NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8244. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 11 MEI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN! Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen ln den omtiek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37^6 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiGn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 12 MEI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 u. Brongebouw: Ten toonstelling van schilderijen, 10—5 uur. Sint-Bavo: Cursus in de Katholie ke geloofs- en zedenleer. Onderwerp: Over de Godlieid en Menscbheid van Christus. OM ONS HEEN No. 1141. Goed werk. Tegen ondernemingen van eenigen bmvang hebben velen wel eens be swaar. Gedeeltelijk uitkom, laat ik het maar ronduit zeggen. uit of- gunst. Voor een ander deel, omdat ze een vage meening hebben, dat de groote zaak do kleine verdrukt en onmogelijk maakt. Om die en om an dere redenen zal ook de Binnenland sche exploitatie-maatschappij van on roerende goederen behalve haar vrienden, ook wel haar vijanden heb ben. Ik wensch mij zelf bij de eerste categorie, die van de vrienden, in te deelen en er in de volgende regeleu ©p te wijzen, dat deze onderneming in en buiten onze gemeente goed werk heeft gedaan. Natuurlijk ook tot haar eigen voor deel. Zeker, ze is geen philantroplsche ■tichting en heeft winst maken als einddoel. Maar wanneer zij er niet was geweest, zou om maar iets te Boernen de ontzaglijke verfraaiing Iran Bloemendaal niet tot stand geko men zijn. Aan den absurden toestand, dat daar nagenoeg geen bouwgrond te krijgen was, heeft de Binnen- tandsche door het in exploitatie krengen van Duin en Daal en Kweek duin een einde'gemaakt Tientallen genieten er nu van een heerlijke wo ning en duizendtallen van een prach tige wandeling Het Schoterkwartier Is evenzeer «en onderneming van deze maat schappij geweest. Menschen, die door het altijd rondstaren in hun eigen kring een nauvven kijk op de zaken hebben gekregen, zeggen wel, dat dit kwartier bedorven is. maar daarmee kan ik volstrekt niet instemmen. Er kunnen toch niet overal villa's wor den gebouwd, de kleine man heeft, zou ik zeggen, toch óók het recht om fatsoenlijk en goed te wonen. Welnu, In het Schoterkwarlier is voorzien in een groote behoefte aan arbeiders woningen cn dat ze juist daar ver rezen zijn, is een financieel fortuin tje, dat de llaarlemsche belasting betalers wel mogen prijzen. Behoorde dit kwartier bij onze gemeente, dan zou daarvoor aan onderwijs, verlich ting, politie en zoo meer een jaar- lijksche uitgaaf van omstreeks een ton gouds noodig wezen, waartegen over enkele duizenden staan aan op brengst van belastingen. Er zijn menschen, die meenen, dat «at een groote onderneming als deze tot stand brengt, door de gemeente behoorde te worden gedaan. Dat is maar gedeeltelijk juist. Een gemeen tebestuur verkoopt niet altijd zoo vlot en goed als een particuliere onder nemer en kijkt doorgaans, zij liet dan ook met de goede bedoeling om do stad te verfraaiïen en goed beta lende ingezetenen te lokken, meer naar omhoog dan naar omlaag. Ik be twijfel wel, of de gemeente Haarlem, had zij indertijd de gronden van het voormalig C 1 o o s t e r gekocht, daarvan een arbeiderswijk gemaakt zou hebben. Jammer is het, dat het Kleverpark. een andere onderneming van de Bin- nenlandsche, mislukte. 't Was met de vijf of zes huizen in een hal ven cirkel midden in het park gezet, zoo aardig begonnen, maar is helaas naderhand zoo jammerlijk be- dorven. De speculatiebouw heeft er zich meester van gemaakt, menschen 1 'zonder eenig kapitaal, enkel en al- leen steunende op hun bouwcrcdiet, zetten er huizen in elkaar, die lang niet altijd solide waren, en waarbij met de architectonische eischen (men zie sommige geveltjes in de Aelberts- berg- en Tetterodestraat) op de aller vreemdste manier werd omgespron gen. Inderdaad, hier zou op een oogenblik, dat allo bewoners uit wan delen waren en hun inboedel tijdelijk bij vrienden aan den Zuidkant van de stad hadden geborgen, een kleine plaatselijke aardbeving welkom we zen. Zoo als bet nu ls, zou het nooit meer worden opgebouwd. Een nieuwe onderneming van de Binnenlandsche ls nu het terrein van Haarlem naar Overveen, waarop de wegen reeds zijn aangelegd, en waar de bouwgrond op koopers wacht. De woningwet heeft er al voor gezorgd, dat op zulke nieuwe terrei nen niet meer naar welgevallen mag worden gebouwd lk heb, in het voorbijgaan gezegd, een Idee, dat het verzet tegen die wet. Indien de plaat selijke verordeningen niet overdreven fel worden toegepast, wel slinken zal, misschien al aan het verminde ren is. Intusschen, do woningwet moge misstanden voorkomen of wegnemen, afmetingen voorschrijven en zoo de hygiëne bevorderen, aan de sierlijk heid doet zij niets. De schoonheid zal nooit per wet kunnen worden ge decreteerd, hier moet een beroep op de particuliere welgezindheid worden gedaan. En dat beroep ls ditmaal afkomstig geweest van de Haarlemsche afdeeling der Maat schappij van Bouwkunst, die aan de eigenares van den grond in overwe ging heeft gegeven, een prijsvraag uit te schrijven voor een plan van bebouwing. De Raad van beheer van do Binnenlandsche heeft aan dezen wenk voldaan en een som van 1500 aan prijzen beschikbaar gesteld. On langs hebben we den uitslag van de prijsvraag meegedeeld, weliswaar voldeed geen van de ontwerpen aan alle eischen, maar het uitgeloofde be drag kon dan toch naar de verhou ding van 750, f 500 en f 250, aan drie inzenders worden toegekend. Er is dus goed werk geleverd. Natuurlijk maakte de omstandig heid, dat de wegen reeds zijn aange legd, het werk zoowel van de ontwer pers als van de jury moeilijker. Maar aan den andereu kant ligt hierin een practische reden, om zooveel moge lijk het bekroonde plan uit te voeren. Op dit oogenblik zijn. zooals onze lezers uit een advertentie in een vo rig nummer trouwens wel al weten, de acht plannen, met een negende er bij, dat te laat gekomen ls, tentoon gesteld in een bovenzaaltje van de Kroon. Deskundigen, architecten, bouwondernemers, zullen zeker niet in gebreke blijven, de expositie te gaan bezoeken, maar ook voor leeken levert zij veel leerzaams op. Het lezen van dergelijke teekeningen is wel ieders werk niet, maar in de toelich ting, die elke inzender bij zijn plan heeft gevoegd en in het rapport van de jury vinden ook desonkundige be zoekers de nadere mededeelingen, die zij kunnen noodig hebben. Wat beteekent nu deze prijsvraag in practischen zin Niet. dat de een mooier prentje leverde, dan de ander, zelfs niet dat er een aquarel bij is, die veilig een plaatsje in een salon zou kunnen krijgen, maar ditdat de leden van de jury, Berlage, Salm, Verheul, mannen van de practijk, hunne bekroning hebben gevestigd op dezen dubbelen grondslag van schoonheid en verkoopbaarheid. De Binnenlandsche, die ik zeg het nog maals een financieele onderneming is, moest wel verlangen, dat zoowel op de eischen van de exploitatie, als op die van de schoonheid werd gelet. De jury heeft daaraan voldaan, door sommige ontwerpen, die in dit op zicht te kort schoten, af te keuren. Dit blijkt uit haar opmerking, dat in No. 4 de grondprijs in overeen stemming is met het gemiddelde, door het programma vereischtde andere projecten hebben een ruimere bebouwing gemaakt en zijn daardoor met den grondprijs voor de meeste perceelen, voor open bebouwing te duur geworden. Men gevoelt, dat dit voor een prac- tische en fraaie uitbreiding van de gemeente van groote be teekenis is. Zoo krijgt ieder zijn deel de wet gever, het schoonheidsgevoel en de ondernemer. Het practische leven gaat zijn gang niet volgens teekening, en er zijn waarschijnlijk geen grooter opportu nisten In de wereld, dan eigenaars van bouwgrond. Dat het bekroonde plan precies naar de letter, of naar de lijn zal worden uitgevoerd, is dus niet mogelijk, maar dat de directie van de Biunenlandsche voornemens is, zooveel mogelijk de groote lijnen te volgen, blijkt uit de bereidwillig heid, waarmee zij tot de kosten van de prijsvraag besloot De aanwezig heid van het plan zelf is trouwens een kostelijk middel, om liefhebbers tot bouwen in den daarbij aangege ven gee6t te bewegen. En daar ook wel te verwachten is, dat Bloemendaal's gemeentebestuur met het bekroonde plan rekening zal willen houden, is de conclusie van dit alles, dat aan het bestuur der Haarlemsche afdeeling van Bouw kunst een woord van lof toekomt voor zijn Initiatief en aan den Raad van Beheer der Binnenland sche voor zijn offervaardigheid en zijn neiging om het oog gevestigd te houden ook op de schoonheidsbelan- gen van het nieuwe bouwterrein. J. C. P. Stadsnieuws Blosmententoonstalllng. EERE-MEDAILLE VAN Z. K. H. PRINS HENDRIK. De tweede zilveren medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden ls toegeken d aan den heer D. 15 aardse Dzn., te Aalsmeer, als de inzender die het meest beeft bijgedragen tot het welslagen der derde tijdelijke ten toonstelling. VOORTZETTING DERDE TIJDE LIJKE TENTOONSTELLING. Ten behoeve van de voortzetting der derde tijdelijke tentoonstelling noodigt het hoofdbestuur de leden uit op Dinsdag 17 Mei collecties afgesne den bloemen van late tulpen eu dere gewassen naar eigen keuze te willen inzenden. Vazen warden hiervoor gaairne in elk gowenscht aantal ter beschikking gesteld. Aan de collecties kunnen prijzen worden toegekend naar lang vun hare uitgebreidheid en dienste, zonder dat evenwel eene on derlinge mededinging zal plaats heb- BLOEMENKEURING. Het hoofdbestuur deelt mede, dat de eerstvolgende bloemenkeuring op Maandag 16 Mei in een der tentoon stellingsgebouwen zal gehouden wor den. PRENTBRIEFKAARTEN. De firma W. H. van Leeuwen, die op de Bloemententoonstelling het tentje voor den prentbriefkaartver koop beheert, zorgt er voor, dat de bezoekers voortdurend nieuwe kaar ten kunnen koopen. Thans is weer een uitgebreide ee rie van 22 stuks verschenen. Al het goede, dat we van de vorige kaarten zeide is ook nu weer van toepassing. De mooiste plekjes zijn in prent gebracht. Ook deze ansichten zullen haar weg wel vinden door ons land en ver bulten. GEZONDHEIDSCOMMISSIE TB HAARLEM. Tot secretaris der Gezondheids commissie te Haarlem is benoemd Mr. M. Slingenberg Mr. Dr. B. Ba ron Mackay had als zoodanig be dankt. STAALBAD-HAARLEM. De d recti e m*akt er de doctoren opmerkzaam op, dat zij voor hunne min- of onvermogende patiënten bewijs kunnen afgeven, tot het ge bruiken van gratis Staalwater aan de drinkhal in het Frederikspark. De drinkhal is dagelijks geopend van 7 10 en van 3—5 uur. LEGER DES HEILS. Een aardige avond was het, dat concert van het Internationale staf muziekkorps van *t Leger des Heils uit Londen. De groote zaal van de Sociëteit Ver- eeniging Dinsdagavond, tot en met de gaanderij propvol. Hier en daar tusschen de stemmige kleeding van de nieuwsgierigen de kleurige uniformen van Heilssoldaten of de roode band van de vrouwenboeden. En op het podium het muziekkorps, 32 man in fel roode met witte tressen afgezette uniformjassen, geen musici an beroep, maar bijna alle officieren an 't Londensche hoofdkwartier, die daar hun bezigheden hebben en elk jaar een dag of tien op reis gaan. 't Vorige Jaar waren ze in Zwitser land, nu reizen ze van 7 tot 16 Mei in ons land rond en geven in twaalf ste den uitvoeringen. Geen vacantia dus. Verandering van bezigheid. Kolonel Palstra leidde de bijeen komst Op zijn voorstel werd het korps hartelijk toegejuicht. Van zijn kant bleef het niet achter, om de men schen aangenaam bezig te houden. Gedragen muziek, vroolijke mar- schen schalden door de zaal, die wel vol was van klank door deze 32 koper- instrumenten. Maar al waren hier dan geen muzikanten van beroep, hun spel was zeer zuiver en geaccen tueerd. Forto's en piano's, de laatste moeilijk op sommige koperen blaasinstrumenten, werden zeer ver dienstelijk uitgevoerd. Het is inder daad niet overdreven, dat het gezel- Bchap een zeer goed korps wordt ge noemd. Voor afwisseling was gezorgd. Een dubbelquartet van musici bracht soms k capella, soms met begeleiding vaü collega's op den achtergrond, verschillende Uedereü in echt Engel- schen stijl ten gehoore. Hun eerste tenor, de stafkapitein Reardon, deed zich ook als solo-zanger hooren. Zelfs traden twee van de executanten (zij zijn allen voorgangers op godsdien stige bijeenkomsten) als 6prekers op de zoon van kolonel Howard en de kapelmeester, kapitein Mitchell, zelf. Deze toespraken werden door ma joor Brouwer vertaald. Niet het minst merkwaardig was een solo op de kleine trom, die het ten oorlog gaan van een leger en bet daarop volgende gevecht inder daad treffend weergaf. Kolonel Pal stra noemde dit een extra en maakte van de gelegenheid gebruik, om aan de aanwezigen te verzoeken nu ook hunnerzijds een extra te schenken, in den vorm van een bijdrage aan een tweede collecte de eerste was na melijk al vroeger gehouden. „De tournee", zei hij, „was duur, niet wat de muzikanten betreft, want die tre den op om niet, maar door de reis- en verblijfkosten, de zaalhuur en re clame. En om u de waarheid te zeg gen", voegde hij er bij, met de echte goedaardige vriendelijkheid, die het Leger des Heils kenmerkt, „wij zou den voor het hoofdkwartier te Am sterdam ook wel graag wat overhou den." Dat pakte. De menschen klapten en de tweede collecte ging door. Eigenaardig was het, dat een van de rnarschen do melodie van het oude Transvaalsche volkslied „de driekleur van ons dierbaar land" tot thema had. Met het Engelsche volks lied eindigde het muziekkorps. De leider der bijeenkomst had deze met gebed geopend en sloot haar op gelijke wijze. Examen s L O. Haarlem, 10 Mei. Geslaagd de da mes J. B. M. Leisükcrw te Overveen, E. H. A. Lams te Haarlem, A. M. den Ouden en J. M. Kooy te Oegstgeest, L. W. Einde en R. Rab te Helder en A. Hoogcarspel te Enkhuizen. EEN POSTKANTOOR ZONDER BRIEVENBUS I Een inwoner van Schoten deelde ons gisteren mede, dat aan bet nieu we hulp-postkantoor in de Frans Halsstraat een brievenbus ontbreekt. Voor alle zekerheid zijn we toch nog even gaan zien, of deze ongelooflijke bewering op waarheid berustte. We namen het huis, waar het kantoor ge vestigd is, scherp op van een bus is werkeliik niets te zien. Toen naar binnen om te vernemen wat de oorzaak is van dit wonderlijk gemis. Een bus hoort immers bij een postkantoor I De beambte, die ons te woord stond, bleek echter van een andere meening. Men kan niet verlan gen, dat met een nieuw kantoor ook een nieuwe bus verrijst, luidde zijn antwoord ongeveer. In de buurt staan Wanneer dit gebeuren zal, dAt wist hij niet 1 Dat weten wij dus ook niet, maar we zijn er wel benieuwd naar I Voor- loopig is 't kantoor busloos I Als dat nu nog in Kampen gebeur- i I Maar hier Konijnenclub. Dinsdag is te Haarlem opgericht de Haarlemsche Konijnenclub, met een voorloopig bestuur. Staalbad Haarlem. De drinkhal van het Staalbad Haarlem werd gisteren door 44 per sonen bezocht. J. V. P. C. Gisteren hield de Jonge Vrljzlnni- :n Propagandaclub „Haarlem" een vergadering, die een huishoudelijk karakter droeg, in een bovenzaal der Sociëteit Vereeniging. O.a. werd be handeld de beschrijvingsbrief voor de Bondsvergadering in Utrecht te hou den op 15 Mei a.s. De hoeren A. Jon en H. W. de Graaff zullen daar de J. V. P. C. vertegenwoordigen. Besloten werd den eerstgenoemde dan oandldiaat te stellen voor een commissie tot statuten-regeling en den tweeden voor een plaats in het bondsbeetuur. Verbetering. Onder de hoogstaangeslagenen In 's Rijks directe belastingen uit Haar lem en omstreken plaatsten wij den heer J. A. Noppen; het woordje van is uit den naam weggelaten; genoem de heer heet J. A. v a n Noppen. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. hebben ter vervulling der vacature-J. J. Sneltjes in het College van Commissarissen van de Stadsapo theek de volgende aanbeveling van twee personen opgemaakt: de heeren C. G. Loomeyer Jr. en F. A. Grijseels. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). bussen genoeg en hij noemde ver schillende straten op. Toen we deden opmerken, dat dit kantoor dan een unicum zal zijn in ons vaderland, ver telde hij ons, dat de bussen o p wa ren, doch dat hij gehoord had van plannen om er een uit een naburige straat voor het kantoor te zetten. Uit de Omstreken UMUIDEN. Bij Koninklijk besluit is, met in gang van 26 Mei, eervol ontslag ver leend wegens 65-jarigen leeftijd aan den neet A. H Clerkx, commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden te IJmuiden, en zijn pen sioen vastgesteld op 666 's Jaars. HAARLEMMERMEER. De keuring van merriën, veulens en éénjarige hengsten, zal te Hoofd dorp gehouden worden door het Be stuur van het Ned. Paardenstam boek op 30 Juni en 1 Juli o.s. ZANDVOOltT. Aangekomen vreemdelingen: Fam. Landré, Heemstede, Duinweg 10. 7 pers. Fam. Ileybroek, Amsterdam, Haar lemmerstraat 14, 8 pers. Fam. Doien, idem. Schoolstraat 1, 5 pers. Fam. Geels, idem, P&radijsweg 8, 4 pers. Fam. Keukenschrijver, idem. Villa Juliana, 7 pers. Fam. Zeelander, idem, 8e Spoorstr., 6 pers. Fam. Blauw, idem, Brugstraat 8, 4 pers. Fam. Bakker, idem, Kerkstraat 27, 7 pers. Fam. Van Schooneveld, idem, Para- dijsweg 6, 5 per». BLOEMENDAAL. Den 16den Mei a.s. herdenkt de heer C. J. Th. Leistikow, hoofd der O. L. school te Overveen, den dag dat hij 40 jaar onderwijzer is gew hiervan het grootste gedeelte hoofd eener school. Hoewel de heer Leisti kow niet al dien tijd hier Is werk zaam geweest, maar ook in andere plaatsen, zal het hem dien dag ze-k niel aan gelukwenschen ontbreken. De heeren G. Th. Uiterwijk, bosch baas, G. van Apeldoorn, timmerman, en H. Roothof, werkman, zullen 18 Mei a.s. den dag herdenken, dat zij 25 jaar werkzaam zijn bij mevrouw Van der VlietBorski te Overveen. Ook hen zal men dien dag zeker niet vergeten. Op 15 Mei a.s. zal 13 V. V. van hier een voetbalwedstrijd houden met de Borgerhoutsche V. V uit Antwer pen. Als prijs ls een zilveren beker be schikbaar gesteld; de wedstrijd zal door muziek worden opgeluisterd. BENNEBROEK. Op den 2en Pinksterdag zal door het Leger des Heils een bijeenkomst worden georganiseerd, waarin ver schillende sprekers het woord zullen voeren. Door den Commissaris der Koning in is aan de Vereeniging tot verfraai ing van de gemeenten Heemstede en Bennebroek vergunning verleend tot het plaatsen van een rustbank op den berm van den Rijksstraatweg nabij het huis „Te Bijweg". Van deze plek af heeft men een prachtig gezicht op de woning en de schilderachtige om geving. Binnenland ONGELUKKEN. Te Vrleseloo (gem. Bellingwolde, Gr.) is een dochtertje van den arbei der J- Walburg in een pot met kokend water gevallen en na enkole oogen- blikken tengevolge der brandwonden overleden. ROOIE KAREL. Gistermorgen kwam een vriend van Rooien Karei op het bureau van de Tel. met zich voerend een depêche van den wereldreiziger, waaruit bleek dat èn Karei èn zijn blok veilig en 'el in Parijs zijn gearriveerd. De ver koop van prentbriefkaarten gaat uie'. schitterend volgens Karei, doch ove rigens vaart hij weL HOFROUW. De opper-ceremoniemeester maakt bekend, dat het Hof, ingevolge de be velen van Hare Majesteit de Ko ningin, met Ingang van 11 Mei 1910. den rouw zal aannemen wegens het overlijden van Zijne Majesteit den Koning van Groot-Brittannië en Ier land, voor den tijd van vier weken, en wel twee weken middelbaren rouw, eu twee weken lichten rouw. DRIFTIG. Te Loeuen maakte juffrouw K. Lij een familie-woordentwist zich zóó boos, dat zij plotseling door hartver lamming doodbleef. 13de INTERNATIONAAL CONGRES TEGEN HET ALCOHOLISME. Het Uitvoerend Comité van de Ge heel-Onthouders Vereeniging „Inter national Order of Good Templars", hoofdafdeellng van Nederland, heeft besloten niet aan dit CongTes deel te nemen, omdat op voorstel van den Volksbond" als grondslag voor dit Congres is aangenomen: dat zoowel in de rapporten en de voordrachten als in de debatten streng zal worden vermeden orittok op of veroordeeling van de richting van andersdenkenden op 't gebied der bestrijding van het alcoholisme. Het wenscht geen over eenkomst aan te gaan, die door geen der partijen gehouden kan worden. Aldus wordt ons gemeld. ONGEHOORD! De heer R. Spiketr, grossier in lijn koeken en rijstmeel, te Meppol, was bij een winkelier te Staphorst om een bedrag van ruim 200 voor geleverde goederen ln te vorderen, en ïeide tot de vrouw, die zich alleen thuis be vond, dat hij tot dit einde de quitan- tie had meegebracht, die hij op dd tafel legde. De vrouw maakte zich ijlings van de quitantie meester, er* zeide tot den hee-r S.„Ge kunt heen gaan, ik heb u betaald De zaak is, zoo meldt "t Hbld., ln handen van den wachtmeester der marechaussees. BIGAMIE. Bij de politie te Arnhem heeft zirhi aangemeld zekere J. D-, vroeger krui denier aldaar, wiens opsporing we gens vermoeden van bigamie was ver zocht. DOOR DE TRAM GEGREPEN. Gisteravond is de 28-jarige A. V., verpleegster in het krankzinnigenge sticht te Delft, terwijl zij fietsende was op den Haagweg, nabij Delft door de stoomtram gegrepen en on middellijk gedood. Zij reed te dicht langs de rails. Het lijk word door da tram mede naar Delft genomen. CONGRES PLUIMVEETEELT. Het 2e nationaal congres voor pluimvee- en konijnenteelt zal te 's-Gravenhage worden gehouden op 1 1 eu 2 Augustus.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1