KWARTJES ADVERTENTIEN ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING VRUC-EN-MRBQD3 niet in dat hij andere jaren zulke ook tal doen. Het voorstel van den hoer VERMEU LEN om 1500 subsidie te verleenen wordt aangenomen met elf tegen drie stemmen, die van de heer en Koele- tney, Van Rijn en UitteodaaL Punt 6. Het bestuur van de veree- niglng „Vooruitgang" heeft bij den raad een adres ingezonden, om als nog toekenning van subsidie in zake bestrijding van werkloosheid. B. en W. stellen voor afwijzend op het ver zoek te beschikken, maar zijn bereid om bij de begrooting voor 1911 reke ning te houden met de belangen van de vereenigïng „Vooruitgang" Zonder stemming gaat de Raad met het advies von B. en W. mede, nadat de heeren Zegel. Brok en Vermeulen hunne opinie's ten beste gegeven heb ben. Punt 7. J. G. ten Broeke, aannemer van den verbouw van het gemeente huis, heeft tot den Raad het verzoek gericht hem alsnog uil te keeren een bedrag van 47.96, zijnde het restant ©ener rekening van bijwerk bij den verbouw van het gemeentehuis. De commissie van Publieke Werken deel de de zienswijze van 't college van B en W., dat de gemeente niet ver plicht achtte de rekening te voldoen, daar de belanghebbende haar niet binnen den bij de wet bepaalden tijd heeft ingezonden. Het is voorts quaes- tieus of de gemeente de kosten voor het herstellen van den schoorsteen heeft te dragen. De meeningen van den aannemer en den opzichter loo- pen hieromtrent uiteen Waar echter deze quaestie zeer moeilijk zal zijn uit te maken, zijn B. en W. bereid den Raad voor te stellen de vordering van Ten Broeke toe te wijzen. De heer NETSCHER vraagt, of er nog niet een ander verzoek is inge komen, van den heea- Apetz, die even eens nog 25 van den verbouw van het gemeentehuis hebben moet. De VOORZITTER bevestigt zulks, maar wil dit verzoek nog aanhouden, totdat B. on W. praeadvies zullen hebben uitgebracht. De heer VERMEULEN verzet zich hiertegen, deze zaak is niet zoo moei lijk, dat in deze zitting geen besluit zou kunnen genomen worden. Op voorstel van spreker besluit de Raad B. en W. te machtigen Ten Broeke zoowel als Apetz uit te betalen, als blijkt, dat de Laatste op zijn vorde ring werkelijk recht heeft. Punt 8. Ingekomen is een adres van H. C. L. Kestmg in zake wijziging der verordening, die de eischen regelt waaraan een lokaliteit moet voldoen om voor „vergunning" of „verlof" in aanmerking te komen. B. en W. praeadviseeren op het ver zoek afwijzend. Nadat de heer NETSCHER nog en kele inlichtingen gegeveD heeft, gaat do Raad met dit advies mee. Punt 9. D. Kramer Corn.zn., bouw kundig opzichter der gemeente, ver zoekt het college van B. en W. ont slag uit den gemeentedienst tegen den lsten Mei 1910. B. en W. stellen voor, het ontslag te verleenen, en voegen aan hun voorstel het volgende toe: Nu door den aard en den" grooteren omvang der werkzaamheden aan do betrekking van bouwkundig opzichter der gemeente hoogere eischen moeten worden gesteld, achten B. en W. het gewenscht, de jaarwedde van den nieuwen titularis te bepalen op ƒ1200, weike met 3 vierjaarlijksche verhoo- gingen van 100, kan klimmen tot 1500. Als de VOORZITTER dit punt aan de orde stelt vraagt de heer VER MEULEN besloten vergadering. Er hangt met dit ontslag van Kramer meor samen, dan men wel oppervlak kig denken zou. Daarop wordt de openbare verga dering geschorst. De geheime zitting duurt ruim drie kwartier. Na de heropening wenscht de heer VERMEULEN door stemming uitge- maaJtt te zien, of het rapport van de enquête-commissie in zake de ontslag- aauvrage van Kramer gepubliceerd kan worden. Met algemeene stemmen wordt diit voorstel aangenomen en de ontslag aanvrage vervolgens verleend. Daarna komt het tweede gedeelte Een paardenmiddel. Ja, ja, m'n nichtje is er eentje. Ik ken haar. En jij bent zoo'n sul, 'n slaapmuts conune LI faut, die als 't ware vanzelf iemand er toe brengt, zoo'n boetie den baas over je te spe len. Ik bedoel er niets kwaads mee, m'n jongen, maar wat waar is, moet gezegd worden. Een kermis van me. wien 't net zoo ging als jou nu, heeft zich weten te helpen. Op zekeren dag ze zaten aan de koffie, wierp z'n vrouw woedend een kopje op den grond. Zonder zich to bedenken trok hij 't heele boeltje van de tafel, zoo dat 't heele servies aan gruizelemen ten viel, En wat deed z'n vrouw Ze keek' hem een oogeublik stom verbaasd aan, toen bukte zij zich en begon de scherven op te rapen. Van dat oogenblik was 't een beste zachte vrouw. Ja maar oom, ik weet niet, of ik Zei je me niet, dat Elsa aan ta- fol ook a! begint je te tyran niseeren Zeker, gaf neeflief toe. Zie je wel. Eerst zou ik haar eens ernstig onder 't oog brengen, dat ik daar niet van gediend was. Dat heb ik al gedaan. Zoo Dan zou ik eens flink op- ppelen. Opspelen van B. en W.'j» voorstel in behande ling. Do hoer VERMEULEN zal zijn stem aan de voorgestelde regeling niet dadelijk geven; spreker wil eerst de organisatie tot stand gebracht zien Gebeurt dit niet, dan zaJ het salaris öf te hoog of te laag zijn, maar zeker niet juist. De heer BROK sluit zich bij deze meening aan. De heer NETSCHER meent ook, dat men een werkelijk goed-onder- legd gemeente-architect hebben moot. Het is spreker evenwel geble ken, dat dit niet schijnt te kunnen In deze gemeente, en daarom moet men hier met zulke hall-ontwikkelde men- schen maar voortgaan. Over 't voorstel van den heer Ver meulen tot aanhouding wordt ge stemd en 't wordt aangenomen met acht tegen zes stemmen. Punt 10. Tengevolge van de stijging der jaarlijksche inkomsten van de ge meente, voldoet de borgstelling van den gemeente-ontvanger niet meer aan het bepaalde bij art. 111 der ge wijzigde Gemeentewet. De zekerheid bedraagt op het oogenblik niet meer dan 1/5 van den ontvang. Teneinde den gemeente-ontvanger financieel niet te zeer te bezwaren, stellen B. en W. den Raad voor, de te stellen ze kerheid op het beslaande bedrag te laten, en den ontvanger de verplich ting op te leggen om zijne kas, voor zoover zij het bedrag dor zekerheid overtreft, telkens te storten bij de Rijks-postspaarbank, waaruit hij, zonder medewerking van den burge meester, eeene gelden kan lichten. Voor ©eu dergelijke regeling is even wei de goedkeuring der Ged. Staten vereischt. De heer VERMEULEN wil de be zwaren ondervangen door het salaris van den gemeento-ontvanger te ver- hoogen, met welk gevoelen de heer VAN SPLL'NTER 't geheel eens is. De heer NETSCHER merkt op, dat het verzoek der Gemeente-ambtena ren tot verhooging van hun salaris geweigerd is. Nu zou men aan één persoon tractementsverhooging toe staan spreker vindt dit onrechtvaar dig. De heer BROK zai gaarne zijn stem aan dit voorstel geven spreker is 't met den heer Netscher geheel eens telkens wordt aan één ambtenaar een tractementsverhooging toege staan zoo iels is niet goed. liet voorstel van B. en VV. wordt daarop in stemming gebracht en mei 12 tegen 2 steunden aangenomen, die van de heeren Vermeulen en Van Splunter. Punt 11. A. van Zadel Azn., opper-brand- meester bjj spuit no. 1, verzoekt de voor twee buitengewone vergaderin gen, in het raadnuis met het kader van spuit no. 1 gehouden, voorgescho ten som van 7 spoedig aan hem uit te betalen. Naar aanleiding van dit adres dee- len B. en W. mee, dat betaling van de genoemde uilguaf niet kon plaats vinden .omdat de vergaderingskosten voor het kader der brandweer zijn gesteld op /7.50 per jaar en per korps. B. en YV. zijn echter van mee- ning, dat de vergaderingskosten te laag zijn gesteld en stellen daarom den Raad voor, de kosten dier verga deringen op 3 te bepalen voor elke vergadering, die met goedvinden van B. en W. zal gehouden worden. Aldus wordt besloten. Punt 12. Door li. Leeuw, huurder van het badpaviljoen „List" te IJmuiden, wordt vereunning gevraagd om in zijne inrichting een muziek-automaat te doen spelen. B. en W. stellen den Raad voor het adires in handen van den Burgemeester ter afdoening te stellen. Aldus wordt besloten. Punt 13. Mej. N. Hofer wendt zich per on- gezegeld adres tot den raad, met het verzoek te willen uitmaken wie ver plicht is een gebroken glasruit in hare woning te betalen. B. en Vvstellen den raad voor, het adres in handen van den Burgemees ter ter afdoening te stellen. Aldus wordt besloten. Punt 14. Door J. Slenters wordt bij adres van 4 April opheffing verzocht van de on- bewoonbaarverkluring van zijn per ceel wijk L., Rijksstraatweg 32. Uit het door B. en VV". ingewonnen advies van het gemeentelijk bouwtoezicht is gebleken, dat thans bij genoemd per ceel een aan de eischen voldoend mid del van watervoorziening is aange bracht, weshalve het college den Raad voorstelt tot opheffing der onbe woonbaar-verklaring over te gaan. Aldus wordt besloten. En niet zuinig. Maar dat is nog niet voldoendemet rollende oogen zou ik opspringen, met de vuist op tafel slaan en den eersten schotelden beste zou ik in deu spiegel in de eet kamer gooien. De assessor keek zijn oom twijfe lend aan. Zou u dat doen Wel, natuurlijk. Ik wil je nog wel wat zeggen, ru'n jongen Als je mijn raad opvolgt betaal ik den spiegel. Maak nu maar, dat je weg komt, smeed 't. ijzer terwijl 't heet is en jij den moed hebt. Ik ga naar m'n café. waar je mij desnoods vinden kunt. Vooruit waarde neef. Zij schudden elkaar de hand. Daar na ging de neef rechts, de oom links. De laatste ging naar z'n stamtafel, waar hij zich in de courant verdiepte. Doch hij was er vandaag niet met zijn gedachte bij. Na een tijdje legde hij het blad dan ook weer neer en keek hij naar buiten, in de richting waar zijn neef woonde. Zou het drama al begonnen zijn Plotseling kwam de assessor op het café af, met 'n snelheid of hij vleu gels onder de voeten had. Hij rende de deur binnen, zijn oogen flikkerden onrustig en zijn gezicht was bleek. Ik heb 't gedaan l sliet hij hij gend uit. Zoo, zoo, m'n jongen, dat heb je hem gauw gelapt» Kom, trek eens een ander gezicht, je ziet er uit, of je iemand vermoord hebt. Kellner, Punt 15. B. en W. stellen den Raad voor het gevraagde ontslag van den heer J. C. A. Weerts. als ambtenaar van den burgerlijken stand, op eervolle wijze te verleenen. Aldus wordt besloten, nadat de heer UITTENDAAL eenige hartelijke woorden heeft gesproken. Punt 16. B. en W. stellen voor, de rekening van het -pmeentelijk pensioenfonds over 1909 in ontvangst en uitgaaf vast te stellen op 3749,841/2 en ƒ3193.06. Het batig saldo bedraagt derhalve 556.781/2. Ingeschreven i3 op het Grootboek der 3 N. W. S. een bedrag van 11900 en op de Rijkspostspaarbank 36.46. Aldus besluit de Raad. Punt 17. B. en W. doen het voorstel de reke ning enz. van de Itamtr van Koop handel en Fabrieken over 1909 In ontvangst en uitgaaf goed te keuren tot bedreden von 212.50 en ƒ50.10. Het batig saldo is dus 162.40. Dit ge schiedt. Punt 18. Daarna zijn eeuige benoemingen aan de orde. Allereerst die van een tijdelijk wethouder. Benoemd wordt de heer W. baron van Tuyü van Se- rooskerken met zeven stommen. De heer M. Schuitenmaker verkreeg 6 stemmen en één briefje was in blanco. De heer Van Tuyll verklaarde de benoeming aan te nemen. Tot onderwijzer aan school B. wordt vervolgens de heer Viskü te Numansdorp benoemd en tot lid der commissie van toezicht op de Burger avondschool de heer J. Rijk, technisch ingenieur aan de papierfabriek te Velsen. Punt 19. Een concept-besluit tot betaling van eenige posten uit den post voor on voorziene uitgaven en een supplctoire begrooting. dienst 1910, worden ver volgens goedgekeurd. Punt 20. Kerkmeesters der Nedevl. Herv. Ge meente te Velsen verzoeken den Raad art. 1, 2, 3. 6, 7, 8, 9 en 10 van de tusschen hen en den Band der ge meente Velsen op 11 Maart 1857 aan gegane overeenkomst vervallen te verklaren art. 5 te handhaven en in art. 4 te bepalen, dat de grond niet anders dan voor plantsoen mug wor den bestemd en er geen gebouwen of getimmerten op mogen worden ge plaatst behalve zoodanige, die ver band houden met vergrooting van net kerkgebouw. B. en W. zouden art. 6 der overeen komst betreffende het onderhoud van voet- en rijpaden, inrljdhekken, enz., door de kerk, wenschen te behouden. Zij stellen den gemeenteraad voor, met behoud van dit artikel de over eenkomst te wijzigen als door kerk meesters wordt aangevraagd. Nadat hieromtrent enkele opmer kingen gemaakt zijn, gaat de Raad zonder stemming met het advies van B. en W. mede. Punt 21. De VOORZITTER deelt mede, dat de verslagen over 1909 der gemeente, dat betreffende 't lager onderwijs van de plaatselijke schoolcommissie en dat ingevolge art. 52 der Woning wet aan alle leden van den Raad ter lezing zullen worden toegezonden. Hiermede is de agenda voor de openbare raadszitting afgeloopen, maar de VOORZITTER neemt voor de laatste inaai in dit college het woord, om enkele woorden van af scheid te spreken, nu de laatste ver gadering, die door hem is gepresi deerd, voorbij is. Reeds achttien ja ren is 't geleden, dat spreker tot bur gemeester dezer gemeente werd be noemd. Dank zij de medewerking van den raad, zijn er in dien tijd vele ver beteringen tot stand kunnen komen. Vooral te Velseroord is veel veran derd, en spreker hoopt, dat deze ver anderingen ook in de toekomst steeds goede zullen blijken te zijn geweest. Do gemeente is in dezen tijd veel in zielental vooruitgegaan. Telde zij eerst 7000 inwoners, thans heeft zij er 18.000. Voor zijn heengaan wil spreker echter deze verklaring nog afleggen. Dikwijls zijn stemmen ten gunste van een splitsing opgegaan en ook de heer Weerts gelooft, dat die gewenscht zou zijn. Het is moeilijk een goede administratie te voeren van een gemeente, die uit zulke heteroge ne bestanddeelen is samengesteld. Ten slotte richtte spreker woorden an dank, eerst tot den heer Uitlen- daal, daarna tot den heer Wynoldy Daniels en ten slotte tot den Raad. De heer Ull'TENDAAL sprak eeni ge hartelijke woorden tot den schei denden burgemeester, waarna ook de zeer ZEGEL zijn beste wenschen uit sprak. De heeren SCHUITENMAKER en VERMEULEN vertolkten ten slotte hunne gevoelens van hoogachting, die zij bij alle verschil van opinie, steeds voor den heer Weerts waren blijven koesteren. De raad gaf door applaus zijn in stemming met 't gesprokene te ken nen. De burgemeester dankte zichtbaar aangedaan. De openbare vergadering werd hierop gesloten. HEEMSTEDE. Op 30 April a.s., den eersten roe jaardag van Prinses Juliana, zal de openbare school alhier gesloten zijn. Binnenland DE KONINGIN EN DE PRINSES. Ondanks het buiige weer, treed de Koningin gistermorgen uit met Prin ses Juliana en hare hofdame. Om twaalf uur een aardig tooneeltje bij de Koningaschool aan de Loolaan te Apeldoorn. De kinderen komen juist naar buiten, het 'rijtuig houdt stil, schoolkindereu scharen zich er jube lend om heen. Het Prinsesje, dat de hofdame met het handje wuiven laat, zwaait met de andere den rommelaar, kraaiend van pret. Kinderen opgeto gen. De rit wordt langzaam voortge- KATHOLIEKE SOCIALE WEEK. Met goedkeuring van den Bisschop van l-laarlem zal de vijfde Sociale Week dit jaar gehouden worden te Amsterdam. Als datum is vastgesteld 14—21 Augustus. Werd het vorig jaar een meer theo retisch program gegeven „Inleiding tot de studie der Volkshuishoudkun de", thans Is als algemeen onderwerp gekozen „De Sociale Actie". lief. ligt in de bedoeling, ditmaal enkel onderwerpen van practischen aard op het programma te plaatsen. De Sociale Week zal geopend wor den met een rede over „De Kerk en de Sociale Quaestie". BURGEMEESTER SWEERTS. De Ilaagsche briefschrijver in „De Tijd" schrijft „De burgemeester zal thans op zijn ziekbed moeten beslissen, of hij zich al dan niet herbenoembaar stelt. In welken geest zijn besluit ten slotte zal uitvallen, is echter, naar ik hoor, reeds met zekerheid te zeggen. De heer Sweerts blijft tot vreugde, ik erken het graag, van de groote meer derheid der Hagenaars, die hem graag mogen en tot vreugde zonder twijfel van hen, die hem eventueel een opvolger hadden moeten geven. De „Ilaagsche Ct." bevestigt dit. Aan het blad werd met stelligheid medegedeeld, dat er thans groote kans bestaat, dat burgemeester Sweerts als zoodanig behouden blijft. ONWEDER. Bij een vrij hevig ouweder, dat Maandagmiddag boven de buurt schap Boekelo woedde, sloeg de blik sem in het magazijn van de Boekelo- sche Stoonibteekerij der firma Van Heek Co., te Enschedé. Een hevige brand, die tengevolge hiervan ont stond, kon door eigen middelen wor den gebluscht. De schade wordt dooi assurantie gedekt. PER AUTO NAAR DE DOOP PLECHTIGHEID. Dat de automobielen hoe langer zoo meer burgerrecht verkrijgen, blijkt ook al weer uit een doopplech tigheid te 's-Graveland, waar doope- ling, baker en ouders, per auto arri veerden, en evenzoo beide eersten na afloop der plechtigheid vertrokken. DE BRAND IN DE „SOMMELS- DIJK". Gister is dioor den havendienst te Rotterdam een bezoek gebracht aan boord van het stoomschip Sommels- dijk, dat sinds den brand verlaten in de Maashaven had gelegen. De wan den van hol schip waren nog warm en zulks werd voldoende verklaard door het feit dat de steenkolen nog een gloeiende massa vormden, die de communicatie tusschen voor- en ach terschip afsloot. Naar schatting staat een duizend kub. meters water in het schip dat men heden hoopt te gaan uitpompen. De verwoestingen in de machinekamer aangericht, zijn ont zettend. WAT IS TEERZOUT? is aan de „N. R. CL" gevraagd op grond van bet bericht, dat de brand aan boord van het s.s. Sommelsdijk aangekomen is door het vlamvatten van deze stof. Wij kunnen slechts zeggen, zegt het blad dat het artikel onder dien naam was ingescheept en dat men er aan de HollandAmerika Lijn niet meer van weet dan dat het een naproduct van de gasfabricatie is, dat ais meststof gebruikt wordt. Bij navraag aan de directie van de gemeentelijke gasfabriek, heeft men geantwoord, dat er wel teerzouten bestaan, maar geen teeuzout, dat dien naam bij uitnemendheid draagt één bier. Drink nu eerst eens en vertel dan eens op. De assessor nam een Binken slok. Ik heb 't gedaanik heb een schotel teeen den spiegel gegooid. Drommels I Dat heb je handig ge daan prees oomlief, terwijl hij zijn neef krachtig op den schouder sloeg. Maar hoe kwam je er toe? Toen ik thuis kwam, zat Else al in de eetkamer met een bord soep vóór zich. Ik zei haar, dat dat niette pas kwam. Zij had wel kunnen wach ten, tot ik er was. Heel goed. Toen sprong zij woedend op, noemde mij een naren vent, die pre cies de voetstappen van zijn oom scheen te willen drukken. El, ei, zoo'n kleine kat. Toen schreeuwde ik woedend Ik wil niet, dat je op een derge lijke manier tegen me spreekt Prachtig, jongen I Zij lachte me in 't gezicht uit Toen werd ik woedend en dacht aan uw raad. Ik sloeg met de vuist op tafel, dat de borden en schotels rin kelden. Uitstekend 1 En Else Zij werd bleek en keek mij ver schrikt aan. Ik greep echter een scho tel en wierp dien vlak tegen den spie gel. De borden heb ik hem nog ach terna gesmeten I Daarna stormde ik de kamer uit en wierp de buitendeur in 't slot. Heerlijk I Onverbeterlijk I Kom. ga mee naar m'n huis, dan zullen we een fijn sigaartje opsteken en daarna moet je me de heele geschiedenis nog eens vertellen. Zij zaten nauwelijks in oom's wo ning, toen de knecht aandiende De jonge mevrouw I Oom begon te grinneken, terwijl neef zich minder op zijn gemak scheen te voelen. Voorwaarts marsch, hier in de ze kamer, cofnmandeerde oom en hij schoof den assessor in zijn slaapka mer waarvan hij de deur op slot deecL En nf, zei hij tot zijn knecht, mag mijn nicht binnenkomen. De jonge vrouw liet zich oogenblik- kelijk op de sofa vallen en barstte in snikken uit. O, oom ik ben toch zoo ongeluk kig I Dat doet me plezier, klonk het antwoord. Wat zegt u Doet u dat ple zier? Zeker, want je hebt mijn neef diep-ongelukkig gemaakt Dus heb je nu je verdiende loon. Wat, weet u 't al, oom Ja, ik weet alles. Waiter ia hier. O, waar is hij dan Ik wil naar hem toe. Zoo Maar Walter wil niet naar jou toe. En ik kan hem geen ongelijk geven. Wil Walter mij niet meer zien snikte de jonge vrouw wanhopig. r- Neen, hij wil niets meer van je weten. Nooit meer. Nooit meer Neen. Hij wil zich van je laten scheiden. O Ja, hij wil scheiden. Verwondert je dat Jij, die den zachtmoedigen kerel zoo eetergd hebt. Al je smeeken helpt je nu niets. In de slaapkamer werd gestommel gehoord. De assessor rammelde den deurknop. Else, maak dat je weg komt 1 riep oom. Hij zal je dooden. Plotseling droogden Else's tranen op. Goed, dat mag hij doen. Zonder hem kan ik toch niet leven. Ja. ik weet wel, de schuld ligt heelemaal bij mij. Ach oom, ziet u geen kans 't weer goed te maken tusschen ons Ik zal 't probeeren, antwoordde hij kortaf. Hij gine naar de slaapkamer en kwam spoedig terug met den asses sor, die nog gauw een lesje had ge kregen, hoe hij zich verder moest ge dragen Eisa wilde zich in de haar man werpen ;maar deze trad met ernstig gelaat een stap achter uit. Vergeef me, Walter. Lieve Wal ter, vergeef me toch 1 Oom schudde achter den rug van zijn nichtje het hoofd. Neef deed die beweging trouw na. Neen, klonk het koel van zijn Al wat vaststaat is dus, dat de ster aan boord van het s.s. Sommelsdijk een licht brandbaar bijproduct uit de retorten van een gasfabriek was. EEN EIGENAARDIGE BROED PLAATS. Het is bekend, dat sommige vogel soorten, o.a. de meezen, op eigenaar dige plaatsen hun nestjes bouwen. Zoo heeft nu een vooglenpaair zijn nest gebouwd in de brievenbus van de villa „Oud-Groevenhoek" te Putten. Namens den heer Van Schermbeek, eigenaar der villa 'is den postbode verzocht brieven, enz. vootrloopig niet >n de bus te doen. SNELLERE POSTDIENST. liet bericht In cos vorig blad, dat blijkens mededoeling van de South- Eastern and Chatham Spoorweg- Maatschappij de nachtpostdienst naar Nederland over Qneensborough Vlissingen niet ingang van 1 Mei één uur zal worden versneld, behoeft in zoover aanvulling, dat het uur van vertrek uit Londen onveranderd is ge- hieven, doch dat de versnelling uit sluitend is verkregen door vervroe ging en versnelling van den posttrein op Nederlandsch grondgebied. Door dezen trein niet als tot dusver achter den Noord-Duitsehen trein van Vlis singen te doen vertrekken, doch tus schen den Zuid-Duitse hen en den N.- Duitschen mailtrein in, alsmede door den trein sneller te doen rijden, zijn de Nederlandsche Staatsspoorwegen or in geslaagd den ti om, die thans te 9.45 te Amsterdam W. P., aankomt, reeds te 8.58 aldaar te doen aanko- EEN WALVISCII AANGESPOELD? Men meldt uit Brouwershaven aan de Tel.: Nabij don vuurtoren van West Schouwen is een reusachtige visch aangespoeld, naar men vermoedt 'n walvisch. Het dier is 10 meter lang en ongeveer 3 meter breed. Op den rug heeft het een groote vin. Natuur lijk heeft het dier veel bekijks. HUMORISTISCHE DIEVEN. Te Eindhoven is ingebroken in de kantoren der firma F. v. Gardinge Co., sigarenfabrikanten. Alle lesse- nars zijn opengebroken en doorge snuffeld; een bedrag aan geld van ongeveer 25 wordt vermist. Het volgende versje hebben de die ven, die blijkbaar zeer op hun gemak hebben zitten rooken, op eene brief kaart dor firma geschreven en c.r-r- bij geteekeud Robert en Bertr- »i, ge flankeerd door een brandkast en een man met. een sleutel: F. v. Gardinge Co., Wij stelen al uw geld en goed Houdt hem vast, En zet hem in de kast, O. R. O. Bertrand, Zoek hem te grijpen, Zet hem de speurhond maar na En hij zal verloren gaan. FEESTEN TF HOORN. In de vergadering der Vereeniging tot bevordering van hel Vreemdelin genverkeer voor Hoorn en Omstreken besloot men de jaarlijksche feesten te doen samenvallen niet de a.s. land bouwtentoonstelling. Het volgende programma werd vastgesteld: 1 Het houden van een vliegdemonstratie met monoplane; 2. Landbouwoptocht; 3. Gondelvaart; 4. Het bij avnnd doen uitvoeren van ta- bleaux-vivonts door gymnastiekvere nigingen op het water van één der grachten; 5. Vuurwerk; 6. Sfcraatver- siering; 7. Marktplein; 8. Festival van harm, en fanfarecorpsen; 9. Op tocht van versierde vrachtwagens. HOE DE ENGELSCHEN ONS LAND BEREIZEN. Zaterdagmiddag zou, naar telegra- phisch was gemeld, Alkmaar bezocht worden door een dertigtal Engel- schen. een café aan de Firiesche brug was de bovenzaal als tearoom inge richt Tegen vijf uur kwamen twee auto's om den heek snorren, en reden met een reuzen-snelheid het café voorbij, hoewel daar als herkennmgsteeken de Engelsche vlag was uitgestoken. Toevallig stond iemand buiten die lippen. Ik kan je geen vergiffenie schenken. Plotseling wierp Else zich op de knieën. Walter 1 Ik heb heel leelük ge handeld. Maar 't spijt me zoo, 't doet' me zoo'n leed. Nooit zal ik je meer afsnauwen. Vergeef me, toe vergeef me nu nn~ maar voor dezen keer. Waarschuwend stak oom den vin ger op. Nu beloof je beterschap, sprak de assessor nog steeds op 'nstigen toon, maar wie zegt me, dat je je belofte houden zult? Thans trad oom tusschenbeide. Walter, ik geloof, dat je haar maar vergiffenis moet schenken, zei hij. Zij ziet ha-sr ongelijk in en zal niet meer zoo leelijk voor je zijn. Niet waar. Else? De jonge vrouw knikte oom dank baar toe. Deze nam haar hand en die van zijn neef, legde die in elkaar en. sprak op ernstigen toon, terwijl het in zijn: oogen ondeugend flikkerde Kinderen, verdraagt elkaar ea laat de geest der eendracht wonea aan jullie haard. Man en vrouw vielen elkaar ver zoend in de annen. Het verdere huwelijk dier twee waf een voorbeeld van een gelukkige echt* vereeniging. Oom's recept had gehob pen» (P. Gr. Ct.1

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6