NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8253. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 23 MEI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D VERYENTIËN: v„«, Ho, i.™ PER DR,E MAANDEN' «IfS, Van 5 «geh 60 cis.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 120 f3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per reeeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente) Advertenflfin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door NederlandL*® HF®50 Cts. voor 3 plaatsingen i contant &t Afzonderlijke nummers0.02 H 7 3W lr - Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 H Kcuacne en Administratie* uroote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Stadsnieuws Os komeet van Halley. In tegenstelling met de beide vorige Avonden, wier duisternis de komeet met zich zou brengen, maar wier ge bolde wolkzeilen het hemellicht telken male aan de starende blikken der nieuwsgierige aardbewoners onttrok ken, was de lucht gisteren zoo helder als men zich maar zou durven den ken. Alleen in het Westen blauwde een dikke nevel ter kimme uit, eo dat zou Juist de plaats zijn waar geheimvolle staartster na 76 Jaar weer eens zou lichten. Tal van belangstellenden hadden den weg gevonden naar de nieuwe terreinen en wegen naar Bloemen- daal van de BLnnenlandsche Exploi tatie-Maatschappij van Onroerende Goeaeren en stonden daar nu onder het felle geschijn van de volle maan, die zich scheen te verlustigen in het gezoek naar een komeet, die nergens te ontdekken was. Overal tegen den lichten horizon zwartten groepjes tu rende menschcn, enkelen spiedend met 't ongewapend oog, de meesten evenwel oogend door verrekijkers en binocle». Eindelijk kreeg een van de kijkers 't ding in het oog. Hij schreeuwde *t uit, als een soort triomfkreet. Daar ls ie, daar is ic! Als een schok ging het door allen heen en over t gan- sche velden-vlak liep een gemurmel Van: Waar, waar? En ja, toen eer op gewezen was, toen za.g leder mademoi selle Halley. Aan don Westelijken hemel, wat ten Zuiden van Castor en Pollux, de heldere tweeling-sterren, teekende zich flauw-nevelig een damp-schijfje af, met als middelpunt een lichtend kerntje» Het komeet-wonder viel tegen. Da- pig tegen. Was dat nu dat beroemde ding, dat zooveel beroering op ons planeetje gewekt heeft? Dat honder den slupelooze nachten bezorgd heeft, dat maandenlang het onderwerp van (vele gesprekken is geweest? Waar- tover de bladen kolom na kolom ge schreven hebben? Dat zelfs dreigde 'niet eon algeheole dampkringsvergif tiging van ons woon-bolletje? Het was wel een tegenvaller. Neen, dan was Drake toch heel wat mooier. Die ontpooide ten minste zijn staart als 'n lichtende waaier en liet zijn kern stralen met 'n dreigende gloed. Halley heeft het af moeten leggen legen 1910 a, en menig teleurgestelde gaf in zijn hart den jongen gelijk, die man met een brandende sigaar geukwam en opmerkte: Als dat vlam metje aan den hemel stond, keek nie mand meer naar Halley oml Te half elf ongeveer dook de ko meet in de nevelen van den horizon. Van verschillende plaatsen kregen we bericht, dat ook daar Zondag avond de komeet waargenomen is. Maandagavond is de komeet waar schijnlijk na negen uur goed waar te nemen. De onbewolkte lucht van heden doet vermoeden, dat het van avond voor het waarnemen van de komeet eengunstig oogenblik zal 'zijn. Wanneer men naar het westen kijkt, zal men de komeet kunnen zien, wanneer men zich door Castor en Pollux een lijn denkt en die naar links verlengt. Ook kan men de komeet opzoeken, door een diagonaallijn te trekken van de rechterboven- naar de linkerbene- denster in den vierhoek van „De Groo- te Beer' en die lijn naar beneden te verlengen. Juffrouw Halley staat vanavond recht boren de schitterende Procyon, die men even boven den horizon ziet. De komeet gaat van avond om 11 uur onder, maar later op den avond zal het maanlicht storend zijn. Aan 't geen Dr. H. J. Zwiera, van de Leidsche Sterrenwacht, in het Leidsth Dagblad schrijft, ontleenen ye nog: „In de volgende week zal de kans bp zichtbaarheid aanmerkelijk groo- ter zijn. Het Is waar, de komeet ver- Wijdert zich van onze aarde. De af stand, die Woensdagnacht slechte 24 Wlllinen kilometer bedToeg, zal den lstan Juni reeds tot 75 millioen kilo meter zijn aangegroeid. Maar daar staat tegenover, dat de komeet eiken dag 's avonds hooger aan den lijken hemel zal staan en haar dus minder door de schemering zal worden verzwakt De maan is Dinsdagochtend om 6 uur vol, en staat tot zoo lang reeds bij zonsondergang aan onzen hemel. In donkere nachten valt de Melkweg ieder op, maar reeds ln den maakt de maan dat zachte licht vrij wel geheel onzichtbaar. Men zal dus inzien, dat het volle maanlicht aan de zichtbaarheid van een komeet- staart in hooge mate afbreuk moet doen. Dinsdag gaat de zon te 7 u. 58 min. onder, en komt de maan eerst te 8 u. 41 min. op, terwijl de kwart voor elven boven den horizon blijft. Van Dinsdagavond af is dus met meer kans op succes naar het langwekkend verschijnsel uit te zien. Om 9 uur 's avonds staat ze dan nog op bijna 20 graden boven den horizon in het Westen, en de eerstvolgende dagen zal ze zelfs nog hooger stijgen, ofschoon haar glans geleidelijk min der moet worden, daar ze zich zoo wel van de aarde als van de zon ver wijdert," Als de Koningin tornt. HET BLOEMENCORSO. Steeds wordt de deelneming aan het Bloemencorso grooter. Thans hot aantal equipages reeds tot 27 aangegroeid. Op tal van wagens wor den fraaie afbeeldingen aangebracht, tafereeien van Haarlem's Bloemenvel den weergevend. Zij zullen voorzeker een keurig effect opleveren. In het Koninginnedag-gebouw aan de Kruisstraat heerscht een groote be drijvigheid. Rechts is 't bureau voor plaatsbe spreking, waar de plattegronden der tribunes en der Groote Kerk op lange tafels in volgorde liggen uitgespreid en waar het tijdens de bureau-uren storm loopt. Ieder toch wil zich plaats op de tribunes verschaffen, meer nu het bekend is geworden, dat de Koningin en de Prins tot tweemaal toe de tribunes zullen voorbijrijden. En ook voor de kerkplaatsen is veel vraag. Het is te begrijpen dat de feestvie ring veel geld kost en het ls ook te begrijpen, dat „Koninginnedag" door verkoop van zit- en staanplaatsen trachten moet die uitgaven te kunnen dekken. Wie het dan ook maar doen kan, worde lid van Koningin nedag. HET KERKCONCERT, Over het kerkconcert, een van de mooiste nummers van het feestpro gramma, nog een extra woordje. Er is een overvloed van tijd tus- schen 't Bloemencorso en 't Kerkcon cert. Door de goede zorgen van de Ver- eeniging ..Koninginnedag" zullen electrische trams klaar staan, die de menschen van Den Dreef naar de Groote Kerk voeren zullen. Op de meest oordeelkundige wijze zijn de plaatsen in de kerk aange bracht. En waar de prijzen laag zijn gesteld (van 50 cts af reeds )Is het te verwachten, dat het monumentale kerkgebouw geheel zal gevuld wezen met oranjevlerders. menschen van al lerlei rang en stand- Het zal een grootsch moment zijn, wanneer onder de plechtige tonen van het Wilhelmus het Kon. Echtpaar de Kerk zal binnenkomen en alle aan wezigen van hun zitplaatsen eerbie dig zullen oprijzen (en niet zooals bij abuis op de eutréekaarten staat, dat zij moeten blijven zitten). De be doeling is, dat ieder op de voor hem gereserveerde plaats zich dan moet bevinden. H. M. de Koningin zal op een verhooging plaats nemen, zoodat H. M. door de beele kerk goed zal te zien zijn. Aan deze verhooging wordt zeer veel zorg besteed. Zij wordt ge heel in Gothischen stijl uitgevoerd met fraaie beschildering, gobelinver siering enz. In het weldra verschijnende pro gramma zullen alle namep der zan geressen en zangers van 't kerkcon cert worden opgenomen. In den voor middag van 26 Mei zal in de kerk de generale repetitie plaats hebben, doch deze ls niet toegankelijk. Vermelden wij nog, dat dep heer W. Ezerman de orgelpartij is opge dragen. DE AVONDCONCERTEN. Tijdens de pauze van 't avondcon cert, te geven door Haarl. Muziek korps (dir. Krlens) op de Gr. Markt, zal Onder Ons (dir. v. Gemert) eenl- ge liederen zingen, en tijdens de pau ze van 't concert van 't 4e reg. inf. (dir. v. Etrp) 't Gemengd koor On derling Genoegen (dir. J. Postj even- Met genoegen kunnen wij melden, dat zich na ontbinding van het Kruis wegParklaan-comité een nieu we commissie heeft geconstitueerd: tot versiering van den Kruisweg. Als voorzitter en penningmeester treden op de heer en P. von Ooi] en M. Sti nts. De pogingen van het comité hebben veel succes; reeds Is een fraaie versie ring opgedragen aan de firma Ko- rtingsbruggen alhier. Ook zal waarschijnlijk een rond trekkend muziekkorps gedurende den avond de feeststemming ln genoemde straat en Stationsplein en op de Nieuwe 'Gracht verhoogen. VERSIERING VAN DE SMEDE- STRAAT. Naar ons wordt medegedeeld, is het plan, om de Smedestraat te versie ren, vervallen, doordat de Vorstelijke bezoekers Donderdag niet ln deze straat zullen komen. Komaan, we begrijpen dat dit voor de bewoners een teleurstelling ls, maar verwachten toch, dat zij daar om niet minder hun feestvreugdo zul len willen uiten. Men versiert toch niet alléén voor Koningin en Prins, maar ook voor zijn medeburgers en voor zichzelf. Het ls zóó moeilijk, een dergelijk bezoek van Vorstelijke per sonen tot In onderdeelen te regelen, dat wanneer dit eenmaal gebeurd is, verandering hoogst bezwaarlijk, ja dikwijls onmogelijk blijkt te zijn. We vertrouwen dan ook, dat do Smedestraters wel degelijk zullen ver sieren, en doen daartoe een beroep op de energie van de leiders in deze straat. De versiering is al weer wat opge schoten. In de Zijlstraat wordt ge sjouwd met palen en masten, touwen en haken worden omhoog getakeld, hamers worden gezwaaid, do straat dreunt van hel getimmer. En eigen lijk ls dat in heel Haarlem zoo. De reusachtige eerepoort boven de Groo te Houtbrug krijgt door doelmatige en handige beschildering veel van een granietcn-zuilen-monument, en de vergulde W en H doen maar wét fraai op de boogvlakken. Het Stadhuis zal met een alleszins fraaie illuminatie prijken men is druk in de weer, de ijzeren geraam ten, die kronen, lauwertakken, let ters enz. voorstellen, te bevestigen. De bruggen over de Nieuwe Gracht krijgen op haar leuningen een bloeinversiering. Dat de Koningin hiervan veel zien zal, wagen we te betwijfelen. Personalia. Den 7en Juli a. s- Is de heer R W. v. Eeden, assistent-opzichter aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., 25 jaar bij de Hollandsche Spoor ln dienst Akte-examens L. O. Haarlem, 21 Mei. Geslaagd de hec- ren J. W. Keemink, te Haarlem G. Marks en I,. C. Binnendijk te Lelden; W. Q. Grimsbergen te Katwijk aan den Rijn. Geslaagd: De heeren K. Kruiten van IJmuiden, Fluitman en Harbrecht van Haarlem slaagden Zaterdag j.l. voos- 't klerks- exanien (le gedeelte) H. IJ. S. M, COMMISSIE VOOR DE BELAS TINGEN. In verband met het overlijden van den heer J. J. Sneltjes heeft de Com missaris der Koningin benoemd ln de Commissie van aanslag voor de be lasting op bedrijfs- en andere Inkom sten te Haarlem voor de gemeente Haarlem, tot lid, den heer J. Smits C.Ji., thans plaatsvervangend lid, ter ver vanging van wijlen den heer J« J. Sneltjes aldaar; b. tot plaatsvervangend lid, den hear R. J. van Dieren Bijvoet te Haar lem. Serlngenllefhebber. Gistermiddag werd door de politie te Aerdenhout een persoon aangetrof fen, die ln zijn bezit had een groote partij seringen, welke door hem zijn ontvreemd uit ee& buitenplaats al daar. Tegen bedoeld persoon, ge naamd V. en wonende te Haarlem, ls proces-verbaal opgemaakt. Staalbad Haarlem. Gisteren en eergisteren werd de Drinkbal door 117 personen bezocht. Uit de Rechtszaal STROOPERIJ. Een Jonge man uit Haarlem kon zijn handen niet afhouden van de groene graszoden op het Wilsonsplein waar hij op een goeden dag heenging met een kar. Toen maar aan het af steken en opladen, tot hij er 42 bij elkaar had. Het was zijn bedoeling "t gras te verkoopen, doch vóór dien had de lange arm der wet hem te „gra zen". De elsch luidde een maand ge vangenisstraf. DIEREN-BEUL. J. H. atond terecht, beschuldigd van een paard In Schoten zonder nood zaak met een stok of zweep bewerkt te hebben. Buik en voorpooten van het dier moesten het ontgelden. Aanleiding tot het slaan lag, be weerde H., in de verregaande koppig heid van het paard. Daarom meende hij niet zonder noodzaak zoo hard handig te zijn opgetreden. Mr. Hoyer dacht er evenwel na het éetuigen-verhoor anders over en vroeg 7 boete of 3 dagen hechtenis. BELEEDIG1NG. Toen de veldwachters Haak en Wag ner ln Velseroord den varensgezel O. H. kwamen halen, om een dagje hech tenis te ondergaan, bleek deze niet bijster ingenomen met die visite. Hij gaf bier blijken van door de mannen der wet te onthalen op een aantal be leed igende scheldwoorden. Uit het verhoor bleek, dat beklaag- des voornaamste tljdsverdrijf, wan neer hij vasten grond onder zijn voe ten voelt, bestaat In het beschrijven van een kromme lijn met een gevuld fleschje of glaasje in de richting van z'n kaken. De uitdrukking „vaste grond" zou iemand, die spijkers op laag water zoekt, derhalve niet ge heel Juist achten. Vost staat .echter, dat de officier 14 dagen gevangenis straf vroeg. DIEFSTAL. Johannes v. d. L. had een flanellen hemdje weggenomen en een paar boezeroenen van het groenende bleek- jo van Grietje Koper te Beverwijk. Dit ongeoorloofde grapje bezorgde hem een eisch van één maand niet bevel tot gevangenneming bij de uitspraak. DIEFSTAL. Een brood-mager, uitgedroogd ske let, dat een jongen man moest ver beelden, kwam voor de rechters. De stakker, die nota bene getrouwd is en nog twee maanden en drie weken te goed heeft, o. a. voor een bruine- boonen-diefstal, moest zich nu weer verautwoorden voor het wegmoffelen van een paar klompen en eenige stukken hout. De stumper griende, toen hij binnen kwam in zijn boeven pakje en hij griende nog bij het weg gaan. Alleen het tempo was aan wis-" seling onderhevig. Hij trachtte te be weren, dat dit nu toch de laatste maal geweest zal zijn, dat hij zich aan eens anders goed vergreep. Of hij nog de fut hiertoe zal hebben Wanneer we bedenken, dat kleinigheden als klom pen en dergelijke zulk een onweer staanbare aankleviugskracht op zijn handen uitoefenen, dan betwijfelen we dit. Maar wie weet De officier vroeg ua het getuigen verhoor, dat noodzakelijk blijft al be kent de bekl. driedubbel, dezen keer de straf niet te hoog te willen stellen daar hij hoopte, dat het berouw dit maal oprecht waa en de vrouw van bekl. hem vóór den winter terug heeft, één week gevangenisstraf. UITSPRAKEN: J. B., grondwerker tc Bloem end aal, bedelarij, 3 dagen hechtenis en 1 Jaar R. W. I. M. Z., letterzetter, te Haarlem, we- derspanniglieid, 6 boete of 6 dagen hechtenis. W. v. G., grondwerker te Haarlem, feit en straf als voren. J. B., koopman te Krommenie, be- leediging ambtenaar, straf als voren. A. K., landbouwer te Haarlemmer meer, feit als voren f 15 boete of 10 da gen hechtenis. J. \V., vrachtrijder te IJmuiden, op zettelijke zaakbeechadlging, ƒ8 boete of 8 dagen hechtenis. M. M. S., P. A., K. F., veehouders- knechts te Assendelft, Huisvrede breuk, Ieder 1 boete of I dag hech tenis, voor 1, 3, 4 en een week tucht school voor na 2. 1L van R., arbeider, G. v. d. W., varensgezel, P. V., los werkman, de le to Beverwijk, de 2e te Velsen, de 3e te Wijk aan Zee en Duin, diefstal, ie der f 3 boete of een week tuchtschool, F. H., P. D., A. W., allen zonder beroep te Zaandam, diefstal, de 1ste 14 dagen gevangenisstraf, de 2e en 3e leder 3 boete of een week tucht- «u-KnoL- HERIJK. Morgen heeft op Den Doelen de her ijk plaats van 812 voor den Burgwal en het Zuider-Buitenspaarne en van 1—4 uur voor de Lange- en Korte Heer en vest, den Heerensingel en de Dubbele Buurt. G. P e t r 1. Het doet ons genoegen ta kunnen mededeelen, dat de toestand van den heer G. Petri, secretaris van de Ka mer van Koophandel, e enigszins voor uitgaande is. De heer Petri lijdt aan een ernstige longontsteking. Kunst door Oefening. In de groote zaal van de „Vauxhal" gaf de Haarlemsche mannenzangver- eeniging „Kunst door Oefening**, di recteur de heer Carel Phlippeau, Za terdag een feestavond. Het koor zong „Serenade" van Joh. H- Verhulst, „De .Martelaars" van L. de Rülé, en „Het lied van den Arbeid". De kwartetten „Heinze" en „Kunstmin" verleenden hun medewerking. Verschillende voordrachten werden eveneens met veel succes ten gehoore gebracht. Een gezellig bal sloot den welge slaagden avond. Feestavond. Zaterdagavond was voor de leden van de Coöperatieve broodbakkerij en varbrniksvereeniging „Vooruit gang" een feestavond georganiseerd in de Vereeniging. De muziefevereeni- ging „Vooruitgang" en de zangveree- nigiug „De Stem des Volks" werkten mede. De heer L. M. Hermans sprak de feestrede uit. Nog deed zich hooren een Russische banneling, de violist Sörmus, die prachtig spel liet bewonderen. Een bal sloot dezen feestavond. Hinderwet. B. en W. doen weten, dat bij hunne beschikking van 17 Mei J.l. aan M. J. van Leuven vergunning ls verleend tot uitbreiding van eene kleerenwas- scherij en drogerij ln het perceel aan den Kampersingel No 58. door bij plaatsing van een stoommangel. Gev. Voorwerpen: Een stukje papier, Inh. geld, Kerk straat 8 rood. Een dasspeld, Teyterstr. 27. Een paar kinderkousen, Gen. Bo th astraat 78. Een boender, Bilderdijkstr. 19 rood. Een portemonnaie, Infc. geld, Bal juwslaan 16. Een pakje, omwonden met een riem Leeghwaterstraat 19. Een Engelsch leesboek. Droesestr. 23. Een portemonnaie met Inhoud, Gen. Bothastraat 23. Een leesboek, Schoterweg 118. Een bruinharig hondje, Duvenvoor- deslraal 69. Een geldstuk, v. Marumstr. 48. Storing tramverkeer. Vanmorgen om half 11 verbrandde ln een wagen van de E. S. &L op den Kampersingel door kortsluiting een kabel. Als gewoonlijk werd de vlam met zand gedoofd. Do passagiers moesten over stappen ln een anderen Uit de Omstreken OVERVEEN. Jubilé. Heden herdacht de bloemistknecht H. Th ooien den datum, waarop hij vóór 25 jaar als zoodanig bij de firma N. F. Roozen en Co. in dienst trad. Door de directie werd den Jubilaris een enveloppe met inhoud aangebo den. Ook de mede-arbeiders toonden veel belangstelling. Hedenavond wordt te zijner eer een feestje gegeven. HEEMSTEDE. Ala de Koningin komt Ter gelegenheid van 't bezoek van H. M. de Koningin te Haarlem op Donderdag 26 Mei zal den leerlingen der openbare lagere school vrijaf ge geven worden. SLOTEN. Terwijl de veehouder H. tan Lu- beck met paard en kopwagen langs den Sloterstraatweg reed, kwam een motorrijtuig hem achterop rijden, dat, zonder een signaal te geven, aan de verkeerde zijde passeerde. Het rij tuig ward zeer beschadigd, de be stuurder beliep gelukkig geen onge val. Niet zoo goed kwam de veehouder J. Vlug er af, die bij het plotseling passeeren va neen auto met paard bakwagen in de wegsloot terecht kw«wn. waardoor de man aan ver schillende lichaamsdeelen zoo danig werd gekwetst, dat geneeskundige hulp moest worden Ingeroepen; ook het paard had kwetsuren, en de wa gen was onbruikbaar. Een werkman alhier naar werk zoekende, ls door den honger bewus teloos neergevallen, in welken toe stand hij zeven uur bleef liggen. In het weeshuls werd hij verpleegd en daarna gevoed, om later door den chef-veldwachter naar zijne woning te Deventer te warden gebracht. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: Fam. Dijkstra, Amsterdam, W'.ln Dora, 3 pers. Mr. Haakman, Amsterdam, Bd. dé Favauge, 4, 8 pers. J. Deen, Idern, idem 9, 1 pers. Fam. Saarlouis, Idem, Plet Hehi- straat no. 53, 5 pers. Fam. Vlaanderen, idem, Haarlem* merstraat 33, 5 pers. Fam. Burger, idem, Hoogeweg 84, 4 pers. Fam. FuJdauer, idem, Hoogerweg Cd 5 j>ers. Fam. Ellerman, Idem, id., 22, 4 p.- Mej. Stufken, idem, Bd. Paulus Loot, 2 pers. Binnenland DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Blerick, bij Venlo, werd Zater dagmiddag tegen 4 uur een boeren knecht door den bliksem getroffen en gedood. LORENTZ EN VAN NOUHUYS GEHULDIGD. Zaterdagmiddag had in Arlis te Amsterdam de huldiging plaats vau de ontdekkingsreizigers mr. LoreiiU en Van Nouhuys. Gesproken werd o. o. door do hee ren jhr. C. H. A. van der VVijck, prof. A. A. W. Hubrocht en J. W. IJzer man. De laatste, voorzitter van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijks kundig Genootschap, bood den heereu het eere-lidmaatschap van het Ge nootschap aan, terwijl namens eou groep particulieren den reizigers een gedenkpenning werd aangeboden. Aan het feestbanket hadden zich niet minder dan 130 gasten vereenigd, o. a. de minister van Binnenlandsche Zaken. Bij Koninklijk besluit zijn aan da deelnemers der expeditie ondersclu i- dingen toegekend. Sport eo Wedstrijden VOETBAL. Promotie-comjietitle Zuidelijke 2>la klasse. Den Bosch: Wilhelmina—Odo, 2- 0. Promotie-competitie Westelijke 3de Weesp E. D. O.—Blauw-WIt, 2- 2. Gouden Kruis-competitie. A. F. C.—V. V. A 4-1. AjaxD. E. C., 2—1. NEDERLANDSCI1B VOETBAL BOND. In de Zaterdag gehouden bestuurs vergadering van den Nederlandschen Voetbalbond werd besloten in het seizoen 19101911 de competitie-indee ling der 1ste klasse te verdeelen in een Westelijke, een Oostelijke en een Zuidelijke afdeeling. Bij de indcoling zal de geografische ligging der res pectievelijke 6teden gevolgd worden ONTMOETINGEN IN DE OMSTREKEN. Zondag werden op het terrein aan 't Staten Bolwerk medallle-wedstrij- den gespeeld. De medaille was uit geloofd door de heeren G. v. d. Spek en P. Martin. Van 10—12 uur speelden S. V. V. II en V. J. O. S. Met de rust was da stand 4—0 ln 't voordeel van S. V. V. IL Ten slotte won S. V. V. II welver diend met 61. Van 12—2 uur speelden Excelsior en Pr. Juliana II. Met de pauze stond 't 6—0 voor P. J. II. welke vereeniging ten slotte won met 15—2. Zondag a. a wordt de finale tus- echcn S V. V. II en P J. II gespeeld. Op het terrein aan den Schoterweg speelde S V. V. I tegen het militairen- elftal „Voorwaarts". Met de rust was de stand 1—0 voor „Voorwaarts", na oen hardnekklgen strijd kwam het einde met 2—1 voor „Voorwaarts". Gisteren speelde S. D. O. een wed strijd tegen H F C. Quick. Met de rust was de stand 21 voor S. D. O. Na de rust doelpuntte S D. O. vier maal, zoodat het einde kwam met 1 in 't voordeel van S. D. O.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1