NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8265. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 6 JUNI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AOVERTENTIËN: per drie maanden: ^an regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente),1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederlanda 1-65 »-Jypj»^o) 50 Cts. Yoor 3 plaatsingen a contant. CenTuSd Zondagsblad, voor HaarlVm I SiOTH Administratie: Gr00,e «"Straat 53. de omstreken en franco per pos) ,0.45 Intercommunaal Telefoonnammer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN, EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 7 JUNI. Groote KerkOrgelbespeling, 1 tot 2 Our. Allegaartjes. HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL. Een van de onderwijsinrichtingen In onze stad, die de sympathie van velen heeft, door het deugdelijk on derricht, dat aan die school wordt ge geven, is wel de Huishoud- en Indus trieschool. Naast die velen, die het werk der School waardeeren, zijn er nog velen, die niet voldoende op de hoogte zijn van het nut, dat deze inrichting rtticht. We denken daarbij aan een de bat in den Gemeenteraad eenigen tijd geleden, waar die onbekendheid met de school afdoende bJeek. De beste manier om dut euvel weg te nemen is wel, om eens te laten sien, wat men aan zulk een inrich ting doet. Openbare lessen zijn dan in dit op-! xicht ook een probaat werkend mid del. En we mogen het van de openbare lessen, die de school deze week geeft, Aerwachten, dat zij velen zullen scha ren onder de voorstanders der school. Dat verdient de school ten volle. De openbare lessen zullen een dui delijk overzicht geven van hot onder wijs: hoe men er -leert de wascli te behandelen, het goed te strijken, hoe de opleidingen voor dienstbode, kin-' derjuffrouw, hulp in de huishouding, en huishoudster ingericht zijn. De industrie-lessen geven een beeld van den leergang, van het pa troon af tot kant en klaar werkstuk toe. Huismoeders waardeeier. moer en meer de kennis en vaardigheid door dienstboden aan de school opgedaan, want dienstboden, die er den cursus bezochten; zijn zeer gezocht. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor het Uit breidingsplan van 28 Nov. 190G te herzien en te bepalen, dat de Largo Laan niet meer loopt tot deu Ko ninginneweg en de grenslijn der Ge meente aan dc Schouwtjeslaan zal vastgesteld worden volgens de gewij- «igde kadastrale kaart. B. en W. stellen voor de begrooting van 1911 van de Stadsapotheek vast te stellen tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 10.500, waaronder een Gemeentesubsidie van 5.500. B. en W. bieden ter vaststelling fcan eer eerste suppletoire begrooting dienst 1910, groot J 8000, om de aan den aannemer De liaan toegekende schadevergoeding te kunnen uitbe talen. B. en W. bieden ter vaststelling aar een staat van af- en overschrijving, dienst 1909. H e r ij k. Morgen zal in een kamer van ,,Den Doelen" de herijk plaats hebben; van 812 voor de Westerstraat, Gasthuis- laan en Verlengde Gasthuislaan, As. sendelvensiraat, Roll umlstraat, en Wald-eck-Pyrmontstraat en van 1—4 Voor de Eendrachtst/raat, Zijlsingel, bladorstiaan, Voorzorgstraat en Jan iNieuwenhuy zenstraat. R e Het toelatingsexamen voor bot reservekader bij Infanterie en ves ting-artillerie wordt op 19 Juli o.a. ook hier ter stede gehouden. Voor bijzonderheden verwijzen we naar Staatscourant no. 129. Technische Hoogeschool. Tot ltd van de ex amen-commissie voor de toelating tot de technische Hoogeechcol is benoemd Dr. P. M. Heringa, leoraar aar de H. B. S., al hier. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De zomen-zitting der Staten zal dit Jaar gehouden worden op de Dinsda gen 5 en 19 JulL Woensdag 6 Juli zal een vergade ring gehouden worden voor de ver kiezing van 5 leden van Gedeputeerde Staten en een buitengewoon lid van dat college. Dinsdag 12 Juli wordt vergadert om 3 leden van de Eerste Kamer te verkiezen. Verschillende voorstellen en adres sen voor de romerzitting zijn beden in druk verscheren. Door Ged. Staten wordt voorgesteld voor 'de jaren 19111913 de volgende Jaarlijksdhe subsidies toe te kennen: Ambachtsschool te Haarlem voor de avondvakteekensohool 750. Avondvakteekenschool voor soheeps bouw- en werktuigkunde ,,de Een heid' te Amsterdam 1500 (verhoogd subsidie). Ambachtsschool te Helder 3000 (verhoogd subsidie). Gemeente Alkmaar voor een op te richten handelscursus met avond school voor handwerkslieden 1000. Aan het departement Amsterdam der Maatseh. van Nijverheid voor zijn vakschool voor echoenmakers f 300. Aan het Matrozen-Instituut der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereenlging Amsterdam 500. Aan de afd. Hoorn van den bond van smedenpatroons in Nederland Voor haai- cursus in hoefbeslag 150 (alleen voor 1910 en 1911). Aan de Prov. regeüii)gsconimis6ie voor de paardenfokkerij In Noord- Holland 1 5000. Aan de Prov. commissie ter bevor dering deu- veefokkerij 5000. (Gevraagd was 6000, maar dit ver zoek willen Ged. Staten niet Inwilli gen, omdat ze daarvoor geen aanlei ding vinden.) Aan de Noord-Rollandsche Var- kensfokvereeniging te Hoorn 800. (Gevraagd wordt 500). Tcrt wederopzegging voor het on derwijs in de Zeevaartkunde op Vlie land 900 por jaar. Voorgesteld wordt afwijzend te be schikken op de aanvrage van de afd.. Purmerend van den Bond van Sme denpatroons oan subsidie voor eeui op te richten vakteekencursus. Volgens Ged. Staten wordt in het onderwijs voldoende voorzien door de stadstee- kenschool. Voorgesteld wordt den wegwerker op den grintLweg van den Huigen- dijk naar Ureum op te nemen onder de vaste ambtenaren bij den Provin cialen Waterstaat, op een jaarwedde van f 520—f 624. Aangeboden wordt de rekening over 1909 van het Provinciaal Ge sticht Meerenberg. De uitgaven zijn f 551.627.18 1/2, de inkomsten 547.726.46, zoodat het nadeelig sal do f 3.900.72 1/2 is. De voorloopig vastgestelde 2de sup pletoire begrooting van dit gesticht voor 1910 sluit met een bedrag van 6500, een voorschot der provincie voor 't uitvoeren van buitengewone werken. De begrooting van Meerenberg voor 1911 sluit met een bedrag van f 662.307 Onder de Inkomsten Is 117.000 opge nomen als voorschot der provincie STATISTIEK. Aan de „Staatse." ontleenen we de volgende opgave: Op 1 April 1910 telde Haarlem 68071 inwoners. In April werden 140 levend geborenen aangegeven en 3 leven loos geborenen. Er overleden ln 't ge heel 97 personen. Op 1 April 1910 telde hei Rijk 5.867.135 inwoners. Er werden in April 14.581 levend geborenen aangegeven; er stierven 7345 menscben. Op 1 Mei telde het Rijk dus 5.874.371 Ingezetenen. Jakob Fuchs. De welbekende Jakob Fuchs, de aanvoerder van de Duitsche kapel, die zes weken bier in het Gasthuis werd verpleegd, is Vrijdag op zijn verzoek naar zijn Heimath vervoerd. Blijkbaar voelde Fuchs dat hij het niet lang meer maken zou.- Inderdaad is hij gister in zijn va derland overleden* BU hst baden verdronken. Gisteren is te Zandvoort een zeer droevig ongeluk gebeurd. De 13-juri- ge Leonardus Vermeer, wiens moe der thans voor de derde maal gehuwd is met den heer Van Dantzig, wonen de ln de Aasendelvetretraat, was met zijn twee neefjes Van Dantzig, 13 en 11 jaar oud naar de badplaats ge gaan om daar te zwemmen. Om zich ongestoord aan dit ver maak over te kunnen geven, zochten zij een geschikt plaatsje, ver van dat strandgedeelte, waarop zich de ge wone avonddrukte pleegt te ooncen- treeren. 2000 M. ten Zuiden van het dorp tu&sohen paal 67 en 68 meenden zij eet) geschikte plek gevonden te hebben. De kleederen werden uitgetrokken en weidra plaste het drietal vroolijk in het water, niet onvoorzichtig-ver in zee gaand, maatr dicht bij het strand blijvend. Onder het plassen ln 't water, zei Leonardus tot zijn neefjes: „Willen Jullie eens zien, hoever ik kan zwem men? En meteen ging hij verder in zee. Plotseling zagen zijn kameraadjes Leonarlus voorover ln het water val len en hem met een afloopende golf ver in zee voeren. Na den eersten schrik trachtten zij hem te bereiken, maar hun zwakke krachten slaagden er niet in het golven-geweld te over winnen. Integendeel raakte hun mak kertje al meer van hen af, en nadat zij een paar keer zijn hoofd of arm nog gezien hadden, was er op het wij de watervlak niet? meer van den knaap te bespeuren. De jongens zochten toen zijn goed bijeen en liepen naar bet politiebu reau. Leonardus ls dus waarschijnlijk plotseling door de koude bevangen, waardoor hij zich niet mee/ op de been kon houden. De politie was weldra ter plaatse en nadut de familie oogenblikkelijk telefonisch gewaarschuwd was. kwam een halfbroer, de beer Buur man uil Schoten, op de plek des on- heils. Tegen vijf uur spoelde de ze© zijn slachtoffer neer bij paal 67 op het strand, waar inmiddels honderden menscben zich verzameld hadden. Op een schelpenwagen, waarin de lijkenmand stond, werd het lijkje, dut met alleen een zwembroekje aan een treurig gericht opleverde, naar 't lijkenhuisje overgebracht. Hedenavond wordt het naar de ou derlijke woning vervoerd. Do gezellige drukte op het strand, had door de droeve gebeurtenis voor een sombere neerslachtige stemming plaats gemaakt, die den ganschen avond niet week. „Vooruitgan g". In de 1.1. gehouden vergadering van de eigen gebouw-commissie, werd besloten een commissie te be noemen, welke zal onderzoeken, hoe het gebouw in de Smedestraat het best rendeerend te maken. Staalbad Haarlem. Gisteren en eergisteren werd de drinkhui door 143 personen bezocht Met verlof. De Burgemeester, Jh-r. mr. J. W. G. Bore©] van Hogelanden, is heden met verlof naar Duitschland vertrok ken. DE VERKIEZINGEN. Deze week vergadert de afdeeling Haarlem van de S. D. A. P. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot samenwerking bij de a.s. Ge- meentoraadbverkiozingem met vrijz.-dem. en aanvulling van het Partijbestuur. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Toen de vrouw van den heer K. Zaterdag ln Hartenlust een fiets tochtje maakte, had ze het ongeluk te vallen en een been te breken. Dr. Brongersrua verleende de eerste hulp, waarna de gewonde per rij tuig naar het gasthuis te Haaj-leim werd vervoerd* HAARLEMMERLIEDE c.a. Het eerste kohier voor den Hoofde- lijken omslag bedraagt ruim 7100; bet percentage der belasting is geko men van 1.75 op 2. HOUTRIJK EN POLANEN. Velen zullen zeker met belangstel ling vernemen dat de alhier en ln de omgeving bij de ouderen zoo welbe kenden predikant, de Eerw. lieer J. H. van der Palm, zich weder hier zal vestigen; Z.Eerw. is nu predikant te Dpendam, was hier werkzaam van Juli 1868 tot Juni 1879 en zal na ruim 40 dienstjaren zijn emeritaat vragen. HALFWEG. Vanmorge nwerden alhier na mon stering gekocht 2 van 4 tot 10-jarige paarden ter uitvoer naar Duitsch land; prijzen 350 k 700. VELSEN. De Staatscourant vermeldt de sta tuten van de vereeniging Tuinbouw- vereeniging „Ons Belang", te Sant poort. De vereenigLng stelt zich ten doel de gemeenschappelijke belangen van de leden bij den tuinbouw te behar tigen. Zij tracht dit doel te bereikeu door maatregelen te nemen, welke den af zet van waren kunnen bevorderen, het zorgen voor geschikte gelegenhe den voor verzending van groenten en vruchten, benevens voor de beste wij zen, waarop door de leden tuiubouw- beuood'igdiieden en mest kunnen wor den aangeschaft en het laten houden lezingen op tuinbouw en op vrushtanteelt betrekking hebbende. Het bestuur bestaat uit 7 leden. Binnenland naar Zuid-Afrika gaan Allerminst. Zuid-Afrika heeft noodig uitmuntend onderlegde boeren, die goed land bouwonderwijs hebben genoten en wat aandurven. Autoriteiten in Zuid- Afrika zeiden tot spieker Stuur toch de landbouwers, die nu van Holland uit naar Canada komen, naar hier. Spreker voelt daarvoor, maar als die landbouwers naar Zuid-Afrika moe ten gaan, dan moet daaraan iets voor afgaan. Zij moeten eerst op de hoogte worden gesteld door zaakkundige voorlichting, terwijl rechtsbijstand hen moet worden verzekerd. Zij moe ten niet het slachtoffer kunnen wor den van emigratie-agenten. Spreker kan verzekeren, dat in deze laatste richting reeds wordt gewerkt liet zal niet zoo lang meer duren, dat het standbeeld van Paul Kruger weer in het Oude Kerkplein te Preto ria zal teruggaan, en don zal de storm, over Zuid-Afrika gegaan, tot het verleden behooren. (Applaus). Moge dan het vereenigd Zuid-Afrika door de medewerking van de Nederl. Zuid-Afrikaansche Vereeniging, in de richting door spreker aangegeven, vcjor de Hollaridsche emigranten wel vaart en geluk blijven afwerpen. (Ap plaus). Uit het jaarverslag blijkt, dat het ledental 2451 thans bedraagt, tegen 2659 in het daaraan voorafgaande jaar. Tot leden van het hoofdbestuur, egens periodieke aftreding, werden herkozen de beeren P. \V. T. Bell, 's-Gravenhage dr. H. J. Kiewiet de Jonge (Dordrecht) prof. inr. J. de Louter, Utrechtprof. dr. Joh. W. Pont, Bussum, en A. S. van Reesema, Rotterdam. Het hoofdbestuur stelde nu voor, aan generaal Botha het volgende te legram te zenden, opgedragen aan het Zuid-Afrikaansehe volk „Generaal Botha, Kaapstad. Alge mene vergadering Zuid-Afrikaan sche Vereeniging wenscht uw volk geluk met Vereenigd Zuid-Afrika, on der leiding van een Hollandsch-Atri- kaner." VACANTIEREISJE. Op de straatdeur van een woning in de dichterswijk te 's-Gravenhage kon men de volgende vermakelijke mededeeling lezen, netjes in rand schrift geschreven op een papier, dat op de deur was geplakt: Lee6t ditl „Mijn passage is besproken 1 Mijn uitrusting is besteldI Mijn leven is verzekerd 1 De berenleiders kunnen over twee maanden terugkomen!" (Vad.) VECHTLUSTIGE JANTJES. Op de Hoogstraat te Rotterdam wa ren een paar marinestokers van den oorlogsbodem „EverLsen" aan het vechten. De politie kwam er aan te pas, doch naar de gegeven vermanin gen werd niet geluisterd. Dit gaf aanleiding tot de arrestatie van een stoker, die een van de agenten eeu paar klappen gaf. Toen de politie met haar arrestant op weg was naar den politiepost in de Sint Jansstraat, daagden bij den Goudschen Wagen straat eenige mariniers op, die, ge holpen door de burgerij, den arres tant ontzetten en de agenten te l)jf gingen, waarop dezen met hun sabels de menigte uiteend reven. De ontzette stoker zakte op zijn vlucht in de Prinsenstraat, ten gevol ge van overspanning, ineen en werd daar door een agent, die van de heele vechtpartij niets wist, gevonden. Hij bracht hem naar het politiebureau in de Lange Torenstraat, waar hij als 'de hoofdaanlegger van het verzet her kend werd. Er is proces-verbaal te gen hem opgemaakt. EEN BELOONING. Ter belooning van de vier politie mannen, die door de aanhouding van V., bijgenaamd de Fent, in den nacht van 20 op 21 Mei, op het spoor van de talrijke en wijdvertakte dievenbende kwamen, hebben de burgemeesters van 21 gemeenten in een te Oss ge houden vergadering besloten aar) de Raden dier gemeenten voor te stellen een bedrag van I cent per inwoner aan die politieagenten toe te ken nen. leder ontvangt, wordt dit voorstel aangenomen, 125. NEDERL. ZUID-AFRIKAANSCHE VEREENIGING. Te Amsterdam werd onder voorzit terschap van den heer G. A. A. Middolberg uit Loencn de algemeene jaarvergadering gehouden van de Ne- derlandsche Zuid-Afrikaansche Ver eeniging. De voorzitter, die nog dezen winter Zuid-Afrika bezocht, opende de ver gadering met een rede, waarin hij de nte veranderingen schetste, welks uld-Afrika in de laatste maan den hebben plaats gehad. Moet (zoo zei spreker o. a.) de Hol- landsche landbouwer, die hier maar Sport en Wedstrijden VOETBAL. DE COMPET1TIE-LNDEELING. De beslissing is eindelijk gevallen. Hei bestuur van deu Nedorlandsclien Voetbalbond heeft zich kloekmoedig door ai de moeiten en bezwaren heen geslagen. Even welgemoed als de bondsbestuurderen het er over eens en, dat er 3 eerste-klasse-competi- tics moesten komen, hebben zij in den laten nacht van Vrijdag op Za terdag, met één stem tegen (die van den heer Bronkhoret) dit besluit her roept n. Vrijdagavond was het Zuiden nog niet rijp voor de eerste klasse. Deze draai is voornamelijk te danken aan het energiek optreden Yan „Rotter- damsch Voetbalbelang" en „liet Gou den hoofd". De Westelijke eerste klasse van tien zal dus gehandhaafd blijven, lntus- schen beefi „Hercules" het moeten ontgelden. Heel Utrecht werd bij het Oosten ingelijfd. Bij wijze van com pensatie is Kampong pardoes Ooste lijke Iste-klas.ser geworden. O. D. O., de vereeniging, die Wil- hclmina bijna sloeg, heeft dit natuur lek allerminst goed gevonden, en zal dan ook in de eerstvolgende algemee ne vergadering naar aanleiding van het feit, dat zij bij de keuze-promotie werd gepasseerd, interpelleeren. ,,'t Zesde" is in de plaats van „Her cules" gekomen, wat aan den eenen kant voor de Velocitas-collega's wel groote eer is, en voor Breda heel pleizierig, maar wat den Bredaschen onderofficieren het komend seizoen niet al te rustig zal doen ingaan. Van het Oosten naar het Westen ge plaatst te worden, is niet alles, liet kon wel zijn, dat ,,'t Zesde" het vol gend seizoen weer in de Zuidelijke tweede klasse speelde. „Het Gouden Hoofd" is ook al niet tevreden. Mr. F. L. Kleijn heeft voor de in deze maand te houden alge meene vergadering na de gevallen be slissing reeds een interpellatie inge diend. „Het Gouden Hoofd" wil dus blijk baar „Hercules" steunen. De kansen der Amsterdammers op een eerste-klasse-schap zijn echter goed vooruitgegaan. ONTMOETINGEN LN DE OM STREKEN.. Gisteren speelde aan de Kleverlaan de voetbalclub KI. Haarlem III, 3de Id. B. H. V. B., een wedstrijd tegen Prinses Juliana II. De rust kwam met 20 in het voor deel van Prinses Juliana. Na de pau ze was Klein Haarlem de sterkste, maar door kranig verdedigen der P. j. ar kon KI. H. slechts eenmaal doelpunten. Het einde kwam zoodoende met een welverdiende 2—1 overwinning voor Prinses Juliana. CRICKET. Een fraaie cricketdag waarop eert paar goede wedstrijden werden ge speeld. De kampioenen werden aan de Spanjaardslaan, ondanks een Lin ke 76 van Schroder, geklopt, dank zij een niet ongelukkige innings van 237 van de Haarlemmers, waarbij Kool met een eveneens niet-onfor- tuinlijke 51 opscorer was. In Den Haag bewees Hisgen, dat hij, ondanks een seizoen van rust, niets van zijn vorm lieeft verloren, door 124 te maken, de eerste century van het seizoen. Met Gerke maakte hij een openingsstand van 190. Volharding sloot haar innings, toert er nog pas 5 wickets meer waren, en wist de vermoeide Hagenaars toeu voor 143 uit te gooien, daardoor een overwinning met 181 runs behalende. Ook in Amsterdam was het een wedstrijd, waarbij eerst om half ze ven werd gestaakt. Hennes debuteerde hier uitstekend ln dc le kl. door een goede overwin ning op V. V. V., waartoe G. v. d. Schouw met 86 weer heel wat bij droeg. V. V. V.'s eerste innings leverde weer "t traditioneele aantal van onge veer 100 runs op. Daarop sloeg Her- mes, Da een minder gelukkig begin 199 bijeen. In de 2e innings sloeg 4'. V. V. vrij snel 142, maar toen bleek er geen tijd meer over om Hermes nog uit te krijgen. Een flinke over winning voor Hermes op de eerst» innings derhalve. In de tweede klasse begon Olympia met een flinke overwinning op Al bion. De wedstrijd aan de Spanjaards- laan verliep als volgt Rood en WitA. C. C. De traditie getrouw, is A. C. C. er ook ditmaal niet in kunnen slagen, Rood en Wit op eigen terrein te klop- oen. Door beide partijen werd slechts sén Innings gespeeld, waarin Rood in Wit een voorsprong wist te nemen van bijna 100 runs, een voorsprong, die ongetwijfeld heel wat geringer iu zijn geweest, indien bij Amslels .et ettelijke vangen gemist waren. A. C. C. batte het eerst en bracht het tot 139. Schröder was weer eens goed op dreef en maakte een keurioe 76, terwijl de overige bats, waarvan iets verwacht kon worden, jammer lijk faalden. De staart weerde zich echter weer goed. Lobsy de Bruyn maakte 19 ea v. Lier 13. De innings van Rood en Wit begoa lang niet rooskleurig, want v. Spenr- ler Jr. werd reeds met den eersten hal van Rincker gebowld. Twee ballen later sneuvelde Van Gogh, terwijl Swens in de volgende over een bal van den Ainsterdamschen fast-bowler in zijn wicket speelde. Toen was echter het succes voor de Amster dammers gedaan, de score rees snel, en geholpen door een zestal vangen, die Amstels miste, werd het totaal van Rood en Wit 234. Met het oog op den nog weinig be schikbaren tijd, werd aan een 2e in nings niet meer begonnen. Haarlem II speelde tegen V. V. V. IV. De strijd verliep als volgt V. V. V. begint het eerst te batten, en maakt een totaal van 59 runs, waarvan J .Teller 11 niet-uit, en W. Teller 10. Van der Mey 4 voor 7, Reyst 2 vom 7, P. Heye 2 voor 18, SchCemaker 1 voor 3 en Rauch 1 voor 9. De Haarlemmers weten hierna een totaal van 162 bijeen te slaan, waar van Van Dalsem 39, Kreuner 22, S-fg- nette 21 niet-uit, P. Heye 13, Reyst -:n Obeuhuysen elk 12 en Rauch 11. De bowling-cijfers waren Benne- ma 3 voor 35, W. Teller 3 voor 40. Engel geer 2 voor 41 en De Beyer I voor 35. In de 2e innings weten de V. V« V.'ers 6lechts 25 te maken, zoodat j met innings en 78 runs verloren. An- geuent bad met 3 voor 3 het meests succes, waarna Kreuner met 1 voor! en Obenhuysen met 4 voor 13 vuig* den. KORFBAL. Te Amsterdam werden de prom-tie-j en degradatie-wedstrijden gespedd.J O. S. C. A., de laagste eerste-klasserJ en D. O. S., de hoogste twe&de-hlns-J ser, beide uit de Westelijke competi* tie, streden met elkaar. De warm té deed aan het spel veel afbreuk. Geli k; te voorzien was. heeft O. S. C. A. c-c-o barden strijd moeten spelen. D» blauw-gelen werden dan ook, zij het met slechts met geringe meerderheid, geklopt, zoodat zij veel kans loopen, naar de tweede klasse te verhulzen. D. O. S. won met 6—5. GYMNASTIEK. Zaterdag en Zondag werden (V Edam turnfeesten gehouden. In de afdeeling „eerste driekamJ! beeren" werd de eerste prijs, een groote verg. zllv. mod*, aangebodeq door den hear J. Korthals Altes ge wonnen door A. C. v. d. Berg te Haar lem, de tweede prijs, een kleine verg. zllv. medaille, aangstooden door dei*

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1