NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8204. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 23 MAART 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E R T E N T I N: per drie maanden» JF ^an regels 50 Cts.j iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels /l.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der By Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 J!Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland,1.65 qgy ijr_ ^ts* voor plaatsingen k contant GeïTlusfreer'd Zondagsblad, 'voor Haarlem' I Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 24 MAART. Groote KerkOrgelbespeling, 2—3 uur. Café „De Karseboora" Dam-simul- taan-séance door den heer W. van Daalen, 8 uur. S. it-Bavo Cursus In de Katholieke geloofs- en zedenleer. OM ONS HEEN No. 1114. Bloembollenpraatje. Het eenige onderwerp, dat ik van daag mag. kan en wil behandelen is de tentoonstelling van de Vereeniging voor bloembollencultuur. De Herten kamp, de stad en het land zijn er vol van. En terecht,want deze tentoon stelling is er niet een, opgezet om re clame te maken voor de vakvereeni- ging, zooals anders wel gebeurt, maar voor het vak. De vereeniging heeft geen bazuin noodig, die is zelf sterk genoeg. Zoo is het niet altijd geweest. Het gedenkboek, dat de voorzitter bij deze gelegenheid schreef, verbloemt niet, dat op een oogenblik de vereeniging dreigde te zinken als een lekgeraakte schuit. En het eigenaardige was, dat de bemanning zelf er de lekken in ge maakt had. Ik bedoel de periode van den handel in afgesneden bloemen. Er is werkelijk in de tachtiger jaren een tijd geweest, dat de vakgenooten zelf handel dreven in de bloemen, die met. duizend© klsLjes naa.r Engeland en Duiischland zonden en met de bollen bleven zitten. De klanten daar ginds, vooral de bloemisten, ver kozen natuurlijk geen bollen meer te koopen, als de Nederlanders met de afgesneden bloemen als hun concur renten optraden. Een ongezonde toestand 1 Een ver houding al9 van den man, die de kip mot de gouden eieren slachtte. Wij kunnen, een kwart eeuw later, gemak kelijk zeggen, dat het kwaad vanzelf wel weer zou zijn overgedreven, maar als je zoo dicht met je neus op de toe standen staat, kun je ze niet altijd goed beoordoelen. En zoo kwam het dan, dat de vakbeoefenaars alarm bliezen en zich ten strijd gordden te gen don handel in de afgesneden bloe men. Als wapens kozen ze ver ordeningen en reglementen. Helaas, papieren klappen komen niet hard neer en het bleek al gauw, dat met haar verbodsbepalingen de vereeni ging het toch niet van het ware of vermeende financieele voordeel van de menschen winnen kon. En na ettelij ke jaren tobbens besloot dan ook de overgroote meerderheid, de maatrege len weer af te schaffen. Had zij dat toen niet «eüaan, dan zou ze een paar jaar later zich zelf hebben kunnen af schaffen. En de handel in afgesneden bloe men 1 Die is gestorven aan gebrek aan levenskracht, zooals alle kunst matig in 't leven geroepen dingen. Zoo kreeg, maar veel later, de voorzitter van die dagen, de heer J. II. Krelage, gelijk, die altijd tegen de maatrege len, geopponeerd, maar zo uitgevoerd had omdat de vergadering hem dat opdroeg. Anders had hij de vergade ringen gewoonlijk wel in de hand, omdat hij de zaken zoo grondig bestu deerde en er daarom altijd meer van wist, dan de meeste afgevaardigden. Toch was de samenkomst der afdee- lingen er waarlijk geen van jaknik kers. Ik herinner me goed, om maar oen te noemen, den afgevaar- digde van een der afdeelingen om de Zuid, die met zijn vlotte tong den voorzitter soms harde noten te kra ken kon geven en hem daarbij door zijn brxlleglazen aanstaarde, alsof hij hem persoonlijk verslinden wou. En dien anderen, vertegenwoordiger van een langzamerhand vermaard gewor den badplaats, die wel gemoedelijk was, met en zonder zijn medeweten grappig kon wezen, maar dikwijls de gedachtenwisseling geducht ophouden kon. De verhoudingen zijn in de vereeni ging op dit oogenblik zeer goed. Maar nooit zullen' de vergaderingen zoo glad worden als zooveel andere bij eenkomsten van stedelijke vereenigin- gen, waar de schaarse leden de voor stellen van het bestuur altijd maar prijzen, grootendeels omdat een afwij kende meening zoo lastig ia Er is iets ruigers in vele afgevaardigden van bloembollencultuur. Wie weken, soms maanden lang onder den wijden hemel, dag in dag uit, over het bol lenveld ging, heeft niet de smeeïgheid van vergadergewoonte, die ons stede lingen ei een is. Hij komt graag met zijn eigen opinie, raak of mis, maar in elk geval die van hem zelf. „Bol- lenboeren", mompelt misschien wie hem die meening op ietwat onbehol pen manier hoort uitspreken. Maar die minachting is te onpas. Op het stuk van frischheid, standvastigheid en kracht is het platteland een veel beter bewaarder dan de stad, waar de menschen door de noodzakelijke onderlinge aanpassing, van pure wrij ving langzamerhand zoo karakterglad worden, dat velen zich ten slotte aan alles zouden aanpassen, wanneer die hoekige, kantige, krachtige kerels van buiten geen tegenwicht waren. We zullen ze dezer dagen wel weer In me nigte zien: met broeken die te kort zijn en zwarte vesten tot aan den hals en een jas of buis van géén snit, met zware passen, herinnering aan het on gelijke veld, gaande over onze straten. Bollenboeren Goed Ik wil het als een eerenaam beschouwd hebben. Het zijn juist onze boeren, die, met een ander slag van menschen, onze zeelui, de beste karaktertrekken van ons volk in wezen houden. Ze mogen dan niet In een salon passen, ze moeten ons op de tentoonstelling en in Haarlem welkom Het merkwaardige van dit bedrijf is. dat het zich bijna geheel afspeelt in het buitenland. Niet de kweek, maar de verkoop. Vergeleken bij wat over do grenzen wordt verzonden, ls de verkoop in Nederland van geen be- teekenis. Het wordt daarom den bloe misten niet gemakkelijk gemaakt, de waar van de hand te zetten. In som mige maanden van het jaar zwerven er door de heele wereld rond, in En geland, Duitschland, Oostenrijk-Hon- garije, Rusland tot ver over den Oce aan, in Noord-Amerika toe. Er zijn er, die in het verre buitenland evengoed bekend zijn als in Bloemendaal of Lisse. Eigenaardig is bet, dat feitelijk Haarlem; dat de bloemenstad heet, wel de minste bloemen oplevert van de geheele streek. De behoefte aan wo ningen beeft al sinds jaren meer en meer bollengrond in bouwterrein ver anderd. Voor zoover de zaken van verschillende firma's niet zijn geliqui deerd, werden ze naar buiten ver plaatst. liet aantal kweekers, dat in Haarlem overbleef, is te tellen. Een juister naam voor onze stad zou dan ookcentrum van den bol- lenhandel wezen, want al woont er geen enkele kweeker meer, de plaats van samenkomst zal te allen tijde Haarlem blijven, dat het middel punt is van de administratie, van de economische leiding van het vak. Voor ons Haarlemmers, die uit de stad de bollenzaken zagen verdwijnen, heeft dit wel eens den indruk gewekt, alsof het vak achteruit ging. Mis schien heeft hier en daar een vakman daaraan wel eens voedsel gegeven, door te klagen over de geringe sten. De ware Nederlander klaagt, al ware het alleen om de aandacht den fiscus van zich af te leiden. Maar zou nu inderdaad in een slecht be drijf het beteelde grondstuk in den tijd van een halve eeuw vervijftienvou- digd wezen Zouden de vaders hun zoons in het bedrijf hebben opgeleid, indien er geen voldoende bestaan meer in te vinden ware geweest In weerwil van dit handels-pessi- mJsme kan dus gezegd worden, dat het vak op dit oogenblik in bloeienden toestand verkeert Zeker, niet ieder een is er in geslaagd, maar dat komt in elk bedrijf voor en vooral in dit, waarvan mij een bekend deskundige eens zeide, dat bijna niemand er suc ces in beeft, die er niet in opgroeide en wist wat een bloembol was, vóór dat zijn neus boven de tafel uitstak. Het is te hopen, dat deze tentoonstel ling tot dien bloei van 't vak zal bij dragen. in 't belang van de streek en ter eere van ons land, dat bijna in geen enkelen tak van handel zooveel gedurige aanraking met de wereld heeft, als juist in de bollenkweekerij. J. C. P. Stadsnieuws ALS DE KONINGIN KOMT. Hedenavond vergaderen de Zijlstraat bewoners om te beraadslagen over de versiering van de straat bij het a. s. Koninginnebezoek. HOTEL-ROOZEN. Dinsdagmiddag is het voormalig ho tel-Scholten, veertien dagen geleden aangekocht door de heeren Roozen, eigenaars van het bekende hotel „Witte Brug", tusschen Den Haag en Scheveninren, onder het nieuwe be heer geopend. We vermelden dien termijn van veertien dagen, omdat het hotel restaurant in dien tijd zulk een gron dige restauratie heeft ondergaan, dat men verschillende gedeelten er van niet herkennen zal. Beneden heeft men nu ©en keurigen ontvangstsalon, een restaurant-zaal, een groote eetzaal, waarin een mooie parketvloer is gelegd en een tooneel- zaaltje. In de fraaie, breede gangen, waarin en aardige doorkijkjes heeft op het terras en daar over heen in den Hout, voeren naar het trappenhuis. Keurige wit-geschilderde trappen met mollige loopers belegd, geven toegang tot de eerste en tweede verdieping, waar de keurig ingerichte slaapvertrekken zijn. Deze, 31 in getal, hebben open slaande deuren op de balcons, van waar men een fraai gezicht op Den Hout heeft De heeren Roozen, zijn, wat hun naam reeds doet vermoeden, geen on bekenden in Haarlem en omstreken. Zij hadden reeds jaren het oog op dit hotel gevestigd. Het is nu keurig ingericht en de ex ploitatie van de Witte Brug, welk systeem ook hier gevolgd zal worden, laat geen twijfel over, of ook hier zal het beheer uitstekend zijn. En in Haarlem is niet zulk een over vloed van hotels, dat we den heeren Roozen niet een goed succes zouden kunnen voorspellen. Huishoud- en Industrie school. In de gisteren gehouden jaarverga dering, die door inej. De Clercq van Weel gepresideerd werd, zijn de ver slagen van secretaresse en penning- meesteresse goedgekeurd. De inhoud hiervan werd reeds gisteren door ons meegedeeld. De rekening en verant woording werd nagezien door de hee ren Dr. Timmer, J. F. Huls wit en H. van den Berg, en, zooals reeds ge meld, accoord bevonden. In de plaats van mej. Van Vlade- rackeii werd gekozen mevr. A. van Rossum—Coster van Voorhout. Mej. Van Vladeracken was niet herkies baar. Herkozen als bestuursleden werden de dames Brusso en S. M. Hoevenaar. Geslaagd. De heer M. J. van Thlel alhier is geslaagd voor het examen voor werk tuigkundig ingenieur aan het techni- kuin te Bingen. BRAND EN DE NACHT VEILIGHEIDSDIENST. Gisteravond omstreeks 11 uur ge raakte in de woning van mevr. H. in de Schouwtjeslaan 62 een schemer lamp in brand, 't Vuur deelde zich aan de gordijnen mee, zoodat 't on heil zich gevaarlijk deed aanzien. Een waker van den nachtveilig- keidsdienst, directeur de heer Vau Pothoven, zag den brand en waar schuwde den directeur, den inspec teur en nog een waker. Met z'n vieren begaven ze zich in de woning en slaag den er in. om, met behulp van em mers water, 't vuur te blusschen en verdere onheilen te voorkomen. De brandspuit, die later verscheen behoefde geen water meer te geven. De bewoonster had zich bij 't blus- schingswerk aan de handen gebrand. VERKIEZING KAMER VAN ARBEID. In de gisteren gehouden verkiezing van drie ieden-werklieden voor de Ka mer van Arbeid voor de Confectiebe drijven te Haarlem en te Heemstede, zijn uitgebracht: Te Haarlem 64 stembriefjes, waar in 2 van onwaarde te Heemstede 18 geldige stemmen en 1 ongeldige. De stemmen zijn als volgt verdeeld (de cijfers tusschen haakjes slaan op Heemstede) P. A. Alleman 27 en (5). S. j. H. Willigers 22 en (3). N. van Excel 37 en (6). M. Douwma 26 en (2). J. de Gruyter 36. A. Knol 35 en (2). Zoodat gekozen zijn de heeren N van Excel met 43, A. Knol met 37 en J. de Gruyter met 36 stemmen. Van 't Kantongerecht ZAAK-SCHOOLEMAN. Hedenmorgen deed Mr. A. H. J. Me- rens, plaatsvervangend Kantonrech ter, uitspraak in de zaak van den heer R. C. Schooleman, onder-stationschef, alhier, tetren wien wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde 8 geldboeten van 100, subs. 8 maal 20 dagen hechtenis geëischt was. Op de publieke tribune was meer dan gewone belangstelling de heer Schooleman zelf was aanwezig. In zijn vonnis deed Mr. Merens uit komen, dat de heer Schooleman niet bevoegd is de geneeskunst als bedrijf uit te oefenen. Hoewel door beklaag de was opgegeven, dat alleen de ge neeskunde uit zuiver menschlievend oogpunt door hem beoefend werd, kon toch niet- ontkend worden, dat ook geldsommen door beklaagde in beta ling aangenomen werden, ter quitee- ring van welke bedragen zelfs nota's gedrukt waren. De wet van 1868 ver biedt dengenen, die niet daartoe be voegd is, de geneeskunst uit te oefe nen. Beklaagde heeft in strijd daar mee gehandeld, en ofschoon do wet niet onderscheidt het uitoefenen van officieele en ni et-of ficieele genees kunst, acht Mr. Merens het beklaagde ten laste gelegde toch wettig en over tuigend bewezen. Dan volgen de getuigenverklarin- :n, die onze lezers reeds van de be handeling der zaak kennen. Mr. Merens veroordeelde beklaagde ten slotte tot 8 geldboeten, ieder van 50, en, zoo binnen twee maanden niet betaald is, veroordeeling tot 8 maal 1 dag hechtenis. De heer Schooleman deelde ons me de, van dit vonnis in ho»ger beroep te zullen ^aan bij de Arrondissements rechtbank to Haarlem. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan G. S., te Sohoten, overtreding Vo- gelenwet, 3 boete of twee dagen hechtenis. P. van E., te Haarlem, overtreding Wapenwet, ƒ3 boete of drie dagen hechtenis. Th. B. en W. G. K., te Haarlem, overtredingen Arbeidswet, No. 1 ƒ2 boete of twee dagen hechtenis, no. 2 vrijgesproken. C. M., te Haarlem, overtreding der Leerplichtwet, 3 boete of drie dagen hechtenis J. C. W., te Haarlem, overtreding IJkwet, twee maal 1 boete of twee maal een dag hechtenis. D. A. U., te Den Haag, en C. M., te Velsen, overtreding Spoorwet, No. 1 3 boete of drie dagen hechtenis, No. 2 1 boete of een dag hecht K. A. de V., te Haarlem, straat schenderij, 5 boete of drie dagen hechtenis. J. D., te Haarlem, een trekdier on beheerd laten staan, 2 boete of twee dagen hechtenis. M. II., te Haarlem, nachtrumoer, vrijgesproken. L. S., te Heemskerk, en 21 anderen, loopen op verboden grond, No. 1 2 boete of twee dagen hechtenis, de an deren 5 boete of drie dagen hech tenis. H. H te Haarlem, overtreding der vleeschverordening Haarlem, 10 hoe- te of vijf dage nhecht G. M. v. d. H-, te Haarlem, overtre ding Prosfitutieverordening Haarlem, vrijgesproken. A. van D., te Haarlem, en G. F. K., te Amsterdam, overtreding Politiever ordening Haarlem, No. 1 I 2 boete of een dag hechtenis, No. 2 1 boete of een dag hechtenis. W. B. en 2 anderen, te Velsen, over treding Politieverordening Beverwijk, 1 boete of een dag hecht. P. H. en 4 anderen, te Velsen, over treding Politieverordening Velsen, No. 1 3 boete of drie dagen hechte nis, de anderen 1 boete of een dag hechtenis. H. F. v, d. W., te Heemstede, over treding Motorverordening Heemstede, 3 boele of een dag hecht. H. van A., te Haarlemmerliede, overtreding Motorverordening Haar lemmerliede en Spaarnwoude, 10 boete of drie dagen hecht. H. H., te Schoten, en J. L., te Haar lemmermeer. overtreding Provinciaal Reglement, No. 1 twee maal 1 boete of twee maal een dag hechtenis, no. 2 0.50 boete of een da,g hecht E. H., te Haarlem, en 29 anderen, overtreding Motor- en Rijwiel-Regle ment, allen 1 boete of een dag hech tenis. Voorts werden er nog 19 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot zeven dagen hechtenis, 10 boete of drie dagen hechtenis, 9 boete of drie dagen hechtenis, 7 boe te of drie dagen hechtenis, 5 boete of drie dagen hechtenis, 4 boete of drie dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, 2 boete of twee dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. De Bloemententoonstelling. In aanvulling van ons verslag in het Tweede Blad zij nog het volgende gemeld DE BINNENKOMST VAN DEN PRINS. Reeds ln Heemstede kon men van morgen zien, dat er vandaag iets bij zonders ging gebeuren. Van het Raad huis wapperde de Hollandsche drie kleur en groepjes menschen begaven ich in de richting van Haarlem. Op don Binnenweg zag men drie Raads leden naast elkaar zich naar de stad begeven, met een hoogen hoed op en deftig in lange, zwarte jas. Langs den Rijksstraatweg snorden verscheidene auto's en aan verschillende landhui zen staken vlaggen uit, die talrijker werden naarmate men dichter bij Haarlem kwam. Opeens zag men ln de verte een groote auto naderen, met een oranje vlaggetje voorop, en toen het voertuig dichter bü kwam, kon men bespeuren, dat de chauffeur in livrei was ge kleed. Dat kón de Prins wel eens we zen. liet toeval wilde, dat de auto één oogenblik moest stilstaan voor twee karren, die elkaar kruisen gingen eninderdaad, het was de Prins in den rechter-achterhoek, den hoogen hoed boven het gezonde ge laat, duidelijk herkenbaar, gekleed in zwarte jas. In de auto zaten nog een paar heeren in deftig costuunv Maar reeds zelle het voertuig zich in beweging, wij konden nog op merken, dat het oranje-vlaggetje het wapen van Mecklenburg voorstelde. Toou ging de auto voorbij en zagen we aan de achterzijde een groote kroon boven het nummer 892. Lang zamerhand verdween de Prinselijke auto langs den straatweg in de rich ting van Haarlem, zonder dat de wan delaars en de werkers langs den weg een enkele misschien uitgezonderd er erg in hadden, dat het de Prins was, die daar voorbijging. I ■S PRINSEN AANKOMST IN DE „VEREENIGING". Bij de „Vereeniging" bad zich een vrij talrijke menigte opgesteld, die de aankomst van Z. K. H. afwachtte. Juist kwart voor elven kwam de Ko ninklijke automobiel van de Groote Markt af de Lange Begijnestraat in rijden. 'n Luid hoera verwelkomde Z. K. H., die. evenals zijn adjudant, in politiek was. Aan de deur van de So ciëteit „Vereeniging" werd de Prins verwelkomd door de heeren Ernst H. Krelage en Jobs. de Breuk, die beiden door Z. K. H. met een handdruk ver welkomd werden. ln de auto, waarin de Prins met adjudant van dienst naar Haarlem kwam, had mede plaats genomen mr. Patijn, Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Van de aankomst van den Prins werd een bioscopisclie opname ge maakt. Te negen uur vanochtend stonden bij den ingang van de „Vereeniging" reeds wachtenden. IN DE „VEREENIGING". In de zaaL was onder de Kamerle den het Kamerlid voor Haarlem, mr. Frank K. van Lennep. De rodevoering van den Burgemees ter van Haarlem werd herhaalde ma len door applaus onderbroken, vooral bij het gedeelte over den heer Krelage. Minister Talma, met applaus be groet, verwierf met zijn redevoering langdurige bijvalsbetuigingen. De Prins sprak zijn rede met luide stem uit. Zij werd staande door alle aanwezigen aangehoord. Na de beëin diging riepen de aanwezigen onder voorgaan van den heer Krelage„Le ve de Prins 1" Aan dc lunch ten huize van den Commissaris der Koningin zat mede aan Mevr. Visser van Hazerswoude. DE PRINS NAAR HET TENTOON STELLINGSTERREIN. Toen de Prins het gebouw der So- citeit Vereeniging, na opening der tentoonstelling, verlaten had, begaf Hij zich in Zijn auto naar den Hout, in gezelschap van Mr. Van Tienho ven en den heer L. Springer, die den Prins ougetwijfeld op eenige mooie punten opmerkzaam zal hebben ge maakt. Op weg daarheen door de bevlagde straten had bijna niemand er erg in, dat daar de Prins zat ia die gesloten auto, wel had zich eea groote menigte verzameld voor de poort van het tentoonstellingsterrein aan de Fonteinlaan, want daar zou de Prins toch binnen gaan. En terwijl we daar stonden te kij ken, kwam opeens een auto de Fon- teinlaan uit den Hout af, en reed de monumentale poort in. Een oogenblik later hoorden we, dat het de auto van den Prins was geweest. Toen liep de groote menigte door elkaar en trok gedeeltelijk uf, doch ook velen bleven staan, om fe kijken naar de groote file van rij tuigen, die langs en in de poort re den. In het eerste rijtuig merkten we den burgemeester van Haarlem, Jhr., Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, in het volgende den burgemeester van Heemstede, Mr. D. E. van Lennep, op. Ook vele voetgangers, dames en hee ren, werden toen op het terrein toe gelaten. Het muziekkorps op het terrein speelde eerst het Nederlandsche volks lied en het Wilhelmus, en vervolgens de volksliederen van andere Europec- §che naties. De tentoonstelling was thans inderdaad geopend. Op het tentoonstellingsterrein wer den alle inzenders aan den Prins voorgesteld, die met elk hunner hand drukken wisselde. Onderweg sprak de Prins verschillende ingezetenen aan. Tc kwart voor tweeën vertrok de Prins in Zijn auto met Mr. Van Tien hoven van het terrein. De chauffeurs de Prinselijke auto waren ge kleed in grijze jassen met groene petten, op zij dragend een sabeL Nadat Z. K. 11. van den heer Kre lage afscheid had genomen, verliet hij het terrein. De Prinsen-auto werd voorafgegaan door die van den heer Krelage, waarin mecle de heeren Van Waveren en De Breuk plaats namen. Bij het uitrijden werd de Prins har telijk toegewuifd door de voor den uitgang verzamelde menschenme- nigte. DE VLAGGEN. Reeds te zeven uur in den ochtend wapperde van den Groote-Kerktoren hel dundoek, en later op den dag zag men bijna allerwege het dundoek ont plooien. Vooral de Groote Houtstraat heeft zich kranig gehoudenbijna geen huis daar langs welks gevel niet 't rood-wit-hlauw wapperde. MEDAILLES. Nog zijn de volgende medailles toege zegd door den heer A. J. E. baron van Ittersum te Bennebroek, twee gouden medailles, door den heer D. A., Koster te Boskoop één gouden medail le, en door den heer J. A. P. Lamfers te Haarlem één zilveren medaille. VERKEERD OPGEMAAKT. Een stukje van ons verslag in liet Tweede Blad over de bijeenkomst op uitnoodïging van den Bond van Bloembollenliandeloien staat verkeer delijk op de 3de pagina onder liet teutoonstelliugsverslag. De lezer ge lieve dat in gedachten naar den aan vang van het verslag, waar het be hoort, te verplaatsen. HET TOONEEL. We kunnen den Haarlemscheu t'.o- neelliefhebbers een bijzonder nieuwtje meedeelen. De volgende maand zul len zij iu de gelegenheid W'jrden go st'eld een opvoering van het bekende successtuk van Edniond Rostand „Chantecler" bij te wonen. Het Fransche gezelschap, dat 16 April dit stuk te Rotterdam komt spelen en daarna nog enkele andere steden in ons land zal bezoeken, zal 17 April ia den schouwburg op den Jansweg een Chantecler-voorstelling komen geven. Over een paar dagen hebben we nog een ander goed nieuwtje voor onza tooneelliefhebbers. Gev. Voorwerpen. Een R. K. kerkboek, Dr. Leijdsstr. 15 (Schoten). Een z. g. stoeltje van een motorrij wiel, Kleverparkweg 3. Een gummibal, een portemonnaie inh. geld en een oliebakje van een rijwiellautaarn, a. h. politiebureau. Een zilveren armband, Borneostr. 18 (Schoten). Een portemonnaie inh. geld, Brou wersvaart 2. Een rozenkrans, Voortingstr. 14. Een portemonnaie inh. eenige cen ten, iieerensingel 53 rood. Twee rozenkransen, Oranjestr. 139. Een rozenkrans, Koudenhora 42. Een kruisbeeld. Rustenburgerlaan 27 a. Een geel puckhondje, Korte Poel- laan 10. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een gouden oorknopje vo< -- zien van een diamantje; van het vu'-, liezen van een achterlantaarn van a automobiel.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1