RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Ie. Sluit zwart door 18 - 22, dan maakt wit door 34 - 30 een afruiliug van 1 voor 3 en heelt wel is waar geen schijf gewonnen, doch zijn schijf op 7 kan zwart niet anders dan ten koste van minstens twee schijven terug werpen. Zwart is dus verplicht om wit dam te laten halen en die dam met opoffering van minstens een schijf te vangen. 2c. Sluit zwart, na 38 - 33 van wit, met 8 - 13, dan blijft aan wit na de gedwongen afruiling ten om een, de voorgaande slag 1 voor 3 met hetzelf de gevaar voor zwart 3e. Sluit zwart, na 38 - 33 van wit, met 9 - 13. dan blijft na de gedwongen afruiling, voor wit met 34 - 31 een af-1 ruiling van 1 voor 5. liet is waar, dat zwart de witte schijf op 7 kan terug werpen met opoffering van twee schij ven, vervolgens 27 - 32, 16 - 21 spelen de, aan wit het dumloopen verhinde ren. Maar wit hoeft op dit moment drie schijveu gewonnen en kan er twee offeren om de zwarte schijf op 44 terug te werpen en de partij wordt vervolgd met G zwarte en 7 witte schijven. 4e. Zwart kan, na 38 - 33 van wit, 28 - 32 spelen en óffert dus 3 schijven voor de ontvangen 2 witte. Indien eeii der umaleurs ons nog andere varianten kau aantoonen, of eene opmerking heeft te geven, zal een en ander gaarne door ons ontvan gen worden. In de damrubriek van „Het Han delsblad" d.d. 13 Maart 1.1., vuidt ineu het volgende „PRACT1SCHE STUDIES". „Een bewijs van grondige kennis van eindstanden, die den speler in staut stelt, er voordeel meê te behalen in de partij, is gelegen in ondorslaan- den eindstand, enz. Stand Zwail schijven op 11 en IC, dam op 3- it schijf op 26 en dammen op 5, 18 en 29 1ste zet 29 - 34! Uitstekend gespeeld! Zwart tracht door 11 - 17 en 17 - 21 remise te maken. Zwart II - 17, wit 18 - 12, zwart 17 8, wit 26 - 21!! Mót)! jjrspeeld. Liij den volgenden zet blijkt de waarde van dit offer zwart 16 27, wit 34 - 25 gewonnen 1" Hierover lezen we in de dainrnbriek vuu ,,üe Groene" d.d. 26 Muart LL het volgende „Onwillekeurig trok deze beschou wing onze aandacht, en deed ons even een blik slaan op het aangebode ne. Wij moeten echter tot onze spijt verklaren, In het geleverde de gron- dige kennis van eindstanden in het J minst niet te ontdekken. Wel :::srhlên wij den zeer onpractl- schen zet 29 34 op, die geen enkele deugd bezit, dan het uitlokken van een oppervlakkig valletje, hetgeen een grondig kenner van eindstanden nim mer op den voorgrond brengt. Boven dien bleef de reeds aanwezige winst- stelling onopgemerkt, nl. wit 18 -27:'. zwart 3 17 A B Hierna volgt wit 5-23, zwart 17 -50 gedw., want op 17 - 8 of 3 volgt wit 23 - 19 of 14 en. op 17 - 39 of 44 volgt wit 29 - 34 of 40 offert daarna nog twee dammen en wint 1 Op zwart 17 - Si -eelt Wit 2fi - 21 2S wint gemakkelijk I A. zwart 11 - 17, dan wit 29 23. zwart 3 - 8 of 20 of 25 want 17 - 2i of 22 kan niet), wit 23 - 28 en wint ge makkelijk I B. zwart 3 - 8 of 25, dan offert wn drie of twee dammen, en wint De Hanrlemsche Damclub houdt hare bijeenkomsten iederen Maand,ig- nvond vau 8 tol 12 uur in het g.-buuw „De Nijverheid", Jansstraat 85. al hier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zeudeu, wor den in het volgend nummer bekend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DL BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin- ges en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door A. on Ch. Er- brink). et ik kv sm ti et Welke twee zinnen kunt ge hieruit nmken 2. ^Ingezonden door Hendrika de No- Met B ben ik aan een boom. Met G ben ik pas gepoetst. Met K ziet men mij niet graag. 3. (Ingezonden door Jan Hendr. Bruijn). Mijn eerste is een lichaamsdeel; mijn tweede is een vrucht; mijn geheel is iets, waar ge wel niet naar verlangen zult. 4. (Ingezonden door Mary Meeuwig). Zet onder elkaar Een meisjesnaam. Iets, wal men in vele huizen viudt. Een lidwoord. Een plaats in Noord-Holland. Een kleedingstuk. Een vogel. De beginletters vormen iets, dat da gelijks te gebruiken is. 5. (Ingezonden door G. v. d. Hoeven). Schrijf onder elkaar oen meisjesnaam, een man in Noorwegen, iets, dal men kan eten, een dokter. De beginletters van die 4 woorden vormen denzelfden meisjesnaam, die op den eersten regel siaat, en ile eind letters van de 4 woorden, vormen hei- zelfde woord, als op den laatsten regel staat. 6. (Ingezonden door Nanno Nauta)'. Ik ben een lichaamsdeel En zit aan uwe hand. Maar als gij goed zoeken kunt, Vindt ge me ook aan 't strand. 7. (Ingezonden door Corrie v. d. Kolk.) Ik besta uit 18 letters en men vindt mij eiken Zaterdagavond in de cou rant. Eenige menschen vormen samen wel eens een 15, 16, 17, 18. Een 8, 9, 10. 2, 3, 4 gebruikt de naaister. I, 13, 14 verkoopt de slager. Een 7. 11. 8 gebruikt men lederen in^de zee maakt men een 12, 13, 14 Op school krijgen we 5, 6, 8. 8. (Ingezonden door W. B. Asscher). lie ben een plaats in Nederland. Ont doet men mij van hoofd en staart en ik ben een lichaamsdeel. 9. (Ingezonden door Karei v. d. Heijde.) i Ik lijk water, maar ik ben niet nat. Vuur schijn ik, maar ik ben niet heet. Ik hang aan 't kruis en ben niet dood. 'k Geld tonnen gouds en weeg geen lood. 10. (Ingezonden door Willem Plantjé). Ik besta uit 10 letters en ben een klein land in Europa. 9, 2, 10, 1 is een drank, 4, 5, 7, 3 is een lichaamsdeel, 5, 8 is een landbouwwerktuig. 7, 6 is een voegwoord. II. (Ingezonden door Jan v. Vende- loo). Zet achter elkaar Iets dat men op school gebruikt, een klinker, een uitroep van pijn eu een medeklinker en ge krijgt eeu stad in Frankrijk. 12. (Ingezonden door Hendrik Rees.) Mijn eerste geeft water. Mijn tweede bevut water. Mijn geheel is te vinden In Gelder land. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van d© Vorige week zijn 1. Schilderijen ijs schilderen schil. 2. Ierland Elbe Rhóne Scheveningen Edinhurg Koningsbergen Enkhuizen IERSEKE. 8. Als de kat van honk ls. dansen de muizen. 4. De windwijzer. 5. Algtuieene Nederlandsche W iel rijders Bond. Galg en ïad, Geel, Lijnden, schande, Algiers, rij wiel, leer, Schiedam, hiel, brood, rebel. 6. Mier, uier. bier, gier. 7. Eeu kus. 8. Griel riet. 9. Veearts. 10. Zwijiidrocbt. 11. Kanton, Anton. 12. Gezelligheid kent geen tijd. Goede oplossingen ontvangen van Cecilia J Deken 12. Dora W itkamp 12. Bepp'C Meijer 5. Margarethu heijzer 4. Ernst Moolenaars 11. Elsje Hoenderdos 10. Frans Heijsmun 12. Zus Baaij 12. Jacob Maztirel 10. Nellv Erkelens 12. Zonder naam 9. Willem Overnieer 12. Cornells Kroonsberg 6. Willy Germeraad 10. J. W. Raatgever 11. Johan Lotz 11. Johan Vermeer 11. Jentien Reen 11. Jansje en Annie Wijkhuizen 8. Nanne Nauta 9. Hendrik Rees 10. Wiilëm Plantjé 9. Wilma Knaap 4. Willem R. Jansen 12. Giljam Lokerse 10. Cornells Snellens 10. Jansje van Dijk 11. Juii i-lendrijt Bruijn 8. Zus Duursma 12. Bertha Clausing 6. Christine Zwemmer 7. Aaltje en Siebe Huizinga 11. Marie Vink 10. Jo Aarts 12. Kuurtje Aarts 12. Jan en Mien v. Essen 12. W ilh. M- He ijl 8. Pièr Heidweiller 9. Ilettie en Jaantje Lams 7. lJda en Thonius v. Beem 1L Jo en Lucia Lenibeck 10. Maartje Verdei 10 Nico Twisterhng 6. Dina eu Berlus v. Putten 10. Henri de Wijs 7. BEGRAVEN VREEMDE MUNTEN. (Ingezonden door Giljarr. Lokerse.) 1. We hielden ons zusje Anna steeds goed vast in de drukke straat. 2. De ezel riep „ia 1 Sterven wil ik dog lanz niet 3. Mooren zijn wreede menschen. 4. De brei smaakte de hongerig© soldaten goed. 5. Er was gisteren parade in de stad. 6. In den zomer zijn bessen heerlijk. BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door H Luïtink). 7. Ik gaf aan de venter, die alle weken aan de deur kwam, een dub beltje. 8. In de zoinervacantie ga ik naar Berg-eu-Dal. 9. Ik verzamel vreemde munten. Ik heb al eeu mark en een franc. 10. Mei stroom me© deed de tjaik maar één uur over de reisden stroom tegen hebbende, deed zij er 3 uur ever. 11. W illem, ga je mee uit visschen. Vergeet je hengel ook niet, hoor 1 (Ingezonden door Maartje Verdel.) 12. Is er nog hout en steenkool in de schuur? 13. Hoor nu toch dien hond weer eens blaffen 14. Er is een winkelhuis m deze straat te huur. 15. Behoort dat goud allemaal aan u? 16. Des winters zijn meloenen nooit rijp I STRIKVRAGEN. Antwoorden. 1. Een sigaar. 2. De hoed. 3 Zijns gelijken. 4. Matrozen. -5. Er is ntlijd een wacht tusschen. 6. De weg. 7. Hinderpalen. 8. 't Waren vader, zoon en klem- zoon. 9. De kachel. 10 Ademhalen. 11. De roeiers. 12. Eeu der gasten nam den schotel met het laatst© ei er in. 13. Een onmogelijkheid. 14. De letter S. Goede antwoorden ontvangen van Dora W itkamp 12. Beppie Meijer 8. Margaretlia Keijzer 3. Elsje Hoenderdos 10. Willem O vermeer 14. Cornelis Kroonsberg 9. J. W. Raatgever 11. Jentien Been 14. Nanne Naula 12. Willem Planljé 10. Wilma Knaap 10. Willem R. Jansen 13. Giljam Lokerse 11. Zus Duursma 14 Bertha Clausing 10. Bernard en Marie Meerman 7. PLër Ileidweiller 13. Hettie en Jaantje Lams 8. Maartje Verdel 11 Dina en Bertus v. Putten 12. BERICHT-W EDS I RIJD. Wedstrijdiuzendingen ontvangen van Belsy Hoenderdos. Zus Baaij. Nanne Nauta. llillegonda Raozen. Wilma Knaap. •lansje van Dijk. Jan Hendrik Bruijn. Drie Nichtjes. Aaltje en Siebe Huizinga. Marie Vink. Rika v. d. Boogaard. Willy Germeraad. Wilh. M. Heijl. Marie Kaan Jaantje Lams. Lucia Lemueck. Zus Duursma. Jeulieu Been. Auuries de wijs. Een Aprilgrap. (door Zus Duursma.j Naast liet huis van verver Klaasen, vlak vóór zijn werkplaats, speelde eeu troepje jongens, <ue erg veel leven maakten. KJuasen had erge hoofupijn, en nu hinderde hem het geschreeuw vau de jongens zeer, en verzon bij iels otu de jongens met een zoet lijn tje weg le krijgen. Het kwam hein juisl in den zin, dat hei êen April was. llij ging naar de jougens toe en zeide „Hoe is het toch mogelijk, jongens, dal jullie hier nog blijft spelen! We ten jullie dan niet, dat er op liet wei land vlak bij bet huis van boer Pio- tersen een luchtballon wordt opgela ten Met een kleiu buisje er aan en heusche raampjes er in. Utoneu «en half uur wordt hij opgelaten." „Och kom", riepen de jongens, „dat is voor-den-gek-houderij, hoor." „Neen, hcusch niet", antwoordde de verver, ,,'t is heusch waar." „Hoera I" riepen de jongens en lie pen hard naar het weiland toe. Zij wachtten een half uur. maar wat er kwam, geen luchtballon. Toen begre pen de jongens, dat zij gefort waren- Zij waren "woedend en zonnen op wraak. „Wacht", dacht Piet. het zoontje van den domïné. „ik zal dien verver ook eens beet nemen Na het eten ging hij naar het huis van verver Klaasen toe „Klaasen", zeide Piet, „compliment van ilnminé, en of u even in de pasto rie wil komen, om de maat te ne men van een ruit, die gebroken is „Goed", zeide Klaasen, „ik zal straks even komen." Een half uur later schelde Klaasen aan de pastorie. „Ik kom even de maat nemen van een nut. die «ebroken is, zeide ICloa- scn tot de meid „Tk weet von seen ruit. die «ebroken is", antwoordde de meid Misschien in Vie kamer van den dominé. Ik zal dominé even roepen." Een poosje later kwam de doininé bij Klaasen. „Dominé", zeide Klaasen, „u hebt mij laten roepen om een ruit in te zei len. Mag ik weten, waar die gemaakt nu»et worden. „Zoover ik weet, is hier geen ruit gebroken", antwoordde de donmte „Piet kan bet toch niet gedaan heb ben. Ik heb hem het laatst in den tuin gezien. Piel, kom eens bier 1" riep <ic dommé tol zijn zoon, die in den tuin aau het spelen was. „W eet jij ook of hier een ruit gebroken is „Ja pa", antwoordde Piet „Waar dan vroeg zijn vader, „lil het huisje van den luchtballon van boer Pietersen 1" riep Piet tut. Zoo had Piet Klaasen ook eens beet gehad. Klaasen begreep, dat hij beet genomen was en dut de jongens zien op hem hadden gewroken. Loontje komt om zijp boontje. Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook aan een under niet. Een reisje per luchtschip (Door Kees Sipkes, oud 14 jaar.) Twee ondernemende, jonge, Duit- sche ingenieurs, Carl von Bremen en W ilhelm Müller, besloten eene reis oin de Oostzee ie maken. Spoor of stoom boot was echter te ouderwetseh voor hen. Zij wilden met een luchtschip gaan, dat zij „de Arend" doopten. Zij maakten een model, dat veel overeen komst had met dat van Gxaaf Zeppe lin, met dit verschil, dat „de Arend" 15 Meter en de „Zeppelin" veel groo- ter was. De eerste zou in beweging gebracht worden door 3 schroeven, één groot© achteraan, en twee kleine opzij van het achterste schuitje. Voor aan was een schuitje, dat tot berg plaats diende van een photographie- toestel, reserve-schroeven, een toestel om gas te maken cn meer zulke din gen. Aan den motor kon een dynamo verbonden worden om de olect riciteit voor liet zoeklicht te bereiden. Na een half jaar was de r..,llou klaar. BEGIN DER REIS. Op den 12en Mei van het jaar negen tienhonderd werd „de Arend" in Berlijn opgelaten, 's Morgens vroeg was men met de vull'ng begonnen cu 's middags om 1 uur kon men vertrek ken. Carl, de jongste, zou zich belas ten met den motor aan den gang te ken en Wilhelm met het hoogte, en zijstuur. St., ig doorkliefde „de Arend" het luchtruim boven .le s:ad Berlijn. Men probeerde een snelheid van 80 K.M. per uur te bereiken, doch de westenwind maakte dit onmoge lijk. Een kwartier lang voeren zij langs de Spree, genietende van het schoone landschap beneden zich. Bij het stadje Spandaw boog de Spree zich nu ar het zuiden en de luchtreizi gers bielden hun noord-westelijken koers. Nu ging men een uur lang bo ven een eentonig landschap, oen hei de, doch loen zat: men het land groe ner worden en daar merkte men, dat men bïi de Elbe was. Deze volgde men met dezelfde vaart. Carl maakte* eenige opnamen van mooie plekjes, waarvoor Wilhelm „de Arend" tot een tiental meiers van den «rond liet dalen. Om half vier bereikte men Hamburg en daar men vóór den oud Kiel hoopte te hereiken, landde men daar niet. Na een half uur deed men den ballon heel hoop stijgen, en toen kon men met hel Moote oog de heuvel? b;i Kiel onderscheiden. Ongemerkt had de ballon ecu snel leren gang aangenomen, daar hij eerst den wind schuin vóór had en daarna op zij. Om kwart voor vijf kon nimi de torens der stad reeds onder scheiden en een half uur later had i ze onder zich. Wilhelm stuurde r de haven, waar de loods stond voor het luchtschip. Daarna ging bij mot Carl naar een hotel om te over nachten. VAN KIEL TOT STOCKHOLM. Den volgenden da? om 10 uur stee? „de Arend" weer op. Men had een paar versche brooden en een stuk rookvleesch meegenomen, daar men tot Gotenburg aan één stuk door zou varen. Het was een moote tocht, door Denemarken. Westwaarts waren de Deensclie duinen, onder hen heide en heuvels en de inhammen der zee. Bij Flensburg werd oostwaarts gestuurd en voor de eerste maal was „de Arend" boven zee. Het was kwart over elven, doch de ma «en lieten zich al gevoelen en boven het eiland Funen werd een boterham gebruikt. Het landschap was veel veranderd. Men zag hofsteden, waarhij malsclie weiden, waarin koeien en schapen graaiden. Om half twee stak men de Groote Relt over. Het eiland Seeland was bijna gelijk aan Funen. Boven Kopenhagen nam Carl eenige opna men en Wilhelm liet eenige brief Kaar ten vallen, in de hoop, dat iemand er eer zou vinden en aan het postkantoor zou bezorgen. Daarna werd do Sont overgestoken en noordwaarts ge stuurd Het eerste uur was het land schap golvend, doch het werd, hoe die'*»ter"men bü Gotenburg kwam, hoe langer hoe heuvel'fier. Om kwart over viiven kwam men in Gotenburg aan. Bij gebrek aan een loods werd „de Arend" op een weiland vastgeankerd. Den volgenden dug werd een aange name, groote tocht gedaan en met grootsnelheid. Eerst ging bet boven "heuvels, daarna over hel Wettemieer e„ op hei laatst over korenvelden en bosch. In Stockholm was gelukkig eer. loods voor den ballon, want hel weer liet zich dreigend aanzien. Den volgenden dag was het loelijk weer en Zondag, daarom besloot men dien dag niet verder te gaan, maar brieven ie schrijven, naar dc kerk te gaan, de stad te bekijken, enz. (Wordt vervolgd.) Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevr. Venemav. Doorn, Wagenweg no. 88, Haarlem). BEPPIE M. T Was jammer, dat je 's middags net even le laat kwam, Bep! Anders had je me eens kunnen vertellen, of de jongens 's morgens niet erg veel slaap hadden! Zijn ze nu al weer uitgerust? Kan je wel een beetje haken, of heclernuul niet? An ders moet je oens een kleintje tnakem voor Jansje of Annie. ZUS B. Nu, ik vind ook dat jij al een heeleboel doet. En vind je het prettig, om al zoo flink mee te hel pen? Ik denk, dat moeder het ook heerlijk vindt! Jullie trof prachtig weer met de Paaschdagen; wanneer zou je huisarrest weer zoo wat afge- loopen zijn? WILLEM O. Ik kan me best be grijpen, dat je de tentoonstelling prachtig vond. Maar was het niet heel erg vol, toen jij er was? Ik denk. dat Aart 't erg grappig zal vinden als hij groot is en jo laat hem dun de courant weer zien, denk je ook niet? HENDRIK R. Ja, dat boek heb ik vroeger ook gelezen en het is erg mooi. Heb je het al uit? Wat een heerlijke ochtend hebben jullie in de duinen gehadL Was dat bij het Kolk je? Ik wil graag gelooven, dat je. je beenen voelde, maar ik denk, dat je ze op die manier wel alle dagen zou willen voelen, ia 't niet? WILLEM P. lk heb daar laatst wel een paar vliegers gezien, die hoog stonden, maar ik weel niet, of die van jou er bij wusl lk zal eens naar je uitkijken, als ik er weer langs mop. WILMA K. Neen, ik bedeelde een brief om ui de courant te plaalsen, als je eens iels aardigs te vertellen weet In welke courant is er wel eens iets van je opgenomen? Is dat toela tingsexamen voor de S. moeilijk en staat het ongeveer gelijk met ons eindexamen H. B. SZijn de meisjes van jou leeftijd in P. ongeveer even ver als jij? JANSJE en ANNIE W. Heerlijk, dat jullie zooveel pret gehad hebben. Is Annie ook al gauw jarig? CECILIA J. D. Het is natuurlijk best, als ja met ons meedoet, maar je briefje kwam nel te laat om nog verleden week iieantwoord te worden. Nog wel gefeliciteerd met je ver jaardag, hoorl MARGARETHA K. Nu, dat zijn een paar leelijke ziekten, hoor! Ge lukkig dat je er goed bent afgekomen en je hebt groot gelijk niet nu maar heel voorzichtig le zijn. Spreek je J. v. D. nog dikwijls en wat doe je nu verder meestal den geheelen dog? BETSIE II. Je zult het erg druk krijgen, denk ik Of heb je niet iede ren dag van 1 tot 5 of 6 uur les? En 's avonds ook nog wel eens? Spreek je H. nu ook nog wel eens, nu jullie e'kaar op school niet meer zien en heb je nu een gezellige klas? ELSJE II. Zoo. houdt jij niet zooveel van leeren als Betsy? Waar houd je dan veel van? van handwer ken of van wandelen of van raadsels oplossen? Wat doe je 's avonds meestal? JAN HENDRIK B. Ja. dat na men vergeten is wel oen klein beetje dom, maar het gebeurt toch bijna al le kinderen wel eens een keertje. Denk er in 't vervolg maar goed om. ZUS D. Ja. dal heeft nog den tijd. Misschien gaat zij dan wel voor een middelbare akte werken, als zij van het eeu of andere vak veel houdt. Je hebt aan het kcttingrattdsel zeker heel wat werk gehad? Heb je er een woordenboek bij gebruikt? BERTHA C. Ja, ze zijn de eene k wei eens wat lastiger, dan de andere, maar vind je liet niet pret tig, om er wat lang work aan te heb ben? CHRISTINE Z. Wel lk dacht datje ua de Paaschdageu me juist een ex tra langen brief zou schrijven, om te ertelleu, wat je die dagen hebt uit- jevoeid. Vertel me nu de volgende veelt maar oens, of je een prettige ucantie gehad hebt en wat je alle maal gedaan hebt DRIE NICHTJES Wel gefelici teerd, Bep! Heb je een prettige dag gehad en zijn de andere twee bij je op visite geweest? Heerlijk om in de vacantia jarig te ziju, vind je niet? Hebben jullie veel niet elkaar gewan deld? WILLEM R. J. Ja, de verhalen uit de geschiedenis zijn veel prettiger dan de jaartallen, maar jij wilt im mers je examen doen? Leer ze dan nu maar goed, want dan moet je ze nog zoo dikwijls kennen! 01 jij gelijk hebt, in je verschil van mconiug met die jongens kan ik niet uitmaken. In sommige opzichten wel en in andere opzichten ook weer nieL Maar ik houd ook niet van oorlog, boor; en als 't aan mij lag, zou 't niet lang meer durenl GILJAM L. Wel bedankt voor je prachtige kaart, hoorl lk vond hem erg mooi! Ik denk, dat jij langzamer hand erg veel van bonden houden gaat, is 't niet en je zal er goed mee om leeren gaan ook, deuk ik. Weet je nu al, wat jo later worden moet? Of volg je vaders voorbeeld? Het nieuwe raadsel is goed, JANSJE v. D. Ja, het is best, als je eens wat iraadsels zendt wachten dan wel tot ze aan de beurt komen. Hoe lang is M. K. al een vriendinnetje van je en spreek jullie elkaar veel? Ja, het oplossen en mee doen aan wedstrijden gaat altijd hoe langer hoe boter als Je er wat langer mee bezig bent. BERNARD en MARIE M. Ja, kom maar eens op eeu Woensdag tus schen 1 en 2 uur. Je opstel was heel aardig, maar als je mei de wedstrij den mee wil doen, moet je goed naar den datum van inzending kijken. JAN en MINA v. E. - Ja, bedenk mam een» een paar raadsels, lk vind het best als hel aardrijkskundige na- men zijn, en die lossen de meeste kinderen graag op. WIM M. 11. Ja, ieder, die op de tentoonstelling geweest is, vond liet mooi. Muur je moet van bloemen hou den Kom jij binnenkort ook niet weer eens hier Of wacht dat op de groote vncantie? Ja, het opschrijven is een heel werk en het nakijken ook, maar we doen het allebei voor ons pleizier gelukkig. AALTJE en SIEBE H. Hebben jullie een prettige vacantie gehad, en veel gewandeld en buiten gespeeld 1 V. anneer neemt juffr. A. afscheid van jullie en vinden jullie heele school het niet naar JO A. Ja, ik heb ze wel nagezien, hoor 'I Was in orde Wat kies je het volgend jaar, of heb je daar nu nog niet over gedacht E nis bet boek nu al uit Hebben jullie ook prettige Paaschdagen gehad en heb je de bloe mententoonstelling al gezien FREDERIK v. d. BR. Dank je wel voor jc aardige kaart, hoor I Je bent nu zeker al weer terug, ls het niet B. lijkt me eeu aardige plaats. Is het groot MARIE K. Nu, met je opstel was je niets ongelukkig geweest, want dat was heel goed Vond je dit ook een prettig werk En heb je veel tijd voor onze rubriek PIëR H. De raadsels en strik vragen zijn goed. Ik hoop ook, dat je overgaan zal, hoor Maar het zal wel lukken, denk ik Ja. ze zijn nu zeker al heel wat grooler wat voor eten kriigen ze nu En hoe vond kleine bue? die tractalie op de Paaschda gen wel 1 JAANTJE L Ja, als je er zooveel vinden kunt, is het een heel werk om ze allemaal op te schrijven. En jullie konden er nu samen wat over praten Lossen jullie ook altijd sa men op En wie vindt er dan do meeste WILLY G. Ik vind het aardig, dat jullie allemaal zoo'n pleizier hebt gehad inet het woorden zoeken. Wie kon de grappigste bedenken Ja, je had me oen prachtigen, langen brief eeschreven, vooral voor een meisje, dat nog zoo erg veel van spelen houdt! Mank je hem eerst in 't klad, of kan je alleen al zoo flink zonder fouten schrijven JOHANNES W. R. Mag jij meest al tot het laatste toe mee verdedigeu? En wat ben Je liever, Engelschman of Boer Hel is du heerlijk weer voor zulke spelletjes. Laten jullie ook wel eeus een vlieger op JOHAN V. Prettig, dat je het boek zoo mooi vond Van welk soort boeken houd je het meest JENTIEN B. Ja. je moet maar oens zien, hoeveel tijd je overhoudt. .Miss :hieu kun jc dan toch zoo nu eu dan .vel eens met een wedstrijd mee doen. NANNE N. Begint dat schrijveo met sierletters nu al wat gauwer le gaan En leer je ook nog een ander soort Heerlijk, dat jullie zooveel tochten maken, hoor I THOMAS en YDA v. B. Het nieu we raadsel is goed. Ja, samen beden ken is altijd gezelliger, dan alleen. Welke boeken vinden jullie de mooi ste Eu welke hebben jullie v^el LUCIA L Je nieuwe raadsel la goed en wordt zeker geplaatst, maar je moet wat geduld hebben, tot het aan de beurt is. JO L. Als je eens een Fr a use h boek te leen wilt hebben, moet je het maar komen halen. Maar misschien wacht jo daar liever nog een poosje mee. Ik wil graag gelooven, dat het kettingraadsel een heel werk ge weest is. MAARTJE V. Vond je de bloe mententoonstelling mooi? lx dank je we! voor je aardige kaart, hoor Heb je die op ;!e tentoonstelling gekocht en verzonden Is dit boek ock mooi? NICO T. Ja, dat rapport was prachtig, hoor Daar waren Vader cn .Moeder ook zeker erg blij mee, is het niet? Heeft Herman ook al een rap port gekregen En is dat ook zoo mooi Nu zijn cr zeker niet veel verjaardagen meer in het vooruit zicht, ls 't wel? BERTUS cn DINA v. P. Ja, de geschiedenis van Robinson vinden b'jna alle kinderen aardig en bijna iedereen kent hem ook. Van welke soort boeken houd je het meest DORA W. Je brief was net te laat, Dora, eu is daarom een weekje blijven liggen. Heb je in de vacantie wat meer lijd gehad voor de ru briek Mevr VENEMA—DOORN. i April 1910.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 15