NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8213. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 4 APRIL 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: PER DRIE AiAANDEN: MltL 'T Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der V'V'K' Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 J/(Advertentifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 V5< I (J\ /-va1 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Gft^usfreerd Zondagsblad, "voor Haarlem' I i J 037H en "ministratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Costfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. -J Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertenttën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NU MME li BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 5 APRIL. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Schouwburg: Lezing van dr. Ch. F. Baje, 8 uur. Sint-Bavo: Cursus in de Katholieke geloofs- en zedenleer. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Dr. P. II. van Moerkerken Jr. heeft tot het College van B. en W. het ver zoek gericht van de Gemeente te mo gen koopen tegen een koopsom van ƒ15 per vierk. M., oen gedeelte grond aan de Iordensstmat, groot ongeveer 134 vierk. M. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen onder de voorwaarden bij Raadsbesluit van 13 November 1907 no. 15 vastgesteld, met dien verstan de, dat het tweede lid van artikel 12 gelezen wordt als volgt Bij niet na koming dezer bepaling wordt, door de overdragende partij binnen twee maanden na daartoe van B. en W. de zer gemeente ontvangen aanschrijving een boete van 5000 aan de gemeente Haarlem betaald. EEN PENNING. Men schrijft aan de „N. R. Ct," In aansluiting aan het verslag van de gehouden vergadering der Neder- landsch-Beigische V'ereeiiiging ver dient nog een bijzondere vermelding de aan de leden aangeboden penning van den heer Voet. In de 17de eeuw was het in ons land gebruik, dat zeer vermogende inge zetenen bij belangrijke familiegebeur tenissen penningen deden graveeren men stelde daarop de gehuwden voor omgeven door emblemen van huwe lijksgeluk en trouw of men ontleende voorstellingen aan de bijbelsche Christelijke symboliek. Nu is deze kunstuiting in do laatste tien jaren herleefd door den zeer kondigen gra veur Voet te Haarlem, hij maakte in dezen geest gegraveerde stukken, o. a. ter eere van prof. A. G. van Hamel tc Groningen, den Haagschen rector dr. Van Aalst, den kunstschilder Scholten te Haarlem, enz. De nieuwe penning, die spoedig zal worden uitgereikt aan de leden der BicsluiUevnenden-vereenigiug, is een afslap van zulk een gegraveerden pen ning. Hij bedoelt le zijn een hulde aan het IIuis van Oranje. Aan de voorzij de Prins Maurits te paard in den slag hij Nieuwooort, omgeven met de op schriften Arnio ÏUXJ Nieuwpoort en „vivat Oranje". In de vier hoeken de oude emblemen. 1. De opgroeiende Oranjeboom op den alouden stam, bij de aanvaarding van het Stadhouder schap door Prins Manrits. 2. De Ijs vogel, die te midden der verbolgen zee rusiig naar zijn nest terugvliegt. 3. Do opgroeiende Oranjeboom naast een nederiiggenden Eiken slam der Stuarts (Willem 111 tegenover Jacobus van Engeland). Aan de keerzijde Prins Willem te midden van het slaggewoel bij Waterloo. Jn de hoeken prijken daar de wapenschilden van Oranje en do Nederlanden. Deze penning, uitnemend van con ceptie, voortreffelijk gegraveerd, is op buitengewoon merkwaardige wijze technisch gereproduceerd en in een aantal exemplaren vervaardigd in de ateliers van den heer Begeer te Utrecht. Van een artistiek zoowel als van een technisch oogpunt is dit een zeer merk waardig, door en door Nederlandsch stuk. DE TENTOONSTELLING VOOR GEMEENTEBEDRIJVEN. We hebhen reeds gemeld, dat B. en W. voorspellen om de Haarlemsche Gemeentebedrijven te doen deelnemen aan de tentoonstelling voor Gemeente bedrijven. die m Juni in Den Haag ge houden wordt ter gelegenheid van liet Nat. Comrrcs ter bespreking v#n Ge meentebedrijven. Haarlem zal daarbij dan vertegenwoordigd worden door de Lichtfabrieken, 't Slachthuis en de Waterleiding. De Lichtfabrickon zenden 12 teeke- ilingen in lijst in, en voorts adminis tratie-werk van do afd. Eleclriciteit. Het Slachthuis heeft grafische voor stollingen van de aantallen geslachte dieren in verhouding tot de niet ge zonde dieren. Voorts worden 8 teeke- ningen ingezonden, waarnaar de bouw geschiea is. De Waterleiding zendt een aantal teekeningen en fotos in van gebou wen, toestellen, enz. Voorts gegevens betreffende het wateronderzoek, het melk onderzoek, den hygiënlsclien dienst, febris typhoïdea, roodvonk en alge me ene statistiek. Een kijkje op da Bloemen tentoonstelling. Wéér een blauwe lucht, wéér vroo- lijke zonneglans, wéér louter lente- weelde En wéér veel kijklustigen op 't bloenien-lustoordl Natuurlijk I Het bezoek kon Zondagmiddag wel niet vergeleken worden bij de enorme menscheu-overstrooniing der Paasch- dagen, maar 't was er toch gezellig druk. Eigenlijk viel er meer te ge nieten, dan toen. Nu Immers geen strijd voor het bemachtigen van een toegangskaartje, geen verdrukking tot hot passeeren van de entrée-deur- tjes en ook geen worsteling om in de gebouwen te komen en daar Flora s heerlijkheid te aanschouwen. Men kon nu alles zoo heerlijk op zijn ge mak doen, In een onvervalschta Zon- dagsstomming. De duizenden bewonderaars der bloemenpracht (precies 4444, waarvan' 3344 houders van dagkaarten) wa ren over het groote terrein verdeeld, bevolkten dit, zonder elkaar in den weg te loopen. Er was zooveel le genlelenl Het is zeker prijzenswaard van het tentoonstellingshestuur om de tijde lijke tentoonstellingen in de gebou wen nog niet te sluiten. Van de eerste inzendingen was veel, dat in heel goeden staat verkeerde, en het bewon deren nog ten volle waard is. Hoe men de meeste bloemen zoolang heeft kunnen goed houden? Ja, dat is het geheim van den smid, pardon bloe mist! Een der belangrijkste invloeden is evenwel de nauwlettende tempera- tuursregeling In de zalen, die tus- schen 40 en 45 graden varieert. Men heeft 't goed-geblevene ge spaard en het verarmde verwijderd. Daarna ls wat geschikt en verplaatst en met verschillende nieuwe aanvul lingen hebben de zalen weer een mooi aanzien. lammer is, dat de hyacin ten-inzending der afdeeling Oveorveen Bloemendaal 't niet langer heeft kun nen uithouden. De firma W. van War veren en Zonen te Hiilegom heeft de ze leege plaats evenwel gevuld met eenige inzendingen mooie planten en bloemen, die een aardig effect maken. Versclidiende inzendingen in de ge bouwen zijn nu nog mooier dan met de Paoschdagen, omdat de bloemen eerst nu tot volle ontwikkeling geko men zijn. Dit geldt ook van verschillende se ringen-groepen. Wat zijn die zeld zaam mooil Geen wonder, dat de bui- tenlandsche vakpers deze trouwens alle inzendingen en de geheele ten toonstelling roerat In den vollen grond zijn de cro- cussen haast uitgebloeid. Hier en daan- beginnen de narcis sen en hyacinten daarentegen al te kleuren. Nog eenige dagen en deze zullen nieuwe pracht ten toon sprei den! Eigenaardig is het, om de tentoon- stellings-bezoekers eens aandachtig gade te slaan. Wat ziet men een verschill Het meest komen ar menschen, die geen speciale vakkennis bezitten. Dit zijn toch niet de minst geestdriftige bewonderaars! Want men behoeft niet over bijzondere kunde te beschik ken, om 't schoone van een bloemen- groep te erkennen. Elk oog wordt im mers gestreeld door de schittering van kleuren-njkdom en vorm-weelde! Zonder zelfs een Amarillis van een le lie te kunnen onderscheiden, kan men vol bewondering de handen in eenslaan voor zooveel bloemenpracht. Dit zijn de kijkers, die zich tevreden stellen met een algemeenen indruk. Anders is bet met de amateur-Lief hebbers. Als dezen voor een bloem ko men, die ze kennen (misschien hebben zo er zelf een in hun tuintje staan) blijven ze kijken en beschouwen heel nauwkeurig lijn, vorm en kleur. Ze maken vergelijkingen, die... meestal ten nadeele komen van hun eigen be zit! Vermakelijk is het, die half-we- tenden tegenover hun kennissen te hooren babbelen. Ze doen soms, of zo verbazend veel verstand van bloemen hebben, of ze tien of twintig jaren niets anders gedaan hebben, dan bloe men kweeken. Van deze bloemsoort vleten zo dit te vertellen, van gene weer dat En de gezellen nemen ai die wijsheid ln goed vertrouwen aan. Echte vakinen- schen ziet men, bij het onwillekeurig aanhooren van zoo n docent, wel eens veel betoekenend glimlachen, alsof ze willen zeggen: „hij heeft de klok hoo ren luiden, maar weet niet waar de klepel hangt." Dan zijn er de vaklieden. Voor hen is op deze tentoonstelling natuurlijk het meest te leeren. Zij kunuen het fijne genieten. Het moet toch heerlijk zijn. de verborgen lieden der natuur, de veroveringen door den cultuur- zuchtlgen mensch gemaakt, te ken nen Is er een vak, waai- zooveel reine pofzie In zit, als dat van den bloem kweek er? Hij moet onder den indruk en de bekoring komen van de grootschheld der natuur! Zondag trof me vooral 't bezoek van veel buitenmenschen, aan wier gesprekken 't duidelijk was, dat het bloemistwerklieden waren. Langzaam drentelden ze door de gebouwen, e.lke inzending met veel nauwkeurigheid beschouwend, bijna bestudeorend. Hulde aan deze leergierieon, die hl uk- baar wat gevoelen voor hun mooi be roep! Op deze tentoonstelling leert men karakters kennen! Menschen, die slechts voor veel mooi's in bewonde ring komen, maar ook anderen, die voor 't kleine oog hebben en het ver- bnrgen-schoone willen opdiepen Gezel lig-druk was het vooral bij de muziektent en het rest au rati ego- houw. „Harmonie" gaf goede muziek, de kellner goede waar, en de stoeltjes noodden uit om dat alles rustig te ge nieten. Toch aardig om de voorbijdrente- leude menschen eens te bestudeeren. spoedig blijkt, dat... men niet a 1- 1 e e u up eon bloemen-teiitoonstelling is! O, menscbelijke ijdelbeid Het is voorjaar, de zomer komtl De kinderen Flora's ontplooien hun pracht en sieren zich in het schoonste kleed. En zou de mensch daarin ach terblijven? Blijkbaar nietl Zie slechts de mooie voorjaars-costuums der da mes, wedijverend in schoone kleuren en elegante vormen. Aan de statige houding van vele wandeluarsters was het te zien, dat /.e met hun mooi toilet wilden pron ken. Het is immers op het tentoon stellingsterrein daarvoor zoo'n zeld zame gelegenheid. Men behoefde slechts even onder de zittenden plaats te nemen, om te hooren, dat het toilet een belangrijke plaats bekleedde in den conversatie toon der dames-bezoekers, en ook somm.ge heeren deden daarin wel mee. Vooral was er blijkbare bewon dering voor eenige buitenlandsche da mes naar de nieuwste mode gekleed en die hun Hollandsche zusters nog voor waren in de toepassing der laat ste nouveauté'8... Eigenlijk is er iets... nu laat ik het maar bescheiden .eigenaardig" noe men, in dien wedstrijd tusschen bloe men en menschen om in de schoonste kleedij den zomer te begroeten. Tegen de natuur kunnen we toch niet con- cumreerenl KEES. COMMISSIE VAN ADVIES. In No. 1 van „De Volksstem," uit gave van de afd. Haarlem der S. D. A. P., komt oen artikel voor over het Workliedenregleinent der Gemeente werklieden, waarin wordt medege deeld, dat door de afd. Haarlem van den Nederl. Bond van Gemeentewerk lieden als candidaten voor de Com missie van Advies worden aanbevo len de heeren J. Verton en J. Gerritsz. Lezing Dr. Chr. F. H a J e We verwijzen naar een in onze cou rant voorkomende advertentie, betref fende "n lezing Dinsdagavond in don Schouwburg door dr. Chr. F. Haje te houden. Het gaat over de 17e eeuw, herre zen voor ons oog uit de advertentien der oude Haarlemsche Couirant en er vertoont zich een schilderij van de zeden en gewoonten onzer voorou ders, levendig, duidelijk en ook boer tig, dat het zijn wedergade ln schier geen andore bron van onze volksge schiedenis hervindt. Chantecler. Half April komt 't gezelschap Du Parte St. Martin Chantecler in den Haarlenischen Schouwburg spelen. Vervoer en handel. ln het Alg. Handelsblad kondigt een groote Amsterdamsche Winkel aan, dat hij van nu tot 30 Sept. 1910 voor zijne clientèle verkrijgbaar stelt bons voor retourbiljetten Amsterdam- Haarlem of omgekeerd 30 Cts. en AmsterdamZandvoort, of omge keerd A 40 cts. De directie van dezen winkel meent hierdoor hare clièntèle te Haarlem en omstreken, benevens de dames, die '6 zomers te Zandvoort vertoeven, in de gelegenheid te stellen, met wei nig reiskosten dat magazijn geregeld te bezoeken. Tot zoover de aankondiging, die bij veie Haarlemsche Winkeliers groote ontstemming heeft gewekt. Het be staan van de E. S. M. werkte er, naar hun opvatting, toch al toe mee, dat Haarlemsche dames, meer dan vroe ger, te Amsterdam gingen koopen. Nu op de bovenvermelde manier de reis naai- de hoofdstad nóg goedkoo- por, dus gemakkelijker wordt ge maakt, zijn velen verontwaardigd. Immers de afslag is niet gering: bui ten abonnement kon men tot dusver op het goedkoopst voor 55 cents heen en terug naar Amsterdam komen. Dc bon van den modewinkel is dus een kwartje goed koop er. Naar ons wordt meegedeeld kan evenwel niet maar Ieder die zich er voor aanmeldt, deze bons krijgen. Men moet in den winkel voor min stens 2 50 besteden. Legt dan de Amsterdamsche winke lier het kwartje verschil op het re tourbiljet geheel en al er uit zijn eigen zak bij? Moet hij, met andere woorden, evenals een particulier 55 cents daarvoor betalen? Of ontvangt hij daarop korting van de E. S. M Ziedaar de vraag, die op dit oogen- blik het onderwerp is van veler ge sprekken en die zeker wel ln de beide middenstanrlsvereenigingen alhier tor sprake zal komen De belanghebbende Haarlemsche winkeliers zijn niet zoo bekrompen, dat zij aan de E. S. M. iets andere dan goeds zouden wenschen, omdat deze door haar bestaan onwille keurig de concurrentie met de Amsterdamsche collega's moeilijker maukt. Maair men acht het toch wel bedenkelijk, indien de E. S. M. door een prijsvermindering van haar ge woon tarief aan den Amsterdain- sclien winkelier toe te staan, den trek om daar te koopen bevorderde. Indien, zeggen wij, want dat dit het geval zou zijn, is nog niet geble ken. HAARLEM S KINDERKOOR. Men sclirijft ons Zaterdagavond was het feest voor de leerlingen van Haarlem s Kinder koor, eene belooning voor hun ijver in het volgen der lessen van den heer De Nobel gedurende den afgeloopen cursus. En het was een echt feest, waarbij zij eenige uren werden be ziggehouden door den lieer en me vrouw Vo^et en den goochelaar Prof. Lyon. Met gespannen aandacht werd elke volgende voordracht en elke. nieuwe goocheltoer gevolgd, terwijl de steeds welwillende heer G. J. Oort tusschen de bedrijven door den kin derzang begeleidde. Ook voor versnaperingen enz, was flink gezorgd, zoodal alles goed van stapel liep en de drie honderd leerlin gen van dit kinderkoor een heerlijke herinnering te meer bezitten aan hun jonge jaren. Aanstaanden Zaterdag vangen de lessen wederom aan en kunnen be langhebbenden in een advertentie in dit nummer de aankondiging daarvan vinden. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. Omstreeks tien minuten vóór elven Zaterdagavond bevonden zich de heer 11 J. Pander Jz. en zijn boekhouder m de kamer achter den winkel in delicatessen, welke de heer Pander in de Leeghwaterstraat no. 21 drijft Op dat oogenblik kwam een man den winkel binnen. De beer Pander en zijn boekhouder, zagen door de openingen tusschen eenige stapels bussen door, dat de binnenkomende persoon met groote passen achter de toonbank kwain, waar zich 't kasregister be vond. De man deed er een greep naar, draaide den slinger van de kassa een slag rond, blijkbaar inet het doel de lade er van te upeuen. De heer Pander, dit ziende, snelde naar den winkel, terwijl zijn boekhou der de gang door, eveneens naar den' winkel liep. Toen de man zich betrapt zag, draal de hij zich om, trok een revolver en loste op eenige passen afstands een schot, dat echter den heer Pander niet trof, doch, blijkens een zichtbaar ko gelgaatje. in den muur boven de toe- gungsueuren moet terecht geaumen zijn. De boekhouder, die omgeloopen was, heeft dit schieten ook gezien. Hij meent, dat de man een wit masker droeg met ooggaten. Na het schot gelost to hebben, ver dween de indringer ijlings. De beide heeren waren te ontdaan van schrik, aldus deelde men ons ten iiuize van den lieer Pander mee, om den man te achtervolgen. Mevrouw Pander, die boven was, kwam op het geluid van het schot en den slag van vallende blikken en bus sen, die de man bij zijn vlucht omver liep, naar beneden, maar toen was de man al de deur uit. Volgens een ineedceling van een conducteur der Elcctrische tram, die in 't wachthuisje aan den Koningin neweg, aan de overzijde van den win kel, zat, moet de man in zijn haast om weg te konipn, gestruikeld zijn. Een dienstmeisje heeft te 9 uur en te kwart vóór tienen Zaterdagavond een man vóór den winkel heen en weer zien loopen, en een ander zag oen man op den hoek van de stille straat staan. In de Groote Houtstraat. Een occasional schrijft ons Gisteravond was tiet weer verre van rustio- ra de Groote Houtstraat, en moest de politie de schreeuwers en herriemakers telkens aanmanen tot kalmtete half uen arresteerde een adjunct-inspecteur een persoon, die te luidruchtig en brutaal op den koop toe was. Zijn kameraden wilden hem verlossen, rnaar de inspecteur vatte den arrestant in de eene en de sabel in de andere hand en sloeg er op los, tot hij hulp kreeg van een politie agent, waarop de overbrenging van den arrestant naar de Smedestraat geschiedde onder veel toeloop van pu bliek. EIGEN HULP. Aan het jaarverslag over 1909 van het district Haarlem en omstreken der vereeniging Eigen Hulp ontleenen we het volgende. Hot dividend voor 1909 ia voorge steld op 9 1/2 procent tegen 81/2 over 1908. Met 39 nam het ledental toe, dat thans 1040 bedraagt. Van 14272 tot 14826 groeide het aandeeieukapitaal aan. 500 kon van ieder dor beide obli- gatieleeningen 1904 en 1906 worden afgelost. In den winkel werd ver kocht aan leden voor 221197.561/2, aan niet-leden voor 6518,59 1/2, dus totaal voor (22 <<15,86, diat is oow,47 1/2 meer dan iu 1908. In de bakkerij was de omzet aan leden 43216,49 1/2, aan uiei-leden /SS97.2H 1/2 dus totaal /52113,7b of 10643,79 meer dan iu 190S, terwijl het aantal leden- verbruikers steeg van 587 tot 618. De omzet van braudstoffeu was niet zoo groot als hel jaar te vorenoorzaak hiervan is, dat een stichting in Haar lems om "e ving toen hare brandstof fen van Eigen Hulp betrok en dit in 1909 om niet te voorkomen redenen heeft opgehouden te doen. Do omzet bedroeg in 1909 31060 01 1/2, tegen 39956,04 in 1908 en 28381,921/2 in 1907. UITSLAG der gehouden openbare veiling in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, op Zaterdag 2 April, 's na middags na 5 uur. Twee villa's met erven, tuin, bosch- en bouwgrond, ingericht voor zomer en winterverblijf te Aerdenhout, eem. Bloemendaal. t o, het Naaldenveld, aan de Electrische spoor Amsterdam- Ilaarlcm-Zandvoort, op den hoek van den straatweg Haarlem-Zandvoort en van den Zw urtenweg. als 1. De villa, gen. „Duinoord", get. no. 5, met erf, bosch en tuin. Uit de band verkocht.' 2. De villa, gen. „Bosch en Zee", get. No. 3 naast en ten Westen aan perceel 1. Opgehouden, /6960. 3. Een nerceeé bosch- en bouw grond, naast en grenzende ten Westen aan perceel no. 8, L. Evendijk, ƒ2930. 4. Egn perceel bosch- en bouwgrond, naast en grenzende ten Westen aan perceel no. 3. L. Evendijk. 755. Motorfietsen. Men schrijft ons: Gisterenmiddag omstreeks twee uur geraakte een motor-fietsrijder in vol- ïen gang in de Zomervaart. Direct schoten voorbijgangers toe, om den man uit ziin benarde positie te red den. Daarna werd niet vereende krachten do motorfiets op het droge gebracht. Een half uur daarna, om streeks half drie. had een dergelijk geval in het Spaarne plaats. Een motorfietsiijder kwam iu vliegende vaart van de lleereiivest afrijden. In- plaats dat hij de Anthoniestraat in ging, vloog hij reent door het Spaarne ne in, maar had nog de tegenwoordig heid van geest vlak vóór het Spaarne er af te springen. Of de man zijn fieU niet moester was, of hoe dan ook, de motor vloog eenige meters het Spaar ne in. Eenige jongens ontdeden zicb van schoenen en kousen, en gingen hand aan hand het Spaarne in. Mot heel veel moeite werd h?t zware vrachtje op den wal getrokken. WETHOUDERS-BENOEMING. Het Raadslid, de heer J. J. Sneltjes, had een aantal zijner mede-leden te gen hedenmiddag uitgenoodigd tot een bijeenkomst naar aanleiding van de benoeming van een lijdelyken wet houder, welke zal geschieden in -la Raadsvergadering van Woensdag a.s. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Hedeuavoiid zal alhier in het War pen van Heemstede door de kiesver- eeniging Heemstede de jaarlijkschg vergadering van leden worden gehou den. IIA A R LE M M ERLIEDE. De 15-jarige J. II. B., uit Amster dam is gisterenmiddag op den straat weg door een motorrijwiel aan- eil overreden op verzoek van den veld wachter Krolra werd de knaap in de tram upgcuomen en naar het SL Eli sabeths Gasthuis gebracht, waar hij heelkundi- werd behandeld, daar o. ui. het rechterbeen was gebroken later is hii per rijtuig naar de ouder lijke woning gebracht De motorberijder, die heel g6woon doorging, is bekend hij woont te Hil versum. HAARLEMMERMEER. Bevorderd. De sergeant-majoor II. Zemeling, conducteur bij de fortificatiën te Hoofddorp, is bevorderd tot adjudant onderofficier aldaar. Te Halfweg, Sloten, Aalsmeer, Hoofddorp en Nieuw-Vennep zullen Dinsdag groote paardenmonsteringon worden gehouden. SLOTERDIJK. Woensdag 6 April 1910, v.m. 11 uur zal door den Z.Eerw. Heer Deken van Haarlem de eerste steen gelegd wor den van de in aanbouw zijnde R. K. kerk aan den Admiraal de Ruyterwc-g te Sloterdijk. lletdagelijksch bestuur der gemeen te Sloten, de Raadsleden eü andere personen zijn uitgenoodigd de plech tigheid bii te wonen. ZANDVOORT. Alhier i« op 91-jarigen leeftijd over leden mej. M. E. van Garsten—Van dér Vlerk, de oudste inwoonster dezer gemeente- Door B en W. is aan den heer IL den Otter verlof verleend tot den ver koop van alcoholhoudenden drank an. deren dan sterken drank in het per ceel aan de Smedestraat no. 23 Aan den heer J. Th. Schu'nmacher, hoofd der school B., is een verlengd verlof verleend tot 1 Mei a. s. we^cna herstel van gezondheid. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Maart j.l. in de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van ƒ3860.38, terwijl daaruit werd te rugbetaald 10249.81. Binnenland ONDERLINGE BRANDVERZEKE RING VAN GEMEENI EN. Mr. W. A. H. Elink Schuurman, assuradeur te Hilversum, heeft zich met een uitvoerig adres met toelich tingen gewend tot de gemeentebestu ren van Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam, Groningen, Leiden en nog 21 der groote gemeenten in Neder land waarin hij o. m. mededeelt, dat hij arbeidt aan een instelling, welke ten doel heeft, verzekering hoofdzakelijk tegen brandschade, op zuiver onderlingen grondslag, dus door en voor de leden, en dat hij daarbij gesteund wordt door talloos velen. EEN LUGUBERE GRAP. Zaterdagochtend is aan den Zuul- wal te 's-Gravenhage gevonden een hoed en een colbert, aan welk ldee- dingstuk een briefje was bevestigd, waarin ©en zich „J. Kortekaas" noe mende schrijver aan zijn „lieve moe der" mededeelde zich om een liefdes historie van het leven te hebben be roofd. De politie vermoedde dadelijk, dat de kleedlngstukken daar waren neer-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1