NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8248. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- eu Feestdagen. DINSDAG 17 MEI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER DRIE MAANDEN: Kit Van 1—5 re£e,s 50 Ctsv iedere reêel meer 10 Cts. Buiten w Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regelsƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 3o^nt npr rPf_., Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. p K gemeente)1.30 Jf Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per pi^tslm** Franco per post door Nederland1.65 W M 50 Cts. voor 3 plaatsingen 4 contant. GeïUustreercf Zondagsblad, 'voor Haarlem' 1 1 0J7H Redactie en Administratie: Croste Houtstraat 53. de omstreken en franco per pos! „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. meenteraad en Fr. Netscher uit Sant poort het woord voerden. Hun rede voeringen werden met applaus be loond. Voor, tusschen en na de rede voeringen gaven muziekkorpsen op wekkende nummers. Om vijf uur vertrok de boot weer naar Haarlem. In Spaarndam wer den de leden van de afdeeling aldaar aan wal gezet. Het was maar goed, dat we deze kwijt raakten, want zij gedroegen zich op de thuisreis als on waardige meeting-gangers. Omstreeks zeven uur lag de boot weer aan de Kaasmarkt gemeerd. Diegenen, die mee zijn geweest, zullen ongetwijfeld voldaan geweest zijn over den prelti- gen, gezeUigen dag- M a r i a-S t i c h t i n g. Voor de chirurgische afdeeling van de Maria Stichting, die onder leiding staat van den heer M. Jessurun, arts, is benoemd tot inwonend assistent de hear M. Mauritz, arts, thans te Utrecht Geslaagd. Men meldt ons: Zaterdag slaagde „Mit Auszeich- nung" voor het eind-examen a. d. Technische Hoogeschooi te Aken de heer A. van der Maar en Jansen, uit Haarlem. BloementBntoonstslIIng. De tentoonstelling is met de Pink sterdagen door 9187 personen bezocht. Uit de kunstzaal is verkocht no. 6 „Tulpen" door B. Arpst Eveneens een stuk door A. Wuitiers. Programma van het concert op de Bloemententoonstelling, op Woens dag 18 Mei, door de Stafmuziek van het 10de Reg. Inf., kapelmeester de heer Eug. H. Rap. 1. Osman Pacha, Steenebruggen. 2. Feest-Ouverture, Bcizig. 3. Goldze- gen, Walzer, Waldteufel. 4. Fantasie uit de Opera „Freischütz", Weber. 5. Ouverture „Le Roi d'un jour", Reichardt. 6. Venus auf Erden, Wal zer, Lincke. 7. Fantasie aus der Ope ra „Carmen", Bizet. 8. Tooverlan- taarn. Rap. Drenkeling. Maandagmorgen ten ruim 5 1/2 uur is alliiar uit het Buiten-Spaarne bij de Rustenburgerlaan opgehaald het lijk van den 55-jarigen schilder O., wonende Weverstraat, die sedert den vorigen avond werd vermist. Ver moed wordt, dat de mam bij ongeluk op weg naa rzijne woning le water is geraakt. JubiléV an Maas. Naar ons wordt medegedeeld hoopt de heer K. F. van Maas alhier den 13den Juli den dag te herdenken, waarop hij 50 jaar geleden de practijk aanving. De heer Van Maas, die nu ruim 71 jaar oud is, verheugt zich in een ijzorsterke gezondheid. B r an d j e. Hedenmorgen ontstond te ongeveer kwart over tienen door onbekende oorzaak brand in wat krullen, die in een hok achter den banketbakkers winkel van den heer F. C. Moonen, Pieter Kiesstraat 57, bewaard wor den. Politie en brandweer waren wel dra ter plaatse en met een slang op de waterleiding was men het vuur spoedig meester. Er is niets ver brand. Slechts waren de winkel en de kamer daarachter in een water-woes tijn herschapen. Het geival gaf in de stille buurt heel wat beroering. recht aan en dit heeft nu in zijn be slissing de gestraften in het gelijk ge steld. Als de Koningin komt. Men schrijft ons Dat het bestuur der Verecniging Koninginnedag al lang bezig is van 26 Mei een dag van groote feesten te maken was bekend, maar dat de fees ten een dergelijken omvang zouden aannemen, en zoo mooi zouden wor den door de groote medewerking van zoo velen, dat had zelfs het bestuur niet kunnen verwachten. Zooals v. ij vernamen zal het pogramma spoedig uitkomen, doch wij willen toch nu reeds ons een voorstelling maken van de dagverdeeling. Als het Koninklijk echtpaar aange komen is, passeert het naar het Stadhuis gaande, de verschillende opgestelde verecnigingcn met muziek en vaandels. Wij kunnen gerust -eg gen, dat dit een zegetocht zal worden, op de Markt staat een eerewacht met muziek en heeft de aubade van -i'iOO kinderen plaats, terwijl het Konink lijk echtpaar zich op he; bordes van het Stadhui' bevindt. Daarna gaan zij de optochten van do deelnemers aan 't bloemencorso bewonderen. Dat er veel te zien zal zijn, kunnen wij verzekeren, en zij die door entree te betaien op de Dreef zullen zijn, waar het Koninklijk echtpaar het bloemencorso zal bijwo nen zullen zich niet beklagen. Wij voorzien, dat dit feest schitterend zal worden ,en dat menig Haarlemmer een dergelijke bloemenpracht nooit gezien zal hebben. Hoeveel vereer, i- gingen er aan mede doen kunnen v. ij nog niet zeggen, maar wel weten \v ij, dat al meer dan twintig eigenaren van rijtuigen en auto's zich aange meld hebben, cn dat dagelijks dit ge tal grooter wordt. De Dreef zal op de zen dag door de vereeniging Koni: innedag met financierden steun der bewoners van de Dreef in een bloe mentuin herschapen worden. Bij het corso zal men ook door do bloemenhulde van eenige meisje- aan het Koninklijk echtpaar, een gebed krijgen, dut niet ongezien mag blij ven. Na het bloemencorso gaat het Ko ninklijk echtpaar den grooten rijtoer maken en de bloembollententoim-iei- ling bezoeken en heeft het publiek dus juist den tijd om zich naar het kerk- conoert te begeven na onderweg den Koninklijken stoet ergens gezien ta hebben. Dit concert wordt op dezelf de wijze georganiseerd als het con cert bij de Frans Halsfeesten. Zi.i,d;e dit bijwoonden zullen zich nog herin neren hoe plechtig en indrukwekkend het moment was, toen H.H. M.M. bin nentraden onder het gezang van liet oude Wilhelmus, en wij zijn verze kerd, dat het ditmaal eerder nog mooier zal zijn, nu behalve de solis ten het geheele koor van Toonkunst en Zang en Vriendschap, begeleid door het orgel en het orkest van Men gelberg, voor het Koninklijk Paar zullen optreden. Na het vertrek van H II M M A gezorgd worden, dat de feesten wor den voortgezet, en hoopt Koninginne dag op al'oemcene illuminatie. Is er te veel gezegd met de bewe ring. dat het feest schitterend zal zijn Welnu, laten de bewoners der ri ten, die nog niet tot versiering cv gingen deze zaak ook flink aanprik ken De wee. die het Ivoninklnk echt paar neemt is bekend, en men k a gerust zeggen, dat deze zoo gnc-j ais door alle straten leidt. Op dus Haar lemmers ter versiering I De Smedestraat-bew oners zijn er niet tevreden over, dat de Koningin en Prins niet door hun straat komen. Daarom hebben zij B. en W. ver zocht om alsnog de Smedestraa'. p te nemen in eeoi der rijtoeren. (Zie verder Stadsnieuws onder laat- ste berichten). DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Dingen die niet iedereen weet. Voor onze geabonneerden zijn kosteloos afdrukken te bekomen van No. 12 der ru briek DINGEN DIE NIET IEDEREEN WEET, getiteld: Iets over de algemeene feest dagen. In Haarlem kunnen die af drukken v/orden afgehaald aan onze bureaux Groote Houtstraat 53 en Zuider Bui tenspaarne 6, In de omlig gende gemeenten bij onze agenten. AGENDA WOENSDAG 18 MEI. Gemeenteraadsvergadering, 1 1/2 u. Brongebouw: Tentoonstelling \an schilderijen, 10—5 uur. OM ONS HEEN No. 1144. Tentoonstelling van Gemeentebedrijven. In een vorige Raadsvergadering is op voorstel van B. en W. besloten, deel te nemen aan een tentoonstelling, die binnenkort in den Haag zal woor den gehouden. Niet geheel zonder be zwaar, maar dan toch zonder verzet van beteeken is van de zijde der Raadsleden .Nagenoeg algemeen zag men in, dal, het goed is voor eeu ge meente. wanneer zij laat zien wat zij totstand heeft gebracht. Zooiets kan leerzaam zijn voor andere» en houdt meteen het bedrijf zelf uit den dom mel, waarin het zoo licht geraken kan. Immers de exposant zelf gaat zeker de tentoonstelling zien en vindt daar op zijn beurt in wat ande re gemeenten inzonden, aanleiding tol wijziging of verbetering in eigen bedrijf. De beteekeuis van een expo sitie als deze is dus uitwisseling van arbeidswijze, die voor den lande haar nut zou hebben, ook al kwam er geen enkele particulier naar kijken. Verondersteld werd namelijk, dat voor het groote publiek de tentoon stelling geen aantrekkelijkheid zal hebben. Zelfs meen ik de uitdrukking s a a i te hebben gehoord. En zeker, het zijn geen bloemen, het is nog veel minder een tentoonstelling met aller lei vermakelijkheden, als die te Brus sel, maar wie er komt zal er toch wel belang in stellen en er wat van mee nemen, ten aanzien van kennis en er varing. De inzendingen va» de Haarlem- sche gemeentebedrijven zijn nu ter verzending gereed, wij hadden de ge legenheid die even te bezien en kon den daarbij opmerken, dat onze ge meente behoorlijk voor den dag zal komen. De Lichtfabrieken zenden een aan tal teekeningen en administratiestuk ken in. De teekeningen zijn een groote si- tualie-teekening van 2 M. 25 bij 1 M. 30 en 11 teekeningen van gevels, door sneden enz., die dienst hebben -ge daan bij den bouw. Het Gom. Slachthuis geeft even eens gevelleekeningen en plattegron den. Daarbij is gevoegd een grafische voorstelling van de getallen geslach te dieren, die bij 't slachten niet ge heel gezond werden bevonden. De staat loopt over de jaren 1907, 1908 en 1909 en is samengesteld uit gegevens over runderen, vette en nuchtere kalveren, varkens, schapen en paarden. Er blijkt uit, dat het aan tal niet gezonde dieren dat ter slach ting aangeboden werd, steeds af neemt. Over 't jaar 1907 liepen de totaal cijfers van ruim 15 tot beneden 20, verdeeld over de verschillende maan den over 1908 waren do cijfers van beneden de 15 tot beneden 20 en in 1909 beneden 15 tot even boven 15, be halve in Juli, toen 't naar de 20 liep. De belangrijkste inzending is even wel zonder twijfel die van de gemeen telijke waterleiding. Welbeschouwd is dat een tweevoudig bedrijfwe hebben in de eerste plaats de water levering zelf en in de tweede het ge meentelijk laboratorium, dat aan vankelijk wel alleen strekte voor die waterexploitatie, maar weldra is het laboratorium veel verder gegaan, wat uit het nu tentoongestelde duide lijk blijkt. Laat ik beginnen met te zeggen, dat er hard gewerkt is om gereed te ko men. Voor wat men totstand wilde brengen was de tijd zeer kort. Tal van nieuwe teekeningen zijn gemaakt van het waterleidingbedrijfeen zeer interessante geeft een duidelijk beeld van het transport van het duinwater uit de prise d'eau naar de leiding en den toren. Behalve die teekeningen zijn er tal van photos en graphisclie overzichten, kortom er is in do wei nige weken die beschikbaar waren, veel tot stand gebracht. Hiervan kan de gemeenteraad, die sinds maanden tobt over de benoeming van de be kende commissie voor diepboring, al licht nog wat loeren. Toch is de afdeoling die de water- leverantie behandelt, de belangrijk ste niet. Dat is de afdeeling voor wa- teronderzoek en sanitaire maatrege len .Terecht heeft dan ook de direc teur verschillende drukwerken over dit laboratorium aan de inzending toegevoegd, éen onder den titeldoel en werking van het laboratorium en drie andere, waarin achtereenvolgens de bestrijding van febris typhoïdea, diphtheritis en roodvonk worden be handeld. Terecht wordt in het eerste geschrift je vermeld, dat tegenwoordig tal van vereenigingen de hygiène beoefenen, terwijl de gezondheidswet en de wo ningwet daarin hun basis vinden. En nu kan men wel vragen, of daar voor een gemeentelijk-laboratorium noodig is, daar toch zooveel particu liere instellingen bestaan, maar ver geten moet niet worden, dat de laat- sten, zoodra zij veel werk hebben, lang niet dezelfde waarborgen van vlugheid opleveren als een gemeen telijk instituut. Een enkel voorbeeld. Wanneer eon ziektegeval voorkomt, dat aan een besmettelijke ziekte doet denken, kan de medicus binnen 24 uur hoogstens, weten, of dat vermoeden juist en zoo ja, welke ziekte hier aanwezig is. Van een particulier bureau is zoodanige spoed niet te verlangen. De bacterio logische onderzoekingen aan ons ge meentelijk laboratorium spelen dus een groote rol in de bevordering der algemeene volksgezondheid, want er gebeurt meer. Ik lees in het gedrukte stukje „Er wordt nagegaan of een lijder na 2ijn herstel nog besmettelijk is voor zijne omgeving, doordat hij nog de bacteriën, die de oorzaak der ziek te waren, afscheidt. Ook wordt onder zocht, of in de naaste omgeving van den patiënt ook personen zijn, die, hoewel zij geen ziekteverschijnselen vertoonen, toch zoogenaamde baccil- dragers zijn, en dus voor de versprei ding der ziekte gevaarlijk kunnen worden. Bovendien wordt de verbreiding der besmettelijke ziekten nagegaan door vragenlijsten en getracht hierdoor brandpunten van besmetting op te sporen. De vraag ligt voor de hand, welke resultaten daarmee worden verkre gen. Ten opzichte van typhus en diphtheritis zijn die in Haarlem zeer goed, ten aanzien van roodvonk min der, maar daarbij dient in aanmer king te worden genomen, dat de ba cil van deze ziekte nog niet bekend is. Op plattegronden der gemeente is precies aangegeven, waar gevallen van de drie genoemde ziekten zijn voorgekomen. En al waren die van roodvonk vrij talrijk, de sterfte is zéér gering en de cijfers zijn tot dus ver voor 1910 gunstiger, dan ze voor 1909 zijn geweest. Tot de Inzending behooren ook cul turen van febris typhoïdea. coli, para- typhus, en dïphtherie, benevens tee keningen, gemaakt van bacillen onder het microscoop. Verder zijn er gra- phische afbeeldingen, waaruit o. a. blijkt, dat de geboorten ln Haarlem dalende zijn, hoewel het aantal hu welijken niet afneemt, en dat de ge heele sterfte, evenals die naar de leeftijden, zeer gunstige cijfers geeft. Haarlem ls dus een ge zonde stad. Het kan zijn nut hebben, dat dit door onweerlegbare cijfers nog eens in 't openbaar wordt aangetoond. Dat is zonder twijfel voor een ge deelte ook te danken aan het ande re gedeelte van het laboratorium, dat namelijk "ewijd is aan het onderzoek van leve'nsmiddelen. We weten nog wel. hoe indertijd met zachtcn drang de inwoners er toe gebracht werden, hun slecht drinkwater te verwisselen voor duinwater. Als resultaat daar van dient een plattegrond van Haar lem, waarop alle huizen zijn aange wezen, waar vroeger die gunstige ruil heeft plaats gehad. Het zijn er vele. Wat het laboratorium gedaan heeft voor het melkonderzoek ls bekend. Hot aantal gevallen dat de melk on voldoende was. is verminderd van 15 1/2 tot 6.7 procent. Terecht kan dan ook van de instel ling gezegd worden, dat ze in een be hoefte voorziet. Van 2376 onderzoe kingen in 1907 steeg het aantal tot 3224 in 1909. Ik overdrijf dan ook zeker niet, wanneer ik zeg, dat do uitgebreide inzending van de Haarlemsche wa terleiding en het laboratorium op de llaagscho tentoonstelling een zeer goed figuur zullen maken. T f U Stadsnieuws DE DRUKTE MET PINKSTEREN. Om eenigszins een beeld te geven van de drukte, die met de Pinkster dagen in onze stad heerschte deelen we medé. dat de paardetram op den lsten Pinksterdag 6281 en op den 2en 8998 personen vervoerde. De treinen cn extra-treinen voerden den lsten dag circa 9000, den 2den 14000 men- schen aan. De electrische tram en spoor hadden het reusachtig druk, al le wagens waren op de rails. De stoomtram van Leiden telde ver scheiden volgwagens meer dan an ders. Bij het drukke verkeer langs den straatweg Amsterdam- Haarlem op beide Pinksterdagen val len twee ongevallen te vermelden, gelukkig beide zonder ernstigen af loop. Bij den Uitweg werd Zondagmorgen oen meisje uit Amsterdam, uitwijken de voor een auto, doordat haar rij wiel in 't zand slipte, op hetzelfde o» genblik doo<r de electrische tram aan gereden: het rijwiel werd vrijwel ver nield, het meisje kwam er met eeni ge ontvellingen af; zij was natuurlijk danig geschrokken; zij werd Ln de naastbij zijnde boerderij gebracht, kwam daar weer op verhaal en is per rijtuig naar bare woning terug ge bracht. Tusschen de Liede en Haarlem re den Maandagmiddag twee jongelie den met vrij groote vaart tegen el kaar, doordat de één op het rijwiel pad voor iemand uitweek en de ander diezelfde wilde passeeren; de voorwie len der fietsen waren gedeukt en on bruikbaar; de berijders bekwamen kwetsuren aan hoofd en handen. Staalbad Haarlem. Het bezoek aan de drinkhal gedu rende de Pinksterdagen bedroeg 144 personen. V e c h t p a r t ij t J e s. Zondagavond omstreeks 12 uur hebben in de Gierstraat en later in de Groote Houtstraat, na het uitgaan der tapperijen eenige vechtpartijtjes plaats gehad, en zijn een paair belha mels door de politie gearresteerd en naar het Politiebureau in de Sinede- straat overgebracht. Mr. C. M. Rasch. In den uacht van Zondag op Maan dag is hier ter stede overleden Mr. Carel Mar tin us Rasch, directeur dor Haarlemsche Brandverzekering-maat schappij. De heer Rasch werd op 19 April 1859 te 's-Gravenhage geboren cn be reikte dus den leeftijd van 51 jaar. Na zijn universitaire studiën vol eindigd te hebben, kwam Mr. Rasch uit Arnhem, alhier, waar hij de functie van Commies-redacteur bekleedde. Toen in 1892 do Commis saris van Politie, de hear Van Kem pen overleed, nam Mr. Rasch het Commissariaat gedurende eenige maanden waar. In November van dat zelfde jaar werd hij benoemd tot go- meen te-secretaris, als opvolger van Mr. A. A. Land. Hij nam deze functie tot 1 Juni 1898 waar. In de zitting van 18 Mei vail dit laatste jaar, brachten Burgemeester Boreel, en de heeren M. O. de Kan ter, oudste wethouder en G. J. van Die ren Bijvoet, oudste Raadslid hulde aan de werkzaamheid en andere goe de hoedanigheden van den afgetreden secretaris. Mr. Rasch trad toen op als adjunct- directeur van de Haarl. Brandverze keringmaatschappij, waarvan hij la ter directeur werd. Mr. Rasch werd op 6 Juni 1902 door do kiezers van het tweede district in den Raad gehracht. Tot 1907 nam hij het Raadslidmaatschap waar. De heer Rasch voerde niet zeer vaak en zeor lang het woord, zijn fcnrte opmerkingen echter werden door de Raadsleden vaak ter harte genomen en de voorstellen die hij deed en do amendementen, die hij in diende vouden in den regel oep ge willig onthaal bij den Raad. Lu 't Openbare eu Kerkelijke leven vervulde de heer Rasch vele functies. Hij was o.m. rechter-plaatsvervan- ger, lid van do Raden van Beroep in zake de Vermogens- en Personeele be lastingen, kerkvoogd der Nederd- Ilerv. kerk eu lid van het college van Gemachtigden dier kerk, directeur van het fonds ten behoeve van het leeraarsambt bij de Ned. Herv. Gcm., regent van het Frans Loenenhofje, Commissaris van de Haarlemsche Be- grafenis-societeit, een der directeuren der Holl. Mij. van Wetenschappen, Commissaris van de Coöperatieve bouwveroenigingen De Volharding cn Rust na Arbeid, bestuurslid van het Patronaat van behoeftige herstelde krankzinnigen in de provincie Noord- Holland. Voorts was de lieer Rasch geruim cn tijd voorzitter der gezondheidscom missie eu secretaris der Bachv creeni- grug. In al deze betrekkingen werd de ijver en werkkracht van Mr. Rasch zeer gewaardeerd en de medewerking van den minzamen man op hoogen prijs gesteld. In de laatste jaren maakte hem eca zenuwziekte zeer lijdende. Een in verband daarmede opgetre den hersenziekte, maakte een einde aan zijn welbesteed leven. Velen in den broeden kring dergenen met wie hij in aanraking kwam zullen Mr. Rasch vereischeiden zeor betreuren. Zijn naam zal hier in eere blijven als die van een bekwaam, welwillend en in alle opzichten bij uitstek sym pathiek man. De ter aardebestelling geschiedt Vrijdagmiddag te één uud óp de be graafplaats „VVesterveld" te Velsen. STAATSPENSIONNEEIUNG, Met een stoomboot van de firma Bus, waarop een muziekkorps van de vereeniging Voorwaarts zich had op gesteld, voeren gisteren meetinggan- gers van de ofdeeliugen Haarlem, Schoten, Santpoort en Spaairndoin naar Zaandam om de groote samen komst bij te wonen. Heerlijk weer be gunstigde dezen tocht, aan boord heerschte een zeen- gezellige en gemoe delijke stemming. Bij aankomst ter piaatse waar de meeting zou plaats hebben, wachtte reeds oen zeor groo te schare, die afdeelings-gewijs werd opgesteld. Toon ging het eerst in rondgang ter demonstratie door de stad en vei'volgens naar het terrein, waar eerst mevr Th. P. B. Havers en de heer C. F. J, Verbeek, beiden uit Amsterdam, later de heeren L. Hoe-' jenbos, lid van den Haagschen ge FOOIEN AANNEMEN BIJ DE HOLL. SPOOR. Volgens de voorschriften der H. IJ. S. M. mogen de conducteurs goen fooien vragen, dus staat hun 't aan nemen van ongevraagde fooien vrij. Echter is er een nadere aanschrijving der directie, dat geen fooien mogen aangenomen worden. Aan die aanschrijving wordt echter niet de hand gehouden en daar deze maatregel alleen bij aanschrijving en niet bij reglement bevolen is, kan geen straf volgen op de overtreding der aanschrijving. Nu zijn echter twee conducteurs beboet wegens liet aannemen Yan fooien. De conducteurs meenden op grand van het boven staande onrechtmatig gestraft te zijn. Daarom vroegen zij een scheidsge Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Men schrijft ons: De Nederlandsche Bond voor Vrou wenkiesrecht, afdeeling Bloemend aal, gaf dezer dagen een afternoon-tea in Duiuendaal voor hare leden en geïn- troduceerden. Mevrouw Van Eeghen- Boissevain uit Naarden hield een zeer mooie lezing over Vrouwenkies recht, en mejuffrouw Hermine Schol ten uit Haarlem zong Ier opluistering eenige liederen. Een honderdtal per sonen was aanwezig, waarvan menig een gedurende de vergadering als lid toetrad. Hel was een zeer geslaagde middag.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1