NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8227. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 20 APRIL 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERT ENTIÊN: per drie maanden» RptL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Wjrxffi BiJ Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. -1'29 AdvertentiCn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 (e/TjT |g| tew I 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Geïllustreerd Zondagsblad, "voor Haarlem' 1 1 0J7M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosffer. Directeur J. C. PEEREBOOM. <£-<y Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentifin en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 21 APRIL. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—8 mrr, 6int-Bavo: Cursus in de Katholieke geloofs- en zedenleer. Onderwerp: De Messiaansche profetieën. OM ONS HEEN No. 1129. jQlianabloempje. Hoe langer ik geleefd heb, des te meer eerbied heb ik gekregen voor de menschen, die al hun krachten In spannen voor de bevordering van een philantropisch doel. Dag in dag uit je eigen zaken en belangen te bevor deren is geen verdienste, want daar word je zelf beter, althans rijker, Van. Maar voortdurend te arbeiden In 't belang van een schoone gedoch te tot nut van allen, ziedaar wat on ze waardeering verdient. Telkens weer moeten de menschen die zich daarmee bezighouden, waken tegen Inzinking van hun eigen energie, te gen oogenhlikken van zwakheid, zoo als we die immers allen wel kennen en waarin we ons in moedeloosheid afvragen „wat baat het, wat komen we cr verder mee Maar levens n ten die philantropen onder onze me deburgers altijd en altijd weer on- z e belangstelling opwekken, want die te, aangenomen dat ze wel eens warm wordt, o zoo gauw weer be koeld. Er zijn immers zooveel andere dingen, die onze aandacht vergen en die meer rechtstreeks verband hou den met onze eigen belangen en po sitie in de maatschappij. In deze da gen wordt druk gepraat en geschre ven over magnetisme, hypnose, sug gestie welnu, wat ik zeggen wil is dit, dat bij de meesten van ons de belangstelling in philantropische aangelegenheden nooit auto-suggestie is, dat is nooit uit ons zelf voortkomt, maar ons altijd van buiten af moet worden gesuggereerd. Hoewel ik er nooit naar gevraagd heb weet ik tcch wel, dat dit onder vonden wordt door diegenen, die zich aan de bestrijding van de tuberculo se hebben gewijd. Op den duur krijgt het publiek van één en heizelfde denk. beeld genoeg. „Altijd weer over die tuberculose", zeggen we met een zucht, „precies alsof er geen andere ellende in de wereld was Maar hoe ter wereld zal er in een omvangrijk kwaad iels bereikt worden, wanneer we het zes weken lang bevechten en het dan weer aan zichzelf overlaten 7 Dal zou doen denken aan een man, die een kuil moest graven van zes meter, maar teen hij op twee meter gekomen was, vermoeid en landerig het werk staakte en heenging, zeg gende „zoo'n diepe kuil graven is él te vervelend 1" Had de spa, een maal bezig, zelf de vier ontbrekende meters handig en gauw uitgegraven, dan zou onze. man het wel aardig hebben gevonden. Vooral gauw I We willen over drie maanden bescha duwd werden door 't boompje, dat we vandaag geplant hebben. Er is geen geduld meer onder de menschen, ze willen resultaten zien, gauw en groot. Hon derde moes ten er zijn, die konden worden aan geduid als eenezen teringlijder, in de enkele jaren, dat de vereeniging tol besteding van de tuberculose werkL Gaat dat niet, dan wordt er wel gespot met de resultaten „wat beteekent nu", zeggen we dan, „dat handjevol menschen in de lighal Maar het is met de tuherculose-bestrij- ding zooals met. vele andere goede dingen men ziet er iets van, maar het meeste ziet men niet I De lighal is maar een klejn onder deel van het goede werk der vereeni ging. Veel belangrijker is het consul tatiebureau, waarvan we evenwel niets gewaar worden, omdat het een geneeskundige inrichting is en medi sche bijzonderheden natuurlijk niet| openbaar mogen worden. Belangrii- ker ook dan de lighal is, naar mijn inzien, de verspreiding onder de men schen van betere hygiënische begrip pen, waardoor de vrees voor frissche lucht (ten onrechte als tocht gebrand merkt) verdwijnt en de zonderlinge gewoonte om zich, ter wille van het bezit eener zoogenaamde mooie ka mer, samen te dringen in een klein vertrek, langzamerhand afneemt, zoodat de menschen er toe komen het huis, dat zij dan toch geheel ge huurd hebben, ook geheel te be wonen. Het is daarom totaal verkeerd, de patiënten in de lighal te tellen en daarnaar het werk van de vereeni ging tot bestrijding der tuberculose te beoordeelen. Die lighal Is maar een gedeelte van het repressieve (on derdrukkende) werk, daarnaast wordt nog een groote preventieve (voorkomende) arbeid geleverd, waar van ons, het leekenpubliek, weinig of niets bekend wordt. En wil men uit vergelijking zien, hoe noodzakelijk voortdurende, onop houdelijke strijd tegen de tuberculo se is, dan wijs ik op een andere, min stens even verschrikkelijke ziekte, die vroeger in Europa woedde, de me- laatschheid. Was ons voorgeslacht niet allijd en immer weer bezig ge weest met die te onderdrukken, dan zouden W" die thans leven, van die plaag niet bevrijd zijn geworden. Zoo zal het ook met de tuberculose gaan wij zullen haar verdwijning niet bele ven, maar later, veel later misschien zal het dan levend geslacht er ons dank voor weten, dat wij den strijd hebben gevoerd, gesteund en v o o x t- gezet, ja voortgezet vooral, In de vaste overtuiging, dat hij eenmaal op de victorie eindigen moest. Helaas zijn wo van deze zuiver ethische verplichting tegenover ons nageslacht lang niet altijd voldoende doordrongen. En de menschen van philantropischen aard, die ons de be langstelling telkens suggereeren, zijn daardoor verplicht den vorm hunner suggestie voortdurend te wijzigen. De nieuwste vorm is het Juliana- bloempje, dat op 30 April overal in den lande voor een dubbeltje (méér wordt niet afgewezen) zal worden ver kocht. Ik weet niet, wie het eerst op de gedachte "ekomen is, maar poëtisch lijkt ze me in de hoogste mate. Het is de herdenking van dit jonge, op groeiende leven, gesteld in den dienst der bestrijding van den ontijdigen dood. We weten immers nog, welk een eigenaardige, niet te omschrijven bekoring over het geheele land kwam, toen nu bona een jaar geleden dc ge boorte van het koningskind uit den Haag werd geseindHet feest van toen, in al zijn spontane glorie, krij gen we nu niet meer terug. Schoone momenten herhalen zich niet. Maar een goede en een gelukkige gedachte was het, den eersten verjaardag van het prinsesje te wijdon aan een daad van algemeene menschenliefde, de be strijding van de tuberculose. Zaterdag over een week zal dus op straat, aan huis, in de openbare ge bouwen, in de koffiehuizen, op het station, ja overal waar menschen zijn te vinden het kleine Juliana-hloemp- je te koop worden geboden. Tal van jonge dames en jonge meisjes hebben zich er toe bereid verklaard, daartoe mee te werken en het is goed, dat dit liefdewerk is opgedragen aan de vrou wen, omdat het een bloem is, omdat het een prinses geldt en omdat de vrouw, ons dat maar ruiterlijk erkennen, zoolang zij op hare plaats in de maatschappij weet te blijven, veel moer poëzie in zich heeft, dan wij mannen, die èn uit aanleg èn door den strijd om het bestaan, dikwijls zoo practisch zijn geworden en zoo nuchter en laag bij de grondsch. Aan ons dan de taak om het werk van deze jonge vrouwen en meisjes aangenaam en loonend te maken. In de eerste plaats, het spreekt van zelf, door haar het ongewone werk door vriendelijkheid en welwillendheid te veraangenamen wie zou trouwens onhcusch kunnen zijn maar ook door voor het goede doel af te zonderen, wat ons mogelijk ls. Ieder drage op Zaterdag 30 April de Julia- nabloem 1 Slaagt de proef, dan zal elk jaar op deze wijze de 30ste April aan de philantropie worden gewijd. En terwijl de prinses opgroeit, zal tevens groeien het goede werk, waar aan ook in Haarlem zoo velen hunne krachten hebben gewijd, de strijd tegen de volksplaag, die tuberculose heet! J. C. P- Stadsnieuws Bloemententoonstelling. Voortzetting tweede tijdelijke ten toonstelling. De commissie heeft zich de mede werking verzekerd van de meeste in zenders om de tweede tijdelijke ten- toonstellirtg in de gebouwen te kun nen verlengen tot en met 1 Mei a.s. Voor verdienstelijke inzendingen op deze verlengde tentoonstelling zijn medailles beschikbaar, en de inzen dingen zijn geheel vrij, buiten pro gramma. Men wordt slechts verzocht geen planten of bloemen te gebrui ken, reeds opgegeven of bestemd voor de derde tijdelijke tentoonstelling. Het hoofdbestuur deelt voorts me de, dat de eerstvolgende bloemenkeu- ring 25 April zal gehouden worden in een der tentoonstellingsgebouwen. WELDADIGHEIDS-CONCERT. Het Weldadigheids-concert, dat Dinsdagavond door Haarlemsch Mu ziekkorps onder leiding van den heer C. P. W. Kriens werd gegeven, bracht onder meer andere goede dingen, ons de gelegenheid, nog eens het Piano concert van Willem Andriessen te hooren. En ofschoon deze uitvoe ring niet kan gezegd worden hooger te staan dan de beide vroegere die ik hoorde gaf mij het volgen van deze frissche, echt spontane muzikale ui ting van onzen rijkbegaafden stadge noot opnieuw een groote en innige voldoening. De vinding der motieven van dit werk en de kranige verwer king daarvan 't spreekt alles van zooveel natuurlijk talent, van zooveel oprechte vreugde vreugde om het jonge leven en om de heerlijke kunst dat men zich bij het aanhooren er van wel verkwikt en als verjongd moet voelen. De solo-partij was in handen van den componist; en ons Stedelijk Muziekkorps, onder de slag vaardige directie van den heer Kriens, heeft zich op zeer loffelijke wijze be ijverd aan de fleurige orchestratie naar best vermogen recht te doen. Een en ander met het resultaat, dat het publiek aan 't slot met groote op- getogenheid den jongen componist en zijn begeleiders toejubelde. Het was inderdaad een schitterend succès. Het orkest liod den avond geopend met Ouverture en Maëstoso-Adagio uit „Die Geschöpfe des Prometheus" van Beethoven. Hierin vonden de eer ste hout-blazeirs en vooral de le cel list, de heer C. Blazer, gelegenheid hunne respectievelijke muzikale ver diensten te doen waardoeren. Ook maakten wij kennis met het talentvol harpspel van mej. R. Spier uit Den Haag, die later in den avond zelfstan dig optrad met een Fantasie van Saint-Saëns. En ten slotte werkte nog aan dit concert mede het „Haar lemsch Capeila-Koor" onder leiding van den heer K. II. Kerkhoff De voorgedragen koornummertjes „Op het Kerkhof" van Tetterode, „Gute Nacht" van Abt, Tota pulchra van Gounod en „Een nieuw lied van een meisje en een schipper" van H. J. den Hertog zullen ongetwijfeld den toe hoorders een welkome afwisseling in het instrumentale programma hebben geboden. Er werd althans met aan dacht geluisterd en hartelijk geap plaudisseerd. PHILIP LOOTS. Het weldadigheidsconcert ten bate van de nagelaten betrekkingen van den oveTleden musicus W. C. Beek, heeft netto ongeveer 400 opgebracht. ALS DE KONINGIN KOMT. Morgenavond vergaderen de bewo ners van de Groote Houtstraat can over de versiering te spreken. Ultvaart-Smltjes. Hedenmorgen te even over twaalf had de begrafenis plaats van den Raadsnestor, den heer Sneltjes. Aan de groeve waren aanwezig het college van B. en W. me' den gemeente-secre taris rnr. dr. J. Wytema, de griffier ter secretarie, de lieer Van Bilder- beek, een zeer groot getal Raadsle den, «enige hoofden van takken van Gemeente-dienst, een afvaardiging van het departement Haarlem van de Neder). Mantscb. tot bevordering der Pharmacie, van het Algemeen Zieken fonds, en tal van belangstellenden en vrienden. Nadat de lijkkist In de groeve was neergelaten en twee bloemstukkon daarop waren neergelegd, nam Jhr. Mr J. W. G. Boreel van Hogelanden, Burgemeester van Haarlem het woord, om ongeveer In de volgende bewoordingen te spreken Het is nog zoo kort geleden, dat wij op weinig af stands van hier ston den bij 't graf van onzen onvergetelij- ken vriend Nieuwenhuyzen Kruse- man. Thans ziin wij wederom hier om de laatste eer te bewijzen, 'k mag gerust ze^en een van Haarlem's bes te burgers. Met diepen weemoed sta ren we hem na. Hij was een geacht ingezetene van Haarlem en zal ge mist worden in eiken kring, waarin hij verkeerde. Ilij zal gemist worden in den Raad, gemist in de vele be trekkingen, die hij bei; leed de en niet in 't minst In het familieleven, waar hij zooveel liefde vond en waar hij ook zooveel liefde gegeven heeft. Uit- teraard moest hii door de zware be proeving, die hem opgelegd werd veel liefde ontvangen. Maar daardoor zal men nu ook veel liefde missen. Noode komen wii hier om hem grafwaarts te brenren, wil zullen hem ons altijd herinneren als een der beste burgers van Hanrlem. Mc» God de beproefde harten zij ner familieleden troosten. De hoer R. Duijm voerde daarop het woord namens het Haarl. depar tement van de Maatschappij tot bevor dering der Phannacie. Spreker herinnerde er aan, dat do heer Sneltjes zes jaren geleden af scheid had genomen van het departe ment wegens den achteruitgang van zijn gezichtsvermogen en omdat hij meer voelde voor de algemeene be langen der stad. Wij ouderen, aldus spr., betreuren zijn heengaan zeer. Want toen hij lid was van ons depar tement, was hii 't, die ons allen be zielde, vooral, toen hij voorzitter was. Hij sterkte steeds den band, die ons bijeenhield en onze glorie uitmaakte. Onzen Sneltjes zullen wij in hoo- gen eere houden. De oudste zoon van den overledene dankte voor de laatste eerbewijzen. Wagentjes op de Tentoon- stelling. Een belangstellende vestigt er onze aandacht op, dat on de bloemehten- toonstelling wagentjes voor bejaarde of gebrekkige bezoekers zoo nuttig zouden kunnen zijn. Het terrein is voor hen wat groot om het geheel te bewandelen en toch stellen velen hun ner in de expositie veel belang. Bo vendien zouden zij zoodoende in de gehouwen even kunnen rusten, waar toe nu alleen In de open lucht gele genheid bestaat. Wij bevelen dit denkbeeld gaarne in de overweging der bestuurders van de tentoonstelling aan. Wellicht vin den zij e>en ondernemer, die er de proef mee nemen wil. Stenografie. De dames M. C. Sinit en M. Wiegunt uit Haarlem zijn geslaagd voor het examen der Nederlandsche Vereeni ging van stenografen (100 woorden per minuut, stelsel Somerhausen Steger). ONZE PLICHT TEGENOVER HET VOORGESLACHT. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat de heer D. de Clercq dezer dagen zal spreken in het Schoterkwartier. Voor ons nageslacht wordt tegenwoor dig veel gedaan en daarbij koznt het voorgeslacht wel eens wat te kort; toch ls het onze dure plicht ook aan hen onze aandacht te wijden, die door hun streven en werken zooveel voor ons hebben tot stand gebracht. Een advertentie geeft nadere in lichtingen. Tuberculose. Dezer dagen vergaderen de leden van de Noord-Hollandsche vereeni ging tot bestrijding van de tuberculo se tot het behandelen van verschillen de huishoudelijke aangelegenheden, o.a. de verkiezing van twee bestuurs leden in de plaats van de heeren Mr. Ph. Falkenburg en J. Zijp Hzn., die beiden niet herkiesbaar zijn. is voor de RUkstuInbonwonderwUï Bollenstreek. Minister A. S. Talma heeft gister morgen, in gezelschap van zijn de- parteuients-ambtenaren de heeren Hoek, Van der Sande en Volker, een bezoek gebracht aan de door de ge meenten Lisse en Haarlem aangebo den terreinen voor de te vestigen Rijkstuinbouwwinterschool. Naar men weet, is de Regeering nog niet tot een besluit gekomen, waar de school zal worden gevestigd. Het bezoek aan de Ilaarlenische ter reinen geschiedde in gezelschap van Burgemeester Boreel en den heer Leonard A. Springer, den Haarlem- schen tuinarchitect. Bezichtigd werden de terreinen aan de Leidschevaart bij de St. Bavo, waar ook do nieuwe Rijkskweek school zul komen, en het terrein aan de Kleverlaan bij het Huis Ter Kleef. Té één uur arriveerde het gezel schap te Bloemendaalin hótel llar- tenlust werd de lunch gebruikt. Mede zat aan de burgemeester van Lisse. Te twee uur vertrok de minister naar Beverwijk, met het doel Wijk aan Zee en Ltmmen te bezoeken. Daarna bezocht het gezelschap de Bloemententoonstelling. HET KLOKJE VAN DEN KLUIZENAAR. De opvoeiino- te Leiden van „Het Klokje van den Kluizenaar" door de bekende Haariemsche dames en hee ren ten bate van een liefdadig doe), heeft veel succes gehad De opvoe ring wis, xolgens het Leidsch Dag blad, uitstekend. Alles ging even vlot en men aon vaak meenen een gerouti neerd opera gezelschap vóór zich te zien De régie was blijkbaar ln goede handen de geheele mlse-en-scène was zeer verdienstelijkde koren klonken goed en de partituur werd door het Haarlemsch orkest, onder leidine van den heer Cats, zeer ver dienstelijk gespeeld. Alles droeg fle blijken van nauwgezette voorberei ding. De hoofdpersonen gaven èn in spel èn meestal ook in zang veel te genie ten. Bijzonder geroemd moeten wor den mevr. Solina, uit Haarlem (Rose Friquct) en de heer N. N, (Haarlem) als pachter Thibaut. Maar ook mej. Vroons (Amsterdam), alg pachters- vrouw, en de heer Leopold (Den Haag) als Sylvain en dan de ook als zanger lang niet gering te schotten heer Krul (Overveen) als wachtmees ter Belamy, voldeden zeer. De schouwburg was van onder tot boven bijna geheel bezet en het pu bliek toonde zich telkens zeer erken telijk. Een paar maal werden aan me dewerkenden bloemen aangeboden en bij den aanvang en in de pauzen ver kochten dames van het koor in cos- tuum proeramma's en bouquetjes. Het was een aardige avond. Faillissementen. Door de Arr. Rechtbank zijn bij vonnissen van 19 April 1910 in staat van faillissement verklaard: S. Meeuwenoord, vletterman te IJmuiden. P. Baak, vletterman te IJmuiden. In beide faillissementen rechter commissaris mr. W. H. van Nes van Meerkerk. Bij vonnis der Arr. Rechtbank al hier d.d. 19 April 1910 is opgeheven hot faillissement van C. Slot, pen sionhouder te Zandvoort, 't welk den 14on September 1909 door deze Recht bank was uitgesproken. „Kunst door Oefenin g". In de gisteren gehouden 12de jaar- lijksche vergadering der manncn- zangvereeniging „Kunst door Oefe ning" had een verkiezing van drie bestuursleden plaats. Het bestuur bestaat thans uit de volgende heeren W. C. van der Kroft, voorzitter G- Dinkla, 2de voorzitter IJ. Klaassen, lste secretaris; P. Luiting, penning meester Th. A. Damen, 2de secreta ris; Th. Philippo, 2de penningmees ter J. C. Vaders, commissaris. II e r ij k. Donderdag heeft op Den Doelen van 812 en van 14 de herijk plaats voor de Zijlstraat en de Korte Zijl straat. Van 't Kantongerecht GEEN VERGUNNING. Een timmerman te Bloemendaal heoft ln die gemeente een hek, dat tor afscheiding van het erf eenor wo ning van den openbaren weg diende, laten afbreken en een daarvoor in do plaats doen zetten, zonder daartoe toestemming van het Gemeentebe stuur gekregen te hebben. De ambtenaar van 't O. M., mede deelend, dat deze timmerman zich reeds hii herhaling aan dergelijke practijken heeft schuldig gemaakt, eischte f 25 boete, bij niet betaling te vervangen door 5 dagen hechtenia TE LANG LATEN WERKEN. Hierna stond terecht de meester knecht van een behangerij en stof- feerderij hier ter stede, dien ten laste gelegd werd een vijftal meisjes, naai sters van ongeveer 20-jarigen leeftijd, langer dan 's avonds 7 uur te hebben laten werken. Bekl. zelde. dat er dien avond haastwerk was. dat tot iederen prijs moest afgemaakt worden, Het is slechts een minuut of tien over het op de arbeidskaart aangegeven uur ge worden. Ook meent beklaagde, dat hij als meesterknecht niet de verantwoor ding draagt, maar de patroon, in overleg met wien hij de werkzaamhe den regelt. De plaatsvervangende kantonrech ter. Mr. C. W. Thöne, is zulks niet met beklaagde eens, evenmin als de ambtenaar van 't O. M die in zijn requisitoir er den nadruk »n lerrt. dat bok langde toch eigenlijk de direct- verantwöordeliike persoon is. Wel be stuurt de directeur de inrichting nis geheel, maar voor zulke kleinigheden, als 't eindigen van den werktijd, heeft de meesterknecht te zorgen. De eisch luidde vijf maal f 3 bode, subs, vijf maal 1 dag hechtenis. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan J. W. T., te Schoten, overtreding Drankwet, 2 boete of twee dagen hechtenis. W. S-, te Wijk aan Zee, overtreding Jachtwet, 10 boete of vier Sagen hechtenis. A. J. v. d. M., te Haarlem, overtre ding Wapenwet, f2 boete of twee dagen hechtenis. W. T. A. B., en H. T. S. P., te Haarlem, overtreding Arbeidswet, (10 boete of vier dagen hechtenis, en 1 boete of 1 dag hechtenis. H. W. van S., te Haarlem, en A. It. te Hae.rlemmerliede, overtreding der Leerplichtwet, 5 boete of drie dagen hechtenis. H. R., te Haarlem en twee anderen, nachtrumoer, f 3 boete of drie dagen hechtenis. G. II., te Haarlem, vrijge sproken. II. J R. K., te Haarlem, en xier anderen, een trekdier onbeheerd la ten staan, 2 boete of twee 'dagen hechtenis. A. J., te Haarlem, en twee anderen, loopen op verboden grond, f 5 boe'.e of drie dagen hechtenis. S. P. B-, te Heemstede, en A. S., te Haarlem, overtreding Politieverorde ning Haarlem, 1 boete of een dag hechtenis, en 2 boete of een dag hechtenis. W. T., te Huizen, en 4 anderen, overtreding Provinciaal Reglement, 2 boete of twee dagen hechtenis, en twee maal f 2 boete of twee maal twee dagen hechtenis. A. S-, ie Haarlem, en 19 anderen, overtreding Motor- en Rijwiel-regle ment, twee maal f 1 boete of twee maal een dag hechtenis, 2 boete f twee dagen hechtenis, en f 1 boete .f een dag hechtenis. Voorts werden er nog 20 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap, tot zeven dagen hechtenis, f 7 boete of drie dagen hechtenis, f 5 boete of drie dagen hechtenis, f 3 hos te of drie dagen hechtenis, en 2 boe te of twee dagen hechtenis. Jaarboekje voor 1910. Verschenen is het nieuwe jaarboek- Je voor Haarlem van II. I,. Janssen van Raay en P. Kalbfloisch. Voorin staan portretten met bijschriften van in 1909 overleden bekende Haarlem mers, n.l. Jonkvrouwe A. J. M. Te- dimr'van Berkhout, Dr. E. van der Ven. J Sabelis. P. J Smit en J. Schol- tens. CHRIST. GER. KERK. Bedankt .voor Haarlem (2e maal) en Harlingen, door ds. J. W. Geels, te 's-Gravendeel. DE GRAAF VAN LUXEMBURG. 't Rembrandt" is gisteravond voor 't eerst met een Hollandsche opvoering van Léhax's operette hier geweest. *n Concurreerend concert en zee* ongunstig weer hebben het publiek niet uit den Schouwburg gehouden, want, behalve in de balcons, was al les goed bezet. De geschiedenis van den legendarl- schenLuxemburgschen graaf die reeds een vorig geslacht bozig hield en hier herhaald wordt in de avontuurlijke historie van z'n waardigen nazaat Renée, evenals zijn oerpapu frank en wij op den stamboom zittend, zonder geld is bekend. De Amsterdammers gaven 'n goede vertolking. 't Viertal Mej. Sohns Mevr. Van' Dokkum Kreeft Köhler droc-gcn de operette. Kreeft vooral! Vóór Vorst Basil Ba- silowiteh z'n mond opende, om te ver zekeren. dal hij verliefd was, alsof

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1