NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang, iso. ö-^OÖ. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 28 MEI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: per drie maanden: ^km Van 1—5 rege,s 50 Ctsv iedere reSel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlem f '-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)J-30 J[Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 (g/50 Cts. voor 3 plaatsingen contant CaiiïSïd6 Zondagsblad, 'vo'or Haarlem' I 037* Redaclie en Administraüe: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per pos! „0.45 Intercommonaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.JDrukkerij: Zuider Buitenspaaroe 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ONZE PREMIE. Bij dit nummer ontvangen onze le zers een achttal afbeeldingen van het bezoek van 11. M. de Koningin en Z. K. II. Prins Hendrik aan Haarlem, op Donderdag 26 Mei 1910. AGENDA ZONDAG 29 MEI. Brongebouw: Concert Hanrleinsch Muziekkorps, 8 uur. OM ONS HEEN No. 1150. Winst- en verliesrekening. Morgen, Zondag 29 Mei, wordt de ientoonstelling van Bloembollencul tuur gesloten. Zij beeft baar twee -maanden uitgeduurd, is met frisscbe opgewektheid begonnen en eindigt in den bloei van haar bestaan, op ecu oogonblik, dot alle menscben zeggen „wat jammer, we hadden wel graag geiiaddat ze uog een poosje was •■voortgezet I" Dit is het zoetste eter- ven, dut de menscben om iemands heengaan treuren. Zooals de koopman aan liet einde van bet jaar zijn balans en winst- en verliesrekening opmaakt, oin te zien, welk saldo winst hij mocht behalen, ïoo is nu liet oogenblik daar om na te gaan, hoe het met de winst- en verliesrekening van de tentoonstelling geschapen staat. Daarbij denk ik evenwel niet in de eerste en niet in de voornaamste plaats aan de finan cieels resultaten, al veronderstel ik niet zonder reden, dat die gunstig zullen wezen immers nog niet lang geleden hebben we in het officieel orgaan van de veroeniging kunnen lezen, dat zij bevredigend waren. Het zon van mijn kant onbescheiden we zen, daarop nu verder in te gaan. Al leen mag ik bier wel de hoop uit sproken, dat de loop van zaken een Bink batig saldo zal opleveren in bel belang van de Krelage-sücliting. Toch is het niet altijd bel batig slot, dat een bevredigenden indruk geeft, van een onderneming. Het ge val is zeer goed denkbaar, dat een koopman of fabrikant een-korten tijd zonder of met geringe winst beeft gewerkt en toch over den stand van zaken tevreden mag wezen. Dat is wanneer li ij noodzakelijke, maar kostbare uitgaven heeft gedaan voor den Moei van zijn zaak, in de toe komst, maar die hij in een jaar op zijn winsl- en verliesrekening beeft afgeschreven. Er wordt in zaken zoo veel zaad uitgestrooid, dat eerst veel latei- vrucht oplevert Het klinkt dus vreemd, maar is zeer verklaarbaar, dat de tentoonstelling winst zou kun nen hebben behaald, ook wanneer zij met een nadeelig saldo mocht eindi gen. Hoe is het daarmee In dit geval ge kield Naar mijn overtuiging gunstig. In de eerste plaats is de expositie zelf een bewijs geweest van het feit, dat de ondernemingsgeest in ons land, in onze streek uog niet is uiige- hluscht. Er was, in weerwil van steun aan waarborgfonds, prijzen medailles, een gevestigd optimisme noodig, om oen onderneming als deze aan te durven, nog wel in een tijd van 't jaar, die wij uit natte en koude ervaring uis ongunstig hebben leeren kennen. Het tentoonstellingsbestuur mag zich gelukkig prijzen bet beeft geprofiteerd van weer, dat mooi, mooier en mooist genoemd worden kan. Het doel van de tentoonstelling is natuurlijk in hoofdzaak geweest, den .Verkoop van de producten te bevorde ren. Nuchtere sprekers hebben bij ver schil lende feestelijke gelegenheden niet nagelaten, daarop de aandacht te vestigen. Ik meen te mogen zeg- gen, dat dit doel bereikt is. Het blijkt uit de ware verrukking, waarmede de buitenlanders, die achtereenvol gons overkwamen, de tentoonstelling en de bloemenstreek hebben beke ken. Het blijkt tevens uit de eenparig gunstige verslagen in de buitenland- sche tuinbouwpers, soms hier en daar gemengd met een tikje spijt over de omstandigheid, dat de Hollanders het zóó ver hebben gebracht. Zelden of ooit*was er een tentoonstelling, waarop zoo weinig critiek werd uitge oefend als deze. Er valt dus voor het vak als zoo danig een winstpost te boeken in stoffel ijken zin. al zullen de vak beoefenaars die pas in de volgende jaren aan rijksdaalders kunnen tel len. Maar er is ook aan een anderen kant winst behaald, van geestelijken aard. Dat is het genot, aan tiendui zenden geschonken door al deze heer lijke bloemen in hare prachtige vor men en kleuren. Hoeveel genoegen, hoeveel vergetelheid van zorg, van kommer en moeite daarmee aan die allen is verschaft, is niet te schatten, maar ook niet licht te overschatten. En als tweede voordcel staat daar naast de opwekking van liet vertrou wen in ons eigen kunnen. Voor velen, meer dan men denkt, is deze tentoonstelling een uiting ge- eest van wat Nederland in dit vak op de wereldmarkt betcekent. Al te zeer zijn de leden van een weinig tal rijk volk lot eigen kleinachting ge neigd. Welnu, ik heb menigmaal met trots hooren zeggen „ik wist niet, dat die bloemencultuur in ons land zoo'n groole boleekents had 1" Voor het vak, voor de vakbeoefe naars, voor het publiek dus niets dan winstposten op de rekening. Hulde dus aan hen, die deze kloeke onder neming hebben aangedurfd, aan het bestour van de Vereeniging voor Bloembollencultuur, aan de tentoon stellingscommissie en niet het minst aan do exposanten, die er moeite, tijd en geld voor hebben over gehad. Er is evenwel in dit geheel nog een andere belanghebbende, die ik tot dusver niet Ier sprake bracht. Dat is de gemeente Haarlem. Ik vraag niet, of zij verplicht zal wezen, al dan niet de toegezegde waarborgsom te betalen. Dat is van geringer beteekonis. Belangrijker ïs, dat twee maanden lang aan Haar lem's parken en plantsoenen een prachtig terrein van hectaren groot was toegevoegd. Een winstpost, zeg ik u, van belang. Overmorgen zal begonnen worden met de tentoonstelling af te breken. Veel sneller dan ze gekomen zijn, ver dwijnen dan bloemen en gehouwen. Dan wordt, gelukkig, het grasperk voor het Paviljoen weer aan do Tiaar - lemsche jeugd teruggegeven. Maar krijgen dan ook de herten hun speelplaats weer terug Worden de wandelaars, die met zooveel innig genot hebben gewandeld onder liet prachtige lommer van den Herten kamp, daaruit weer verdreven Ik zou het hitter betreuren. Wij in Haarlem hebben maar weinig groote plantsoenen. Aan de Noordzijde van de stad alleen het Statenbolwerk, want het Kenaupark is maar klein, aan de Zuidzijde alleen den Hout, want het Florapark is evenzeer be knopt en bovendien weinig belom merd. En onze Haarlemmerhout, hoe mooi ook, is niet zoo uitgestrekt, alt we wel zouden wcnschen. Nu is er ge leger.heid, oni daaraan een groot stuk toe to voegen. Zullen we nu weer ons zelf buiten sluiten, ten genoege van een paar do zijn huppelende herten Er is gesproken van de traditie van den Hertenkamp. Ik heb eerbied voor traditie, maar ik weet ook, dat we met overlevering voorzichtig moeten wezen. Wie er zich te veel aan vast legt, verliest al te gauw de eischen van den tijd, waarin hij leeft, uit liet oog. En een van die eisclien is: uit breidingvan plantsoenen. Nu de prijs van bouwgrond in de stad voortdu rend stijgt, zoo zelfs, dat menscben, die vrij groote huizen huren, zich met een klein plokje tuin moeten tevreden stellennu zijn de openbare parken meer en meer de longen, waardoor de stad, dat wil zeggen haar burgerij, frisscbe lucht naar binnen zuigt. De vraag is dus „wie gaan voor, de herten of de inwoners En het antwoord kan, naar mijn overtuiging, niet twijfelachtig wezen. Zeker, zooals het nu is, zoo krijgen we het nooit weer. Wanneer een bloementooi als die er nu is, in den Hertenkamp moest worden onderhou den, dan zou het voor onze gemeente niet te betalen zijn. Maar zoo veel- eischend mag ook niemand zijn. Een eenvoudig wandelterrein, met hier en daar een bloemperk, zou allen vol doen. Te hopen is, dat een van onze Raadsleden deze zaak ter hand wil nemen en bevorderen. Werd het ter rein voor de herten, ten bate van de menschen, aldus ingekrompen, dan zou er uit de tentoonstelling ook voor de gemeente Haarlem blijvende winst zijn ontstaan. J. C. P. Stadsnieuws HET VREESELIJK ONGELUK. Zooals wij in ons vorig nummer reeds berichtten, is gisteren de 13- jarige Do Weers in de nabijheid van het viaduct over de Brouwersvaart door een voorhij rijdenden sneltrein gegrepen en vermorzeld. Onzo be richtgever schreef er bij, dat de toe stand daar zeer gevaarlijk is, en dat het inderdaad een wonder is, dat er niet meer ongelukken gebeuren. Dit nu gaf ons aanleiding zelf den toe stand aldaar te gaan opnemen, en na grondig onderzoek zijn we tot de con clusie gekomen, dat gevaar absoluut buitengesloten is. De situatie is n.l. deze. Van het viaduct over de Brou wersvaart af, tot de Leidsche straat toe, loopt langs de geheele spoor baan een houten palissade van 1.50 M. hoog. Aan de Houtvuart-zijde loopt langs de lijn een houten hekje, dat meer toegankelijk is, maar toch steeds vol doende afsluiting biedt. Wat gebeurt nu? Vele jongens, die naar de zwem school van den heer A. L. Sprenger gaan, hebben geen lust om twee mi nuten langs de baan te loopen en dan den overweg bij de Leidsche- straat over te gaan, die behoorlijk bewakt is. De jongens vinden 't ge makkelijker over de palissadeering te klauteren, den spoorweg over te steken en aan de andere zijde in het weiland neer te springen. Dat een ongeluk niet uit kan blijven, moet ieder duidelijk zijn. Een streng verbod van de ouders zou hier mis schien goede uitwerking hebben. Én wellicht beter nog. de directie der II. IJ. S. M. zou slechts de palen aan den bovenkant van wat prikkel draad kunnen voorzien; dan zou men hel wel laten er over te klimmen. Want het moet gezegd, dat de oude ren aan de jongeren in dit opzicht een slecht voorbeeld geven. Vele werklieden die des ochtends naar hun werk in Overvecn gaan, maken even min van den overweg gebruik. Op voedend kan dit zeker niet werken. CHANTECLER OP DE BLOEMEN TENTOONSTELLING. Onder dezen titel bevat de „Figa ro" een geïllustreerd artikeltje 5 an den volgenden inhoud. „Hel beroemde tooneelstuk, dat in Holland met zooveel belangstelling ontvangen werd, gaat voort zoowel in Frankrijk als in het buitenland een ontzaglijken invloed op de mode uit te oefenen. Chantecler schijnt de ver beelding tot telkens nieuwe scheppin gen te bezielen. Bijzondere belangstel ling verdient wel het aardig uitge werkte idee, dat op het oogenblik een sieraad vormt van de lJaarlomschc Bloemententoonstelling. Te midden van aardige bloemuitstallingen, kor ven enz., vindt men daar een gees tige Chanteclergroep van geknipte en geschoren palmen, met vaste en kun dige hand bewerkt. De voornaamste personen uit het stuk zijn er vertegenwoordigd de haan, de fazant, de hond, de meerle, de duif, de kippen en zelfs een pad Op een klein bordje, bij elk der nage bootste dieren geplaatst, is zijn iden titeit geschreven, zoodal het als visite kaartje dienst doet. Een kippenren, hondenhok, karretje en het uit groen geborduurde woord Chantecler, vor men dc aardige coulissen van de groep. Het oorspronkelijk en mooi ge heel trekt veel kijkers en wordt alge meen geroemd, zonder tegenspraak mag het de „clou" dezer wonder- schoone tentoonstelling genoemd wor den. Diploma.^ Het bestuur der vereeniging „Het Burger Ziekenhuis" te Amsterdam heeft in de vergadering van 26 dezer het verpleegsters-diploma uitgereikt aan de dames M. v. d. Broek, J. R. Illnze, E. F. J. L. Nix, M. S. Verkerk. Baden.- In het douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn in de afgeloopon week 893 baden genomen; in dat aan het Leidscheplein bedroeg dit 1162. BIBLIOTHEEK TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer benoemde tot adjunct-commies, belast met den dienst der bibliotheek, den heer F. K. van Iterson. thans werkzaam aan het Koloniaal Museum te Haarlem. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 2 timmerlieden, machinale houtbewerkers, wa genmaker, 2 meubelmakers, 1 mo delmaker, 1 metselaar, 4 opper lieden, stucadoors, 1 witter, 6 machinebankwerkers, 1 monteur, 5 grofbankwerkers, 1 metaaldraaier, 4 vuurwerkers, 1 ketelmaker, 8 burgersmedan, 4 machinisten, 4 sto kers, 1 electricien, 1 instrument maker, koperbaukwerker, 1 ko perslager, 8 loodgieters, 1 schoen maker, zadelmakers, kleerma kers, 8 schilders, 1 behanger, 8 stoffeerders, 1 bloemist, 4 tuin lieden, 6 grondwerkers, 2 bakkers, 1 banketbakker, slagers, 3 krui deniersbedienden, 1 kellner, 10 ma gazijnknechts, 6 loopknechts, 1 huis knecht, 1 sigarenmaker, 8 kantoor bedienden, 1 boekdrukker, 2 letter zetters, 1 lithograaf, binders, 17 losse werklieden dienst boden, 6 werksters, 1 naaister, 2 kooksters, huishoudster, 2 vrou- iclijke kantoorbedienden, 1 adspi- raut bouwk. opz., houtdraaier. SNIPPERS VOOR IIET KONINGIN- NEBEZOEK. Zooals wij reed meldden, had het Bestuur van „Koninginnedag", na afloop van het Kon. bezoek in 't Ge bouw aan de Kruisstraat, een diner. Op dezen maaltijd werd besloten een huldetelegram aan Hare Majes teit le zenden. Thans is uit Amsterdam hierop het volgende antwoord ontvangen: Crommelin, Voorzitter veree- ccniging „Koninginnedag", Haarlem. Hare Majesteit de Koningin en Zij ne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden dragen mij op Ver eeniging Koninginnedag hoogstder- zelver oprechten dank over te bren gen voor goedo wenschen en hulde betuiging vervat in telegram, voor zitter en aan de vereeniging de ver zekering le geven van hoogstderzel- ver groote erkentelijkheid voor alle wat zij deed om dezen dag van giste ren voor Hare Majesteit, en Zijne Koninklijke Hoogheid tot een onver- getelijken dag te maliën. VAN GEEN, Particulier Secretaris der Koningin. Door II. M. de Koningin is aan den lieer W. Robert opgedragen aan do kinderen, die medegewerkt heb ben bij de aubade, Haar dank te be tuigen. De mannenzangvereeuiging Kunst door Oefening, directeur de heer Ca- rel Phlippeau heeft ook met banier en bestuur deelgenomen aan de hul- debetooging bij den intocht. Nader vernemen wij, dat de zeer fraaie menukaart, gebruikt bij het aan H. M. de Koningin aangeboden Noenmaal is ontworpen en vervaar digd door de firma Vernhout en Van Sluijters, Steendrukkers alhier. H a a r 1 e m's Kinderkoor. Gisteravond, te ongeveer 9 uur, kwamen de leerlingen van Haarlems Kinderkoor, die des middags hadden deelgenomen aan de Aubade der zangvereenigingen op den Dam te Amsterdam, vroolijk en opgewekt met een boot van Bus in onze stad te rug. Onder veel belangstelling, vooral van de zijde hunner ouders werden zij door honderden begroet en ver lieten op ordelijke wijze de boot en weldra was het een gesnap van be lang, om wie maar luisteren wilde te vertellen van die heerlijke oogetn- blikken op den Dam, dat er... geen attentie voor den dirigent, maar wel voor het lieve Prinsesje was en van alle meerdere genoegens in volle ma te gesmaakt, dank zij de uitstekendo regeling en voorbereiding, getroffen door hel aubade-comité te Amster dam. Maar ook aan het bestuur van Haarlem's Kinderkoor, inzonderheid aan den heer J. M. W. Sevenhuysen, tweede voorzitter van dat bestuur, zijn de ouders veel verplicht voor zij ne leiding, die zóó was, dat er maar één roep over was. lit geheel vult eene schoone blad zijde In het gedenkboek van Haar lem's Kinderkoor. RAADSSTUK. DE COMMISSIE VOOR DE WATER LEIDING. B. en W stellen den Raad voor, met intrekking van het Raadsbesluit van 9 Maart 1910, no. 12, te bepalen dat van de commissie van deskundi gen, bedoeld in Raadsbesluit van 29 December 1909 no. 12, twee leden zul len worden aangewezen door B. en W., welke beide leden een derde lid zullen benoemen. Zooals men weet had de Raad bo- ■loten een der leden te doen benoe nen door het Gemeentebestuur van Bloemendaal, Die benoeming Is ge schied onder voorwaarden, die B. en W. van Haarlem niet aannemelijk achten. B e n oe m I n ge n. Tot onderwijzer aan de Clir. school [e Nieuw Vennep is benoemd de heer Hoogerweel. van hier. Aan de kweekschool voor onderwij zeressen alhier is benoemd Mej. J. W. Duys van Hengelo (O.). Staalbad Haarlem. De Drinkhal werd gisteren door 50 personen bezocht. Coöp. Bouw vereeniging „Eigen Haard". De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de Coöperatieve Bouwvereeniging „Eigen Haard", alhier. Het doel der bouwvereeniging is, an hare leden eigen woonhuizen te ersc haffen. Alleen inwoners van Haarlem en omstreken, die te goeder naam be kend staan, tot den arbeidenden of daarmede gelijkstaanden stand be- hooren, geen eigen woonhuis bezitten en niet lid zijn eener andere coöpera tieve bouwvereeniging, kunnen als leden der vereeniging worden aange- Bloemententoonstelling. Zondag wordt dc tentoonstelling gesloten. Bekroningen zijn toegekend aan Groep 16. Verschillende bol- en knolgewassen in pot gekweekt en af gesneden bloemen (oereprijs). Groep 29. Proeftuin der RijksiuTn- bouw-Winterschool, Aalsmeer. Een groep Bougainevillea en Chrysanthe mum frutesiens (a). AFGESNEDEN BLOEMEN. Groep 51. Collectieve inzending, Oosteinde, Aalsmeer. Een collectie afgesneden Rozen (eeerprijs). Groep 22. P. Heemskerk J.llzn., Rijnsburg. Een groep van Lilium, Gladiolus etc. (a). Groep 20. P. W. Voet, Overvecn. Een collectie Eremerus, bloemen (a). Groep 9. M. Baarse, Aalsmeer, 48 Witte Violieren (c). ORClHDEEëN. Groep 31. J. H. van Vloten. Aerden- hout- Een collectie Orchideeën (groo te zilveren Stanley Cup voor 1910). IZïe verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Namens den kerkeraad der Ned. Herv. Gein. te Heemstede, bericht men ons, dat gisteravond is beroepen Dr. A. I Kon, te Assen. HAARLEMMERLIEDE. Vergadering van den Gemeenteraad van Haarleminerliede en Spaarnwou- de, op Dinsdag 31 Mei 1910, des voor- middags te half elf uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Bcëediging nieuwbenoemd raads lid H. N. Hartgerink. 2. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Aanbieding gemeenteverslag over 4. Benoeming onderwijzeres aan de O. L. School te Spaarnwoude. De voordracht luidt 1. Mej. M. L. Konijn, te Haarlem. 2. Mei. E. K. Kieft, te Nijkerk. 8. Mej. p. van Beek, te Langerak. 5. Reclames N. van Geldorp en F. W. Dijkman, aanslagen vergunnings recht Adres afdeeling Spaarnwoude van den Provincialen Noord-llolland- schen Boerenbond, om subsidie tot onderhoud van het pad door de Lie- velden. 7. Benoeming leden der commission tot wering van schoolverzuim, wegens periodieke aftreding. 8. Benoeming leden Algemeen Bur gerlijk Armbestuur periodieke aftre ding B. P. Vink, S. P. Vink, A. Mol- land en C. de Bruijn. 9. Adres C. van der Goer losplaats Duikersloot. (Aangehouden vorige vergadering). 10. Uitbreidingsplan Oostelijk ge deelte Houtrijk en Polanen. (Aange houden vorige vergadering). 11. Adres Maatschappij „Houtrijk en Polanen", vergunning tot aanleg van een straat 12. Af- en overschrijving begrooting 1909, enz. HAARLEMMERMEER. Aangevaren. De brug over de Ringvaart, nabij Nieuwe Wetering in deze gemeente werd aangevaren door een sleepkaan, die gesleep* werd door de stoomboot „Zwaluw". Eenige palen en een dwarsligger werden vernield, zoodat het verkeer over de brug gedurende eenigen tijd gestremd was. Prov. Stateiiverkiezing.- Door de kiesvereentging in District I (Lijnden c a.) is het aftredend lid Mr. Zublï, opnieuw candidaat gesteld bij de komende verkiezingen voor dc Prov. Staten. VELSE.Y Dinsdag 31 Mei a.s. zal de gemeen teraad te Velsen, 's namiddags te 1 uur, ten gemeentehuize een openbare •ergadering houden. Agenda 1. Ingekomen stukkou. 2. Adres van H. H. Timmer, om buitengewone vergunning inzake den kleinhandel In sterken drank voor het Stationskoffiehuis te Velsen. 3. Adres Huurwaarborgvereeniging „Burgerbelang" te Velseroord en ,.1J- muiden", te Llmuiden, om concessie voor een duinwaterleiding. 4. Adres P. A. Langondijk, om wij ziging van het uitbreidingsplan voor Wijkeroog. 5 Adres J. TT- Groenewegen. orn in afwijking van de rooilijn een villa :e mogen bouwen aan den Rijksstraa' weg, te Santpoort. 6. Adres Jlir. J. L. Mock, om een auto-garage te mogen bouwen. 7. Adres A. C. M. Ib-fman, gemeen- {e-opzichler. om instelling van een onderzoek naar tegen hem uitge- brachten laster. Sehoolbouw Aanbesteding en aangaan tijdelijke geldleening, en ophooging terrein nieuwe school to IJmuiden. 9. Adres IT. A. J. Drieman, om bui tengewone vergunning voor den klein handel in sterken drank voor hotel l'rins te- Velsen. 10. 3c suppletoire begrooting en on voorziene uitgaven van 1910. 11. Instelling markt te IJmuiden. 12. Opheffing onbewoonbaarverkla ring perceelen. 13. Rooilijn kerkpad Santpoort. 14. Benoeming van a. onderwijzend personeel b. twee leden Schaalarmbestuui c. een voorzitter en iwee plaatswr vangende leden der reclaine-commis sic inzake het vergunningsrecht voor den kleinhandel in sterken drank. 15. Kohieren hoofdelijken omslag 1910. 16. Reclames hoofdelijken omslag Binnenland VERKIEZING TE HELMOND. Bij de reeds genoemde eventueel* candidates voor de a. s. vacature, wordt'thans ook genoemd de heer Mar. van Hout Te Nuenen verwierf hij 43 van de 45 stemmen, te Some ren 6 van do '26, te Erp alle stemmen (45). De heer v. Hout is algemeen voor zitter van de „Hanze" en lid van den gemeenteraad van Helmond, zoo meldt 't Centrum.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1