NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. JSo. 8264. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 4 JUNI 1910 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: PER DRIE MAANDEN: ^11Van 1—5 regels 50 ets.: Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem J FV' Haarlem van 1—5 regels /l.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) AWr Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederlandl-bb (gy *T 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Göllusfreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem" V'. IoSh Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directenr J. C. PEEREBOOM.Drnkkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 5 JUNI. Brongebouw: Concert Ujanjrlemsch Muziekkorps, 8 uur. Leger des Ileils: Muzikale demon stratie». HENRI P1ELAGE. Bij de aankondigingen van jubilea ©nder de stadsnieuws jee In de krant rijn er zoovele, die je in den grond van je hart koud laten. Dat iemand 85 jaren in een betrekking blijft, wanneer hij niet vóór dat merkwaar dige oogenblik dood gaat en geen anti-sociale en anti-pat ronale neigin gen koestert, is niet zoo heel verwon derlijk, 'k Zou er 2elfs vóór zijn, om niet hem, maar z'n patroon als jubi laris te huldigen. Maar voor "n jubilé als de heer Henri Pielage zou kunnen vieren, heb "k respect. Want om vijftig malen met een zangvereeniging bekroond uit den strijd te komen, dat beteekent niet alleen "n halfhonderd keer mooi kingen, maar daarachter rit ruik een énorme arbeid, dat een gebeurte nis als deze inderdaad wel opmerke lijk is. Want, wanneer 'k spreek van enor- men arbeid, dan is dit maar niet zoo'n praatje, zoo'n bolle frase, en dat zal de lezer begrijpen, wanneer 'k hem vertel, dat de heer Pielage om zijn laatste mooie successen te Rot terdam te behalen gedurende zes we ken avond aan avond twee repetities had, en daarvóór nog zeven weken eiken avond één repetitie. Wanneer men zoo even- een kijkje achter de schermen krijgt, dan wordt de waar deering voor een behaalden prijs wel veel grooter, dan men gemeenlijk Voor zoo'n „blikje" koestert. En nu moet men niet denken, dat het op die repetities zoo van een leien dakje gaatzangpartijen uitdeelen, vóór het koor gaan staan, met 'n stok je zwaaien, nu en dan eens over, en klaar is het 1 Zoo zou "t misschien kunnen gaan, als alle leden der zangvereeniging notenschrift koudenmaar dat is meestal 'l geval niet. Voor "t meeren- deel moet 't op het gehoor afgaan. Welk een ontzaglijke moeilijkheden dat oplevert, kan men hegrijpen, als men denkt aan de technisch-zuiver- hijna-onzingbare verplichte koorwer ken van de tegenwoordige wedstrij den. Toen 'k den heer Pielage m'u verba zing cr over te kennen gaf, dat er, on danks dat alles, zoo mooi gezongen werd, moest hij erkennen „Ik be grijp 'r zelf dikwijls niets van, hoe 't mogelijk is Maar het is dc eenige manier, vertelde hij, want je bent al blij als de lui dragelijke stemmen hebben. Maar 'k zie wel eens niet angst en vrees een wedstrijd tege moet, biechtte do heer Piolage. 't Is mij nu met den wedstrijd te Rotter dam gebeurd, dat op de gcncïale re petitie een der zangors verkeerd in- »tte.... Inderdaad, ook het pad des zangdi recteurs gaat niet altijd op rozen, ook niet dat van den heer Pielage, naar uit 't bovenstaande blijkt. Dat hij desondanks met zijn vereeuigingen nu in een vijftien jaar tijds vijftig medailles wist tc behalen, wijst er op, dat de heer Pielage een eminent diri gent is, want hot ligt wol voorname lijk aan dc leiding, meer nog dan aan het stemmenmaterlaal. zouden we zeggen, of een zangvereeniging eon goede zing-qualiteit bereiken zal. De bezielende, de gecsi tl ri f l wekken - de, de onvermoeid-hnrdnekkige, de technisch-correcte, de van-de-juisie- opvalting-geluigendo leiding van den heer Pielage is dan ook wel voorna melijk de reden van do overwinnin gen zijner zangvereenigingen. Maar ik zal mij niet wagen op het terrein van dc muzikale kritiek. Onze muziek-recensenten en de zangwedstrijd-verslaggever ln dit blad hebben herhaalde malen even- zaoveel keeren, als ze over de vereen i- gingen van den heer Pielage schre ven met warmte en waardeering zijn capaciteiten als directeur, dus als kunstenaar, belicht Onder hen ls niet het minst vol lof Pielages leer meester, de heer Philip Loots, wiens leerling den meester waardig blijkt Zijnerzijds spreekt do heer Pielage steeds met dankbare waardeering en hartelijk-klinkende sympathie over den invloed, dien de heer Loots op zijn muzikale ontwikkeling heelt ge had. En 't is daarom niet verwonder lijk, dat Pielages koren veel voorlief de toonen voor Loots' koorwerken. Tusschen Pielages eerste onzekere vingerglijdingen over 't klavier en zijn vijftigste medaille ligt uiteraard een groote tusschenruimte, maar niet alleen naar den tijd is het verschil groot, ook de omstandigheden heb ben zich in deze periode belangrijk gewijzigd. Want de heer Pielage is niet altijd „in de muziek" geweest, niet altijd ten minste beelemaal. Wan neer men zich den zang-dirigent voor stelt, gebogen over koopmansboeken en peuterend aan kasboek, memo riaal; grootboek en balansen, Pielage uren zoekend op debet- en credit- posten naar een onvindbaren halven cent, dien hij toch hebben moest, om z'n boeken te kunnen afsluiten, dan lijkt die absurd-schijnende voorstel ling onweerstaanbaar grappig. Maar toch is er een tijd geweest, tien jaar lang, dat hij op de kantoorkruk zat, en had hij niet op een gelukkig oogen blik toen vond bij 't niet gelukkig ontslag gekregen, dan telde hij misschien op 't oogenblik nog de dor re cijferreeksen samen. Men denlce echter niet, dat de jonge Pielage in die dagen niets aan muziek deed. Op z'n achtste jaar reeds, speelde hij or gel en piano en op z'n tiende, toen hij koorknaap was, verving hij de or ganisten in de Roomsch-Katholieke kerken, als dat eens noodig was. Oor spronkelijk was de heer Pielage be stemd om Roomsch-Katholick geeste lijke te worden. Hij bezocht dan ook eenige jaren een Seminarium. Maar zijn studiën verwisselde hij voor het kantoor. Gaarne had hij toen reeds de beoefening der muziek als vak gekozen, maar z'n vader had daarop tegen. In zijn vrijen tijd, na de kantooruren, bleef Pielage echter zijn lievelingsstudiën getrouw en nam lessen. Op zijn 23ste jaar werd hij aangesteld als organist in 't Roorasch- Kath. Weeshuis en op z'n 24ste kwam de wijziging in z'n maatschappelijke positie. De heer Pielage nam een kloek besluit en ging zich geheel aan muziek en zang wijden. Twee jaren lang gaf hij lessen en kreeg er toen een zangvereeniging bij. 't Was „Haarlem's Zanggeuot", waarmede hij zijn eerste medaille behaalde, nu ongeveer 15 jaar geleden. In Luik won deze vareeniging den tweeden prijs in de derde afdeelin? Daarna volgden andere vereenigingen en met deze maakte hij dc 50 vol. „Onder Ons het uitnemende gemengd koor, behaalde daarvan het hoogste aantal, nl. 21 medailles. Dat is een respecta bel getal en deze vereenïging kan er zich op beroemen, dat zij het grootst aantal priizen heeft behaald van alle in Nederland. Zij verschafte ook aan den hoer Pielage de twee aan het half honderd ontbrekende, door nu onlangs te Rot terdam den eerste- en den eere-prijs in de hocste afdeeling te halen. Het mannenkoor „St. Caecilia" won 14 prijzen en „Proza en Poëzie" 7. Ver der wonnen de Harmonie-vereeniging „St. Caecilia" en een dubbel mannen- kwartet van „Proza en Poëzie" "elk twee medailles en „naarl. Zangge not" (reeds genoemd), „Haarl. Ge mengd Koor", het kwartet „Fidelio" en het gemengd dubbel-kwartel „H(enri) P(ielage)" en „Crescendo' elk één prijs. En dat 't voor bet meerendeel be langrijke prijzen zijn, die de heer Pie- laee behaalde, bliikt wel hieruit, dat onder de 50 bekroningen waren 11 Eere-prijzen, 13 eerste- en 7 tweede- prijzen. De mooie collectie ls te zien bij de firma Van Thiel in de Groote Hout straat, waar ze geëtaleerd Is. En wat waren nu wel uw andere „mooie avonden" vroeg 'k den heer Pielage, toen 'k hem over deze din gen sprak. Natuurlijk de concerten van „Onder Ons" I Maar 'k wilde nog andere momen ten weten. En toen noemde de heer Pielage op de uilvoering in concert- vorm van Landré's „Roos van Deka- ma", nu een jaar of twaalf geleden, en een concert om een kunstbroeder in staat te stellen een tijd lang ln Davos te vertoeven. Toen dirigeerde hij de vereenigingen „Caecilia", „Haark Gemengd Koor" en een koor van 250 kinderen. Kriens' orkest werkte mee „Dat was 'n mooie avond", genoot de heer Pielage nog na bij de herinnering. Voorts waren belangrijke momenten bij de inwij ding van den Kathedraal en de in zegening van den tegenwoordigen Bis schop van Haarlem, toen de heer Pie lage, die organist en directeur van het koor aan den Kathedraal is, de zang- en muziek-nummers leidde Thans heeft de heer Pielage vier zangvereenigingen „Onder Ons", „Proza en Poëzie", „St. Caecilia" en .Crescendo". En daarmee hoopt hy nog vele kee- re nbekroond van zang wedstrijden te rug te keeren, waaraan wel door nie mand getwijfeld zal worden. JAC. C. M. Jr. Stadsnieuws Dr. ROSA PALM130RG. Vrijdagavond deed de zendelinge Dr. Rosa Palmborg, arte te Shanghai in het lokaal aan de Parklaan 17 ee nige meedeelingen uit haren arbeid onder de Chineesche vrouwen. Dr. Palmborg schetste in eenvoudige ge voelvolle woorden, wat t wil zeggen bijna alleen te staan in hel vreemde land. Toch rekende zij haar arbeid een voorspoedige, want was de be volking te Liao waar ze enkele schoolgebouwen gesticht heeft haar eerst vijandig gezind, nu werd zij niet meer als een vreemde beschouwd maar was zij zeer gezien. Spreekster vertelde, dal zij zich weinig met den practischen zendings- arbeid kon bezig houden, maar toch tracht'e zij steeds niet alleen licha melijk .ijden te doen verdwijnen, maar ook door 't uitgeven van kalen ders e d. de bevolking met het Evan gelie bekend te maken. De toespraak werd vertaald door den heer G. Velthuysen Jr. van Am sterdam. Deze herdacht tevens in een gloedvolle rede zijn pas-gestorven vader, terwijl twee der verder aan wezigen eveneens enkelewoorden aan de nagedachtenis van den overledene wijdden. De bijeenkomst werd met gebed en gezang geopend en gesloten. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door den ar chitect J. A. Tran.nbcrg, alhier, aan besteed Het verbouwen van perceel No. 41 aan de Jansstraat. Ingeschreven werd als volgt J. Vink, Schoten, f 5750. J. Kroon van Diesl en Zn., f 6250. H. G. Scholten, f6882. J. v. Schagen en II. Bos, f 6397. C. den Hollander, f 5G00. T. Bergman, f 5891. De inschrijvers, hij wie geen woon plaats is vermeld, wonen alhier. Datkomtervan! Hoewel het verboden is, reed gister avond omstreeks zeven uur in de Groote Houtstraat nabij het Prove niershuis toch weer een man met een 5-jarig jongetje vóór zich op het rij wiel. Plotseling naderde een politie agent. Het zien van de uniform maak te den man zeker zenuwachtig; hij trachtte te keeren. maar viel en hield daarbij het jongetje in de hoogte. Zelf bezeerde hij zich duchtig aan pols en knie, zoodat het loopen hem zeer moeilijk viel. Het Jongetje bleef ongedeerd. Vele voorbijgangers spraken hun verontwaardiging over dit geval uit. IlaarL Mu ziekkorps. Programma voor Maandag 6 Juni, op de Groote Markt. 1. Marche Solemnelle, Pierné. 2. Ouverture Euryanthe, Webar. 3. Gitana Valse, Fontenelle. 4. Fantaisie de 1'Opéra an Ballo ln Maschéra, Verdi. 5. Ouverture Le Père Gaillard, Re- bar. 6. Frühliingsklnder Walxer, WaJd- teufeL 7. Polonaise, Faust. 8. Fantaisie de l'Opéra Comique Le Petit Faust, Hervé. Benoemd. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Ridderkerk ls be noemd de heer F. H. Brinkman te I-Iaarlem. H e r ij k. Maandag zal in een kamer van Den Doelen de herijk van maten en ge wichten plaats hebben; van 8—12 uur voor de Pieter Kiesstraat, Zijlweg, Eerste en Tweede Haseelaerstuaat, Ruyckhaverstraat, Coornbertstraat, Langendijkstraat en Schermeistraal en van 14 uur voor de Kinderhuis- singel, Bilderdijkstraat en Brouwers straat. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNDE. Maandag 13 Juni wordt in hooger beroep voor de arrondissements rechtbank te Haarlem behandeld de zaak van den heer R. C. School em an. De heer Schooleman wordt bijge staan door Mr. P. Tideman, advocaat te Bloemen daal. Boekhouden. Voor het examen boekhouden, dat vanwege de Vereeuigiug van Leera ren ln het Boekhouden ln April en Mei in verschillende plaatsen gehou den werd, slaagden o.m. de lieeren: J. Andréa, S. J. van Gend, P. Ilana, N. J. Hazevoet, H. F. Machielse, G. Sterkenburg en F. W. Weijers, allen te Haarlem. Staalbad Haarlem, De Drinkhal werd gisteren door 89 personen bezocht. Museum Teyler. De aandacht wordt gevestigd op de speciale en dubbele tentoonstelling die, als eerste zomer-expositie 1910, in Teyler's Stichting gehouden wordt. „Koper drukken" van Romeijn de Hooghe en EngeJsche „zwarte kunsC - prenten zijn aan de orde. In een volgend nummer komen wij uitvoeriger op een en ander terug. G. KERKHOFF. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Gisterenavond tegen 8 uur fieteton twee dienstboden van Mevr. lleide- meïjesr in den Aerdenhout, toen plot seling een van hun kwam te vallen. Ongelukkig kwam zij met haar boen tusschen de ketting terecht. Een drietal personen droegen haar een naburig huis binnen. Dr. Span jaard verleende de eerste hulp en liet haar naar het Diaconessenltuis te Haarlem vervoeren. HEEMSTEDE Voor deelneming aan het voorberei dend militair onderricht hebben zich alhier zeven jongelingen aangemeld. BENNEBROEK. Een gezonde gemeente. Ondanks het feit, dat in deze g« meente ruim 4 personen wonen boven 70 jaar, is sinds 3 December 1909 bij den Burg. Stand geen sterfgeval aan gegeven. Als merkwaardigheid kan tevens worden vermeld, dat dit het eerste jaar is na 1S50. dat in een zoo grooi tijdsverloop geen sterfgeval voorkwam. VOGELENZANG. Waar het water der Arosterdainsche duinwaterleiding al niet \oor bruikt wordt, bleek nog een dezer dagen. Vier Haarlemmers, die den geheelen dag hadden rondgezworven, hebben een bad genomen in de Oran jekom van genoemde waterleiding. Tegen deze personen is proces-ver ba al opgemaakt. Hooe noodig is het. dat een beter toezicht waarborgen geeft, dat de Amsterdammers geen badwater te drinken krijgen. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen C. v. Eijk, Amsterdam, Hotel Gr. Badhuis, 3 pers. G. Becker, DusseWorf, idem, 3 pers. M. A. v. de Wall Bake, Hilversum, idem. J. Müller, Hamburg, idem. H. J. de Jong, Schouwenburg, Am sterdam, Thalatta. Mej. D. ter Haar Romeny, Haarl., idem. Fam. Wurfbain. Amsterdam, Mari na, 4 pers. Fam. Jurrjens, idem, Haarlemmer straat 39, 6 pers. Fam. Bierens de Haan, Haarlem, Boulevard Paul Loot 50, 9 pers. Mevr. Delmer8, Oostwold. Kerkslr. 15, 2 pers. Fam. Hollenkamp, Amsterdam, Boulevard de Favauge 9, 14 pers. Mevr. Wed. Asperen v. d. Velde de Vries, Amsterdam, Cottage Preto- 'a. G. J. Jansen, Amsterdam, Hooge- weg 88, 7 pers. Fam. Tas, idem, Spoorstraat 42, 4 pers. Wed. v. Lier, idem, idem 4 pers. E. K. Hoekstra, Leeuwarden, Haar lemmerstraat 16. 3 pers. K. E. Hoekstra, Amsterdam, idem, 5 pers. Fam. Gerson, idem. Boulevard de Favauge 19. 8 pers. G. Michaolis, Maagdenburg, Frank Gerzon. K. de Jong, Amsterdam. Burgem. EngelbertstTaat 23, 4 pers A. E. d'Oliveira. idem, Zwaluwe straat 1, 3 pers. Fam. Molster, Haarlem. Pension Buckman, 2 pers. Westerveld, idem, idem. Smit, Utrecht, idem. Fam. Gorsum, Assen, idem, 2 pers. Fam. Ten Cate, Amsterdam, idem, Hoogeweg 9, 7 pers. Blom, Meppel.f Hoogeweg 9, 3 p. Fam. Von Glahn Amsterdam, Haar lemmerstraat 10, 6 pers. J. W. de Jong, idem, Pension ten Brake, 3 pers. L. Jonker, idem, idem, 5 pers. MEZGER-MONUMENT. In de jaar lij ksche vergadering \^n de Vere6niging tot behartiging van de belangen der badplaats „Domburg", te Middelburg, werd medegedeeld, dat het plan tot het oprichten van een monument, ter herdenking van dr. 1. G. Mezger, dezen zomer staat verwe zenlijkt te worden. Binnenland VOLKSKUNST. Dezer dagen heeft te Amsterdam een bijeenkomst plaats gehad van be langstellenden ln volkskunst, samen gekomen uit Friesland, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, om van ge dachten te wisselen over middelen de volkskunst in Nederland te be vorderen. Wat de op te richten vereeniging betreft, deze zal provincies-gowijs werken. In verschillende provincies zullen thans pogingen gedaan worden om een organisatie tot stand te brengen. In Friesland is dat niet meer noo dig; daar bestaat een comité, dat reeds veel bereikt heeft, en waarv an men hoopt dat het zich bij een ccn- traal-comité zal willen aansluiten. Maar elders is men nog zoover niet. In September zal in Den Haag een nieuwe bijeenkomst plaats hebben. Dan zal men de Haagsche huisvlijt- tentocm stelling, die de volgende maand geopend wordt, gezien heb ben, en allicht ook daardoor beter weten welken koers de op te richten comité's moeten volgen. DRINKWATERVOORZIENING IN GRONINGEN. De heeren G. Oosterboan en dr. L. E. Gaesler, inspecteurs van de volks gezondheid, hebben aan de Gedepu teerde Staten der provincie Gronin gen een uitvoerig rapport uitgebracht nopens de wenschelijkheid van den aanleg van een gemeenschappelijke drinkwaterleiding voor meerdere ge meenten in de prov. Groningen. Blijkens een opgemaakte begroo ting door een aeskun<lige kan voor een maximaal bedrag van 5.500.000 de waterleiding worden aangelegd. ALCOHOLVRIJ Vóór eenigen tijd dronken (zoo meldt de N. Cl) eenige geheel-ont houders in een geheel-ontlmudcrscafé in Friesland „alcoholvrijen" Holland- schen'wijn. Zij geraakteu door dezen drank, waarvan de smaak niet kwaad is. in een vrij montere stemming. Bij onderzoek is nu gebleken, dat die wijn 111.4% alcohol bevat! Letteren en Kunst TUdscbrineo. Het Juxu-ntimmer van „De Holland- sche Revue" bevat als karakterschets ditmaal een studie over Ds. J. A. Visscher. Het frontispiece is van deu heer F. L. Ossendorp, voorzitter van den „Bond van Nederlandsche On derwijzers', terwijl de belang rijke onderwerpen handelen over; De slech te gevolgen van het tabaksgebruik, Vijf redenen waarom ik coöperalor ben, Een hoogst merkwaardig doch algemeen onbekend gebleven feit u:i onze vadertamdsche geschiedenis na honderd jaren aan de vergetelheid onttrokken, Zijpendal en Een japon voor a.s. moeders. Uit „De Nieuwe Gids" wordt over genomen een Sonnet van Hein Boe ken, de Haarlemsche Bloementen toonstelling betreffend. Het volgt hieronder; Wat tronen opgericht en geeu vorstinnen! Hoe heffen zwarte stammen 't dak omhoog Van baldakijn of luchten glorie-boog, Hoe wijken hier boschaadjen, tot be minnen. Verlokkend, zoden om den dans ta ontginnen Van reien, daar zich Kcht-gewiekt bewoog De voet, die droeg de schoonste bloem omhoog. Gestalte, onwis van sterflijke 'of go dinnen. Geeft, vorsten, macht mij dat ik hier ze stuwe, De stoeten, volgend mijner rythmea dwang Wat god zou dans en t dansend zin gen vieren? Of, volgen, zoo nu heerschappij werd uwe Begjlt" ging, drijft naar hier der drif ten drang, Dat hier mijn maat heur rust! s stormen stiere. Als boek van de maand wordt be sproken mevrouw Elïse van Calcar's „Frederik FröbeL" Verder bevat dit nummer de gewo ne rubrieken: Wereldgeschiedenis, Karikaturen enz. Het laatste nummer van „Pak ma mee' bevat: De Koninklijke familie. Het Koninklijk bezoek aan de hoofdstad. De chèque vervalscher. Je moet maar gelukkig rijn 1 Grieksch Handschrift. Eva uön- neborg door Felix HübeJ. Ons Prin sje en voorts de gewone -rubrieken.. De voorplaat geeft de portlretten der Koninklijke familie. Een góed- geïllustreerd nummer weer. No. 23 van „Eigen Haard' bevat Hoe Amsterdam Prinses Juliana ont ving. De dijk door J. Eigenhuis. Planten en kiezel door Dr. A. J. M. Garjeanne. Julianas blijde iü- komste. Een koffie-avond. Mr. G. van Tienhoven. Mr. II. Ensche dé. Dr. J. Bosscha. Naar Bun- >ten en Spakenburg door K. van! Leiden. Schetsjes door EdSth Hei- b. Het waterfeest op den Amstel. De foto's in dit nummer zijn groo- tendeels aan 't Koninklijk bezoek e Amsterdam gewijd. Het Juni-nuinmer van „Jeugd' be vat; In een auto de wereld rond door Mauk. Iets over ouzo Sprookjes- markt. Alle vier uit één stuk, naar het Deensch van Carl EwaKL Graafwespen en Koekvischvliegem Koning Eduard VHI van Engeland Boos zijn. Onze Spert. Schaak rubriek. Voorts de gewone rubrie- Het laatste nummer van „ArchitcC- tura" bevat Indrukken vun de stads vers ieringen op den eersten morgen van het Koninklijk bezoek te Amster dam. Een nieuw museum te Haar-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1