tte reizigers waarschuwde. Het gezel schap stapte daarna uit en gebruikte de thee en de sandwiches met de ge bruikelijke biscuits. Zeven auto's waren 'a ochtends uit Rotterdam vertrokken, de anderen hadden de twee niet kunnen volgen en moesten nog komen. Di aan gek o- menen hadden Den Haag, Leiden, Haarlem en Alkmaar in ééu dag ge- siea vonden de steden mooi en de omstreken schoon en zouden dien dag nog Hoorn, Edam, Volendam en 'Amsterdam bezichtigen, waar ze des avonds om negen dan zouden dinee- ren. Wat zullen die menscfcen veel van Nederland kunnen vertellen, wanneer ze weer thuis zijn gekomen! is de ver zuchting van de Alkm. Ct., aan welk blad wij dit ontleenen. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN A 30 Cts. per regel. Niets is lastiger te verdragen dan aambeien. Maar weinig kwalon worden er aan het menschdom opgelegd, die pijnlij ker zijn en meer ongemak veroorza ken dan aambeien. Do onophoudelijke jeuking en brandende pijn verschaf fen u dagen vol kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende. En in dien jeukende aambeien veronacht zaamd worden, leiden zij tot inwen dige of bloedende aambeien, die den patiënt zijn energie ontnemen, bloedarmoede veroorzaken en hem zwak en wegkwijnend maken. Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf geeft een ongekend ge voel van verkwikking en verlichting aan de aangedane deelen, en slechts zelden is één doos onvoldoende om een volkomen en duurzame genezing teweeg te brengen. Voor eczema, huiduitslag, gordel roos. puisten en alle jeukende huid ziekten is Foster's Zalf een zeker ge neesmiddel. Zij is wonderlijk verzach tend, heelend en antiseptisch. Zij prikkelt de huid niet en doet huar niet te spoedig opdrogen. Zij is zon der wederga. Overtuigt u, dat gij de echte Fos ter's Zalf krijgt. Zij is te Haarlem verkrijgbaar bij de boeren J. J. Göp- pinger, Groote Houtstraat 147a; en K. van Eden, Spaarne 38 Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A 1.75 voor één, of f 10. voor zes doozen. Neemt U dagelijks een likeurglaasje Or. HOMMEL'a Haeinato- gen onmiddellijk voor den hoofdmaaltijd I Uw eetlust wordt flinker, uw zenuw stelsel versterkt, de loom heid verdwijnt en heel spoedig zult gij U lichame lijk prsttig gevoelsn. Waar schuwing I Men verlange uitdrukkelijk den naam Or. HOMMEL. Rechtszaken VERDUISTERING DOOR EEN NOTARIS. Voor het Gerechtshof te Amster dam stond in hooger beroep terecht de uotaris J. M. N., oud 55 jaar, uit Aalsmeer, die 17 Maart door de rechtbank te Haarlem, overeenkom stig den eisch van het O. M.. veroor deeld werd tot vijf maanden gevan genisstraf, wegens verduistering, malen gepleegd. Beklaagde wordt ten laste gelegd, dal hij opzettelijk negen 2 1/2 cer tificaten Nederlandsche Werkelijke Schuld, ieder groot f 1000, afkomstig uit de nalatenschap van de weduwe Van Dijk—Rode, en toebehoorende aan Jac. van Dijk, en welke certifi caten hij van J. van Dijk ter bewa ring onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. Verder wordt in de dagvaarding gezegd, dat beklaagde als heer en meester over de certificaten heeft be schikt, door ten kantore van den keiaar en kassier F. C. II. Royaards te Aalsmeer die effecten te beleenen en als onderpand af te geven voor ten kantore voornoemd ten eigen ba te opgenomen en op te nemen gel den. Reklaagde erkende de certificaten te hebben beleend, omdat hij op dat oogenblik in financieele moeilijkhe den verkeerde. De advocaat-generaal mr. De Jos- selin de Jong, achtte alles, wat in de dagvaarding ten laste is gelegd, wet tig en overtuigend bewezen. Welke straf moet aan beklaagde worden opgelegd De Rechtbank leg de vijf maanden gevangenisstraf op. Deze straf is echter te gering, in aan merking genomen de positie, die be klaagde innam en het groote bedrag: dat hij verduisterde, onder de ver zwarende omstandigheid, dat niet de eerste keer was, dat hij gel den verduisterde, toebehoorende aan anderen, en die hij als notaris onder zich had. Beklaagde heeft zelfs er kend, dat hij van de kamer van toe zicht van notarissen reeds vroeger een berisping heeft gehad, omdat hij op een oogenblik niet in staat was een boedel van contanten terug te geven. Deze omstandigheden wetti gen ten hoogere straf. Spreker eischte één jaar gevange nisstraf. Het M. bij de Haarlcmsche recht bank achtte het niet noodig toepas sing te vragen van art. 5(kl of 51 der Notariswet, omdat beklaagde zijn ontslag bij de Koningin had inge diend. Toen hem evenwel bleek, dat dit ontslag niet eervol zou zijn, trok hij zijn aanvrage om ontslag tijdens het aanhangig zijn van liet hooger beroep in. vaarding der beide zijden van Gods universeele openbaring, nl. leven en levenswet of systeem. Eisch is daur- oni a. individueels wedergeboorte voor den enkelen theoloogb. volle aanvaarding van de openbaring Gods in natuur en rede; c. de traditie en confessie der Levende gemeente d. de Heilige Schrift. Do laatste is de bergwortel en berg spits der diepte en hoogte van Gods reeelc en lde6ele openbaring, maar toch kan zij eenzijdig verheerlijkt, af gesneden van de andere momenten, de ware theologie niet geboren doen worden. Deze toch is slechts daar mogelijk, waar de vier genoemde factoren in organischen samenhang, het lev en en het denken der christelijke kerk dra gen. De heer Otto Schriecke behandeloe de synodalia. Dr. A. Troelstra, van Utrecht hield een referaat over „Protestantisme en Kerkbegrip". PREDIKANTEN GEHEEL-ONTHOU- DERS-VEREENIG1NG. Maandagavond werd te Utrecht de jaarvergadering der Pred.geheel-ont- houders-Vor. gehouden, onder leiding van ds. D. van Krevelen, van Lichte- voorde. De vergadering was druk be zocht. Uit het jaarverslag, door den secre taris uitgebracht, bleek, dat het aan tal leden 241 bedroeg. Wat de werk zaamheden dezer vereeniging betreft, bleek geschriftverspreiding weder haar voornaamste tak van arbeid te zijn. De bestuursverkiezing had tot uit slag, dat in de vacature Slotemaker OM HET ONTSNAPPEN VAN EEN Bruine (niet herkiesbaar) gekozen GEVANGENE. .werd ds. A. Drost, van Loenen a. d. Het Hoog Militair Gerechtshof ver- vecht; terwijl in de vacature-Lede- oordeelde in hooger beroep een ma- hoer herkozen werd ds. J. Henri Le- reehaussée te paard tot f 15 boete beboer van Breedevoort. subs. 5 datren hechtenis en een briga-j doot ds. A. J. Montijn, van Haar- dier-titulalr te paard tot f 25 boete ienii werd een referaat gehouden subs. 8 dagen hechtenis, ter zake dat 0Ver het gebruik van alcoholvrijen het aan hun schuld te wijten is, dat avondmaalswijn. t8 Abcoude op 13 December, terwijl j een langdurige discussie werd zij belast waren met de bewaking van met bijna algemeene stemmen een een gevangene die op verzoek van de motie aangenomen, voorgesteld door Nederlandsche regeering was nitgele- js. c. L. van den Broek van Dord- verd door deZwitsersche regeering ter'rocht. luidende: „De vergadering met zake van diefstal en valschheid in belangstelling kennis genomen heb- eschrift te Amsterdam gepleegd en. bende van het referaat van ds. A. J. Met het oog hierop vroeg spreker ook tegen beklaagde ontzetting uit het notarisambt, overeenkomstig art 51 der Notariswet, Tevens verzocht hij de onmiddellij ke gevangenneming van beklaagde ie gelasten, uit vrees voor vlucht en vrees voor herhaling van misdrijf door den beklaagde, aan wien nog verschillende boedels toevertrouwd zijn. Spreker vreesde, dat als be klaagde op vrije voeten blijft, dan andere personen niet zoo gelukkig zullen zijn als de heer Van Dijk, die zijn geld door de bemiddeling van beklaagde's familie heeft teruggekre gen. Mr. D. W. Stibbe, als verdediger van beklaagde optredend, deed uit komen, dat de vermogenstoestand an beklaagde \an dien aard was, dat hij niet had behoeven te belee nen, maar in plaats van al zijn cre diteuren, aan wie hij geld geleend had, fond te gaan om zijn geld terug te verzoeken, vond hij het gemakke lijker de certificaten te beleenen. Dit bewijst niet, dat bij beklaagde de misdadige neiging bestond, om zich het goed van anderen toe te eigenen. Hij is slechts het slachtoffer van zijn domheid geworden. Ook in Aalsmeer wordt hij niet als een misdadiger aangezien, doch slechts als een man, die zich door zijn domheid moeilijk heden heeft berokkend. Het vertrou wen heeft hij niet verbeurd. Pleiter vroeg ten slotte vrijspraak en, bij veroordeeling, toepassing van clementie en zeker niet de inwilliging van den eisch van het O. M. tot ge vangenneming. Na re- en dupliek ging het Hof in raadkamer. Beslissing er zijn geen termen om het verzoek tot onmiddel lijke inhechtenisneming toe te staan Uitspraak 8 Mei a.s. die per trein vervoerd werd naar Am sterdam, ten einde aan den officier van justitie aldaar te worden over- even, door het privaat in dien trein is ontsnapt en zich door de vlucht aan de Justitie heeft onttrok ken. De Krijgsraad te Arnhem had deze politiedienaren in eersten aanleg ver oordeeld respectievelijk tot geldboe- van 5 en 10 subs. 5 en 8 dagen hechtenis, terwijl de advocaat-fiskaal voor Zee- en Landmacht in hooger beroep de veroordeeling van beklaag den had gevraagd onderscheidenlijk tot acht dagen ea tien dagen hechte nis. LETSEL DOOR SCHULD. De 26-jarige monteur der Amster- damsche gemeentetram, die op 7 Ja nuari met een automobiel der gemeen een 60-jarig timmerman aanreed, .ardoor deze ernstig letsel bekwam, werd vrijgesproken, wegens gebrek aan bewijs. De c:sch was 14 dagen hechtenis, wegens het door schuld veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Eveneens werd door de Amsterdam- sche rechtbank vrijgesproken over eenkomstig den eisch een 20-jarig kantoorbediende, die beklaagd was van het veroorzaken van letsel door :rove schuld. Hij had namelijk een bierkar vouruitgebracht, toen deze hem in den weg stond, om met zijn eigen wagen te passeerem Daarbij had hij niet gezien, dat een zesjarig jongetje, dat op de kar stond te spe len, er af werd geworpen en het wiel over het hoofd kreeg. Montijn, acht, al is ze niet eenstem mig over het ui of niet tijdige van het aan de orde stelten vau deze quues- tie, toch opneming van het referaat in een der draukbestrijdersorganeu en toezending van een overdruk aan de leden der PretL Geh. On tb. Vei'. gewenschL" prof. Mr. Baron d'aulnis DE bolrouill. Men herinnert zich dat professor Bourouitl in Januari geruimen lijd ernstig z^ek was tengevolge eeuer he vige longontsteking. De hoogJeeraar, die tot herstel van kruchien ceoige weken in het zuiden vertoefde* is wederom te Utrecht teruggekeerd en geheel hersteld. kerkwijding. Maandag werd te Alkmaar de nieu we St. Josephueik door Z. D. H. deu Bisschop van Haarlem op plechtige wijze geconsacreerd. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam, Met goed gevolg is af gelegd het candidaats-examen in de rechtswetenschap door den heer A. B. C. Triebeis en het doctoraal examen in de rechtswetenschap door den heer M. Bachrach. lés, voorstellende een man van mid delbaren leeftijd, die van e«n stoel opstaat. Het prachtige stuk is gedag- tcckend 1633. MULTATULIANA. De tentoonstelling van Multatulio- na, welke 7 Mei en volgende dagen in het Stedelijk Museum te Amsterdam zal worden gehouden, belooft zeer be langrijk te zijn. RESPECTABELE CIJFERS. Becijferd is, dat Eduard Colonne de onlangs overleden Parijsche diri gent, mei zijn „Association artisti- que" gedurende 37 jaren (18731910) 991 concerten heeft gedirigeerd dat op dc programma's 167 Fransche eu 155 vreemde componisten voorkwa men, dat 966 Fransche eu 931 vreemde composities zijn gespeeld, en dat het aantal uitvoeringen bedroeg, van Fransche werken 2495 en van vreem de werken 2673, te zamen 5168. Land en Tuinbouw VEE-INVOER IN BELGIë. e Moniteur Beige meldt, dat kooien, vaarzen en geslacht vleesch, uit Nederland afkomstig, kunnen worden ingevoerd aan het grenskan- toor te Weelde op den le en 15e van elke maand, te beginnen met 1 Mei. Sport en Wedstrijden GYMNASTIEK. De deelneming aan de turnfeesten op 4 en 5 Juni a.s. te Edarn, belooft zeer talrijk te zullen worden. Voor de wedstrijden op 4 Juni hebben zich aangemeld 105 adspirant-leden, 105 turners en 47 turnsters. Fraaie kunst voorwerpen en medailles zijn voor de ze wedstrijden uitgeloofd. Op 5 Juni zullen aan de uitvoering deelnemen 18 damesvereenigingen met 356 en 34 manneuvereenigingen niet 646 leden. Tijdens deze uitvoe ring zullen ook nog verschillende spe len warden uitgevoerd, als. vuistslag- spel e. a. Deze gewestelijke uitvoering, waar aan door moer dan 1250 turnsters en turners zal worden deelgenomen, zal wel de grootste zijn die tot heden in deze provincie heeft plaats gehad. Kerk en Schooi NED. HERV. PREDIKANTEN- VEREEMGING. Deze jaarlijkscbe vergadering werd te Utrecht geopend door ds. Is. van Dijk, van Groningen, met een rede naar aanleiding van 2 Tim. 4 7c „Ik heb het geloof behouden". Spreker zeide o. a. Er is allerlei, dat ons zou doen schade lijden aan ons geloof. Hij had hier allereerst het oog op de voorgangers der gemeente. a. De vele drukte en besognes van het ambt. Velen leven, behalve in hun gewone werk, tu9schen coraité's, ver gaderingen, nieuwsbladen, rappor ten, proefnemingen La solitude re- comniandee au "pasteur begint sterk op een sprookje te gelijken, daar moet een innerlijke schade uit voort vloeien, indien er niet dubbel ge waakt, gebeden wordt. b. Ons geloof kon al verder schade lijden, door het ongecontroleerd en thousiasme van den kansel. Wij heb ben (zoo zei hij) dikwijls op den kan sel meer geloof dan onder den kan sel. Ons geloof overwint gemakkelijk op den kansel, maar 's Maandags ko men de neerlagen, hier is geen oneer lijkheid, noch veel minder huichela rij, hier is een diepere oorzaak. Dr. A. H. de Httrtog, van Haarlem, sprak over „De voorwaarde voor een levenskrachtige theologie". Te verwerpen isa. uitsluitende woord- of schriftverheerlijking zon der leven of geest b. het historicisme, dat blijft staan bij de feitelijke ver schijning, die voor oogen is en „ein- malig" wordt geacht zonder organi schen samenhang met het kosmisch geheel c. het christelijk agnosticis me, dat als alle scepticisme vlucht tot het irralioneele, het absurde. De I eerste en tweede dwuline leggen een zijdig nadruk op het ideëele wereld principe. de laatste op het reëele of I myslisehe wereldbeginsel, j Alle levenskrachtige theologie ech- I ter heeft tot voorwaarde volle aan- Koioiiiën CHOLERA. Den 30en Maart 11. werd uit Sema- rang aan de „Java Bode'' gesemd, dut gedurende de laatste drie dagen zich te Seinarang 76 nieuwe cholera gevallen voordeden; 63 patiënten stierven. DE MAMBERANO-EXPED1TIE. De Hbld.-correspondent te Batavia seinde De Mamberuno-expeditie keerde we gens ziekte onder het personeel naar Manskwari terug. De resident van Ternate is ge machtigd, de expeditie naar Java te rug te zenden. Deze expeditie is die, welke den 31 en October 11. van Soerabaja scheep ging en onder leiding stond van kapi tein A. Franssen Herderschee. De opdracht luidde van uit het stroomgebied der Mamberams spoedie mogelijk door te dringen tot den kom van het centrale gebergte van Nieuw Guinea. Het bericht van deze mislukking is behalve teleurstellend ook verras send, daar de laatst ontvangen mede- deellngen dienaangaande nog rJ gun- stig luidden. Blijkens een door de Regeering ont vangen telegram, was het plotseling opgetreden hevige beriberi en mala ria, die tot den terugkeer der expedi tie aanleiding gaven, en werd deze reeds naar Java teruggeroepen. Letteren en Kunst HOLLANDSCHE KUNST IN AMERIKA. Bij de kunsthandelaars Scott Fowles te New-York is een tentoon stelling gehouden van schilderijen uit het bezit van Charles P. Taft te Cin cinnati. Daaronder bevonden zich drie liaison, zooals men woet buiten gemeen in trek op het oogenblik Amerika, en een Rembrandt. Halsen zijn het portret van een jon gen man en een jonge dame, p ten, en een beeltenis van Michiels de Wael, die ook op de Haarlemsche schutterstukken voorkomt De Rem brandt is een bekend stuk uit de ver zamelingen Ashburnham en Pourta- Gemengd Nieuws BEDRIEGERIJEN DER DOUANEN. Uit New-York wordt gemeld, dat een gewezen douanebeambte in hech tenis Ls genomen onder verdenking, dat hij het hoofd was van een wijd vertakt complot, waardoor bedriege rijen in zake de douanerechten tot een bedrag van verscheidene millioe- nen dollars mogelijk zijn geweest KOMETEN-VREES. Men kent de zeer geruststellende mededeelingen, die sterrenkundigen van naam aan de couranten in ver schillende landen hebben gedaan over de ontmoeting van den staart van de komeet van Halley en de aarde. Eigenaardig zijn Somtijds de verge lijkingen, die hun neiging om den menschen de zaak duidelijk te maken, den geleerden in de peu geefL De nieuwste is, dat men meer kans loopt zich een bloedneus te slooten aan het parfumwolkje, dat een elegante dame op straat om zich verspreidt, dan iets te bemerken van de gassen van den koineetslaart I BUREAUCRATIE. Het Freie Wort meldt de volgende merkwaardige geschiedenis: In 1907 was iemand schrijver in een Pruisische gevangenis, en, als alle ambtenaren der gevangenis, kreeg hij zijn hrood van die inrichting. In het begin van 1908 werd hij benoemd tot klerk in een industrieele inrichting en verliet hij de gevangenisbetrekkmg. In December 1909, ongeveer 21 maan den nadat hij de gevangenis-schrij- erij had vaarwel g ^-egd, ontving hij van de directie dier oewaarplaats een schrijven, meldende, dat volgens een mededeeJing van de Rekenkamer in 1907 in December voor elke K.G. brood 1 pfenning te weinig berekend was, zoodal hij op dien groud nog 21 pfenning aan de directie der gevan- ,ems te betalen had. De man moest 21 pfennige per post wissel aan de gevangenis toezenden voor een schuld, die twee jaar gele den ontstaan was, zonder zijn toe doen; maar hoeveel geschrijf is er wel noodig geweest, hoe teel schrijf loon, hoeveel pap.er eu hoeveel porto, om de gevaugeuiskus deze 21 pfenni ge terug te bezorgen? EEN NIEUWE WERELDTENTOON STELLING IN AMERIKA. De Amerikanen zijn voornemens te New-Orleans in 1915, Het jaar van do opening van het Panamakanaal, een wereldteriujonstel' rgani- seeren. EEN SCHERVENGERECHT TEGEN DE VROUWEN. De directie der Baltimore- en Ohio- spoorweg-maatschappij heeft het be sluit genomen, ai haar vrouwelijke ambtenaren te ontslaan en de open gevallen plaatsen door mannen te be zetten. Deze drakunische maatregel is het gevolg van een lang en nauwkeu rig onderzoek waarbij bleek, dat de arbeidskracht van den man 30 grooler is dan die der vrouw, en bo- endien, dat de man veel beter en ac- curater werkt dan de vrouw. Op grond van dit vernietigende oordeel over de waarde van den vrouwenar beid zullen nu alle in de bureaux der maatschappij werkende inachine- schrijfsters, stenografisten en telegra fisten worden ontslagen, zonder zich om te bekommeren dat uit vervangen van vrouwelijke door mannelijke candidate» voor de maat schappij een belangrijke verhooging an kosten voortvloeit. Het is te be- rrijpen dat de betrokken dames nog al te keer gaan. Ze bestrijden met alle kracht, dat haar werk minder goed is dan dat der mannen. De directie verwijst dan echter naar de statistiek, waarin het feit met cijfers wordt bewezen. Verder wordt ook nog door den directeur aangevoerd, dat de vrouwen geen ini- ief hebben, dat ze uit de errvarin- gen geen voordeel trekken en dat ze gaan huilen als ze een berisping krij sen, in plaats van hun ongelijk in te zien. Bovendien zijn ze veel luier dan m8nnen; dit blijkt uit het feit, dat ze tegen den tijd van de bureavisluiting voortdurend op de klok kijken. Amerikaansche suffragettes hebben de zaak der ontslagen vrouwen met euergie op zich genomen. Volgens haar meening is de arbeid vi vrouw niet alleen gelijk aan dien van den man, maar zelfs verdient hij de voorkeur, daar de vrouw zich niet laat afleiden, doch al haar energie op haar arbeid concentreert, nog af gezien van het feit, dat zo de machi nes zorgzamer behandelt eu beter schoon houdt, dan de man dat pleegt te doen. EEN ZENDELING VERMOORD. Iu een der N. W. provinciën van Duitsch Oost-Afrika, Ruanda, is vol gens een telegrafisch bericht van den gouverneur, de katholieke missiona ris, pater Loupias, door de inboorlin gen vermoord. De pater had een te gen den Sultan Msmga in opstand zijnden grenskafferhoofdman, Lukar- ra, bezocht, om bij hem te protesiee- ren tegen vee roof, door zijn onder danen gepleegd. Lukarra wilde zich verwijderen, naar hij zeide om het gestolen vee te gaan halen. De pater pakte hem bij den arm om hem terug le houden, waarop de lieden van Lu karra, op diens bevel, deu pater met hun speer ea doodden. De moorde naars zijn, na de daad verricht te hebben, naar Belgisch-Congogebicd gevlucht Dit geschiedde op 1 April, üp 5 April werd een compagnie troe pen en een politie-afdeeliug naar de grenzen gezonden. De gouverneur meldt, dat dit voorval geheel persoon lijk is, en geen gevolgen heeft voor de rust in het land. De grensbewo ners zoeken, met de troepen, naar de moordenaars. Gravenhage, Kampen, neeuwarden* Middelburg, Schoonhoven en Zut-' phen. Vóór bestendiging zijn Alk-: maar, Amsterdam, Assen, Bergen op Zoom, Brlelle, Breda, Delft, Deventer, Doesburg, Ede, Haarlem, Harderwijk} Helder, 'e-Hertogenbosch, Leiden, Maastricht. M. Hen, Naarden, Nij megen Roer mend, Utrecht, Venloo, Vlissingen, IJmuiden. Zwolle en Zaan dam (Hembrug), Arnhem, Helievoet- sluis en Hoorn hebben ruste van zich laten hooren. Einde des jaars zal op nieuw het gevoelen der leden ge vraagd worden, omdat de uitslag dar stemming niet bevredigd heeft Kort Nieuws HET PANAMAKANAAL. Ter verdediging van de toegangen tot het Panamakanaal zullen den Stillen Oceaan drie sterke forten worden gebouwd op kleine eilandjes voor den ingang, alsmede een batte rij op het vasteland. Aan de Atlanti sche zijde zullen twee forten worden opgerient, uitgerust met geschut van e-ortien inch, snelvuurkauonnea van es inch en een nieuw soort mortier, dat een projectiel van 700 Eng. pon den 17.000 yards ver schiet PRAIRIEBRANDEN. In het Noorden van deu Amerikaan- schen staat Alberta hebben verleden week hevige prairiebrandeu gewoed, waardoor groote uitgestrektheden grond zijn verwoest Een gezin werd door het vuur ver rast en twee kinderen kwamen in de vlammen om. MARK TWAIN is te ElmLra in den staat New-York begraven. In de Presbyteraansche kerk te New-York had een plechtige uitvaart plaats, waarbij slechts uoodigden werden toegelaten, kerk zou te klein geweest zijn om de meuschemnassa te bevatten oie toe gang verlangde. De plechtigheid was zeer eenvoudig. HET KLEINSTE VAN TWEE KWADEN. Een Loudeuscne telefoonjuffrouw hoorde bij een onderzoek, of de draad tusscnen twee abonuè's wel in orde een brokstuk van een gesprek, dat haar zoo zeer boeide, dat zij bleef luisteren, ioen bleek haar, dat een der sprekers den aude: trachtte te halen, juweeleu te stelen uit een hotelkamer, „Jo behoeft alleen maar," hoorde zij zoggen, „met een gewoon reistaschje te gaan naar het hotel, daar de kamer naast no. zoo veel te vragen, te wachten, dat de be woonster uit is eu dan jouw tasch, met papier of vodden gevuld, te ver ruilen tegen de hare." Na lang legen- stribbelen, verklaarde de man zich bereid de opdracht uit te voeren. De telefoniste 3cheldc dadelijk de politie cp en deelde deze mede wat zij gehoord had. Een paar rechercheurs begaven zich naar het hotel verna men, dat daar pas een verdacht uit ziend man was aangekomen met reis- tasch. die de bewuste kamer had ge vraagd. De reistasch bleek enkel pa pieren te bevatten, waarin de politie voldoenden grond vond, om den man op straal te zetten, aangezien de ho telhouder den naam van zijn hotel liever niet waagde aan de proef, of de man inderdaad voornemens was om te stelen. De telefoniste heeft echter haar ambtsgeheim geschonden en is dus disciplinair strafbaar... Grootvorstin Elisabeth, de weduwa van grootvorst SergiuB van Rusland, is tot abdis gewijd van het Martha- en-Maria-klooster der Barmhartige Zusters. De plechtigheid werd ook bijgewoond door prinses Hendrika van Pruisen, haar zuster. De jury uit het departement Bou- ches du Rhftne heeft een 21-Jarigen jongen man, die een 80 jarigen grijs aard, met het oogmerk hem te beste len, vermoordde, ter dood veroor deeld. Uit Sint Petersburg wordt gemeld, dat de toestand der tsaritsa zoodanig is vooruitgegaan, dat zij de laatste dagen wandelingen in het park van Zarskoje-Seio mnakt Thans begin nen ook de reisplannen ven de kei zerlijke familie een vaste ren vorm aan te nemen. In de eerste plaats staat een kort verblijf in de Finsche scheren op het programma, waarna Darmstadt ral bez»**M worden. Uit Melilla wordt gemeld, dat de valsche Roghi, volgens van uit Tefa aangekomen inboorlingen ontvangen berichten, vennoord is. Het schijnt, dat de sultan een prijs op zijn hoofd had gezet, hetgeen de R.-»eata aanlei ding heeft gegeven den Roghi in den val te lokken en dood te schieten. Zijn hoofd moet verscheidene dagen aan de poort van Tela tentooneesteid Te Londen wonen drieduizend blin den, die In staat zijn door handenar beid in hun levensbehoeften te voor zien. Op een vergadering van de ver eeniging tot steun aan blinden werd echter medegedeeld, dat slechts voox driehonderd van hen werk is te vin den. Ann Shackleton is door het geogra fisch genootschap te Parijs de groote gouden mednille toegekend om zijn groote Zuidpool-expeditie in de jaren 1908 en 1909. terwijl de hertog van Orleans den prix Alexandre de la Ro- quette, eveneens een medaille van goud, wegdraagt voor zijn tocht op de Belgica onder het commando van de Gerinche «-»ar Oo«t-Grionland. Zaterdag is Marconi's draadkioze telegrafische dienst o\er Atlanti- schen Oceaan geopend. De afstand tusschen het station te Clifden in Ier land en dat te Glace Bay in Canada Oouxaagi nagenoeg 3950 Iv.M. liet eersio marcouigruin was van Lord Strathcona, den hoogen commissaris van Canada in Engeland, aan Rir ilind Laurier, eersten minister van Canada. Te Weenen gaat het gcrucm, dat graaf Kliuen—Hedervary, Hon- gaarsch numster-presioc-m, nog vóór de verkiezingen zal heengaan en het veld ruimen aan graaf Tisza, den te genstander van het algemeen kies recht stoomvaar berichten Het sL Billiton, van Java naar Am sterdam, arriveerde 25 April le Suez, Het sL Vondel, van Amsterdam n- Batavia, ls 24 April Perim gepas seerd. Het st Koningin Wühelmma, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 25 April van Algiers. liet sL Keuiri, van Rotterdam naar Batavia, passeerde 23 April Point d« Galle. Het sL Gorontalo, arriveerde 26 April van Rangoon te Rotterdam, liet st. Wilis, van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 26 April te Port- tid. Het st. Frisia, van Amsterdam /iaat Brazilië en Buenos-Ayres, vertrok 25 April van Lissabon. Unze Lachhoek Leger en Vloot DRANKVERKOOP IN CANTINES. Het hoofdbestuur der onderofficiers- vereeniging „Ons Belang" heeft het gevoelen der leden gevraagd omtrent het bestendigen van den dxankver- koop in de militaire cantines. De uit slag der stemming is, dat tegen dien verkoop zijn Amersfoort, Dordrecht, Gorinchem. Gouda, Groningen, BRUTAAL. De koe van Salmans is mijn tuin binnengedrongen eu heeft al het gras opgevreten. En heeft hij het dier laten terug halen Ja. maar tegelijk een rekening gestuurd voor de diensten, door zijn koe als grassnijder bewezen 1 DIE ZIT Jongens, zei de ijveraarster, hebben jullie nn heeleuiaal geen medelijden met die arme moeder, die straks bij hei nestje terugkomt en geen een eitje meer vindt? De moeder zit allang op uw hoed zei een van de rakkers DE FAMILIE-BROEK. Een grappig voorval speelde zich onlangs in een Duitsch dorp af. Eenl- ge jongelieden zaten daar in een koffiehuis kaart te spelen. Toen ver scheen een zesjarig meisje, het zusje van een der jongens, om haar broer te halen. Jan, je moet thuis komen. Maar Jan had geen zin. Eindelijk werd de kleine ongeduldig, trok haar broer stevig aan zijn jas eu riep Jan, je moet thuis komen en de broek uittrekken, want vader wil ook uit Ze behoefde niet lang te wachten, want Jan ging mee om den wachteW den vader de broek over te geven.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7