RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Het Reglement van Orde voor den Naticmalen Kampioene-wedstrijd, uit- igoechireven dear den Al gemeen en Ne- d&rlandschen Dambond, is den deel nemers toegezonden. Zooals reeds ge meld zal de wedstrijd aanvangen op Zondag 3 April as. nam. half twee in de giroote bovenzaal van Café „de Kroon", Rembrandtsplein, te Amster dam. De belangstelling voor dezen wed strijd is enorm, ook van den Nat. Dambond zullen enkele leden mede strijden. Do Haarleinsche Damclub houdt hare bijeenkomsten iederen Maan dagavond van 8 tot 12 uur in het Ge bouw „de Nijverheid", Jansstraat 85, alhi&r. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. EEN DUUR REISJE. Onze lezers weten, dat de prins en prinses van Wales dit jaar 'n bezoek zullen bTengen aan Zuid-Afrika ter gelegenheid van de opening van het eerste Unieparlement Uit de thans bekend geworden cijfers van de Civil Servi88 Elimates blijkt, dat de kosten van dat reisje op niet minder don 40.000 pd. st. werden geraamd. De reis zal geschieden op de „Bal moral Castle" vazi de Union-lijn, die voor deze gedegenheid in een hulp- kruiser zal worden veranderd. Dit verklaart wel eenlgszins boe een zoo groot bedrag voor deze reis noodig Is. ESKIMO-MUZIEK. De Noarsche oomponist Christian Leden is met den anderzoeker Ras mussen bij de Eskimos geweest om hun muziek te bestudeeren, althans liederen van hen te verzamelen in de phonograaf. 't Is niet gemakkelijk ge gaan, maar toch hebben zij eenlge zangen, zelfs echte volksliederen, we ten machtig te worden, zoodat Leden binnenkort te Berlijn voordrachten over de Eskiino-muziek zal kunnen houden. Zullen de Hoüan iers er ook 'ets van hooren? VISSCHERSLATIJN? In een Duitsch vakblad vindt „On ze ZoetwatervLsscherij" het volgende medegedeeld over de vraatzucht van den snoek. In de Scheren van Oernsköldsvik (Zweden) werd eenige jaren geleden een snoek gevangen, die een horloge met ketting in zijn maag had. Blijk baar waren deze bij een onvoorzich tigheid van een hengelaar in het wa ter gevallen en door den snoek ge grepen en Ingeslikt. Een in het Momeer gevangen snoek had een steen, ter grootte van een vuist In zijn mag. In het Nafden-mear werden een tweetal snoeken gevangen van twee pond ongeveer, waarvan de een een theelepel In zijn maag had. In zijn vraatzucht werpt de snoek zich op alles, wat hem voor den bek komt. Zoo voeren eens twee personen over het Gairnbod-meer. De een roeide en de andere wiesch zijn voeten dooT ze over boord in het water te laten han gen. Plotseling beet zich een snoek zoo vast in den voet, dat de man, die zijn voet terugtrok, den visch mee in de boot sleepte. Twee jongens voeren het vorige jaar over hetzelfde meer. De een hield zijn hand in het water. Een snoek beet hem zoo geweldig, dat de jongen in het ziekenhuis zijn hand moest laten verbinden. Wie durft na het lezen van het bo venstaande nog twijfelen aan de vraatzucht van den snoek? Of moeten wij hier denken aan vissoherslatijn?" UIT EN THUIS. Zakenman (in een restaurant) Kun je niet wat voortmaken met den rolpens, kellner? Ik wacht er al een half uur op. Zakenman (thuis). Zeg eens. hoe zit dat nu, eten we nogal niét Ik wacht anders al vijf minuten, hoor I HARTKWAAL. Je hart is niet in arde, zei de dok ter, den stethoscoop nogmaals plaat send. Waarschijnlijk angina pecto ris. U heeft gelijk, dokter, zuchtte de jongeling. Maar zoo heet ze niet. WREED. Ik hoop nu maar, mejuffrouw, zei een verliefd heertje, dat ik niet al te veel van uw kostbaren tijd in beslag heb genomen? Och neen, antwoordde het lieve meisje. De tijd, dien ik met u doorbracht, beeft voor mij absoluut geen waarde. Vriendelijke oude dame Heb je I eens getracht om werk te krij gen Landlooper Zeker, mevrouw, verleden week nog kon ik werk krij gen voor een paar vrienden, maar zij wilden er niet aan. MERKWAARDIG. Sam En ik dacht, dat jij Je kat verdronken had I SimZe zeggen, dat een kat Degen levens heeft, maar de mijne heeft er wel twintig. Ik had haar met een steen om den hals in een regenton gegooid, en den volgenden dag. Sam Wat toen Sim Nou, toen had ze het water opgedronken en zat boven op den 3teen I IN DE RECHTSZAAL. Rechter Getuige, kent u dezen beklaagde Getuige Zeker, edelachtbare. Ik zou hem niet kennen I We hebben sa men op een assurantie-kantoor ge werkt. Rechter En wanneer was dat Getuige In December, 's nachts om een uur of drie, toen de andere heeren er nog niet waren. HU LACHTE NIET. Twee buren hadden kippen, die voortdurend op eikaars erf den boel vermelden. Eindelijk verkocht de een in stilte de zijne, terwijl de ander een ren maakte, zeggende De eerste kip, die nu weer la mijn tuin komt, schiet lk dood. Den volgenden dag zag hij een kip, hij greep zijn geweer, schoot haar dood en wierp haar over de haag met de woorden Houd je kip bij Ja Zijn buurman braadde het beest en at het op. Den volgenden dag kwam er weer een kip over de haag, en toen de ze vende kwam, wierp buurman het dier weer terug, zeggende Eet zelf je oude kippen op, wij hebben er meer din genoeg van. Ds mijne heb lk voor eon week var- kocht. Toen kwam de schutter tot de min* der aangename ontdekking, dat zijn ren niet deugde. Een handige vent toch, dia Silm I Gisteren gooide hij een kop koffie leeg over de grijxe broek van een ander. En bood hij een nieuwe pantalon: aan Wel neen 1 Hij kreeg een nieuw. kop koffie, dat is het juist 1 Raadsels (Deze raadsels zijn alle Ingezonden door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmorgen goede oplossingen zenden, worden In het volgend nummer bekend ge maakt.) IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd In verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. I. (Ingezonden door Jaantje Lama.) Ik ben een rivier In Duitschland. Verander mijn laatste letter en ik ben een eiland. f. (Ingezonden door Joh. Raatgever.) Ik ben een viervoetig dier plaats één letter vóór me en ik geef warmte en licht 3. (Ingezonden door Aaltje van der Ploeg). Mijn geheel bestaat uit 20 lettere en wordt gevonden in de courant tl 1 2 moet gij uooit zijn. 14 13 5 is een viervoetig dier. 8 11 G 18 is een jongensnaam. 4 15 19 20 zit in uw lichaam. 8 0 10 13 kan branden, van vodden maakt men 16 15 17 12 13 14. 16 5 3 is een kleedingstuk. 7 8 9 9 10 13 i3 een hondennaam. I. (Ingezonden door Willem Over- inoer). ren en ger men een sch pla beul die een Welke spreekwijze leest gij hieruit 5. (Ingezonden door- Meinoudje Kroonsberg. Zet achter elkaar iemand, die veel kan versieren of mooier maken, en een bekend water, en ge krijgt iets, dat aan den wand hangt. 6. (Ingezonden door Corrie Vreugden- bil.) Ik ben een eiland van 9 letters. 1 2 4 8 Is een deel van een schip. 8 2 6 is een verkorte jongensnaam. Onze ouders dragen 3 2 8 9 voor ons. 5 7 is een bijwoord van tijd, 7. (Ingezonden door Wilhelmina Ver hagen. Mijn 1ste is een eiland in de Zuider zee. Zet er één letter vóór en lk ben een kleedingstuk. 8. (Ingezonden door Jan van Vende- loo). lk besta uit 17 letters en ben een bekend -persoon uit de Vaderlandsche geschiedenis. 12 3 levert de bij. G 7 8 9 is een voorzetsel. 14 13 3 maakt men van takken. 14 7 8 9 6 is een plaats in Neder land. 15 16 17 keert het water. 10 11 12 is ook een voorzetsel. 17 5 5 4 is een vogel. 8. (Ingezonden door Willy Germe- raad.) Ik ben een vrucht, geliefd bij groot en klein. Onthoofd men mij, dan dien ik in een stol te zijn. 10. (Ingezonden door A. en Ch. Er- brinlc.) Plaats doze letters zóó, oat van links aar rechts en van boven naar bene den te lezen is een stad in Peru, een zijtak v. d. Don au. oen zijtak v. d. Rijn, een Italiaansche rivier. 11. (Ingezonden door Henri v. d. Horst.) Welke rivier in ons land blijft om gekeerd dezelfde 12. (Ingezonden door Dirkje C. Kool man.) Mijn lste is een verkorte meisjes naam. Mijn 2de vindt men aan bijna ieder huis. Mijn lste en 2de is heel sterk. Doe er nu nog een lettergreep bij «n ge krijgt een groote zeevisch. A A A A I I I O M M N N R R L S Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. De 29ste Februari. 2. Komeet van Halley. Lam ha ven lijm ketel Tom. 3. Een appel. 4. Een braam. 5. Aleppo. Aap pop poeL 6. Donkerbroek. 7. Uw naam. 8. Hen, g, el, en hengelen. 9.. Wien de schoen post. trekke hem aan. 12. Wensch mensch. 11. Mug gum. 12. Finsterwolde. Den wol erwt Leendcr t dief los. Goede oplossingen ontvangen van Beppie Meijer 9. Jo en Lucia Lembeck 9. Willem R. Jansen 4. Joh. W. Raatgever 9. Willem Plantjé 9. Nanue Nauta 10. Karei v. <L Ileijde 10. Jan en Mien van Essen 7. Wilhelmina Verhagen 2. Ruurtje Aarts 11. Jo Aaris 11. Frans Heijsman 12. Fred. v. d. Broek 7. Paulien Feijen 7. Gerrie Renger 11. Christien Zwemmer 10. Cornelis Kroonsberg 6. Willem Overmeer 12. Gonda Veth 6. Clara Bon 6. Aagje Bon 6. Cornelis Snellens 9. Bertus en Dina van Putten 11. Jacoba Remmé 11. Maartje Verdel 11. Jentien Been 11. Brast Moolenaars 7. Piêr Heidweiller 6. Giljam Lokerse 9. Abraham en Jan Mazurel 12. Dora Witkamp 11. Aaltje en Siebe Huizinga 8. Hendrik Rees 12. NeLly Erkelens 12.. Zus Baaij 12. Jansje van Dijk 10. Jansje en Annie Wijkhuizen 12. Abraham van Brussel 11. Hettie en Jaantje Lams 10. Anna 't Hoen 6. A. v. d. Boogaard 11. Henri de Wijs 12. Jacob de Wijs 12. Jo en Frans van Egmond 8. Betsie Hoenderdos 11, Elsje Hoenderdos 11. Willy Germeraad 12. Thomas en IJda v. Beem 11. Zus Duursma 12. Dirk Scholten 5. Dirkje C Kooiman 11. Simon Kooiman 11. Wilhelm M. Heijl 11.: Johan Lotz 12. Johan Vermeer 10. Mary Meeuwlg 12 (van do vorige week). Arie van Westerhoven 11. Herman en Martinus Bonke 11. BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door Joh. W. Raatgever.) 1. Het regende, dat het plaste en wij kwamen doornat thuis. 2. Ik heb vier uur loopen zoeken, vóór ik de broche gevonden had. 3. Na afloop van het feest, gingen wij dankbaar naar huis. 4. Grootvader ia erg oud, al loopt hij nog kaarsrecht. 5. De -bovenloop van den Rijn ligt in Zwitserland. 6. De dokter schatte mij pas twaalf jaar en ik ben veertien. 7. Hoeveel emmers water gaan er In deze kuip (Ingezonden door Aaltje v. d- Ploeg.) 8. Ik streelde het aardige hondje. 9. Ik opende de deur van de slaap kamer. 10. De spijkers waren geheel ver roest. (Ingezonden door Giljam Lokerse.) 11. Met een bal kan men goed gooien. 12. Wij hebben gistercu gevlsclit, zei Jan. 13. De mannen waren al lang woer teruggekeerd. BEGRAVEN RIVIER, (Ingezonden door Pier Heidweiller.) 11. Pardon, augurken zijn niets lek ker 1 BEGRAVEN GROENTE. (Ingezonden door Dirkje Kooiman.) 15. Wat is dat vervelend, nu slaapt mijn been weer. BERICHT WEDSTRIJD. Antwoorden van bet Kettingraadsel ontvangen van Wilhelmina Verhagen. Jacoba Remmé. Kleine Wedstrijd. Eén onzer lezeresjes zond het vol gende Kettingraadsel in, en ik vind het een mooie opgaaf voor jullie, om eens te probeeren, wie het langste rijtje maken kan. Jo zoekt namelijk een rij woordon, waarbij telkons de eerste lettergreep van het volgende woord dezelfde moet zijn als het laatste van het vorige woord, bijv. jaardag dagboek boekwinkel, enz. Alle antwoorden moeten, voorzien .an naam, leeftijd en adres, bij mij bezorgd zijn, vóór of op Woensdag 30 Maart 1910. Onder de beste inzenders wordt een boek in prachtband verloot. Een voetbal wedstrijd (Bekroond opstel van P. Langeveld.) Aan een strak-blauwen hemel stond de zon in goudglans, en zette Ln gloed de groene velden, die stil nog saam- lagen in blijde vootjaarsslemming. Ook ons veld lag mooi groen grashalmpjes golfden zacht onder den frisschen wind, die blij deed klapperen de vlaggen en wimpels op het clubge bouw en voortdroeg de tonen van de grommaphone, die hoog opklonken in de lentelucht. 't Is twee uur. Een dichte menigte pakt zich saam op 't veld, hunkerend naar deu aanvang van den wedstrijd, die over het kampioenschap moet be slissen. Daar schrllt de fluit van den scheids rechter door de lucht en roept de spe lers in 't krijt. Quick, onze mannen, komt uit met een reuzen-combinatie, en speelt in witten pantalon en blauw shirtVictoria in róód shirt met wit ten pantalon. Quick: Van Loon, De Breuk, Van Driei, Spaan, Groothuis, Van Veen, v. Heek, Baar, v. Kessel, Lips, Gaastra Victoria: Kooyman, Hendriks, v. Laar, Hein richs, Walter, De Bruyn, Gratama, Roozeboom, Kooyman, v. d. Stok, Nederveen. Direct pakt Victoria flink aan, doch de Quick-verdedigtng is in pracht- vorm en keert alles, v. Loon in 't doel weert zich kranig. Doch ook de Quick- voorhoede zit niet stil, en doet menig pittigen uitval. Plotseling een door braak van Victoria en na een scrim mage komt de bal tegen de binnen- paal, gaat langs de lijn en springt weer uit 't doel. Op advies van den grensrechter wordt goal gegeven, waar menig Quick-man het niet mede eens was, 10. Daverend applaus der Victorla-supuorters. Verwoed valt de Quick-voorhoede aan, doch geen resul taat schot op schot wordt gedaan, doch alles wordt gehouden cn wegge werkt en als het rust is, is het nog 10 ln het voordeel van Victoria. Direct na rust zet Quick er alles op, n te winnen. Behoudens enkele uit vallen der Victoria-voorhoede, wordt er den verderen middag op Victorie helft gespoeld. De aanval wordt al he viger en heviger, doch de Victoria-ver- dediginv houdt braaf stand. Goalijes kunnen echter niet uitblijven, en na mooi-opbrengen van Gaastra, is Lips „de man" die den bal met een mooi schot in 't net deponeert11. Dave rend applaus. Het loont al hard naar het eind en iedereen denkt den wedstrijd in een eelfik snol te zien eindigen, als plot seling Van Kessel doybreekt, en de keeper geen schijn van kans geeft den bal te houden. Als de scheidsrechter even daarna tijd fluit, eindigt Quick welverdiend met 21 en heeft tevens het kampioenschap zijner afdeeling gewonnen. 't Publiek was in groot enthousias me over de overwinning en verliet on der schetterende tonen van de gram- maphone het veld, dat daarop weer kalm neerlag, als 't ware herademend, na den zwaren strijd. Een aardige Aprilgrap (door Frederik van den Broek.) Eenige dagen, vóórdat Maart ten einde was, ging het verhaal door de stad, dat twee mannen op rolschaat sen eene reis om de wereld zouden probeeren te maken. Het waren Fran se-hen. Den eersten April zouden zij van 's-Gravenhage over Leiden en Haarlem naar Amsterdam gaan. Zij hadden gerekend, zoo vertelde men, om 2 uur in Haarlem te zijn, en zou den dan bij Brinkmann even uitrus ten. Men sprak veel over dezen won- dertocht. Eindelijk was de dag aange broken. dat zij in de stad zouden ko men. Honderden menschen hadden zich langs den weg, dien zij waar schijnlijk komen zouden, verzameld. Ook on de Groote Markt zag het zwart van de menschen. Men kon wel over de hoofden loopen. De noodipe politie agenten waren daar natuurlijk pok. Het liep al hard legen tweeën. Het werd twee, ja zelfs drie uur, maar nog waren zo er niet. Op het laatst was men het wachten moede. Opeens dacht een man, dat het vandaag 1 April was. Hij vroeg aan zijn buur man „Zou het misschien een April grap zijn Toen de menschen daar aan dachten, zag het er op de Groote Markt spoedig weer zoo uit als vroe ger, want niemand wilde, dat men zag, dat hij er ook tusschen genomen was. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevr. Venemav. Doorn, Wagenweg no. 88, Haarlem). BEPPIE M. Neen, het boek, dat „Mignon" heet, ken ik niet. Weet je ook, wie het geschreven heeft? Als Simon voorleest, zijn de anderen ze ker erg stil, is 't niet? Leest hij Uit dit boek ook voor? JO en LUCIA L. Vind je Duitsch moeilijk en moet je nu thuis veel the ma's maken Ik denk. dat je En- gcïsch ook wel prettig zult vinden. In welke klas wordt met Fransch begon nen Ik ben nieuwsgierig of jullie veel van het kettingraadsei maken kunnen. WILLEM R. J. Heb Je een pretügcn dag gehad Zondag? Waar ben je wel heen geweest? JOH. W. R. Ja, wat zal dat heerlijk zijn, om er zoo n ambulance bij te hebben maar jullie raken toch zeker niet dikwijls echt gewond, is 't wel? Kan je wel een beetje verhanden-leg gen Oost-Ind. kers komt haast al tijd goed opzaal je ook wel eens tuinkers WILLEM P. Heb Je plezier gehad Woensdagmiddag en ben je er zonder nat pak afgekomen NANNE N. Zijn jullie ook met Wil lem P. mee geweest? En met hoeveel waren jullie wel Gingen er nog meer raadselvrienden mee? Cor begint nu zoo langzamerhand ook niet meer tot de jongstcn te hooren, hè Voelt hij zich niet oud? KAREL v. d. H. Het nieuwe raadsel is goed. WILHELMINA V. Jij bent do eerste met het keltingraad6el 1 Vond je het een pretti- werk Is dit boek ook weer zoo aardig? RUURTJE en JO A. Je vindt het ze ker prettig, nog een jaar op deze school te blijven, i9 't niet? Loop je dezelfde klas nu nog eens door, of een vervolgklas? Wat voo rprijs denk je te krijgen FRANS H. Is het boek mooi en heb je het al uit? FR. v. d. BR. Hoeveel sommen maak je iedere week en uit welk boekje PAULIBN F. Ga je na de schoon maak weer met ons meedoen en heb je het nu erg druk DIRKJE C. K. Ja, dat heeft nog den tijd, maar ik vind toch, dat jullie jaardagen allemaal in eikaars buurt zijn. SIMON K. Het is best, als jij ook een kettingraadsel Instuurt. Ben jij „back" als jullie voetbal spelen of „koeper" en kan je erg hard loopen? WÏM II. Neen. jij hebt genoeg te doen, dat vind ik ook en wat doe je nu het liefst van alles, van wat je op noemt Spelen de jongens in Utrecht ook zooveel voetbal; of wat doen jul lie het meest? WILLY G. Heerlijk, dat Jo weer zoo goed vooruitgaat, hè Hoef je in huis nu niet langer zoo heel stil te zijn? en mag ie weer zingen en spelen, zoo hard als ie wilt Als het zonnetje nu. maar wat blijft schijnen, mag Jo ze ker weer sauw uit Dan is 't een heel feest en gaan jullie zeker allemaal sa men naar buiten, is *t niet? Vind je het prettig, dat er weer een raadsel van je in de courant staat THOMAS en UDA y. B. Het nieuwe raadsel is goed. Zijn jullie van plan er iedere week éen in te zenden? en wie van je tweetjes bedenkt ze dan Aan welken wedstrijd heeft IJda wel eens meegedaan ZUS D. Ja, jou inzending zal wel weer een lange worden, denk ik. Ik kan me begrijpen, dat je "zusje blij is, nu de eerste stap op het examenpad godaan is. Hoeveel zouden er nog wel komen A. v. d- B. Zou het op tijd afkomen, denk je en heb je er veel tijd voor noodig Ja, je raadsels - omen wel aan de beurt, maar er worden er 's winters altijd zooveel ingezonden, dat je nog wat geduld moet hebben. JACOB DE W. Wel, dat is best, dat je ook meedoet aan hot Kettingraadsel. Heb je er al veel bedacht JO en FRANS v. E. Ja, plaatsnamen mogen ook wei, als het geen al te on bekende zijn. Helpt Frans mee? ol doet Jo het alleen? BBTSTE en ELSJE H. Nu, als 1 aan *t schrijven ligt, zal Betsie wel ge plaatst worden, denk lk. Heeft zij al toelatingsexamen gedaan, of wanneer moet dat Heb jij ook zulke groote plannen, Elsje, of weet je nog niet, wat jij later gaat doen GERRIE R. Nu, ik vind 't een heele reis voor jullie, hoor, met al dat over stappen i Hoe lang moet je van Drie bergen af dan nog loopen en bon je nog nooit eens in een verkeerden trein gestapt? Hoe oud was je, toen je di rei» voor 't eerst alleen maakte CHRISTIEN Z. Ik ben nieuwsgie rig. wanneer de bouwplaat af i3 maar Je zult cr '.'•si eeo heel poosje werk aan hebben, denk ik l Heb jo er wol eens meer oen gemaakt en Is die ock .goed uitgevallen CORNELIS K. De nieuwe raadsels zün goed. Kom maar eens op een NVoensc-' gmlddag tusschen 1 en 2 uur. CLARA en AAGJE B. Vind je de va cantia zoo'n heerlijken tijd? En ver lang jo aan 't eind van de vacantle ook altijd weer naar school WILLEM O. Hoe komt het, dat dat boek verbrand is Ja, het moeien na tuurlijk verschillende woorden zijn. Gezellig, dat je broertje dan mee naar school gaat. Is hij ai zes jaar En hes je nog meer broertjes of zusjes GONDA V. Waarom vind je dat de moeite niet waard Ais het een pret tig werk is, is het altijd de moeite waard, denk ik. Kan je goed teeke nen, als er weer eens een teekenwed- strijd komt? CORNELIS S. Ja, je had zeker je naain vergeten er bij te zetten. Heb je wel eens meer tubeverf gebruikt BERTUS en DINA v. P. Het nieuwe raadsel is goed. Ja. een boek over Haarlem u> altijd extra gezellig, ais je hier de stad en omstreken kent. Wat voor soort boeken vind je verder het mooist JACOBA R. Het nieuwe raadsel Is goed en de strikvragen ook. Die heb je-toch zeker niet allemaal zelf be dacht, is 't wel MAARTJE V. Het nieuwe raadsel is goed. Ja, „de Negerhut" is erg mooi l Heb je het ai baast uit? JENTIEN B. Ja, dan bev. aar je het nog maar een poosje I Heb je het zoo druk gehad deze week? Wat heb je allemaal uitgevoerd? De strikvragen zijn goed. ZUS B. Ja, dat het weer in de vacan tia zóó mooi blijft, hoop ik voor jullie ook, hoor I Kunnen Vader en Moeder dan in de week ook wel eens met jul-. lie mee naar buiten Ja, de duinen zijn altijd heerlijk om in te spelen. Lieten de jongens zich er ook afrol len 't Nieuwe raadsel Is goed. JANSJE v. D. Ja, natuurlijk is het' goed, als je ook met het kettingraad sel meedoet Heb je er al vec-1? Ja, ik kan me best begrijpen, dat je het ge zellig vindt, ais „De Zaterdagavond" komtvooral nu er voor jou ook. altijd een briefje in staat, is 't niet JANSJE W. Ben je juist op Woens dag jarig en heb je het dan niet te druk, om te komen Hoe oud wordt je nu eigenlijk ANNA 't H. Kom van de week nog maai- eens eon boek halen, Anna. Jaj zoo'n wandeling naar Bloemcndaal is heerlijk I 't Was ook prachtig weer er HILLEGONDA F. R. Kom dan maar eens op een Woensdagmiddag tus schen 1 en 2 uur. Ik ben blij, dat het goed loopt PIëR H. Je zendt me weer prachtige raadsels, hoor Heb jo deze weer alle. maal zelf bedacht GILT AM L. Ja. het boek van R. Cr. is er ook bij. Laat W. het me dan maar helpen onthouden, ais hij weer komt Heeft hij zijn boek ook al uit ABRAHAM en JAN M. Jullie had den toch alle raadsels goed. Dan is juist aardig, als zo wat moeilijk we ren, vind jo niet DORA W. Ik kan het aan de brief jes cn raadsels dadelijk merken, als het zomer wordt, of een week mooi weer is geweest om buiten te spelen. Raadsel 8 was niet heelemaal goed, kijk maar naar de antwoorden. NELLY E. net nieuwe raadsel ifl goed. JOHAN V. Ik ben er blij om, dat het boek mooi Is. Heb Je het al uit MARY M. Denk er om, je naam ook onder je werk te zetten en niet alloen op 't couvert, hoor I ARIE v. W. Ja, denk er voortaan maat goed aan 1 HERMAN en TINUS B. Ik zal jul lie nu ook maar samen schrijven, ai had Herman niet voel tijd deze week. Ja dal dal lantaarntje eon aardig ge- ziebt gaf, wil ik graag gelooven. Wacht maar ©ens tot -ie wina goed Is, dan zal Herman's vlieger ook wel om hoog gaan, denk ik. Wat heb ii] t druk gehad met Moeders ziekte, he Flink, hoorDroomt Jantje nog Yafi den trommel Mevr. VENEMAv. DOORN. 19 Maart 1910.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 15