RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD ten- 66. 15:31 Do IlmuOemsche Damclub lioudt hare bijeenkomsten lederen Maandag avond van 8 tot 12 uur In het Ge bouw „de Nijverheid", Jansstraat 85, alliier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. ZAKEN ZIJN ZAKEN. Trouwlustige jonkvrouwen en we duwen lo de hoofdstad van het Duit- sche rijk werden dezer dagen ln niet geringe opwinding gebracht, door de volgende verleidelijke advertentie Ln een der plaatselijke bladen: Hu wel ij ks-aanzoek I Hoer, 35, gezond, knap, zeer goed Inkomen, later groot vermogen, aca demisch ontwikkeld, geheel alleen staand, wanscht net meisje, of Jonge beschaafde WSdutW tot wemw. Voor waarden: vriendelijke, vroolijke, Ha ve inborst, smaak ln huiselijkheid. Godsdienst en vermogen bijsaak. Be middeling van oud era, v ogd, of bloedverwanten, gewenscht. Geen be- roeps-tusschenkomaL Anonieme me dedelingen geoorloofd. Antwoord niet binnen acht dagen. Brieven stel lig toegezegd. Discretie verzocht en verzekerd. Aanbiedingen ondbr ,,P. R. no. 13," Berlin W. 50." En hoezeer haastten zich de trouw lustigen haar aanbiedingen in rose couvertes te verzenden! Maar het re sultaat was zeer ongewoon. Het be stond in een briefje van den volgen den inhoud: „Hooggeachte dame!" Het ia mij onmogelijk, wegens de ontelbare op mijne annonce ontvan gen brieven, deze uitvoerig te beant woorden. Om deze reden sluit ik hierbij mijn reclamekaarten ln, het aan u overlatend of gij mij ln mijn spreekuren wilt bezoeken of niet Het zou mij zeer verheugen, met u ken nis te maken, en lk houd het voor de beste en meest discrete gelegen heid, wanneer u mij schijnbaar we gens raad, consul alle of behandeling komt bezoeken. Wanneer het u, na persoonlijk met mij bekend te zijn ge worden, aangenaam is, dan kunt u mij altijd nog bet eigenlijk doel van uw bezoek mededeel en. Een uitvoeri ge correspondentie, zoowel als een ontmoeting elders, is hij mijn zeer drukke bezigheid voorloopig iets on mogelijks. In de hoop, u zeer spoedig te leeren kennen, teoken ik met de meeste hoogachting, UEd. dw. dr., Prof. a Uit dazen origineelen brief vielen kaarten, waarop zich de professor („de la République Frangnisel) als... „tand"-operateur aanbeveelt. "TEGEN DE ONTVOLKING VAN FRANKRIJK. Senator Lannelongue heeft bij den Senaat een voorstel Ingediend om de ontvolking van Frankrijk tegen te gaan met behulp van de volgende maatregelen: vermeerdering van mi litaire plichten voor ongehuwde man nen boven negen-en-twintig Jaar; ver plichting voor alle staats-, departe mentale en gemeenteambtenaren om gehuwd te zijn op vijf-en-twintigja- rigeu leeftijd. Ambtenaren, die min stens drie kindereu hebben, zullen geldelijke voordoelcn genieten in hun betrekking en ook bij hun pension- nearing; opheffing van de bepalingen in het burgerlijk wetboek betreffen de de beschikbare gedeelten eener nalatenschap, met de bedoeling, dat het recht van den vader van een ge zin om vrij te beschikken over zijn ouderlijk erfdeel geen vrees lean doen ontstaan voor verbrokkeling der for tuinen door het toenemen van het aantal kinderen. EXAMENBLOEMPJES. Men verhaalt, als historisch, de vol gende exaincn-anecdoten. Een professor in de zoölogie was er voor bekend, dat hij bijzonder veel aan de kennis der wormen hechtte en altijd op de examens over dat onder werp vroeg. Daarom pompte elke can- didaat zich dan ook zooveel mogelijk wetenschap van het kruipend gedier te in; hetgeen natuu-lijk bijna altijd ten koste van andere wetenschap ge schiedde. Eens had de professor weer drie Candida ten geëxamineerd, en hen slechts over de wormen uitge hoard. Het was prachtig gegaan. Vol moed wachtte nu nummer vier. Tot zijn groote schrik vraagt de profes sor: „wat weet gij van polypen?" Stilte des graf.*. De ongelukkige candidaat kon zijn ooron niet geloo- ven, verbluft blijft hij den professor aanstaren. Polypen, polypen... Ein delijk klaart zijn gezicht op. „O ja, zeker, de polypen, Ja Juist Een groep dieren, die hun naam in het jaar 1812 van Cuvier hebben ont vangen. Vroeger rekende men se tot de wonnen. De wormen worden in zes groote groepen Ingedeeld: Platte wormen, draadwormen" enz. Nu was de Jongeling op dreef, en ratelde al zijn worm en kennis af. Hij was ge red. Zoo ging het allen. Tot einde lijk één het te bont maakte. Hij moest den olifant beschrijven. „De olifant behoort tot de zoogdie ren. Hij heeft een lang vel engst uk aan den neus, dat men een slurf noemt Deze slurf gelijkt wel eenigs- zins op een warm. De warmen war den ln zes groepen ingedeeld. Platte wormen, draadwormenDit was den examinator toch te machtig. Van teem af hadden de wormen bij hom uitgediend. Een andere professor was heel doof. Het voorzeggen, dat hem ontging, werd stelselmatig toegepast Eens legde hij een student eon plant voor. Do examinandus kende ze niet „Lao- tura Taraxacum", zegt de voorzeg ger. De ander verstaat niet goed en bromt in zijn zenuwachtigheid: tam- teram teram ham ham. „Lactura Ta raxacum", herhaalt de voorzegger. „Lactura taraxacum" reept de can didaat blij. Waarop de professor, boos: ,,U behoeft niet zoo te schreeu wen! Ik heb het den eersten keer heel goed verstaanl" Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door Jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kin deren, dio mij vóór Donderdagmorgen goede oplossingen zenden, worden in het volgend nummer bekend ge maakt) IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOBK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd In verband mei het aantal oplossin gen en op de natheid van het werk. 1. (Ingezonden door Johan Vermeer.) Ik besta ait 36 lette/s en men vindt mij verspreid over een groot deel van ons land. 12 13 M 15 is een metaal. 18 19 20 21 22 ziet men rijden. 4 5 en 7 2 en 15 16 en 8 20 3 zijn noten uit de muziek. 's Winters ziet men 12 30. 's Avonds gaat de 13 20 6 onder en komt de 26 5 33 17 op. 1 2 6 7 is een viervoetig dier. 8 9 10 29 34 35 24 17 komt bij het kaartspel voor. Een 30 31 32 28 29 zou leder graag vinden. 25 36 is sen persoonlijk voornaam- WO30 4 5 7 8 23 12 18 30 3 27 17 7 30 11 14 15 i3 6MB spreekwoord. 2. (Ingezonden door Pier Heidweiller) Neem oen insect en een deel van een wagen. Zet er twee letters tusschen, om ze te verbinden en ge verkrijgt iets, waar vroeger de vrouwen goea mee om taanden gaan. 8. (Ingezonden door Bertus en Dina v. Putten.) Mijn geheel bestaat uit 22 letters sn Is een spreuk. 1 21 11 14 Is een watervogel. 9 15 3 12 20 's een jongensnaam. Met 4 5 10 2 16 7 22 bouwt men hui- Een 6 16 13 14 is in iedere kamer of gebouw. 17 18 15 I is een boom. Een 18 19 ^0 4 wordt in den winter gebruikt- Een 9 15 17 5 is een meubel. 4. (Ingezonden door Jentlen Been.) het, de, men rt an als lee kr ken jandtj gas en sbr J ke j nn thui Welk spreekwoord loest ge hieruit? B. (Iügezosdeu door Jansje van Dijk.) Mijn 1ste is een groot dier. Mijn 2de is lekker bij de koffie. Mijn geheel is een vogeL 6. (Ingezonden door Aaltje Huizinga.) Ik ben in boter, melk en kaas Maar ook in varken, koe en haas Men gebruikt mij dikwijls bij het eten. Mij dunkt, nu zult gij 't toch wel weten. 7. (Ingezonden door Wim Heijl> Kunt ge wei houten vaten eu suk kelen met hetzelfde woord noemen 8. (Ingezonden door Gouda Veth.) Mijn 1ste leert men op schoolmijn 2de is een omgekeerde muzieknoot mijn 3de is mei zeer prettig. Mijn geheel wordt op het kantoor gebruikt 9. (Ingezonden door Nelly Erkelens.) Ik besta uit 23 letters en ben een plaats, waar kinderen graag spelen. 8 9 5 6 7 10 is een vrucht 21 16 1 6 20 14 is in iedere stad. 11 18 10 is een boom. 4 9 14 is aan ieder huis. 20 15 is een viervoetig dier. 12 13 5 is een visch. 19 6 3 is ook een visch. 23 12 10 11 is een lichaamsdeel. 21 22 1 6 7 10 draagt ieder mensch. 17 2 14 8 vindt men öp de duinen. 10. (Ingezonden door Fr. v. d. Broek.) Het is een dier, geprezen door die 't kennen, Geminacht vaak door hen, die paarden mennen. Zijn naam Nu. die hem wenschtte hooren, Hij zegge „leze" juist van achteren naar voren. 11. (Ingezonden door Marie Vink.) Ik ben een jongensnaam. Verander mijn 1ste letter en lk ben een voor werp uit de keuken. 12. (Ingezonden door Corrie v. d. Kolk.)' Mijn 1ste wordt op school gebruikt en zit in mijn tweede. Mijn geheel is meestal van glas. Ra, ra, wat is het? Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn: 1. Een klein verstand, een groot spectakel. Die bouwen vaak één tabernakeL klei kluwen sabel Otto Ada eend teen van Aken beer ree Cor nagels kin pet veen. 2. Willem van Oranje. 3. Wie niet sterk is, moet slim zijn. 4. Hospitaal. os pit taal bit. 5. De letter R 6. Kwikstaart. 7. R DAK LAARS lc RAADSEL t ASSEN BEL L 8. Koning. Oor Nicolaas Snoek Tante Arend Napoleon Twee Ierland Naarden Osch Perzik. Leeuw 9. Nietsdoener. 10. Kwakzalver. Wak vai zaal veer waker. 11. Tijdschrift. 12. Suiker ruiker. Goede oplossingen ontvangen van Zus Baaij 11 (van de vorige week.) Dirk Schuiten 9. Martha Keijzer 7. Zus Duursma 11. Wim Heijl 10. Marietje v. Koningsbruggen 10. Jo van Koningsbruggen !0. Hettie en Jaontje Lams 12. Jan Bos 9. Willy Germeraad 10. Frans Heijsman 11. Nanne Nauta 10. W illem Plantjé 11. J. W. Raatgever 10. Machiel v. Marsbergen 11. Aaltje en Siebo Huizinga 10. Zus Baaij 11. Martinus Hubezs 11. Henri Janse 11. Willem Overmeer 11- Nell Boumun 9. Pier Heidweiller 10. Gerard van Wunnink 6« J. Kroder 8. Tallienu Stuit 11. Jan Hendrik Bruiju 10. Jansje van Dijk 12. Jo en Lucia Lernbeck 8. Thomas en IJda van Boem 10 Frans van Egmond 9. Berius en Dina v. Putten 9. Maartje en Nico Veidel 11. Nelly Sanders 11. Bertha Clausing 11. Frederik v. d. Broek 11. Cato Dreijer 3. Joh. W. Koopman 9. Beppie Roozen 10. Hendrik Roozen 10 STRIKVRAGEN Antwoorden. 1. De andere helft. 2. De kabeljauw, want de kop is ln Noorwegen en de staart hier. 3 „Zij toch" bestaan uit zes letters. 4. In de ar kvan Noach. 5. Alles, als men niet doof Is 6. Zij worden beiden afgehaald 7. Eéu. want dan is het brood niet heel meer. 8. Een echo. 9. Verstand. 10. Om zijn graat. 11. De barbier. 12. In ledige glazen. Goede antwoorden ontvangen van: Zus Duursma 12. Wim Heijl 7. Ilettie *•- Jaantje Lams 7- Jan Bos 8. Willy Germeraad 9. Nanne Nautn 10. Willem Plantje 8. J. W. Raatgever 7. Willem Overmeer 12. Piër Heidweiller 8. Talliena Stuit 10. Jansje van Dijk 12. Frans van Egmond 10. Bertus en Dina v. Putte 9. Maartje en Nico Verdel 12. Nelly Sanders 10. Bertha Clausing 12. BEGRAVEN DIEREN. (Ingezonden door Willem Overmeer.) 1. Het is plezierig te rijden op een zadel, aardiger is het op een opgevou- ;n deken. 2. De dief begreep, dat hij zich ge vangen geven moester was geen uit weg meer. 3. De timmerman viel van een zeer hoog hek. Stervende werd hij opgeno men. 4. Vele soldaten trokken nu door die streekHoorngeschal kondigde hun komst aan. 5. De moedige visschers gingen met de reddingsboot in de woeste zee. Toen de Prin3 dat zag. riep deze „Bravo 1 dat gaat goed I" 6. Beide meisjes werkten hard. De eene haalae water uit de put, terwijl de ander de straat schrobde. BEGRAVEN FLAATSEN. (Ingezonden door Jansje eu Annie Wijkhuizen.) 7. Mijn broertje riep„Wat een breede dam is dat I" (Ingezonden door Cornelia Kroons- berg.) 8. Jan zei tegen Piet„Ik wed, e 1 f taartjes kan je niet opeten 1" 9. Komt, jongens, wie gaat mee lar deu akker? 10. Dat valt niet mee, Piet, blokzij len is zoo gemakkelijk niet I" (Ingezonden door Pier ücid well Ier.) 11. Daar is een baken op zee. 12. Ik heb een bal, meloen en sinaas appel van mijn oom gekregen. BERICHT WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van Geröa ^creboom. Geertje P. J. Kroder. Maartje VerdeL Nelly Sanders. De oieuwc Wedstrijd WIE MAAKT HET AAR- DIGSTE VERHAALTJE, OF VERSJE, WAAR GEEN ENKELE A IN VOORKOMT 1 Deze opgave lijkt je zoo misschien heel gemakkelijk, maar als je aan 't werk bent, zal je wel merken, dat er heel dikwijls een woordje met eon a insluipt. Lees je werk dus maar dikwijls en goed over, want er raag er geen één inzitten I ik ben nieuwsgierig, wat Jullie daarvan maken zullen. Als prijzen stel lk dezen keer TWEE BOEKEN IN PRACHTBAND beschikbaar. Alle inzendingen moeten duidelijk voorzien zijn van naam, leeftijd en adres van de(n) inzender(ster). Bij het werk moet worden vermeld, of het met of zonder hulp gemaakt is. Het papier mag maar aan één zijde beschreven zijn Alle inzendingen moeten in mijn bezit ziin vóór of op Woensdag 20 Juli 1910. De schildwacht van Bonaparte, Een oud verhaal, overgenomen en ingezonden door Wim HeljL Na den veldtocht In Italië keerde Napoleon naar Frankrijk terug. Gij weet mogelijk, dat in dat land de hui zen door verschillende perseden wor den bewoond. In hot Hótel de Lyon, waarin Napoleon de eerste verdieping betrok, woonde op do vierde een arme kunstenaar. Deze had een zoontje van G jaren, dat, opgeschikt met chako, sabel, geweer en patroontasch, ver maak had, om voor het vertrek des keizers op schildwacht te gaan staan. Toon Napoleon het vertrok uitkwam, viel hij bijna over den kleinen sol daat, die begon te weenen omdat hij zijn chako verloren had. De keizer droeg hem het vertrek binnen bij de keizerin Josephine. Deze droogde de tranen van den kleinen man, en vuloe zijn patroontasch met bonbons. Nu i Napoleon hem bij de hand en zeide: ..Zie zoo, een soldaat moet niet huilen Ik zal u weer op uw post brengen." Hij plaatste hem aan de deur en sprak „Nu wil ik eeas zien of gij aanleg hebt. urn een goed sol daat te worden. Schildwacht, vergeet consigne niet Het luidt tot allen, die hier willen binnentreden, te zeg gen schellen 1" Een paar uur later kwam Napoleon met zijn staf het hotel binnen, en de generaais waren niet weinig verwon derd, toen een kind tot hen durfde zeggen „Schellen I" De keizer tikte den kleinen man op de wangen, zeggende „Braaf opge past, schildwacht, nu kunt ge wel weer naar de kazerne gaan." Josephine deed denzelfden dag nog een onderzoek naar de ouders van het knaapje, die eenigen tijd daarna door den keizer naar Parijs ontboden werden, waar hun een beter lot ver beidde. lien jaren later bezocht Napoleon de militaire school St.-Cyr. De eerste zaal genaderd zijnde, presenteerde een jong soldaat het geweer eu sprak: „Schellen I" De professors ver schrikten, maar de keizer klopte den soldaat op den schouder, zeggende „Braaf opgepast, mijn Jonge Lyo- ees I" Het deed Napoleon vermaak, dat on der de straks te benoemen ko poraals ook zijn gunsteling gevonden werd. De drift is een akelige eigenschap, wier onderdrukking wij u niet genoeg kunnen aanbevelen. Een jaar daarna zocht Napoleon te SL-Cyr te vergeefs naar zijn gunsteling. De korporaal zat in de provoost, was gedegradeerd, omdat hij een sergeant beleedigd en in het duel verwond had. De keizer liet hem vóór zich komen, bestrafte hem, zeggende„Uw bloed behoort aan Frankrijk, niet om een zot punt van eer te voldoen. Duellisten haat ik! Gij bijt een lafaard." Dat was te veel de Jod geling viel op zijn knieën en smeekte, dat woord terug te nemen. „Laat mij, Sire", sprak hij, „als ge- een soldaat in oen regiment tegen den vijand oprukken, en Uwe Majes teit zal zien, dat ik geen lafaard ben." Den 13deu Maart 1814, In den slag bij Lützen, had Napoleon een regi ment, dat zich moorddadig verdedig de. Hij vroeg den commandant, na afloop, het vóór hem te brengen. De generaal kwam terug met zeven ge kwetste jonge soldaten, en sprak „Sire, dit is alles, wat er van mijn regiment over is." Eén der jongelingen viel Napoleon te voet en riep uit: „Sire, ziet gij nu wel. dat ik geen lafaard ben?" „Dat wist ik wel", antwoordde Na poleon, „toen ik het u moest toevoe gen. Commandant, draag alle zeven voor uls ridders van hel Legioen van Eer Zijn kruis van de borst nemen de, hechtte hij het op die van den Jongen Lyoneea, zeggende „Ziedaar, mijn kruis, het kan op geen betere borst gedragen worden." En zich tot den chirurgijn wendende, droeg hij dezen bijzondere zorg op voor zijn gunsteling. Toen het lijk van Napoleon vele ja ren daarna in het graf te Parijs werd bijgezet, kon men een bejaard officier zijn tranen zien afwisschen het was de kleine schildwacht uit Lyon. ZUS D. In Bergen ben ik ook eens een paar weken geweest Het is er heerlijk rustig en mooiik denk, dat je er erg genieten zult. Ga je bij ken nissen logeeren, of en pension en ben je er wel eena meer geweest WIM H. Wat een heerlijke wande ling heb je Zondag gemaaktWas je niet moe en warm, toen je thuiskwam en zijn de bloemen lang mooi geble ven Is de tentoonstelling mooi ge weest Wat was er al zoo te zien Ben je nu al heeleniaal aan het schuinschrift gewend lk geloof toch dat ik je steilschrift mooier vond, en wat vind Moeder er van? WILLEM P Moet je dan ook Fronsch en Engelscb leeren Het is gelukkig, dat je zoo mooi schrijft, dat helpi je wel, om gauw geplaatst te worden. De strikvragen zijn goed. JOHAN W. R. Hartelijk gefelici teerd, hoorIk hoop, dat Je morgen erg veel plezier zult hebben. Gaan jul lie naar buiten, of mag er een vriend je bij je komen spelen? Veel plezier MACHIEL v. M. Het wa6 een druk fout, Machiel. maar 't was in orde, hoorl Als t mooi weer is, is zoo'n wandeling 's avonds wel prettig, vind je niet? maar ga je dan niet erg laat naar bed, als je eerst nog aan de -erkt? Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw Venerna—Van Doorn. Wagenweg No. 88, Haarlem. AAN AI.T.EN Een van onze raadsel vriendinnetjes zond mij verscheidene bons (van Droste) voor de bouwplaat St. Bavokerk. Willen de Jongens of meisjes, die die ook verzamelen, mij even opgeven, hoeveel zij er hebben, dan kunnen we er misschien eenige aanvullen. HERMAN B. Dat was flink van die twee kleintjes, dat ze heelemaal niet huilden i En het deed toch wel wat pijn, denk ik '.Zijn ze al mooi opgeko men Hoe is 't met het handje van Anna? Heeft het waterverbandje goed geholpen Heb je ook wel eens een boon uit laten komen in je sponsen- dooa en -ven in den tuin gezet Waar om zouden ze niet goed groeien? Geef je ze wel altijd water ais het niet geregend heeft en hebben ze zon genoeg MARIETJE v. K. Vind je 't prettig, om twee zulke groote honden te heb ben 't Zijn zeker erge groote, is 't niet? Ben je er niet wel eens een klein beetje bang voor Hebben jullie de kleine hondjes allemaal weggegev en vond je dat niet jammer? JO v. K. Wel, jongen, wal een heer lijke vruchten hebben Jullie ln den tuin. En mag je daar ook van pluk ken, als ze rijp zijn? Komen er aan de perzik ook veel vruchten De se ringen zijn bij Jullie toch ook zeker al lang uitgebloeid, is 't niet? GEERTJE P. Zou je mij je naam, adres en leeftijd even op willen ge ven Je hebt niet heel goed naar het laatste gedeelte van het wedstrijd- bericht gekeken, geloof lk I JAN B. De nieuwe raadsels zijn goed. WILLY G. Ja. het is best, als Moe der daaraan wat meehelpt. Je plan voor den wedstrijd vind ik prachtig. Ik ben erg nieuwsgierig, hoe het wor den zal 1 Gelukkig, dat het kleedjo nog weer goed is geworden, maar je bent toch zeker nu wei erg voorzich tig met den Inktpot geworden, is 't niet NANNE N. Neen, ik heb er van jou nu niet veel meer. Kregen Jullie dat boek toen op één middag uit eu wie las er meestal? Heb Je Woensdag weer plezier gehad Groeten aan Cor. JANSJE v. D Ja, in Je naam mag de a wel blijven staan. Anders zou ik misschien ln de war raken. Het kasteel A. heb ik ook wel eens ge zien. Het is lang niet zoo oud als de rurae van Brederode maar ik vind de laatste, als ruïne, eigenlijk mooier 1 DIRK B. Het is nog steeds in den winkel om gerepareerd te wor den. Zoodra lk èr langs kom, zal ik er weer naar vragen, of het in orde is. Waar heb je het zoo druk mee te genwoordig JO cm LUCIA L. Schieten Jullie al op met den wedstrijd en wordt het aardig NELLY S lk ben nieuwsgierig, of er nog een tweede Inzending van je komt I Maar hoe ik deze vind, mag ik nu nog niet zeggen I Vind je het prettig, óm zoo iets te bedenken en bedenk je wel eens meer verhaal tjes BERTHA C. Wat nadert het exa men nu al I Je gaat morgen nog ze ker maar eens flink wnndMen en ntef meer ritten leeren, hé T Vp«1 succes, hoor J Doet Nelly nok examen 7 JO VAN E. —Vast gefeliciteerd. Jd! Je bent immers Maandag Jarig Ik hoop. dat je een prettigen dag zult hebben I JO en FRANS VAN E. Ik hoop van harte, dat de uitslag je mee zal vallen, Frans Hoe lang duurde het examen En els je geplaatst wordt, hoeveel uur daags heb Je dan les BERTUS en DINA VAN P. Ik ben erg blij, dat de prijs in jullie smaak valt Ga je het boek nu nog eens voor eea tweeden keer lezen, of blijft het nu een poosje in de kast MAARTJE en NICO V. Heerlijk, dal Emma het zoo prettig vindt op school. Ik denk. dat ze al heel gauw lezen kan. Kan ze ook al een paar letters schrijven Heb Je dat versje zelf gemaakt Maartje, of ergens ge- onder en een beetje veranderd? ZUS B Ik kan me best begrij pen, dat in den zomer het briefje er wel eens bij inschiet. Als het weer mooi is, is het ook haast zonde om in huis te blijven. Ik krijg 's zomers altijd veel minder briefjes, dan des winters en dat vind ik best, hoor I Heerlijk, dat het lang verwachte be zoek nu eindelijk gekomen is. hè Schrijf me nu maar eens gauw, of je tante nog goed Hollandsch sprak en of je haar verstaan kan Zijn de an dere logé's er ook nog Dan zal het druk bij jullie zijn I MARTHA K Je had vergeten Je naam onder je briefje te zetten, maar uit den Inhoud begreep ik toch wel, dat het van jou was. Ja, in A. ken ik den weg zoo'n heel klein beetje en de O. Gr. weet ik wel. Dit is een aardige plaats, vind je niet Uit dat andere briefje had je knap geraden, hoor I Ja, je raadsels zullen nu wel gauw komen, denk ik. AALTJE en SIEBE H. Ja, bijna alle kinderen vonden het eerste raad sel erg moeilijk. Het was ook geen heel bekend rijmpje Vind je dit een aardige wedstrijd f MARTINUS H. Dan zijn dis raadsels zonder naam stellig van jou geweest! Denk er ln het vervolg maar goed aan Ik ben nieuwsg.erig, of je verhaaltje weer even aardig uitvalt als je teekening. Is het al haast af f HENRI J. Neen. het gebeurt lang niet iedereen, om zoo gaöw al een prijs te winnen. Ik ben blij, dat je er veel pleizier mee hebtJa. al tijd op een schip is niet alles. Wat wil Jij later het liefst worden? BEPPIE en HENDRIK R. Iliileg. Is loch zeker een zusje van jullie. £s 't niet Ik vind dat Jullie al flink op kunt los-sen, maar er zaten ecu paar fouten in. Kijk maar nnar de oplos singen. Vond Je de strikvragen moei lijk WILLEM O. Zijn Jullie allemaal naar Zandvoort geweest Of alleen de groote jongens met Vader En hoe lang bleven jullie er? Wat scheelde Aart, toen hij zoo lang ziek was, en is hij nu weer flink Het nieuwe raadsel is goed. NELI B. Het grootste was het mooiste, Neli I Ja, jk hoop ook, dat je veel pleizier an de doos hebt. Ben |e er al mee begonnen PIëR H. Dal was dan Zondag een dubbele feestdag. Zijn Jullie alle maal mee naar de kerk geweest en huilde kleine Hendrik niet, toen hij gedoopt werd De nieuwe raadsels zijn goed. TALLIENA S. Wat was dat jammer van dat nieuwe kleedje, hè Zijn de vlekken er ook weer uitge gaan Hoe oud was kl-ine Betsie t De nieuwe raadsels zijn goed. THOMAS en YDA v. B. Ja, zij waren een beetje lastig. Zijn ze deze week weer wat gemakkelijker Mevr. VENEMA—

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 13