NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8225. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 18 APRIL 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PEK DRIE MAANDEN) Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlema 0.37 H „de omstreken en franco per pos) 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van I5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentlën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Teiefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 19 APRIL. Gr. Kerk: Orgel bespeling, 1—2 uur. Schouwburg: De Graal van Luxem burg, 8 uur Soc. Vereeniging: WeldadighcLds- eoncert d. h. Haarl. Muziekkorps, 8 uur. Brongebouw: Huisvlijtten toonstel ling, 105 en 7—9 1/2 uur. Sint-Bavo: Cursus in de Katholleko geloofs- en zedenleer. Onderwerp: De Messiaansche pro fetieën. Stadsnieuws J. J. SHELTJES. Met groot leedwezeu vernemen wij bet overlijden van den heer Sneltjes, oudste lid van onzen gemeenteraad. Slechts enkele dagen hebben zijn vrienden hem gemist en toch kau niet gezegd worden, dat hij na een korte ongesteldheid is heengegauu want hij was al lang zwak en kruk kend, feitelijk al vele jaren. Althans ik voor mij heb hem in de fleur der gezondheid nooit gekend. Een zwak inan was-hij minstens sedert de laat ste kwart eeuw en dat men het niet meer algemeen wist en opmerkte, is toe te schrijven aan de groote ener gie en wilskracht, waarmee hij pijn en ongemak verbeet en op zijn plaats ln de sainenltning rechtop bleef staan. Had hij toegegeven aan het gevoel van onwel en ziek te zijn, licht zou hij veel vroeger zijn heen gegaan. Nii heeft hij geleefd zoolang het kon, zijn krachten waren uitge put en zijn organen versleten. Den llden Januari 1836 werd Jo hannes Jacobus Sneltjes geboren te Abcoude, waar zijn vader geneesheer was.- Hij deed zijn examens voor apotheker, vestigde zich als zoodanig in Haarlem, eerst op de Bakenesser- gracht en naderhand in de Jans- straat, waar hij geruimen tijd met zijn zwager Degemaun geassocieerd was. Naderhand stichtte hij met den heer Sluyterman van Loo de Haar- lemsche Brood- en Meelfabriek, en het was ongetwijfeld voor een belang rijk deel aan zijn werkkracht en scherpzinnigheid te danken, dat deze onderneming weldra tol grooten bloei gekomen is. Enkele jaren geleden, bij het klim men van zijn leeftijd, heeft hij de apotheek aan zijn zoon overgedaan en naderhand het directeurschap van de Broodfabriek neergelegd. Sedert dien woonde hij als ambteloos burger aan den Wagenweg. Maar daarom niet als werkeloos man. Het waren vooral do gemeentezaken, die hem ook toen nog in beslag namen, en waaraan hij zijn volle aandacht gaf. Ik waag het niet, ccn overzicht to geven van alles, waarover hij in den Raad gesproken en voor de totstand koming waarvan hij gewerkt heeft, maar één zaak dient toch genoemd te worden en dat is de totstandkonvng van Haarlem's eigen gasfabriek. Lang vóór den tijd, toén vrijwel ieder het er over eens was, dat belangrijke be drijven van openbaar nut door de gemeente zelve behoorden te worden geëxploiteerd, bestreed hij de parti culiere concessie aan de Engelsche gasfabriek. Een eerste teleurstelling, ondervonden toen de Raad, tegen de verwachting in, met een kleine meer derheid, de particuliere concessie ver lengde, schr'kte hem niet af en ten slotte heeft hij dan ook de voldoening gesmaakt, dat Haarlem's vroedschap in beginsel tot eigeu exploitatie be sloot. Dat was voor hem een belangrijk oogenblik in zijn leven, al heeft hij dat zeker niet uitgesproken, want van ijdelheid bleef hij ver, daarvoor be hoedde hem zijn practische kijk op mcuscheu en zaken. In den Raad werd naar zijn woord gaarne geluisterd. Om drie redenen dat hij goed op de hoogte was van wat hij behandelde, dat zijn betoog scherpzinnig was en oprecht, en ein delijk, dat hij het wist te kruiden inet humor. Met een enkele opmerking, een korte vraag wist hij meermalen de weinig boeiende debatten op te vroolijken, zonder den noodigen ernst in de gedaciiteuwisseling te benadec- len. Dan bleek, hoe hij zich tot in kleinigheden in de zaken had inge werkt, zelfs in de laatste jaren, toen zijn oogen hoe langer hoe zwakker waren geworden en hij eindelijk niet meer lezen kon. Anderen zouden toen licht bij de pakken hebben neerge zeten en den strijd opgegeven van den geest tegen het verminderende lichaam, hij niet. De stukken liet hij zich voorlezen en de trouwe zorg, die dat voor hem deed, zijn nicht, die ook zijn huishouden bestierde, moet nu Vooral voldoenins gevoelen over het feit, dat zij ei- zooveel toe heeft bijge dragen, het opgewekte leven van zijn geest als 't ware voort te zetten. Het lidmaatschap van den Raad beschouwde hij dan ook als het be wijs van een vertrouwen, waarin hij niet tekort wilde schieten, en toen hij, na het overlijden van den heer Van Dieren Bijvoet, oudste van het College werd. aanvaardde hij de plichten, die deze niet officieele. maar daarom niet minder werkeiijke func tie oplegt, met opgewektheid, ook de taak om netelige zaken, die af en toe daarbij kunnen voorkomen, tot een oplossing te brengen. Als voorzitter vau de Commissie voor de bezwaarschriften vervulde hij deze moeilijke taak met 6ucces, zijn adviezen als lid van de Commissie voor do lichtfabrieken en voorzitter van de stads-apotheek, hadden op de vergadering grooten invloed. Meer behoef ik van zijn loopbaan als Raadslid waarlijk niet te zeggen het staat ons immers nog duidelijk voor den geest, hoe in October 1909 de burgerij bij zijn 25-jarig jubilé als Raadslid hem gehuldigd heeft en hoe de heer Van Styrum, als woordvoer der, hem geschetst heeft als een echte Haarlemmer, al had zijn wieg ook in Abcoude gestaan. Zóó is 1 in de jaren van zijn verblijf te Haar lem had hij de stad lief gekregen, haar welvaart ging hem ter harte en haar tegenspoed voelde hij diep. In kleinen kring wisten zijn vrien den hem te waardeeren. Scherp kon hij wezen, kwetsend nooit en er was voor hem maar één genoegen grootcr, dan iemand eens in het zonnetje te zetten dat was wanneer hij zelf het mikpunt vau een welgeplaatste aardigheid werd. Dan kon hij tranen lachen en zeggen „pas op, 't is maar geleend I" Zijn gesprek was interessant door het onverwachte en dat te meer, om dat hij van vele dingen wist De his torie van den dag boezemde hem al tijd belangstelling in, belangrijke we tenschappelijke quaesties hadden zijn volle aandacht en wanneer hij zoo zei help jullie me eens voort, hoe zit het met dit of dat kon wie er op inging, vrij zeker weten, dat hij zelf vau het onderwerp studie had ge maakt en er nu andermans opinie eens over hooren wou. Als eerlijk, oprecht, vriendhoudend en belangstellend man, zóó hebben zijn vrienden hem gekend en zóó zal hij ook in hunne herinnering blijven voortleven. De ter aardebeetelling heeft Woens dagmiddag te 12 uur op het kerkhof te Schoten plaats. J. C. P. „ONDERLING GENOEGEN." De St. Nikolaasvereeniging „On derling Genoegen" verschafte Kaar leden Zaterdagavond een prettigen avond. Was het aanvankelijke doei der vereeniglng alleen om den kin deren der leden een aangenomen St. Nikolaas te bezorgen, thans heeft „Onderling Genoegen" zijn werk zaamheid uitgebreid en een gemengd koor en een kinderkoor opgericht. Die koren gaven nu op den feestavond een uitvoering in den Schouwburg. De heer J. Post, directeur dezer ko ren deed de kleintjes zingen, dat het zeer talrijke publiek het een lieven lust vond. De nummers van het Gemengd koor vonden mee veel bij val, en dat verdienden zij ook. Na deze nummers werd een zang spel „De Bergfee" genaamd, opge voerd. De goede uitvoering van dit aardige stuk verwierf luide toejui chingen. Eveneens werd Van Maurik's kluchtspel „De Buren" met veel ge noegen aangehoord. Er was een geanimeerd bal na af loop van 't program. WELDADIGIIEIDSCONCERT. Men schrijft ons Het morgenavond door het Haarl. Muziekkorps, dir. de heer C. P. W. Kriens, te geven concert, belooft, naar men ons mededeelt, uitstekend te slagen. Er zijn reeds verscheidene entrée's genomen, wat begrijpelijk is, al3 men hel met zorg* saamgeetelde programma inziet. Ais vrijwillige bij drage is een gift van 25 ingekomen: wegens het guede doel bevelen wij dit concert in de belangstelling van onze stadeenooteu aan. En orkest én koor voeren een zeer mooi program ma uit, waartusschen in de Bolisten een aangename afwisseling zuilen brengen. De prijzen der plaatsen vindt men in achterstaande advertentie ver meld. De Gemeenteraad. In verband met de begrafenis van den heer J. J. Sneltjes, vergadert de Raad Woensdagmiddag niet te half 2, doch te twee uur* RAADSSTUKKEN. WIJZIGING RAADSBESLUIT. Bij Raadsbesluit van 9 Maart jl. tot verkoop van grond ten Zuiden van de Tempelierasüraat werd bepaald dat het niet ter bebouwing bestemde ge deelte ais tuin en ter oppervlakte van ongeveer 90 vierk. M. als poort moet worden ingericht. Een verandering in het bouwplan geven B. en W. aanleiding voor te stellen genoemd besluit te wijzigen door in plaats van 90 vierk. M. te le zen 60 vierk. M. VOORDRACHT ONDERWIJZER. Ter voorziening in de vacature G. Heli inga, onderwijzer aan de school voor M. U. L. O. no. L hebben B. en W. de volgende voordracht opge maakt: 1. W. van Brouwershaven, onder wijzer aan school na 9 alhier. 2. J. G. Coerman, te Schiedam. 3. A. Koster te Doorn. MAKELAAR-BENOEMING. B. en W. stellen voor, op verzoek, G. H. Hospes te benoemen tot make laar in hypotheken en assurantiën in deze gemeente. E. S. M. Uit het jaarverslag van de N. V. Electrische Spoorweg-Maatschappij te Amsterdam, blijkt, dat niettegen staande de slechte weersgesteldheid in de zomermaanden van 1909 de bruto ontvangsten op de hoofdlijn AmsterdamZand voort toenamen. Het aantal reizigers op de lijn HaarlemBloemendaal steeg aan merkelijk, ten gevolge van de verla ging van het tarief en de betere aan sluiting bij de ceintuurbaan. Het aantal reizigers bedroeg ln 1909: Op de lijn AmsterdamHaar lemZandvoort 1.907.334 tegen I.869.447; op de ceintuurbaan te Haar- lom 1.434.254 tegen 1.289.735 en op de lijn HaarlemBloemendaal 817.832 tegen 499.388 in 1908. De ontvangsten bedroegen op het eerste baanvak 422.8S9.02 1/2, tegen 422.883.54 1/2, op het tweede 65.750.53 1/2 tegon 59.620.76 en op 't derde 44.188.43 tegen 43.930.54 1/2 in 1906. Het totaal der bedrijfsinkomsten bedroeg 53S.202.91 1/2, der bedrijfs kosten 375.219,75 1/2, zoodat de net to bedrijfsinkomsten bedragen f 162.983.15 1/2. Hierbij komt: winst op verkocMe bouwterreinen 50.829, opbrengst pacht bouwterreinen 1.714, gekweek te rente 2.207.89 en voordeelig koers verschil op effecten en waarborg fondsen 5821, totaal 223.553. Hier tegenover staat: rente obligatielee- ning 111.649, contractueele uitkee- ring aan de Eerste Nederl. Electr. Train-Mij. f 50.602 cn afschrijving op „Verbetering en Vernieuwing E. N. E. T.' 955, zoodat het boekjaar sluit met een saldo-winst van 60.346, ma kende met het onverdeelde winstsal- do vorig jaar ad 50S2, totaal f 65.428. Hiervan wordt op concessie weer 5.500 en op aandeel en E. N. E. T. 10.470 afgeschreven. Aan het ver nieuwingsfonds wordt t 24000 toege voegd en het resteerende ad 25.458 naar nieuwe rekening overgebracht. Eervol ontslag. Door den kerkeraad der Vereenigde Doopsgez. gemeenten is den heer H. J. Overbeek op diens verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als voorlezer-voorzanger. NEDERLANDSCIIF. AMATEURS- SCHERMBOND. De uitslagen waren: Floret: 1. Vigeveno, 2. De Jong, 3. Scalonge, 4. Van Minden, 5. Dwin ger. Jhr. De Beaufort verwierf een extra-prijs. Zaterdagavond werd In de feestelijk versierde zaal van de Vereeniging een eere-avond gegeven. Op sabel streden de luitenants J. Doorman met A. F. van Manen en II. II. Schuitemaker met den Italiaan Grandomenicl. Degen partij en wei-den uitgevoerd door de heeren Van den Nieuwe Gie- met Van Hulsen en luitenant Hu- bert van Blijenburgh met G. van Rossum. Op floret werd geschermd doos- de heeren G. Vigeveno en Grandomeni cl, Het gehalte dezer assaut-partijen stond uiteraard veel hooger dan het wedstrijdschermen. „Mare", de Haarlemsche onderof- flciersvereepiging gaf een goede co lonne degen en „Door oefening Ster- kor" uit Amsterdam, een colonne ge weer. „Mare" gaf ook nog kranige gym nastische oefeningen aan de brug. Een van de eigenaardigste num mers was het duel-schieten met revol vers, geladen met kogeltjes van was, naar we meenen een nieuwheid in de Hollandsche scherinzaJen. De schutters drageu bij dit duel- loeren maskers met glazen voor de ooggalen. Het assaut werd door een aanzien lijk publiek bijgewoond. Het verloop van de wedstrijden van Zondag was: Degen: 1. De Jong, 2. Scalogne, 3. A. Dudok van Heel. 4. Meyer, 5. Mül- ler. Sabl: L De Jong, 2. Scalogne, 8. Bierman, 4. Tydeman, 5. Van Min den. HAARLEMSCHE ZANGERS TE BUSSUM. Te Bussum behaalde gisteren het mannenkoor „Haarlem's Zanggenot", directeur de heer N. II. Andxiessen, tor gelegenheid van de aldaar gehou den nationale zangwedstrijden in de lste af deeling mannenkoren den 2en prijs, een zilveren medaille en 60. „Kunst door Oefening" behaalde in de 2e afdeeling den 4en prijs, een zilveren medaille. Evang. Luth. Gemeente. Gisterenochtend nam Dr. H. A. van Bakel afscheid van bovengenoemde gemeente, waar hij ruim 7 jaren gearbeid heeft. Reeds geruimen tijd voor den aan vang dei- godsdienstoefening was een talrijke schare aanwezig, om voor het laatst den algemeen geachten leeraar te hooren. Z. Eerw. had tot tekst gekozen Joh. 6 68 en 69 (de tekst, waarmede Dr. Van Bakel het predikambt aanvaard de). Na het uitspreken dezer rede nam de leeraar op do hartelijkste wij ze afscheid van kerkbestuur en ver dere corporaties, verbonden aan de gemeente. Tot de gemeenteleden en in het bijzonder tot de jongere leden richtte hij een vriendelijk doch ern stig woord. Na het uitspreken van den zegen zong een dameskoortje een toepasse lijk lied en ten slotte zong de ge meente den scheidenden leeraar Ge zang 275 1 en 5 toe. Zichtbaar onder den indruk verliet de predikant daar na den kanseL Des namiddags van 2—4 uur hield Dr. Van Bakel een receptie in de con sistoriekamer, die zeer druk bezocht werd. „HET VADERLAND GETROUW." In de „Kleine Vereeniging" kwar men Zaterdagavond de leden der oud stri jdersv er eeniging „Het Vaderland Getrouw" bijeen om het jaarfeest der veroeniging te vieren. De bijeenkomst werd geopend door den heer J. J. Severijnse, die Mevr. Visser van Hazerswoude en Majoor Van W'agiendonk huldigde voor het geen zij voor de vereeniging gedaan hebben. Majoor Van Wagtendonk dankte voor de vriendelijke woorden en sprak den wensch uit, dat de leden steeds 't „Het Vaderland getrouw" als iiun parool zullen blijven erken nen. Een dubbelkwartet zong daarop 't Wilhelmus, dat door allen staande werd aangehoord. Eenige goed-in-elkaor gezette ta- bleaux-vivants wekten de bewonde ring der aanwezigen op, 't geen bleek uit den luiden bijval na elk nummer. De avond werd verder met het aan- hooren van voordrachten, tooneel- stukjes en muziek aangenaam door gebracht Het dansje, dat daarop volgde, was niet minder gezellig. Veireeniging op ge he ven. Naar men ons meldt is besloten tot opheffing van de Bloemisten-werklie- denvereeniging „Door Eendracht Verbetering". Militaire Zaken. De tot majoor bij het 7de regiment infanterie benoemde kapitein F. W. J. de Witt Huberts, van het 10de re giment infanterie te Haarlem, krijgt Amsterdam tot stand ulaats. HET TOONEEL DE CHANTECLER-VOOR- STELLING. En nu hebben we de Chantecler ook gezien voor de statistiek is dus ge zorgd. Maar vraagt men ons thans, hoe we het gevonden hebben, dan veree- uigen we ons geheel met de opinie van de dame, die we gisterenavond hoorden zeggen „Verschrikkelijk vervelend. Een tweeden keer zou ik er zeker niet heengaan. Maar ik heb het eens willen zien." Ja, zoo was 't vervelend, criant vervelend. En alleen het feit, dat men voor dit stuk te Parijs meer dan hon derdduizend gulden aan reclame heeft uitgegeven, verklaart de volle schouwburgen van den eersten tijd. Maar hier gingen de menschen loo- pen na het tweede bedrijf lieten verscheidene bezoekers hun dure plaatsen al in den steek, en na de derde acte vertrokken er nog ver- scheidenen. Ware het niet geweest, dat onze professioneele plicht ons in den Schouwburg gebonden had, we waren heusch ook op den loop ge gaan. Reclame, reclame, anders niet, waarvoor wij Hollanders, niet vat baar zijn gebleken. Er werd wel eens in de matig bezette zaal wat geap plaudisseerd, nu ja, 't moet al heel erg wezen, als er in een zaal niet eens geklapt wordt maar va# een succes, zelfs niet van een succes d'estime kon gisteren geen sprake wezen. iedereen kent „Chantecler" of heeft tenmiosle den inhoud in uitvoerige overzichten in dagbladen kunnen le zen alle couranten hebben er vol van gestaan. En over wat Rostand in dit dierenspel, waarin de haan en zijn vrijage me; een faisantenhen de hoofdrol spelen, behoeven we dus niets meer te vertellen. Onze indruk, nu we het stuk op de planken zagen, is geweest, dat 't het werk is van een handig en gemakke lijk verzenmaker, die de gerythmeer- de regels er met duizenden uitgooit. Wel komen er hier en daar knappe brokken in voor, en zoo is o. a. de ode van den haan aan de zon een niet onverdienstelijk stukje er in, maar over het algemeen valt de dich terlijke hoogte, die Rostand bereikt heeft, niet te roemen. Zijn verzen zijn langademig, soms erg gezocht, wel eens, ja, niet zelden flauw, maar van een subliéme vlucht van een dichter lijk genie mag in 't geheel geen spra' ke zijn. Edmond Rostand is een vlot schrijvend vakman, die best met de verzenmakerij overweg kan, maar die in zijn „Chantecler" niet eens de kwaliteit van de verskunst uit zijn „Cyrano" heeft kunnen bereiken. \Ve konden onder het spelen het gesprokene niel met den tekst verge lijken, maar, afgaande op ons ge heugen, kwam het ons v« •r. dat er heel wat stukken werden uitgelaten. Een reisbewerking van de „Chante cler dus, voor de provincie, voor de Hollanders maar?Trouwens het Fronscbo troepje, dat het is komen spelen, viel niet to roemen. Het was dan ook niet het echte gezelschap van de Porte Saint Martin dat blijft te Parijsmaar dit wus een tweede hands troepje, dat men het had laten instudeeren en er het buitenland mee heeft ingezonden. Alle medespelenden droegen de verzen van Rosland met lyrische galmirigen voor, en dit ver meerderde de verveling nog, die toch al over het spel en het stuk hing. De faisantenhen sprak haar Fransch zelfs met een wel eens wat plat ac cent, weinig beschaafd of elegant; Pfaubourg-Fransch leek 't wel En nu de verkleeding der acteurs en actrices als beesten. Als ons iets i3 tegengevallen, na al hetgeen we er over gehoord hadden, is liet zeker dit onderdeel van Ros tand's dierenspel geweest. Het tooneel leek wel een groot bal- mascjué vol mal aangekleede men schen. Heele vleugels en dotten vee- ren had men de menschen aan het lijf gehangen, waar ze als mallen het tooneel mee overliepen. Geen oogen blik ook maar deden zij aan beesten denken zij gaven zich meestal ook niet eens de moeite, ora er de illusie aan op te wekken zij patrouilleer den doodleuk met gewone mensehen- stoppen. En wat te zeggen van hanen en kippen, die met hun vleugels staan te gesticuleeren, in de lucht acteeren, ze len hemel heffen als acteurs, en nog wel beweeglijke Frunschen, met hun armen 1 Het gevecht tus^chen de tsvee hanen in het derde bedrijf, leek wel ecu bakkelci-parlij tusscheu twee gecostumeerden, die dronken zijn ge worden op een bal-inasqué. De kop pen der dieren waren uls papieren mutsen, die bij een cotillon aan kin deren worden uitgedeeld, welke ze dan op hun hoofd zetten, terwijl hun gezichten onder de papieren muts van haan, of kip, of kalkoen, uitkomen. De kat leek op een jongen beer, dik en mollig, uit de speeldoos van kleine zus de hond deed denken aan het steenen beeldje van xoo'n dier in den tuin van een renteniertje; in de oogen van de uilen zaten electrische lamp jes, die aan- en uitgingen, als d« neuspunt van een variéte-komiek. En, o conible, van de faisanteuh e n had men een goudfaisanienh aan ge maakt Iets was toch goed in den toon. Het stuk speelt op een boerenerf en wa zijn den geheelen avond in een om geving van het boerenleven. En weet men nu wat goed in den toon van dit boerenmilieu was Dal was het boerenbedrog van hot stuk. FRANS NETSCHER. GEMEENTELIJK WERKLOOZEN- FONDS. Door het. Bestuur der afd. Haarlem van den Metaolbewerkerebond zijn bij het bestuur van het Gemeentelijk WerkJoozenfonds een 3-tal voorstel» len tot Reglementswijziging inge diend. Het eesrste voorstel strekt om het daarheen te leiden, dat afdelingen van bonden met een bondskas, niet meer verplicht worden tot het vor men van een afdeelings-werkloozen- kas. De laatste verandering beoogt om vast te stellen, dat zij, die in Haar lem of Schoten werkloos worden, bij varhuizing van de eeno gemeente naar de andere, het recht op uitkee- ring niet verliezen. De twee-de wijziging betreft de con tributie. Voorgesteld wordt te bren gen op 3 cent, het bestaande artikel geeft 5 cent aan. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Zaterdagavond had een vrouw in- koopen gedaan en haar portcmonnaie in den winkel op de toonbank laten liggen. Toen zij even weg wa9, be merkte zij haar vermissing en ging naar den winkel terug. Daar was de portemonnaie evenwel niet gezien Wel viel de verdenking op een vrouw dio gelijk in den winkel was ge weest. Deze werd achterna gegaan en in 't bezit van 't vermiste gevonden. Later wend aangifte bij do pnliiie gedaan. HAARLEMMERM EER Spoorwegwei ken. Wegens de spoorwegwerken in den Haarlemmermeerpoldern 1. het ma ken van een brug over de HooM- vnart bij Nieuw-Vennep. is die vaart aldaar de eerstvolgende maand/n moeilijk te bevaren en alleen voor schepen met weinig diepgang. Paarden. Tor uitvoer naar Baden zullen Za terdag te Haarlemmermeer twee en tc Aalsmeer, Halfweg en Sloten gmo- to paardenmonsteringen gehouden worden. De voorjaarsveemarkt zal t« Hoofddorp gehouden worden op Don derdag 28 April a. s. VELSEN. STUKKEN VAN DEN RAAD. Door J. Slenters wordt bij adi s van 4 April opheffing verzocht van de onbewoonbaarverkiari' van zijn perceel wijk L.. Rijksstraatweg 82. Uit het door B. en \V. ingewonnen - vies van het gemeentelijk bouwtoe zicht is gebleken, dat thans bij ge noemd perceel een aan de eischen vol doend middel van watervoorziening is aangebracht, weshalve het college den Raad voorstelt tot opheffing dor onbewoonbaar-verklaring over '.o gaan. Tengevolge van de stijging <l>>r Jaarlijkseho inkomsten van de ge meente, voldoet do borgstelling van den gemeente-ontvanger niet. meer aan het bepaalde bij art 111 der ge wijzigde Gemeentewet. De zekerheid bedraad op "t oogenblik niet meer dan 15 va» den ontvang. Teneinde den gé):- - ...te-ontvanger financiee l niet te zeeg te bezwaren, stellen B en W. den Raad voor, de te stellen zeke r heid op het bestaande bedrag te H- ten, en den ontvanger de verplichting op to leggen om zijne kas, voor zoover zij het bedrag der zekerhe.d over treft, telkens to storten bij de Rijks postspaarbank, waaruit hij, zonder medewerking van den burgemeester, geene gelden kan lichten. Voor een dergelijke regeling is evenwel de goedkeuring der Ged. Sta ten verelscht. J. G. ten Broeko, aannemer van den verbouw van het gemeentehuis, heeft tot den Raad het verzoek ge richt hem alsnog uit te keeren een bedrag van ƒ47,96, zijnde het restant eener rekening van bijwerk bij den verbouw van het gemeentehuis. D«

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1