NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27© Jaargang. No. 8272. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 14 JUNI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maandenj 1p:«L Van 1—5 rege,s 50 CtsV ledere regeI meer 10 Cts- Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der T® B'J Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 (gy iJT "s^J ^0 Cts. voor 3 plaatsingen contant. S3zÖZISm,'voor Haarlem i i I oSh RedacHe en Mministraöe: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Cosfter. Directeur J. C. PEEREBOOM.ijDrukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 15 JUNI. Gr. Kerk: Concert Toonkunst, 8 u. Stadsnieuws RAADSVERKIEZING. Maandagavond vergaderden de kiosvereenigingen van den Vrije.- Dem. Bond en van de Liberale Unie alhier, elk afzonderlijk, tot het be- Bpreken van de vacatures voor den gemeenteraad. Door de beide veree- nigingen werd hetzelfde besluit geno men: zij stelden namelijk In district I den heer J. A. W'ilkens, notaris al- hi.w en in district III den heer Mr. M. Slingenberg, advocaat en procu reur, voorzitter van de Vrijz. Dera. kiesvereeniging. Door de beide gecandidoerden is de eardidaluur aanvaard, door den hcetr Wilkens evenwel onder deze voor waarde, dat de vrij-liberale kiesver eeniging, die hem gesteld heeft in III, hem daarvan ontslaat, w aartegen de- zo waarschijnlijk geen bezwaar heb ben zal. Indien zij hem nu, wat te verwachten is, candideert in I, zal de heer Wilkens de candidaat zijn der drie linksche kiesvereen:gingen. Naar onze gewoonte geven wij bie-r enkele korte mededoelingen over deze candidaten. De heer Wilkens, geboren te Veen- dam, is 43 jaar oud. hij vestigde zich tc Haarlem als candïdaat-notaris in Februari 1893, werd den 28sten Juli 1905 benoemd als notaris, in de plaats van den notaris G. C. Mcrens en «oeieerde zich toen met notaris Loeff. De heer Mr. M. Slingenberg ar beidt, naar men weet, als advocaat en procureur samen met Mr. P. Tjeenk Willink. Hij vestigde zich in November 1906 te Haarlem, is af komstig uit Beerta en heeft thans den leeftijd van 28 jaar bereikt, Mr. Slin genberg bezit ook de bevoegdheid van can<i iduat-notaris. Hij studeerde aan de universiteit te Groningen en promoveerde aldaar in 1905, op stellingen. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Thans zijn door de kiesvcreenigin- gen alle candidaten gesteld. Gesteld of gesteund worden: In district 1 door de R.-Katholieken 'Anti-rev. en Christ. Ilist. de heer H. 3. Smulders, door de Liberale Unie en Vrijz -dem. de heer J. A. Wilkens 'en door de soc.-dem. de heer L. J. C. Poppe. In district II door de Rechtsche kies verenigingen Mr. A. H. Monnik, door de Vrije liberalen de heer J. A. Wilkens en door de Unie-lib. en vrijz. dem Mr. M. Slingenberg. Haarlemsche n ij verheid. Voor rekening van de Ned. Cen traal Spoorwegmaatschappij is aan de Kon. Rijtuigfabriek van de firma Beijnes een salonrijtuig in den maak, bestemd voor de directie dier maat- scliuppij. Op een concert, binnen- kort te geven door de muziekvereeni- ging „Harmonie", zal o.m. worden uitgevoerd de „Fremerslterg", de be kende legende uit Badcn-Baden. Het is de „Harmonie", zoo schrijft men ons, na veel moeite en groote kosten gelukt dit belangrijke muziek werk in haar bezit tc krijgen. In Baden-Baden, vanwaar het zijn oorsprong heeft, is het in alle stan den en kringen het geliefkoosde num mer. Echter ook in ons land heeft het veel bewonderars, getuige de vele uitvoeringen der laatste weken in Amsterdam door verschillende korp sen. Het moet bij juiste uitvoering „natuurgetrouw" gegeven worden. Men hoort o.a. de echo's der ver schillende Jagercorpsen. signalen, nu dicht dan weder ver af. Het Badensche volkslied met solo, refrein, koor en dans, treedt herhaal delijk op den voorgrond. Op eens ge- durendo het landelijk feest., dreigt een onweder met zware dondjersla- gen, bliksemstralen en regen. De regen valt in stroomen neder, terwijl de donderslagen elkander snel opvolgen, duizendvoudig door de echo's in de bergen weerkaartst. Eensklaps klinken te midden der windvlagen de heldere tonen van een kloosterklok; men gaat op 't geluld af en bereikt den „Premersberg", waair men het gezang der monniken hoort. Het onweder bedaart, allen knielen neder en heffen dankend het Te Deum Lijk opgehaald. Met een net werd gisterenmiddag ln het Noorder-Buitenspaarne bij de Schotensche gasfabriek het lijk opge haald van den verdronken B. De ongelukkige laat. niet drie maar vijf kinderen achter. Benoeming. Tot directeur van het zangkoor van de II. Jozefskerk in de Jansstraat al hier, is benoemd in plaats van den heer N. H. Andrlessen, welke als zoo danig bedankt heeft, de heer J. Smit. ORGELI3ESPELLNG in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem, op Donderdag 16 Juni 1910, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Melodie, A. Guilmant. No. 3. Sonate No. 2, G. Merkel. a. Maestoso. b. Adagio. c. Allegro assai. No. 4. Cantabile. César Franck. No. 5. Ave Maria, Max Reger. Damwedstrijd. Van den gehouden damwedstrijd voor niet-leden eener damclub, uit geschreven door de damclub „Haar lem", is de uitslageerste prijs Joh. Blom, tweede prijs W. Stroo, derde prijs J. van der Werff. Merkwaardig is het, dat de eerste prijs behaald is door den jongste der deelnemers. Boekhouden. Voor het door de Nederlandsche Academie van Accountants, te Utrecht, afgenomen examen in boek houden zijn geslaagd de heeren Nie- len en Hennis, te Haarlem. Faillissementen. Bij vonnis der Arr. Rechtbank te Haarlem, d.d li Juni 1910, is in staat van faillissement verklaard J. Otto, wonende te IJmuiden. Rechter-commis-saris mr. H. van Loghem de Josselin de Jong. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank alhier, d.d. 14 Juni 1910, is gehomolo geerd het aceoord in het faillissement van F. P. Rcichcrt, winkelier in hee- ren-modeartikelen te Haarlem (5 pet. boven liquidatie). ARR. RECHTBANK. UITSPRAKEN. F. II., werkman te Amsterdam, diefstal, een jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. J. K. de G., loopknecht te Haarlem, verduistering, 3 maanden gevange nisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Genezen, De echtgenoote van den landbou wer J. de Gr., die een half jaar go- leden zulke ernstige brandwonden bekwam, dat haar toestand hoogst ernstig was en zij direct naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam moes tworden vervoerd, is thans, na al dien tijd in die inrichting ver pleegd te zijn, naar haar woning te ruggekeerd. Boven alle verwachting is zij geheol genezen, tot groote blijd schap van haar huisgezin en familie. Benoemd. Onzo plaatsgenoot C. v. <L Laan is benoemd tot hulp-keurmeester van vee en vleesch te Den Helder. liet Armwezen te Haarlemmer meer heeft over het bijna afgeloopen dienstjaar 1909 gekost 27216. Het Armbestuur heeft eene uitgave go- daan van 17290. Kamerzetel. Het Kamerlid van Haarlemmer meer, de heer F. H. van Wichen, bur gemeester van Alkemade, moet, naar bekend is, wegens rheumatlsche aan doeningen reeds gedurende eenigeu ttjd het bed houden. Aangezien de patiënt ook vroeger reeds aan deze aandoening leed, schijnt zoo meldt men aan de „Hilleg. CL" er sprake te zijn, om voor den Kamerzetel te bedanken. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen C. Braun, Wiesbaden, Grand Hotel. Mej. Petzl, Hamburg, id. Feinheils, Munchen, id. II. Hensel, Wiesbaden, Grand Ho tel, 2 p. Familie Neuhuys, Amsterdam, Gr. Hotel, 3 p. J. Frowein, Arnhem, ld. II. Frowein, id. id. Kaufmann, Amsterdam, id. D. Haalmeyer, idem. Groot Bad huis, 2 p. W. Möller, Hamburg, Groot Bad huis. J. A. v. d .Wall Bake, Hilversum, Groot Badhuis. E. S. Kan, Amsterdam, Groot Bad huis, 3 p. T. Doornbos, Utrecht, Groot Bad huis. J. 'C. den Tex Bond, Amsterdam, Groot Badhuis. J. T. Steygerwalt, Velp, Groot Bad huis, 2 p. Familie Reygers, Amsterdam, Haar- lemmerstr. no. 48, 4 p. Dr. G. W. Brongersma, Haarlem, Duindoorn, 3 p. Mr. J. E. Veltman, Amsterdam, De Distel, 4 p. Familie Zaal, Amsterdam, Haar- lenimerslr. 4, 7 p. Familie Buhrmann, Amsterdam, Hoogeweg 86, 4 p. Familie Van der Zijl, Amsterdam, Spoorstraat 14A, 2 p. Wed. De Groot, Amsterdam, Brug straat 6, 2 p. Familie Wijnhorst, Amsterdam, Spoorstraat 22, 2 p. Familie Konijn, Amsterdam, Kost- verlorenstr. 24, 5 p. Familie B. Polak, "Amsterdam, Zee straat 66, 4 p. Familie S. Polak, Amsterdam, Zee straat 66, 8 p. Familie Ten Houte de Lange, Haar lem, Hrl.straat 8, 8 p. W. M. Craandiik, Amsterdam, Dia coniehuisstraat 48, 6 p. Binnenland P. C. v. d. WILLIGEN. Gister deelden we al mee, dat te Batavia Generaal Van der Willigen, legercommandant, aan cholera over leden is. De luitenant-generaal P. C. van der Willigen werd den 14en Juli van het vorige jaar tot dien rang bevor derd en hem tegelijkertijd de betrek king van legercommandant en chef van het departement van Oorlog in Ned -Indië opgedragen. Ofschoon hij te velde geen bijzon dere lauweren plukte, had de heer Van der Willigen toch eon voorspoe dige carrière achter den rug en stond hij als een eminent officier te boek, die herhaaldelijk belangrijke op drachten vervulde en o.a. als gone- raal-majoor chef van den generalen staf was. Hij bereikte den leeftijd van 51 jaar. BEZOEK VAN PRESIDENT FAL- LlèRES AAN ONS LAND. De Tel. schrijft: Naar wij vernemen, zal de presi dent der Fransche Republiek in het aanstaande najaar een officieel be zoek brengen aan ons land. Hoewel het program nog niet ln al len deele is vastgesteld en er ook nog geen beslissing is genomen omtrent den juisten datum en den duur van dit bezoek, mag evenwel met zeker heid aangenomen worden, dat presi dent Fallières eind September of be gin October a.s. hier zal komen. Verder kunnen wij mededeelen, dat de heer Fallières de reis met een Fransch oorlogsschip naar IJmuiden zal ondernemen, van daar dooi- het Noordzeekanaal naar Amsterdam zal opstoomen, om door do Koningin ten paleize aldaar te worden ontvangen. Door de mindere geschiktheid van het paleis te 's-Gravenhage, is afge zien van een ontvangst in de Residen tie. De terugreis van den president zal per spoor over Belgiè plaats hebben. PROV. STATEN VERKIEZING DELFT. Men meldt uit Delft aan het „Han delsblad" De B.-K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" heeft Zondag een buitenge wone vergadering gehouden, waarin het bestuur mededeeling deed van de schriftelijke, zoowel als mondelinge pogingen, van verschillende zijden doen terugkomen op haar besluit van 2 Juni, waarbij de candidatuur voor de Staten van mr. H. A. van de Velde werd losgelaten. In al deze pogingen had het bestuur geen aanleiding ge vonden, van eenig advies te dienen, dat verandering in dat besluit zou brengen. Eén der leden stelde toen een motie voor, waarin tegen de houding van mr. U. A. van de Velde wordt gepro testeerd, maar waarin nochtans, ter wille van de eenheid in de coalitie, besloten wordt, diens candidatuur alsnog te steunen, dus te herroepen het besluit van 2 Juni j.l. Deze motie werd door de meer dan 200 aanwezigen met groote meerder heid aangenomen. VOORGOED VERDWENEN. De zonderling D. H., te Oldenzaal, van wien we dezer dagen een en an der mededeelden, heeft het logies, waar hij na zijn verblijf in de hut werd ondergebracht, spoedig weer verlaten. Zondag werd zijn lijk ge vonden in een kolk op de grens vau Lonneker en Losser. In zijn kleeren vond men een zakje met f 63. SPEELHOLEN. In verband met het bericht, dat alle politieposten voor de speelhuizen te 's-Gravenhage waren ingetrokken, wordt thans nader vernomen, dat de ze toestand slechts van tijdelijken aard zal zijn en verband houdt met de veel personeel vereischende politie maatregelen bij de staking der grond werkers, als gevolg waarvan vele niet strikt noodzakelijke politieposten tij delijk zijn ingetrokken. Zoodra we der meer personeel ls vrijgekomen, zal de actie tegen de speelhuizen worden hervat. OP HEETERDAAD BETRAPT. Op verschillende tijdstippen weid bij den heer Borreman, winkelier te Naarden geld vermist, hetwelk werd weggenomen als de bewoners des Zon dags op familiebezoek gingen naar Oud-Valkeveen. Het eerst vermiste men op 6 Maart J 4 en 6 en daarna op verschillende data f 10, nog eens 10 en eindelijk 30, zonder dat er sporen van inbraak wareD te ontdek ken. Nadat de bewoners het moede wa ren om over de raadseiaehtigo ver dwijning van dit geld allerlei zelfs on aangename gissingen te maken, be sloot men den rijksveldwachter Kie vit te Naarden met het geval in ken nis te stellen. Deze heeft zich een paar keer in een kast verborgen gehouden, zonder resultaat, doch Zondag is het hem ge lukt den dader te vatten. 's Middags te 2 uur hoorde hij ge rucht in de woning. Door een gaatje >n de kastdeur zag hij de slaapkamer deur langzaam opengaan. Zekere D. K-, oud 31 jaar, vader van 3 kinderen, wonende over B., stul^ be- hoedzuam het hoofd om den hoek van de deur en kwam sluipende binnen. Voorzichtig keek hij in een bedstede en onder een ledikant, of er zich iemand in of onder bevond, en liep daarop naar de kast, waarin Kievit zich verborgen hield. Deze wist zich zóó te wringen, dat de insluiper, do kast openende, den rijksveldwachter niet bemerkte. Daarop opende hij de chiffonnière, nam een geldzak er uit en begon op tafel een gedeelte van zijn buit uit te tellen. Op dat oogenblik sprong Kie vit te voorschijn en arresteerde den dief op heeterdaad. MONUMENT-Dr. LAUR1LLARD.__ liet heeft H. M. de Koningin be haagd eene bijdrage te schenken voor het monument, dat opgericht zal wor den op het graf van wijlen ds. I-au- rillard. EEN HONDENSLACHTER. De politie te Rotterdam heeft een inval gedaan in een woning ln de Goudschedwarsstraat aldaar en in den kelder een clandestiene slachterij aangetroffen. De bewoner slachtte er honden. Reeds meermalen hadden de buren geklaagd over het geblaf van honden, hetgeen de nachtrust ver stoorde en daardoor werd de aan dacht op de woning gevestigd. Be halve vier levende honden, vond de politie er ook twee koppen van hou den, een paar vellen van honden, als mede een pas geslachten hond. Wat er aan vleesch en afval gevonden Is, werd naar het abattoir gebracht. De man heeft de vellen van de geslachte honden verkocht. Wat er met het vleesch geschiedde, is nog niet vast gesteld. Proces-verbaal is opgemaakt, MISHANDELING. J. J. Konsten, mijnwerker te Heer len bij Schaesberg, werd op 5 April j.l. door een zijner medearbeiders zoodanig met een mijnlamp tegen het hoofd geslagen, dat hij bewusteloos tegen den grond sloeg en naar het hospitaal werd vervoerd. Zondag is Konsten aan de gevol gen dier mishandeling bezweken. De dader dezer mishandeling, H. Hintzen, 18 jaar, wonende te Schaes berg, werd eenige dagen na het ple gen der mishandeling, na aangehou den te zijn, wederom op vrije voeten gesteld. GOED AFGELOOPEN. De passagiers van de „Koningin Wilhelmina", een der booten van Gebr. Goedkoop, die den diensl tus- schen IJmuiden en Amsterdam onder bladen, hebben Zondagavond eenige oogenblikken van grooten schrik be leefd. Ongeveer tien uur was de „Wilhel mina", op weg naar Amsterdam, ter hoogte van de Petroleumhaven, toen zij werd aangevaren door de „Zaan dam I", die de Voorzaan uitkomende, uitweek voor een motorboot en tenge volge van den mist de „Wilhelmina" niet bespeurde. De IJmuider boot liep een paar flinke deuken op aan stuur boordzijde, een nogal vrij erg, waar door een gat in den wand van de 2de kajuit ontstond, vlak achter de ma chinekamer. Een heele paniek ont stond op de volle boot, alle passa giers vlogen natuurlijk uit de kaju'- ten naar boven. Gelukkig bleek de schade bij onderzoek zich te beperken tot eenige deuken, allen een meter boven de waterlijn, en kon rustig naar Amsterdam worden opgestoomd. De „Zaandam 1" was er heelemaal zonder kwetsuren afgekomen. EEN HULDE. Gisteren werd door een deputatie, bestaande uit commandant, officieren onder-officieren en mindere schepe lingen van de ..Admiraal van Wasse- naer", liggende te Amsterdam, krans gelegd op he den luitenant-admii naer in de Groote Kerk te 's-Graven- hage. Deze vlootvoogd, geboren in het jaar 1610, vloog in den zeeslag van Lowesthof op 13 Juni 1665 met zijn schip „De Eendracht" in de lucht. De schout-bij-nacht, directeur en commandant der marine te Amster dam, die de kranslegging persoonlijk volbracht, gaf in een kernachtige re de uitdrukking aan de verdiensten van den luitenant-admiraal Van Was sen aer. ONEERLIJKE AMBTENAAR. Nadat de directeur-generaal van het gevangenis-, Rijkstucht- en op- vuedingswezen, mr. II. C. Dressel- huijs, in de bijzondere strafgevange nis te Leeuwarden een enquête had ingesteld, werd aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht een bediende bij den arbeid in die ge vangenis. De aangehoudene wordt verdacht van fraude ln zijn beheer, zoo meldt de L. Ct. BRANDEN EN ONWEER. Zondagavond brak brand uit op de eerste verdieping van pand no. 110 in de Jacob Catsstraat te Rotterdam, bewoond door den heer A. Brands. De gehecle eerste verdieping brandde uit, verzekering dekt de schade. In het Zuiden van Friesland heeft ook In den nacht van Zaterdag op Zondag het onweder groote schade aangericht. Te Hemelum werd de ka pitale sate, eigen aa nde familie ba ron v. d. Feltz te Twello en bewoond door M. Bouwslra, in de asch gelegd. Verzekering dekt de schade. De bliksem sloeg in de boerderij „de Koopman" in de buurtschap Ei sen, gem. Markelo, bewoond door den eigenaar J. Huisken. Het huis brandde geheel af. Een paard, een kalf en een groot aantal kippen kwa men om. Huis en inboedel waren verzekerd. VERDRONKEN. Zondagmiddag is de 17-jarige Piek bij het baden in het Reitdiep ver dronken. EINDELIJK GEARRESTEERD. Aan de Anihemsche politie was het bekend, dat zich te Rotterdam een inbreker bevond, die zich aan niet minder dan dertig diefstallen had schuldig gemaakt. Te Arnhem had hij in 1906 o.a. een rijwiel weggeno men. Door een inspecteur van politie uit Arnhem werd in Den Haag, Rotter dam en Muhlheim a. d. Rijn, Ober- hausen en Duisburg een onderzoek ingesteld. Het bleek dat de inbreker ook vele diefstallen ln Duitschland had gepleegd, doch telkens had we ten te ontsnappen. Het ls nu gelukt om hem te Rotterdam tc arresteeren. INGEZONDEN niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt d Redactie rich niet aansprakelijk. Bloemendaal, 13 Juni 1910. Aan de Administratie van „Haaf- lem's Dagblad", Haarlem. Mijne Heeren, lk heb de eer u beleefd te verzoe ken, het onderstaande in uw blad op te willen nemen, waarvoor u bij voor baat mijn dank gelieve te aanvaar den. Hoogachtend, Uw dienstvaardige dienaar, P. A. MESSCHAERT. Aan den Gemeenteraad van Bloemendaal. Geeft met verschuldigde hoogach ting te kennen, P. A, Messchaeit, ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Bloemendaal; dat bij een meeningsverschll tus- schen den secretaris en hem, Burge meester en Wethouders den lOen Ju ni 1910 besloten, zonder onderzoek, den secretaris gelijk te geven, onder mededeeling, dat den secretaris na tuurlijk de hand boven 't hoofd ge houden wordt en dat adressant mocht hij zich hier niet in schikken kunnen ontslag nemen kon; dat deze beslissing te meer be vreemdend was, omdat Jhr. Sclüm- melpenninck den 4en dezer, zooals de Burgemeester weet, op het punt ge staan heeft, den gemeentedienst plot seling te verlaten, omdat de Heer Mr. Van Eldik Thieme, zooals de Burge meester weet, dien dienst niet uitslui tend verliet om verbetering van posi tie te verkrijgen en omdat bij don Burgemeester, alle ambtenaren ter secretarie op verschillende tijdstip pen en om verschillende redenen, zich over den secretaris beklaagd hebben, waarbij nooit sprake was van opstoken, zooals soms geïnsinueerd ls; dat het adressant onmogelijk werd, langer als adjunct-commies ter se cretarie werkzaam te zijn, want da tucht eischt, dat het gezag op recht vaardigheid gegrond is, mitsdien op de mededeeling van den Burgemees ter, eervol ontslag verzocht en met ingang van 11 dezer verkreeg; dat hij wel is waar, na ontslag be komen te hebben, vernam dat de uit drukking „den secretaris wordt na tuurlijk de hand boven het hoofd ge houden" niet letterlijk bedoeld was, doch dat hij met niet geuite bedoelin gen bezwaarlijk rekening houden kon"; dat hij zijn ontslag niet om boven genoemde reden alléén verzocht zju hebben, doch hier slechts een aanlei ding in vond, want het komt heni voor, dat ter secretarie toestanden bestaan, welke ook in het belang dt?z gemeente verbetering eischen; dat, om enkele voorbeelden te noe- men, de secretaris niet voldoenden tijd heeft om de heeren Jhr. Schim- melpenninck en Groen, voor wie adressant overigens de volste syin- palliie heeft en van wie de secrtai.s daarvoor f 900 per jaar en per hoofd ontvangt, in de gemeente-administra tie op te leiden en die opleiding tegen betaling van f 50 per jaar en per per soon, voor een deel aan den heer De Groot overdroeg, welke opleiding door den secretaris en den heer De Groot in secretarie-uren plaats vindt, hetgeen de secretaris doen kan omdat zijne instructie wèl de bepaling be vat, dat hij van 9—2 uur ter secreta rie doch niet, dat hij dan in dienst dar gemeente behoort te zijn; dat hij den secretaris en den lieer De Groot gaarne vermeerdering van inkomsten gunt doch niet, wanneer die verkregen worden op voor adres sant nadeclige wijze. De aanwezig heid van onbezoldigde ambtenaren ter secretarie, (eigenlijk volontairs) was voor hem een beletsel, zijn admi nistratieve kennis practisch te vol tooien en bij te houden, omdat de vo lontairs het z.g. mooie werk verrich ten, waarin bovendien een vernede ring lag voor adressant; dat de heer De Groot tot In Novem ber j 1. deze meerling deelde doch te gen betaling éi 100 per jaar, toestem ming gaf tot in werking treden der bestaande verdeeling van werkzaam heden;

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1