RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd'" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Mary Meeu- wig). Ik ben een spreekwoord van zeven woorden en 29 'etters. 5 9 2 29 is een jongensnaam. Door een 10 25 13 19 kan men kij ken. I 6 is een verkorte meLsjesnaam. 17 13 23 is een viervoetig dier* 7 6 24 is een grappenmaker. II 12 14 is een rustplaats. 20 21 22 23 is niet zuur. 26 27 15 28 29 is een verkorte meis jesnaam. 1 8 3 4 1 is een getaL 17 9 10 19 heeft iedereen. 5 21 18 16 is een hondennaam. 2. (Ingezonden door Willem R. Jansen). Welk spreekwoord leesl gij hieruit and omt and ogt gomo 00 3. (Ingezonden door drie nichtjes). Zet onder elkaar Een plaats in Groningen. Een plaats in Friesland. Een plaats in Overijsel. Een plaats in Drente. Een plaats in Gelderland. Een plaats in Utrecht. Een plaats in Noord-Holland. Een plaats in Zuid-Holland. Een plaats in Zeeland. Een plaats in Noord-Brabant. Een plaats in Limburg. De beginletters vormen den naam Van iets, dat door vele scholieren ge bruikt wordt. 4. (Ingezonden door J. A. de Wijs). Mijn geheel bestaat uit 12 letters en werd bij den aanvang van dit jaar druk besproken. In ieder land woont een 1 2 9 4. 6 7 8 9 is een bekend persoon uit de geschiedenis van Zwitserland. "*4 3 2 4 vindt men in de huiskamer. 4 2 9 4 levert gevaar op. Een 12 7 4 is niet verstandig. 5 6 10 7 11 is een verkorte meisjes naam. 5. (Ingezonden door Jan van Ven- deloo). Een jongensnaam en een bezitting van een boer vormen samen een land streek in Pruisen. 6. (Ingezonden door Rika v. d. Boo gaard). Ik ben een kleine beker, 'k Lijk ook op iemands haar. Gij kunt het makk'lijk raden. Zend mij het antwoord maar. 7. (Ingezonden door Thomas en Yda Van Beein). Mijn geheel is een welbekend ge bouw in Haarlem. 7 7 8 is een visch. 6 5 1 is een vloeistof. 3 12 8 heeft een kip. 9 2 3 12 5 ziet men zeer dikwijls builen. 14 12 11 gebruikt de slager. 3 10 6 1 is een afsluiting. 1 4 12 8 is niet warm. 5 13 8 is niets.. 8. (Ingezonden door Piër Heidweil- ler). Ik heb een vleugel en kan toch niet vlipgen. Wat ben ik 9. (Ingezonden door Jansjo van Dijk). Zet onder elkaar Een meisjesnaam. Een plaats in Nederland. Een meisjesnaam. Een plaats in Nederland. De beginletters vormen den naam van een plaats in Nederland. 10. (Ingezonden door drie nichtjes). Ik ben iets, dat men krijgt, als men te oud is om te werken. Doe er een letter af en ge krijgt iets waar veel menschen in wonen. 11. (Ingezonden door Frans Heijs- man). O OOO OOOOO OOO Zet op den bovensten regel een me deklinker. Op den tweeden regel een lichaams deel. Op den derden regel een kleur. Op den vierden regel een klein ge taL Op den vijfden regel een mede klinker. Nu leest ge in het midden van bo ven naar beneden hetzelfde als van links naar rechts. 12. (Ingezonden door M. C. E. Kaan) Mijn eerste is een lichaamsdeel. Mijn tweede is een hemellichaam. Mijn derde vindt men buiten. Mijn geheel is een bloem. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Spiegel. Gesp, spel, el, iep. 2. Koegras. 3. Meeuw, leeuw, geeuw, Zeeuw. 4. Raadselrubriek. Leuk, kiel, raad, Riek, sik, bril. 5. Neel Leen. 6. Kurk kruk Urk. 7. XX 2 2 8. Viooltje. Viool, Jet, let. 9. ZEVENAAR. Zee. Eend, Vest. EzeL, Naar, Aar. Arno. Rhijn. 10. Putten. 11. Adam Adem. 12. De courant De oplossingen van de begraven plaatsen en namen zijn 1. Keulen. 2. Weesp. 3. Helmond.: 4. Leendert, 5. Mina. 6. Adolf, 7. Lena. 8. Marie. 9. Jan. Goede oplossingen ontvangen van Beppie Meijer 8. Trinette de Vries 1. Cec'iia Deken 11. Jan Mazurel 12. Jan en Cor Huiier 5. Hendrik Rees 12. Catharina Morlang 11, Bertha Clausing 9. Ernst Moolenaars 12. Jo en Frans van Egmond 1L Nanne Nauta 12. llettie en laantje Lams 10. Willem Plantjé 12. Joh. W. Raatgever 10. Zus Baaij 12. Zus Duursma 11. Willy Germeraad 11. Thomas en Yda van Beem 12. Jentien Been 12. Wilh. M. Heijl 12. Christina Zwemmer 7. Jan en Mien van Essen 10. Arie Hoogendoorn 12. Fr v. d. Broek 12. Bertus en Dina van Putten 12. Maartje Verdel 12. Arend en Frans Heijsman 12., Aaltje en Siebe Huizinga 12. Jöhan Lotz 12. Cornelis Kroonsberg 12. Willem Overmeer 12. Cornelis Snellens 8. Piër Heidweiller 9. Henri Janse 12. Margaretha Ke'jzer 12. Jansje van Dijk 12. Willem R. Jansen 12. Corrie Vreugdenhil 12. Maria Erdtsieck 12. Goede antwoorden ontvangen van Beppie Meijer 9. Jo en Frans van Egmond 9. Nanne Nauta 9. Hettie en Jaantje Lams 9., Willem Plantjé 9. Joh. W. Raatgever 9., Zus Baaij 9. Zus Duursma 9. Willy Germeraad 9. Thomas en Yda van Beem 9. Jentien Been 9. Wilh. M. Heijl 9. Christine Zwemmer 5. Jan en Mien van Essen 9. Arie Hoogendoorn 9. Bertus en Dina van Putten 9, Maartje Verdel 9. Aaltje en Siebe Huizinga 9. Cornelis Kroonsberg 9. Willem Overmeer 9. Piër Heidweiller 9. Jansje van Dijk 9. Willem R. Jansen 9. Corrie Vreugd enliii 9. DE WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van William B. Asscher. Ernst Heinrich Koek. Marie Star. Paul van Breemaat. Jacob van Goor. Klaas Blauw. teekeningen moeten natuurlijk alle maal heel eenvoudig zijn. De inzendingen worden verdeeld in twee afdeelingen één voor jongens en meisjes van 12 jaar of ouder, en één voor jongens en meisjes van 11 jaar of jonger. In de Eerste Afdeeling bestaat de eerste prijs uit EEN PASSERDOOS, VOETBAL, of BOEKENREKJE, en de tweede prijs uit EEN WERKLOOS, EEN KERBSCHNITTPLANK MET MESJES» of EEN TUBEVERFDOOS. Verder worden hier twee premiën gegeven, namelijk BOEKEN IN PRACHTBAND. In de Tweede Afdeeling bestaat :1e eerste prijs uit EEN SPOOR, EEN CROQUETSPEL, of EEN POP, en de tweede prijs uit EEN TUBEVERFDOOS, EEN TEEKF.NDOOS, of EEN BORDUURDOOS. Verder worden hier twee premiën gegeven, namelijk BOEKEN IN PRACHTBAND. Schrijf nu neties aan den achter kant van je werk lste. naam, leeftijd en adres van de(n) inzender(ster) 2de. of het werk met of zonder hulp gemaakt is. Alle inzendingen moeten in mijn bezit zijn vóór of op Woensdag 25 Mei 1910. Jullie hebt dus ruim den tijd, rnaar stel het beginnen niet te lang uit, beter te vroeg dan te laat, en als je inzending klaar is, mag je baar dadelijk brengen. Wedstrijd. De opgave voor den volgenden v strijd is MAAK EEN TEE KEMNG VAN EEN WAPEN. r-, - Nu mag je zelf kiezen, welk wapen je neemt, bijv. van Haarlem of Am sterdam, van Nederland, of een vreemd land. of een uit den ridder tijd, of een dat je zelf bedenkt. Dat laat ik heelemaal aan jullie over, maar schrijf er dan bij, welk wapen het is. Je mag teekenen met potlood, óf met inkt, óf met houtskool. Je mag kleu ren met kleurkrijt, of met waterverf, maar dat behoeft niet Je mag je teekening omranden met een lijstje van een inktlïjn, of je mag haar op carton plakken, maar dat behoeft óók niet Als je geen verf of geen krijt hebt, mag je ook de vakken er In met ge kleurd papier beplakken. Misschien kunnen de kleineren vooral er op die manier wel iets moois van maken. Denk nu vooral niet, dat het te moeilijk voor je zijn zal, want de Een Oom uit de Ooit Door G. E. van Koetsveld. Het is winter en de kinderen z'tten bij 't vuur. Dat is niets vreemds, zult gij zeggen. Ik vertel het u ook alleen, om u.te doen begrijpen, hoe natuur lijk de uitval van Mina was. toen onder het drukke schoolwerk 't vuur uitging Hè, Joh an 1 dat moet een land wezen, waar men nooit stookt Altijd, altijd zomer, overheerlijk I Mina was een aardig kind van negen jaren, maar wel wat kouwelijk voor een Hollandsch meisje. Ik had haar wel eens in de sneeuw willen zien ravotten, zooals haar broeder Gustaaf, een fermen jongen van ze ven jaar. Maar Mina hield zich lie ver bij haar broeder Johan, die een jaar ouder was. Zij klaagde hem al les en vroeg hem alles, en hield hem, als den oudsten, die reeds Frausoh en Engelsch leerde, voor geweldig wijs. Tusschen ons gezegd, ik zou er het woord neus achter zetten, en dan klinkt het minder mooiwijsneus I Johan zat altijd achter de kachel, speelde niet met andere jongens, zorgde maar voor zich zeiven en had het meeste pleizier, als de kinderen hem iets vroegen, dat zij niet wis ten. Hij wist het dikwijls ook niet, ™«nr zeide zijne meening met een bedenkelijk gezicht, dat ze hem, die niets kinderachtig meer was, en dat was jammer genoeg 1 voor verbazend wijs hielden. Ook nu nam hij het air aan van verbazend veel te weten van dut verre land, waar Oom Victor al voor jaren naar toe gegaan was, en van waar hij binnenkort werd terug verwacht het land zonder winter, waar de kachel nooit kon uitgaan, omdat zij er nooit brandde. Ja, Mina I dat moet een land wezen, als men er do beschrijving van leest 1 Wat heerlijke palmboo- men, waar de papegaaien in zingen, en de apen boven op zitten. Maar die leeuwen en tijgers, die "s avonds door de straat sluipen, zouden u minder bevallen. Dat papegaaien niet zingen, en dat er in de stad en buitenstad van Bata via al lang geen tijgers meer wande len, weet gij misschien. Maar Johan wist het niet en Mina nog minder Daarom kroop het bange meisje in een van schrik, en zeide Neen 1 dan roep ik toch liever Grietje, om mij eens de kachel aan te maken, dan dat misschien vader, als li ij strafs thuis komt, door een leeuw of tijger verscheurd is En onder dien komieken uitval kroop de levendige Gustaaf al op vier pooten, om een leeuw of tijger te verbeelden, en brulde, zoo goed hij kon, en deed, alsof hij Mina in de beenen wilde bijten. Maar niet te haastig lezen, kinde ren I Weet gij, waarom ik dien ang- stigen uitroep van Mina zoo k o- miek vond Wel 1 omdat vader, als hij door een leeuw of tijger verscheurd was, in het geheel niet zou thuis komen. Goed geantwoord. Nu liet vuur was weêr aange maakt, het schoolwerk was af, en vader op de komst. De kinderen, vooral de twee oudsten, praatten nog wat samen. Het gesprek was nu een maal op de Oost gevallen, en bleef daarop. En wauneer Oom Victor hier zou wezen vroeg Mina, mij dunkt, hij is al zoo lang op reis. Ja I zeide Johan met zijn ge woue wijsheid, met de mail is al lang bericht gekomen, dat hij van Batavia is afgevaren. Het kan dus eiken dag zijn, zegt vader. Hè, met de ineel 1 in een meel zak, net als bij den molenaar vroeg Gustaaf. Kom, jongen 1 daar hebt gij nog zoo geen verstand van. Dat gaat met telegraafdraden, die naar Oost-Imliè gespannen worden. Maar of ik het u al uitleg, gij begrijpt het toch niet Neen 1 maar dal geloof lk wel. kin deren want Johan begreep het zelf ook nog niet goed. Eu of oom Victor ons nu de Ja- pansche doosjes zal medebrengen, vooral de Indische rijstvogeltjes, die vader ons laatst bij een Indisch heer wees Wat, vogeltjes 1 zeide Johan, neen een aap en een papegaai brengt hij mij meê. Vader heeft het zelf gezegd. Foeizoo'n leel ijken, grijnzen- den aap 1 Wat zul ik bang voor bem wezen. En Gustaaf zotte zich al in postuur, ..n de grimassen van een aap na te doen, die hij in zijn prentenboek ge en had. Maar juist kwam vader binnen. Gustaaf sprong als een aapje hem den hul3Mina kuste hem harte lijk, en Johan liet zijn schoolwerk zien, maar was daarbij wijs genoeg, om nu geen wijsheid meer te verkoo- pen over dingen, '.vaar hij geen ver stand van had. Kinderen I zoo vertelde va der, ik krijg daar een treurige tij ding. Het schip, waar uw oom Victor op was, is in het Kanaal door een ander schip overzeild, en veronge lukt. Het schijnt wel, dat de passa giers gered zijn maar ik heb toch nog geen nadere tijding, en ben doo- delijk ongerust over uw goeden oom Victor. Uwe moeder is half ziek van deq schrik. Komt maar even mede, om haar goedennacht te zeggen. Bij het naar bed gaan bromde Jo han tegen zijn zusje Daar gaan nu rijstvogel en pa pegaai en aap te zanen naar de haaien allemaal verdronken. Ik dacht niet, dat dat Oostvoornsche kanaal zoo diep was Dut Johan de zee tusschen Enge land en Frankrijk, die men het K a- n a a 1 noemt, verwarde met de vaart, waardoor de schepen van Helvoet binnen komen, merkte Mina niet wel, dat hij niets geen mede lijden toonde met den armen oom Victor, die misschien ook al voor de haaien was. En al had zij een onbe paald vertrouwen in de wijsheid van Johan, dat kon het lieve kind toch niet goedkeuren. Foei, Johan 1 riep ze uit, die arme oom, zoo dicht bij huis misschien verdronken. Wie kan uu nog aan die beesten denken Ik wel, was het antwoord, ik ken dien Oost-Indischen oom toch niet. En vader dan en moeder, die zoo bitter, bitter schreide Johan gevoelde wel, dat hij onge lijk had, maar hij wilde het niet we ten, cn nog brommende over zijn aap en zijn papegaai, ging hij naar bed. Maar vader had bij toeval alles ge hoord, en zuchtte Dat ook mijn oudste zoon zulk een egoïst is 1 Verstaat gij dat woord, kinderen Het is leelijk, heel leelijkeen nest, waar allerlei leelijke dingen uit voort komen, een doornstruik, waar geen goede vrucht aan groeit. Ego is IK en een egoist begint altijd met IK en eindigt niet MIJ, en rekent alles naar zich toe. Begrijpt ge 't nu Het ongeluk liep nogal gelukkig af. Den volgenden morgen vroeg kwam er al een telegram, dat al de passa giers, en dus ook Oom Victor, gered waren. Kort daarop volgde een bericht uit een Engelsche haven, waar de scliip- broukelingen door een stoomboot wa ren binnen gebracht, en goed ver zorgd werden. En nu duurde het ook niet lang, of Oom Victor kwam zelf. Wat zag hij bruin, die Oost-Indi sche oom! Maar anders was hij vrien delijk en lief voor de kinderen. Gus taaf sprong den derden dag al op zijn rug. En aan Mina moest hij ge durig vertellen, of hij niet geweldig nat was geworden in dat diepe ka naal, en zwaar verkouden. Zij hui verde er van. Zelfs Johim zamelde graag wat wijsheid op omtrent dat aanzeilen in den nacht, dat hij nog niet recht.be greep. Het moet een sohok zijii, als twee zulke zware zeeschepen tegen elkander aanbonsen in donkeren er één barst en te gronde gaat Moeder sloeg nog, door het verhaal ver schrikt, haar armen om den eenigen broeder, alsof zii hem nog moest vast houden, om niet in het water te v.al- len. Maar Johan zeide bij het naar bed gaan, dat hij het dom vond van die stuurlui, om elkander aan ie va ren. Eu dun, dat het niet mooi vjis, als men het eene schip in het andere overlaadt, dat men den aap vergat, en de papegaai en de rijstvogeltjes, de arme beesten 1 Gij kunt wel zien. dat Johan nog nooit een storm op zee heeft bijge woond, en dan een storm in een don keren nacht Intusschen werd er veel gesproken, waar de kinderen het rechie niet van begrepen. Ook durfden zij naar de presenten uit Oost-Indie niet vragen. Die wareD nu toch voor de haaien I Maar het was zoo niet. Oom Victor had van de eerste reisgelegenheid ge bruik gemaakt, en alleen het hoog noodige medegenomen. Zijne vrien den zonden hem het overige, waaron der vele kostbare zaken waren, ach terna. Dat was nu recht gelukkig voor Oom Victor. Maar aan de kinde' ren zeide hij alleen Ziet gij Oom komt met ledige handen. Al wat ik bij mij had, heeft nu de diepe zee. En Gustaaf dacht er niet veel bij maar Mina kuste Oom, dankbaar, dat hij zelf ook niet verdronken was. Alleen Johan had zoo zijn eigen ge dachten maar die hield hij maar voor zich zelfdoch vader peilde ze. Welk eene verrassing, toen er nog een tweede schip uit Oost-iudie kwam en daar uit kisten en koffers voor Oom Victor. Toen Johan ze zag uit pakken, begon hij toch meer respect te krijgen voor Oom, dien hij tot nu toe nog maar als een armen drenke ling beschouwd had, uit medelijden in huis genomen. En er kwam nog meer dan die kisten en koffers. Voor moeder en voor Mina fraaie Japansche werk doosjes, en dan ja waarlijk 1 de beesten ook nog, springlevend niet verdronken I Ziet eens, kinderen 1 zeide Oom Victor, deze lieve rijstvogel tjes zijn voor Gustaaf, als hij ze trouw ongepelde rijst te eten geeft. Die groene papegaai, de vriendelijke babbelaar, is voor Mina. Maar voor u, Johan is die zwarte aap. Zie eens hij grijnst al, en toont zijn tan den. Altijd wil hij volwassen men schen nadoen, en denkt daarbij al tijd aan zich zelf. Hij kent de rechte vriendschap niet, en hijt of krabbelt, die hem te na komen. Dat is een goed voorbeeld voor sommige kinderen. Maar hij zal het wel alleeren. Toch blijft het altijd maar een aap. Kinde xen dienen dat nos beter af te leeren dan bij. Johan beet op zijn lippen en het duurde lang, eer hij den rechten schik in zijn aapje had. Maa* toen had hij ook veel afgeleerd, dat nog veel moeilijker dan aanleeren is. Ilij begon van Oom Victor te houden, was geen wijsneus meer en ook min der egoïst. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevr. Venemav. Doorn, Wagen weg no. 88, Haarlem). BEPPIE M. Gelukkig, dat het maar zoo kort geduurd heeft Heer lijk, dat J. ook weer opknapt Heef', de dokter nog naar haar gekeken Ja, ik vond het al zoo'n wonder, dat ik jou briefje miste. Vraag maar, als het weer gebeurt, of Gerard even komt, dan kan je toch antwoord krij gen Zaterdagsavonds. TRINETTE DE V. Het is best, als je met ons mee gaat doen. Waar ga je op school En ken je nog meer van onze raadselvrieudinnetjes CECILIA D. Wat een rare vinger heb jij, om zoo lang ziek te blijven Wat zegt de dokter er wel van En hoe gaat het op schooL Kan je daar even vlug als de anderen mee schrijven NANNE N. Zonder gereedschap kan je niet veel beginnen, dat is waar maar met weinig gereedschap gaat het soms al heel aardig. Heb je nooit een figuurzaag gehad En heeft je broer er óók geen Vond je de bloe mententoonstelling niet prachtig 7 WILLEM P. Wel gefeliciteerd met 't overgaan, Willem! Wel, voel je je nu niet groot, zoo in de 7de klas Leeren jullie er nu weer een nieuw vak bij En weet je al, wat je gaat doen, als je van deze school af komt 7 ZU$ B. Wel, wat een prettige nieuwtjes heb je me nu geschreven Hoeveel jaar is je tante weg geweest'? Wat zal het een feest bij jullie zijn, als zij weer terug komt I En dan drie maanden I Wat zullen jullie dan veel uitgaan en een prettigen tijd hebben. En nu vooruit ook nog een pretje Jou zomer is wel in orde, hoor I ZUS D. Ja, zoo'n avondwande ling is heerlijk Het is jammer, dat het er nog te vochtig is, om te gaan zitten, maar dat zal toch wel niet lang meer duren, denk ik 1 CORRIE V. Ik vond het erg ge zellig, weer eens een langen brief van je te krijgen 1 Wat hebben jullie Zaterdag een gezelligen dag gehad, en wat een prachtig resultaat I Was je 's avonds toch niet erg moe Met hoeveel „echte" begonnen jullie En hoeveel meisjes deden er in 't geheel mee Zouden jullie aan den optocht ook nog meedoen Of ben je daar nog wat jong voor Maak je ook nog een iict wedstrijdinzending, of schiet dat er un<jert bij in dezen keer 7 voortaan maar op een veilig plaats}^ dan kan zij niet weer wegraken 1 THOMAS en YDA v. B. Ja, dll nieuwe raadsel Is ook weer go&il Ik wil graag gelooven, dat jullie bet prettig vinden, als alle antwoorden goed zijn en er ook weer eens een raadsel van jullie in de courant staat Er zijn al heel wat kinderen, die nu meer buiten spelen, dan raad sels bedenken, dus het zal nu weer wat gauwer aan de beurt komen. JENTIEN B. Het is ook eea heele wandeling voor je I Misschien kan je het wel eens aan een meisje uit de buurt meegeven, dat toch hier heen gaatOf anders wil je broer het misschien wel eens voor je weg brengen. Heerlijk, dat hij weer ge slaagd is. Wel gefeliciteerd er mee, hoor COR en JAN H. Wil je Moeder, zooira je haar spreekt, voor haar brief bedanken 7 Ja, jullie hebt treu- ge dagen gehad, jongens Al zijn j lile nog jong, zulke dagen vergeet je nooit weer I Wat waren de raadsels dezen keer keurig geschre ven I Wie van Jullie beidjes had dat gedaan 7 CATHARINA M. Het is best. als je ook met ons mee gaat doen. Je oplossingen waren goed, maar de be graven namen had Je er niet bij ge schreven. Wie is je vriendinnetje, dat ook meedoet JOH. W. R. Dat was ook toeval lig, dat je juist in de zevende zat, toen jullie mochten gaan I Het was een heerlijke ochtend, denk ik I Wat vond je er wel het mooiste 7 Hadden jullie een groote klas en waren de hoogste klassen van alle scholen er tegelijk Dan was het er zeker erg voll WILLY G. Nu nog maar één week en dan ben je in P. Hoe moet het dan wel met de „Zaterdagavond"? Wordt zij je achterna gestuurd 7 Of lees je dan je briefje pas, als je weer terug komt? Ik wensch Je erg veel pleizier, hoor 1 HILLEGONDA F. G. R. Het wa pen rood met zwart en drie witte kruisen is het tegenwoordige wapen van Amsterdam. Het andere is het zoogenaamde „Koggeschip". „Keg" Ls een schip, dat veel op een bark lijkt Dit wapen is een der vroegere zegels van Amsterdam. Nu ben je zeker wel voldoende op de hoogte, is 't niet? Ben je al aan den gang en wordt het mooi 7 CHRISTINE Z. Heerlijk, dat Je nu ook in de zesde zit, hè Zit je nu bij een juffrouw in de klasOf bij een onderwijzer 7 Waar ga je van den zomer naar toe 7 En wat ga je de Pinksterdagen doen BERTHA C. Jullie teekenen op school zeker meestal naar werkelijke voorwerpen, is 't niet Of zijn het altijd platen En teeken je bulten schooltijd wel eens meer, b.v. in eea schetsboekje naar de natuur, of vind je dat nog wat moeilijk 7 JO en FRANS v. E. Ik vond het prettig, dat je me zoo eens precies van alles sclireef. Nu weet ik, wat ja zoowat uitvoert, en ik denk, dat als alles zoo goed in orde is, als het schrijven van brieven, dat Mijnheer ook dubbel en dwars tevreden over je zijn zal. Ja, ik ken A. N. nog weL Op welk kantoor is hij nu en hoe zou het komen, dat hij zoo dikwijls ver- MAARTJE V. Nu heb jij hem al twee maal gezien, is 't nietEn vond je het er nu nog mooier dan de eer ste keer Ja, het volgend jaar leest Emma ook onze rubriek, maar of ze dan al goed kan raden, daar vrees ik voor, en jij AREND en FRANS H. Ik ben nieuwsgierig, welk het beste uitvalt. Is het al haast klaar 7 AALTJE en SIEBE H. Je bent er nu zeker al geweest, is het niet 7 Schrijf mij er maar eens iets van JOHAN I- Waar gaan jullie onen, Johan Ga je naar een an dere buurt 7 Is je wapen al haast af en gaat het nogal naar je zin 7 CORNELIS K. 's Zomers lees je zeker niet zooveel als 's winters, is 't wel Speel je tegenwoordig veel bui ten 7 WILLEM O. Wat grappig, dal je kleine broer nu mee naar school gaat. Moet je onderweg op hem pas sen, of gaat hij heelemaal alleen Jij hebt op die manier heel wat te doen voor den wedstrijd. Gaat dit nu naar je zin 7 MARIE S. Nu, je hebt er een heel werk aan gehad, hoor Maar hoe ik het vind, zeg ik nu nog niet, dat moet wachten tot de uitslag in de courant komt. PIëR H. De nieuwe raadsels zijn goed. Zetten jullie een vogelver schrikker in den tuin. of wal doen jullie er tegen Het is te hopen, dat ér nog een feestje komt, hè 7 Jullie zijn deze maand toch zeker net in de stemming. WILH. M. H. Ik ben blij, dat het boek soed is overgekomen en dat Je het mooi vindt. Ja, je krijgt nu lang zamerhand een mooi stelletje bij el kaar Wat een mooie begraven plaat sen 'neb je me weer gezonden ik denk, dat ze gauw geplaatst worden Ik ben al nieuwsgierig naar het ver haaltje, dat je sturen zal. GERREE R. Gelukkig, dat Je overgegaan bent 1 Nu je zooveel ver zuimen moet, doe je den tijd, dien je op school bent, zeker dubbel je best I Hoe is het nu met Moeder Is de pijn weer wat minder En blijft de kleine zus vooruitgaan Stop de courant ARIE II. Nu. -je raadsels wares flink opgelost, hoor I Als het Iedere week zoo gaat, dan hoor je gauw tot de besten I Heb je het 's avonds erg druk 7 Krijg je veel werk van school op, of wat voer je meestal uit 7 FREDERIK v. d. B. Ik heb het raadsel toch maar goed gerekend, want het kwam er dicht bij. Heb je dikwijls lang werk aan het oplossen, en vind je het een prettig werk BERTUS en DINA v. P. Jammer, dat je ook maar niet kon, Dina Als jij in do 7de zit. is er natuurlijk geen tentoonstelling meer I Wat moet Ber tus worden later 7 HENRI J. Heb je veel pleizier gehad in Heemstede, en ga je er dik wijls een dagje heen Ja, je mag wel wat raadsels zenden eri ik schrijf je dan wel weer, of ze geschikt zijn, om geplaatst te worden. Ik vind ook, dat langzaam en netjes beter is, dan haast maken, ga dus maar rustig je gang, hoor 1 MARGARETHA K. Het nieuw® raadsel ls goed. Je hebt zeker familie Den Haag wonen, is 't niet 7 Ja, het is een prettig uitstapje met de Pinksterdagen Ga je hier ook dik wijls naar Zandvoort, o! vind ja Scheveningen veel aardiger Je hebt me bepaald al nieuwsgierig gemaakt naar Tlieo's inzending Ais ik tiaar nu maar even mooi vind als jij Wat kan jij goed lange brieven schrijven Vind je het prettig MARIA E. Al doende leerL Het zal wel hoe langer hoe gemakkelij ker gaan. JANSJE v. D De nieuwe raad sels zijn goed .Zijn de portretten goed uitgevallen 7 En mag je er een van hebben ls dat zusje, dat bij je mocht staan, hetzelfde, als dat over 14 da gen jarig is 7 Wat een goede verjaar dag zal zij hebben 1 Weet ze zelf al, wat voor prachtige cadeaux ze zal krijgen 7 WILLEM R. J. De strikvragen zijn goed. Als je even goed kan tee kenen als schrijven, dan zal het wel in orde zijn Is je wapen al af Mevr. VENEMA—v. DOORN-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 15