NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8181. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, donderdag 24 februari 1910. a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: per drie maanden: S'Jiï Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 120 3 Haarlem van 1—5 regels /l.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der (f» Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 (gy'jr_ Cts. voor 3 plaatsingen k contant oESd zTdTgTbM, 'vo'or Haarlem' I 1 ft37M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. dit nummer bestaat uit zes bladzijden. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 25 FEBRUARL Schouwburg: Hoil. Tooaieelgez.: Een ■lot dat pakt, 8 uur. Bron gebouw:. 3e Kunstbeschouwing Kunst zij ons doel, 7 1/2—10 uur. Gebouw „De Nijverheid": Lezing door Mevr. A. de Bruijne—Uitonvijk, 8 uur Bennebroek: Raadsvergadering. OM ONS HEEN No. 1098. Brieven van het 34ste Raadslid. Aan de Kiezers. Terwijl wij afwachten, wat proft «oren en anderen zullen hebben te zeggen over de zaken, die bij den Raad aanbangig zijn, wil ik, geachte kiezers, even een aangelegenheid met u beschouwen, waarbij het koele pro za worstelt met de warme poëzie. Een uitdrukking, die ik in een vergade ring van den Raad zelf niet zou dur ven gebruiken. De collega's zouden mij er om uitlachen. Waaruit mag worden afgeleid, dat de Raaa een pro zaïsch lichaam is, wat ik dan ook wel durf bevestigen. Zag iemand ooit een talrijke vergadering een sentimentee- le beslissing nemen? Ik geloof het niet. Poëzie is in onze samenleving een quaestie van d e t a i 1, proza komt meer voor en gros. Vandaar dan ook, dat de Raad, uit meer dan drie tientallen bestaande, nuchter is, terwijl het kleino college van B. en W. aan gevoelspolitiek kan doen. omdat het een klein gezelschap is. Dat is gebleken bij de quaestie van de overneming van waterleidingsbui zen door de gemeente Heemstede. De lezer lacht over de vreemde samen voeging van gevoel en buizen. Hij heelt ongelijk. Of zei niet al de Genestet Poézie is overal. Overal, mijn vrinden, 't Is de vraag maai-, wie ze al Wie ze niet kan vindeu. Welnu, B. en W. hebben ze dan wèl weten te vinden in de Beemsteedsche waterleidingsbuizen. In de vorige Raadsvergadering werd, tot nadere toelichting, aange houden een voorstel van B. en W. om aan de gemeente Heemstede eenige waterleidingsbuizen met bijbehooren- de nieters over te doen tot den kosten- den prijs, verminderd met vijf ten hon derd, en tegelijkertijd de levering van water door die buizen te staken. Uit de toelichting, gisteren verscho nen, blijkt dat bedoeld wordt de leve ring van water in Bosch en Vaart, die tot dusver door de gemeente Haarlem geschiedde, maar die Heemstede wil voortzetten omdat het nu zelf water kan krijgen van de Amsterdamsche waterleiding. En let nu wel op, geachte kiezers, Want nu komt de strijdvraag over poëzie en proza. B. en W. willen aan het verzoek van Heemstede voldoen zonder winst, de levering van het water in Bosch en Vaart staken en de buizen en meters verkoopen voor den kostenden prijs, nog verminderd met vijf procent, voor de slijtage. Nobeler kan het niet I Het koude proza vindt zijn verte genwoordigers in de Commissie voor de walerleiding en den directeur van dezen tak van dienst. Dezen vinden ln het verliezen van een geldelijke winst een motie* om aan het verzoek van Heemstede niet te voldoen. De slimme kiezer begrijpt bet gevaler wordt aan de waterleverantie op Bosch en Vaart wat. verdiend. Waarom, zoo re- tleneeren deze water-autoriteiten, zul len we dis winst zonder vergoeding prijs geven Hieruit blijkt, dat ook een klein aantal prozaïsch kan wezen, want de Commissie bestaat maa.- uit drie le den, plus de directeur is vier, dus nog een minder dan B. en W. Maar ik heb ook niet gezegd, dat een klein college per se poëtisch moet wezen En ik weet wel, geachte kiezers, dat ook in uw ziel een vonk der nuchterheid pleegt te gloren, zoodat het mij niet zou verwonderen, als ge mij vroegt „Maar waarom willen B. en W. die buizen en meters kosteloos overdoen, als er misschien vergoeding voor winstderving zou kunnen worden be dongen 7" Ik zal het u zeggen. B. en W. wen- schen samenwerking met aangren zende gemeenten en achten water voorziening meer een zaak van alge meen maatschappelijk belang, vooral ter bevordering van den algemeenen gezondheidstoestand, dan een waar uit wiDst moet worden gemaakt. Van daar dat het College, nu Heemstede zelf aan zijn ingezetenen voldoende water leveren kan, van de levering door Haarlem afstand wenscht te doen. Er zullen er onder u wezen, geach te liezers, die vragen of dat niet wat al te vrijgevig is. Laat ik u zeggen, dat in vroeger ja ren het standpunt van den Haarlem- schen gemeenteraad tegenover de bui tengemeenten anders is geweest, dan dat tegenwoordig de meerderheid schijnt in te nemen. „Geen toenade ring", was toen de leus, „ze moeten maar bij ons komen, zo hebben ons noodig 1" En wanneer een ander vreesde, dat de gemeente Heemstede zelf wel eens een gasfabriek zou kun nen bouwen, dan heette bet altijd „geen nood, want velschillende we gen in Heemstede behooren aan Haar lem en daar kunnen ze dus nooit gas buizen in leggen 1" En wat is er ge beurd? Toen Heemstede zijn eigen gas ging maken, legde hot kalmweg buizen in de aan Haarlem toebehoo- rende wearen. En Haarlem heelt een beetje gesputterd, maar de buizen zijn en hlüven er. We waren in die dagen, ik erken het, een beetje kortzichtig. Dat gaat zoo als je over de veertig bent, worden vanzelf je oogen wat slechter en moet je een bril opzetten. Doe je dat niet, dan zie Je de dingen niet, zooals ze werkelijk zijn I Jawel, zegt u, maar we hadden het over duinwater en niet over gas. Een oogenblik geduld, ik kom er aan toe. De gemeente Heemstede heeft Haar lem voor de waterlevering in Bosch en Vaart niet meer noodig. ze kan het zelf wel. Is het nu niet logisch. <iat Haarlem haar die levering overlaat en vriendschappelijk de klanten over doet Of zou het zoo heel ondenkbaar, zoo totaal onmogelijk wezen, dat an ders Heemstede zelf buizen gaat leg gen in Bosch en Vaart en water In vert aan haar eigen ingezetenen Wanneer dat denkbaar en mogelijk is, wat hééft dan de gemeente Haar lem aan haar pijpen en dure water meters Vroeger heeft Haarlem vogels over 't touw laten vliegen. Er is een tijd geweest, toen we Heemstede hadden kunnen krijgen als afnemer van gas en water beide. Die gelegenheid is voorbij. En het is niet verstandig, je vast te klampen aan wat je toch ont glippen moet Zoo valt mijn proza, wil ik maar zeggen, samen met de poëzie van B. en W. van Haarlem. Iets anders. Ik ben gisteren ge schrikt. Daar heb ik me zoowaar in Haarlem's Dagblad van gisteren ge lezen, dat het aantal zielen in Haar lem 1000 of 1500 minder zal blijken te wezen, dan het officieele cijfer aan wijst. Negen en negentig van de honderd kiezers hebben dat olficleele cijfer nooit gezien. Welnu, het staat op het deftige quarto boekwerk, dat de Be grooting der ontvangsten en uitgaven van de gemeente Haarlem heet. Bevolking op 1 Januari 1909 70348 zielen. En op 31 Dec. 1909 hielden de auto riteiten het voor 70302. Bij ruw» telling hebben de volkstel lers het niet verder kunnen brengen, dan 68.244. Maar ernstig wordt ge hoopt, dat er bij juiste telling nog wat meer zullen blijken te wezen. De 70000 halen we evenwel zeker niet meer. Nu begrijp ik. waarom het in Haar lem soms zoo stil kan wezen op straat dat komt van die 1000 of 1500, die ontbreken Maar zonder gekheid, ons bevol kingsbureau kan bet niet helpen. Al die onjuiste cijfers zijn het gevolg hiervan, dat de menschen hun ver huizing niet opgeven. Wel in de ge meente waar ze komen, maar niet in die waar ze vandaan gaan Toch is 't jammer. Zeventigduizend was zoo'n aardig rond cijfer, een kroongetal zelfs. Eén ding is geluk kig dat het aantal kiezers vermeer dert. Verleden jaar zooveel honderd meer, dit laar zooveel honderd meer, 't gaat goedHaarlem bloeit I Mis schien gaan ze later ook nog trouw stemmen. En met dien hartewensch groet ik u, geachte kiezers, zeer. HEI 34ste RAADSLID. .Voor kopie conform J. C. P. Stadsnieuws Cadettenschool. De hecren J. G. Tuytel en E. J. van Sonsbeek zijn benoemd tot plaatsver vangende ledou voor de commissie, welke in de maanden Juli en Augus tus het examen voor toelating van jongelieden tot de cadettenschool te Alkmaar zal afnemen NATIONALE BLOEMENTENTOON STELLING HAARLEM 1910. „EEN DER BELANGRIJKSTE GE BEURTENISSEN OP HET VASTELAND." Zóó noemt een Engelsch reisbu reau der Nationale Bloemententoon stelling, welke vïijd 23 Maart tot 29 Mei te Haarlem zal worden gehou den, en die door dat bureau op één lijn gesteld wordt met de wereldten toonstelling te Brussel. Het zal wel overbodig zijn te zeggen, dat de Haar- lemsche tentoonstelling in veelzijdig heid en omvang bij de Brusselsche, die trouwens een geheel ander karak ter heeft, niet halen kan; maar toch laat het zich zeer wel verklaren, dat een Engelschmo® beide in één adem noemt en de Ilaarlemsche Bloemen tentoonstelling ten minste even aan trekkelijk vindt als de Brusselsche wereldkennis. Haarlem toch en de bloembollonvel- den, hebben oltij deen machtige be koring op den vreemdeling geoefend maar vooral op onzen overaeeschen buurman en waar reeds in gewone jaren groote zwermen excursionisten naar Nederland plegen over te ste ken om van den bloeitijd te genieten, daar zal diit jaar hun aantal zeker ee nige malen verdubbelen. Want men spreekt reeds overal in het buitenland over de Haarlemsche tentoonstelling en voor goedkoope en doelmatige reis gelegenheid wordt in zulke gevallen gaarne gezorgd. De tentoonstelling is op een talrijk dageJijksch bezoek voorbereid. Zoo is ar o.a. een fietsenstalling in gereed heid gebracht, waar dagelijks 1000 rijwielen in bewaring kunnen wor den gegeven. Voorts wordt er ten ge rieve dor bezoekers, maar vooral van de pers, op het terrein een Rijkspost- en telegraafkantoor, met daarmede verbonden Intercommunale en inter nationale telefoonverbinding geves tigd, terwijl een werkkamer voor de pers vlak daarbij wordt ingericht. De gebouwen op het terrein werden in de laatste dogen vermeerderd met een paviljoen, dat aan het zuidelijk einde van dien Hertenkamp, vlak te genover het vroegere paleis dat thans als museum dienst doet, een aardig effect maakt en bestemd is voor de ontvangst van vorstelijke en andere hooge bezoekers. Dit paviljoen zal te vens worden ingericht als kunstzaal en een uitgelezen verzameling van schilderijen bevatten, uitsluitend be trekking hebbende op bloemen en planten, hloembollenvelden, enz. Do regeling dezor kumstafdeeling is ln handen van den kunstschilder A. L. Koster, te Haarlem. Was het een groote teleurstelling, dat de heer Lovink, wegens zijn ver trek naar IndiS, niet in de gelegen heid was het reeds aanvaarde voor zitterschap der Internationale Jury waar te nemen, het Hoofdbestuur der Algemeens Vereenlging voor Bloem bollencultuur was zoo gelukkig ln den heer Mr. j. C. de Marez Oyens, oud-Mlnister van Waterstaat, Han del en Nijverheid en Voorzitev van den Nederlandschen Tuinbouwraad, een waardig opvolger voor deze func tie te vinden KRIENS-CONCERT. Gisteravond gaf de heer Kriens met zijn korps in de Vereeniging het 4e Volksconcert. De zaal bood, als bij de vorige con certen een mooien aanblik; er was geen plaatsje onbezet. Wederom had de heer Kriens een keurig program ma saamgesteld, waarop o.a. stond: Ouverture Carneval Romain van Berlioz, 4o Symphonic van Mendels sohn, Fantasie op Schumann's liede ren, Ouverture TannhSuaer etc. Na de uitvoering von Mendelssohn's Sym phonie werd den heer Krieins hij mon de van den heer De Wilde, assistent- opzichter aan de Centrale Werk plaats, namens de bezoekers dezer concerten een hulde gebracht ln den vorm van een prachtig bloemstuk. De heer De Wilde dankte den heer Kriens voor het schoone kunstgenot, dat hij den hoorders had gegeven. Hij zei o.m.: Mochten wij vóór den aanvang der concerten gedacht heb- beu: „wij krijgen iets goeds te hoo- ren", thans kunnen wij zeggen: „gij heb ons geen goeds maar -schoons met uw schare musici gegeven. De spreker besloot: ..Lang leve de heer Kriens," met welken wensch alle aanwezigen geestdriftig instemden. Daarna werd de commissie, be staande uit de heeren Wout, Kerk hof f, v. Orden en Maks, op het podi um verzocht en door den heer De Wilde dank gezegd voor de vele moei te en zorgen, die zij zich getroost heeft, tot het slagen dezer concer ten. Hij bood leder, namens de muziek liefhebbers, een gedachtenis aan, be staande o.a. uit inktkoker, boekwerk, etc. Het besluit was een: „Lang leve de Commissie", waarmede het publiek wederom hartelijk instemde. De hulde was welverdiend! In de peuze werden door de Com missie biljetten verspreid, meldende, dat nog een extra concert door den heer Kriens gegeven zal worden. Dat ook dit concert zal slagen, is zeker, daar de heer Kriens weer een prach tig programma voor dien avond zal samenstellen, o.a. de 5e Symplionie van Beethoven en de Ballet-Muziek uit de Opera Faust, van Gounod. De entree tot dit concert is slechts 0.15. Nog melden wij, dat na de uitvoe ring der TannhSuser Ouverture, den heer Kriens zulk een ovatie werd ge bracht, dat hij niet kon nalaten, zijn musici daarin te doen deelon door hen te doen opstaan. Wij betwijfelen niet, of het volgend seizoen zal Haarlemsch kunstmin nend publiek wederom in gvooten ge tale naar de z.g. Kriens Volksconcer ten opgaan, waait er is maai- één roep van en dat is „wij hebben veel geno ten, maar toch nog te weinig." De Commissie tot organiseering der Kriens-concerten verzoekt ons mee te deelen, dat zij tot haar leedwezen heeft verzuimd gisteravond den heer K. H. Kerkhoff te huldigen voor zijn bemoeiingen inzake de Kriens-concer ten. Het tot stand komen dezer volkscon certen, waarvoor 't denkbeeld ook van hem uitging, is voor een groot deel te danken geweest aan de bemiddeling van den heer Kerkhoff. Willem Andriessen. In het begin dezer week trad Wil lem Andriesêen, onze jeugdige, maar reeds als componist en pianist zoo gevierde stadgenoot, met het resi dentie-orkest in Den Haag op. E. J. B. schrijf in de „Avondpost hierover het volgende: 't Was een belangrijk program, dat 't Res.-arkest voor zijn Ce mati- néo gekozen had. Belangrijk vooral voor de Ncderlandsche toonkunst, die daarop door twee nieuwe werken van omvangrijke beteekenis verte genwoordigd was, nl. eene Symplio nie {in F. kl. t.) vam Cornélie van Oosterzee en een Concert voor piano' met orkest (in Des) van Willem Andriessen. Van de beide componis ten was alleen de laatste tegenwoor dig. W. Andriessen nL trad als so list op; in de eerste plaats als ver tolker van zijn eigen werk, vervol gens nog met de voordracht van Chopin's Ballade op. 47 (As-dur). Hij beba&lde in dubbele boedanigheid van componist en solist een buitenge woon en zeer verdiend succes. Vier terugroepingen na de uitvoering van zijn klavierconcert gepaard met le vendige toejuiching en de aanbie ding van een prachtig bloemstuk, nieuwe hulde na de inderdaad voor treffelijke Chopin-vertolking, hetgeen nog tot de voordracht van een extra stuk (vermoedelijk van eigen compo sitie: Albumblad of i. d.) leidde. Ook C. van Oosterzees Symplionie vond. een warm onthaal. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 16 tot en met 22 Fe bruari l.L zijn ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen: Te Haarlem 1 geval van typhus. Te Velsen 1 geval van diphllieritis. Te Beverwijk 1 geval van diphthe rias. Voor Vaderland en Ko ning. Door den majoor-commandant van de weerbaariieidsvereeniging vVoor Vaderland en Koning" alhier, is de heer H. Toepoel als sergeant bij het korps aangesteld. „OPGEWEKT" OPENBAAR LEVEN. In onze redactie-agenda vonden we vandaag 13 vergaderingen en uitvoe ringen voor hedenavond opgeteekend. 'n Bewijs van „opgewekt" open baar leven. MOOIE AMEUBLEMENTEN. De dames op haar middag-winkel- wandeling en de heeren als ze er tijd voor hebben moeten dezer da gen eens de Gierstraat opnomen in haar wandelplan. De groote U'tstal- ruimten van het massale meubelma gazijn der firma Randoe zijn nl. her schapen in een slaapvertrek en in een salon. Het slaapkamer-ameublement is een kostbaar- stuk meubelkunst- Men ziet hier, welke fraaie effecten het personeel met mahonie heeft we ten te bereiken. De keurig en minu tieus nauwgezet afgewerkte stukken zijn nl. van gepolitoerd donker maho niehout sheraton met satijnhout afge zet. Het geheel is uitgevoerd in Engel- schen stijl. ln de andere uitstalkast is het salon- ameublement uitgestald. Deze meu bels toouen een weelde van vormen. .Zij zijn eveneens van gepolitoerd don ker mahonie, doch hier met palmhou ten figuren versierd. De meubels zijn geheel door het personeel dezer oude Haarlemsche firma vervaardigd. De ruime magazijnen herbergen nog menig Vek meubelstuk. Tuberculosebe strijding. Dezer dagen vergadert de vereeni ging tot bestrijding der tuberculose te Haarlem. De agenda vermeldt o.m. do periodieke verkiezing van vijf lo den van 't Dagolijksch bestuur, jaar verslag en rekening en verantwoor ding van den penningmeester over 1909, het opmaken van dubbeltallen voor de vacatures in den Raad van Bestuur wegens periodieke aftredin gen en cen voorstel van het Dag. Be stuur om een kleine statutenwijziging aan te brengen. EEN BLINDE KOOPVROUW. Blijkens achterstaande advertentie opent mej. Leuntje van Zweden in de Rozen prieelstraat dezer dagen oen zaak in manufacture®, 't Eigenaardi ge is dat mej. Van Zweden geheel blind is. In het Blindeninstituut te Amsterdam heeft zij 't braille-schrift geleerd, waarmee alle doozen en pak ken waarin goederen geborgen zijn, zijn gemerkt. Alleen en zonder hulp kan zij dus iederen klant bedienen. We twijfelen niet, of velen zullen haar de klandizie willen schenken! DIE ZOU H1F.R OOK KUNNEN ROMEN. De commissaris van Politie te Arn hem, aldus lezen we in de „Nieuwe Arab. Ct.", maakt bekend dat ïich daar ter stede ophoudt of althans op gehouden heeft, een persoon En- gelschman of Amerikaan die waar- rielooze Tien Dollar biljetten (Ten Dollars Confederate States America Richmond) in betaling aanbiedt. Die ongaarne geziene bezoeker ook in Haarlem wel eens kunnen ver schijnen. Men zij dus op ziin hoede! Niet doorgegaan. Wegens verhindering van den spre ker, den heer Vliegen, is Woensdag avond de vergadering, uitgeschreven door de afd. Haarlem der S. D. A. P., niet gehouden. Ook de heer Van Waerden, daarna aangezocht, bleek verhinderd te zijn. N. O. G. Ter a.s. vergadering der afdeeling Haarlem van het Nederlandsch On derwijzers Genootschap zullen behan deld worden o. m- het zenden van een adres aan den gemeenteraad betref fende tijdelijke leerkrachten de kos teloosheid van het onderwijshel houden van een cursus in het verlee- neu van eerste hulp bij ougelukken, en het geven van een muziekavond ten bate van het Weezenfonds van het N. O. G. Weldadigheidsconcert. Op het weldadigheidsconcert, te ge ven door het Haarlemsch Muziek korps, directeur de heer C. P. W., Kriens, vau welk concert de opbrengst komt ten voordeele van de nagelaten betrekkingen van den overleden mu sicus W. C. Beek, zal o. a. de heer W. Andriessen als pianist zijn mede werking verleenen. Ook zal het A Ca- pella Koor, directeur de heer K. IL Kerkhoff, eenige nummers zingen. Nog wordt de medewerking verzocht van een violist en een zangeres, zoo dat het een avond rijk aan afwisse ling belooft te worden. WERKLOOZENTELLING. Naar we vernemen wordt hier iet stede voorbereid een telling van werk-, loozen. Gepensioneerd. Zaterdag a. s, zal de heer P. da Wilde, assistent-opzichter aan de Cen trale Werkplaats der H. IJ. S. M., na! 40 jaren dienst, d# betrekking met) pensioen verlaten. Uit de Rechtszaal PARAPLU. Een jongmensch zwaaide op zeke ren Decemberavond met een paraplu, waarmee hij een ander op den neus trof, welk lichaamsdeel daardoor zwaar gekneusd werd. Doch niet al leen zwaaide hij met z"n paraplu, ook zijn vuisten kwamen in aanraking met eens anders corpus, en aangezien voor deze mishandeling, volgens den substituut-officier, niet de minste aanleiding bestond, eischtc deze tegen beklaagde, die afwezig was, 1 week gevangenisstraf. DIEFSTAL. Het gebeurde op een tooneelvoor- steüing te Heemstede, dat een der acteurs eeu taschje ter leen had ge kregen van de dochter van den her bergier, in wiens lokaal de bedoelde uitvoering plaats vond. Toen de voorstelling was afgeloo- pen en de acteurs zich opmaakten om huiswaarts te keeren, bleek 't taschje onvindbaar. Een zekere P. J. O. werd verdacht', het meegenomen te hebben, doch toen de belanghebbende zich bij hem moli- de, toonde O. het taschje zijner moe der, zeggende dit is het onze. Toen werd de politie in den arm genomen, en zeer spoedig bracht O. toen het vermiste voorwerp voor den dag. Beklaagde beweerde, dat hij het voornemen had gehad, het taschje aan de eigenaresse terug te brengen, doch dat door slofheid hiervan niet gekomen ie. Mr. Hoyer betwijfelde dit, te oonlee- lcn naar de wijze, waarop hij was op getreden bij de eerste navraag, en eischte één maand gevangenisstraf. Beklaagde vroeg om oplegging van een geldboete. DIEFSTAL VAN MEST. Een schipper werd beklaagd van het wegnemen van een gedeelte eener mesthoop te Lisse, ongeveer ter waar de van f 50. Een getuige deelde mode, dat hij de mest voor f 7.50 van beklaagde heeft overgenomen. Mr. Hoyer achtte het ten laste ge legde bewezen, en hoopte, dat be klaagde, die niet aanwezig was, flink gestraft zou worden, aangezien derge lijke diefstallen zoo gemakkelijk uit voerbaar zijn. Eisch drie weken gevangenis straf. DIERENMISHANDELING. A. C. K., te Beverwijk, stond te recht wegens mishandeling van zijn hit. Beklaagde zou eens met zijne vrouw een toertje maken naar Hille- fom; maar het beest wou niet mee. oen lei hij er de zweep over. Mr. Hoyer vond, dat beklaagde hierbij te ver was gegaan, de koppig heid van hot dier was een verzachten de omstandigheid, maar de wijze van mishandeling, het slaan tegen den kop, en met het achtereind der zweep tegen de achterpooten, vond spreker een misplaatste uiting van kwaad aardigheid. Daarom eischte hij ƒ5 boete of 5 dagen hechtenis.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1