ben met 1053 leden- en 1S3 nicl-lcdon- deelnemers. De strijd van de vakver eenigingon, dio bij dit. Noorgche, slclsol zich ook de belangen van niet- leden moeten aantrekken is nog groot on do onwil van sommige arbeiders om zich te wenden tot een vereeni- glng, waarvan ze geen lid willen zijn, niet minder. Om deze bezwaren te on dervangen is in Maart een wcrkloo- tenkas opgericht voor bouwvakarbei ders, welk© ka9 buiten elke organisa tie staat en waar alle ongeorganiseer de bouwvakarbeiders zich kunnen verzekeren, indien zij aan de gestelde eischen van bekwaamheid voldoen. Het bestuur van het Fonds heeft hier van groote verwachtingen, ook omdat het vereenigingsleven hier vrij slap is en daardoor slechts weinig orgunisa- ties een aannemelijk aantal leden heeft. De f 9000, welke de Raad had toege staan, zijn geheel verbruikt cn zelfs overschreden, voornamelijk doordat tamelijk veel arbeiders al ondersteu ning moesten genieten, toen zij net den minimurntijd lid van de kas ge- woest waren en het door heu betaalde geld niet noemenswaardig was. Do contributie en uitkeeringen, die do onderscheidene vereenigingen haar leden toekennen loopen wol uiteen. Een stucadoorsorganisatie geeft, bij een contributie van 20 ets. per week, S0 ets. gedurende 24 dagoneen bak- kersveroeniging bij een wokelijksche bijdrage van 5 ets80 ets. geduren de 90 dagen. Het Noorsche stelsel blijft voorloo- pig nog gehandhaafd, maar of het op den duur de aanvallen van de Gentis- ten zal kunnen doorstaan SINTRAM. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Do firma N. van Breeinen en Co., brands toffenhandelaren te Haarlem, verzoekt 200.000 H.L. gascokes te mogen koopen tegen den prijs van 32 ets. por H.L., onder voorwaarde, dat de cokesprijs niet minder gesteld dan 45 ets. per H.L., afgehaald b :e fubriek. rzoekers zijn genegen een cautie le stellen van 10 van liet geheele bedrag der koopsom tot richtïg© na koming van het te maken contract. B. en W. stellen den Raad voor dit verzoek in hunne handen ter afdoe ning te stellen. C. van den Bogaerde, eervol ont slagen agent van politie der 4e klas se, verzoekt den Raad om herzie ning van zijn bij dato 10 Februari 1910 vastgesteld pensioen. Adressant voegt hieraan toe, dat hij met het hem toebedeelde pensioen niet kan rondkomen. B. on W. stellen den Raad voor het verzoek te wijzen van de hand, toevoegend, dat het in de bedoeling ligt verandering te brengen in den voor de agenten van politie der 4e klasse vastgos Lelden pensioens-grond- elag van 1 500, en, in verband hier mede, ook wijziging te brengen in het aan verzoeker verleende pensioen. liet is B. en W. gebleken, dat uil het voorstel aan den Raad, lot het vaststellen van eene verordening op het gemeentelijk museum van Haar lem, wellicht niet voldoende duidelijk blijkt, dat B. en W. de zorg voor de COSterlaiïa voortaan aan den direc teur hebben willen opdragen. In art. 5 van het aangeboden ont werp wordt deze ambtenaar o.m. be last met het bewaren van alle voor werpen, tot het museum behoorende. Bodoeling is, dat ook de costeriana tot het museum behooren, B. en W. grijpen deze gelegenheid tian, om een gering redactie-verzuim in het voorstel sub III te herstellen. Vergoten is namelijk voor te stellen, ook de Instructie van 18 Augustus 1886, no. 18, in te trekken. Het college stelt derhalve voor: In plaats van het sub IIIV voorge stelde. te lezen: II. In do instructie voor den archi varis en den adjunct-archivaris der gemeente Haarlem, vastgesteld bij be sluit van 10 Mei 1899, no. 14, laatste lijk gewijzigd bij besluit van 1 Juli 1908, no. 11, het tweede lid van art. 6 to doen vervallen. III. In de instructie voor den bibli othecaris, den amanuensis en het overige personeel der bibliotheek der gemeente Haarlem, vastgesteld bij bosluit van 1 Maart 1899, no. 5, art.-6 te lezen als volgt: Hij is belast met de samenstelling en het bijhouden van eenen alphabe- tischen en eenen systematisohen cata logus van de boekwerken, kaarten en handschriften. IV. Te bepalen, dat de verordening, sub I genoemd, alsmede de wijzigin gen. bedoeld sub II en III, in werking treden op 1 Mei 1910. V. Te bepalen, dat op het in IV ge noemde tijdstip de navolgen instruc ties en verordeningen zijn afgeschaft: lo. Instructie van 7 Februari 1883, no. 4, gewijzigd bij besluiten van 16 Januari 11X11. no. 16, en 25 Septem ber 1907, no. 19; 2o. Verordening van 7 Februari 1883, na 4, gewijzigd bij besluiten van 4 April 1888, no. 7 en 25 Septem ber 1907, no. 19; 3o Instructie van 18 Augustus 1886, «o. 18, gewijzigd bij besluit van 25 September 1907, no. 19. VI. Het verzoek van J. C. Pcere- boom e. a. d.d. 7 October 1907, te wij ten van de hand. De commissie vnn bijstand tn het beheer van de gemeentefinanciën ad viseert den Raad vast te stellen den «toet tot beschikking uit den post voor j Onvoorziene uitgaven, dienst 1910. tot »cn bedrag van f 807 50 i Schietwedstrijd. Men schrijft ons Door <le afdeeling Haarlem van den Kon. NfKl. Bond van Oud-Onderoffi cieren is voor den invitatie-wedstrijd, dio morton in het gebouw aan do Schouwtjoslaan zal plaats hebben, als eorc-prijs in den personeelon wedstrijd een zeer mooi schilderij be schikbaar gesteld. Schaken. Bij den Donderdag gehouden schaakwedstrijd to Amsterdam be haalde de heer II. W. van Dort. van hier, den eersten prijs, een zilveren medaille met diploma in de vierde klasse. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN ft 30 Cts. per regel. Zwak, ellendig en altijd vermoeid Verdenkt gij uw nieren wel.' Zij worden misschien cel na cel vernie tigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blijft, terwijl het levengevend eiwit uit uw lichaam kan worden ufge- voerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zóó ongemerkt, dut zelfs wanneer de nie ren ernstig aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel op kunt merken dan nlgemoone zwakte, loomheid en afgematheid. Gij staut er over verwonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat gij u altijd zoo vermoeid en terneergesla gen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren verdacht en toch indien uw water chemisch onderzocht werd, zou misschien gevonden worden, dat uw nieren col na cel werden verwoest on het bloed niet meer filtreeren, waardoor het levengevend eiwit gele genheid hoeft om met de urine te ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vas ter in de klauw van de gevreesde ziek te, totdat de nieren plotseling geheel hun werk staken en uw geheele li chaam vergiftigd wordt door het uri nezuur in hot bloed, terwijl de blaas haar kracht verliest om de urineaf- schciding te regelen. Daarom wanneer uw urine bewolkt of branderig Is, wanneer de afschei ding in te groote of te kleine mate geschiedt, of wanneer gij rugpijn, waterzuchtig© zwellingen, rheumati- sche pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ontwikkeld dan gij denkt, en uitstel is zóó vaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met liet gebruik der eclite Fostor's Rugpijn Nieren Pillen, die zoovele mannen en vrouwen blij vend genezen hebben. Let er daairom op, dat de juiste naam: Foster's Rugpijn Nieren Pil len op dc doos voorkomt. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de heoren J. J. GöppingOT, Groote I-Ioutstraal 147ft; on K. vun Eden, Spaainne 3 Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel k f 1.75 v één, of f 10.— voor zes doozen. Neemt U dagelijks een likeurglaasje Dr. HOMMEL'* Haemato- gen onmiddellijk voor den hoofdmaaltijd I Uw eetlust wordt flinker, uw zenuw stelsel versterkt, de loom heid verdwijnt en heel spoedig zult gij U lichame lijk prettig gevoelen. Waar schuwing I Men verlange uitdrukkelijk den naam Dr. HOMMEL. Uit de Omstreken SCHOTEN. Jn don nacht van Donderdag op Vrij dag zijn alhier voor een perceel aan den Schoterweg twee rozenboomen, die aldaar het tuintje versierden, uit don grond gerukt en weggenomen. B r l n d. SLOTEN. Gistermorgen ongeveer elf uur ont stond ar door een ongeluk met een braadpan brand in een drietal wo ningen, achter 't café „Van Ouds het Rechthuis", aan den Overtoom onder Sloten. Door den hevigen wind liet deze brand zich een oogenblik zeer ernstig aanzien, daar ook andere in de nabijheid staande perceelen wer den bedreigd. Do brandweer wist evenwel het vuur tot de onder één dak staande perceelen te beperken. Deze drie woningen gingen geheel verloren; van de inboedels werd niets gered. Verzekering dekt slechts ten deele de schade. Binnenland HOFBERICHTEN. Prina Hendrik is gisterenochtend i do residentie aangekomen, om heden via Nieuwediep de reis naar Noorwegen te aanvaarden. De Koningin-Moeder zal waar schijnlijk Vrijdag 27 Mei in het land lerugkeeren en Raar buitenverblijf Soestdijk betrekken. DE „PRINS WILLEM II". Gisteren deed de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam uitspraak ter zake van de ramp, overkomen aan hot stoomschip „Prins Wil lem II'. De Raad releveerde in zijn uit spraak, dat blijkens het oordeel van getuigen en vroegere gezagvoerders het schip alleszins bestand was tegen do kracht van wind en zee. f Uit het vinden van allerlei voor werpen, behoorende tot do lading ea tot onderdooien van het schip op do Fransche kust, moet afgeleid wor den, dat de „Willem II" in den storm van 24 Januari bewesten Ouessant La vergaan. Alle geruchten over het zien van de „Willem II" na het passeeren van Ouessant blijken na onderzoek onjuist te zijn. Dat opvarenden gered zouden zijn, acht de Raad volstrekt uitgesloten, om de hevigheid van den orkaan, waarin de „Willem II" bleven is, en hij kan dan ook niet dors aannemen, dan dat het schip met bemanning en passagiers in volle zee is vergaan. Het nauwkeurig, tot in details af dalend, onderzoek naar den staat van het schip bij den aanvang van zijn laatste reis, heeft den Raad de overtuiging gegeven, dat machines en ketels aan alle te stellen eischen vol doden. Gegeven de vlugge reis tot Ouessant, en de beproefde bekwaam heid en voorzichtigheid van den ge zagvoerder, kan niet anders aange nomen worden, dan dat het defect aan do machine, waarvoor het schip een uur heeft gestopt in het Noordzee kanaal, slechts een onbeduidend de fect is geweest, De Raad is er niet in geslaagd, den ouderdom van do schroefas vast te stellen. Of het nog do oorspronkelij ke is, dan wel of de ais vernieuwd i-s. was niet uit te maken. Vast staat echter, dat de schroefas in Septem ber 1909 door den werkmeester van de Droogdok Maatschappij is getrok ken, en geen gebreken vertoonde. Over den staat van de schroefas heeft de Raad dan ook geen aanmerking. Evenmin over de stuurinrichting. Do diepte van het schip bleek niet juist op te geven te zijn, maar wel is gebleken, dat do uitwatering in orde was, en dat het schip goed was ge stuwd en geladen. Ook de reddings middelen waren volkomen in orde. De Raad leidt uit een en ander af, dat aan het schip zelf en zijn uitrus ting niets ontbrak. De gezagvoerder, de stuurlieden, de machinisten waxen allen gediplo meerd en volkomen voor hun taak betekend, de overige bemanning was voldoende in aantal, en voor zoover noodig, bevoegd. Concludeerende verklaart de Raad, dat hij de oorzaak niet vermag aan te wijzen. Vermoedelijk is het schip 21 Januari vergaan, terwijl alle op varenden den dood in de golven heb ben gevonden. GRATIE GEWEIGERD. Naar gemeld wordt, heeft de Ko ningin afwijzend beschikt op het ver zoek om gratie van R. Baron van Heeckeren van Brandsenburg, ver oordeeld tot drie maanden gevange nisstraf wegens de bekende brief- quaestie. EEN NATTE ZEILPARTIJ. Donderdag maakteu een dame en drie heeren een zeiltochtje op den Schinkel en het Nieuwe Meer. Waar-1 schijnlijk ten gevolge van het niet goed hanteeren van het zeil en door j een plótseiingen rukwind, sloeg het ranke vaartuig eensklaps om, niet het gevolg, dat alle vier de inzitten den te water geraakten. Door zwem- men kon men zich boven water hou- j don, hoewel do dame die niet de zwemkunst machtig was reeds zonk en geheel onder liet zeilvaartuig lag. Zij werd echter door één der heoren gegrepen. De drenkelingen werden door oen ander vaartuig op genomen. BOND VAN POST- EN TELEGRAAF- BEAMBTEN. Op Hemelvaartsdag hield de Ne- derlandsche Bond van Post- en Tele- graafbeamblen zijn 17de algemeene vergadering, onder leiding van den heer W. A. H. Kerkhoff. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter, dat de hond in ledental is vooruit gegaan. Aanwezig waren 93, afwezig 23 afdeelïngen. Naar aanleiding van de jaarversla gen werden uitvoerige discussies ge voerd. Ze waren echter alle van huis- houdclijken en organisatorischen aard. Ten slotte werd met overgroote meerderheid een motie van vertrou wen in het bestuur, gesteld door de afdeeling Utrecht, aangenomen. In stemming kwam hierop do af scheiding van den Algemeenen Bond van Rijksambtenaren, waartoe met 235 tegen 38 stemmen besloten werd. Een voorstel tot contributieverla ging werd hierop verworpen met 202 tegen 77 stemmen. Een voorstel „de bond zette een krachtige actie voort voor houger be zoldiging", werd toegelicht door den afgevaardigde der afdeeling Amster dam. De vergadering keurde bij accla matie goed de toezegging van het hoofdbestuur, om zoo spoedig moge lijk verschillende daartoe dienende plannen uit te werken. Voorts werden goedgekeurd voor stellen, om bij de regeering aan te dringen op een spoedige opheffing der regeling van het tractement naar de klasse der kantoren, en om te blijven ijveren voor gelijk loon en vuur gelijken arbeid. HET ONTSLAG VAN Dr. DE GELDER. Naar het „Hbld." verneemt, heeft dr. Do Gelder, eervol ontslagen on der-directeur der Gemeentelijke Elec- triciteitswerken, zijn sollicitatie naar de betrekking van directeur der Ge meentelijke Electrische Centrale te Delft ingetrokken. Hij heeft zich be reid verklaard den bouw der Delft- sche Centrale te blijven leiden. De enquête-commissie zet nog regel matig haar onderzoek voort. De heer Ilessing, directeur der G. E. W., zal, zoorlra zijn gezondheidstoestand het toelaat, opnieuw verhoord worden. KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Op uitnoodiging van de Koningin en van den Prins zal de Koning'n- Mooder als gewoonlijk gedurende het Koninklijk bezoek aan de hoofdstau een paar dagen te Amsterdam door brengen. Maandag 30 Mei zal Hare Majesteit to Amsterdam aankomen. Mr. FOCK. Do oud-burgemeester van Amster dam, oud-ininisier en oud-Commissa ris der Koningin In Zuid-lloiland, mr. C. Fock, is ernstig ongesteld. GEHEIME BRANDERIJ. Een gesloten huis op de Prinsen gracht in Den Haag, waarin tot voor korten tijd een behanger en stoffeer der zijn beroep uitoofende, en waar thans keurig netjes overal gordijnen voor de ramen hingen, zoodat or niets bijzonders aan to zien was, had, hoe, dat is het geheim van den fiscus voor alsnog, de aandacht van de belas ting ambtenaren getrokken. Vrijdagmiddag begaven zich vier van die ambtenaren, met een inspec teur van politie, naar de bewuste wo ning en 'vonden aldaar een distelleer- inrichting. Een fornuis, distelleerke- tel, maatglazen en wat Verder tot het bedrijf behoort, werden in beslag ge nomen, zoomede een aantal vaten met inhoud en aljes por wagen, bespannen met een paard, onder geleide overge bracht naar liet belastingkantoor op het Binnenhof. GASVERST1KKING. Donderdagmorgen is in de Van der Helstsüruat te Amsterdam, de schoen- wiukeher Kat in zijn woning gevon den, geslikt ten gevolge van gasin ademing. De man, die alleen woonde, was Woensdagavond blijkbaar wat slordig geweest met het aansteken van de gaslamp op zijn slaapkamer. Verschillende afgebrande lucifers zijn ton miuste gevonden, die er op wijzen dat hij vergeefs getracht heeft de lomp aan te steken. Ten slotte schijnt hij zijn pogingen om licht te maken te hebben opgegeven, zonder echter do gaskraan te hebben geslo ten, mot het noodlottig gevolg, dat 't hem hol loven kostte. G. L. v. d. ZWAAG. Naar gemeld wordt, is de toestand van het lid van Gedeputeerde Staten voor Friesland, den heer G. L. v. Zwuag, die thans reeds een maand in het herstellingsoord te Putten wordt verpleegd, zeer vooruitgaande, zoodat de doktoren hoop hebben op volledig herstel. Hoewel hem het doen van kleine wandelingen is toegestaan, is liet hem ernstig afgeraden, rich in de eerste weken met belangrijke aan gelegenheden in te laten. VERDRONKEN. Bij Urk is een lluizer visscher, va rende op H.Z. 160, over boord gesla gen en verdronken. Rechtszaken HOOGE RAAD. Do Ilooeo Raad heeft verworpen het cassutie-bcroep, ingesteld tegen 't vonnis der rechtbank te Maastricht over do vraag, of een plakzegel van 5 cent Qoodia is op een quitantie, onder- teekend niet met ecu naam van den- geeu dio quiteert, maar enkel met de aanvangsletters van diens naam welke vraag door de rechtbank ont kennend was beantwoord. Ook do llooge Raad was van oordeel, dat als Onderteekening in den zin der wet al leen is aan t.e merken het plaatsen vun don naam, dien de onderteeke naar voort of draagt, met of zonder bijvoeging van de voornamen, onder een geschrift, gelijk ook het spraak gebruik medebrengt, en alzoo niet het stellen van enkele letters van dien naam, al moge daaruit ook kunnen blijken van wien het stuk, waarop zij voorkomen, afkomstig is. EEDS WEIGERING. Bij de behandeling eener zaak van smaadschrift voor de rechtbank te Middelburg, weigerde de redacteur van het socialistisch weekblad „De Toekomst" den eed af te leggen en beriep zich op de conclusie van den procureur-generaal van den Hoogen Raad. De president dreigde met gijze ling, doch de rechtbank besloot af te zien van het hooren van den getuige. Uit de Arbeiderswereld DE STRIJD IN DE BOUWVAKKEN TE AMS JERDAM. De 'Amsterdacusche blucad oorsver- eeniging heeft besloten alle werken, die door „onderkruipende" metse laars en opperlieden zijn afgemaakt, onverschillig of die voltooiing al dan niet onder politietoezicht plaats had, „besmet" te verklaren. Zij zal zoo veel in haar vermogen is, de werk willige slueadoors trachten te weer houden op die „besmette" werken aan don arbeid te gaan. Bij dit be sluit zijn voorloopig een twaalftal bouwwerken betrokken. Do AmsterduLüscliO Stucadoorsver- eoniging is aangesloten bij de Lande lijke Bouwvakfoderatie, waarbij ook de stakende metselaars- en opperlie- denvereomgingen „O, D. N. L," en „D. V. «V." zijn uangesloten. Sportpraatje De competitie begint op haar einde te loopen. De laatste matches worden afgespeld, en al hebben die op den geheelen stand niet veel invloeu meer, voor de betrokken clubs kun nen ze soms zeer belangrijk zijn. Zoo b.v. de wedstrijd AjaxD. F. C. Had Ajax de Dordtenaurs weten te klop pen, dan was alle hoop, om in de laatste ronde nog ais negende te ein digen, niet verloren geweest, maar nu de Merwestad-bewoners met 61 wonnen, kunnen de Ajaciden Hercu les niet meer passeeren. Als één club verheugd zal zijn, dan is het wel die der Stichtenaren. V. O. C. is een ge vaarlijke tegenpartij, en het is beter die niet in een ilcgiudatie-maich te genover zich te hebben, dan wel. Toch is het ook werkelijk een feit, dat de Sleutelstad-mensehen bij de Stichte naren, wat speeisterkie aangaat, moeten achterstaan, btuk voor stuk zijn do Hercules-spelers beter dan de gelijk-plaatsige Leidenaars. Alleen Ajax' keeper, Van Zanten, is Brands-1 ma de baas, en het is waarlijk niet I aan hem, maar veel meer aan zijn Ibacks te danken, dat het Leidsche net in den laatsteu tijd zoo dikwijls door de aanraking van een vijande-1 lijken bal getrild heeft. H. F. C. slaagde er in, met Quick gelijk te speion, waardoor de Haar- ,lemsche blauw-broeken zich voor goed achtste wisten te plaatsen. II. B. S. leverde eveneens goed werk. door met do gevreesde Sparta nen lot een 3—3 te komen. la de tweede klasse evenwel was de strijd verreweg het spannendst. Daar speelde R. A. p. do hoofdstedelijke udspirant-kampioensclul), oen wed strijd togen V. V. A., die door do rood-zwart-gebloklen moest ge wonnen worden, wildon zij tenminste dit juar eens de eerste in hun afdee ling worden, on een gooi kunnen doen naar het eerste-klassc-schap. Het Ls hun niet gelukt zoover te komen. Door enorm verdedigen, door met alle elf spelers op het doel terug te trekken, gelukte het V. V. A., de score op 11 to doen blijven. En zoo bemachtigde Kampong zonder spelen de eerste plaats Ook het volgend jaar zal de hoofd stad dus geen eerste klasse voetbal binnen haar muren aauschouwen. Amsterdam schijnt nu eenmaal geen eerste kruchten op to leveren. Op 't kantje af was het altijd wel Een of twee matches scheidden de hoofdstede! ingen steeds van een plaatsje in de hoogste afdeeling, maar juist die eiikele wedstrijden bleken altoos een onoverkomelijk struikel blok. Toch, als er goed wordt volge houden, is het niet onmogelijk, dat ook do Amstel-stad nog eens op goed voetbal zal kunnen bogen. Maar dan moet het volgend jaar ook met allen ernst gewerkt worden, en in iederen wedstrijd-moeten alle krachten ter bereiking van het eind doel worden ingespannen. Alleen dan zal een goed resultaat to zien zijn. Zondag had ook de eorsto manche van het kampioenschap van Neder land plaats. Mot slechts 2—0 gelukte het II. V. V., de Nijmegenaars te slaan. Het is geen hooge score, maar gezegd dient te worden, dat de groote Ilaagsche bijzonder laks speelde, en dat het Nijnieegsche Quick dadelijk flink aanpakte, en gedurende den geheelen wedstrijd met datzelfde vuur doorspeelde. Dat I-I. V. V. winnen zou was vrijwel zeker. Het Oostelijk voet bal staat, hoe goed de nieuwe kam pioenen ook zijn mogen, t e ver be- nedci het Westelijk, dan dat de Gel derlanders ook maar cenige kans op succes zouden hebben. Toch kan er in de toekomst veel verbetering te wachten zijn, vooral als een nieuwe competitie-indeeling eens wat meer aanraking tusschen het Westen en het Oosten brengen zou. Maar wan neer zal één van al de verschillende plannen, die er reeds gemaakt zijn, verwezenlijkt worden Do laatst-gespeelde ronde van de bekcr-wedstrijdon was Haarlem II noodlottig. Met 43 moesten de re serve-roodbroeken tegen H. V. V. II het onderspit delven. Toch een mooie prestatie van de jongere Haarlem mers. Hemelvaartsdag bracht de strijd tussohen do steden Amsterdam en Brussel. De IJ-stad-spelers wisten de Brussolsche vertegenwoordigers niet een 40-nederlaag naar huis te zen den, aldus hun in den aanvang van hot seizoen in de Belgische hoofdstad geleden nederlaag wrekende. De overwinning van de Amsterdammers was welverdiend, al dient ook ver meld, dat. Brussel wel betere voetbal- krachten herbergt, dan die, welke nu in Neérland's hoofdstad speelden. Do tentoonstellingswedstrijden hadden op de samenstelling van het team merkbaren invloed uitgeoefend. De Maas- en Scheldebeker werd door Rotterdam eveneens in een 5--1- erwinning op dc Antwerpenaars ge wonnen. Het Westen toonde nog eens zijn superioriteit boven hel Oosten, door dat de tweede-klassers met 1—0 van Vitesse wonnen. Geheel verdiend was de overwinning niet. De bekerwedstrijden brachten een 3—2-overwinning van II. V. V. II op D. E. C. Op de tcntoonstcllings-wedstrijden te Brussel speeldo H. V. V. tegen de C. S. Brugeois uit Brugge. De Hage naars, die hun elftal met onzen stad genoot Mannus Francken en den H. B. S.'er Gonsalvez versterkt hadden, wonnen welverdiend met 21. De roodbroeken sloegen in den strijd om den Bossche-beker na har den kamp en eerst in de verlenging Wilhelmina en daarna Hercules, aardoor dez<j beker voorgoed Haar lem's eigendom geworden is. Het buitenland bracht een groote verrassing: Engeland verloor met 21 van do Denen. Zou de roem van do Brittc-n aan het tanen zijn 2—2 tegen België, 1—2 tegen do Denen, het ziet er slecht voor Albion's zonen uit I Wat, het wedstrijd-programma voor Zondag a.s, betreft, de laatste match van do Westelijke eerste klasse-com petitie zal gespeeld worden tusschen Hercules en Sparta. Wèl zullen de Stichtenaren klop krijgen, maar het kan hen niet meer deren Ajax is tien en blijft het. Om het kampioenschap van de Wes telijke tweede klasse wordt gestreden door V. O. C. en Kampong. Een voor spelling lijkt gewaagd toch geven e V. O. C. de beste kansen. Voor do beker-competitie spelen Quik II uit Den Haag en A. F. C. op het terrein van Ajax te Leiden. Een harden strijd zal dit geven, maar de Hnnenburgers zullen hun meerder heid zeker wel toonen. liet stoomschip Rijndam arriveerda' 6 Mei van New York te Rotterdam. Stoomvaartbericliten Hot stoomschip Kawi, van Bata via naar Rotterdam, vertrok 5 Mei an Colombo Het stoomschip Rindjani, van Rot terdam naar Batavia, vertrok 5 Mei van Marseille. Het stoomschip Amstelland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, ver trok 4 Mei van Rio Janeiro. Het stoomschip Frisia, van Am sterdam naar Brazilië en Buenos Ayres, is 4 Mei Fernando Noronha gepasseerd. Hot stoomschip Maasland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, is 4 Mei Finisterre gepasseerd. Het stoomschip Zaanland, van Am sterdam naar Brazilië en Buenos Ayres, arriveerde 5 Mei te Duinker ken. Het stoomschip Amsteldijk, van Baltimore en Newport News naar Rotterdam, passeerde 5 Mei des nam. 8 uur Prawlepoint FAILLISSEMENTEN. Uitgosj) roken: 's-IIertogenbosch. A. M. Stalpersi' timmorman, to Loon op Zand. Rech* ter-commissaris: mr. de Mcnthon Ba> ke; opat or: mr. E. van Zinnicd Bergman». Leeuwarden, A. E. Kuhlmann, handelsagent, aldaar. Recliter-comi missoris: mr. P. c. J. A. Boeles; cai rator: II. Hoogerb&ets. II. J. Schol, bakker te Terschol- ling. Rechter-Commissaris: mr. C. L; baron van Harinxma thoe Slooten; ca rator: E. Kuipers. Heerenveen. S. M. de Jong, koop vrouw, te Gorrodijk. Rechter-commi» saris: mr. J. P. Cloveringa; Curator; mr. T. Binnorts. Amsterdam. S. Hoedenmaker, zon« der beroep, aldaar. Recliter-commis- saris: mr. J. Déking Dura: curator: mr. E. W. van Straaten. 's-Gravcuhago. J. Lankamp, kleer- maker aldaar. Rechter-Commissaris: mr. C. W. Schlingemann; curator: it. J. J. de Moijier. Geëindigd; H. Neijcnhuis, bellanger to 's-Gra- venhage. De nalatenschap van E. Janssen, in loven coiffeur te Nijmegen. Surséance van betaling gevraagd: J. K. Etils, koopman en winkelier te Noordwoidc, Fr. Burgerlijke Stand HEEMSTEDE. GETROUWD: J. Kersten en C. E. Kuvener. BEVALLEN: G. StokmanDekker z. W. M. vao Vessum—de Zwart z, OVERLEDEN: J. J. van der Veen, 33 j., J. M. Heemskerk -van Duin, 77 j., M. M. van den Buntvan Tongeren, 64 j. I1ILLEGOM. ONDERTROUWD A. F. van der Zande en M. van den Berg. B. Heemskerk en H. Kuipers. W. A. Philippo en M. Granneman. P. W. Lommers en C. M. van den Bosch. GETROUWD G. Th. v. d. Reep en J. M. Sand- bergen. BEVALLEN C. Wijngaarden, geb. Van Loon, d., - D. Pors, geb. Kooy, z. W. Hoog kamer, geb. Van Houten, d. A. J« M. Hulkenberg, geb. Van Oostveen, z. M. E. dc Graaff, geb. Tib- bocl, z. OVERLEDEN J. II. van Dijk, 6 rand. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. GETROUWD D. Uithol on M. Scharrighuïsen. BEVALLEN J. Kcirtckaas, geb. Smit, z. M. C. Vriesekoop, geb. Veldhuizen, z. A. van der Burg, geb. Van Meerbeek, dochter. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD: J. Visser en M. C. v. cL Steen. GETROUWD: J. Fordclage en C. Harding; G. T. Struik on B. Woudstra; C. Vreugden- hil en E. Molenaar; W. Roodenburg en H. Rip. BEVALLEN: J. Kemp—v. d. Pol z. K. DolWil- lemstein d. M. C. v. <L Vlugt—Hek- man z. II. J. Bakkerv. d. Ploeg z. J. J. Hulzen—KaJf t. OVERLEDEN: A. Klomp, 72 jaar. WIJK AAN ZEE EN DUIN. GETROUWD M. Klein en E. van der Wel. ONDERTROUWD A. Tervoort en A. Aardenburg. Onze Lachhoek NOODELOOZE ONRUST. Qrvillcl Orvillei Orvillel zoo riep broer Wilbur Wright en spoedig ver schoon Orvillo met een verrekijker in de handl Orvillel zei Wilburg, kijk! Daarl Zie je niet? Daar gebruikt een lucht- schippcr ons patent. Zoo'n dief! riop Wilburg. Ja waar achtig, daar beschrijft hij een S.t zooals alleen met onze biplaans ge daan kun worden! Wij zuilen hem achtervolgen, zei OrviJle, achterhalen en zien wie het is. Laa), dal maar, bromde Wilburg, die steeds door den verrekijker ge tuurd had, ik zie nu dat het een zwa luw isl LANGS EEN OMWEG. Driftig Heer: Kerel, je bent een..., nu ja, als men erwtensoep at met jouw ooren er in, zou geen mensch golooven, dat het geen erwtensoep met varkensooren was. ENGELSCIIE JONGENS. De voetbalwedstrijd tusschen de Bloom- en Roseberry-street was in vollen gong. Beurtelings verkeerden de ruiten ter linker- en ter rechter zijde In gevaar. Plots verscheen een poiitie-man, waarop alle jongens in een oogwenk verspreid waren, uitge zonderd één, diie in handen van den agent viel. Wat zal het wezen, vroeg de man der wet, een pak ransel of een proces-verbaal en dan voor de rechtbank? Toen zei het kereltje: Geef me nrarar een pok slaag, wat meer of minder hindert niet. want ik bon de scheids rechter!

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6