjubileum. De jubilaris is sedert 1898, na een Jaar lang kapelaan te zijn geweest te Oegstgcest, als searetairis werkzaam. Do jubilaris ondervond op dezen dag vele blijken van de hartelijkste belangstelling uit het gansche bis dom. Militaire zaken. Door den mini®ter van Oorlog Ls be paald, dat bij wijze van proef In het garnizoen Haarlem, de militaire fac teurs zullen worden afgeschaft. Aanvangende met de eerste bestel ling op den 16den dezer zullen de dienst- en andere brieven en post stukken voor de infanterie alhier in garnizoen, door een postbeambte aan de kazernewacht warden bezorgd. ANNA STRONCKKAPPEL EN MARIA PHIL1PPI. Over dit concert schrijft de verslag gever van het „Vaderland" in zeer w.\ ar dee rende woorden. Dat deze concerten overal door het publiek ten zeerste gewaardeerd wor den, bewijst, zoo schrijft men ons, de talrijke opkomst in de verschillende plaatsen Hojven wij, dat ook het kunstlievend publiek in Haarlem blijk zal geven van waardeering voor het bijzonder schooue, dat deze kunste weten ie geven. Een brutale aanval.. Dat het voor een politie-man zelfs in d'e stad niet altijd even veilig is, ondervond de rechercheur Van Zome ren dezer dagen. Vijf mannen vielen hem bij avond, toen hij in de Paar- laarsteeg liep, aan en sloegen hem op liet hoofd. Op zijn alarmsein kwam er politiehulp, waarna de aanvallers er van door gingen. Van Zomeren ontving geen letsel, alleen kreeg zijn hoed een lcelijken deuk. De brutale lieden zullen nog wel wat van het zaakje hooren. Twee hunner zijn bekend. Het zijn heer schappen, op wier burgerschap Haar lem allesbehalve roem draagt. Proces-verbaal ls opgemaakt. S. D. P. In een dezer dagen te houden ver gadering zal overgegaan worden tot ile definitieve stichting van een Haar- lemsche afdeeling der Sociaal-Demo cratische Partij. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). tlebedrijven 12 kiezers-patroons en 32 kiezers-werklieden, en op die van de Bloembollenteelt 13 en 71 kiezers-werklieden. HAARLEMMERMEER. De kapitale boerderij, eigenaar de heer R. W. Lammerts, en bewoond door H. H. Treese, in de nabijheid van Hoofddorp, ls Maandagmiddag door onbekende oorzaak door brand vernield. Uit de Omstreken vennootschap „Technisch Bureau voorheen Moens en Beek te Bloemendaal. De vennootschap heeft ten doel De overneming en voortzetting der za ken, door den heer J. II. C. Beck met wijlen den heer W. J. Bernelot Moens onder de firma Moens en Qeck te Bloemendaal gedreven. Het kapitaal der vennootschap be draagt 100.000, verdeeld in 200 aan deden van ƒ500, waarvan er 70 zijn volgestort. Tot directeur is benoemd de heer J. TI. C. Beek, te Bloemendaal, tot commissarissen zijn gekozen de hoe ren P. van Nop te Amsterdam, H. M. Schleferdecker te Bloemendaal, en H. J. M. Bernelot Moens te Heemstede. SCHOTEN. Het is der politie mogen gelukken, de vermoedelijke daders aan te hou den van de Inbraak aan de Colenso- 6lraut. Zij zijn hedenmorgen ter be schikking der justitie gesteld. Bij de inschrijving voor de open bare scholen, hebben zich 176 kinde ren aangemeld. HEEMSTEDE* Kamers van Arbeid. Op de heden vastgestelde kiezers lijsten voor de Kamara van Arbeid, komen voor: Od die voor de Confec- De levende have kon gered worden, benevens een deel van het roerend goed. Alles was tegen brandschade verzekerd. VELSEN. Bij den Raad van de gemeente Vel gen is het navolgende request ingeko men i EdelAchtbare Heeren, Den 8sten Juli 1909 werd door onze Maatschappij aan u Ingediend een adres betreffende de gelijkstelling van het tarief voor de levering van den eJectrischen 6troom voor de ge- keele gemeente Velsen. Den 2-isten December daaraanvol gende werd, na bespreking met liet college van burgemeester en wethou ders, door ons medegedeeld, dat onze Maatschappij geneigd was de tarief- gelijkstelling in te voeren onder voor waarden A. dat artikel 20 der concessie-voor waarden wordi gewijzigd, overeen komstig het le IJmuiden geldende tarief en daaruit vervalt de uitzonde ring, gemaakt voor de afdeeling IJmuiden, daar alsdan voor de hoele gemeente Velsen steeds zelfde tarief van kracht zal zijn. B. dat de concessie zal eindigen niet 1 Juli 1930. maar 31 December 1937. C. dat voor de straatverlichting een verlaagd tarief zal worden ingevoerd, als bedoeld bij ons adres van 8 Juli J.I., mits de vernieuwing der lampen voor rekening komt van de gemeente, (voor aanschaffing en het uitwisselen der lampen, het ontsteken en het doo- ven er van, stellen wij onze diensten gratis beschikbaar). Hiertegenover zou de gemeente het contract van de straatverlichting, bedoeld ln art. 19 der concessie, verlengen tot 1 Juli 1920 mocht men die verlenging niet wonschen, zoo wordt door ons ook genoegen genomen met de in de con cessie omschreven opzegging der straatverlichting van jaar tot jaar, doch zijn wij alsdan niet verplicht aan de bestaande straatverlichting, buiten het gebied dier verlichting, voor onze rekening uitbreiding te geven wel zullen die uitbreidingen door ons voor den kostenden prijs voor rekening van de gemeente moe ten worden gemaakt en verklaren wij ons bereid, bij eventueele opzegging der geheele straatverlichting, de af braak van de hiervoren genoemde uitbreidingen, voor de te taxeeren waarde van de gemeente over te ne men. Tot heden bleef ons verzoek onaf gedaan. Mocht het zijn, dat tie vernieuwing der lampen, waartegenover wij als equivalent stelden een tariefverla ging voor de straatverlichting, bij u bezwaar ontmoet, zoo zijn wij bereid do kooldraadlampenvernleuwing op den bes taanden voet voort te zetten, doch vervalt daardoor de door ons aangeboden verlaging van het tarief voor den geleverden stroom ten dien ste der straatverlichting. Het overige gedeelte van het deel C genoemd, moeten wij evenwel handhaven. Daar wij een abonnement op een nieuw soort metaaldraadlamp wen- schen ln te voeren, waarbij ook de lompenvernieuwing met een© ver hooging van slechts 10 cent per lamp per maand in het abonnement ts be grepen, zou het ons aangenaam zijn, indien op ons adres, met do later daarop gemaakte wijzigingen, spoe dig een beslissing kon worden geno men, daar wij anders genoodzaakt zouden zijn ook dat tarief weder, evenals nu met de bestaande tarie ven het geval is, Velsen 20 pCt. hoo- ger te berekenen dan IJmuiden. Met de meeste hoogachting KENNEMER EI.ECTRICITEIT- MAATSCHAPPIJ. De Directie (get.) VAN SLUIJS, (get.) F. A. SMIT KLEINE. IJMUIDEN. Rolschaatsen. Op de bovenzaal van Hotel Nommer Een alhier is een rolBchaatsenbaan geopend. Het aantal deelnemers is nog niet-groot. Jaap Eden geeft in structie. Looddief. Alhier ls door de politie aangehou den en naar het huis van bewaring te Haarlem vervoerd een timmerman, verdacht van voortdurende looddief stullen aan de in aanbouw zijnde R. K. Zusterschool. Binnenland HOFBERICHTEN. De bazaar ln de Gothische Zaal tc« behoeve van het DIaconeesenhuls Ui 's-Gravenhage, zal 23 Februari o_s: door H. M. de Koningin-Moeder wor« den HET PRINSESJE. As WIJ lezen ln de Haagsche Kronioï der „N. Gron. Ct." En daarom verheugt 't mij u leis t© kunnen vertellen van onze klein* Prinses Juliana, wat getuigt van haar zeer voorspoedige ontwikkeling. De zer dagen heeft de Prinses voor het eerst eon moeders hand gestaanzij vond het blijkbaar heerlijk en de Ko, ningin was er bijzonder door verblijd en trotsch op even zoo de Prins hij vertelde 't aan de geheele omgeving met de voldoening van eiken vader, die ontdekt dat zijn kind „op eigen beenen" kan staan. Ons Prinsesje ii ln alle opzichten een voorspoedig kind zij kent iedereen die met haar om gaat, lacht tegen vader en moeder en begint al moeite te doen om te praten, nu ja, in zuigelingentaal. DE DIEFSTAL TE LOBIT. Zooals gemeld is, werd de 20-jar:g« boekhouder der firma Peters te Lobit, onder verdenking van poging tot brandstichting en diefstal, gearres teerd en naar het huis van bewaring to Arm lie m overgebracht. Omtrenl deze zaak verneemt het Hbld. nog, dat de verdachte J. T., tijdens afwe-* zigheid van zijn patroon de misdrij ven pleegde. Hij was belast met het tellen van bankpapier. Terwijl hij hiermede bezig was, liet hij de brnn- dende petroleumlamp, welke aan het plafond hing, opzettelijk naar bene den vallen. Daardoor werd een begin van brand veroorzaakt. Om het dm schijn te doen hebben alsof al het bankpapier verbrand was, stak de boekhouder een bankbiljet van 100 aan en liet dit gedeeltelijk verbran-' den. Het oterige bankpapier bad hij in een pakje bijeengehouden en bij zich gestoken. Toen ging hij hulp ha len om het brandje te blusschen. Dit was spoedig gebeurd. De boekhouder ging met, zijn pakje bankpapier naar buis en verborg het op zijn kamer.' Zijn kostbaas had echter opgemerkt dat hij zich zonderling gedroeg en geheimzinnig deed met een pakje. Een huiszoeking bracht het vonniste bankpapier ter waarde van ƒ1600 aan het licht. SCHANDELIJKE PRAKTIJKEN. Dezer dagen vervoegde zich te Schel- lingwoude bij de Ingezetenen een per soon, die telde te IJmuiden met zijn botter E. H. 5 te zijn overstoomd waar bij zijn zoon verdronk en zijn vaar- tui-r ten Tonde ging, zoodat hij om eene geldelijke bijdrage verzocht. On bewust. kwam hij ook ten huize van den rijksveldwachter, wien hij het zelfde verhaal opdisclite. De veld wachter telefoneerde naar IJmuiden, waarbij bleek, dat er wel een Urkcr vaartuig verongelukt was, maar geen Enkhuizer. Hij geleidde daarom den man voor den burgemeester te Raus* dorp, waar hij bekende, zich valscho- lijk als den bewusten schipper te heb ben voorgedaan, en te Enkhulzen thuis t© behooren. Wegens bedelarij werd de man ter beschikking van de justitie naar Amsterdam gebracht. (De Tijd). VREEMD PRESENT. Te Zesgehuchten werd met don vastenavond door een gemaskerd© een kistje afgegeven bij een cud-ko- HonaaJ, met verzoek, dit tijdelijk te bewaren. De gemaskerde liet echter lang op zich wachten. Het kistje werd geopend en daarin lug een pas- geboren kindje, dat nu verzorgd wordt, nadat aangifte bij den burge meester Is geschied. Er wordt een streng onderzoek ingesteld. BRANDEN. Zondagavond is brand uitgebroken in het perceel aan de derde Boomlaun te Hoorn, bewoond door den heer Mathijssen. Het mocht der brandweer gelukken, het onheil tot dit perceel te beperken. De inboedel is voor het grootste gedeelte verbrand. Verzeke ring dekt de schade Het huis was pas 14 dagen bewoond, daar bet voor ongeveer een half jaar ook dooi brand werd vernield. Zondagnacht omstreeks één uur werd brand ontdekt in oen perceel aan de Diezerstraat te Zwolle, waar in hot partpluie-inagazijii van den heer Spiekerman is gevestigd. De bewoners, die zich in den eer sten slaap bevonden, konden haast

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1