NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8280. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 23 JUNI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V ERTENTIÉN: per drie maanden» wpL, Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem l-M ^foggfrX-3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)J-30 Advert en tien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 yc/50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. SfidS^/voirHi' '.OW loaS^ÏVi Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 24 JUNI. Groote Kerk: Concert Mevr. Mar- gbant-Ramboimet, 8 uur., Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den Gemeente raad" in de rubriek Om Ons Heen. De Speelplaatsen. Bij de discussie over den Fran- echen tuin in de Raadsvergadering van Woensdag wees de lieer Breda Kieijnenberg zeer terecht op het lelt, dat B. en W. tot dusver zijn te kort geschoten in zorg voor een aan- ial flinke speelterreinen in de ge meente. De waarnemend voorzitter, die tünk van zich afbijt, 6omde op, wat B. en W. in dit opzicht hebben ver richt, maar hoe de Raad zelf meer malen dat werk ongedaan had ge maakt. We willen het wel gelooven alles wat tot dusver tot stand werd ge bracht, is lapwerk geweest, klein en onvoldoende. Een flink, afdoend voorstel is altiid achterwege gebleven, omdat het geld kost Natuurlijk geen geld, geen Zwit sers. Geen geld, geen speelterrein. Daarover moet men heenstappen, an ders wordt het. nooit goed. Er is nu, al maanden lang, een request van den Bond voor Lichame lijke Opvoeding aanhangig. Als B. en \V. daarover niet spoedig eon voor stel doen, hopen wij, dat Raadsleden daartoe het initiatief zullen nemen. Besmet t. Ziekten. In de week van 15 tot en met 21 Juni 1910 kwamen ter kennis van den eentralen gezondheidsraad één geval van typhus te Haarlem en twee geval len van diphtheritis te Beverwijk. Schoolreisje. Hedenmorgen omstreeks 7 uur ver trokken de vier hoogste klassen van de tweede Doopsgezinde School met de salonboot „Do Volharding" voor ©en reisje naar Marken. Zij zullen om 8 uur hedenavond weer terug komen aan de Kikkert. Waar komt het geld va daan 't Kan gebeuren, dat een gemeente een uitgaaf moet doen, die niet be taald kan worden uit het geld, dat bij de vaststelling van de begrooting is toegestaan voor den post, waarop die uitgaaf behoort. Het eenige middel is dan om te be talen met geld, dat op ecu anderen post overblijft. Zoo deelde 's Raads voorzitter gis teren mee, dat de heer De Wildt, in Den Haag, voor zijn rapport over de Halsen ƒ250 heeft in rekening ge bracht en dat dit bedrag gevonden is op den post uitdiepen van het Spaarne. De Raad lachte. Hij dacht blijkbaar niet aan de uitdrukking goud uit schuim. Waarom zou het gemeen tebestuur het aardse he Blijk niet uit liet w a t e r s 1 ij k halen 7 Postduiven. Bij de wedvlucht van Tours (af stand 598 K.M.) door don Ilaarlem- schen Postduivenbond, behaalde de heer De Koite den eersten prijs. In klasse II en III viel de eerste prijs te beurt aan den heer Heer schop. VERBODEN ZWEMPLAATS. Hoewel er op de Amsterdamsche vaart een bord, verbodenzwem- sn badplaats, is geplaatst, schijnen de jongens zich daar niet aan te storen. Gisterenavond waren er wear een 10-tal aan het zwemmen. Zoodra er een veldwachter in het ge-zicht is pak ken ze hun kleeren bijeen, en zwem men naar de overzijde. Hierdoor staat de politieman natuurlijk machteloos, en zij lachen hem bovendien nog uit ook. Muzikale Vriendenkring. In de Dinsdag J.L gehouden verga dering van de Dilettanten Orkestver- eeniging Muzikale Vriendenkring, werd tot directeur dezer vereemiging genoemd de heer M. Woltera, vroeger £e dirigent van het orkest in Queens Hall te Londen. EEN KIP. DIE 'T HOOG ZOCHT. Onze Redactie-kamers openen op 'n bescheiden stadstuintje, een aardig open plekje, dat zeer goede diensten bewijst als redactioneels long. In dat tuintje ontdekten we een poos gele den een vreemdeling. Een muiskleu- rige kip stapte er in haar eentle zoo parmantig rond op de breek-fijne pootjes, alsof de kippejuf op eigen erl was. En dat was met liet geval. Want we hebben wel 'n heele menagerie ln den tuin, ons ondanks, zou 'k kunnen zeggen, want 't gedierte bestaat uit een verzameling spinnen, die nu en dan naar binnen kriewel-pooten, en dan heel sierlijk hun corpulentie langs de ragge draden aftakelen op je schrijftafel een stelletje pieren, oftewel wormen, die alleen bij vochtig weer hun lijf uit het aardrijk op- spitsen een slak in een vochtig hoek je, wat dansende muggen ln een loten zonnestraal, 'n fladderend koolwitje, 'n eigenwijze spreeuw, 'n brutale musch en een stel nog brutalere kat ten, die des avonds met groene-lamp-. jes-oogen in het donker rondsluipen en dan tot des tulnmans ergernis z'n zorgzaam gekweekte begonia's ver nielen en overdag zelfs invasies ple gen in onze Redactie-kamers. Tot in het diepst van hun kattenhart schij nen zij overtuigd van de rechtmatig heid van al deze dingen, want hun blik is zeer minachtend, wanneer men ze b.v. tot het besef tracht te brengen, dat een bloembed niet op zettelijk is aangelegd als katten-asyl en dat een schrijflessenaar geen 1 uier-oord is. Met onbeschnjflijk-ter- gend gebaar kunnen zij dan hun le nig katleniijf uitrekken en zeer lang zaam wegwandelen, om dan op een muurtje te gaan zitten oogknippen tegen je. Maar 'n kip was niet onder onzen inventaris, dus moest zij van een buurman zijn. 't Was zoo en hij kwam om de vrouwelijke „Chante- cler" terug te halen. 'k Wil u niet trachten te beschrij ven, hoe de kip gevangen werd. Een man met een eenigszins onstuimig temperament slaan in zoo'n geval een kip eenvoudig dood, anders krijgt hij 'n aanval van een beroerte. Ja, 'k ge loof, dat het nog gemakkelijker is, Lasker schaakmat te zetten dan 'n kip te vangen, tenminste in onzen tuin. Want zoo'n beest schijnt 'n soort wiskundig vermogen te bezitten, waardoor het altijd juist de ééne mo- gjedijkbeid-om-te-ontsnappen-aan-grij- jMsnde-handen weet, als er 99 andere kansen-om-opgepakt te worden tegen over staan. Met 'n onuitstaanbaar- pedant protest van tok-tok-tok ont- waggel-fladdert ze dan Je banden. Enfin, zij werd gegrepen, waar door weet 'k niet'k denk, dat de kip op den duur de geschiedenis verve lend vond en alle humor-om-'t-geval verloren had. De kip kwam in haar hok terug..... en wandelde den vol genden dag weer met coquette pasjes en nuffig pikkend in onzen tuin rond. Zoo is 't nog eenige malen gegaan eerst verscheen de kip en dan de eigenaar, als je den tijd wat weg dacht, kon je denken, dat ze samen „krijgertje" speelden, maar 't ergst gekregen werd toch ten slotte de kip, want die werd eindelijk zoo vastge houden, alsof ze in een brandkast zat. Waarschijnlijk had de kippenhouder niet veel zin, om z'n best legkippie aan de buren te leenen, ten koste van z'n heerlijke, versche eitjes. Maar ons geheele personeel kan met de hand op het hart verklaren, nooit eenig ciwit- of-eidooier-achtig voordeel te hebben genoten van de buitensporigheden dezer kippejuf Tot die verklaring word 'k gedwongen, omdat werkelijk elf eieren in ons bezit zijn gevonden. Toen de tuinman namelijk deze week de klimoprankenn aan 't snoeien ging, vond hij tot z'n verbazing daar in een heele verzameling eieren. Op een hoogte van twee meter boven den boganen grond bleek de kip haar eitjes gedeponeerd te hebben, 't Beest je had bij haar wandeling over den scheidingsmuur bevonden, dat in het verlengde daarvan de klimop een uit stekend vlok vormde, waarop zij el- ken dag haar eieren kwam leggen. Blijkbaar had onze weldoenster het edele denkbeeld, onze redactie eiken morgen op versche eitjes te ontlialen. Helaas, we hebben de bedoeling niet begrepen. En nu weren ze niet versck genoeg meer, integendeel EEN OVERBODIG VERZOEK. In 't Raadsverslag leest men, dat door de Vereen, van Directeuren van H. B. Scholen een adres bij den Raad is ingediend, inzake het ontslag aan H. B. Scholen. Bij informatie bleek ons, dat dit adres bedoelt een maatregel te tref fen, om ontslag te geven op 65-jarigen leeftijd. fielijk men weet geldt tea opzent deze bepaling reeds. Het gedane ver zoek is dus overbodig. Blijkbaar heeft men dit niet gewe ten en ook aan het Haarlemsch Ge meentebestuur een dergelijk adres ge zonden als aan de andere gemeenten, waar H. B. Scholen gevestigd zijn. Hst Frans Hals Museum. DE DIRECTEUR. Ik had niet durven hopen toen 'k voor het eerst in Haarlem's Dagblad signaleerde de pauvere resultaten van ondeskundig onvermogen eener Commissie van Toezicht, plotseling toen blijkend in het blindslaan van een der stukken dat waarlijk nog zulke daadwerkelijke gevolgen uit die actae zouden voortkomen. De bergen lectuur, binnen- en buitenland toekij kend, bemoeizuchtige critici, ontslag restaurateur, ontslag A. L. Koster, (helaas niet het ontslag van enkelen, die er veel minder hoorden I), werke lijke verplaatsing der stukken, betere verwairming, rapport De Wildt, gxoo- ter verantwoordelijkheidsgevoel, ver plaatsing Museum, en niet het minst belangrijke resultaat: Zelfin zicht en -inkeer bij de Commissie, die, de taak maar liever van zich afschui vend, zelf een Directeur voorstelt Waarlijk, nu nog een goede Direc teur en wat snel liefst, anders be vriest er weer een en we kunnen tevreden zijn. Edoch, ee»n goede Directeurl Leek het er eerst wat naar dat pro tectie een al te verderflljke rol zou gaan spelen, na het terugnemen der officleele voordracht zijn we, voor een oogenblik ook dit gevaar voorbijge gaan en is het nu zaak onbevooroor deeld en ruimst denkend uit de oogen te zien. Als we tot eenige stellingen be weringen wenschen te komen, laten we dan van één axioma uit gaan. En laten we dan als ontegen- spreekbaar aannemen: „Het Frans Hals-Museum ls een der belangrijk ste Musea der aarde." Ergo: Het Museum-directeurschap van Haarlem ls een zeer belangrijke betrekking! Ergo: Het gemeentebestuur moet zorgen voor een geheel waardige per soonlijkheid! Nu durf Ik schier niet in herinne ring brengen, dat gemeld Gemeente bestuur zijn verantwoordelijkheid zóó zwaar voelde wegen, dat het iemand zocht op een jaairlijksch salaris van duizend gulden 1000.—), hetgeen mij een uitstekend inkomen lijkt voor de waardevolle verrichting van een scbrij\er op 't Stadhuis, een ober- kellner, een onderofficier, een handi ge winkelbediende, en diergelijken. En ik meen mij tevens te herinne ren, dat er toen ui 't kunstlievend, maar niet minder, zuinige Haarlem, nu juist geen algemeen protest ls op gegaan. Dit is teekenend. Het doet al te scherp uitkomen, dat men in Haarlem nog heelcmaal loeren moet. Leeren zijn schatten op prijs te stellen en loeren er een Directeur voor te bezitten. Voor eenigen tijd schijnt men op 't gesloten Stadhuis van plan te zijn geweest, uit zichzelf de duizend gul- den-voordTacht terug te trekken, wel beseffend dat men voor dat geld geen persoonlijkheid, evenredig aan de millioenschatten zou kunnen brijgen en was men voornemens een nieuwe sollicitatie op 2400 uit te schrijven. Het heeft mij pijnlijk verwonderd, dat B. en W. zichzelf en de beide voorgestelden aan het fiasco van een terugneming hebben blootgesteld. Er zal nu wel niet anders tilt kun nen volgen dan dat de sollicitatie op 2400 ten spoedigste wordt opengesteld. De noodwendigheid hiervan zij nog maals aangetoond: Men heeft in Haarlem tal van val- sche meeningen gehoord omtrent dat daar onbekende directeurschap. In de eerste plaats, dat die Direc teur zooveel verstand van restauiree- ren en onderhouden van oude stuk ken zou moeten hebben I En evenals men hem als hij in het begin niet oppast en ar zich doorvecht, vol strekt niet de plaats zal geven die hem toekomt (hij Is in Haarlem's oogen maar 1000.waard!) dat men kokm-uJt-;tyuux;haler der Commissie zal bezigen, voor schil- derij-ophanger, voor hoofd-euppoost, voor administrateur, voor Museuxn- bouw-architect, enz., enz., zoo zou men hem ook nog wel restaurateure bekwaamheden willen laten bezitten. Maar er zij met nadruk op geweien dat een Directeur daar zijn deskundi ge voor heeft, en dat ons land in de Wildt werkelijk een restaurateur heeft, die zeker geheel te vertrouwen is. Er zij nogmaals ten sterkste op ge wezen, dat een Museum-directeur moet zijn een kunstgevoelig en we tenschappelijk man, en dat voorna melijk. Kunstgevoelig en -wetenschappelijk man! Want zijn hoofdtaak is speuren met fijnen zin en d&èrvan de resulta ten aanwenden. Speuren in de litera tuur over de schilders, speuren op veilingen, bij particulieren, bij den kunsthandel, overal naar de schoone werken, koopen met distinctie, op hangen met fijnen smaak, en dan een hoofdzaak aan ieder die komt, uit binnen- en buitenland, studeeren den of liefhebbers-kenners kunnen meedeelen de resultaten van zijn stu die, te zijn de wetenschappelijke ver zamelaar en de vraagbaak, voor allen. Waarlijk, Museum-directeur ls niet zoo maar 'n baantje van 1000. Nu wil ik wel uit de school klap pen en verzekeren dat men voor ƒ2400 wel Iemand kan krijgen, die voor al die eischen sterk in aanmerking zou komen. Enkele mannen van naam op kunsöiistorlsch terrein, van studie der ouden algemeene beschavingsont wikkeling, van schoonheidsgevoel, zijn er, wachten slechts op een hun toekomend salaris om te solliciteo- ren. Namen noemen kan ik hier moei lijk, maar met de wetenschap, dat wij nu waarlijk op den goeden weg kunnen komen, dring ik er nogmaals op aan snellijk do directeursplaats goed te bezetten, opdat ten minste zijn advies nog gehoord kan worden bij den Museumbouw, die mij, naar teekening te oordeelen, al weer on deskundig en dan ook fout van be lichting lijkt. Want nu nog langer onnoodig wachten ware zóó eng bekrompen gezien ook den nu slechten toestand van sommige stuk ken, zóó zuinigjes tegenover de we reldkunst van Frans Hals als bet ri dicule kwartje entrée is, bij een por tier beneden verkrijgbaar. CONRAD KIKKERT. Zandvoort, Huize ten Duyne, 21 Juni 1910. Uit de Rechtszaal VAN EEN GEVONDEN ARMBAND. De Haarlemsche venter Dirk Wil lem S. heeft op den 12den September van het vorige jaar op den Schoter- weg een gouden armband gevonden, toebehoorend aan mevrouw J. Wyte- ma, te Haarlem. Op een vraag van den president, of hij het niet noodig achtte, den arm band naar het politiebureau te bren gen, discht S. een roerend verhaal op van veel kinderen en geen eten in huis hebben. Twee dagen later is de armband tc Amsterdam in de bank van leening beleend. 14 September werd hij op naam van Ileyens aldaar ingeschre ven. De rechercheur J. Brunt deelt me de, dat beklaagde veel misbruik van sterken drank maakt. Ook is hij vijf jaar geleden reeds tot een maand ge vangenisstraf door de rechtbank te Arnhem veroordeeld. Beklaagde beweert, dat hij zelf den armband niet beleend heeft; dat heeft zijn dochter gedaan. De substituut-officier van justitie, mr. W. H. Hoyer, acht de ten laste gelegde verduistering echter wettig en overtuigend bewezen en eischt 2 maanden gevangenisstraf. De zaïk-Scboolemaii. De Rechtbank, uitspraak doende in de zaak-Schooleman, veroordeelde heden den onder-stationschef tot drie geldboeten van vijf gulden of drie maal éen dag hechtenis. De eisch was acht geldboeten van 100 elk of acht maal twintig dagen hechtenis. De Rechtbank sprak den heer Schoo- leman echter vrij in vijf gevallen, daar in deze geen wettig en overtui gend bewijs was gelevera. De Rechtbank overwoog In hot von nis. dat liet ix. magnetisme als sug gestie behoort te worden aangemerkt en dat het uitoefenen van suggestie ls het verleenen van raad en bijstand in den zin van art. 1 der Wet op de Geneeskunde. Voorts, dat de heer Schooleman zijn behandelingen als bedrijf uitoe fende en dat hij ze verrichte buiten noodzaak, daar een aantal genees kundigen in de stad gevestigd zijn. Mede nam de Rechtbank aan, dat art. 1 der bedoelde Wet gemaakt ls ter wering van de kwakzalverij. Op grond dezer overwegingen ver nietigde de Rechtbank het vonnis van den Kantonrechter (8 geldboeten van ƒ50 of 8 dagen hechtenis) en veroor deelde den heer Schooleman tot de boven-omschreven straf. Naar wij vernemen zal de heer Schooleman van dit vonnis in cassa tie komen bij den Hoogen Raad. Als raadsman van den beklaagde zal ook voor dit college Mr. P. Tide- man optreden. UITSPRAKEN. H. L., pakhuisknecht, te Zaandam, mishandeling, 20 boete of 1 maand tuchtschool. J. L. N. B., drukkersleerling, te Zaandam, diefstal, 5 boete of 14 da gen tuchtschool. G. v. d. W. en H. K., zonder beroep, de 1ste te Yelsen, de 2de te Bever wijk, diefstal, de le 14 dageu gevan genisstraf, de 2e 1 maand tuchtschool. C. K., caféhouder te Beverwijk, overtsr. hondenbelasting 8 boete of 1 dag hechtenis. Th. K. en Th. v. d. II., werklieden te Haarlem, diefstal, leder 10 dagen gev angenlsstraf. W. W. W., broodbakkerskneebt te Hlllegom, wederspannlgheid, eon week gevangenisstraf. B. J. M., schipper te Oude Wete ring, eenv. beleediglng ambtenaar, 5 boete of 5 dagen hechtenis. W. v. V. hulsvtr. Th. de B., zonder beroep te Haarlemmermeer, eenv. be leediglng, 3 boete of 2 dagen hech tenis. A. V., arbeider te Zandvoort, we derspannlgheid, 10 boete of 8 dagen J. P., opperman te Velsen, diefstal, 5 boete of 5 dagen hechtenis. A. H., stoker te Sloten, dierenmis handeling, vrijgesproken. A. S-, arbeider te Landsmeer, een voudige beleediglng ambt. 5 boete of 5 dagen hechtenis. N. Hzetkastelein te IJmulden, ap pèl drankwetovertreding, vrijgespro ken. J. M. v. d. M., bleirhuishoudster te Haarlem, appèl drankwetovertreding vrijgesproken. L. J. B., Hk. v. d. W. en lis. v. d. W., allen zonder beroep te IJmulden, diefstal, de le en 2e ieder 5 boete of 1 maand tuchtschool, de 3o 5 dagen gevangenisstraf. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken OVERVEEN. Denkelijk door onvoorzichtigheid met het wegwerpen van een branden den lucifer, stond gistermiddag 5 uur het kreupelhout bezijden den Zande- rijweg te Overveen in brand. Een paar wandelende dames maakten den duinopzichter Hagendoorn er op merkzaam op, die dadelijk met een graaf gewapend en geholpeq door een voorbijganger, het vuur met zand wist te blusschen. SCHOTEN. Zondagavond zal voor de eerste maal in dezen zomer op het Pretoria- plein een muziekuitvoering worden gegeven door het dilettantencorps on der directie van den heer Stend, ter gelegenheid van diens 85-jarige loop baan als musicus. Er zullen extra nummers ten gehoore worden ge bracht. Collecte. Onze corr. schrijft De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier opgebracht de som van 18. Daar het bedrag met de uit gaven van den collectant zal vermin derd worden, bedraagt de opbrengst zeer weinig. Een deel der schuld hier van is, dat in de beste straten, b.v. Schoterweg en Gen. Cronjéstraat, door een militair is gecollecteerd. Wel is waar, komen de gelden ten bate van hetzelfde doel, maar voor den Schotenschen collectant ls het onaan genaam, dat hij herhaalde malen moest hooren Komen Jelui twee maal Ik heb al gegeven. Inspectie. De inspectie voor de Landweg p-oot-verlofgangers, zal worden g« louden in het gymnastieklokaal def o. L school op 8 Juli e. k. Dinsdag werd de anders zoo rustl Kloosterstraat in opschudding ge bracht. De slager K.. die er met cetf koe doorwandelde, kon op eens het dier niet verder meekrijgen. Weldr* ontstond er een verwoede strijd tus* schen geleider en koe. De koo, dio do{ scheen te zijn, werd op de plaats dood geschoten. Door de politie alhier zijn wedereis twee rijwielen opgespoord en in be slag genomen, welke te Halfweg \va/ ren verkocht door zekeren B., di«. reeds meer dergelijke handelingen oj zijn geweten heeft. VELSEN- De meerderheid van B. en W. (J< heeren Uytcndaal en Van Tuyl) stel len een plan voor tot reorganisaii* van het bureau Bouw- en Woning* toezicht, dat hierop neerkomt aan het hoofd te stellen een anil/.e- naar van algemeene en technische ontwikkeling, in staat als verant* woordelijk chef leiding te even and de werkzaamheden en B. en W. :4 dienen van advies, op een salaris van 1500, met de gewone periodieke \er- loogingen tot f 1800, en met den titel van hoofdopzichter voorts zal aan het bureau e- zaam dienen te zijn een ambten.r met den titel van adjunct-opzichter, op een jaarwedde van 650, met pe riodieke verhooging tot J 800. De gemeente-opzichter Hofman be houdt zijn tegenwoordige salarlsrege- ling, is ondergeschikt aan den hoofd opzichter, doch neemt rang vóór den adjunct-opzichter. B. en W. zullen tevens den R;ui i instructièn voor deze ambtenaren aanbieden, een verordening omtre> t den inwendigen dienst aan het bu reau en een voorstel tot verplaatsing van het bouwbureau naar het gebouw 's-Gravenlust, gelegen naast het ge meentehuis. De minderheid in B. en \V\, de wethouder Netsdher, meent dat door de uitbreiding der gemeente en het deel der gemeente in de uitvoering allerfel rijkswetten, de leiding het bouwbureau moet worden to - vertrouwd aan iemand, die een nu.cr wetenschappelijke opleiding heef: ge had, dan die het deel is van bouwkun dige opzichters, namelijk een archi tect, wiens studies en opleiding hein het recht geven, dit praedicaat te voeren, op een zelfde salaris als de meerderheid van B. en W. voorstelt voor den hoofdopzichter voorts stelt le heer Netscher voor, ln de plaats an den heer Kramer en op gelijk 6alarls, een gemeente-oprichter te be noemen en den opzichter Hofm. i voortaan alleen het toezicht op de a f- deeling wegen en op de algemeene begraafplaats op te dragen. In een Raadsvoorstel botreffenia de aanschaffing van brandbUischmld- delen voor Wijkeroord en V eiseroord deelt het dagelijksch bestuur mee, dat na de Raadsvergadering van 1 Februari, waarin voor dot doel een geldleening van ƒ3500 werd goedge keurd, de burgemeester, zonder het college van B. en W. daarin te ken nen, afgeweken is van het Raadsbe sluit, door gedeeltelijk andere brand- bluschmiddelen te bestellen, dan over eengekomen is. De wethouders willen wel toegeven, dat dit noodig zou kunnen zijn ge weest, ofschoon zij de besprekin en tussclien den burgemeester en den opper-brandmeester niet hebben bij gewoond. Het totaal bedrag van 4400, toege staan om in de brandweerbehoefte ie voorzien, is evenwel niet overschre den, zoodat nu voorgesteld wordt het meerder bedrag van 246.25 uit liet overblijvend bedrag van de ƒ4400 te voldoen. 1JMUIDEN. DE ONTVANGST VAN DEN NIEU WEN BURGEMEESTER. Onze correspondent schrijft „Een kort, krachtig woord heeft veel meer invloed, dan een langduri ge redevoering met veelvuldige her halingen." Dit is ongeveer een der zinnen van de entreerede van den nieuwen bur gemeester in de spoedeLschende vergadering, belegd ter zijner instal latie. Wij willen ook met een kort en krachtig woord schetsen de ontvangst van den burgemeester te IJmuiden Nadat de burgerij, de muziek, de schoolhoofden en schoolkinderen ruim twee uur tevergeefs op de komst van den nieuwen burgemeester gewacht hadden bet laatste half uur onder een druilenden regen verscheeu t» gen 5 uur de optocht van rijtuigen en do eerewacht te paard, die na eed korten rondgang door de plaats vooi den politiepost stilhield. Daar was lei

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1