NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8223. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. vhijdag iö afhel 1910 a HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 15 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 12ü Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd la (kom der Bsw£i9/2^r® Bil' Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) ]-£? A Advertentign van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland„1.65 (gy AT50 Cts. voor 3 plaatsingen contant 6 Gefliusueerd Zondagsblad, 'voor Haarlem' a37M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. <4*^ Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentign en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Dingen die niet iedereen weet. Voor onze geabonneerden zijn kosteloos afdrukken te bekomen van No. 10 dor ru briek DINGEN DIE NIET IEDEREEN WEET, getiteld: Hoe ontstaan Eb en Vloed? In Haarlem kunnen die af drukken worden afgehaald aan onze bureaux Groote Houtstraat 53 en Zuider Bui tenspaarne 6, In de omlig gende gemeenten bij onze agenten. AGLNDA ZATERDAG 16 APRIL. BrongebouwHuisvlijt-tentoonstel ling geopend van 105 eu 710 uur. Schouwburg. Onder). Genoegen," Uitvoering en bal. Nu'sgebouw: Algem. Ned. Verbond: Voordracht door Jhr. Graafland, 8 u. Soc. Vereeniying: Nationale Schenn- wedstnjden. Schoten Openb. Vergadering der Lib. kiesvereen. Burgerplicht, u. Stadsnieuws HERIJK. Morgen, Zaterdag, heeft op Den Doelen van 8—12 en van 1—3 uur de herijk -plaats voor de Gierstraat en bel Verwulft. Bezosk van de Koningin-Moeder De Koningin-Moeder kwam heden middag niet den trein van 1-36 uit Dan Haag, in gezelschap van Jhr. de Raait/... Freulp Van de Poll en Baro nesse Van Rtersum naar Haarlem, waar zij ongeveer tien min. voor lialf drie aankwam. Burgemeester Boreel, op het per ron aanwezig, begroette II. M., en leidde haar naar het Hofrijtuig, dat met de andere rijtuigen deze weck ïeeds te Haarlem was aangekomen. De Commissaris der Koningin, mr. G. van Tienhoven, was wegens sterf geval in zijn familie niet aan het sta tion aanwezig. Onmiddellijk werd van het station naar t tentoonstellingsterrein gere den, waar de lieer Kreluge II. M. aan de poort opwachtte. Uier werden do leden van het Hoofdbestuur en de Tentoonstellingscommissie aan H. M. \ourgesteld. Mej. Betsy van Wa teren bood aan de Hooge bezoek ster een bloemstuk aan. Kumiigin-limn.j maakte daarop n zondgang over het teiituonstelluigs- terreiu, waai bij zij de thee zou ge bruiken m de tut ontvangstsaJon jn- g<u iclue kunstzaak De dochters vun den lieer Joh. de Breuk, ulg. sccret.-penningm. van Bloembollencultuur, de dames Van Ilolkema—De Breuk en Tadema^De Breuk zoudcii hier de thee schenken. DE SPOH'I TENTOONSTELLING. Ten einde aaji bovengenoemde ten toonstelling meerdere bekendheid te doen geven, is als doeltreffend recla- nieuiiddel een sluitzegel voor brie ven gemaakt, wat ons heden werd toegezonden. Het zegel "is uitgevoerd in twee kleuren en vertoont in het midden het Brongebouw, waar de tentoonsielling wordt gehouden; ter wijl de vier hoeken afbeeldingen ver tonnen die op de sport betrekking Lebben. Het zegel wordt in ruime mate verspreid en is op aanvraag steeds verkrijgbaar. In hooge r beroep. Door J. W. A. Immink te Loosdnl- nen is cassatie aangeteckend tegen bet vonnis der Rechtbank alhier, "ge wezen tengevolge van verwijzing door den Huogcn Raad der Nederlan den, waarbij hij ter zake van het rij den over eens anders grond (art. 461 W elboek van Strsfrecht) is veroor deeld tot eene gek boete van 10, eubs. 3 dagen hechtenis. Gemeenteraad. Woensdagmiddag te half twee ver gadert de Gemeenteraad. VEGETARIëRS-BOND. Niettegenstaande het slechte regen weer was gisteravond een flink aan tal inenschen gegaan naar het Nuts- gebouvv in de Zijlstraat, om de le zing bij te wonen van den heer D. de Clercq uit Bloemendaal, voor de af deeling llaarlem van den Ncderland- schen Vegetariërs-Bond. Deze nam tot onderwerp Een groot volksbe lang tot oplossing gekomen. Aan zijn rede ontleenen we het vol gende Er zijn drie groote vraagstukken, waarmede de menschheid zich eiken dag bezig houdt, n.l. waarmee zullen we ons voeden, waarmee zul len we ons kleeden, waar zullen we wonen? Van deze drie is de eer ste de voornaamste en nu kunnen we, om het zoo maar eens uit te drukken, ons vegetarisch en carnivorisch voe den. Wij nemen thans in onze manier van voor ons onderhoud zorgen een absoluut verkeerd standpunt in. Slechts de boeren, die zelf zaaien, zelf maaien, kennen het genot, zelf rechtstreeks voor hun voedsel te zorgen. Daarvoor zijn we allen van huis uit voorbestemd. Daar moet het weer naar toe. Door uitbreiding van onze voedingsmanier naar den kant van het caxnivorisme zullen we dit nooit krijgen. Het slachten van die ren, dat vroeger in de sta<l plaats had, gaat langzamerhand verder van ons af, gebeurt thans in abattoirs buiten de stad wij willen er zoo min mogelijk van zien en zoo weinig mo gelijk mee te maken hebben. Bij de vegetariërs is het net het omgekeer de, die willen het onderhoud naar zich toehalen, zelf zaaien, zelf pluk ken en oogsten. Maar de koeien, die 's zomers in de weide zijn, kunnen 's winters in de stallen worden gezet en ons dus het geheelc Jaar door van vleesclivoedlng voorzien. De kweek van groente en ooft kan echter nagenoeg alleen in het gunsti ge jaargetijde plaats hebben en nu is de oplossing van een groot volks belang Dat we in staat zijn vruchten en groenten gedurende maanden en maanden goed te bewaren door stc- relisatie. Daarmee kan voorkomen worden enorme economische verspil ling, menig klein tuindertje kan wer kelijk mooi rondkomen door het slerc'liseeren toe te passen. Een 2de manier is het drogen der groenten en vruchten, doch daar leent ons va derland met zijn 100 zonnige dagen zich minder goed toe. In Amerika gaat dat beter. En om te weten, dat men steeds iets goeds te drinken krijgt, kan men zijn eigen sappen van vruchten bereiden met behulp van een sterilisator, waarvan de kos ten gering zijn. Want zelfs van dran ken, die doorgingen voor geheel-ont houdersdranken, is dikwijls gebleken dat ze een aardig percentage alcohol bevatten. In Frankrijk is men thans zoo ver, dat het druivensap, mis schien do gezondste voeding, gesteri liseerd en dus alcoholvrij in den han del wordt obracht, waar vroeger veel verloren ging of alleen in alcoholhou denden toestand en dus schadelijk voor de gezondheid, aan den menscll werd voorgezet. Ook tot de intellec tueel-? ontwikkeling van den mensch zou liet vegetarisme bijdragen .om dat dan "etracht zal worden in alle tijden van het jaar vcrsch ooft en ver- sche groente te krijgen, wat heel wat moeilijker is dan dc voorziening in voedsel door veeteelt. In het West- land zijn er reeds, die elke maand van het jaar, één maand uitgezoiw derd, druiven kunnen oogsten. Voor groenten worden kassen uitgedacht, verwarmingsbuizen door den grond gelegd. Kunstmatige regen is aange wend. Over de voeding zijn de geleer den het nog niet eensSommigen zijn voors anders van veel eiwit, an deren niet. Eén vaste basis is er n.l. de moedermelk die 2.2 eiwit bevat. En nu is het toch maar een feit, dat t-roene groente dit percenta ge met 2,8 r' zeer nabij komt. Eiwit stoffen in ylecsch geven het lichaam zware bestanddeel en te ontleden, waardoor veel lichaams-energie ver- ei schf. wordt, wat het organisme op den duur kwaad moet doen. Om zijn bewering te staven, dat de menseii van nulure is een planteii- etend dier toonde de inleider de ge bitten van een mensch en een aap, een vruchteneter dus, die precies hei zelfde tundstelsel vertoonde en ver volgens de kaken van een konings tijger en kat als specimen van vleescheters, eveneens gelijk. Met behulp van een groot aantal lantaarnplaten verduidelijkte de spre ker zijn denkbeelden nog en vertoon de zeer aardige kiekjes van tuinste den. Een dankbaar applaus beloonde den beer De Clercq voor diens aan gename en boeiende voordracht. MAGNETISME. In het Weekblad van het Recht be handelt mr. R. O. van Holthe tot Echten, raadsheer in het Haagsche Gerechtshof, de vervolgingen hier ter ter stede en te Haarlem, op klachten van medici, ingesteld togen personen, die beklaugd worden wegens het als bedrijf magnetiseeren van zieken ter genezing. De conclusie, waartoe de schrij ver komt, Is deze: „Magnetiseeren is geen handeling, die een medicus kan verrichten door toepassing van zijn wetenschap en zijn technische vaardigheid, omdat 't is het in werking brengen van een kracht, die niet afhankelijk Is van die kundigheden, maar van de begaafdheid, lichamelijk en psy chisch, van den magnetiseur, een begaafdheid, die niet leder bezit of verwerven kan in voldoende mate. Daarom Is magnetiseeren niet het verleunen van geneeskundigen bij stand, niet de toepassing van de me dische wetenschap en van de techni sche vaardigheid van den medicus. „Bovendien, ware dit zoo niet, dan zelfs valt het magnetiseeren niet an der de toepassing van de wetenschap en technic* e vaardigheid van den medicus in Nederland, omdat deze in den regel niet bekend is of bekend wil zijn rnet deze geneeswijze, ze ver wart met een geheel andere wijze van behandeling, en de medici In Ne derland deze geneeswijze practisch niet kunnen leeren gesteld zij be zaten magnetische kracht en zij wil den magnetiseeren dan van de magnetiseurs. Bevoegden krachtens hun weteuschap en technische vaar digheid zijn de medici dus niet en het kan dus hun afgebakend terrein niet zijn. „Het magnetiseeren komt mij dus niet strafbaar voor. Zeker zijn er ge varen dat menschen zonder magneti sche kracht en zonder kennis zich op werpen als magnetiseurs, maar er zullen, naaT ik verneem, pogingen gedaan worden om meerder kennis te verspreiden en om dergelijke mag netiseurs zooveel mogelijk tegen te gaan. Duitschland, Engeland, Zwe-< den en andere landeu kennen geen zulke privilegies van geneeskundige behandeling en ik meen niet, dat het er zooveel erger met de volksgezond heid is gesteld dan hier." Eigenschuld. Herhaaldelijk ziet men lederen avond eenige jongens tegen deVleesch hal op de Groote Markt klimmen. Al thans ook weder gisterenavond. Een jongen, zekere Vos, wilde, toen hij een goede hoogte bereikt had, naar beneden, hij stapte echter mis, en viel omlaag. Bewusteloos en met een wonde aan het hoofd werd hij door zijn kame raden huiswaarts gebracht. Die zal niet meer terugkomen. INTERNATIONAAL TUINBOUW KUNDIG CONGRES. Hedenmorgen vergaderden een 12- tal afgevaardigden van Fransche, Duitsclie, Oüstenrijksche, Nederland- sche, Luxemburgsche, Zwitsersche en ltaliaansche tuiubouwvereenigingen. Engeland was niet vertegenwoordigd. Voor Nederland waren vertegen woordigers de heeren Mr. J. C. de Marez Uyens en Ernst H. Krelage (plaatsvervangers de heeren G. Kruyff en R. P. Bonthuis;. De heer E. H. Krelage verwel komde de aanwezigen met een rede m de Fransche taal uitgesproken. Even later kwam de voorzitter, de heer De Marez Oyens. Ook deze heet te de eminente vertegenwoordigers van den tuinbouw en den handel wel kom namens den Nederlandschen Tuinbouwraad. Spreker zeide dank voor de uitnoo- diging, oin dit derde congres luer te houden. Daartoe hadden stellig mede gewerkt onze uitnemende verkeers verbindingen met het buitenland en de Bloemententoonstelling, waar door de beslissing op de uitnoodiging van den Nederil. Tuinbouwraad zeker is vergemakkelijkt. Jn 't bijzonder dankte hij den heer M. Tinbat voor zijn bemoeiingen in deze. Daarna ging spr. na, hoe na het congres van Eisenach de heer Arthur de Smet te Orléans had voorgesteld om dezen congressen een permanent karakter te geven en hoe een commis sie van voorbereiding een ontwerp regeling voor deze congressen had ontworpen. Dit congres diende zich thans bezig te houden met het vast stellen ©ener -regeling en het ontwer pen van een plan tot samenwerking tusschen de tuinbouwers onderling. Deze twee punten vormen een belang rijken arbeid. Spreker wees in dit verband op het geen in deze in Nederland tot stand is gebracht door den Nederl. Tuin bouwraad en den Bond v Bloembol- lenhandclaren, welke laatste een in formatiebureau stichtte, dat over meer dan 30.000 handelshuizen in het buitenland gegevens heeft verzameld. In het afgeloopen jaar deed het langs Rp.rechtelijken weg een som van 214.000 francs Invorderen van buitenlandsche schuldenaars. De leden betalen een bijdrage van 70 francs per jaar. Wanneer in een klein land als Nederland zulk een schitterenden uitslag kan bereikt worden, wat kan men dan niet ver wachten van een Internationaal bu reau, waarvan, naar spr. hoopte, de groote meerderheid van de tuinbou wers uit de belangrijkste landen lid zouden worden. Ten slotte hoopte spr. dat de ar beid van dit congres zou bijdragen om dc men&chelijkheld en de broeder schap die meer en meer de beschaaf de volkeren vereenigen, zou vermeer deren. Hierna volgde een langdurige dis cussie over de voorloopige gewijzigde statuten, die ten slotte goedgekeurd werden. Teu slotte werd een bureau provi soire aangewezen. Na eenige huishou delijke besprekingen werd daarop 't congres gesloten. DE 30-APRIL-BLOEM. Men schrijft ons Zooals reeds gemeld, zal dit jaar- op den eersten verjaardag van het Prinsesje, evenals op vele andere plaatsen in ons land. in navolging i van een mooie, Zweedsche weldadig- heidsuiting, ook hier een proef wor- ,den genomen met den verkoop van ecu celluloid bloempje, ten bate der tuberculosebestrijding voor Haarlem en Omstreken. Het bestuur der Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose alhier heeft een der dames-leden van den Raad van Bestuur uitgenoodigd, voor dat .doel te trachten, een comité te vormen. Door de bereidwilligheid der aangezochte dames en heeren ont stond spoedig onderstaand Comité ter voorbereiding en uitvoering van "bo venstaand plan. Dit comité komt thans het sympathieke doel aanbeve len bij het publiek en verzoekt harte lijk een iedcr's welwillende en vrien delijke medewerking, om dezen natio- nalen weldadigheidsbloemendng in Holland, ook in Haarlem en Omstre ken, uitmuntend te doen slagen. Het zou wenschen, dat een ieder, dus van de kleinste tot de grootste, zich tooide op 30 April met het bloempje, welke liet moet verkoopen. Want eerst als dat gebeurt, dan krijgt de verkoojj de beteekenis, welke hij moet verkrijgen „heel een volk of fert op één dag in het jaar een pen ning ten bate van do lijdenden". Het Comité stelt zich dien verkoop voor op 30 April te houden, „langs de huizen der ingezetenen", door jonge meisjes, en „op alle punten van druk verkeer" door jonge dames. Het ver wacht veel van die beweging, want het heeft aangedurfd, 15000 bloemp jes te bestellen, doch het Comité is genist. Het doel „Strijd tegen de tuberculose" heeft en verdient aller sympathie. Drie- a vierhonderd schriftelijke uitnoodignigen zijn verzonden aan jonge meisjes, allen leerlingen der verschillende inrichtingen van onder wijs hier en in Bloemendaal. en aan tol vun jonge dames, om den dag van 30 April door hare onmisbare medewerking te maken tot een wel dadigheidsdag, gezegend door talrij ke ongeiukKigen, kinderen en volwas senen. Het succes van de actie is groote- lijks afhankelijk van de hulpvaardig heid eu den ijver diet bloemenver- koopsters. Mogen dus geen teleurstel lingen ons bij dit liefdadig streven treffen. Het Comité deelt tevens mede, dat het bloempje van 20 April a.s. af ver krijgbaar zal worden gesteld aan adressen, volgens nadere advertentie voor de voor 30 April gevormde fecst- commissiën enz., doch niet minder dan 25 tegelijk. Schriftelijke hestellingen kunnen ook nu reeds worden Ingezonden aan het Consultatiebureau van de Veree niging tot Bestrijding der Tubercu lose voor Haarlem en Omstreken, Gedempte Oude Gracht 41. Ten slotte vergezelle deez' heil- wensch het weldadigheidsbloempje, welks prijs 10 cents bedraagt, eu dat wij hopen te zien prijken op jas, rok, mantel, hoed eu pet van elk, die op 30 April zich ophoudt ïn Haarlem en Omstreken Madeliefje, pronk der weide, Zilv'ren lintjes, hart van goud, Open hart en beurs nu beide, Troost en steun zoo jong en oud. Het Centraal Comité voor don Na- tionalen Bloemenverkoop in Holland, afdeeling Haarlem Mevr. W. J. S. BADON GHYBEN" HUYSINGA, Presidente. J. H. C. TH, L1MPERG, Secretaris, Ged. Oude Gracht 41. Voor Haarlem: Mevr. B. DAAMEN—GRIPPELING. Mevr. A. v. STYRUM—v. HEYST. Mevr. C. M. HOOG— GULDENS EE DEN EGELING. Mevr. C. DE WITT HUBERTS— FIGéE Mevr. Baronesse N. A. S. VAN HEEMSTRA—v. d. BORCH. Mevr. TH. ROHDE—LEDEL. Mej. C. J. FAR RET, Dir. 11. B. S. voor meisjes. Mej. M. C. v. HUNTELN, Dir. Huish.- en Ind.-School. De Heer Dr A. H. GARRER, Rector Gymnasium. De Heer Mr. C. VV. THöNE. De Heer W. C. G. H. v. MOURIK BROEKMAN, Directeur II B. S. 5-jar. cursus. De Heer E. L. BROUWER, Hoofd School M. U. L. O. De Heer II. BUSSEMAKER, Directeur Kweekschool v. On derwijzeressen. De lieer Dr. A. BORGMAN, Directeur II. B. S 3-j. cursus en Handelsschool 2-j. cursus. Voor de Omstreken: Mevr R. DE KANTER— BULGERS v. d. LOEFF, Bloemendaal. Mej. H J. M. A BARGER, Dir. Meisjesschool, Kopje. Bloe mendaal. Mej. C. WINDHORST, Bloemendaal. Mevr H. VAN RIEMSDIJK- DE LA BASSELOUR CA AN, AerdenhouL Mevr J. BORNWATER— ELDERING, Overveen. Mevr. B M. A. C v. CITi ERS— GROENEVELDT, Heemstede. Mej. G. DE CLERCQ, Santpoort. Jhr. H W. M. VAN COEHUORN VAN SM IN IA, Heemstede. J J. SNELTJES De toestand van den zieke was he den niet verbeterd. De nacht was on rustig. De HuisvlUttentoonstelling. Hedenmiddag om 12 uur werd de Huisvlijttentoonstelling, uitgaande van do afd. Haarlem van den Volks bond tegen Drankmisbruik men zie de uitvoerige beschrijving van de tentoonstelling iu ous 2de blad van heden dooi Jhr. Mr. J. W'. G Bo reel van Hogelanden, Burgemeester van Haarlem, geopend. Nadat de lieer A. van der Voort, de voorzitter der afdeeling, de genoo- digden had verwelkomd, trad de Bur gemeester met mevrouw Horcel bin nen. De heer Vun der Voort gaf daarop 't woord aan Jhr. Boreel, nadat hij dezen had dankgezegd voor 't aan vaarden van liet eere-vourzitterschap der tentoonstelling en de bereidver klaring om üeze te openen. De Burgemeester zeide daarop in een korte rede, dat bet doei deze: ten toonsielling vooral was vergelijking mei die van drie jaren geleden. Die vergelijking kan doen zien. hoeveel men is vooruitgegaan. Dan wees spr. op de voordeelen van huisvlijt. Zij helpt mee de werkloosheid te bestrij den en kweekt kunstzin eu kunst smaak aan. Van hoeveel belang huis vlijt is, leert Zwitserland, waar zich uit huisvlijt de krachtige horloge- industrie en de fabricage van hout snijwerk ontwikkelde. Burgemeester Boreel verklaarde voorts, in te stem men met 't geen in een propaganda boekje voor dc tentoonstelling in Schevenincen wordt gezegd, ul. dat de huisvlijt in Nederland moet wor den gesteund door particulieren eu Regcering. Spr. huldigde degenen, die met zooveel energie, opgewektheid en zelfverloochening hadden gear- beid^ om deze expositie tot stand te doen komen. Met een wensch voor haar welslagen, verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. De genoodigden maakten daarop een rondgang door do zalen. 1 Mei-feest. Het Haarl. Arbeiders-Secretariaat zal zijn 1 Meifeest dit jaar in den Schouwburg vieren. Mevrouw Roland Holst zal de feestrede uitspreken, ter wijl verder de zangvereen. „De Stem des Volks", en de TooneclveToen. „Vooruitgang" zullen medewerken. ExamensL O Haarlem, 14 April. Geslaagd de da mes N. van der Goes en 11 C. Nics- sen te Beverwijk, A, Fris te Zaandam, E. Werner te Wcstzaan, M E. Sch te Overveen, en J B Nledorp le IJmuiden. Verkiezing Provinciale Staten De data voor de stemming en her- stemming, voor leden van de Provin ciale Staten In Noord-Holland zijn door Gedeputeerde Staten bepaald op 16 en 28 Juni. Voor Haarlem moeten dit jaar af treden de heeren jhr. mr. J. W. C. Boreel van Hogelanden. jhr. G. S. Boreel, lid van Ged. Staten en <B Timmer, allen liberaal. (Zie verder Stadsnieuws onder laatr- ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Bij de uitgevers van het Bloemen- daalsch Weekblad zal met Mei ver schijnen een jaarboekje voor de ge meente Bloemendaal, getiteld: Help u zelf, waarin vele fraaie foto's zul len worden Ingelascht. Binnenland EF.N HUWELIJK IN DE HOF WERELD. Gister werd te 's-Gravenhage op plechtige wijze het huwelijk voltrok ken van W. A. F. baron Gevers, on zen gezant te Berlijn, en jonkvrouw Z. J. A. A. van den Bosch, dochter van jhr. Van den Bosch, kamerheer de Koningin, secretaris der Hof- commissie. Een dichte groep van da mes en heeren was in de gangen van het Stadhuis geschaard om het bruidspaar te begroeten -Een rijtuig uit dc Koninklijke stallen was als trouwkoets beschikbaar gesteld. Ou der de trouwgetuigen was minister De Marees.van Swinderen. In de Kloosterkerk werd het huwe lijk ingezegend door ds. Welter. Het bedehuis was met planten en palmen getooid. Prins Hendrik woonde do plechtigheid bij in de Hofloge. Hij droeg de kleine generaalsuniform. Ta! van autoriteiten, ook uit de di plomatie, waren bij de plechtigheid tegenwoordig, o.a. minister Regouf. De bruid droeg een trouwkleed, van liberty satijn, gegarneerd met witte kant. Het orgel speelde da bruidsmarrsch uit „Lohengrin" toen de stoet binnentrad. Een dicht opeen gepakte menigte bewoog zich in het Voorhout voor het kerkgebouw. HERSTELT.INCJS- EN VACANT IE KOLONIES Tot directrice en adjunct-directrice van het nieuwe koloniehuis te F.g- mond aan Zee zijn resp. benoemd: Mej. J. Peck te Bussum, en inej. I,. M. N Werthelm te Amsterdam. Tot directrice en adjunct-directric» van koloniehuis „Kerdijk" te Egmond aan Zee mej. A. II. Folmer, waarne mend directrice van het Kinderzie kenhuis te GroningeD en mej. W. Munnik te Alkmaar. Tot directrice van het „Zeehuis* te Egmond aan Zee mej. A. ZelvcU der te Sneek. Tot directrice van koloniehui* „Noordwijk" te Noord wijk aan Zee, mej. B. van Buurcn te Amsterdam. Tot directrie van koloniehuis „Wee* zenkos" te Nunspeet mej. A. Ben- raadt te Haarlem. Tot directrice van koloniehuis „Kinderhuis" te Nunspeet, achtereen volgens mej. A. M. Heijbroek te Baarn en freule J. van de Santheuvel te 's-Gravenhage. Tot directrice van koloniehuis „Zon- neheuvel" te Hoeven bij Oudenbosch mej. H. Hoog© te Amsterdam. BOND VAN NED. ARCHITECTEN. Te Amsterdam werd onder voorzit- terrschop van den heer K. P. C. 4« Bazel de tweede jaarvergadering go houden van den Bond van Ned. Ar chitecten.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1