Bloedarmoede Scott's Emulsion Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 30 Juni 1010. Hoogste barometerstand 772.7 m.M. lo Horta (Azoren); laagste 711.5 m.M. te Dunrc-ssaeas (ten Noorden van 8cbctiandj Verwachting tot den avond van 1 Juli: Wind: matige tot krachtige n Zuld- Westolijfien later Noord-Westolijken wind.- Gesteldheid van do lucht: verander lijke bewolking, mogelijk negen. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND T0 HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 tour 750 m.M. Achteruitgang. Vorige stand to 2 uur 755 m.M. OPGAVE VANt JOH. M. SCHMIDT Opticien B ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometers. ,nd U Haarlem. Donderdag 30 Juni Hoogste gisteren 9 uur F. Si Laagste hedennacht F. bi Hoogste heden tot 19 uur F. 61 HOOG- en LAAQWATERSTANDEN 1 Juli. Hoog water. IJmuiden vm. 9 u. 84m.; nui. lOu. lm Katwijk va 9 u. 9 m.; na 9u. 36m Petten vm. u. 54 m.; du. 10 u. 91 m Laag water. IJmuiden nm. 6 u. 81 m.j va 6u. 1 m Katwijk nm. 6u. llm.jvm. 6u. llm Petten nm. 7 u. 4 m.; vin. 7u. 31 m Hat aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 8 u. 54 m. geschieden. ingesteld en Ls mij door huisgenooten van den heer Wildschut beslist ver- xekerd, dat dit bericht absoluut on waar ia. VERDRONKEN. Onder Nispeu (N.-Br.) iieeft een 3- Jarig kindje van L. v. O. in een gier put den dood gevonden. ZES MENSCHEN TE WATER. Gisteren is in de Noorderhaven ie Zutphen, vermoedelijk door liet los springen van een kliuknagel, een zandzuiger van den heer Van Beest aldaar gezonken. Het vaartuig was pas in gebruikigenomen. Zes perso nen. die er in sliepen," konden zich slechts met grooto moeite redden. ZONDER THUIS. Te Nfeuw-Weerdinge (Dr.) vertoeft sedert den 20sten dezer een gezin van acht personen onder den blooten he mel. De menschen worden uit een woning gezet, en een nieuwe konden »e nog niet krijgen. VREEMDE VERDWIJNING. Te Meppel werden Dinsdagavond om half 11 twee meisjes, beide in dienstbetrekking en van ongeveer 16- ©n 20-jarigen leeftijd, wandelende ge zien langs de Ilooge vemsche vaart, onmiddellijk bij Meppel. Zij kwamen echter niet tehuis, zoodat men Woens dagmorgen vroeg op onderzoek uit ging, met het gevolg dat des namid dags hun lijken uit genoemde vaart werden opgehaald. Wat er gebeurd is, is onbekend. NEDERLANDSCH-BELGISCHE COMMISSIE. De leden der commissie bezochten gisteren Antwerpen, dejeuneerden in het Stadhuis, en legden een grooten lerans neder aan den voet van het standbeeld van Rubens. TWEEDE KAMER. HOOGER BEROEP INSTRAFZAKEN Bij de Tweede Kamer is thans in gediend door de leden mr. Van Ha mel en mr. Limburg het reeds bij de behandeling der ontwerpen-admint- Btratieve rechtspraak door den eerst genoemde aangekondigd voorstel van !wet tot gedeeltelijke afschaffing van het hooger beroep van het openhaar ministerie bij de rechtbanken. De of ficier van justitie zal, volgens dit voorstel, geen hooger beroep kunnen instellen tegen vonnissen, waarbij de beklaagde is vrijgesproken op grond dat zijn schuld niet is bewezen; te gen vonnissen, waarbij de beklaag de van alle rechtsvervolging wordt ontslagen; en tegen vonnissen, waar hij de beklaagde is schuldig verklaard DE VERDWENEN EFFECTEN. De „Tel." schrijft Een eigenaardige qunestie is verle den week te Amsterdam opgedoken tusschen een op de Marnixstraat wo nende weduwe en een uitdraagster in een zijstraat van de Haarlemmer straat. De weduwe had namelijk eenl- gen tijd geleden wat oude rokken aan de uitdraagster verkocht, begrijpelij kerwijze voor een geringe som. De uitdraagster had het g-oed tussclien tiaar bergen lampen gemengd, en dacht reeds niet meer aan het koopje, toen plotseling een paar rechorcheurs bij haar verschenen, die liuar vroe gen waar ze de rokken, gekocht van mcj. Zoo en Zoo, had gelaten, want in een daarvan moest voOr 5000 aan effccteu genaaid zitten. Dood schrik van het vrouwtje, dat zoo'n •som alleen maar vari hooren zeggen kende I De lompen w erden overhoop gehaald in zenuwachtige haastrok ken warden opengetornd, maar.... de effecten werden niet gevonden. Daar de weduwe er bij blijft, dat haar effecten in de verkochte rokken moeten zitten, heeft de politie de han den vol met uit te zoeken, of dit in derdaad juist is en waar do rokken en.... de effecten dan gebleven zijn. Sport en Wedstrijden DUIXDIGT. Ondanks het bijna stormachtige we der was het bczook aan Duindigt gis teren nog zeer bevredigend. Dc dag bracht nog al emoties. Zoo wordt van Herman W. wel eens beweerd, dat hij niet veel uithoudingsvermogen heeft, zoggend ,,aon 2000 Meter heeft do hengst genoeg, vooral met zoo'n wind", maar de zoon van Paul H. draafde als tweede aankomende in den Limbusprijs 1840 Meier in 3.12 3/5 en won den Limbergprijs „op stap". Thans draafde Herman W. do 2600 Meter in 4.32 4/5. zoodat do totaalverrichting, 4440 Meter in 7.452/5, in één woord schitterend kan genoemd worden. Eveneens deed Buffalo Bill zich kennen als een zeer best inlandsch paard, waarvan de heer W. F. Medcr de fokker is. In een veld van negen paarden nam Buffalo Bill de leiding met 58 kg. op zijn rug en hij behield de loidlng over dezen langen (3300 M.) afstand. Het nummer, gereden door Ama teurs, werd gewonnen door Baron Wallace, gereden door den heer Op- pelaar. Én dat dit winnen, maar geen gelukje was, kan eenigszius afgeleid worden aan de noteering. Bij de ope ning zagen wij dit paard 10/1 aan de Gate, en bij het vallen van het schot was Baron Wallace de groote favo riet. Dat echter Dop3 gereden door Baron van Rijckevorsel tweede zou zijn, met slechts 3/5 seoonde verschil, was door niet velen verwacht, en had zijn berijder niet zijn zweep verlo ren, dan had o. i. Oops zeker gewon- hen. Jhr. W. A. L. Mock reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. Over het geheel zoo zeide spreker heb ben de paarden goed geloopen, de rijders getoond flink te kunnen stu ren ©n is bewezen, dat dit soort van courses zeer iu don smaak is geval len. Moge liet den heeren gegeven zijn, nog vele lauweren te oogsten 1 De heer Oppclaar dankte namens de amateurs voor de waardeerende woorden en sprak de hoop uit, dat het Jhr. Mock gegeven zal zijn, nog menigmaal de overwinnaars te huldi gen. Ook deze woorden werden met ap plaus begroet. Wavora behoefde lang niet alles te geven, om zeer gemakkelijk de Steep le chase te winnen. The Dasher ge noot de eer favoriet te zijn, doch stel de zijn nemers teleur, en dit kon vveJ niet anders. The Dasher is een paard voor de vlakke baan en een goed hurdleracer, doch geen Steepler. Van de vier mededingers viel Silver Fred, zijn jockey Lawrence kwam er good af, het paard werd kreupel. Dear Devil brak zijn been en wejd eert paar minuten later dood gescho ten. Morris, de jockey van den over ledene bracht het er ook gelukkig goed af. De gedetailleerde uitslag luidt al3 volgt Limbusprljs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1800 Meter. 1. Amandus W. (1830) Schuijl Jr., in 3.112/5. 2. Herman W. (1840), Doeleman, in 3 12 3 5. 3. Ccesus (1840) A. Mol. in 3.134/5. Larlprijs. Verkoopsren "op de vlakke baan. Afstand 2100 Meter. 1. Gaat Weg, 51 1/2 kg., Short, in 2. Leda, 561/2 kg., Killiek, 1/2 lengte. Limburgprijs. Prijzendraverij 2e en 3o klasse. Minimum afstand 2600 M. 1. Herman W. (2600 M.) Doeleman, in 4.32 4/5. 2. Kwarteltje (2690 M.), A. Witto- veen, in 4.34 3/5. 3. Robert II., (2690 M.) Schönrock, in 4.35 2/5. Ledaprijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 300 Meter. 1. Buffalo Bill (58 kg.) Killean, in 3.59 2/5. 2. Lord Desmond (541/2 kg.), Scroggs, 2 1/2 lengte. Lelieprijs. Prijzendraverij lo klasse gereden door amateurs. Minimum af stand 2000 Meter. 1. Baron Wallace (2070 M-), M. v. Oppelaar. in 3.22. 2» Dops l206u M.) Baron Van Rijcke vorsel, in 3.223/5. 3. Bonnie Las3 (2010 M.) Th. Giele, in 3.231/5. I.aborprijs. Steeple chase voor paar den van 4 jaar cn ouder. Afstand 3200 Meter. 1. Wavora (69 kg.) Hr. V. Smyth in 4 16 4/5. 2. The Dasher (74 kg.) Bore, vele lengten. Rechtszaken HOOGE RAAD. De Hooge Rand heeft uitspraak ge daan op het cassatieberoep van P. P., gewezen burgemeester van Egmond- aan-Zee, door het gerechtshof te Am sterdam veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, wegens opzettelijke gebruikmaking als echt en onver- vnlscht van vijf valschelijk opge mankte authentieke akten (bevel schriften, waarop door den gemeente ontvanger de daarin vermelde bedra gen waren uitbetaald). Bii de verwerping van dit cassatie beroep besliste de Hooge Raad o. dat naar ons recht het opzettelijk bruikmaken van oen valsch geschrift vormt een zelfstandig misdrijf, waar bij de wet niet den eisch «telt, dat het vervaardigen van het ratsch ge schrift een misdrijf vormt, maar al leen, dut het geschrift valsch ls, en dat degeen, die hot geschrift gebruikt, do weienschap van die valschlicid be zit. Koloniën KORTE BERICHTEN' UIT DE MAIL. Mejuffrouw Sinech, van Semarang, ls bij een picnic op den Merapi go- dood door een zwaron steen, dlo hoar bij een plotselinge eruptie, aan hot hoofd trof. Zij viel daarop In den gloeienden lavastroom. De sigarenreizigor Snijders, die de politie assisteerde bij de vervolging van een opium-smokkelaar, is dooi den vervolgde met een kris gestoken. Snijdera was onmiddellijk een lijk. liet pantserdekschlp „Noord-Bra bant" ls nabij Ampcnan op een rif ge loopen, waardoor de oorlogsbodem ernstig werd beschadigd. Het schip werd voor herstelling naar Soerabaja gesleept door do „Hertog Hendrik" en de „Telegraaf". Met do reparatie zullen eenige maanden gemoeid zijn. Zeventien nieuwe gevallen van cholera kwamen te Semarang den 3!sten Mei voor, waarvan 12 met doo- delijken afloop. Gemengd Nieuws CHOLERA. Te Petersburg zijn twee gevallen van cholera geconstateerd. DE GIFTIGHEID DER LEVER VAN DEN IJSBEER. Met „Medisch Weekblad" deelt me de. wat dr. Lindhard, een van de deelnemers aan den Noordpoeltocbt van de Denmark betreffende zijn er varingen met betrekking tot do giftig heid van de ijsbeer-lever in het Mad „Hospital-tlaendo" heeft gepubli ceord De leden der expeditie zouden voor het eerst eens de lover van het dier gaan eten. Zorgvuldig had men het orgaan van de galblaas ontdaan, en het ver volgens in deelen gesneden, gewas- schen en gebraden. Het gerecht smaakte goed en men bewees er alle eer aan, doch de 19 personen, die er van gegeten haddon, .verden allen ziek. Ook andere poolreizigers hebben reods vroeger soortgelijke verschijnse len waargenomen. De Groenlanders beschouwden de lever van den ijsbeer voor vergiftig en nemen ook ton aanzien der lever an den hond en den vos groote ro- serve in acht, doch de lever der zee- zoogdieren (walrus en narwal) eten zij weldaarentegen raken zij de le vor van den zeerob weer niet aan en Inderdaad had dr. Lindhard bij vijl matrozen hevige migraine en huid- dcsquauialle zien optreden na het ge bruik van zeerobbenlever. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cts. per regel. I gevaeilyh indien men ie niet ct tegengaat, wykt onmiddellyk Scott'» Emulsion. looverslag. Maar dan ook tya DE echte Scott's Emulsion, de Standaard-Emulsie Standaard van zuiverheid, licht- verteerbnarheid en kracht. De echte wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne Ltd,, Londen, Engeland, wier naam en fabrieks merk (de Vis3cher met de Visch) op elke ver pakking voorkomt. By alle Apotheker* en Drogisten. Slechte spijsvertering is meestentijds hot gevolg van verstop ping. Het middel, dat, ter voorkoming van dit euvel, gaarne doer H.H, Medici wordt voorgeschreven is „C&lifig". Dit uitstekend laxeermiddel smaakt aan genaam, werkt zacht cn toch zeker, regelt de spijsvertering en voorkomt daardoor menige ziekte. „Califig", het welk nit sap van zoete Californischc Vjjgen en extract van verschillende planten van bekendo heilzame werking bereid wordt, is zoowel voor kindexen nis voor volwassenen geschikt. Verkrijg baar in Apotheken. Prijs 1.25 per flacon. Letteren en Kunst TIJDSCHRIFTEN. „Do Revue det Spurten" biedt in haar lautst-verschonen nummer weer veel afwisselends, o. a.: Het concouis- hippiquo to Leidon ter gelegenheid van de maskeradefeesten. Richt Licht-, Lucht- en Zonuebadeu op door Jlrr. Mr. J. A. Schoier. Toer door Nederland. Van do roeiwed- strijden, 26 Juni door de Kon. Marine Jachtclub nabij Den Helder uitge schreven. De wedstrijden van 1.1. Zoudag op de Wielerbaan te Scheve- ningon. Grooto Turnfeesten Lo Pur- meroiid op 16 eu 17 Juli. Luitenant v. d. Grinten. Onze Hollandscho crlkotlers naar Belgie. Een Noder- landsche overwinning op zeilgebied in de Kieler Woche. Sc-hakeu. DE KUNST van 25 Juni 1910 bevat een bespreking over de costuums bij de Leidsche Maskerade In 1910 met afbeeldingen eene beoordeoling van het werk van een Jong schilder H. A. v. d. Wal en van den batikker W. IC. Ree-seen portret van Ludwig WolffSchoele, die dagelijks in hot Flora-theater met zijn geestige coupletten zooveel suc ces heeft. Verder een artikel „In do Stichtsebe Lustwaranda" door S. Kalff met twee afbeeldingen van „Sandenburg" en „Brug achter Hyde Park". Het artikel over „De tentoon stelling van het Boek" ls deze week geheel gewijd aan de zeer belangrijke inzending der firma Joh. Enschedé te Haarlem. Verder bevat dit nummer o. m. nog een zeer lezenswaardig artikel over J. C, P. Houthucsen een „ontdekt" schilder, wiens werk aller aandacht verdient. DE HUISHOUDGIDS „Recepten. Mcnukalender. De kunstmatige voeding van den zuige ling, door Arts J. Batavier. Komen do sardines terug. Koffie, thee, cho- colude. Mode en kleeding, door Mario van Amslel. Nuttige wen ken. Correspondentie. Feuille ton.'1 ARCHITECTURA „Tentoonstelling van Reis- en Ar- chitectuur3chetsen. (Vervolg) Prijs vraag voor een aanplakbiljet. Een noodhulp. Een oude geveL Utrechtsche Architectuur. Tentoon, stelling van het „Book" in het Suas- eo-Museum te Amsterdam. Inge zonden. Vragcnbus. Weekbla den en Tijdschriften. Berichten Open Prijsvragen. DE BOUWWERELD „Landhuis te Eeckeren. Arch. John van Beurden (met afb.). Dr. N. G. vau Iluffel. Onweer en beveiliging daartegen. Antwerpen. Woonhuis in de rue St. Thomas. Areh. Flor. Humblet (met afb.) Thorbecke Kunst—Regeeringszaak. Berichten en Modedeelingen. Boek en Tijd schrift (met 2 afb. Ontwerp voor eene Synagoge te Oostende. Arch. Jos. de Lange, en Inkomdeur van hot Werk huis Frans Floris ln do Korte Nicuw- straat te Antwerpen. Teekening van Jos. Smolderen, Arch.). Prijsvra gen, Examens en Tentoonstellingen. Personialia. Met vier afbeeldin gen in den tekst." FLORALIA van 24' Juni bevat oen en ander over „een mooie losse groep" over „de oorworm" over „De botanische tuin fe Duhlern bij Berlijn" ingezonden stukken correspondentie vraag- bord korte mededeoilngen handels- gedeelte, marktberichten, enz. AVIGULTURA van 22 Juni bevat oen artikel over „De Carolina- en Mandarijn-eend" over „Onze Meezen" (vervolg)over „pracüsche konijnenteelt", tentoon stelling-, visscherij-vereeniging- en Kennelnieuws. Laatste Berichten DE ENCYCLIEK. De classis Haarlem van de Nederd. Herv. Gemeente heeft gisteren beslo ten bij de Algemcene Synode te pro testeeren tegen de Borromaeus-ency- cliek van den Paus. O n g e v a L Gistermiddag raakten een drietal rijtuigen in de Groote Houtstraat bij de Groote Markt mot elkander in sier van een der rijtuigen, van mevr. Onderwater, van den bok viel en aan deai rug gekwetst werd. ARR. RECHTBANK. UITSPRAKEN. A. M. N. S., koffiehuishouder to Haarlem, overtreding Hondenbelas ting, /G boete of 1 dag hechtenis. H. S., koopman te Haarlem, feit als voren, straf als voren. D. G., los werkman te Haarlem, feit als voren, straf als voren. D. W. S., venter te Haarlem, ver duistering, 1 maand gevangenisstr. H. S,, stoker, zonder vaste woon plaats, diefstal, 3 maanden gevange nisstraf met aftrek der prev. hechte nis. G. van D., werkman te Haarlem, opzettelijke brandstichting, een jaar gevangenisstraf. J. H. <Te G., arbeider te Purmer- ond, wederspanuigheid, 5 dagen ge vangenisstraf. G. van E-, tuinder te Wijk aan Zee- en Duin, mishandeling, 8 boete of 8 dagen hechtenis. M. P. J. J. S., los werkman te Koog aan de Zaan. en A. K., olieslager te Zaandam, wederspannigheid, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. IL II., drukker te Leiden, huisvre debreuk, 5 boete of 4 dagen hechte nis. P. V., reiziger te Hilversum, bedrei ging met misdrijf tegen het leven ge richt, 10 dagen gevangenisstraf. J. F., zakkennaaier, zwervende, be delarij, 5 dagen hechtenis en 1 Jaar opzending. M. P., reiziger le Haarlem, overtre ding Hondenbelasting, 6 boete of 1 dag hechtenis. J. de C los werkman te Haarlem, ls voren, 6 boeto of 1 dag hechtenis. J. T., visscher to Zandvoort, weder spanuigheid, 5 boete of 10 dagen tuchtschool. J. K.. zonder beroep te Zandvoort, diefstal, ter beschikking van do Re- gecring gesteld. P. W., schilder te Egmond a. Zee, diefstal, ƒ8 boete of 1 week tucht school. W. M., arbeider en W. B-, oliesla gersknecht, beiden te Zaandam, dief stal, 5 boete of 5 dagen hechtenis. G. do IC. koopman te Haarlem, op zettelijke vernieling, 6 weken gevan genisstraf. P. Z., los werkman to Haarlem ap pèl jachtovortreding, f 5 boete of 4 da gen hechtenis. 11. J., zonder beroep te Amsterdam bedelarij, 12 dagen hechtenis. W. A timmerman, zonder vaste onplaats, bedelarij, 12 dagen hech tenis. Handelsschool. Mr. dr. H. R. Ribbius, tijdelijk i leeraar in de Staatswetenschappon on het Handelsrecht aan do Handels school hier ter stode, heeft verzocht' met I September niet als zoodanig te orden herbenoemd. G e v. Voorwerpen: Een boek ten name van J. Kamp, 2e Zuid-Polderetraat 8. Een heerenring, Parklaan 35. Een jongensbroek, Jacobijnestr. 8 rood. Een broche met portret, N. Kerks- ptoln 4. Een postduif, Polgieterstr. 1. Een insigne dor brandweer, Raad huis, Schoten. Een ceintuur, Rollandstr. 7. Een mondorgeltje, Regulierstr. 33. A po t h. ass.-8 x a m en. Onze oud-stadgenoot de heer A. A. TIl Fortgens is geslaagd als apothe kers-assistent. EEN AANGETEEKENDE BRIEF VERMIST. De Commissaris van politie te Haar Jem geeft kennis, dat sedert 26 Juni een aangeteekendo brief met witte enveloppe wordt vermist, geadxes - seerd aan de wed. Tjoenk Co., cora- luissionnairs in effecten, Keizers gracht No. 683, Amsterdam. De aangegeven waarde bedraagt f 500, nl. een bankbiljet groot 200, B. L. 4753, en drie bankbiljetten, ie der groot 100, O D 3440, O. D. 9697 en M. A. 8231. BLOEMENDAAL. De herijk van maten en gewichten zal in deze gemeente plaats hebben o pVrijdag 8 en Zaterdag 9 Juli a.s. op het politiebureau te Overveen, en wel op Vrijdag 8 Juli van 9 1/2—12 en van 1—4 uur voor de wijk Overveen. en op Zaterdag 9 Juli van 9—12 en van 13 uur voor do wijk Blocmon- daaL De.collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opge bracht de som van 61.70. Kerk en School Beroepen te Olde- en Nijeberkoop ds. J. G. van Loenen te Oldehcltwolde a. Bedankt voor hot beroep to Heor- Hugowaard dr. J. Proost te Nijehorne. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Geslaagd voor het le natuurkundig examen mejuffrouw M. A. A. de Groot en de heeren J. van den Berg en H. P. J. Koenen het candidaatsexamen i de geneeskun de de heer J. Heezemans; het candl- daalsexamen ln de rechtswetenschap de heer J H. M. Hengsthet docto raal examen in de geneeskunde do heer H. J. Karremen en het theore tisch geneeskundig examen de heoren W. de Torres en P. H. Kramer. Voor het candidaatsexamen genees kunde slaagde de hoer Ch. v. Proost dij voor het 2de letterkundig exa men de heer C. Ide. Leiden. Geslaagd voor het voorbe reidend examen Ind. adm. dienst de heer H. J. Sonneveld. Delft (Technische Hoogesehool). Geslaagd voor propaedeutische exa mens bouwkundig ingenieur do heer P. C. Korteweg werktuigkundig in genieur de heeren II. J. Mathlener Lodorus en A. Noordijlc. Geslaagd voor candidaatsexamen civiel ingenieur de heeren J. Boteren- brood, J. H. de Bruyn, C. H. Eykmon. C. F. van Haeften, P. L. E. Happó, E. F. Hauber, J. Ingenegeren, J. J. Jonker, M. M. Lourens, A. Lubbers, J. W. Massink, W. J. Modderman, C. L. Nollen, J. Redeker, A. J. Reyn- vaan, C. L. de Vos tot Nederveen Ca- pel, N. Wertenbroek, P. Wotfensper- gor en J. A. Zwager. TEGEN DE ENCYCLIEK. Door de classicale vergadering van predikanten en ouderlingen dor Ne- dcrlandsch Hervormde Kerk in de pro vincie Groningen werd een motie aangenomen, waarin verontwaardi ging wordt uitgesproken over do Bor- romeusencycliek. Er waren 40 predikanten en 45 ouderlingen tegenwoordigzeven der aanwezigen verklaarden zich tegen de motie, omdat zij de zaak niet de 0 dacht waard vonden. I-IOOGLEERAREN. De gemeenteraad van Amsterdam benoemde Ln de vac.-Brand tot woon hoogleeraar in de algemeene godsdienstgeschiedenis en de geschie denis van den Israèlietischen gods dienst: dr. H. Th. Obbink, Ned. Herv. Predikant te 's-Gravenhage mot 17 van de 32 uitgebrachte stemmen; dr. V. d. Bergh van Eyzinga had 13 stemmen, dr. Va Bakel 2. Benoemd werd tot buitengewoon hoogleeraar in de geschiedenis van hot oudste christendom: dr. II. 'A. v, Rakel, hoogleeraar aan het f'.vang. Luthersch Seminarium, te Amster» Telegrammen DE CONFERENTIE. LONDEN, 30 Juni. (Reuter). De „Morning Post" meldt, dat de minis ter die deelneemt aan de conferentie, het gerucht tegenspreekt, dat de par tijleiders niet tot overeenstemming konden Icomon. Ook een der leiders, van de oppositie spreekt het gerucht tegen. C.ÏIbld.") Financiêele Berichten FAILLISSEMENT TE HENGELO De firma De Erven W'eggeman lo Hengelo, graanhandel, heeft zich fail liet gegeven. Als vermoedelijk pas sief worden bedragen genoemd vani CO A '{O mille. („Hbld.") Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 30 Juni: D. Wapstra en G. v. cL Wa ter; Th. Blesgraaf en J. v. d. Weiden, W. de Lange en J. Kroes. BEVALLEN: 30 Juni: J. C. I-Ienskes— Stijnman x N. Riptoagen—Meijer d. M. M. ten Bosch—Keerwolff z. 29 D .Kolderie— Wilner z. 30 M. M. van Kampen—* Horeman d. OVERLEDEN: 29 Juni: J. Klinkenberg, 21 jaar, Kamperlaan. J. v. d. Aardweg, 68 j., Hagestraat. Amsterdamsche Bears. Openingskoersen van 30 Juni 1910, LABOUCIIERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. TeL No. 577. STAATSFONDSENMARKT luste loos. 2 1/2 Certific. N. W. 8. 74 1/8. ZUID-AMERIKAAXSCHE STAATS FONDSEN flauw. C. Peru 111/2, Pref. Peru 39 1/16. TA BAKS AANDEE LEN. Weinig affaire. KUBBERAANDEELEN. Weinig affaire. PETROLEUM-AANDEELEN flauw, doch vast voor Geeons. Holl. Petr. Koninklijke Petr. 556, Dordtsch* Petr. 169 3/4, Geconsolideerde 393, Sumatra Palembang 2067, Perlafc 121, Tarakan 1411/4. Orion 169—170. MIJNAANDEELEN. Cultuur Vorslenl. 163—165 3/8, Wiustbew. 125, Guyana Goud PL 35, Preferente 67. De AMERIK. MARKT opende zeer flauw on torugloopend: Atchison Topeka 97 1/2, 98, Denver 31, Erie 24 15/16, Kansas 28 1/2, Pre- ferente 62 7/8, Missouri 32 7/16, On tario 42 1/2, Rock Island 35 1/2, Sou thern Rails 23 1/4, Southern Pacific 114 1/2, Union Pacific 163 1/2, C. Wa bash 17 3/4, Wabash Pittsburg 5, Steel 72 3/4, Carren 50 1/2, C. Mari ne's 5 3/8, Prefente 16 1/2, Bonds CO 1/2, Amalgamated 60 7/8, C. Cigars 68 Angio 25 38. ADVERTENTIES Den 13en Juli hopen onze geliefde Ouders JACOBUS BOEREB en MARIA SCHORNAGEL, hun 40-jarige Echtvereeniging te her denken. Dat zij nog lang gespaaird mogo blijven Is de wensch hunner dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Haarlem, de Keijstr. 15. Haarlem, 29 Juni 1910. Hiermede hebben wij het genoegen ter uwer kennis te brengen, dat wij heden, door Gods goedheid werden verblijd met de geboorte van onze Dochter ELIZABETH AKKE J. J. HART. A. HART—VAN RIEZEN. Duvenvoordestraat 1 A. Gisteren overleed tot mijn die pe droefheid, in de Maria- Stichtlng mijn innig geliefd Meisje JANNETJE KLINKENBERG, in den leeftijd van 21 jaar. Haar diepbedroefde Verloofde: J. M. DREIJER. Haarlem, 30 Juni 1910. lijkens acte, den 25 Juni 1910 ton overstaan van den onderce- teekende. Notaris te Haarlem, verle den, is te -rekenen van 1 Juli 1910 da tusschen de Heeren ALBERTUS VAN DER LAAN Junior en HENDRIK FHtKERT, beiden koopman te Haar lem, bestaande vennootschap onder de firma „A. VAN DER LAAN en Compagnie" gevestigd te Haarlem, ontbonden. De Heer FIKKERT heeft het recht de zaken der vennootschap onder de zelfde firma „A. VAN DER LAAN on Compagnie" na 1 Juli 1910 hetzij al leen, hetzij in vereeniglng met ando ren voort te zetten. J. RATELBAND, Notarla.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2