SCOTT'S Emulsion MET DE FLESCH GEVOED. &DVEHTENT1ËPJ Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Dildt, 6 Mei 1910. Hoogste barometrstand 772.1 m.M. to liorta (Azoren)laagste 732.8 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 7 Mei Wind i meest krachtige tot storm- achtlgen Zuidelijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtbetrok ken tot zwaar bewolkt, regenbuien. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand bodenmiddag te 2 tour 749 m.M. Vooruitgang. vorige stand te 2 uur 755 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Tbermometerstand te Haarlem. Vrijdag C Mei Hoogste gisteren 2 uur F. 69 Laagste hedennacht F. 49 Hoogste heden tot 19 uur F. 59 HOOG» en LAAG WATERSTAN DEN 7 Mei. Hoog water. IJmuiden vm. 1 u. 2lm.;nm. lu. 43m Katwijk Tm. 12 u. 66m.; nin. lu. 18m Petten vm. 1 u. 41 m.; nm. 2u. 3m Laag water. IJmuiden vm. 9u.21m.;nm. 9u.43m Katwijk vm. 9 u. 1 m.; nm. 9u. 23 m Petten vm. 10 u. 61 m.; nm.llu. 13 m Het aansteken der lantarens van ïij wielen, auto's en andere voortui gen moet te 7 u. 54 m. geschieden. BESTRIJDING VAN TUBERCULOSE. Do Vereeniging voor Personeel in dienst der Nederlandsche Spoorwe gen, tot Bestrijding der Tuberculose, tot welker oprichting in beginsel be sloten werd op 20 Januari j.l., hield Woensdagavond te Amsterdam ©en Vergadering, om te komen tot een de finitieve oprichting. De heer S. A. L. Pijl, leidde de ver gadering en heette de aanwezigen welkom. Punt 1 der agenda „oprichting der Fereeniging", werd behandeld en zon der discussie werd tot oprichting be sloten. De vereeniging zal voorts wor den erkend door het bestuur der Ned. Centrale Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose. Volgens het dage- lijksch bestuur dezer vereeniging, kau de pas opgerichte in aanmerking komen voor rijkssubsidie, als zijnde een algemeene vereeniging. De statuten werden vervolgens goedgekeurd, evenals bet huishoude lijk reglement, waarna men den heer S. A. L. Pijl. oprichter der vereeni- ring, onder applaus tot voorzitter koos. Voorts koos men nog bij accla matie tot bestuursleden de heeren H. Willemsen, Utrecht, vice-voorzit- ter F. Dekker. Hengelo, secretaris; D. H. H. Tol, Amsterdam, penning meester F. W. S. J. Morel, Amers foort, H. M. L. Venderbosch. Olden- zaal, J. Hansen, Hengelo, P. v. d. Horst, Utrecht en P. Wonders, Gen nep. Van alle maatschappijen is in het bestuur het personeel vertegen woordigd. Alle spoorwegvereenigingen zullen uitgenoodigd worden, als lid der vereeniging toe te treden en een ver tegenwoordiger te benoemen, terwijl allen spoorwegdirecties verzocht zui len worden, de vereeniging te erken nen en vrij vervoer en dienstverv--- toe te staan. De Ned. Centrale Vereeniging heeft reeds toeeezegd, dat voor hare reke ning een brochure mag worden uit gegeven. DE DOODSTRAF. Men schrijft aan de Rott., dat de Prov. Synode der Geref. Kerken in de provincie Groningen Donderdag 9 Juni zal behandelen het voorstel der classis Grootegast, gesteund door de classis Groningen, om hij de rei ring aan te dringen op wederinvoe ring der doodstraf. De hoogleeraar aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, dr. II. H. Kuyper, acht de tijd om tot de invoe ring over te gaan nog niet gekomen en is van oordeel, dat de kerk niet het lichaam is om hierop aan te drin gen. Sport en Wedstrijden VOETBAL. De belangrijkste match, die giste ren srcspeeld werd, was wel die tns- «chen de steden Amsterdam en Brus sel. Met 40 hebben de Hollanders gewonnen, al d_ient ook gezegd elftal ln het veld gebracht hebben. I Vun Nouliuijs en dr. Von Römer als Dauruun waren de tentoonstellings- het ware als hun vaders, of liever wedstrijden schuld, die do eersteals hun vaderlijke vrienden bi krachten in Brussel hielden. De Hol-schouwden. Geen spoor van „malde' Inndsche goals werden gemaakt door j zonder dat er daarbij sprake was van Van Seventer en Kammeijer. Elk overvrijmoedigheid zij vroet Kammeijer. nam er twee voor zijn rekening. Andere uitslagen zijn Rotterdam-—Antwerpen, 5—1. Do Zwaluwen—Vitesse, 1—0. II. V. V.C. S. Brugeois, 21. De II. V. V. had voor deze geleg< beid zijn elftal versterkt met onzen H. F. C.'er Mannus Francken en den H. B. S.'er Victor Gonsalvez. Vooral dc Haarlemmer voldeed zeer goed. DE BEKER-WEDSTRIJDEN. In de beker-competitie won II. V. V II met 32 van D. E. C. De dappere derde klassers zullen dus de demi finale niet meer meestrijden. OM DEN BOSSCHE-BEKER. Het is Haarlem ook dit jaar weer gelukt de tegenstanders in den strijd om den Bossche-beker na elkander te slaan. Xerxes, de derde-klasser uit Rotterdam, gaf den wedstrijd gewon nen, wel wetend, dat het tegen de rood-broeken toch geen schijn van kans had. Gisteren waren twee zware tegen standers aan de beurt. Eerst Wilhel- do Oostelijke eerste-klasser. Goed spel werd van beide zijden ver toond, maar Wilhelmina was iets in de meerderheid en wist dat ook wel dra in een goal uit te drukken. Met rust leidde Wilhelmina met 1—0. Na half-time maakte Bouwmeester gelijk en toen tijd gefloten werd, was de stand nog steeds 1—1. In de ver lenging maakte Jur Haak een fraai doelpunt uit een voorzet van Patrick l'illor, in welken stand geen veran dering meer kwam. Haarlem won dus^ wel eenigszins gelukkig met Middags ging de strijd tegen Hercules, dat nog heel wat frisscher was dan Haarlem D. V. S. was een heel wat minder ernstige tegenpartij dan Wilhelmina. Toch wist Haarlem de overhand te krijgen, en hoewel Jo Verwey zich door een ongeval aan den enkel niet geheel meer geven kon, maakten de rood-broeken toch weldra een doel punt. Dit eerste goaltje was van den voet van De Wolff. Na half-time doel puntte Patrick Miller uit een voorzet Jur Haak, in welken 20-stand geen verandering meer kwam. Deze uitslag is des te mooier, als men weet, dat Haarlem Healey miste; vermeld dient evenwel, dat Hercules ook niet de beschikking had over Brandsina en De Bruyn. Na afloop werd de beker uitgereikt, die thans voorgoed der rood-broeken eigendom is. ONTMOETINGEN IN DE OMSTREKEN. Zondag werd er aan den Ouden- eg een medaille-wedstrijd gespeeld tusschen Prinses Juliana II en Excel sior. Met rust was de stand 00; na rust werd door beide elftallen goed gewerkt. Met het einde was de stand 21 voor Prinses Juliana II; daarna ontving deze vereeniging de zilveren medaille van den heer G. v. d. Spek, die met oen woord van dank in ont vangst. werd genomen door den aan voerder van Prinses Juliana. OP DE FIETS I- In „De Kampioen" van deze week s opgenomen een ienteiied van me- rouw Ilélène LapidothSwarth, vaarvun de eerste strophe luidt Ontwijkt een wijl den walm der muffe steden, Nu laait de zon in 't lichte lente- azuur I Vaarwel het werk I het flitsend wiel bereden, Dat voere u ver van 't stervend wintervuur I Het is een fijn-begrepen vertolking ran het streven van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland. Uit de Arbeiderswereld PROTESTANTSCH CHRISTELIJK SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL Woensdag werd te Utrecht, onder voorzitterschap van den heer J. M. de Koning, uit Utrecht, de 5e algemeene vergadering gehouden van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramweg personeel. Uit de jaarverslagen, die thans wer den uitgebracht, blijkt, dat het aantal" afdeelingen tot 20 geklommen is, met een totaal aantal leden van ruim 600. De heeren De Koning en Buitenbeek worden met groote meerderheid van stemmen tot hoofdbestuursleden her kozen. Besloten werd als derde propagan- dabrochure uit te geven het -referaat van ds. Fernhout „Op de rails". Een rapport in zake Zondagsrust werd voorgelezen, waarin enkele wenken gegeven worden, die bevorderlijk kunnen zijn aan de Zondagsrust. Op aandringen van de gansche ver gadering verklaart dr. Beumer zich bereid, voorloopig terug te komen op zijn besluit om te bedanken als hoofd redacteur van „Het Seinlicht". In zake een voorstel-Amsterdam tot het oprichten van vakafdeeiingen werd besloten, aan het hoofdbestuur d e zaak te doen overwegen. Amsterdam werd aangewezen als plaats waar de volgende jaarvergode- ring zal plaats hebben. vroegen vrij uit, zooals een kind vraagt. En bevre digde het antwoord hen nog niet, dan zeiden zo niet sajaJi, of enggih, of koelan, zooals „wei-opgevoede" iu- woners van Java dat doen, maar dan vroegen ze verder, tot ze wisten wat zo weten wilden. Ken aardig staaltje van de aanban kelijkheid van de Dajaks aan hunne leiders is, naar wij vernamen, Soerabaja voorgevallen. Het gezelschap reed in de stoom tram, die hier en daar te Soerabaja een tamelijk goede pace er in zet. Door de vaart eu door de bries waaide de hoed des heeren Lorentz af en onmiddellijk sprongen tien, twin tig Dajaks, vermoedelijk onbekend met de gevolgen van een sprong - uit een snel bewegenden trein, naar bui ten om den hoed op te rapen. Ze duikelden natuurlijk allen door elkaar, maar de zaak liep goed en hoewel een beetje geschaafd, degeen die den hoed te pakken kon krijgen, toch opgetogen, toen hij het hoofddeksel terugbracht. Ilij had zijn Toewan een dienst kunnen bewijzen. Leger en Vloot VOOR DE OUD-INDISCH MILITAIREN. Men meldt ons Naar bekend is, heeft de „Volks bond tegen drankmisbruik" zich de belangen aangetrokken van de ouo- Indische militairen, waarvan velen bij voorkeur op de Veluwe vertoeven. Op aandrang van de afd. Putten van don Bond heeft zich aldaar een ver eeniging gevormd, welke zich de be vordering der zedelijke en stoffelijke welvaart dezer oud-militairen doel stelt. Letteren en Kunst JUBILEUM-MOSSEL. De violist J. Mossel herdenkt heden zijn 25-jarig toonkunstenaarsjubi leuin. Vandaag zal het echter niet worden gevierd den eersten Pink sterdag zal den jubilaris een hulde blijk worden aangeboden door eeae commissie uit leerlingen en oud-leer lingen. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. De Revue der Sporten bevut zeer mooie foto's van jachtpartijen Duitschland en Engeland, van den wielerwedstrijd te Scheveningen, de voetbalmatch H. V. V.—Quick (N.), van den cup-final in Engeland, van Paulhau den winner op den vlieg tocht Londen—Manchester, van zeil- sport, enz., met bijgaande artikelen. Gemengd Nieuws Koloniën Van de Dajakkers, die mr. Lorentz op zijn vermaarden tocht vergezelden en ook te Batavia bij de huldiging van bun leider tegenwoordig waren, schreef „Het Nieuws van den Dag van Ned. Ind." Het was voorts alleraardigst om 00_ uit allerlei kleine trekjes te ontwa-1 gon, had eenige moeilijkheid gege- Worden. dat de Belgen niet hun beste ren, hoe de Dajaks de heeren Lorentz. ven Björnson was in het godsdienstl- FAMILIE-DRAMA. In Petersburg haxl een gruwelijk familiedrama plaats. Een kapitein van de keizerlijke garde, die naar de hand van de twintigjarige dochter een schatrijken koopman dong, was dien dag de gast van de ouders dier jonge dame, en gedroeg zich in hel tafelgesprek zoo tactloos, dat hij op luiden toon alle kooplieden bedrie gers en schurken noemde. En dit aan tafel van een koopman, wiens schoon zoon hij wenschte te worden I Een zoon van den gastheer stoof op en wees den gardekapitein op het on behoorlijke dier uiting, zoo hii haar niet wilde herroepen, deed hij beter heen te gaan, meende de jonge koop man. Doch de kapitein riep den gast heer te hulp eu eischte van dezen, dat hij zijn zoon zou dwingen, \er- ontschuldigingen aan te bieden. Het geval nam weldra grooter omvang uan, andere familieleden mengden zich in het geschil, totdat plotseling de kapitein van de garde een revolver te voorschijn haalde en als een dolle •begon te schieten. Een der gasten werd gedood, een paar anderen min of meer ernstig gewond, en de jonge dame. naar wier hand de kapitein dong," kreeg een revolverschot in de borst. De politie moest worden ont boden, om den al te opvliegenden garde-kapitein in hechtenis te nemen. ABDOEL HAMID. De oud-Sultan Abdoel I-Iamid was, aar men weet, in de laatste tijden ijdende. De jongste berichten over zijn gezondheidstoestand luiden ech ter guns lieer. Toch is Abdoel Hamid zeer verouderd en sterk vermagerd. Zijn gang moet nog meer gebogen zijn dan vroeger al het geval was. Verder is hij nog altijd vreesachtig. Hij meent overal onraad te bespeuren. Toen hij pas in de villa-Allatini kwam dacht hij elk oogenblik, dat het met hem gedaan zou zijn. In iedereen zag hij een stllleu moordenaar. Hij durf de bijna geen gerecht aan te roeren, zonder dat een ander eerst geproefd had. Die overdreven vrees is nu wel wat geznkt, maar kalm is Abdoel Ha mid alles behalve. Meermalen loopt liij zenuwacliug vun de eene Kamer in dc audero. scliucnter ronaziende, tot niemand sprekende. Soms ook staat hij uren lung aan het venster voor zich uit te staren, denkende aan ver vlogen grootheid. Zijn geest geeit, in weerwil van zijn abnormale doen en laten, vaak blijken van zeldzame hel derheid. Uf hij zelf betrokken is ge weest in de poging, die onlangs op touw gezet is om hem te ontioeren, is nog niet uitgemaakt, hoewel het vrecuid zou zijn, daar hij van verkeer met de buitenwereld is afgesneden. En alle maatregelen zijn door de jong-Turken genomen, om te maken, dat het bediendetipersoueel uitslui tend uit volkomen betrouwbare perso nen bestaat, dio allen met overtuiging het nieuwe bewind zijn toegedaan. BJöRNSON. De lijkdienst in de Drievuldigheids- kerk te Chrisliania, waarmede Dins dag de begrafenis van Björnson be- ge zeer vrijzinnig. Maar van het vrije geloof had hij genoeg behou den. dat do vrijzinnige predikant Luride in de kerk een lijkrede wilde houden. Lundo zei, dat hel hem niet zwaar viel over BjtfVnson's geloof te spreken, want Björnson was groot in het voor naamste van den godsdienst, nl. in de naastenliefde. Nunsen zei o. a., dat het hoogste goed in Biörnson's nalatenschap was zijn levenslust en levenskracht en zijn geloof in het loven. Dus wekte Nan- sen op, om het voorbeeld van den doodc volgende, zich tot het uiterste te verzetten togen alles wat het leven vijandig is. Diepen indruk maakte het woord in Heidenstam, den Zweedschcn dichter. Hij noemde aan Björnson's graf den dood machteloos, want Björnson looft voort in honderddui zenden. Hij is zijn volk een voorman geweest, gelijk er nog enkel in de sa gen leeft. Heidenstam had Björnson lief gehad zooals hij alleen zijn vader en moeder, lief had. Volgens den Zweedschcn dichter, zijn er duizen den in Zweden, die het zoo voelen En aangezien Björnson voor hen heel Noorwegen belichaamde, hadden zij in hem het land en het volk van Noorwegen lief. Na de toespraken werd er een lied van Halvorsen op Björnson's dood ge zongen. Vervolgens klonk Grieg's doo- denmarsch, en onder het gelui der klokken werd .de baar, waarover de Noorsche vlag was gelegd, naar bui- ton gedragen. Op liet kerkhof stonden tweeduizend schoolkinderen, ieder uiel do Noorsche vlag in de hand. Om de wille van do familie Björpson. die zeer vermoeid was, is de weg van den lijkstoet, alsmede de plechtigheid op het kerkhof bekort. In den stoet gin gen vele afvaardigingen met duizen den deelnemers, o. a. van de boeren- jeugd, van vakvereenigingen, enz. Achter de lijkbaar gingen de koning, de ministers, de voorzitters van het Storthing. Officieel aan do begrafenis deelgenomen hebben ook vertegen woordigers van de staatshoofden van Zweden, Denemarken, Duitschland, Italië, Spanje en Japan. De kist met het gebalsemde lijk is in een grafkelder - neergelaten. Als Noorwegen een mausoleum voor zijn groote mannen krijgt, kan de kist daarheen uvergebraent worden. De begrootiugsconimissie uit den Rijksdag heeft besloten, het dichters- blipeiKLiuin, dat vroeger Bjoxnson rieelt gelrokken, levenslang aan zijn weduwe toe te kennen. EEN ZONDERLINGE BEDELAAR. Dezer dagen is te Neurenburg een oudo bedelaar gestorven, die van af val en kliekjes leefde, welke goedhar tige menschen hem toeduwden, Toen men na de begrafenis zijne kamer doorzocht, vond men in een koffer onder allerlei ouden rommel 80.000 mark aan goud en vreemde bankbil jetten, tot TurkscJie en Russische toe. Kort voor zijn dood had hij getracht obligaties ter waarde van 30.000 ink. u de kachel te verbranden. De half orbrande stukken hebben echter nog hun volle waarde. De man had kind noch kraai en de Slaat zal dus alles erven. DE AARDE EN DE KOMEET. Uit Londen komt de mededeeling, dat volgens de laatste berekeningen de sterrenwacht van Greenwich ten uitvoer gebracht, de aarde, tegen de verwachting der geleerden, niet door den staart van de komeet zal Het Beri. Tagebl. heeft zich met het nieuws gewend tot den ob servator van de koninklijke sterren acht te Potsdam, welke heeft doen opmerken, dat het natuurlijk nooit olstrekt vast heeft gestaan, dat de staart tot de aarde toe reiken zou. Naar hij vermoedt, is aan de bereke- uaars gebleken, dat de komeet van de aarde uitgezien, niet over de schijf van de zon heen zal gaan, maar deze ten noorden of ten zuiden zal passee- Volgens dr. Guthnick zou er zelfs dan nog mogelijkheid beslaan, dat de staart der komeet over de aair- de heen trok, omdat de staart bij de gjroote kometen althans nog wel eens niet precies in het verlengde valt van de lijn, die de kern der ko meet met het middelpunt van de zon 'erbindt. Het afwachten van nadere berich ten is volgens dezen astronoom in ie der geval de boodschap. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Beroepen to Enschede ds. J. van dar Vegt te Harderwijk. GER. KERKEN. Beroepen te Roodeschool de heer II. Ilummelen, candidaat te 't Zandt te Oosterbeek ds. F. W. Sluijter, te Maassluis. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. Baby zal mollig en rooskleurig, krachtig opgewekt zyn, indien uien ze Scott's Emulsion eene zoete, roomachtige smaak heeft, wordt Baby er weldra verzot op. Scott's Emulsion is de Stan daard-Emulsie en wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne Ltd., Londen, Engeland, wier naam en fabrieksmerk (de Visscher met de Visch)op elke verpakking voorkomt. By «II* Apotheken en Drogisten. Pers-Overzicht DE ENGELSCHE RUBBER-SPECIA LITEITEN EN DE PARTICULIE RE LANDERIJEN OP JAVA. De „Tel." schrijft o. a. Uit een en ander blijkt voldoende, dat wij hier voor het begin van een zaak staan, waarvan het einde nog menige onaangename verrassing kan bezorgen. Vooral, wanneer het juist is, wat ons ter oore kwam, na melijk dat zéér invloedrijke en hoog geplaatste Engelschen financieel sterk bij onze maatschappij zijn be trokken. Men noemde zelfs als groot aandeelhouder den naam van een Engelschen prins, nauw verwant aan het Engelsche koningshuis. Wellicht, dat deze omstandigheid niet vreemd is aan den laatdunkenden toon, wel ke door de Engelsche directeuren in hun prospectus werd aangeslagen. In elk geval zou het zéér gewenscht zijn, dat zoowel de regeering ais de vroegare eigenaren dier landerijen 't Nederlandsche publiek eens volledig inlichtten, hoe liet met het overgaan vreemde handen der Pamanoekan- Tjiassem-landen is toegegaan. Willen de betrokken personen niet, dat uit deze zaak allerlei legenden en verkeerde voorstelingen onder het pubiek haar weg vinden, dan is liet de hoogste tijd, dat zij zioh duidelijk uitspreken: de rogeening, om aan te toonen, dat zij met volledige kennis van zaken en der ,,dessous"en niet in overijling gehandeld heeft; de Neder landsche eigenaren, om te bewijzen, dat zij don indirecten blaam, op hun handelwijze geworpen niet verdienen. Laatste Berichten NA IIET VERONGELUKKEN DER Z. II. De Berliner Corresponded zegt De bewering, dat de Keizer bevel heeft gegeven tot het ondernemen van den tocht der militaire luchtschepen naar Homburg of daartoe uitgenoodigd, heeft, is niet Juist. Tot dien tocht is daarentegen door de militaire dienst- bureaux in Keulen uit eigen bewe-1 ging besloten. Z. M. heeft zelfs nog op de wisselvallige weerstoestanden in het Taunusgebied gewezen, doch degenen die met de leiding der lucht- schipnianoeuvres belast waren, ge loofden bij huil gevoelen te kunnen blijven, daar de weerberichten niet ongunstig luidden. Kerk en Schooi NED. HERV. KERK. Beroepen te Oostvoorne ^toez.) da K. Groeneveld Wzn., te Zuid- Schurwoude. Beroepen te Heenvliet ds. J. Tin- holt te Sint Maarten en Valkoog; te Koog en Waal, Texel, de heer C. van der Waa, hulpprediker te Nieuwe Pe- kela; te Zoeierwoude (toez.) de heer Hengeveld, cand. t© M oerden. Bedankt voor het beroep te Tholen ds. J. P. Paauwe te Bennekom. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Beroepen te Baard, Fr., ds. M. v. d. Vegte, te WoJvega, Gev. Voorwerpen. Een rozenkrans in étui, Franke- straat 41. Een rozenkrans, Wilhelminastr. 33. Een porlemonnaie inh. geld, Gert Oude Gracht 18. Een handzaag, Velserstr. 19. Een armband, Bronslee weg 88 (Heemstede). Twee bordenkwasten, Z. B. Spaar- ne 74a. Een rozenkrans in étui, Tuinlaantie no. 2 G. Een kinderarmband. Koudenhorn no. 44. Een armband, Kampersingel 50. Een ceintuur, a. h. politiebureau. Een boezeluar met 2 pakjes zeep, Zomervaart 12. Een vrouwenzak met inhoud. Keij- slraat 2 rood. Een rin~ met sleutels, a. h. politie bureau. Een bankbiljet, Teylerstr. 38a. Een zilveren rozenkrans, Jacobijne- straat 23. Een portemonnaie inh. geld en een sleuteltje, KI. Houtstraat 26. Een rozenkrans in étui. Lange Mo- ienst. 30. Een portemonnaie inh. geld. Zomer straat 21. Een portemonnaie inh. geld, Hage- straat 32. Een portemonnaie inh. geld, Oran- jeboomslraat 6. Een pakje inh. 6 paar kousen, Wa genweg 40. Een koralen halsketting met gouden sluiting, Brouwersstraat 27. Twee gummiballen, aan het politie bureau. Een R. K. kerkboek, Oranjeboom- struat 80. Een paar gununi sportschoenen, Dijk straat 10. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een bankbiljet van /10; van het vei liezen van een portemonnaie inh. 13; van het vermissen van een rijwiel, dat onbeheerd op de Rivier- vischmarkt stond. To San José zijn ook eenige gebou wen beschadigd, maar hier hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. MIJNRAMP. BIRMINGHAM (Alabama). 6 Mei (Reuter). Alle hoop is opgege'ven, dat du iu de Palosmijn begraven mijnwer kers nog gered zuilen kunnen wor den. Onder do slachtoffers zijn 45 blanke arbeidets en 100 negers. KONING EDWARD ZIEK. LONDEN, 6 MeL (Reuter.) De ko ning bracht een vrij goeden nacht door. De toestand is vrijwel onveranderd. (HbkL Marktnieuws HOOFDDORP. Graan uiurkk Witte tarwe 0.258 p. 80 kg. Roode tarwe /G.25—/8 p. 80 kg. Haver 6.35—/ 7 p. lüü kg. Rogge 4.80-/5.15 p. 75 kg. Paardcnboonen /6.10—6.50 per kg. Duivenboonen 9.2510 p. 85 kg. Karwijzaad 15.25, inclusief. Amsterdamscbe Beurs. Openingskoersen van 6 Mei 1910, LABOUCllERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577u STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Cei'tiiic. N. W. S. 74 5/8, 3 pCL Cerlific. N. W. S. 89 7/8. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 11 5/16, Pref. Peru 38 1/8. TABAKSAANDEELEN. Onveranderd. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 531, Sumatra Pa- lembaug 1961/4, Perlak Petr. 1461/2, Z. Perlak 169 1/2, Gew. Cult. 177, Ac tions 119. M1JNAANDEELEN. lvetahoens 233, Great Cobar 110. De AMER1K. MARKT opende flauw. Denver 39 3/4, Erie 27 7/8, Kansas 33 3/4, Pref. Gulf 66, Missouri 40 3/4, Ontario 42 1/2, Rock Island 43 9/16, Southern Rails 26 3/16, Union Pacific 179, Wabash 19 3/4, Amalg. 66 7/8, Steel 81 3/4, Carren 58 la'16, C. Mar/i ne's 5 15/16, 17 1/4 pref., Bnds. 63 1/2. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD 6 Mei. A. Toeset en A. Tesebeld. C. LI. Koster en E. M. Helminck. Bouckaert en M. E. Veltman. Hoekstra en A. S. W. Polman Mooij. GETROUWD G Mei. E. Deddes en M. W. Ulrich, BEVALLEN 2 Mei. A. M. W. van Daalen, geb. De Jager, z. 3 Mei. A. M. Hoomans, geb. Neelis, z. 4 Mei. A. M. ten Bosch, geb. v. d. Eijkhoff, z. 5 Mei. C. Bogaart, geb. Burggraaf, d. J. M. Wajer, geb. Loerakker, z. G Guit, geb. Martin, z. H. Tim merman, geb. Boeree, d. 6 MeL C. H. Boeree, geb. Duijff, z. L. C. Vesler, geb. Van Wijngaarden, d. M. A. van Baekel, geb. Van Kleef, z. OVERLEDEN 4 Mei. A. van Gelder, geb. Ester, 1 j., Regtil ierstraat. P. Raasen, 84 j.. Zijlstraat. 5 MeL J. A. Schol- "6 j., Maerten van Heemskerk straat. C. W. van Ende, geb. Groe- uings, 67 j., Kamperlaan. BENNEBROEK. Bevallen S. van der Staaij—Liel- hebber, z. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank voor do zeer vele blijken van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze dierbare Dochter. Uit aller naam, P. G. HEEMS. I. G. HEEMS— BUDDENBORGJ Telegrammen AARDBEVING. NEW-YORK, 5 Mei. (Reuter). Vol gens een telegram uit San Juan del Sur, in Nicaragua, is do stad Caria- go in Costarica, ten gevolge van een aardbeving gisteravond verwoest. Men schal het aantal omgekomenen op 500. Het vredespaleis, een ge schenk van Cariiogie, is vernield. Tweede telegram. Bijzonderheden over de ramp zijn nog schaarsch. De telegrupliischo verbinding tusschen San José en Cartago is verbroken. De telegraaf-beambten zijn allen omge- Dankbetuiging. Ondergeteekenüo betuigt hiermede hayr oprechten dank, inzonderheid aan den Directeur en het personeel der E. S. M. voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij de langdurige ziekte, het overlijden en ter aardebestelling van haren on- vergetelijken Echtgenoot JOHANNES SCHOONBERGEN, in leven Conduct teur le klasse dor Electrische Spoor weg-Maatschappij. Wed. A. C. SCHOONBERGEN— KATER. Haarlem, 7 Mei 1910. ïdertrouwd: ANDRIES TOESET Jr. ALEIDA TESEBELD. Haarlem, 6 Mei 1910. Den 18en Mei a.s. hopen onze Ou. ders den dag te herdenken, waarop zij vóór 40 jaar in den Echt zijn ge treden. Uit aller naam: P. J. R. VAN HUIZEN Jr. Haarlem, 4 Mei 1910. Zijlstraat 6.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2