MET DE FÏ ESCH GEVOED. SCOTT'S Emulsion veertig jaar doorbracht op ongeveer een half uur afstand* van Denekamp In zijn van hout en leem opgetrokken hut. Vervallen zag deze er niet haar lichtblauw gekleurde wanden uit, haar dak van riet of plaggen met on deraan een puur rijen pannen. Toch, een schilderachtig geheel vormde de ze voorvaderlijke woning zooals ze daar log onder een groopjo berken, met den houten Zuidgevel en den Noordgevel tot aan den nok begroeid met klimop. Zeep of handdoek gebruikte de man niet, evenmin als melk in de koffie. Zijn ontbijt bestond uit een paar sne den roggebrood met een paar in de asch geroosterde aardappels, 's Zon dnes werd tr een ..stoete" aangeschaft die over do geheele week. werd ver deeld. Snek met aardappelen of moes, melk niet meel en brood vormden het miduagotcn soms ook wortels, die lijj ruct kuoi. aardappelen en boonen op de ixhrale heide iruchite te verbou wen 's Avonds werd. een puuuekoek of melk met brood gebruikt bij een •walmende lump zonder glas, om daar na vergetelheid te zoeken in de bed stede iu hetzelfde vertrek. POSTWISSEL VERDUISTERING. Aan het postkantoor te Delft ge raakte hot vorig jaar in Juli een post wissel zoek. Eerst thans is het der politie gelukt in deze zaak klaarheid te brengen. Een destijds dienstdoende hulpbesieiler heeft den wissel verduis terd oir na hem van valseh endosse ment ie hebben voorzien, door een per huisgenooten doen ontvangen, zoo meldt 't Hbld. JEUGDIGE ROOVERS. Een zeer brutale aanranding had nabij Wezep plaats. Een paar jongens van daar, zekero F. v. D., en M. S., pl.m. 16 en 18 jaar, begaven zich naax het zoogenaamde Jan Bocrswegje, waar ze drie uit Kampen komende knaapjes aanhielden, met bedreiging ze in het wnter te zullen gooien, als ze niet opgaven wat ze bij zich had den. Geld hadden ze niet, maar wel eenige sigaartjes, die door de deug nieten worden aangenomen. Even la ter kwamen twee jongeheeren per fiets van Kampen; ook die werden •aangehouden en bedreigd. Om van hen bevrijd tc worden, gaven ze den jeugdigen Rinaldo's wat geld en si garen. Het geval kwam de politie te Wezep tor oore, die de daders inre kende. EEN ONTSLAG-QUAESTIE. Naar de Tel. verneemt, is het eer vol ontslag van den heer dr. G. de Gelder, ingenieur-onderdirecteur van de gemeentelijke electriciteitswerken te Amsterdam verleend na een con flict met den directeur zocder dat hij er om verzocht hoeft. Daarom èn op grond dat hij zelf niet gehoord is, heeft de heer De Gelder het plan, zich tot -den gemeenteraad te wer.den, met het verzoek, oen onderzoek te doen instellen naar de wijze, waarop, en de omstandigheden waaronder het ontslag verleend is. Het ontslag gaat in op 1 Juli aanstaande. GASONTPLOFFING. Bj; den bakkor Th. Bakker, te Hec- xenveen, had in den oven een gas ontploffing plaats. In dien oven be vindt zich een gaspit, om bij het in schuiven van brood enz., dien oven te verlichten. Buiten den oven is het toevoerkraantje lot deze pit. Dit kraantje is waarschijnlijk door de een of andere oorzaak opengegaan, waardoor de oven met gas gevuld werd. Toen nu de knecht den oven zou ontsteken en er met vuur bij kwam. volgde een ontploffing. Ern stig aan gezicht en armen gebrand, is hij naar het ziekenhuis vervoord. VERBRAND. Te Ees, gem. Borger (Dr.), heeft de wed. J. O. zich dermate met kokend water gebrand, dat zij aan de gevol gen is overleden. Pers-Overzicht KUYPER-VAN HEECKKREN. De Nieuwe Courant schrijft o.m.: Direct vernam men van baron Van ïleeckeren door zijn schrijven aan de Eerste Kamer dat dr. Kuyper herhaaldelijk met hem en anderen over den Kcizerbrief heeft gesproken. Indirect vernam men {door de Nc- derlanderl dat dr. Kuyper dit loo chent. Met ic-deren dag zwijgens neemt nu de dwingende kracht toe van he». al ternatief dat een van beiden liegt. Sprak baron Van l-Ieeckeren de waarheid, dan zijn er „ministers, oud-ministers, ministers van staat, Kamerleden en andere hooggeplaat ste personen", die dit weten. Laten zij hem alléén staan? Kunnen zij go- godoogen, wanneer hij wellicht uit verkeerd begrepen loyauteit nog schroomt hun namen te noe men. dat op hem onverdiend de ver denking blijft drukken van „schro melijke onwaarachtigheid"? Waar blijven zij? Zullen zij het rustig aan zien, dal over enkele maanden Staten van Zuid-Holland, hun plicht vervullend, den man die zulk een ver denking niet van zich wist af te wen telen, zullen verwijderen uit de Eer ste Ka mei-? Sprak dr. Kuyper waarheid maar dan kan deze den lasteraar niet on gemoeid laten, die hem den ezeltrap toediende midden in zijn zwaren strijd. Dan zal hij, nietwaar? met zijn uiterste kracht zich werpen op dien vijand en hem drijven in den engste» hoek. Hij heeft er in zijn le ven waarachtig wel sterkeren klein gekregen dan dezen diplomaat! Doch blijven allen zwijgen, zoo is «een keus en... moeten er twee in den ban Dan hebben de Staten to Juni voor den een te zorgen. En voor den ander zorgt reeds de openbare meening geholpen door hemzelf en zijn vrienden- De Nieuwe Rotterdamsche Courant: Naar aanleiding van den door ons geopperde» twijfel, of de ontkentenis van I>r. Kuyper, indirect in De Ne derlander gegeven, „inderdaad wel door dr. Kuyper voor zijne verant woording kon worden genomen,'" antwoordt dit blad, dat wij gerust kunnen zijn. Het komt ons voor, dat deze verklaring door Dr. Kuyper behooren te worden gegeven. Omtrent hetgeen deze voor zijne verantwoor ding kan nemen is het, dunkt niet aan De Ned., eene verklaring af te leggen. Gemengd Nieuws JEUGDIGE MISDADIGERS. Voor de rechtbank vootr jc-ugdige misdadigers te Munchen heeft de zaak van den 18-jorigen monteur Keltner gediend, die in October helsch werktuig op het naadhuls had doen springen en een bij 't paleis v$n justitie had neergelegd. Kellner werd tot 15 maanden gevangenisstraf veroordeeld, die medeplichtigen, die hem hadden helpen vluchten, kregen straffen van een tot vier weken. AARDBEVING. Volgens een Reuter-telegram uit San Francisco van Vrijdag, werden daar des avonds tegen elf uur krach tige aardschokken gevoeld. De rich ting was van Noord naar Zuid. Ook in andere plaatsen van CaJi- fornië werd een aardbeving waarge nomen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 90 Cts. per regsL Baby zal mollig ea rooskleurig, kiscblig opgewekt zyn, indieu uien ze Scott's Emulsion geeft. De zuivere en lichtverteerbnre voedende bestanddcelen, die Scott's Emulsion bezit, vullen snel en ten volle aan, wat voeding met de flesch te wenschen overlaat En omdat eene zoete, roomachtige smaak heeft, wordt Baby er weldra verzot op. Scott's Emulsion is de Stan daard-Emulsie en wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne Ltd., Löbden, Engeland, wier naam en fabrieksmerk (de Visscher met de Visch)opelke verpakkiugvoorkomt. By alle Apothekers en Drogisten. Sport en Wedstrijden VOETBAL. H. F. C.-FRIS1A, 5—2. Slechts eenige honderden voetbal liefhebbers waren Zondagmiddag aan de Spanjaardslaan vereenigd, om ge tuige te zijn van dezen wedstrijd. Waar moest men de wegblijvers zoe ken Allemaal naar Leiden of naar Antwerpen Dit zal wel niet, maar bleven de getrouwen weg, om.... den schijn te wekken, ook naar de Schel- de-stad gespoord te zijn De wedstrijd tusschen de Haarlem- sche en Friesche spelers was 't zien overwaard. De onzen hebben wel is waar met een teekenende score wonnen, maar de geel-zwarto gasten hebben zich toch kranig geweerd wel partij gegeven. H. F. C. was met een vrij goed elftal uitgekomen een combinatie van 1 en 1L De opstelling was Mooy, Holtz, Vonk, Le Sueur Sr., La Bastide, Von Spengler, Clifford, Van Gogh, v. d. Loeff, Bois- sevain en Reydon. Het elftal van Frisia was nijdev, Kalt, Van Beek, Vermeulen, Plantenga, Meiudersma, Pinto, Koopmans, Deibei, Woortman, Heeger. Men zag hier dus verschillende spe lers, die voor eenige weken in het Noordelijk XI-tal uitkwamen. Over het verloop van den wedstrijd kunnen we kort zijn. Het begin was spannend, toen traden de Friezen forsch op eu waren de Haarlemmers van eenige laksheid niet. geheel vrij te pleiten, speciaal Van Gogh niet. De clubs waren toen aan elkaar gewaagd. Na een 25 minuten sche nen de gasten iets tc verzwakken en spanden de TI. F. C.'ers zich meer in. Van Gogh werd weer de oude en de andere spelers gaven zich ook goed. Het gevolg was, dat er voor de rust nog vier gaatjes in het net von Frisia kwamen. No. 1 werd gemaakt door Van Gogh, No. 2 door Van der Loeff, No. 3 door Van Gogh en No. 4 door Boissevain. Het was dus 4—0 voor II. F. C. met de rust. Na de hervatting hadden de onzen wind en zou tegen. Frisia pakte kra nig aan en wist door Kalt een mooi tegenpuntje te maken. Van der Loeff nam daarover wraak en zorgde er voor, dat het 5—1 werd. De gasten bleven flink doorzetten en wisten het tenslotte nog op 5—2 to brengen, weer dank zij Kalt. Deze score geeft do verhouding der partijen goed weer. Bij Frisia blonken uit Kalt, Mein- dersma, terwijl de backs ook zeer verdienstelijk werkten. Bij H. F. C. was Van Gogh, behou dens de eerste 20 minuten, zeer goed, ook mogen genoemd worden La Bastide, Von Spengler, Boissevain en Reydon. Ook de anderen waren goed; de jonge backs werkten o. a. uitste kend. E. Holdert bespeelde de fluit en was als scheidsrechter wel goed. HAARLEM—AJAX, t~L Onder begunstiging van een vroo- lijk lentezonnetje werd deze reeds twee maal uitgestelde ontmoeting dan eindelijk gisteren gespeeld. Veel hing van den uitslag voor de Ajaciden af wonnen zij, dan waren zij er vrij zeker van, do laatste plaats te ont gaan, en de Stichtenaren voorgoed beneden zich te laten verloren zij evenwel, dan was het degradatie- gevaar opnieuw in nachster Nahe ge- rilekt, en konden dc Ilerculanon weer eenige hoop koestoren, nog, in dc laatste ronde misschien, als geilde te eindigen. Voor Huarlein was de wedstrijd van veel minder belang de roodbroeken kunnen niet op of neer, ze staan zes, en ze zullen dit tot het einde van het seizoen wel blijven ook. Het leek ons toe, dat Ajax zich niet goed van haai- positie bewust is, want toen we dc rood-wit-gestreepten het doorweekte veld betreden zagen, ont dekten we niet minder dan v i e r in vallers. We zouden Ajax' captain toch in gemoede willen vragen was dit nu een wedstrijd, om zoo onverschil lig op tc nemen Begrepen alle Aja ciden, die tot het eerste elftal behoo ren, dan niet, dat misschien hun be staan als Iste-klasse-veroeniging von af hing'? Moest er dun niet a 1- 1 e s worden opgezet, om de twee puntjes in de Sleutelstad te houden Als scheidsrechter A. Buurman van Vreede de teams in het veld blaast, stellen zich de volgende spelers tegen over elkaar Ajax: Van Zanten, Gunning, Bommerijn, Gantvoort, Korff, v. Wettum, Nouhuys, Hoekstra, Brutcl, V. Gun ning, v. Reeuen. Haarl e ru Alb. Haak, Philips, Bijlevcld, Bouw meester, P. Miller, Jo Verwey, Heoley, S. Veen, De Wolff, Adé Verwey, Utermark. Bij Haarlem is dus Serné absent, waarvoor Verwey uit bot derde elftal invalt. De roodbroeken beginnen met zon en wind tegen. De wind is niet sterk en niet hinderlijk, maar dc „dag vorstin" kijkt den Haarlemmers juist in de oogen, wat aan samenspel nu niet bevorderlijk is. Door het niet zeer talrijke publiek aangemoedigd, zet Ajax dadelijk flink op en weet tot dicht bij Utermark door te dringen verder echter ko men de rood-wit gestreepte» niet, want De Wolff onderschept alle ge- Ook Haarlem begint los te komen, maar het schot van Bijleveld, dat van zeer verren afstand gelost werd, gaat even naast Toch zijn de Leidenaars in den be ginne sterker en een paar minuten zit Utermark's goal geheel ingesloten. Maar van schieten hebben de Ajaci den geen flauw begrip, zoodat Uter mark niet eens behoeft op tc treden. De Leid sche overhecrsching duurt niet lang en weldra is hot, rood blauwe quintet weer voor Van Zan ten aangeland. Een corner op het Ajax-doel levert echter niets op, even min eeri goed schot van Bouwmees ter, dat door den Leidschen keeper mooi wordt gestopt. Dan verwisselt Philips met Albert Haak van plaats en dit schijnt direct te helpen, want een oogenblik latei- krijgt die rood-broek den bal, en met een kei-'nard wingschot, zooals Phi lips dat alleen kan geven, weet de Haarlemmer Van Zanten te doen vis- schen. (1—0). Een moment later een rush van Bij leveld, die echter door een naast-trap beëindigd wordt. Dezelfde speler krijgt dan een prachtkans, als liij nog maar alleen tegenover Van Zan ten staat, maar het schot scheert langs den paai, helaas niet aan den binnen-, maar aan den buitenkant. Dan onderneemt Ajax een paar on gevaarlijke attaque's, en nu blijkt het eerst, hoe schitterend Jo Verwey in conditie is. Bij na alles wordt door hem onderschept en hij steunt zijn wing op waarlijk uitnemende wijze. Er, is geen twijfel meer aan Jo Verwey is een half-back, een geboren half-back, en geen vóórspeler. Nog een paar corners worden genomen, Utermark werkt een paar ballen goed weg, en dan is liet rust. De opinie van het publiek is, dat Ajax zich tot nog toe kranig heeft ge houden, en dat is werkelijk zoo. Van de na-rust-periode is niet veel belangrijks te vertellen. Ajax begint goed op te zeiten, maar bet blijkt tel kens, dat de Haarieinsche achterhoe de de Leidsclie vóór-dito stukken de haas is. Een corner op het rood-broeken-doel levert niets op een hoekschop op dat der Sleutelscad-menschen evenmin. Dan volgt een goede aanval van dc Haai lemmers Bouwmeester, die ver van Van Zanten verwijderd staat, krijgt het leder, schiet en de bal draait zoowaar tegen do bovenlat eerst en dan door Van Zanten's han den het rechter doelhoekje iu. (20). Een echt geluks-goultje 1 Evenwel, Ajux geeft, hoewel 't een verloren spel speelt, don moed nog niet op. En werkelijk, een der hevige aanvallen heeft succes, Brutcl krijgt het Ieder, schiet, en Utermark mag visschen. (2—1). liet schot was dan ook voor Jules niet te houden. Het publiek juicht luide brult om den gelijkmaker. Alles wordt er nu opgezet door de Leidenaars, om liet tweede punije te bemachtigen. Van Zanten gaat naar voren en Van Wettum in het doel de wanhopigste aanvallen volgen, maar niets helpt, de Haarlem-verdedi ging is onverbiddelijk en tijd komt met 21 in het voordeel van Haar lem. De zege was welverdiend en do be haalde puntjes geven de verhouding goed weer. Bij Haarlem waren het best Jo Verwey, De Wolff, Healey en Uter mark. De overigen zeer voldoende. Alleen Bijleveld zagen we wel eens beier. Het Ajaciden-samcnspel was beter, dan verwacht werd. De besten wa ren Van Zanten en dc oudste Gun ning. De voorhoede kon niet schieten. Scheidsrechter Buurman van Vree- de als altijd, dat wil zeggen uitmun tend. BelglfiHolland 3—2. DE SPELERS. Zooals de meeste onzer lezers reeds gisterenavond door de bulletins van „Haarlem's Dagblad" wisten, ts ons nationaal elftal er niet in geslaagd, den Van den Abecle-beker, dien Tiet te verdedigen had, te behouden. Na een zeer spannenden wedstrijd, wegens gelijk spel, 2—2, met een half uur verlengd moest worden, hebben de Nederlandera het onderspit gedol ven, doordat in de laatste minuut de Belgen het winnende'punt wisten te maken. De partijen waren prachtig tegen elkna ropgewassen, en al stond het Ilollandsche voetbal uit een tech nisch oogpunt hooger dan het Belsri sche, doordat het moderner en ovpi het algemeen technischer, of zooals men het wel eens noemt, wetenschap pel ijker werd beoefend, de Belgen wonnen het in vlugheid, in vuur, volharding, in ausdauer. De Belgen coinbineeren niet zooals de Hollan ders doc-n, zij'geven niet vlug aan el kander over niet de kleine center zetjes waarmee de Hollandsche voor hoede door de liniën trachten, heen te breken, maar zij passen het zoogen. long-passing toe, dat wil zeggen, zij trappen den bal ver vooruit, desnoods over de hoofden der backs heen, ori dan moeten de voorwaarts maar zor gen. dat zij' den bal door hun vlugheid halen. Ileowel nu de Belgen verba zend vlug waren, gaf toch dat vooruit trappen den Hollandschen achterspelers dikwijls de gelegenheid den bal te bemachtigen. Maar als dan tóch het Ilollandsche voetbal hooger staat, hi* komt het dan, dat we ver loren hebben Wel, doodeenvoudig, doordat er een mankement was iii onze voorhoede. Die voorhoede sloot niet, Duffelse, de middenvoor, trad veel te individueel op, hij hield den bal te veel bij zich, trachtte door drij ven liet vijandelijk doel te bereiken, en als hij er dan ook een enkele maal in slaagde, of den bal voor doel van een ander kreeg, dan schoot hij naast of over. Ruffelse heeft gisteren ver scheidene prachtkansen verknoeid, en behalve dat zijn werken met den bal niet bevredigde, gaf hij door zijn on behouwen optreden tegenover de Bel gen, die hij meermalen in den rug nam, aanleiding tot vele strafschop pen, waaraan dan een gefluit en ge hoon door het publiek vooraf ging. Nu moeten we hier wel aan toevoe gen, dat de Engelsche scheidsrechter Thomas Kyle wel heel erg op overtre dingen van dien aard scheen te let ten, en ook de Belgen er zich wel aan schuldig maakten, maar toch was het ergerlijk, zoo dikwijls de loop van het spel gestuit werd door het optreden van Ruffelse. de plaats van Welcker, die zich met een ziek been onder liet publiek bevond, speelde Van der Wolk uit Sparta mee, en deze speler vormde het tweede zwakke punt in de voor hoede. Hij scheen zich in dit natio naal milieu niet op zijn plaats te voe len, was veel te langzaam, en Lut- jens, de rechtsbinnen tusschen Ruf felse en Van der Wolk, was, doordat hij zoo weinig samenwerking van de beide anderen ondervond, weinig pro ductief, hoewel hij op zichzelf uitste kend spel leverde. Gaf dus dit gedeelte van de voor hoede weinig aanleiding lot tevreden heid .geheel anders was het gesteld met de linkenving, Latschopper— Francken, waarvan de eerste een dei- sterren van hêt veld was door zijn •eihazende snelheid en zijn zuiver spel. Ook Francken onderscheidde zich zeer door zijn vlugheid en leuke trucjes en de vlugge combinaties van dit tweetal en hun harde werken van het begin tot het einde want onver moeid gingen zij steeds naar achteren om den bal te halen mogen wel zeer gewaardeerd worden. Het schot von Francken moest echter nog iets zuiverder zijn. In de midden-linie gaf De Korver zijn degelijk spel te zien van gerouti neerd speler, die een verbazend goed oog op bal en spelers heeft gekregen, en daardoor onmiddellijk merkt waai de bal naar toe zal gaan. In Cambier, de vijandelijke spil, heeft deze Spar taan echter zijn mannetje gevonden, want deze Belg paart aan de eigen schappen van den Spartaanschen spe ler een grootere vlugheid. Op den bal zitten, dat die kerel deed, het was enorm, en daarbij heeft hij de truc jes van Francken cn is een der wei nige Belgen, die bepaald tactisch speelt. Cambier is de ziel van het nationaal elftal van onze buien, hij speelt met een ongekend vuur en doorzettingsvermogen. Onder de Belgen was er geen een, die slecht speelde. Bij de onzen was verder Gonsalvez niet erg op dreef, hoewel hij zijn goe de momenten had. Hij maakte een eenigszius slappen indruk, draaide om zijn tegenstanders heen, zonder den bal te krijgen, wat anders juist zijn fort is. Heyting was magnifiek, prachtig in het afpakken en in het in 't veld houden van den bal. Hij had anders de linksbuiten Paternos ter te bedwingen, die er wezen kan, evenals do rechtsbuiten Goetinck. Ottöii was puik en Hcyning goed, maar deze laatste speler beging een fout, door mis te trappen, iets wat hem op alle wedstrijden een- of twee maal overkomt en ditmaal kwam dat onzen landgenooten allerduurst te staan. De Belgische backs, die in de bladen als het zwakke deel der com binatie afgeschilderd werden, zijn ons zeer meegevallen. Andrieu inag dan misschien niet volmaakt wegwerken, Bouttiau daarentegen was bijzonder goed. De beide keepers waren in conditie. Scheidsrechter Thomas Kyle leidde tot veler ontevredenheid, waar hij andere opvattingen scheen te hebben dan wij, Hollanders, en dingen niet zag, die wij dachten, dat hij had moe ten zien. DE "WEDSTRIJD. Toen wij omstreeks kwart voor twee met een groot aantal supporters er zijn zeker wel 1000 Nederlan ders meegegaan het terrein van de Beerschot Athletic Club te Kiel, bui ten Antwerpen, bereikten, vonden we daar reeds een groote menigte, die aangroeide tot een duizend of acht. Om een keurig gelijk veld waren pa len met touwen gespannen, waaraan vele vlaggen hingen, die de Neder- landsche en Belgische kleuren ver toonden. Die kleuren zag men ook aan. drie aroote tribunes, terwiil de meesten der aanwezige Nederlandere rood-wit-blauwe strikjes in hun knoopsgat hadden, enkelen zelfs Oranje half-hemdjes en daseen. De dicJite menschenhoag koesterde zich in een verkwikkend zonnetje, totdat omstreeks drie urn- een aantal jeug dige Bearscholsche athleetjes in hun zwart-paarse sport pakjes, hij wijze van huldiging ecu doorgang gingen vormen aan den ingang van het veld, waardoor toen spoedig ons nationaal team verscheen in hun smaakvol cos- tuuin van oranje-truien en witte broe ken. Zij werden met gejuich, evenals de spoedig daarop verschijnende Bel gen, die in hun nationale kleuren zwart, geel en rood, waren gedost, ontvangen. Natuurlijk moesten toen eerst noodige kiekjes genomen won maar eindelijk ging het dan t beginnen, nadat eerst de Hollanders den toss verloren hadden, en met de zon iu het gezicht aanvingen. Wind was er haast niet. De volgende partijen stonden tegen over elkaar Nederland: Bceuwkes, Otten, lleyning, Heyting, Do Korver, Gonsalvez, Van der Wolk, Lntjens, Ruffelse, Francken, Latschopper. B e 1 g i Paternoster, Saeijs, De .Veen, Six, Goetinck, Goossens, Cambier, Petit, Andrieu, Bouttiau, Fcye. Direct na den aftrap ontwikkelt zich mi vurig spel, en spoedig dringen dc Nederlanders' gevaarlijk, op, voorzet van Latschopper volgt, Ruffelse is de eerste, die in de gele genheid wordt gesteld om te schieten, maar den bal over het doel heen jaagt. Onmiddellijk daarop onder neemt Paternoster een Snellen ren, eu noodzaakt Bceuwkes om door uitloo- pen te redden. Paternoster krijgt den bal weer te pakken en zendt een schot in, waardoor Beeuwkes de eerste dei- beide keepers is, die zijn handen moet gebruiken. Hij stompt den bal weg en nu ontstaat een zeer spannend spel in hot midden van het veld, waaruit blijkt, dat beide partijen ongeveer even sterk zijn. Onze Landgenooten gaan een beetje lauw spelen, en Paternoster krijgt een prachtkans, waar onze doelwach ter goedkoop afkomt. Eventjes later loopt Beeuwkes ver uit, heeft liet on geluk te vallen. Goetinck krijgt den bal eu zendt een schut in, dat onge twijfeld zou gezeten hebben, wanneer Karei Heyting niet met snellen blik den toestand begrepen hau en iu de verlaten goal heeft post gevat. De voorhoede der Belgen, geheel samengesteld uit de F. C. Brugeois, blijkt door haai vlugheid zeer gevaar lijk, en Six slaagt er iu, om Beeuwkes verschalken. België leidt mei 1—0. Dit heeft ten gevolge, dat de Neder landers op gaan zotten, en kort na elkaar schiet Mannus tegen de lat, en verknoeit Ruffelse een prachtkans. Do laatste speler heeft den Belgen al paar vrije schoppen bezorgd, r nu mag Lutjens er ook een no men, hij geeft den bal aan Ruffelse, die weer naast schiet. Dan probeert Lutjens het alleen, en maakt na heerlijk drijven No. 1. (1—1). Tien minuten later trapt Heyning mis, de bal glijdt af langs.zijn schoen en De Veen is er onmiddellijk bij eu deponeert No. 2 in het Nèderlandschc doel. (2—1 voor België). liet duurt echter geen zestig secon den, of Latschopper rent cp een back af, die den bal heeft, deze schiet le gen hem aan cn Latschopper drijft het leder tot voor het doel en plaatst onhoudbaar. (2—2). Spoedig daarop is er weer gevaar voor de Nederlanders, want Heyting cn lleyning loopen kalm te boomen met den rug naar den vijand, als deze reeds met groote snelheid nadert. Dit was een eigenaardig moment van de» wedstrijd. Het gevaar wordt door waarschuwende kreten van het pu bliek afgewend. Mannus lost een schot, dat in het zijnet belandt, eu Ruffelse, die een goed moment heeft, kopt den bal spoedig daarop in het doel. Volgens velen is de bal over de goal-lijn gegaan en door Feye met een armzwaai teruggehaald, maar de scheidsrechter heeft niets gezien. Lutjens onderneemt weer een prachtren, en geeft over aan Ruffelse, die een schot inzendt, dat Feye houdt. De eerste drie kwartier gaan voorbij, zonder de stand, 22, verandert. Na de hervatting is de bal in het begin nogal op de Nederlandsche helft, doordat de Belgen weer met zoo'n vuur spelen. Resultaat blijft echter uit, hoewel Beeuwkes eens een verbazend eind moet uitloopen en wat gaat drijven, totdat protestkreten hem snel op zijn post doen terug- keeren. Uit een corner kopt Lutjens tegen de lat, aan dc andere zijde rent Goetinck op het doel af en voorkomt Gonsalvez een vrij zeker punt. Ondcrlosschen is Latschopper mid denvoor gaan spelen, Lutjens links binnen, Fran eken linksbuiten en de beide Spartanen naast elkaar. We missen nu het mooie samenspel van Francken en Latschopper, zoodot, de ze verandering eigenlijk geen verbe tering is. Wanneer Mannus eens mooi heeft opgebracht, schiet Lutjens naast. Cambier plaatst spoedig daar op .en Dc Veen gaat op Beeuwkes af, doch schiet over. Wanneer aan weerszijden beide doelverdedigers nog eenige malen handelend zijn opgetreden, is er weer drie kwartier voorbij en de stand nog steeds 2—2. Besloten wordt tot een verlenging iu twee maal een kwartier. Het is bij vijven en de schaduwen worden door de dalende zon steeds langer. Onder de spelers zijn er, die sporen van vermoeienis vertoouen, o.a. Lut jens. De Belgen weten daar niet van. eu vullen onstuimig anu. Saeys rent op het doel uf en schiet. Beeuwkes redt. Saeys schiet direct weer, doch naast. Dan worden een paar corners genomen op het doel der Belgen. Zon der succes. Het eerste kwartier is om. Weer draaien. Ruffelsche schiet een paar keer naast, eens na mooi opbrengen van Lutjens, en één minuut voor tijd maakt Six No. 3 met een verraderlijk schuin schot op korten afstand, dat onhoudbaar ia voor Beeuwkes. (5—2 voor België). Stormacntie gejuich. De Nederlan ders doen een laatste wanhopige po ging, maai- het is direct tijd. Cambier wordt door de geestdriftige Belgen, die in vervoering zija ge raakt, opgenomen en iu triomf rond gedragen, tc midden van wuivende hoeden en zakdoeken en stokken en langdurige toejuichingen. Vervolgens werd de kolossale, fraai bewerkte bronzen beker aan <len Belgon-aanvoordor overhandigd, die hem nu een jaar lang bewaren mag. REVANCHE. Den lOden April komt hetzelfde Belgen-elftal aun de Spanja&rdslaau spelen, en dan hopen we, dat Neder land revanche neemt. Dat ons natio naal elftal onze kleuren hoog kan houden, daar twijfelen wc geen se conde aan, daarvoor is alleen noodig, dal er een verandering komt in de voorhoede van gisteren. Welnu, we hebben immers nog goede krachten, Tliomee b.v. en wellicht kan Welcker dan weer meespelen, en Snetillage als die nog eens kwam, dan waren we heelemaai boven Jon. Wc hebben Snethluge, dien prachtkerel, gemist, oodra de Oranje-homden gisteren op iel veld verschenen Stoomvaartberichten ÏRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Tambora, van Rot terdam naar Java, vertrok 12 Maart in. van Colombo. Het stoomschip Ternate, van Rot terdam naar Java, passeerde 12 Mrt. des voormiddags Ouessant.. Het stoomschip Solo, van Rotter dam naar Java, vertrok 11 Maart van Catania. Het st. Wilis, van Java naor Rot terdam, arriveerde 12 Maart te Mar seille cn zette de .reis voort. Het stoomschip Tantalus, van Am sterdam ep Livorjiool naai' Java, pas seerde 10 Maart Sa gres. Het st. Timor vertrok 12 Maart van Amsterdam naar Batavia. Hel st. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 11 Maart van Lissabon. Hot st. Vondel, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 11 Maart Kaap Finis terre. 1-Iet stoomschip Ixion, van Amster dam na-ar Java via Liverpool, pas seerde 11 Maart Wight. Het stoomschip Potsdam vertrok 12 Maart van Rotterdam naar New-York Het st. Slotcrdijk vertrok 12 Maart -an Rotterdam naar Boston en Phi ladelphia. Het stoomschip Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 12 Maart van Singapore. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 11 Maart Port-Said. Het stpmscliip Maartensdijk ver trok 12 Maart van Rotterdam naar Baltimore. Het stomschip Soestdijk, van Rot terdam naar Philadelphia, arriveer de 12 Maart nam. 2 uur 30 min. van. Boulogne sfM. Het stomschip Desterro gechar terd door de Kon. V est. Lnd. Mail dienst vertrok 11 Maart van New- York naar West-Indië. Het stoomschip Prinz Ludwig, van Rotterdam naar Oost-Azië, arriveer de 12 Maart te Colombo. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Dordrecht. J. van der Wulp, koop man en aannemer, te Ileinenoord. Rechter-commissaris mr. G. Sluis; curator: mr. P. Blussé van Oud-Al- blas. J. van Diejen, smid te Oud-AI- blas. Rechter-commissaris: mr. .J. A. E. van Rhede van dor Kloot; curator: mi-. K. A. Nederlof. Breda. B. van Beek, koopman, te Zevenbergen. Rechter-commissaris: jhr. mr. E. A. E. van Meeuwen; cura tor: inr. M. Tydenmn Mz. Geëindigd: A. W. Ponsioon, te Hilversum. L. Garslmar, aannemer van ver huizingen te 's-Gravenhage. F. van der Leek, te Amersfoort. J. Troost, drogist, te Utrecht, J. A. Merks, te Alkmaar. Onze Lachhoek Je ooren konden wel wat kleiner zijn, Riuipelius, zei een natuurkun dig student, zo zijn te groot voor een menscb. En die von jou moesten wat gToo- ter zijn, antwoordde RimpeLius, ze zijn te klein voor eeoi ezel. SAMENWERKING. De drie gebroeders Zilvermaker •ormen een treffend voorbeeld van samenwerking, zei Jan. Zoo? vroeg Piet. Ja, dc een schrijft artikelen over auto's, de ander houdt een winkel in auto-artikelen en de derde is dok ter en helpt de overredenen! AANBEVELING. Ik vrees, juffrouw, zei de kamer zoeker, dat uw woning te dicht bij het station ligt. Veel last van het rumoer zult u niet hebben, was het antwoord, en het is bovendien alleraardigst, om naar de menschen te kijken, die den trein missen. OP DE RECHTBANK. Rechter: Uw verklaringen wijken geheel van die dor getuigen af. Geklaagde, glimlacht medelijdend: Dat is nogal glad. Wanneer u mij het eerst gevraagd had, zouden de ande re beweringen afgeweken zijn..

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6