NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. ZYe Jaargang. JNo. 8241. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 7 MEI 1910 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN! Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers-0.02M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 M 9 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIÈN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer /O.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 8 MEL Schouwburg: Silvia Silombra, 8 u. Brongebouw: Concert Haarlemsch Muziekkorps, 8 uur. MAANDAG 9 MEI. De Kroon: Vergadering Vereen. Ko ninginnedag, 9 uur. Stadsnieuws O m O n s H een. In het Derde Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Wetgeving op Nijverheidsgebïed" in de rubriek Om Ons Heen. Als de Koningin komt. Als de Koningin komt zal er alge meen feest wezen. Do tijding van het overlijden van den Koning van Engeland heeft som migen doen vreezen, dat wegens hof rouw liet bezoek van Koningin Wilhel mina en Prins Ilendrik niet door zou kunnen gaan, maar naar wij verne men zal die vrees ongegrond blijken te zijn. Het Koninklijk Echtpaar komt dus op 26 Mei in Haarlem. Dat er een algemeen enthousiasme heerschen zal, we twijfelen er geen oogenblik aan. De meesten onzer her inneren zich nog het bezoek van II. M. de Koningin-Regentes met Ko ningin Wilhelmina in September 1892, hoe toen de komst van de Vorstinnen een algemeene feestdag was, met zoo veel geestdrift voor de beide hooge bezoeksters, dat den volgenden dag niet alleen namens Haar een dankbe tuiging kwam, maar ook de toenma lige burgemeester, Mr. E. A. Iordens, dank bracht aan de burgerij. Sedert dien tijd is er wel veel ver anderd. Koningin Emma heeft het re gentschap neergelegd, Koningin Wil helmina is aan 't hoofd van den Staat opgetreden, werd echtgenoote en moeder. En bij at deze gebeurtenis sen heeft Haarlem aan Nederland het voorbeeld gegeven, hoe men feest viert voor het Koninklijk Huis. Het is voor de eerste maal, na de geboorte van Prinses Juliana, dat de Koningin ons komt bezoeken. Welnu, wij twijfelen er niet aan, of de geestdrift, die uitbrak bij de ge boorte van de Prinses, zal haar weer klank vinden in de vreugde, waarmee Koningin Wilhelmina en Haar Ge maal in Haarlem zullen worden ont vangen. De dag van den 26en Mei zal een tafereel te aanschouwen geven van algemeene vereering voor het Huis Tan Oranje. Het is den mensch aangeboren, dat hij aan zijn feestvreugde uiting wil geven Dezer dagen kregen wij bezoek van een bekend burger in onze gemeente, warm Oranjeklant Hij kwam met het denkbeeld, dat bij de aankomst van de hooge bezoekers de menschen, van het Stationsplein af tot de Groote Markt toe, elk met een bloem in de hand, bij het voorbijkomen van het rijtuig, een buiging zouden maken, zonder een kreet te doen hooren. Hij £&g daarin een allegorische hulde van Haarlem als bloemenstad aan Koningin en Prins en was er van overtuigd, dat dit een buitengewoon gvooten ind.ruk maken zou. Dat gedooven wij met hem. Maar zulke regelingen kan men met dui- zende menschen niet treffen. Zij zou den zich al voorgenomen hebben te zwijgen zood.ra zij de Koninklijke familie zien zou er iets trillen in hun ziel, waaraan zij uiting wenschen te geven en de afspraak zou vergeten zijn en luid zou het door de lucht klinken: „Hoera, leve de Koningin! leve de Prins, hoeral" Muur ook op andere manier willen ovele bewoners, jong en oud, uiting geven aan de vreugde, die hen op den dag van het Koninklijk bezoek bezielt. Op een manier, dat ook alle andere Inwoners van Haarlem daarvan kun nen genieten, want nooit Is er groo- tor solidariteit onder alle rangen en Mandon ln Haarlem, dan wanneer ons aller Koningin ln ons midden ls. Die uiting van feestvreugde ten alge- ineeneu prol ij te beslaat uit klank, lijn en kleur. Muziek, versiering, bloemencorso, ziedaar de trits der feesten. Eèn gedeelte der muziek moet binnen de muren blijven, omdat zo voor de openlucht ongeschikt is, maar lijn en kleur komen ons allen ten goe de en het is daarom, dat wij allen willen opwekkeu, daaraan naar de mate hunner krachten mee te wer ken. Versiert uwe straten, kan het niet voor veel, dan maar voor weinig geld. Een eenvoudige versiering kan smaakvol zijn. ls er niemand ln uw omgeving, die de anderen oproept, neem dan zelf mei uw buurman het LnitiartefI Anderen wachten er op, een weigering tot meewerking is bij ver reweg de meesten met te vreezen. Voorlichting is te krijgen bij den Di recteur van gemeentewerken en raad, als die noodig mocht zijn, ook wel hij het Bestuur van de Vereeniglng Ko ninginnedag. De moeite, die er voor noodig ls, wordt meer dan ruimschoots vergoed door het groeien van het denkbeeld en straks op den dog zelf, door de vol doening van de verwerkelijking van het plan. Want de mensch is niet tevreden er, dan wanneer hij genietende van wat anderen hebben verricht, zelf ook iets heeft tot stand gebracht voor het genot van die anderen. En dan het bloemencorso. Hier gaan klank, lijn en kleur als drie schoon© zusters samen op ten feest. Aanstaanden Maandag des avonds te 9 uur zal in een van de bovenzalen van de Kroon het bestuur van de Vcr- eeniging Koninginnedag een vergadering houden met alle corpo raties en personen, die daaraan wil len deelnemen of zich opstellen langs den weg, dien Koningin en Prins zul len gaan-. Dat daarbij niemand die kan mee werken, ontbrekel Wij verwachten velen in die vergadering, want de Haarlemsche jeugd vooral moet er voor zorgen, dat de feestviering op 26 Mei die van 1892 nog overtreft. De ouderen zullen in de herinnering aan dien dag een aansporing vinden orn van ganse her harte mee te werken tot het succes van den komenden dag. Zóó rnogo het zijn. Een feest van klank, van lijn, van kleur, ter eere van het Huis van Oranje en ter ver sterking van onze aanhankelijkheid. HET KERK-CONCERT. Aan het kerkconcert zullen als so listen medewerken de damesme vrouw De Witt Huberts—Figee, so praan, mevrouw A. C. Craandïjk Schuil, alt, en de heeren Jac. van Kempen, tenor, te Bloemendaal, en Gerard Zalsnian, bariton te Haar lem. De begeleiding is in handen vau het Orkest van het Concert-gebouw te Amsterdam, directeur de heer Wil lem Mengelberg. Wegens niet voldoende deelneming van de bewoners heeft de versierings commissie voor den Kruisweg en de Parklaan zich In du gisteravond ge houden vergadering ontbonden. Er heeft zich echter dadelijk een an dore commissie gevormd, die pogin gen znl doen, om de straat een fees te- lijk aanzien te geven. Aan de Kon. Rijluigfabriek van de firma J. J. Beijnes, zal den dag dat de Koningin Haarlem bezoekt, niet ge werk t worden. De verzuimde uren worden Inge haald, doordat het personeel iederen dag één uur langer zal werken. Hier mede wordt Maandag begonnen. In een opgewekte en uiterst gezelli ge vergadering van de schietvereni ging der afdeeling Haarlem van Volksweerbaarheid werd gisteravond besloten aan het bestuur van Ko ninginnedag mee te deelen, dat do vereeniging wenscht deel te nemen aan de huldiging van het Koninklijk Echtpaar bij Hun a. a bezoek op 26 Mei, zoowe! als volksweerbaarheids- mannen met geweer en Insigne, als aan het bloemen-corso. De A n«rang-bewoners hebben het geld. benoodigd voor de versiering van hunne straat bijeengebracht en deze gaat dus definitief door. Ze be staat uit een kwistige bloemenversie ring, waarbij weinig groen gebruikt zal worden en een avond-verlichting, waarvan veel werk gemaakt wordt Het bakkersgilde St Hubrecht, on- derafdeeling van den R. K. Volks bond hoeft een schrijven verzonden aan de broodbakkers-patroonsveree- niging, met het verzoek, om op Don derdag 26 Mei niet te doen bakken of te laten bezorgen, dus daags te voren tweemaal brood te doen bezorgen. In deVr ij daggehouden Al gemeene Vergadering van II. H. Aan deelhouders der N. V. De Haarlem sche Soda-fabriek, werden na uitge bracht verslag van den directeur, de balans- met winst- en verliesrekening over bet boekjaar 1909 goedgekeurd. Het dividend werd na ruime af schrijving bepaald op 7 5/8 (zeven vijf achtste procent) of 76.25 per aandeoL Den heer C. G. Loomeyer Jr., Presi dent-Commissaris, aan de leurt van aftreding, werd met algemeene stem men als zoodanig herkozen. Bloemententoonstelling. Ondanks iiet slechte weer is de ten toonstelling op Hemelvaartsdag druk bezocht. Tot en met Donderdag be droeg het totaal aantal bezoekers 119.627. Donderdag bezocht minister Heems kerk de tentoonstelling en teekende in het Livre d'or. Examens L. O. Haarlem, 6 Mei. Geslaagd de hee ren L. J. Vonk, Den Burg op Tessel; K. Speets, Hoorn; C. A Rumpff, Den Helder; A. A. Tjittes, id. en C. Vahl, Heilo. HERIJK. Maandag a.s. beeft op Den Doelen de herijk plaats van 8 tot 12 voor de Korte- en Lange Boogaardstraat, Korte en Lange Annastraat en Kin- derhuisvest en van 14 uur voor de Magdalenastraat, Witte Heexensteeg, Kinderhuisstraat, Vogelkoopsteeg en Nassaustraat. Weer ln vrijheid gelaten. De door de politie eergisterenavond omstreeks 12 uur aangehouden 3 per sonen K., S. en A., aan de Friesche Varkenmarkt, als verdacht van po- gins tot inbraak op het kantoor van de firma B., aldaar, en die in het be zit zijn gevonden van eenige inbre kerswerktuigen, zijn weder in vrijheid gelaten. Penteekenwerk". Voor hen, die oog hebben voor mooi penteekenwerk is zeer zeker wel ter bezichtiging aan te bevelen een door onzen stadgenoot, den calligraaf M. Rn sen, vervaardigde pcnteekening, bewerkt naar een boutsneereproductie van het schilderstuk „Avondscheme ring op zee", van W. H. Mesdag, ten toongesteld bij den heer F. 11. Smit in de Groote Houtstraat. Dit stuk mag op het gebied van penteekenkunst te recht als zeer verdienstelijk gelden. E. N. E. T. In de heden tea kantore der Maat schappij gehouden jaarlijksche alge meene vergadering van aandeelhou ders worden het jaarverslag en de balans, winst- en verliesrekening goedgekeurd, en werd de heer G. S. de Clercq, (aftredend), als commissa ris herkozen. Concert. Op 't a.s. concert van „Crescendo" zullen Crescendo en Onder Ons de verplichte en vrije nummers zingen, waarmede zij binnenkort op het con- oouirs te Rotterdam uitkomen. Dezer dagen zullen over dit concert per advertentie nadere bijzonderhe den worden meegedeeld* Douche baden. In het douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn in do afgeloopen week 664 baden genomen; in dat aan het Leidscheplein 876. N. H. Andriessen. Den Heer N. II. Andriessen heeft, naar men cms mededeelt, als directeur van het zangkoor ln de St. Jozefskerk alhier bedankt. De directeurs-beslommeringen be letten hem al3 organist zich volko men te wijden aan het schoone orgel, dat ln deze kerk eenigen tijd geleden geplaatst-is. DE GROOTE HOUTSTRAAT. De leelijke hoek in d© Groote Hout straat, waar ©en poffertjeskraam stond, zal nu spoedig weg zijn, daar er een winkelhuis wordt gebouwd. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID In het Museum van Kunstnijver heid zai de tentoonstelling van mo dern Delftsch aardewerk nog eenigem tijd geopend blijven, terwijl plannen voor eene nieuwe tentoonstelling m voorbereiding zijn. Tevens zullen de oude teekeningen van turnen en buitenverblijven, die in bet trapportaal zijn geplaatst, Zon dag nog te bezichtigen zijn. Benoemd. MeJ. C. G. M. Blooker alhier is be noemd tot onderwijzeres aan de open bare school te Spaarnwoude. S t a a 1 b a d-H aarlem. Vrijdag werd de Drinkhal van de Maatschappij tot exploitatie van Staalwaterbronnen in het Frederiks- park door 28 personen bezocht. HONDERDDUIZEND BLOEMEN LIEFHEBBERS. Roosevelt was de honderdduizend ste bezoeker op de Haarlemsche Bloe mententoonstelling hij was niet wei nig verbaasd over dit toeval, toen men hem het toegangskaartje met dit cijfer er op ter hand stelde. Hij liet zijn breede rij tanden zien en vroeg aau den voorzitter, den heer Krelage Hoeveel menschen heeft u wel binnen moeten stoppen, om voor mij dit toevallige cijfer te kunnen berei ken Niet één! luidde het antwoord, wel hebben wij er vier zoolang buiten moeten houdeu. C.Hbld.") GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 4 timmerlieden, machinale houtbewerkers, 1 wa genmaker, 1 meubelmaker, 1 mo delmaker, 8 metselaars, 2 opper lieden, stucadoors, witters, 4 machinebankwerkers, 1 monteur, 10 grofbankwerkers, metaaldraaiers, 8 vuurwerkers, 2 ketelmakers, 6 burgersmed;n, 2 machinisten, 6 sto kers, 2 electiiciens, 1 instrument maker, 1 koperbankwerker, 1 ko perslager, 4 loodgieters, 3 schoen makers, zadelmakers, kleerma kers, 2 schilders, behangers, stoffeerders, 1 bloemist, 2 tuin lieden, 7 grondwerkers, 2 bakkers, 1 banketbakker, slagers, krui deniersbedienden, 1 kellner, 6 ma gazijnknechts, 6 loopknechts, 8 huis knechts, 1 sigarenmaker, 4 kantoor bedienden, 2 boekdrukkers, letter zetters, 1 lithograaf, binders, 18 losse werklieden dienst boden, werksters, 1 naaister, 2 kooksters, 1 huishoudster, 2 vrou welijke kantoorbedienden, 1 aank. bouwk. opz., 1 houtdraaier. C a e c i 11 a. Men deelt ons mede, dat de heer Otio do Nobel n i e t is benoemd tot directeur van het mannenkoor „Cae- cilia". Dit ter rectificeering van desbetreffend bericht in ons vorig nummer. VIERDE LJEDERAVOND- ZALSMAN. De vierde van Zalsman's Liederen- avondeu heeft gisteren in „De Kroon" plaats gehad en was zeker niet de minst belangrijke der serie. De Am- sterdamsche sopraan-zangeres mevr. Geerlruida Vogel—Van Vladeracken verleende ditmaal haar medewerking erf do piano-begeleiding werd be zorgd door den heer Willem Andries sen, die tevens met één enkel maai- dan ook allesbehalve kinderachtig nummer als solist optrad. Op verzoek naar het programma bericht speelde hij namelijk aog eens het grootsche „Prélude, Choral et Fugue" van César Franck en dat wel op de zelfde schitterende wijze als waarvan ik nog zeer onlangs mocht melding maken. Met daverend applaus en een fraai bloemgeschenk werd zijn be reidwilligheid beloond. Mevr. Vogels soprannstem, niet krachtig, maar welluidend en zeer goed beheerscht, leent zich vooral tot lyrischen zang. Van haar eerste drie liederen „Adelaide" van Beetho ven, „Das Veilchen" van Mozart, en „Nacht und Trauma" van Schubert, voldeed mij het laatste verreweg hel best. Even later kwam de zangeres met vier liedjes van eigen compositie: „Een tuintje ln den zonneschijn", „Poesjenel", „Sluimerliedje" en „Het Hagedisje". Aardige, vloeiend melo- dieuse en natuurlijk geharmoniseerde liedekens waarvan wij No. 2 en vooral No. 4 ook wat karakter be- trvfl, het beste geslaagd leken. Het laatste moest dan ook herhaald wor- waaraan natuurlijk de aller liefste voordracht der componiste ook niet vreemd was. Ten laatste gaf mevr. Vogel twee liederen van Brahrns en een van Grieg. Ook hier „lest best" Grieg's „Waldwanderung" won het in kleur en karakter van voordracht van Brahms' „Feldeïnsamkeit" en „Tren- nung". Het is eenmaal niet anders wanneer de stem niet wil stemmen met de stemming, dient de stemming wel te stemmen met de stem. Mevr. Vogel's liederen keuze zal daarom altijd wel wat beperkt blijven. Met ■Jat al zullen wij aan haar optreden van gisteravond een vriendelijke her innering bewaren. De kunst, zijn orgaan aan de wis selende stemmingen van elk lied aan te passen, verstaat onze Zalsman uit stekend. Hoor hem b.v. eens Schu mann's „Waldesgesprfich" en straks „Mondnacht" zingen. Hebben we daar niet twee verschillende stem men gehoord Niet minder frappant is de tegenstelling tusschen het als uit steen gehouwen „Auf einer Burg" en 't licht fladderende „Früh- lingsnacht". En als hij later ons Hans Sommer's hoogst interessanten cyclus Werner-Liederen (uit V. Scheffel's „Trompeter von Sfikklngen") voor zingt, dan treft ons herhnaldelijk de scherpe en juiste karakteriseering van elk afzonderlijk lied. Zeker, Zals man heeft nog altijd iets onvolmaakts in zijn dictie (m. n. zijn meestal te dikke consonanten) maareen meester zanger is hij toch en zijn laatste Liederenavoud behoort zonder tegenspraak tot de meest belangrijke muziekuitvoeringen van het verloo- pen seizoen. PHILIP LOOTS. OP DE GOEDE PLAATS TERECHT GEKOMEN. Hedenmorgen half twaalf sloeg een paard, gespannen voor een petro- leumwagen van den heer A. Hartog, op hol. In vliegende vaart ging bet over 't Leidscheplein, doch daar rende het juist het openstaande kolenpakhuis van den heer Hoenderdos binnen, waar het door het personeel werd ge grepen. Schoorsteenbrandje. Gistermorgen brak omstreeks negen uur een schoorsteenbrandje uit ln een perceel aan de Klarenbeeksfcraat, be woond door den heer H. Dorr. Een paar surveilleerende agenten van po litie wisten met enkele emmers water de vlammen spoedig te dooven. Eenig klein huisraad verbrandde. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Vrijdagmiddag reed de werkman K. met een rol koperdraad op zijn rijwieL Op de Korte Klcverlaan brak plotseling de voorvork, waardoor K. kwam te vallen en zich zóo aan han den en hoofd bezeerde, dat bij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. A. B., werkzaam bij den heer Huijk- man zou voor zijn baas schoenen weg brengen en ree<j toen inet zijn rijwiel langs het Rollandspad, doch kwam met fiets en al in een langs dat pad loopende sloot terecht. Door den werkman Groenendijk werd hij uit do sloot gehaald eu later door do goedo zorgen van mevrouw Neelisscn van droge kleeren voorzien, waarna hij naar zijn woning in Haarlem terug- keeide. SANTPOORT. De bloemkweekerij vun den heer Jac. C. Groenewegeu alhier ls over gegaan in een Naamlooze Vennoot schap en zal voortgezet worden on der directie van de heeren Lodder en de Visser. HEEMSTEDE. Aon den heer P. 11. van der Bos al hier is door B. en W. van Rotterdam opgedragen het uitvoeren van verf- en leerwerken op het terrein van het Gemeentelijk Gasbedrijf, voor eene som van 2500. Bij den burgemeester van Heemste de is bericht gekomen van Jhr. Mr. F. M. L. van Geen, particulier secre taris van H. M. de Kouingiu, dal II. K. H .zeer gaarne de hulde der inge zetenen zal aanvaarden, die, zooals wij reeds vroeger meldden, in het oprichten van een eerepoort bij de grens der-gemeente in den Hout zal worden gebracht. Aan den burgemeester ls verlof ver leend om het Koninklijk Echtpaar, namens den Raad aldaar, toe te spre ken. HILLEGOM. Door den architect C. Verkoren al hier is aanbesteed: Het bouwen van twee woonhuizen met een winkel en bijkomende werken aan de Leidsch©- straat te Hillegom. Ingekomen waren 6 biljetten. Laag ste Inschrijver bleek te zijn de heer J. M. Suijkerland, te Lisse, voor /799i HAARLEMMERMEER. Nog altijd zoekt het Rijk te Hoofd dorp naar een geschikt terrein voor 't bouwen van een nieuw post- en te legraafkantoor. Thans is weder op dracht gegeven voor dat doel een per ceel te taxeer en. Aanbesteed. Door den kérkeraad der Geref. Kerk te Nieuw-Venn^p is onderhands aan besteed het bouwen van een kosters- woning, waarboven een zaal voor het houden van vergaderingen van chr. vereenigingen, ter vervanging van bet thans bestaande vereeniiringslo- kaaL De uitslag was, dat yoor het timmerwerk te laagst werd Inge schreven door D. v. Damme voor f 2318.50; voor het metselwerk door M. v. Dalen voor 1288. Aan beiden is het werk gegund. HALFWEG. De heer L. H. van Essen heeft inge schreven voor 3589 oy de aanbeste ding betreffende het bijspannen en verbeteren van telegraaf- en telefoon lijnen van wege het hoofdbestuur der posterijen en telegraphie. BEVERWIJK. Gisterenavond elf uur brandde de groote schuur beboerende bij de vil la „Holland op z'n Smalst", van dea heer Meyer geheel af. Eer de brandweer uit Velsen, op de grens waarvan dit perceel gelegen is, kon aanwezig zijn, was alles reeds een prooi der vlammen* IJMUIDEN. De heer P. Viskil van Numansdorp is benoemd tot onderwijzer aan do openbare school alhier. ZANDVOORT. Bij Koninklijk besluit is, met in gang van 1 Juni 1910, benoemd tot di recteur van het post- en telegraaf kantoor te Zandvoort, J. Reijenga, thans in gelijke betrekking te Naald wijk. Door de onderafdeeling „Kennc- merland" van den A. N. PoL Bond zal Vrijdag in Ons Huis eene verga dering worden gehouden. Vóór den aanvang der vergadering zal eer. schietoefening met revolver op hel strand worden gehouden. De stormsignaaldienst heeft den rooden bal geheschen, hetgeen betee- kent „Weest op nw hoede Aaneekomen vreemdelingen Fam. Van 't Wout, Haarlemmers!.-. 30, 5 pers Fam. Drukker. Amsterd., Villa Sa na, 4 pers. Fam. Cramer, idem, 5 pers. Fam. Van der Sbnde, idem., Post- straat 12, 5 pers. Fam. Raamsdonk, Idem Hal test 47, 6 per». Aan den inspecteur van politie J. A. W. Hiebendaal is door den burge meester namens den algemeenen Ne- derlandschen Politiebond de zilveren medaille uitgereikt wegens 20-jarigen politiedienst. De grondwerker W. v. D.. alhier verwondde den middelvinger van zijn rechterhand zoo, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Het ongeval geschiedde toen hij bezig was met het verleggen von een ijzeren buisleiding bij de werk zaamheden der rioleering. Binnenland DE KONINGIN-MOEDER IN ENGELAND. Reuter seint uit Londen: Do Ko ningin-Moeder kwam hedenmorgen te Queensboro aan: H. M. was diep geschokt door het bericht van het overlijden des konings. Zij vertrok om 7 uur naar Ether, ten einde een bezoek te brengen aan Hare Zuster, de hertogin van Albany. REIS VAN DEN PRINS UITGE STELD. Wegens hef overlijden van den Ko ning van Engeland en de nauwe ver wantschap der koningshuizen van Noorwegen en Denemarken met hel

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1