PEEK K CL0PPEN8IIRG Drilpakjes en Dril- Norfölkcostumes ENORME KEUZE Flanel- en Dril-Blousen. tef w&ferf wat men niet wensent. Plaatsgebrek dwingt mij de rest tot ten volgenden Kout uit te stellen. Op den tweeden brief, afkomstig Van iemand, die verklaart dat zijn 'beurs niet erg draagkrachtig is, wil lk vast antwoorden, dat het goedkoop- eto fatsoenlijk logies hier te krijgen ln een zaal, waar 15 bedden staan, thana nog, maar ook niet later frs. 3 bedraagt. De rest van zijn brief in den volgenden „Kout". H. HENNING Jr. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN h 30 Cts. per regel. Als gij uw kind gezond, vroolijk en frlaeh van geesl wilt tien op groeien, geeft het dan Dr. HOMMEL-S Haematogen. WAARSCHUWING 1 Men vrage uitdrukke lijk den naam Dr. HOMMEL. Aangenaam, werkzaam Laxeermiddel voor volwassenen en kinderen. Door H.H. Medici als een zacht en zeker werkend laxeermiddel menigvuldig aanbevolen, wordt „CoJifig"-ntroop, uithoofde van hare zuiverheid en uit. muntende eigenschappen, gaarne en dikwijls hg bubituëele en toevallige verstopping, storingen in de spijsver tering alsmede bij gebrek aan eetlust in genomen en door H.IL Medici voorge schreven. Men lette vooral op het merk CalifgVerkrijgbaar in Apotheken. P-iis f 1.25 per flacon. Stadsnieuws TENTOONSTELLING „BREITEN- STE1N" TE BLOEM ENDAAL. Tot 30 Juni zijn in enkele lokalitei ten van hotel „Duin en Daal" een aantal schilderijen en aquarellen ge ëxposeerd van den kunstschilder C. Broifenstein te Velsen. V'ereeleken bij de herinnering, die wij van verscheidene werken van Breitensfein vooral op de „Lucas"- tentoonstellingen te Amsterdam ge- elnleerd hadden, viel ons de ver zameling op „Duin en Daal" bepaald tegen. Is een deel van dien ontvangen in druk stellig te wijten aan de omstan digheid, dat de drukke versiering en omgeving van Restauratie zaal zoo wel als TrnDhnl een zeor slecht fond zijn, om picturale kunst fraai en rus tig te doen nitkomen en genieten, zoo ligt toch anderdeels de schuld aan het geëxposeerde zelf. Wij voor ons vonden vele der wer ken te weinig uit de verf, terwijl uit drukking en kracht in de teekening te dikwerf te wenschen overlieten. Mt-erendeels zijn de schilderijen zee. an scheepsgeziehten, welke onder werpen blijkbaar do voorliefde van den schilder hebben en waarbij dan ook, naai- ons dacht, de beste eigen- •choppen als dichterlijke kleur soms en mooie luchtbouw tot uitdrukking komen. G. KERKHOFF. Aanbesteding. Door den architect, don heer P. Kleiweg Dvserinck, werd namen9 de Vereenigde Doopsgezinde Gem een re dezer dagen bij ultnoodiging aanbe steed het verhouwen der 1ste Doops gezinde school aan het Groot Heilig land. liet werk werd aan den minsten in schrijver, den heer P. No©, aannemer alhier, gemind. Baden In het Douche-bad hu is aan den Koudenhorn zijn in do afgeloopen week 844 baden ge>nomen in dat aan bet Leidschepiein 1041. Binnenland NEDERLAND EN VENEZUELA. De Gouverneur van Curasao heeft in zijn rede tot opening van het zit tingjaar 1310—1911 vau den Kolonia len Baad medegedeeld, dat de verbete ring der betrekkingen tusschen Neder land en Venezuela, en de daarop ge volgd© intrekking van voor den han del en schoepvaart belemmerende be palingen, in het afgeloopen jaar weer een verlevendiging van den handel en je schoepvaart meebracht. PARLEMENTAIRE ONTSTEMMING. De Haagsche correspondent van de Tel. schrijft Bij de sociaal-democratische frac tie der Tweede Kamer heerscht ernsti ge ontstemming over het feit, dat èn in de commissie van voorbereiding in take het wetsontwerp tot regeling van bet. armbestuur èn in die inzake het wetsontwerp op de naamlooze ven nootschappen door den voorzitter dor Kamer geen sociaal-democraat is be noemd. De heer Duys wilde in de ver gadering daarover reeds 't woord vragen, maar zijn partijgenooten schenen het beter to vinden, dat hij het niet deed. Later schijnt de heer Troelstra zich bij den voorzitter over het passeeren zijner fractie te hebben beklaagd. Men meTke hierbij echter op, dat ook de fractie der vrij-libera- len in geen der commissies is verte genwoordigd. Iedere commissie be staat uit 5 leden, en de voorz. heeft de le blijkbaar over do verschillende groepèh verdeeld, doch, daar er 7 po litieke partijen zijn, de kleinste groe pen telkens gepasseerd. En dit waren dus de sociaal-democraten en de yt liberalen. PETROLEUM. Te Leer, in Oost-Friesland, werd ln 't begin van Januari ten huizo van den beer Hortmeijer, confiseur al daar, ontdekt, dat in den kelder gere geld petroleum kwam opbruisen, die goed brandbaar bleek te zijn. Gerui me» tijd duurde dit te voorschijn ko men van petroleum, doch wegens den hoogen waterstand, die ook den kel der rijkelijk van water deed voorzien, werd niet meer op do petroleum-bron gelet. DE AANGESPOELDE WALVISCH. Omtrent den walvisch, die te Burg- sluis is aangespoeld, en waarvan het skelet aangekocht is door prof. dr. J. F. van Beinmelen, te Groningen, voor het zoölogisch laboratorium der rijksuniversiteit aldaar, meldt men aan de N. Ct., dat de naam van dezen visch ls Baiaenoptera Physa- lus, en dat hij behoort tot het man nelijk geslacht. Het dier is lang 18.60 M., deze soort wurdt hoogstens 21 M. lang. Deze diersoort komt o.a. voor in het noorden van den Atlantisohen Oceaan. Het skelet wordt dezer dagen van Vrouwepolder, waar het dier op etrand is schoon gemaakt en ont leed, naar Groningen verzonden. GEDWONGEN WINKELNERING. Men meldt uit Kaatsheuvel aan de •s-H. Ct.: Sedert enkele dagen hoeft de heer Staalman zijn onderzoek, aangaande do gedwongen winkelnering, alhier, hervat en worden door hem, in ge zelschap van den alg. voorzitter van den N. R. K. L. A. B. een groot aan tal schoenmakers bezocht, die recht streeks of zijdelings nog onder dien dwang staaD. Toen de enquêteur zijn werk bef vond hij hier 27 groote en kleine pa troonswinkels, terwijl bij een 6-tal do gedwongen broodverkoop nog ln zwang was. Sedert is de broodver koop afgeschaft en zijn 3 patroons- winkels verdwenen, terwijl nog andere binnenkort ook zullen ophou den te bestaan. BRANDEN. Te Winschoten is uitgebrand do brandschuur bij de steenfabiek van 11. G. Sorating. Een groote hoeveel heid turf verbrandde. In de woning van den heer E. van de Hoek aan de klapbrug te 'e-Gra- veland brak brand uit. Het vuur ont stond waarschijnlijk boven, waar op de slaapkamer der kinderen lampje brandde. Met moeite werden de kleinen gered. De beide spuiten beperkten den brand tot dit perceel. Te Buren ontstond door onbekende oorzaak brand bij G. de Wit op de boerderij „De Scheelheuvel'De be lendende perceelen konden beJioudon blijven. De boerderij echter brandde af. Alles was verzekerd. ONDERWIJZERSACTIE TE AM STERDAM. „Do Volksschool" maakt een circu laire van wethouder De Vries aan de sollicitanten voor onderwijzer bij het uitgebreid lager onderwijs openbaar. Zij luidt: Amsterdam, 21 Mei 1910. No. 1845 a Naar mij wordt meegedeeld, ma ken sommige ouderwijzers, die zich hebben aangemeld als sollicitant naar de betrekking van onderwijzer aan een openbare school voor Uitge breid Lager Onderwijs, bezwaar, om op verzoek van het Hoofd, aan wiens school een zoodanige betrekking va- cent is gekomen, een proefles te ge ven, of wel, dat Hoofd in de gelegen heid te stellen een les van hen bij te wonen. Ik deel U bij dezen mede, dat B. en W. zulke onderwijzers niet als sollicitanten kunuen blijven beschou wen en hun naam van do lijst van sollicitanten zullen afvoeren. De Wethouder voor het Onderwijs DE VRIES. Aan de vermelding dezer circulaire voegt de redactie van „De Volks school' eenige beschouwingen toe, waarvan de slotsom is, dat onderwij zers nu maar niet bij het U. L. O. moeten solliciteeren. BESTRIJDING VAN ZEDELOOS HEID. Blijkens het Voorloopig Verslag brachten vele leden den Minister van Justitie hulde voor het spoedig nako men zijner toezegging dat door hem een ontwerp tot betere strengere be strijding der zedeloosheid zou wor den Ingediend en gaven zij hun in genomenheid te kennen met dit ontwerp, dat, wat zijn strekking aangaat, instemming waardeering vond ook bij verscheidene leden die tegen sommi ge bepalingen van het ontwerp ern stige bedenkingen, stige bedenkingen hadden. Eenigo leden meenden daarentegen dat men zich van de werking van wetsbepalingen als de onderwerpeJij- ke niet te veel moet voorstellen, al thans voor zoover deze zich niet be perken tot maatregelen die slechts strekken tot wering van openbaren aanstoot Intusschen werd anderzijds de aandacht van deze leden er op ge vestigd, dat het Juist de bedoeling van den ontwerper is, het wetsvoor stel In hoofdzaak te beperken tot het- geea ln het openbaar aansloot geeft; f minder dan 2800 ongevallen vöorge- da tde strijd tegen aanleidingen tot komen, of juister zóóveel ongevallen het plegen van oneedellil.. handen- |^or5« bSa'ng" gen, tegen bronnen van zedenbederf rjjj, meerj daar lang niet alle genees- moet worden aangebonden, neemt heeren, wier medewerking was ver niet weg dat zuiver individueele han- j zocht, hebben geantwoord, en tal delingen al keurt de Regeering ze van ongelukken, welke aanleiding af buiten de strafbepalingen zijn tot het staken van arbeid ge- cAlnlen durende korten tijd, en waarvoor bij 8 invoering eener wettelijke verzeke Sommige leden die overigens met ring aangifte zal moeten worden ge- ongeneigd waren het een en ander, daan, thans bij de medici onbekend uit het ontwerp te aanvaarden, wa- j zijn gebleven. De meeste gevallen gre- ren echter van oordeel dat op menig P,e" P'aa-ts in Zuid-Holland (520), I it I li., r Ii 111 IA'. punt de skrofwetgever in dit ont werp treedt buiten zijn terrein. RIJKSPROEFBORINGEN IN TWENTE. Met de boringen, die van rijkswege in het oosten van Twente plaats vin den, is men sedert eenigeu tijd te Buurze bezig. Thans heeft men op een diepte van 271 meter het eerste zout gevonden. In afwachting van den grooten boortoren, die het werk van den klei nen zal vervolgen, is het horen voor loopig gestaakt. De groote boortoren wordt geplaatst in den omtrek van de zoogenaamde Oortjesbrug. Gemengd Nieuws EMIGRATIE NAAR CANADA. De nieuwe bepalingen omtrent de toelating van land\ erhuizers in Ca nada, in het bijzonder het voorschrift dat elke landverhuizer 25 dollars aan geld en een kaartje naar de plaats van z>jn bestemming moet hebben, lokten veel verzet uit. De meeste Brit- scha vereenigingen tot bevordering der emigratie naar Canada hebben bij de Canadeesche regeering geprotes teerd en zelfs werd het gerucht ver spreid, dat ook het Britsche departe ment van koloniën tegen den maatre gel zou zijn opgekomen. De „Times" verneemt, dat dit laat ste gerucht onwaar is, en weet daar bij te vertellen, dat de Canadeesche regeering er niet aan denkt do nieu we voorschriften te wijzigen. Een ver tegenwoordiger dier regeering deed den berichtgever van het City-blad te Toronto opmerken, dat het voor schrift vooral in het belang van de landverhuizers zeif is gegeten. Daar door toch wordt voorkomen, dat zij in volstrekt berooiden toestand aan komen en zich moeien nederzetten ln een van de overbevolkte centra, waai' zij slechts armlastig kunnen worden. Gelderland (422), en Noord-Brabant (265). Van de 2803 ongevallen worden in het Rapport 1004 „ernstig" ge noemd in 52 gevallen was de dood het gevolg. Het grootst aantal onge vallen ontstond door snijdende werk tuigen (535) en door val van het slachtoffer (735). Door paarden ont stonden 301 ongevallen, door hoorn vee 196. 't Is een sprekend Rapport 1 Stalverbetering. Hier en daar worden wedstrijden uitge schreven, om te komen tot stalverbe tering. Deze is in vele streken zeer noodig. Voor goede boter is zuivere melk noodig en deze kan alleen ge wonnen worden van vee, dat in stal len gehuisvest is, welke aan daar voor gestelde eischen voldoen. In de ouderwetsche potstallen liggen de koeien dikwijls op den mestde u:ers worden daardoor vuil en bij het melken komt er mest in de melk, wel ke er met zeven niet is uit te halen. De ouderwetsche potstallen zijn ook te donker. Licht en lucht zijn voor de stallen zeer -noodig. Licht bevor dert rechtstreeks de gezondheid der dieren en doodt schadelijke bacte- rieèn. In een goed verlichten stal wordt ook het vuil beter opgemerkt, en het vuil dan eer verwijderd vuil is een welige voedingsbodem voor bacterieën. Vroeger waren de pot stallen nog zoo slecht niet de boe ren moesten veel stalmest hebben en daarvoor waren de potstallen zeer geschikt. Nu houden we het vee niet meer in de eerste plaats voor den mest, maar om de melk, en daarvoor deugen de oude stallen niet meer. Groepstallen hebben we daarvoor noodig, waarbij we de vloeibare en vasto mest afzonderlijk krijgen, dus giennest en stalmest. De eerste moet in kelders bewaard worden, terwijl de eenvoudigste manier om den stal mest te bewaren, is dien huiten op een hoop te werpen en er grond over heen te gooien. Een ondoorlatende vloer is wel gewenscht. Een laag muurtje er om heen en een afdakje er overheen, is mooier, maar niet noodzakelijk. De mestbewaring kan bij de nieuwerwetsche stallen even goed zijD als bij de potstallen. Zoo immers wa9 er alle gevaar, dat Dr. Kuyper, werkelijk onschuldig en misschien soms naïef, in den waan werd gebracht, dat er niet de minste schijn tegen hern was, dat slechts Li berale en Socialistische partijdigheid dit kon meenen, dat voor het onpar tijdig oordeel der historie zijn naam ongerept was. Zoo heeft men Dr. Kuyper's blik op den werkelijken toestand door al zijn bewierooking beneveld. Wie uit eigen kring heeft dan moed gehad aan Dr. Kuyper tezeggen, hoe men van onpartijdig standpunt over dit alles in ons land meest wel dacht? Mi-, de Jong vermeldt, hoe hij den dag vóór hij zijn Kamerrede over de enquête hield, Dr. Kuyper zelf over de ridderordenquaestie had gespro ken en thans wordt er in „De Stan daard" over geklaagd, dat Mr. oe Jong in deze rede onjuistheden in Dr. Kuyper's verklaring aangaf zonder er eerst met Dr. Kuyper zelf over le heb ben gesproken. Dus tegen Dr. Kuyper zelf zweeg Mr. de Jong over de on juistheden, die hij den volgenden dag in de Kamer bijzonderlijk noemde. Wellicht heeft Dr. Kuyper zijn trou we volgelingen zoo gemaakt, maar in ieder geval hebben die volgelingen thans tegenover Dr. Kuyper de waar heid niet gezegd. En daarmede heb ben zij zijn zaak en zijn naam ont zaggelijk treschaad." „De aardsche macht der Christus belijders stijgt, maar de trekkende kracht van het Evangelie verzwakt. Mes heeft Dr. Kuyper gespaard, maar Christus oneer aangedaan, Dr. Kuy per gespaard, maar het Koninkrijk Gods schade berokkend." Rechtszaken Pers-Overzicht TER DOOD VEROORDEELD. Het cassatieberoep van Liabeuf is afgewezen zoodat hij op het schavot zal sterven, tenzij president Faillières gratie verleent. Men zal zich herin neren, dat deze man veroordeeld werd wegens moord op den Parijschen agent Deray, die feitelijk viel als on- DE KUYPER-ENQUèTE-ZAAK. schuldig slachtoffer van Liabeul's Mr. Dr. A. R. van de Laar schrijft wraak, welke hij had willen nemen in 't Christelijk sociaal weekblad op twee agenten der zedenpolitie, die j „De Beukelaar" o. a. hem indertijd hadden doen veroordee- „Het cnouète-voorstel Is verworpen, ien, zijns inziens ten onrechte. En waar bij de gehouden debatten de Hij werd echter veroordeeld en vat-politiek© hartstochten zoo hoog op- te tijdens zijn gevangenschap van laaiden, ls onpartijdig oordeel thans vier maanden het besluit op, zich op zeer bijzonderlijk geboden. En zoo beide agenten, in wie hij do bewer- I mag wel niet dan met schroom over kers van zijn ongeluk zag. te wreken, dit alles geschreven. Maar zoo wij Nauwelijks ontslagen, wapende hij <]an ook ons oordeel hier meenen te zich met revolver, dolk en van ijzeren I moeten neerschrijven, beheerscht ons pinnen voorziene armbanden pochte wel vóór alles droefheid over wat is ;n een herberg op hetgeen hij ging geschied. Het parlementair onderzoek verrichten en werd door een bezoeker jg afgesneden, en daarmee blijft maar bij de politie verraden. Deze wachtte j (e waarschijnlijk voor immer op den hem op straat op en toen had het hislorischen naam van Dr. Kuyper noodlottige gevecht plaats, waarin hij eCn dorikeue vlek rusten. Door heel den hem volkomen onbekenden Deray <jit debat is de zedelijke kracht der rechterzijde zeer verzwakt. Aan doodschoot. Do man heeft geweigerd zelf gratie aan te vragen. Sport en Wedstrijden SPORT EN DRANKGEBRUIK. Reeds meermalen hebben wii ge tuigenissen aangehaald van bekende mannen, die als hun meenmjj te ken nen gaven, dat de beoefening der sport zeer stellig het drankgebruik doet afnemen. Thans komt zich een stem uit de practijk daarbij scharen, waarvan wij met zeer veel en oprecht genoegen melding maken. Bij Staats courant No. 121 van 27 Mei J.l. is namelijk gevoegd het Verslag van de werkzaamheden en bevindingen van de inspecteurs voor het toezicht op de naleving van de Drankwet over 1909. De rapporteur der le inspectie wijst op de afneming van het drankgebruik en schrijft dan „Gaarne breng ik van deze plaats een eeresaluut aan die mannen, die hun krachten, hun tijd en hun geld er voor geven, om het drankmisbruik met zoo goed succes te bestrijden 1 Zeker, er zijn feiten te noemen, die in gunstigen zin medewerken Een tapper ten plattelande klaagde er over, dat „dat fietsen" voor hem zoo schadelijk was. „En dan drinken die stofmakers in plaats van zooals vroe ger een goed glas klare, thans die wrange kwast." De nuttige afleiding, die de sport vooral ten plattelande geeft, waar het leven van Jonge man nen soms zoo eentonig is cn waar voor de zwakkere broeders daarom reeds meer aanleiding bestaat tot het bezoek aan de herbergen, worde niet onderschat I De Bond voor lichame lijke opvoeding wijde hieraan eens zijne speciale aandacht I" Zulke woorden, zulke feiten zijn een eere voor de sport I („De Sport"). Land en Tuinbouw LAND- EN TUINBOUWVARIA. L a n d b o u w-o ngevallen. Is het aantal ongevallen in den land bouw ten onzent werkelijk zoo groot, dat dit de moeiten verbonden aan de invoering eener wettelijke verzekering der landbouw-arbeiders wettigt Deze vraag is de laatste jaren vaak gesteld en door sommigen, hoewel zonder voldoenden grond, ontkennend beantwoord. Het Rapport, thans uit gebracht door het Nederlandsch I andbouw-Comité, dat dienaangaan de een enquête heeft ingesteld tus schen 1 Augustus 1908 en 81 Juli 1909, is daarom zeer belangrijk. Na ken nisneming hiervan kan nu het ant woord op de gestelde vraag moeilijk anders dan bevestigend lulden. In genoemd tijdvak zijn in ons 1 and J»let. Christus is tekort gedaan, het Koninkrijk Gods heeft schade ge leden. Ziehier, wat vooral tot droef heid stemt. Wij zijn immer blijven hopen, dat Dr. Kuyper's onschuld blijken mocht; wij hopen het nog. Maar door wie onpartijdig wilde oordeelen, kon schier oiot ontkend, dat heel deze zaak, juist ook in haar verder be loop, een ernstig karakter droeg." „Zoo bleef men Dr. Kuyper be- wierooken. En toen straks ook de bree der© verklaring van Dr. Kuyper, in het parlement uitgesproken, van scheeve voorstelling niet vrij bleek, en bet leugenachtige der eerste verkla ring nu maar te duidelijk werd, bleef men eveneens bijna ganscheiijk zwij gen. Van scherpe afkeuring over de wijze, waarop Dr. Kuyper zich verde digde, geen zweem. De telegrammen van hulde en onbezweken trouw na men een aanvang. MUNTSCHENNIS. Zondag 16 Jan. kwam bij een siga renwinkelier aan de Leidschestiraat te Amsterdam een vreemdeling, die verzocht 5 Engelscho ponden in te i wisselen. De sigarenwinkelier deed aldus. Doch den volgenden morgen aan het wisselkantoor Anspach en Donk met de ponden gekomen, ver nam hij dat de 5 stuks acht gulden minder waard waren en werd hem beduid dat er met een scherp vocht, vermoedelijk salpeter-zuur, goud uit was afgescheiden. De winkelier deed van het geval aangifte hij de politie j en waarschuwde tevens de andere sl- garenwinkeliers in de buurt. Dat was goed gezien. Immers dien eigen avond kwam dezelfde vreemdeling in een anderen winkel sigaren koo- pen, wederom met een Engelscb pond in betaling. De winkelier waarschuw de terstond de politie, met het ge volg, dat deze den vreemdeling al vast naar het bureel opbracht. Het was een Italiaan. In het hotel waar hij gelogeerd was, stond hij ingeschreven als secretaris van een Braziliaan, teekende ,,dr. Evans, ex- plorateur" en die, In hetzelfde hotel gelogeerd, plotseling verdwenen was. Zij haddon daar eenigo dagen ver blijf gehouden; vooraf hadden zij in een ander hotel gelogeerd en voor dien in een hotel te Rotterdam. De politie vond op hun kamers in het laatst bewoonde hotel nog eeni go Engelsche goudstukken, en voorts chemicaliën, geschikt om goud op te lossen; alsmede brieven, waaruit bleek dat „dr. Evans" o.a. te Parijs verblijf had gehouden. Tijdens dat eerste onderzoek bleek ook, dat de vreemdelingen Engelsch goudgeld bij de Twentsche Bank hadden opgeno- Gistor stond, de 24-jarige Italiaan voor de 5e kamer der Amsterdamsche ■rechtbank. 36 getuigen waren gedagvaard. Heden wordt 't getuigenverhoor voortgezet. PREDIKBEURTEN ZONDAG 5 JUNI. EGLISE WALLONNE. 9 1/4 heures, Ecole du Dimanche. 10 1/2 hcures, Mr. Martin Dupont. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Voorin. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5 1/2 ure Ds. Mulder. EBEN-HAeZcH KERK. (Klein-Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 'a Avonds 5 1/2 ure, Ds. Tibben. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure. Godsdienstoefening 'a Avonds 5 1/2 ure, Godsdieustoi fening. NOORDERKERK (Ridderstraat). Voorm. 10 uur, Ds. W Ringnalda 's Avonds 6 ure. Dezelfde. LUTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. de Meijere, KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 ure, l)s. Hylkema. REMONSTRANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Oldeman, Rem. pred. te Rotterdam, 's Middags 1 ure, Zondagsschool hl de Kerk. KERK DER BROEDERGEMEENTE Ned. Luth. Genootschap. Voorm. 10 nre, Ds. Westermann, Luth. pred. te Amsterdam VEREEN, v. VRIJZ HERVORMDEN. NIJTSGEBOUW, Zijlstraat 48-50. Geen dienst. BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg 6.) Voorm. 10 ure, Openb. Samenk. Namiddags 12 ure, Zondagsschool 's Avonds 6 ure, Bediening van hev II. Avondmaal. Maandagavond 7 1/2 ure. Meisje? Vereeniging. Dinsdagavond 7 ure, Kleine Mei» jesvereeniglng. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond etr Bijbelbespreking. Woensdagavond 8 uur. Jongeling» vereeniging. Donderdagavond 8 ure, Jongedoch- ters-Vereeniging en Zangvereeniging* EVANGELISATIE, der Goddelijke Genezing. Drappenlerstraat 11 zwart. Voorm. 10 uur, Kinderbijeenkomst, 's Avonds 8 uur. Samenkomst voof geloovigen. Woensdagavond 8 uur, Bijbelbe spreking. EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobijnestraat 26. Voorm. 10 uur, de heer H. J. Bosch Nam. 12 1/2 ure, Zondagsschool 's Avonds 6 uur, dp heer H. J. Bosch Donderdagavond 8 1/2 uur, de heet 3. J. Bosch. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth v. Wljlfc lvollekte voor de Kerk BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. van Bemmel. Bediening van den H. Doop. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Voorm. 10 ure. Ds. van Calcar. EVANG LUTHERSCHE GEMEENTB Voorm. 10 ure, Ds. van Kleeff. BLOEMENDAAL. Vocxrm. 10 ure, Ds. van Leeuwen, HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. Montijn, pred. te Haarlem. Doopsbediening. Gewone maandelijksche kollekie voor het lokaal v. Christ. Belangen. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. Bal jon. Doopsbediening, SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Bax, EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, Ds. Idenburg, pred. te Amsterdam SPAARNDAM. Geen opgave ontvangen. VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Soppex. 's Avonds 6 1/2 uur, Ds. de Sopperv WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelbach vaj> der Sprenkel. UMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg pred. te Arnhem, 's Avonds 5 ure, Da Creutzberg Jh Bevestiging van een Ouderling er Diaken. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure. Ds. Posthumus Meijjes. Doopsbediening.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 10