to genoemd. Oe „itortiy BOWW ia «b variëteit van d© „Lady Derby", een rose hyacint. De nieuwe variëteit is Jonkerder van bloem. Een dergelijke k'ourwiseelirig, die bij een of meer planten voorkomt en dan in de nieu we bollen wordt aangekweekt, noemt men 7.verloop" van kleur. Hier zijn verder nog eeolgo zeer mooie nieuwe soorten narcissen, die de namen kregen van „Glory of Wassenaar", „Glory of Haarlem" en vChantecler". Vermeldenswaard Is, dat er buiten oog een narcis staal, die naar den ouden heer Krelage is crenoemd. Da tentoonstelling blijft zich in een druk bezoek verlieugeu. Zondag wordt de honderdduizendste bezoeker Verwacht Daar do tentoonstelling nu een maand geopend ia, beteekent dit cij fer dus een gemiddeld getal bezoeker» per dag van 3300. Het hoofdbestuur van de Algemee ns Vereeniging voor Bloembollencul tuur deelt mede, dat de onlangs be noemde ©ereleden, nl. mevrouw Bo- reel van Hogelanden te Haarlem en de heeren A. S. Talma, minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, te 'u-Graven hage, mr. G. van Tienho- ven, commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, te Haarlem, tar. J. G .Patijn, commissaris der Ko ningin ln de provincie Zuid-Holland, Staatsraad in buitengewonen dienst, te 's-Gravenhage, mr. H. J. Dijck- meester, commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, to Middel burg en mr. J. C. d© Marez Oyens, voorzitter van den Ned. Tuinbouw- raad, oud-Minister van den Nederl raad, oud-minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, te 's-Graven hage, allen hunne benoeming heb ben aangenomen. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben bot voorrecht, vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, in to zenden bij de Redactie van Baurletn's Dagblad, Qroote Houtstraat 53. Allo antwoorden wordeu geheel kosteloos -«geven en boo spoedig inogeiijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den Inzender vermelden Wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Wat zijn de vereischton voor het examen van opzichter bij den Huks-Waierstaat ANTWOORD, Wend u met deze vraag schriftelijk tot den heer J. W. Wekker, hoofdinspecteur-generaal van den Rijks-Waterstaat, te 's-Gra- venhnge, die u ongetwijfeld alle ge- wenschte inlichtingen zal kunnen verschaffen. VRAAG. Is Amsterdam of Haarlem de hoofdstad van Nederland ANTWOORD. Amsterdam is Neder- land's hoofdstad Haarlem is slechts de hoofdstad van de provincie Noord- Holland. VRAAG. Welke is de eerste han delsstad des RijksAmsterdam of Rotterdam ANTWOORD Rottoidam. VRAAG. Bij eenige personen is het plan tot onriehting ©ener coöperatieve bnuwvereeniging gerijpt. Het ont breekt ons echter aan eenige lei ding. Asntrennnm zou het on« derhal ve zijn, als u niij aan het adres van iemand helpen kon, die zich met der gelijke zaken bezig nuuui. ANTWOORD. Woud u lot den heer M. P. de Clerccf, Kiudei hiussingel 40, die u omtrent cooperotle-aangelegeu- beden wei zal inlichten. VRAAG. Als een dienstbode zes we- fien vóór Mei haar betrekking opzegt, lieefl mevrouw dam 't recht de Nieuw jaarsfooi van "t loon af te houden ANTWOORD. Ja; het aannemen van de Nieuwjaarsfooi ls juist 't be wijs, dat de dienstbode den dienst niet tegen Mei opzeggen zal. Binnenland R. K. KIESVEREEN1G1NGEN. De Algemeene Boud van R. K. kies- vereenigingen in Nederland verga dert op Maandag 23 Mei te Utrecht" Aan de orde komen o. a. de navol gende voorstellen Arnhem. De Algemeene Bond van R. K. kïesvereenigingen in Neder land, overwegende, dat het wenschelijk Is, zoo mogelijk in een program vast 1e leggen de beginselen, volgens wel ke de verschillende gemeentelijke be langen ln de gemeenteraden dienen te worden behartigd tevens van oordeel, dat een betere samenwerking tussehen R. K. ge meenteraadsleden behoort te worden bevorderd draagt aar. het bestuur op lo. te benoemen een commissie, om voor den Bond i,e ontwerpen een pro gram als bovenbedoeld, vergezeld van een memorie van toelichting, en 2o. het initiatief te nemen tot het vormen van een Bond van R. K. ge meenteraadsleden. Vraag en wenseh van Deventer Ligt het op den weg van den Bond, hef, Program van Actie voor de katho lieke Kamerleden te herzien Zoo ja, dan zag zij gaarne een commissie daarvoor benoemd. ONGELUKKEN. Een 14-jarig meisje te Borne, dat dch op den Ifeugeloschenweg zonder huip in het fietarijden oefende, is daarbij tegen een voorbij komenden wagen gereden, met het gevolg, dat lij eo- onder geraakte. Levenloos werd lij naar huis gebracht. EEN „REISPENNING". Do „Residentiebode" verneemt, dat eet bedrar, waarmede de dezer da gen gofaiiieeide „bankier" v. L. te B-Gravenhage zich verwijderd hoeft, Beraamd wordt op 00,000. Een be- %end bankier te dier stede, die aan v. L. een crediet verschafte, moet er /oor ongeveer 100 000 aan te kort ■omen. Koloniën BRAND TE KOETA-RADJA. Do „Hbld. "-correspondent te Bata- aia seint, dat te Koela Radja een blok (woningen of kazernes is afge brand. De schade wordt op een ton gouds geschat. Omtrent de oorzaak van den brand wordt niets medegedeeld, terwijl uit het bericht ook niet valt op te maken, of het verbrande complex aan het gouvernement of aan particulieren behoorde. Letteren en Kunst „ARTI ET AMICITIAE." Bestuurd even der Maatschappij Ar- ti et Amicitiae hebben de gouden me daille, door Hare Majesteit de Ko ningin te hunner beschikking gesteld, toegekend aan den kunstschilder Wil lem Witsen, naar aanleiding van zij ne Inzending op do tentoonstelling vun kunstwerken, welke thans in de kunstzalen der Maatschappij wordt gehouden. MARK TWAIN. Mark Twain is dood. Hij is Donder dagavond overleden. Het gebeurde nog eeuigszms plotseling, want de dag scheen bevredigend geweest te zijn hij had zelfs nog iets kunnen verrichten. Saiuuei Langhorne Clemens (pseud. Mark Twain) is den 30en November 1335 te Florida (Missouri) geboren, hij is boekdrukkersleerJing geweest en heeft jaren lang op de Mississippi ge varen. Zijn latere schuilnaam als schrijver is een herinnering daaraan. Hierna is hij in kranten ga'an schrij ven, heeft de Sandwicheilanden be zocht, daarover geschreven en lezin gen gebonden en ln 1867 zijn eerste book uitgegeven. The Celebrated Jum ping Frog. Een reis naar Europa en Palestina deed hem dingen schrijven, zoo vol humor, dat hij algemeen werd opgemerkt. Uit de Arbeiderswereld HET CONFLICT JN DE BOUWVAK KEN TE AMSTERDAM. in een vergadering van stakers werd besloten den volgenden open brief te richten aan het bestuur der Algemeene Fatrooiisvereemguig „Naar aanleiding van het feit, dat er verschillende belanghebbenden, ais directeuren van bouw- en grond- maatschuppijeii, zich tot ons richten, of er nu geen mogelijkheid bestaat tot beëindiging van het tussehen uwe en onze organisatie hangend conflict, hebben we gemeend den toestand nog eens ernstig onder de oogeu to moeten zien. YV ij hebben dan jn een stakersvergadering deze zaak ter sprake gebracht en by acclamatie is liet besluit genomen, u alsnog in overweging te geven, met ons in over leg te treden, om het hangende ge schil tot bevrediging van beide par tijen in het reine te brengen. U moei hieruit niet de meening dls- tilleeren, dat wij tot eiken prijs tot een beëindiging van het conflict be reid Zijn. Geenszins behoeft gij* dit als zwakte onzerzijds aan te rekenen, doch wij besluiten tot dezen stap in het algemeen maatschappelijk belang en om u nog een keer de gelegenheid te geven, met ons de zaak aan kant te maken, voor en aleer 'uw hardnek kige houding ons zal moeten nood zaken zoodanige maatregelen te ne men, die ons in staat zullen 6tellen, den strijd nog eenige maanden met succes to voeren. Wij geven dus voor de zoovcelsle maal aan u en uw leden te kennen, dat wij niet ongenegen zijn, om met u de quaestie in bevre digenden zin op te lossen. Wij schui ven hiermede nogmaals alle verwij ten van ons af. als zou er met ens niet te onderhandelen zijn en ver wachten van u, dat gij ons zoo spoe dig als doenlijk is, bericht zult zen- dcu, of u genegen zijt aan dit schrij ven gehoor te geven." Het schrijven is onderteekend door de besturen van de metselaarsveree- niging D. V. V. en de opperlieden- vereeniging O. D. N. L. TYPOGRAFENSTAKING. Bij de Erven H. van Munster Zn., te Amsterdam, is een werksta king uitgebroken bij het drukkers- personeel. Naar het bestuur van den A. N. T. B. mededeelt, Ls de staking te wijten aan het ontslag van een machinozet- ster en een ouden man. Het bestuur van den Typografenbond had eene conferentie met de firma aange vraagd, maar deze werd geweigerd 19 man van het personeel staken, vier zijn blijven werken. Pers-Overzicht GRONDWETSHERZIENING. Mr. S. van Houten wijdt zijn der den Staatkundigen brief van de serie 1910 aan het vraagstuk der Grond wetsherziening, in het bijzonder met het oog op de mogelijkheid tot weg neming van de beperkingen, die aan de invoering van het algemeen kies recht ln den weg staan, in verband ook met bet lidmaatschap van mr. Troelstra van de commissie voor de Grondwetsherziening. Hij merkt daaromtrent op: Troelstra bezit ook door mij hoog gewaardeerde bekwaamheid als rechtsgeleerde en als redenaar. Maar in politieken zin is hij gaande weg dalende, daar hij zijn brachten verspilt in onvruchtbare kiesmanoeu- vres. Revolutionaire krachten, om armenkiesreoht door te drijven, zijn er niet, en zoodra de vraag werkelijk voor parlement of huldig© kiezers ter beslissing komt. of er behoefte en lust bestaat om ook aan de klasse van bedoelden en wanbetalers van belas ting kiesrecht te verleenen, zullen de voorstanders een verpletterende meer derheid tegenover zich vinden. Dit kan Troelstra even goed weten als ik. Twijfelt hij nog, hij to ln de gelegen heid er een proef van to nemen ln de commissie. Daarin zal zeker het bu- de voorstel van 1887, van Zljlker en mij weder steun vinden, om èn de methode van kieswetregéling, èn de kiesrechtbeperkingen maar aan den gewonen wetgever over te laten. Im mers de uitsluiting der vrouwen moet uit de Gw. vervallen, en Troelstra en de blanco-verbondenen van 1904 zullen die uitsluiting wel niet willen schrappen, zonder tegelijk de verdere beperkingen, die bun hinderlijk zijn, te laten vallen. Maar laat hij dan de proef op de som nemen door voor te stellen tegelijkertijd bij additioneels bepalingen alle beperkingen ook uit de kieswet te lichten. Dan zal hij de bokken zich van de schapen zien scheiden. Ook onder de vrijzinnig-de mocraten en unie-liberalen. TroeLstra meent dezen aan het lijntje to hebben; ik geloof het niet. Te velen van hen hebben steeds een slag om den arm gehouden, en ais het er op aan komt, spijkers met kop pen te slaan, hebben zij geen steun bij bun kiezers. Naar mijn opvat ting staat de zaak zoo. Troelstra heeft in een aantal districten over een groep sociaal democratische kie zers te beschikken, die den doorslag geven bij herstemming tussehen cle- ricaai en liberaal. Nu vraagt, hij, al vorens zijn vendel naar den Liberaal te dirigeeren, van den condidant een kniebuiging voor het algemeen kies recht, zonder nadere omsclirijving. En zonder ook hunnerzijds tot klaar heid te brengen wat deze leus bij de sociaal-democraten inderdaad betee kent, geven unie-liberalen en vrijzin nig-democraten het geëisclito core- sal u ut. En hun kiezers, ook zij die er niet mede instemmen, nemen hun dit niet kwalijk, eensdeels ter wille van het oogenblilekei ijke succes, an derdeels omdat er toch niets van komt. Zoodra Troelstra van hen vraagt een kiesrecht te helpen invoeren, dat werkeJijk algemeen kiesrecht is zoo als de sociaal-demooratie het ver staat, d. i. kiesrecht van alle man nen en alle vrouwen boven 21 jaar, behalve van die enkelen, aan wie t bij rechterlijk vonnis is ontzegd, dan zal hij zien, verklaart mr. Van Hou ten, wat adhaesio aan algemeen kies recht bij hen en hun kiezers werke lijk te boteekenen heeft. Wie met Troelstra meeging zou vallen. Gemengd Nieuws EEN WOLLANDSCHE AVIATEUR OMLAAG GESTORT. De Hóllandsche aviatieker, Van Maasdijk, viel te Pau van een hoogte van 15 Meter, tengevolge van de breuk vnu een spandraad der vlieg machine. Het toestel werd vernield, maar de aviatieker kwam er heelhuids at Kort Nieuws De Porie heeft door hare ambassa deurs tot de groot© mogendheden het verzoek laten richten, to beletten, dat de Kretensische regeering gevolg zal geven aan haar voornemen om de nieuw-gekozen vertegenwoordigers den eed van trouw aan den Koning van Griekenland te laten afleggen. In de Mulgamijn bij Birmingham in Alabama heelt een mijnga&onl- ploffing plaats gehad, Veertig mijn werkers werden bedolven. Het, schijnt reeds vast te staan, dat vijf en twin tig menschen zijn gedood. In de staking van de ingeschreve nen der marine te Marseille is nog geen verandering gekomen. Het scheepvaartverkeer geschiedt gere geld de postbooten vertrekken met volledige bemauningeir, die, waar noodig, aangevuld worden met ma rine-personeel. Zooals men weet heb ben de ingeschrevenen te Bordeaux reeds besloten het werk te hervatten. Do politie te St. Petersburg gaal voort met het in hechtenis nemen van personen, die verdacht worden Ju verbinding te hebben gestaan niet do pas ontdekte revolutionnalre militai re organisatie. Do arrestaties hebben 8laats onder zeer gegoede kringen. a. is een staatsraad en diens zoou in hechtenis genomon. Het heet, dat er voortdurend allerlei bezwarende papieren in beslag worden genomen, en dat de arrestatie van nog zeer ve len te wachten is. Zoodra generaal Marina weer te Mclilla aankomt, zullen er twee divi sies Spaansche troepen naar huis ge zonden worden. De vaste bezetting zal ongeveer 20.000 man met 22 ves tingstukken, 3 batterijen bergartille- rie en 4 batterijen veldartillerie sterk zijn. Roosevelt zal Donderdag uit Parijs te Brussel aankomen. Op het Ameri- kaansche gezantschap zullen te zijner eere een noenmaal en een receptie gehouden worden, 's Avonds eten de heer en mevrouw Roosevelt en do Amerikaansche gezant bij den koning en de koningin te Laeken en 's avonds laat de stad Brussel de Groote Markt te hunner eer verlichten. Financiëele Berichten NEDERLANDSCHE GIST- EN SPI RITUSFABRIEK. In de te Delft gehouden jaarlijk- sche algemeene vergadering van deel hebbers in de Nedorlandsche Gist- en Spiritusfabriek, werd het dividend over 1609 bepaald op 20 De hoe ren G. H. Hintzen te Rotterdam, en mir. H. Goeman Bo-rgcslus, te 's-Gra venhage werden als commissarissen herkozen, STAKING VAN BETALING, Omtrent de «taking van betaling dar katoeoflnn* Knight, Janoey A Ca to Decatui-, Alabama, wordt be richt, dat het passief op 2J a 3 mii- lioan doliaws en het actief op 500.000 dollars wordt geraamd. Bij deze ra ming van het actief zijn niet begre pen de nog uitstaande vorderingen. De meeste crediteuren zijn ln Euro pa. Sport en Wedstrijden VOETBAL. NEDERLAND-DUITSCHLAND- WEDSTRIJD De secretaris-penningmeester van den Nederland9ciien Voethalbond ver zoekt ons mede te doelen, dat Zon dag aan het terrein nog voor alle rungen entreebewijzen verkrijgbaar zijn voor den Nedei-land-DuitschJand wedstrijd. De wedstrijd zal om half drie aan vangen en het terrein wordt om 12 uur geopend. Door uitgebreide maatregelen ten opzichte van de accomodatie van het terrein Is men er ln geslaagd, gele genheid te maken voor een publiek van bijna 10000 man. Een beroep wordt gedaan op de krachtdadige medewerking van aJle toeschouwers om de Duitsche officials een goeden indruk te geven van de orde op de Hoilandsche voetbalvel den. Door de directie der Staatsspoor wordt hard medegewerkt om het ver keer op de treinen zoo geregeld mo gelijk te doen verloopen. Verschillen de extra-treinen zijn ingelascht. isportpraatje De Belgische pers schijnt over het incidenl-Lambier nog niet voldoende geschetterd te hebben I Daar komt ten slotte het officieel orgaan van den Belgiscnen Voetbalbond verklaren, dat „reeds voor den wedstrijd beslo ten was, Cambier onklaar te maken"l Schandelijker insinuatie is moeilijk denkbaar eu zooieis kunnen wij (we zijn het met den lieer John Loucke ge heel eens) maar niet op ons laten zit ten. Gedachtig aan het oude Die zwijgt, stemt toe, moeten wij ons in de allereerste plaats voor een zwij gen, dat inderdaad voor een als waar erkennen van de beschuldiging zou kunnen gehouden worden, hoeden, holland mug dit niet negeeren, hol land dient te antwoorden. Onze spe lers zijn te eerlijk, te sportinanliue, dan dat zij zich zoo maar, zonder een woord van tegenspraak, zouden mo gen laten beleedigc-n. Maai- het ant woord van den „Nederlaudsclien Voetbal-Bond" moet waardig, zeer waardig zijn. Zij moet kortweg eischen, dat afdoende excuses worden aangeboden, en geschiedt zulks niet., dan dient Holland te wei geren met een hond, die in zijn offi cieel orgaan zulk leugenachtig be weren neerschrijft, verder in relatie te treden, hoe j#miner het ook zijn moge, de Holland—Belgiö-wedstrijden moeten don maar tot het verleden be lmoren. Wanneer onze Zuidelijk© na buren zich met zulke practijken gaan bezig houden, kunnen wij ze niet langer als eerlijke, faire sports-men beschouwen, en met dezulken kan voetballend Holland zich niet afge ven. Dat zijn wij aan onzen naam in de voetbalwereld verplicht. Ernstig hopen we daarom ook, dat het be stuur van den Nederlaudschen Voet bal-bond deze kwestie zoo spoedig mogelijk op afdoende wijze regelen zal. Doet. het zuiks met, dan loopt de goede reputatie van het Hoilandsche voetbal groot gevaar. Ook onze Oostelijke naburen zullen den strijd tegen de oranje-shirts aan binden. Druk is men reeds in de weer voor dezen Zondag a.s. plaats heb benden internationalen wedstrijd, het prachtig gelegen terrein van Vitesse te Arnhem, op het landgoed Klarenbeek, leent zien voor een der gelijke match uitstekend. De dag van 24 April belooft voor de Oostelijke voetbalkringen dan ook een dag van beliyig te worden, daar het de eerste wedstrijd is, die op een Oostelijk ter rein plaats vindt. De Vitesse-bestuur- deren henbeu deze week niet stil ge zeten. De belangstelling voor deze ontmoeting heeft de verwachtingen overtroffen en conferenties tussehen het bestuur van den N. V. B. en Vi tesse henbon dan ook reeds plaats .gehad, om middelen te beramen, die de groote massa toeschouwers een bahoorlijk plaatsje zullen geven. Aan de eene zijde van het terrein verrees reeus een prachtig amphitheater voor staanplaatsen, 'totaal ruimte bieden de voor lSüO personen. Om het veld werden reeds 1500 zitplaatsen aange bracht, terwijl men besloten heeft, nog twee open tribunes voor zitplaat sen aan weerszijden van de bestaan de overdekto Vitesse-tribune te bou wen, waardoor opnieuw 1000 plaat sen gewonnen worden. Ton slotte zul- Ien achter de beide doelen verhoogde platforms verrijzen, tot berging van staanpubliek en met den geheelen op zet is er naar gestreefd, om alle toeschouwers ongehinderd van het spel te doen genieten. Wat den wedstrijd zelf aangaat, wij achten dgzen zeer belangrijk. Door vele overwinningen van Hollan ders op 2e klasse Duitsche elftallen, die ons land bezoeken, wordt het Duitsche spel hier te lande verre en verre onderschat en het zou ons niet verwonderen, wanneer we Zondag te Arnhem door een nederlaag tot een hetere waardeering van het Ger- maansche spel gedwongen werden, ln het algemeen kan men zeggen, dat de goede Duitsche elftallen prachtig combineeren, waarhij zij zich voorna melijk van het short-passing bedie nen. Ook verstaan zij zeer goed de kunst van koppen, wat hun op het hardo Vitesso-veld wel te stade zal komen. Zonder tot ruwheid over te slaan, weten de Duitschers in den regel heel goed op den man to spe len. Karakteristiek voor het Duitsche spel to ook de tucht, die de ploegen kenmerkt Indien den aanvoerder niet gehoorzaamd wordt, is een speler er zeker van, uit het elftal gezet te wor den, ook al was hij de beste van ge heel het team. Het Nederlandsche spel staat bij onze Oosterburen hoog ln aanzien, niet alleen wat de hoedanigheid be treft, doch ook vanwege de fairheid, waarmede onze spelers optreden. HolJandsche spelers worden dan ook in den regel met open armen in de Duitsche ploegen opgenomen. Aan voorspeilingen zuilen we ons ditmaal niet wagen het is de eerste maal, dat er een wedstrijd Neder land—Duitschland gespeeld wordt, en de afloop is hoogst onzeker. Goed gezien lijkt het mij, dat de Ned. Elf tal-commissie besloot, niets aan de Hoilandsche combinatie te verando- reu het opnemen van één enkclon anderen speler kan soms een geheel elftal zeer verzwakken, ook al is deze speler «ven goed als zijn voorgan ger. De beide teams zijn als volgt sa mengesteld Duitschland: 1 Welkiscli, i Raffenberg, llempel, Wegmar, Breunig, Unfiled, Bart, Kipp, Löble, F order er, Schweickert. Scheidsrechter: O J. T. Howcroft Nederland: Kessler, Thamee, Francken, Luijens, Welcker, Ilörburger, De Korver, Bosschaert, Otten, Heijting, I Becuvvke.s. I Grensrechter voor Nederland zal de heer M. Mauritz zijn. Dat Duitschland over tal van uit muntende spelers heeft te beschikken, bewijst het feit, dat het verleden jaar op denzelfden dog twee internationa le wedstrijden speelde te Karlsruhe tegen Zwitserland en te Boedapest tegen 1-longarije. Do eerstgenoemde wedstrijd werd met 1—0 gewonnen, hoewel een 4—0 misschien beter iiet aanzien van het speJ zou uitgedrukt hebben, terwijl te Boedapest met 3—3 werd gei ij k gespeeld. De Bocdapeslor bladen schreven over de Duitschers, dat zij uitmunt ten door hun kalmte en hun uitste kend conibineeren en dot do gasten eigenlijk verdiend hadden het epol te winnen. Do Duitsche ploeg wou de llongaarsclie harten door haar uiter mate fair optreden. Te Oxford verloor Duitschland ver leden jaar vun Engeland met 9—0. Hieruit blijkt dus wel, dat onze Oosterburen een volstrekt niet te minachten tegenpartij zijn. Speelt Holland Zondag evonwel zóó ais den laatsten keer legen de Belgen, wel, dan twijfel ik er niet aan, of de oranje-shirts zullen ook uit dezen strijd gelauwerd te voorschijn tre den. Door al dat Internationale gedoe zou de competitie wat in het vergeet boek raken. Nu, veel spannends is er niet meer to beleven. Bijna overul zijn de kampioenen en zij, die voor klasse-verlaging in aanmerking ko men, aangewezen. Alleen in de B-af- deeling van de Westelijke tweede klasse gaat do strijd tussehen R. A. P. en Kampong lustig voort Toch schijnt het, dat R. A. P.'s kansen ge ducht gestegen zijn een enkele ne derlaag van de Amsterdammers kan evenwel alles weer bederven. De eerste klasse uitslagen waren overigens vrij normaal D. F. C. wou met 2—0 van 11. B. S., Ajax verloor met 1—0 van Sparta (wed heel wei nig I), en H. V. V. klopte do 11. F. C. met 4—0. ln het Oosten gelukte het U. D., do Wageningers met 3—0 te slaan; een «enigszins verrassende prestatie. Voor a.s. Zondag, behalve Hol land—Duitschland, ontmoetingen tus sehen D. F. C. en Ajax en Velocitas en H. V. V. Ajax heeft tegen D. F. C. weinig kans, maar Velocitas tege.a H. V. V. des te meer. Velocitas toch, dat geen enkelen speler aan het Ne- derlandsch Elftal afstond, kan geheel volledig zijn, terwijl 11. V. V. drie zijner beste spelers in Arnhem moet laten strijden. Het is wel vreemd, dat zulk een belangrijke wedstrijd nu tóch doorgang vindt 1 KampongVolharding is voorts het eenige, wat nog de aandacht trekt. Verliest Kampong hier, of speelt het zelfs maar gelijk, dan is R. A. P. ze ker kampioen, We zullen afwachten I De Spaarno-stad zal Zondag van lste klusse voetbal verstoken blijven. Nóch Haarlem, nóch H. F. C. spelen een vriendschappelijke» wedstrijd. Haarlem II zal 's middags in de beker-competitie den strijd tegen R. A. P. aanbinden. Wat een interes- santen strijd geven kan. 's Morgens spelen II. F. C. II en E. D. O. Burgerlijke Stand IIAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Getrouwd W, P. J. Katoo en A. H. Nelis. Bevallen P. Wubbe—Blonk, z., C, v. Straten—v. d. Aar, d. OverledenH. A. J. de Vries, 63 j. SCHOTEN. Ondertrouwd F. A, Camphuljnder en C. C. de Bres J. P. van Bruggen en K. C. Teeuvvöii. Bevallen K. Meijer—Siekennan, t., M. J. v. d. Broeke—Moens, d. HILLEGOM. Bevallen M. H. Pijpers—Van Rui ten, z., M. M. Meijer—Wijsman, d. Overleden C. de Wit, 80 j., P. v. d. Zonde, 59 j. HAARLEMMERMEER. ONDERTROIWD W. Roose en A. J. Uffel, C. Vreug- denhil en E. Molenaar, J. Ferdelage en C. Hardmg, W. Roodenburg en E. Rip, G. T. Struik en E. Woudstra. GETROUWD A. Volkerts en J. W. Braak J. Dyt en A. do Vlieger, G. Gortzak en A. Gladpootjes, B. de Ruyte en S. M. Zeestraten, A. Meeldijk en T. v. d. Heyden, P. Verhoog en C. C. Masten broek, G. W. v. Klaveren en G. Ko ningen. BEVALLEN A, Heerbaart—Reichweln, 3., W. NoordhoekIJzendoorn, d., T, Scliön- hntr»—Machielse. d.. K. v. Hoek— Boere, t., J. Evoleens—De Graai, t,t L. v. Zanten—De Ryke, z., A. M. So- mors«-Franken, z., A. A. Bisschop— Clemens, z., A. Konings— Nouvven, d.. L. J Lammerts—Laan, z., A. Schoor! —Bulsman, d., A. v. Kesteren—v. Rui ten, d., D. W. Kauffman—Otte, z., A. Col ij nPost, z. OVERLEDEN J. Ruigentuin, 49 j., M. v. Broek, 47 j.. L. v. Diemen, 26 j., F. A. Scheel- links, 79 j., G. Griekspoor, 7 w., A. de Ruytcr. 81 j., ,T. Onos, 38 j. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Ondertrouwd: M. Klein en E). van dei' Wel. Overleden J. J. Kuiji, 1 j., J. Booi wed. von J. do Jong, 76 j. PREDIKBEURTEN ZONDAG 24 APRIL. NED. GEREF. KERK. GROOTE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Barbas. Namiddag 2 ure, Ds. v. Pa assen Doops bediening 's Avonds 6 ure, Ds. de Hartog, NIEUWE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. van Paassen precL te Garrclsweer» JANSKERK. Voorm. 10 ure, Ds. Haksteen, BAKEN ESSER-KERK. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, Ds. De Hartog EGLISE WALLONNE. 9 1/4 heures, Ecole du Dimanche, 10 1/2 heures, Mr. Martin Uupoat GEREFORMEERDE KERK. (God. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 'b Avonds 5 1/2 ure Ds. Muider.- EBEN-IlAéZER KERK. (Klein-Heiügland). Voort». 10 ure, Ds. Tibben. 'e Avonds 5 1/2 ure, Ds. Tibben. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening 's Avonds 5 1/2 ure, Godsdiens toe fening. NOORDERKERK (Ridderstraat), Voorm. 10 uur, Ds. W. Ringnalda Avond» 6 uur, Dezelfde. LUTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. de Mcijere, KERK DER VEREEN. DOOPS'. GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Hyllcema. REMONSTRANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Prof. F Canmegie ter, Hoogleeraar te Utrecht. 's Middags 1 ure, Zondagsschool In de Kerk. JONGELIEDENKERK (12 jaar en ouder) Gebouw Nut van 't Algemeen, Zijlstraat. Voorm. 10 1/2 uur, Mejuffrouw Vaaj der Pot uit Zwolle. Gezongen wordt uit den Protestan tenbondbundel. KERK DER BROEDERGEMEENTE Voorin. 10 ure, Ds. Hellströra. Zendingspreck ter nagedachten!» vau Zendingsdirector E. RelcheL VEREEN, v. VR1JZ. HERVORMDEN. NUTSGEBOUW, Zijlstraat 48-50. Geen dienst. BAPT1STE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg 6.) Voorm. 10 uie, de heer K. Kuipers, Reizend prediker. Namiddags 12 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure. de heer K. Kuipers Maandagavond 7 1/2 ure, Meisje» Vereeniging. Dinsdagavond 7 ure, Kleine Mei» Jesvereeniging. Woensdagavond 8 uur. Jongeling» vereeniging. Donderdagavond 8 ure, Jongedoch tera-Vereeniging en Zang. EVANGELISATIE, der Goddelijke Genezing Drappenierstraat 11 zwart. Voorm. 10 uur. Samenkomst. Nam. 3 1/2 uur, Kin-derbijeenkomst Maaudagavond 8 uur, de heer G R. van Leeuwen, van Amsterdam. Evang. Samenkomst. Vrijdagavond 8 1/2 uur, Openbare Samenkomst. EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobijnestraat 26. Voorm. 10 uur, do heer H. J. Boson, Midd. 12 1/2 uur, Zondagschool, 's Avonds 6 uur, de heer H. J. Bosch Maandagavond 6 uur, de heer H. J. Bosch. Donderdagavond 8 1/2 uur, de heen H. J. Bosch. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Da Gerth v. Wijk, BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. Van Bemmel. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. van Caicar. EVANG LUTHERSCHE GEMEENTB Vo'orm. 10 ure. Da van Kleeff. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure, Ds. Montijn. pred. te Haarlem! HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen, pred. te Bloemendaai HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 uur, Ds. B. Baljon, SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Bax, EVANGELISATIE. Vooirm. 10 ure, Ds. H. P. de Pree, van Alkmaar. SPAARNDAM. Geen opgave ontvangen. VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. Avond» 6 1/2 ure, Ds. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelhach vaxi der Sprenkel. UMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg, Avonds 5 ure, Da Creutzberg, ZANDVOORT. Vootrm. 10 ure, Ds. Posthumus Meljjes.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 10