BtCCHAMS PULEN H.H.K0LTH0F, Almelo GROBTEllTSTRAAT 143 Grasroomboter TAFELGOEDEREN - HANDDOEKEN. Theedoeken. Stoom-Roomboterfabriek en Melkinrichting 1.50 per K.G. G. KRANENBURG ZONEN. „l)e Karseboöin" „De Broederlijke Lietdebeurs" fSd-lMff8-ADV0(aail: B.SCHERMER &Z00N politiemannen hun gerechte straf zal bezorgen, maar hij vroeg toch dèn burgemeester, of ook deze geen waar borgen kan geven, dot de politie geen bedreiging voor de rust en voor jnenscheri op straat wordt. De voorzitter zou het korter makon dan de interpellant. Deze in terpellatie geeft hem gereede aanlei ding zijn standpunt te verklaren te gen politle-interpellaties. Vroeger nam spreker het klassieke standpunt in geen inlichtingen. Later toch het meer ruime standpunt om inlichtin gen te geven, wijl het niet goed is, de handelingen der politie te houden achter een geheimzinnig waas. Toch behoudt spreker zich zijn vrij- Hieid voor, waar het zaken betreft, waaromtrent hij aan andere autori teiten verantwoording schuldig is, en ten tsvecde waar het 't gebied betreft, dat de wet voor den burgemeester heeft gereserveerd. Op grond van dit standpunt staat bij spreker geen bezwaar, antwoorden op de vraag van den heer Loopuit. Spreker is van mee ning, met alle weldenkenden, dat de politie niet ruw mag zijn in het a' meen en niet tegen arrestanten liet bijzonder. Spreker kan niet toegeven, van zelf niet uit eigen waarneming, maar ook niet naar aanleiding van J -- heeren Loopuits toelichting dat sprake zou zijn van toenemende ruw heid. De heer Loopuit heeft spreker al leen aangekondigd behandeling van het geval van den lantaarnopsteker omtrent de andere feiten kan spre ker geen antwoord geven alleen merkt hij op, dat het „Hbld. "-verhaal over de Hooge Sluis heel wat bedaar der van toon is, dan dat „Telegraaf". Ter zake van l'Ecluse, den lan taarnopsteker, hebben ook een viertal burgers den indruk gekregen, dat de man dronken was. Spreker zal zich niet uitlaten over de behandeling van l'Ecluse op het bureau, omdat daar over een klacht bij de justitie is in gediend. Spreker besluit met de toezegging, dat hij steeds waken zal tegen ruw heid bij de politie. De heer Kehrer zei, dat hij gezien heeft, dat de lantaarnopsteker naar het bureau is gedragen en roemde de humane wijze, waarop dat gebeurde. De heer Loopuit merkte ten slotte op, dat de man op het bureau toch maar zeer hondsch behandeld is. De interpellatie werd hierop geslo ten. CHANTAGE. Naar wij vernemen is ernstige ver denking gerezeu tegen een recher cheur van politie, te 's-Gravenhage, als zou deze zich aan chantage heb ben schuldig gemaakt. Te bevoegder plaatse konden wij geen bevestiging krijgen; tegengesproken werd het ech ter evenmin. Vermoedelijk is de zaak nog in onderzoek. IVad.) De Avondp. meldt, dat de recher cheur, die onder verdenking stond deel «te hebben aan de chantage- schandalen te 's-Gravenhage, Teeds ontslagen is. RIJWIELONGELUK. Te Stokhem, Limburg, had droevig ongeval plaats. Een wielrij der uit Aken kwam in volle vaart den steilen berg afgereden 1 hoeve Berghof af, genaamd de Doo: deman. Drie jeugdige kinderen die op den weg waren, werden overreden en de fietsrijder maakte zoodanig kennis met den grond, dat hij bewus teloos bleef liggen. De drie kinderen werden zoodanig verwond, dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Allen zijn zwaar gewond. WATERSNOOD IN FRIESLAND Door de watersnoodscommiseïe zijn aan ingezetenen van Wartena (Fr.), die bij den jongsten hoogen water stand schade leden, vergoedingen uit betaald van 10 tot. 300. De meesten .toonden zich met deze bedragen zeer tevreden. EEN KIND VERKOCHT. In „De Zeeuw" komt het volgende bericht voor: Te Ierseke werd door een parapluiekoopman aan een scha- rensl ij persechtpaar een kind ver kocht voor den prijs van 2 gulden en 3 glazen bier. Het echtpaar, dat niet met kinderen gezegend is, verheugt zich zeer over den koop. Letteren en Kunst MULTATULI's INVLOED. De redacteur van De Ploeg, orgaan van do Wereldbibliotheek, heeft een rondvraag gedaan bij bekende perso nen over den invloed dien zij hebben muar als ~e informeert, verneemt ge, Sens getroffen door de vitaliteit van den schrijver, maar vond hem dan ook nogal grof en opzichtig en werd no gal eens afgestooten door zijn hin derlijk cn oppervlakkig ,,je sais tout. W. L. Penning geeft een gedicht uit 1885 en zegt: Beter dan een standbeeld wordt voor Multatuli thans gesticht In het Max Havelaarfonds. Onwillekeurig gewaagde ik schertsend van standbeeld naai' aanleiding van het geen do dichter mij eens zcide: „Zij beproeven mij dood te zwijgeD, en zouden later misschien mijn beeld willen oprichten." INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN: Het laatste nummer der Holland- sche Revue geeft als frontispice het portret van Mr. P. J. Troelstra, die in April 50 jaar geworden is. Het be vat de gewone rubrieken: Wereldge schiedenis, belangrijke onderwer pen, Karakterschets, revue der tijd schriften en boek van de maand. Als belangrijke onderwerpen worden be handeld: Do chantage, do ondexzee- schc fotografie (met zeer mooie fo to's), de vleeschtrust en haar gruwe len, de stijging der prijzen en de strijd tegen de tering. In de karak terschets wordt de touneelspeelster Caroline van Dommelen besproken. Het boek van de maand is: Suiker, een schets van productie, handel en verbruik, in verband ook met Brusselsche conventie, door Scliopp. De Auto Off. med. van de N. A. C. Tweetaktmotoren. Goede en slechte reparutics. De Carburatie. Brief Rome. Verleden, heden en toekomst van rubber en rubberwaarden. De Brusselsche tentoonstelling. Luchtr scheepvaart LondenManchester door de lucht. Motorwielrijden Off. med. van de N. M. V. De veering bij do motorrijwielen. Een drietal jareu praclijk. Van hier en daar. Uit de practijk van den motorwielrijder. Vragcnbus. Allerlei. De heer Alex. Frank, van de Kon. Ver. „Het Nederl. Toonecl", is voor het volgend seizoen verbonden aan het gezelschap „De Hagespelers," on der leiding van Eduard Verkade. Kerk en Schooi OPENLUCHT-SAMENKOMST VAN VRIJ ZIN NIG-GODSD1ENSTIGEN. Uit alle deelen van Noord-Holland waren ze gisteren saamgekomen, de vrij zin nig-godsdienstigen, waren ze getramd, gespoord, gefietst, geloopcn, naar 't bosch-stadje Heilo, dat daar ligt in Noord-Holland's centrum, om deel te nemen aan de groote open lucht-meeting, die op Hemelvaarts dag, gisteren, in het bosch bij den Kattenberg, op het landgoed „Nijen- burgh" van Jhr. Mr. P. van Foreest, gehouden is. Stralend van lentezon was deze Hemelvaartsdag nietsomber-grauw bolden de regen-zwangre wolken. Toch lag over al het struikgewas en statiger boom-mooi al het gulden en groene gewelf van 't pas-aangetrolt- ken voorj aars-kleed, toch kwam aanzwellen al, die onzegbre diepe lentegeur, welke gansch de natuur volstort met 'n blijdschap, zooals ver jonging alleen die geeft. Op den langen weg van 't onaan zienlijk stalionnetje-Heüo tot 't def tig beukenbosch, met zijn wijde vlak ten, waar de meeting zou gehouden worden, overal teekentjes van aan- zoelenden zomer. Hier 'n verrassend- groen bochtig-wegslingerend en zich tusschen mopperige huisjes verliezend bosch-paadje, daar 'n enkele jubelen de fluitslag van 'n vogel, die zich als plots even uiten moet over 't Al-nicu- wc rondom. Achter Heilo, vriendelijk plaatsje met 'n paar aardige villatje's hier en daar en ook 'n enkel grooter buiten, ligt de „Nijenburgh", 'n plaats zooals de oude vroeger-eeuwsche riddersloten met uitgestrekte bosschen er bij, oie altoos de springbronnen geweest zijn voor de zangen der minstreels, ook dikwijls strijders tot kamp-plaats hebben gediend. 'n Verrassend schouwspel nu plots, dat zwijgende woud 'n gansche ruimte te zieu, gevuld met lachende blij-moedige, zingende, pralende, luiterende menschen, te hooren hoe muziekkorps de lucht vol maakt met plechtige muziek, te staan in eens midden in dat druk beweeg, waar gij nog pas op den eenzamen land- weg iiept. 't Eerste wat wel de aan dacht trekt, is de reusachtige menigte fietsen, blinkend en schitterend van lak en nikkel. Wel zeshonderd staan er daar, en moer nog. Wat verder staat ge midden tus schen de meeting-gangers. Er zijn er veel, heel veel, ge kunt ze niet tellen, ondm-guoi, van Multntuli's geschril. z'ch <üm ÏOIJ) na»r deze »nr> v.,„ openlucht-samenkomst hebben opge- ten. Van onkelen note™ wi, het Me„ „an ;(MIEn dïe- antwoord. Willem Kloos. Welken invloed Mul tatuli op mijn ontwikkeling gehad hoeft? Méér een algemeen-opwekken de «km een van stellige leering, meer een dapper-jong-vrij-makende dan een wezenlijk-onderrichtende is die invloed geweest. J. A. Simons—Mees: Er is geen len \un Noord-Holland hebben tallen en aantalictjes geleverd. Het platteland en de kleinere plaatsen meer dan de groote steden. -Lit Am sterdam zijn er maar weinig, uit Haarlem hebben er ook niet velen den tocht gemaaktalleen Alkmaar dat dan ook 't dichtst bij is is goed ver tegenwoordigd. Verder alle plaatsjes in 't NoordenSehagen, Limmen, schrijver geweest, die zoo'n groot en Bergen, de Egmonden, St. Pankras^ invloed op me gehad heeft; hij Heine, maar Multatuli toch 't meest. Herman Robbers: Als ik nu zijn werk nog wel eens inzie word ik al lereerst en allermeest getroffen door zijn sprankelende geestigheid.... en betreur ulleen dat deze „geest" zich zoo fel-opzichtig uitte. Een bladzij Multatuli is leelijk om aan te zien door al do cursieven, de spatieerin- gen, de groote letters, de plekken wit, de streepjes, enz. enz. Jawel, zou Mul tatuli antwoorden, maar de Javaan wordt mishandeld! En dan buigt men zich en bewondert den grooten strij der. Ook Frons Mijnssen „werd .wel tel- Zijdewind, dan geheel West-Fries land en omliggende dorpjesNibbix- woud, Ursem, Groote Broek, Wester blokker, Medembtik, Hoorn, Enkhui zen. Ook zijn er gekomen van meer Zuidelijker streken, uit: Velsen, Ijmuiden, Casiricum, Assendelft, Bloemendaal, ja er zijn er zelfs uit de Haarlemmermeer, uit Abcoude en Lisse. Groote belangstelling is er dus zeker en de sprekers worden ook met veel aandacht gevolgd. Twee spreek gestoelten zijn getimmerd en rond de ze is men heel stil, er wordt niet ge hinderd door geschreeuw of gelach, zoodat de mannen daar boven zich moeilijk zouden kunnen doen verstaan maar 'n eerbiedige aandachts-stem- ming legt zich op de omstanders, wan neer zij toeluisteren, 't geen een der spreker^ tot hen zegt. En plechtig vooral zijn de momenten, waarin muziekkorps van den heer J. M. Otto van Alkmaar begint te spelen, en al die menschen instemmen in gemeen schappelijk lied, dat uitklatert over de boomen en echoot terug met zach ter klank dan zooeven. Velen hebben hun twaalf-uurtje meegebracht en soms wordt 'n reu- zcn-picnic aangericht, als 'n honderd tal meeting-gangers den inwendigen mensch wat versterken gaat. Ook op 't terrein is een consumptie-tent aan wezig, waarvan de houdster bijna geen handen en helpers genoeg heeft om ieder vlug te bedienen. Gecolporteerd Wordt met allerlei godsdienstige lectuur, ook o. a. met 't stenografisch verslag van den de bat-avond tusschen de heeren Dr. A. H. de Hartog en F. Domela Nieuwen- huis, die ook veel aftrek vindt. Tot half vier ongeveer houdt 'I weer zich goeddan beginnen lang zame regenspatjes neer te ketsen uit 't loodeu gewolk daarboven, van die nijdige druppeltjes, die niet kalm- bexlachtzaam dalen na elkaar en zoo zich tot draden-van-nat verlengen, maar die schimme-snel naar omlaag flitsen, en op je mouw en hoed en jas -sputteren en je langzaam door natten. Na 'n laatst gemeenschappelijk ge zang, om half vijf ongeveer, is 't nog juist zoo als een uur geleden; en gansch Heilo, het anders zoo stille stadje, lijkt plots veranderd in de Londensche city, zóó druk is 't er nu, en zoo vol van dooreen-dwarrelende menschen is alle weg-ruimte. Om vijf uur gaat de trein naar Haarlem, even later die naar Alkmaar, fietsen vliegen links en rechts naar allo pro vincie-hoekjes, enkele auto's tuffen heen Dan berint de drukte in 't bosch stadje te luwen en dra heeft 't z'n gewone kalme rust weer hernomen, waaruit 't door de dit-jaarlijksche meeting, die zoo prachtig geslaagd is, even was opgeschrikt. Sprekers waren de heeren Ds. A. M. A. Reynders van Amsterdam, ds. H. Bakels van Haarlem, ds. U. de Jonge van Andijk, ds. W. Bax Jr. van Sant poort, ds. J. v. d. Brugh van West woud en C. Stumphius, hoofd eene openbare school te Den Helder. DEBAT OVER DEN GROENTIJD. Woensdag zal de heer R. A. van Sandick, secretaris van het Kon. In stituut van Ingenieurs en wethouder van Onderwijs te 's-Gravenhage, spre ken voor de Delftsche Studenten De- batïng-Club; hij zal inleiden: „De be denkingen tegen den groentijd". In leider is mede-onderteekenaar der be kende circulaire tegen het groenloo- pen. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot arts de hoeren P. J. J. R. T. Pilon, geboren te Heemse; C. Rutteman, geboren te Rotterdam; A. Nicolai, geboren te Blokzijl. Met goed gevolg afgelegd het oan- didaatsexamen in de rechtsweten schap dooT de heeren W. de Vries en J. M. Noback. Utrecht: Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer G. J. van Brakel, geb. te Am sterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Odol-TandpasSa i2'/2-25en(tOct. Gemengd Nieuws DRAMA. Te Battwill, in westelijk Zwitser land, heeft zich een bloedig drama afgespeeld. Een wagenmaker, Wei bel, doodde zijn vrouw in een huisc- lijken twist met een revolverschot, schoot een zestigjarigen zwager dood, die den huiselijken twist bijwoonde, bracht daarna een zuster van zijn vrouw, die tusschen beiden was geko men, een doodelijke wonde toe, en joeg toen zichzelf een kogel door het hoofd. TERECHTGESTELD. Voor het eerst sedert vele jaren heeft er thans in Zwitserland een terechtstelling plaats gehad. Te Lu- zern is in de gevangenis Matthias Muff, die in December vier menschen heeft vermoord, onthoofd. I-Iij had geweigerd een verzoek om gratie te teekenen. ONGELUKKEN. De jaarlijksche statistiek van spoor wegongelukken in Engeland geeft aan, dat er in 1909 op spoorwegen 971 personen zijn gedood, van wie 83 rei zigers en 334 leden van het personeel. De overigen zijn menschen, die langs de spoorlijnen loopende of op een overweg werden gegrepen, zelfmoor denaars enz. 'vdor de Góolsclié 'stoomtram. Op die spoorbaan bevond zich de conducteur G. J. Loozen, die krachtens reglemen tair voorschrift zich naar het kruis punt begaf. Dezen heeft bekl. daarop met zijn auto aangereden en tegen den grond geworpen, waarna hij over den man heen reed, met het gevolg dat hem een aantal ribben werden gebroken en de borstkas en longen werden gekwetst, zoodat hij eenige dagen in levensgevaar verkeerde. Te vens bekwam de overredene nog an- der lichamelijk letsel: zijn linker sleutelbeen werd gebroken en hij kreeg een samengestelde breuk van het linker scheen- en kuitbeen. De getroffene was eenige maanden ver hinderd, zijn bezigheden te verrich ten. Althans drie maanden werd hij In het Burger Ziekenhuis verpleegd en eerst sedert 9 April j.l. vervult hij gedeeltelijk zijn dienst. Inmiddels is 's mans eene been korter dan het an dere, en stijf. Bekl., sinds 8 jaar chauffeur, is de jongste G maanden in dienst van den heer Schutte. Hij outkende te snel te hebben gereden, maar de constructie van de auto liet veel te wenschen; de handrem werkte nauwelijks, de voetr rem werkte in het geheel niet. Tot de getuigen behoorden, behal ve treinpersoneel, de heeren Unkel en Lang, als deskundigen. Uit hun ver klaringen bleek o.o., dat de auto in derdaad zeer verwaarloosd was. Het O. M. cischte wegens het door schuld toebrengen van zwaar licha melijk letsel, een maand gevangenis straf. Mr. Kokosky, als verdediger opge- treden, concludeerde tot vrijspraak. HET KIND IN „BUTTERFLY". Do kantonrechter in het eerste kan ton te Amsterdam heeft vrijgesproken den regisseur van do Ned. Opera en Operette van het Rembrandtrtheater, tegen wien een geldboete van 25 subs. 5 dagen hechtenis was geëischt wegens overtreding der Arbeidswet, het doen optreden van een vierjarig kind. IEDERE DOOS IS EEN TIENTJE WAARD. zullen u goed doen uitzien, goed gevoelen en goed houden Deze vrienden van het gezin zijn geheel samengesteld uit Medicinale bruiden cn zijn gegarandeerd vrij van Kwik en an dere vergiftige bestanddeelen. Zij zuiveren de maag en in gewanden, versterken het geheele zenuwgestel en geven veer kracht en weerstand aan de spieren. BEECHAM S PILLEN hebben hun roem meer dan zestig jaar gehandhaafd zonder het publioeeren van getuigschriften. Ouders bevelen ze hunne kinderen aan: vrienden bevelen ze elkander aan, en BEE- CHAMS PILLEN BEVELEN ZICH ZELF AAN. 6.000.000 D00ZEN WORDEN JAARLIJKS VERKOCHT. Bereid door THOMAS BEECHAM, St.-Helens, Lancashire, England. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van 0.75 ;56 pillen) en van 1.75 (168 pillen), bij zes doozen te gelijk 4.25 en f 10.en bij den Vertegenwoordiger van Th. BEECHAM, Overtoom 341, Amsterdam Uit de Arbeiderswereld OM EEN ARBEIDSCONTRACT. Het personeel dor drukkersfirma Bijvoet Mutsaers en Zn. te Tilburg, is met 14 dagen opzeggen ontslagen, omdat het weigerde hel aangeboden arbeidscontract te teekenen. Fabriek van Dames-, Heeren- en Kinder-Ondergoed. Beddelakens, Sloopen. Uitzetten, Luiermanden, enz. TELEFOON 1465. Sport en Wedstrijden Rechtszaken AUTO-ONGEVAL. Voor de 5e Kamer der Amsterdam- scho rechtbank heeft terecht gestaan een 22-jarig chauffeur. Op 29 Aug. jl., omstreeks 2 1/4 uur, had hij, naar hem bij dagvuarding ten laste was ge- zeer roekelocs en onvoorzichtig met een door hem bestuurde automo biel in de Linnaeusstraat tusschen den Ringdijk en den spoorwegover weg van de Staatsspoor gereden, met een snelheid van 25 A 30 KM. petr uur, althans met een grootere snelheid dan 18 K.M. Op dien weg, welke ee- nigszins holt, bevonden zich eenige wandelaars en bovendien een naar 't station Weeöperpoort rijdende tram van de Gooische stoomtram. Zander signaal te geven passeerde bekl. de tram aan de Linkerzijde en reed door den toegang tot de spoorbaan, wel ke uitsluitend bestemd is als toegang WEDSTRIJD-PROGRAMMA VOOR ZONDAG. \Yoslelijke eerste klasse. llercules-Spai'ta, scheidsrechter H. Tromp. CLUBTOCUT VOOR MOTOR WIELRIJDERS. De Nederlandsche Motorwielrijders- Vereeniging zal in de maand Juni een clubtocht dooir België houden, die zes dagen duren zal. De reisroute zal in groote trekken aldus zijn: Vrijdag 10 Juni: réuuie van de deelnemers in hotel „De l'Europe" te Utrecht; 11 Juni: tocht via VVugeningen, Arnhem, Nijmegen, Venlo, Roermond, Sittaird, naar Maastricht; 12 Juni: Maastricht, Nasonvaux, Trooz, Esneux, Ber- vaux sur Ourthe, Rochefort, Dinant; 13 Juni, Dinant, Bouvignes, Namen, Brussel. 14 Juni zal een bezoek aan de tentoonstelling gebracht worden. 15 Juni. Brussel, Antwerpen, Geer- truidenberg, Utrecht. GYMNASTIEK. Men meldt ons Voor de lurnfeesten, welke op Za terdag 4 en Zondag 5 Juni te Edam zuilen worden gehouden, blijkt bij zonder veel belangstelling te bestaan. Als bewijs hiervan kan op de volgen de cijfers worden gewezen. Voor de verschillende wedstrijden op Zaterdagmiddag hebben zich 300 vrouwen, mannen en jongens laten insclirijven. Voor de uitvoering op Zondag is door pl.m. 350 vrouwen en pl.m. 650 mannen reeds medewerking toege zegd. Niet alleen dus, dat ruim 1000 per sonen aan de algemeens "vrije- en stok-oefeningen zullen deelnemen, maar bovendien zullen 35 vrouwen- afdeelingen en 75 mannen-afdeelm- gen aan de diverse toestellen turnen. Daar verder nog 30 mannen-afdee- lingen aan het springnummer zullen meêdoen en tijdens het afdeelings- turneu verschillende spelen zullen worden gehouden, kan men ongetwij feld een voor ons land reusachtige tumbetooging tegemoet zien. Stoomvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st. Koningin Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 4 Mei van Suez. Het st. Vondel arriveerde 3 Mei v. Amsterdam te Sabang. Het st. Kediri arriveerde 3 Md van Rotterdam te Batavia. Het st Rindjoni, van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 3 Mei te Marseille. Het st. Lombok, van Amsterdam n. Java, arrivee>rdc 4 Mei te Port Said. J Het st. Potsdam vertrok 3 Mei van New-York naar Rotterdam met 67 le j kl., 75 2e kl. en 200 3e kl. passagiers. 1 Het st. Prinz Adalbert, van Rotter dam naar Montreal, is 3 Mei Dover gepasseerd. liet st. Amstelland, van Amster- da mnaar Buenos-A yres, arriveerde 3 Mei te Rio-Janelro. Het st. Maasland, van BuenosAyires I naar Amsterdam, vertrok 3 Mei vanj Corcubion. EERSTE HAARLEMSCHE Ged. Raamgracht No. 25-27. Noteert van heden af Dagelijks versche Aanbevelend, Café-Restaurant Groote Houtstraat 99, TELEFOON 1719. WITTE PORT per flsscb f 0.90 ROODE 0.85 MADERA1.00 Jansstraat 61, HAARLEM. Vestigt de aandacht op de voordee- len aan liet Lidmaatschap dier In richting verhonden, tó weien: Bij eea lidmaatschap van 6 maanden tot 5 jaar wordt ua overlijden uitbetaald I 110; van 5 tot 10 jaar 120, van 10-20 jaar 130 en boven de 20 jaar 140, terwijl uien na 40-jarig lidmaatschap wordt vrijgesteld van betaling der contributie. De wekelijksche contributie be draagt 5 cent. Voor inschrijving, reglementen en kwitantieboekjos worden geen kosten berekend. Eiken Zaterdagavond van 7—9 uur kunnen op persoonlijke aanmelding oi met gezondheidsbewijs van den Dok ter personen van 8 tot 30 jaar als le den worden aangenomen. HOORN^AMSTERDAM GEVESTIGD SEDERT 1782

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6