NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8256. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 26 MEI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER DRIE MAANDEN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor HaarlemJ ï-20 >5^^Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)L30 V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 EÖy 5° Cts. voor 3 plaatsingen k contant. SSS'bw/voorW™ :88s XfulS§PAX Redactie en Administratie: Gro«,e ".«i*™*53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Costèr. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de olaatsins van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Koningin Wllhelmlna en Prins Hendrik te Haarlem (Vervolg van het Tweede blad). DE OPSTELLING VOOR DE HULDE- BETOOGING. Het was een goed denkbeeld van l»et bestuur van Koninginnedag om uau vereenigingen enz. gelegenheid io geven, zich bij de kouist van Ko- nigin en Prins, op te steUen longs den intochlsweg en met vaandel en ba llier de Hooge Bezoekers te huldi gen. Eu mee een goed denkbeeld was het, om den muziekkorpsen en zang ver oenigingen te verzoeken met mu ziek eu zaug op te trekken naar het Stationsplein vanwaar uit de opstel ling zou beginnen. Dat gaf een gezel lige drukte in de stad. Hier brok een muziekkorps met schetterend koper- geklank op, daar- zong weer een zang- verceniging een lied. Van het Stati onsplein af werden de vcreenigingen in twee rijen langs de trottoirs ge plaatst. De namen der deelnemende vereenigingen waren: Eerste R ij. Zangver. Harpe Davids. Zangver. Proza en Poëzie. Ned. Werkliedenverbond Patrimo nium. Afd. Haarlem Ned. Kon. Bond van Oud-Onderofficieren. Schietvel'. Generaal van Merlon. Haarl. Politiever. Verbetering zij i»ns Streven. Haarl. Zanggenot. Muzickvereoniging Harmonie. Tooneelver. Door Inspanning Uit- Mpauning. Oud-strijders Het Vaderland Ge trouw. Volksweerbaarheid Afd. Haarlem. Arti et Religioni. R. K. Volksbond. Muziekver. Willen is Kunnen. Zangver. Ouderling Genoegen. Dc Poslhaimonie. De Onthoudersbazuiu. Gymnastiek ver. Sparta. E. S. M. fanfarecorps. Muziekver. Leger des Heils. Zang eu Vriendschap. Doopsgez. Zangkoor. Haarl. Kinderkoor. Me'pom ene en Thalia- Genicngd koor Onder Ons. TweedeH ij. Crescendo. Zangerskoor Hosanna. 11. K. Vereeniging van Spoor- en Tram w egpersoneeL Jongens H. B. S. Meisjes H. li. S. Handelsschool. Gymnasium. Recht en Plicht. Kinderkoor Hosanna- Christelijke Zangver. God is mijn lied. Doopsgezinde weezen. DE AANKOMST.. Vijf minuten nadat dc Koninklijke ireai Amsterdam verliet, begon liet carillon van de Groote Kerk liet Ko- ningiime-festijn in te luiden. Eu zij Leierden nog, toen de trein te twee minuten voor twaalven het mooie Haarlemsche Station binnenstoomde. De trein, die gereden werd ouder toezicht van den Inspecteur Verschoor reed op hel Noorderspoor binnen. Op het perron bevond zich achter een flinke politie-afzetting een me nigte „reizigers', die reikhalzend naar de komst van Koningin eu Prins uitzag. Onder die reizigers was een groot gedeelte menschen, die niet van plan waren te reizen. Maar daar de Hol- landsche Spoor geen perronkaarten afgaf, hadden velen den gewonen list te baat genomen en hadden een kaar tje naar een plaatsje in de omgeving genomen, om zoodoende de controlee- rende Cerberussen te kunnen pastoe ren. In de vrijgehouden ruimte stond Haarlems Burgemeester Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelandcn de Hoogo Bezoekers af te wachten. Burgemeester Bomeel was ln vol ambtsgewaad. Ook waren op het station aanwe zig Jhr. P. Queries van Ufford, com mandant van de Eerewacht, de heer H. J. F. A. A. M. van Goor, Commis saris van Politie en de heer Ph. J. Dodenhuis, Stationschef. Voor de Dames-wachtkamer stond een Eerewacht van het 10de Reg. in fanterie, onder bevel van kapitein A. S. de Jongh. De Eerewacht is saamgesteld uit de Stafmuziek van het 10e Reg. Inf., 't Regimentsvaandel en 100 soldaten, geëncadreerd door de noodige ander officieren en korporaals. Bij de wacht zijn ingedeeld de lui tenants Rijk en da Ridder. Zoodra H. M. en Z. K. H. dc Prins uitstapten, stond de Burgemeester v. Haarlem, Jhr. rnr. J. W. G. Boreel van Hogelanden ter begroeting ge reed. Hare Majesteit was gekleed in een cosluum van grijs-blauwe zijde en droeg een hoed, model toque, met blauwe en witte veeren. De Prins was in een admiraalsuni form. De geweren werden gepresenteerd en de officieren salueerden met den sabel. H. M. maaide aanstalten om de wacht te gaan inspecteeron. De muziek zette het „Wilhelmus" in en de kapitein, Commandant der Eerewacht, ging op II. M. toe, salu eerde met de sabel en vroeg naar oud gebruik H. M.'s bevelen. Terwijl de Koningin do wacht in specteerde, salueerde het vaandel. De Burgemeester geleidde het hoo go gezelschap naar do eerste klasse - wachtkamer, die door dc firma Van Niel van fraaie meubeltjes was voor zien en door den heer Lamfers (firma Boldierdijk) in een bloemenhof was omgetooverd. Met den Koninklijken trein was meegokdmen Mr. G. van Tienhoven, Commissaris der Koningin, die H. M. en Z. K, H_ reeds in hel. Paleis te Am sterdam had ontvangen.. Een talrijk gevolg was mede geko men. Bij de beschrijving van den Kon. stoet hebben we straks de gele genheid de namen te noemen. Na een kort oponthoud iu den ont vangstsalon geleidde Burgemeester Boreel het Koninklijk Echtpaar naai den Stations-ingang aan de Jansweg zijde, waar de stbel zich reeds had opgesteld. Buiten was het Stationsplein voor een Hink gedeelte afgezet door een sterke politie-macht, maar daarach ter was het een dichte menschenmas- sa, waarin den weg voor den stoet was vrijgehouden. Op het opeu terrein stond de Eere wacht te paard opgesteld. Onder-Commandant was Jhr. H. W. M. van Coehoom van Sminia. De Eerewacht werd gevormd door de heeren: Jhr. L. P. A. van den Brandeler, A. J. Ferf, Mr. F. A. van nall, Jac. Korthals Alt.es, Mtr. 3. Lief- tinck Jr., H. Smit van Gelder, Jhr. P. N. Quarles van Ufford, Jhr. G. Teding van Berkhout, Mr. C. W. Thöne, J. J. Thöne, E. Vas Visser, G. van der Vliet, J. A. Wilkens en Mr. F. W. R. Wittewaal. DE INTOCHT. Zoodra H. M. zich buiten vertoonde ging er een geestdriftig gejuich op onder de menigte. Het was een wui ven met hoeden en zakdooken zonder eind. Zoodra H. M. en de Prins hun rijtuig hadden bestegen, bleven zij even staan om op minnelijke wijze de menschen met een buiging en een gToet te danken voor deze huldiging. Toen zette de stoet zich in beweging. Voorop ging het rijtuig van den Commissaris van Politie, den heer H. J. F. A. A. M. van Goor; dan het rijtuig van Burgemeester Boreel daarna het eerste Hofrijtuig, waar de Kamerheer, tevens Particulier Se cretaris van II. M. de Koningin, Jhr. v. Geen de helft der Eerewacht (9 ruiters) en hierna het Koninklijk rij tuig a la daumont bespannen met 4 paarden, geëscorteerd door den Adju dant v. Hoogstraten en den ordon nans-officier Baron v. Hardenbroek van Lockborst, aan weerszijden ter boogie van de achterwielen en den Commandant en den Onder-Commurr- dant der Eerewacht, de heeren Jhr. P. Quarles van Ufford en Jhr. A. W. M. van Coehoorn van Sminia, ter hoogte aan weerszijden der voorwie len. Achter het Koninklijk rijtuig volg den de negen andere ruiters der Eere wacht. Na dezen kwam een volgrijluig, waarin gezeten warendc Grootmees- tcresse van II. M.'s Huis Barones- Van Hardenbrook van Berg ambacht, geboren Gravin Van Lim burg Stirum, de Grootmeester Baron Sirtema van Grovestïns en de Com missaris der Koningin, Mr. G. van Tienhoven. Daarop volgden in het tweede rij tuig de beide Hofdames. Baronesse Van Burmnnia Rengers en Barones- te Sloet van Marxveld, do opperstal meester Baron Bcntinck en kapitein Jhr. Van Suchtelen van de Haare, ad judant van den Prins- Het gelreele Stationsplein over ging het gejuich uit de duizenden menschen kelen. Het zwol aan waar het Koninklijk rijtuig naderde en het deinde mee de hoofden over. Het hoe zee werd overgenomen telkens ver der en verder de meuBchen reeksen langs. Het werd tot een laaiend van klank, stukgeslooten en verbroken geluiden,- uitrafel!ogen van geroep en verbotst tot ééu onontleedbaar vreugdegejuich. De langs den weg ge schaarde vereenigingeu groetten met haar vaandels en de muziekkorpsen speelden de volksliederen. En al maar neeg de Koningin ten dank en bracht dc Prins zijn saluut. Toen zwenkte de schitterende stoet den Kruisweg op. Deze mooie toegangsweg naar het station, die het oog vergunt van hier tot bijna in het hart van de stad te kijken, maakto ook nu weer een im- posanten indruk, zooals hij daar uit lag in de zonsclii tiering. Boven kleur de nde vlaggen langs de gevels en be neden de stoeten der huldehetooging, wier banieren en vaandels de ver schillende dcelnemeude vereenigin- gen aanwezen cn daarachter weer de dichte menschcndrommen, fcestdruk al sinds uren en thans geestdriftig juichend nu het langdurig wachten beloond werd. Neigend gingen II. M. en de Prins langs do scharen. Het blijde feeslgeroes pakte zich samen tot één blij gejubel. Het werd een triomfante intocht. Over de Kruis- brvig ging het rechtdoor de Kruis straat in naai- de Barteljarisstraat. En overal was het een herhaling van datzelfde tooneel: een spontane huldi ging van het Vorstelijk Echtpaar- Voorts leidde de weg door de Bartel- joristraat. En hier in de nabijheid der Groote Markt werd het, zoo het mogelijk was, nog voller. Toen draai de de stoet onder luide hoezee's de Groote Markt op naar het Stadhuis. Aan de zuidzijde van het Markt plein stond opgesteld de eerewacht van de vereeniging „Voor Vaderland en Koning', 48 man sterk, onder be vel van Majoor J. J. Zeewoldt, met het muziekkorps De Harmonie. Langzaam reed het Koninklijk rij tuig de eere-wacht. voorbij, teneinde H. M. de gelegenheid te geven haar te inspecteer eu. Daarna weid tot voor de trappen van bet Stadhuis ge reden, waar de Koningin en Prins Hendrik met hun gezelschap uitste gen en over de dikke loopers zich naar 't trappen-Lordes begaven, waar het Vorstelijk Echtpaar onder een fraaieu baldakijn plaats nam. DE AUBADE. Op de Groote Markt stonden in den rechthoek der bloem zuilen reeds de 4000 kinderen geschaard, die H. M. en Z. K. II. .zouden toezingen. Het baldakijn was van donkerrood doek, waarnaast de letters H. en V" op banen dook waren aangebracht. Daarboven prijkte in vlagge-tro- feeên het wapen van Nederland, ge flankeerd door die van Haarlem en Noord-Holland. De balustrade was mede belegd met donkerroode stof, gedekt door vellen hermelijn. De wakkere heer \V. Robert, die reeds zoo menig keer van deze plaats do kindermenigte had gedirigeerd stond met zijn staf hoog op den ka theder gereed om de woelige schare voor hem tot stilte te manen met een paar korte tikken van zijn dirigeer- staf. Daar kwam het rijtuig van den PoliÜe-commissaris den Barteljorïs» straatmond uitrijden. De staf van den heer Robert rees omhoog en Kriens Muziekkorps m dc fraai aan- gekieede tent van „Koninginnedag" zette het voorspel van het Wilheliüus van Nassaue in. Een oogenblik nog, toen schalde uit 4000 jongens- en meisjeskelcn de Hooge Bezoekers het lied van Marnix van St Aldegonde te gemoet 't Klonk frisch en ongekun steld en bovenal oprecht gemeend; want de jongens en meisjes voelden mee in dit oogenblik met den zege zang der Oranjes. Een vers van *t Wilhelmus werd er maar gezongen. En toen het uit was, jubelden de duizenden kinderen, zwaaiend met vlaggen, Koningin en Prins tegen. Dat klonk zoo prettig en echt ge meend. Het was een aardig oogen blik. Weer klonk de muziek en weer vie len de kinderen in. De verzen van Heije's „Vlaggelied" klonken door de lucht. En daarna het ferme „Marsch- lied' van Brandts Buys, waaruit zoo echt het kloeke jongenshart spreekt. Tot slot klonk het eerste ooüplet van het „Wien Neerlandsch Bloed" van Tollens. Na het zingen werd de heer Robert op 't bordes ontboden en door de vor stelijke personen hartelijk gecompli menteerd. De Prins dankte hem met een handdruk. Terwijl de Gasten zich naar bin nen begaven, ontvolkte zich de Markt va nde kinderscharen, die doar hun onderwijzers worden weggeleid. MARKTCONCERT. Zeer ten genoegen van de duizen den aanwezigen op de Groote Markt het was er zwart van de men sehen en uit elk venster stak een aantal menschenhoofden ving de 'Harmonie, directeur de heer H. W. Hofmeester' Rz., te half één op de Groote Markt aan het volgende mu ziekprogramma af te werken: 1. Volksliederen. 2. Le Chef du coqis, Marsch, Bury. 8. Lugdunum, Ouverture, Allier. 4. Premières Amours, Wals, Wesly. 5. Gavotte Stephanie, Czihulka. 6. Fantaisie Romantique, Montag ue. Dat hield dc feestgangers tot twee uur aangenaam bezig. Vooral op de ten-assen der café's had men een aar dig zitje. HET NOENMAAL., Toen buiten dc muziek begon te spelen, ging men ten Stadhuize aan den lunch door hel Gemeentebestuur aangeboden. De wethouderskamer was ingericht voor Ilr. .\ls. particulier vertrek en de vestiaire daarnaast voor Prius Hen drik. Beide vertrekken waren gemeubeld met eenigc antieke stukken uit het Raadhuis. Na eenige oogenblikken toevens tradeu II. M. en de Prins de voorma lige Raadzaal binnen, die evenals de andere vertrekken slechts sober wa ren versierd, om het antieke mooi van de Stadhuis-lokaliteiten niet te verstoren. Daarom had men in de Raadzaal volstaan met een antieken stoel voor de Koningin en wat plan tengroepen tot siering. Hier waren aanwezig cn in een kring geschaard olie genoodigden voor den lunch. Dezen werden door den Burgemeester aan de Koningin voorgesteld, terwijl de oudste wethou der zich van de taak kweet, om de aanwezigen aan den Prins voor te stellen. Nadat dc voorstelling had plaats gehad, begaf men zich naar de hal, die met groen en bloemen versierd was. Ook hier was weer soberheid betracht, om de mooie lijnen en vlak ken te doen uitkomen. Achter de zitplaatsen van de Vor stelijke personen, die met den rug naar het gordijn in den achterwand zaten, was een groote palmengroep aangebracht. Deze tafel was van een vorm, aan welker zijstukken de beide andere tafels aansloten. De tafel bestond uit een eere-tafel met twee rechthoekig daarop staan de zij tafels. In 't midden der eere- tafel waren gezeten H. M. de Koning in cn Z. K. H. de Prins. Rechts van de Koningin waren gezeten de heer Jhr. Boreel van Hogelanden. Burge meester, Baronesse van Hardenbroek van Bergambacht, Grootmeesteresse, en Mr. G. van Tienhoven, Commi ris der Koningin, en links van den Prins: Mevr. Boreel van Hogelanden, Baron Sirtema van Grovestins, Groot meester. en Baronesse van Burma- nia Rengers, Hofdame. Aan de rechter-zijtafel waren ver der gezeten: Baron Bentinek, Opper- stalmeester, Joh. de Breuk. Wethou der; Jhr. v. Suchtelen van de Haare, Adjudant van Z. K. H., Kolonel P. A. Spaan, Garnizoens-commandant, Baron van Hardenbroek van Look horst, Ordonnans officier. C. G. Loo- meijer Jr., Raadslid. Dr. H. van den Berg, Raadslid. Mr. I. W. Losecaat Vermeer, President der Arr.-Recht bank. L. Modoo, Raadslid. Kolonel van Steenhardt Carré, Comm. van de Landweer. F. M. baron van Lynden, Raadslid. Luit.-Kol. Francken, Pro vinciaal Adjudant. V. Loosjes, Raads lid, Wethouder. Majoor baron van de Capellen, Commandant depot Huza ren. Z. Middelkoop, Raadslid- Mr. Joh. Enschedé, Voorz. K. v. Kooph. en Fabr. Mr. P. Tjeenk Willink, Raadslid. J. J. Zeewoldt, Comm. Va derland en Koning, Mr. W. N. J. M. Smit, Raadslid. Fr. Lieftinck, Lid der Tweede Kamer. W. A. J. v. d. Kamp, Raadslid. Mr. A. A. PélerLn, Officier van Justitie. M. de Braai, Raadslid. Mr. C. J. A. Reijgersman, Hoofding. v. d. Prov. Waterstaat. A. Rinkema, Raadslid, J. F. van Nieuwkuijk, In specteur der dir. belastingen. Mr. J. II. Thiel, Raadslid. Sicco R. Smit, In specteur van den Arbeid. E. H. Kre- lage, Radsslid. G. B. Crommelin, Voorz. ver. Koninginnedag, J. Schreu ders, Raadslid. E. Th. Roeters van Lennep, Gemeente-ontvanger, eu Mr. Dr. J. Wytema, Secretaris der Ge meente. En aan de linkerzijde: Baronesse Sloet van Marxveld. Hofdame, en de heeren: Dr. II. D. Kruscman, oud ste wethouder. Lu it.-kol. Van Hoog straten, adjudant van H. M. Jhr. mr. Frank K. van Lennep, Lid van de Tweede Kamer. Jhr. van Geen, Ka merheer va ndienst. Jhr. mr. F. VV. van Styirum, oudste Raadslid. Joh. Winkler, Raadslid. Mr. A. A. Land, Griffier dor Staten. Mr. J. N, J. E. Thijssen, Raadslid. Generaal van Tuerenhout, Militie-Commissaris. 13. E. C. Seignette, Raadslid. Luit.-Kol. Versteeg, Eerst aanw. Ingenieur. E. Levert, Raadslid. E. J. Kühne, Dir. Off. van Gezndheid. J. F. Hulswit, Raadslid, Wethouder. G. Rooden- hurch, Districts Schoolopziener, J. B. Lasschuit, Raadslid. Mr. dr. W. P. Vis, Secr. Vrr. Koninginnedag, L. C. Dumont, Directeur Openb. Werken. P. B. J. Ferf, Lid der Tweede Kamer. W. L. Schram, Raadslid. Mr. A. W. Thöne, Auditeur-Militair. J, L. E. I. Breda Kleijnenberg, Raadslid, 11. Wortman, Hoofding. dir. Rijkswater staat. A. van Rossum, Raadslid. H. J. Raedt, Inspecteur der registratie. J. II. Visser, Raadslid, Majoor Schwartz, Comm. der Pantserfort-Ar tillerie, Dr. J. Timmer, Raadslid. Jhr. Quarles van Ufford, Comm. der bur- ger-eerewaclit, J. H. Bregonje, Raads lid en C. J. Gonnet, Archivaris. Het menu van het Collation, dat ge leverd werd door de firma G. J. Dros te alhier, luidde: Oeufs a la Littruamenne. Fruite Saumonée Walewska, Sauce Printanière. Poularde Braisée la Renaissance. Selle d'Agueau rötie. Salade. Asperges en branches. Saucc Mous seline, Suédoise aux Fraises. Paillettes au Parmesan. Pruits. Dessert. Wijnen geleverd door de heeren W. Jager Gerlings, firma L H. Enschedé, Hofleveranciers, alhier. Cantenac gewas 1895. Chéteau Suduirant Preignac 1900. Champagne George Goulet en Co., Crêmant Royal demi sec. De menu-kaart was van linnen- carton, sober, doch keurig van teeke- ning. Boven prijkte in warme tinten het stadswapen van Haarlem. De namen der gerechten waren in kleine gouden letters gedrukt. Aan den lunch werd door Burge meester Boreel dc volgende rede uit gesproken Mevrouw 1 Koninklijke Hoogheid! Het zij mij vergund Uwe Majesteit allereerst mijnen eerbiedigen dank te betuigen voor het voorrecht, mij ge schonken, Uwe Majesteit te mogen toespreken, om Uwe Majesteit en den Prins der' Nederlanden namens den Raad dér gemeente, de burgerij verte genwoordigende, onze groote erkente lijkheid fe betuigen voor Uwe tegen woordigheid te dezer plaatse. Het is nu bijna 13 jaren geleden, dat het gemeentebestuur de hooge eer genoot Uwe Majesteit en Uwe Ko ninklijke Moeder alhier te mogen ont vangen en wij denken met groote dankbaarheid aan de vele zegeningen, die gedurende dien tijd onder Uwer Majesteits regeering aan stad en lan de ten deel vielen, maar één zegen waardeeren wij boven allo, en die is, dat, zoo mogelijk, de band tusschcn Nederland en Oranje nog hechter, nog sterker is geworden dan voor heen. Die band, gelegd onder bloed en tranen, waarvan ook Haarlem's ge schiedenis getuigenis mag afleggen, kan nooit verbroken worden. Thans zijn de tijden veranderd dagen van vrede en voorspoed zij:» nu aangebroken, ook voor onze stad, die zich naar de eischen van den tijd ontwikkelen kan en wil maar nooit mogen, nooit kunnen wij vérgelen, dat de grondslagen voor dien bloei cn die ontwikkeling gelegen zijn in de waarachtige beginselen van vrij heid cn liefde, die Uwer Majesteits voorzaten in de harten van alle hun ne onderdanen geplant hebben. Uw Koninklijk Huis heeft uaordoor de dankbaarheid verworven van alle Nederlanders, die te allen tij de bereid zullen Worden bevonden, hunne beste krachten ten dienste te stellen van het Vaderland eu van hunne Koningin. Eerst recht hebben w ij gevoeld, hoe sterk de band is tusschen Oranje en Uw volk, toen, nu 8 jaren geleden, Uwer Majesteits dierbuor leven ecu oogenblik bedreigd werd, en toen in den aanvang van bet vorig jaar do hoop hare blijdste stralen over het Vaderland kwam verspreiden, heeft ook Haarlem met oneindige vreugde daarvoor gedankt, en op dien onver- getelijken 30eu April gejuicht op on gekende wijze. En zoo juichen wij heden weder om, nu Haarlem opnieuw het voor recht heeft de Koningin, onze Ko ningin, met Haren geliefden Gemaal in haar midden te zien, en daarom Leve de Koningin Leve Prinses Juliana! Leve de Prins der Nedei landen, Hertog van Mecklenburg! Daarop antwoordde 11. M. de Ko ningin als volgt Mijnheer de Burgemeester, Het was ons een eer gevolg te kun nen geven aan de uitnoodiging van het Gemeentebestuur van Haarlem zijn gasten te zijn op dezen dagin 't bijzonder, waar wij in de gelegen heid zijn de kern' van bloemgewas sen, welke Haarlem ten toon spreidt, in oogenschouw te nemen en Ons met de bloemenstad te verheugen iu de ontwikkeling in dit opre 1 Kt bereikt. Ik stel er prijs ope uiting te geven aan Onze groote erkentelijkheid voor de schoone en geestdriftige ont vangst, welke Ons te dezer steno alom is bereid. Haarlem heeft opnieuw op zoo ondubbelzinnige wijze getoond, dat zij de aloude tradities, weiKe haar ontstaan te danken hebben aan don kere tijden in onze geschiedenis, hoog- houten zoo mogelijk de banden iu die dagen gevlochten, nog nauwer wil aanhalen. Met groote waardeering ge denk ik de voortdurende belangstel ling van deze gemeente in het welzijn van Mij en Mijn Huis. Nag verscli in mijn geheugen ligt de herinnering aan de tullooze bewijzen van g-. hechtheid eu liefde bij Ons vorie be zoek Mijner Moeder en Mij te Leun ;evallen. lin ik geef u dc verzekering. Jut deze dag een onvergeeflijke voor Ons zal wezen. Terecht werd door u, mijnheer de Burgemeester, herdacht de voorspoedige ontwikkeling dezer gemeente, dank zij den kraehtigen ondernemingsgeest en de noeste vlijt, welke hier worden aangetroffen. Ik koester den dlepgevoelden wenscli dat de „Damiatenstad" immer do voorname plaats, welke zij in ons Vaderland inneemt, zal mogen be houden en dat haar welvaart en haar aanzien steeds mogen stijgen. Met dien wensch stel ik dezen dronk in op het geluk en den bloei van Haarlem. Na dcu lunch werd door 11. M. rit den Prins cercle gehouden iu dc oudé Raadszaal. DE DRUKTE IN DE STAD. Vanmorgen vroeg al begonnen ié menschen, de feestgangers zich t# vertoonen. Eigenlijk had Haarlem d® rustig© nachturen ditmaal iu 't go- heel niet gekend; de geheele na-.ht was doorgewerkt aan de versieringen en vooral Groote Markt, Anegang en Kruisweg hadden groote veranderin gen ondergaan. Was er Woensdags avonds nog veel, dat niet af was, he den prijkte 't alles in zijn mooist# fleur en kleur. Alle decoraties ln wit blauw en oranje zijn aangebracht met de Koens Gerardin waterverf,' uitgenomen die van de Houtpoort. De Groote Houtstraat vooral en la

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1