NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. wr o rue». 27e Jaargang. No. 8286. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 30 JUNI 1910 B Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. 'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem- L20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummersO.Q254 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Yi „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Yennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag" en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. TWEEDE BLAD. OM ONS HEEN No. 1162. Brieven van het 34ste Raadslid Aan de Kiezers. Het is, zou ik meenen, volkomen verklaarbaar, dat een Raadslid op een dag dat er verkiezing is, aan de kiezers denkt. Allermeest op den dag dat hij zelf. aftreedt en gij, waarde kiezers, dus wat men pleegt te noe men zijn lot in uwe banden hebt Mij overkomt deze pijnlijke onzekerheid nooit, daar ik, door een zeer bijzon dere speciale omstandigheid, waar van ik, om navolging te voorko men, het geheim voor mij houd. nooit periodiek behoef af te treden, maar jaar in jaar uit als J4ste Raadslid ge- handhaaf blijf. Ik zal niet zeggen, dat ik daarover treur, want vooral in deze dagen is de herkiezing ook van den meest ver dienstelijken collega onzeker, wat ge deeltelijk is toe te schrijven aan die genen onder u, geachte kiezers, die opkomer en voor het andere deel aan diegenen, die thuisblijven. 0\er die naar de stembus gaan zal ik dezen keer zwijgen zij geven althans tee- ken van belangstelling, maar over de kiezers die thuis blijven, zal ik van daag eens een en ander zeggen. Om hen al dadelijk prettig te stem men beg r ik met een compliment. De thuisblijvende kiezers behooren met Edison, Pasteur en zoo meer tot de meest vindingrijke lieden van de we reld. Alleen moet ik er bijvoegen, dat terwijl Edison.en Pasteur zicli op po sitieve verdienste kunnen verhoovaar- digen, de thuisblijvende kiezer zijn kracht moer in het negatieve vindt. Hij heeft namelijk in den loop van de jaren een aantal redenen- ontdekt, waarom hij a iet naar de stembus gaat. Dc eerste is, d a t h ij geen t ij d heeft. Terwijl leden van den Raad en allerlei gezeten burgers, die toch ook allen hun dagelijksche bezig heden hebben, den tijd kunnen vinden om van acht uur 's morgens tot om streeks zeven uur 's avonds zich in het stembureau nuttig te maken, heeft de thuisblijvende kiezer geen gelegen heid om tien minuten ver naar dat lokaal te loopen, daarin twee minu ten door te brengen en weer tien mi nuten terug te loopen. Hij heeft wel den tijd, om met een kiant of een vriend of een buurman drie kwartier te „boomen" over het bestuur van stad en land, dat naar zijn oordeel in nagenoeg alle opzichten te kort schiet. Wordt dit argument hem uit de hand geslagen, omdat er een propa gandist van dc partij waartoe hij be hoort of meent te behooren, inet een rijtuig voor de .deur komt en aan neemt hem binnen tien minuten, af gestemd en wel, weer aan zijn huis deur af te leveren, dan brengt hij re den No. 2 aan het daglicht, namelijk FEUILLETON Naar het Engelsch door CHARLES GAR VICE. 11) Zij kwam te weten, dat Sir Jozef zijn groot fortuin had gemaakt door speculaties op de Beurs en elders; dat hij zeer eerzuchtig was en zich door middel van zijn geld langzaam overal indrong. Eliut Graham sprak weinig over zichzelf, en zij begreep, dat hij zichzelf in 't minst niet over schatte, zón eenigszins hard lot be schouwde hij als ecu, dat liein toe kwam. Kortom, na verloop \an een half uur wist dit meisje van achttien jaar meer van den jongen man aan haar zijde, dan hijzelf. Toen zij bij de toegangspoort kwa men en zij_staan bleef om hem goeden dag le ze-reen, keek hij op als ver rast, dat zij zoo dicht bij het huis waren, en toen na opgestegen te zijn hield hij zijn vurig paard in bedwang terwijl hij haar slanke meisjesgestal te in de oude deuropeninc zag ver dwijnen. deze, dat hij onder de voor gestelde candidatcn zijn keus niet kan vinden. Inplants dat de Liesvercenigingen meuschen candideereu met gewoon gezond verstand, komen ze altijd met meesters in de rechten aau. Daarvan hebben we er in den Raad al genoeg, meneer. Wat we moeten hebben zijn eenvoudige lui, die geen mooie rede voeringen houden, maar die ervoor zorgen, dat de belastingen wat lager worden en dat de bestraling in de buurt kijk zelf maar eens, hoeveel gaten er in zijn in orde blijft. Laag hij den grond blijven, meneer, niet al-* tijd groote steden willen nadoen, dat is het ware 1 Kom er eens om Tus- schen twee candidaten heb ik geen keus. Er moesten er veel meer wezen, dat ieder van zijn gading vond. Als 't zoover is komt u maar eens terug Vandaag krijgt u mij niet naar stembus De propagandist zal nu ul licht ko men met de opmerking, dat candida ten voor den gemeenteraad niet zoo 'overvloedig zijn als blouses, die je voor je vrouw op zicht laat komen bij een doos vol tegelijk en in allerlei kleuren, die nu eenmaal bij de poli tiek niet voorkomen. Wellicht zal hij daaraan toevoegen, dat bet moeilijk genoeg is in dezen tijd één geschik- ten candidaat te vinden, zoodat er van een half dozijn geen sprake we zen kan. Heeft hi> den kiezer met propagan distische welsprekendheid, aldus in den hoek gezet, dan komt doaan met argument No. 3. Een vorigen keer ben ik gaanstemmen op Pieterse die ook zoo best en knap heette te we zen. En wat heeft die in den Raad gedaan, meneer? Deze'vraag vindt de propagandist ietwat moeilijk. Hij is er voor zichzelf van overtuigd, dat Pieterse inderdaad een goed Raadslid is, maar daar er maar zelden gelegenheid bestaat om je te onderscheiden door een markant voorstel, dat bovendien nog het voor recht heeft do aandacht van de kie zers te trekken, berust, die overtui ging op allerlei indrukken en overwe gingen, die te subtiel zijn, om voor overreding van den kiezer dienst te kunnen doen. Toch begeeft hij zich op het pad der redencering, betoogt dat Pieterse immers goed stemt, dat zijn collega's altijd haar hem luiste ren en dat in de toekomst wel blijken zal, welk een goede keus er indertijd in Pieterse werd gedaan. En met een handigen zwaai, op het onderwerp te rugkomende, verklaart hij dat de te genwoordige candidaat vooral niet minder is, zoodat hij nu maar dade lijk moet gaan stemmen. Tegen dezen nieuwen aanval ge bruikt de kiezer zijn vierde reden tot afweer. Waarom komen geen geborenHaarlemmersmeer in den Raad? Hij, de kiezer, is zelf wel van Lutjebroek afkomstig, maar hij kan er voor voelen, dat de HOOFDSTUK IV. De mooie Amalia. Nora liet haar mooie kleeren in den steek zij waren een desillusie en ecu teleurstelling geweest en hadden haar niets anders gebracht dan de lastige toenadering van Mr. Selwyn Ferrand, en daarom ging zij weer zonder eenig verdriet tol haar zoo be minde eenvoudige kleeding over. Zij deed haar werk met een nieuw gevoel vaii opgewektheid haar diepe alt stem wekte de echo's on van het oude huis, en werd gehoord ln het dal en op de heuvels, terwijl zij op Tommy ronddraafdemaar zij zat nu niet meer schrijlings te paard, want zij kun eens iemand vun de Hall tegen komen of Eliot Graham. Zonder hei zich bewust ie zijn verwachtte zij altijd hem te ontmoeten, maar er ging een week voorbij, voor zij hem weer zag, en toen was 't nog maur op een afstandhij reed met een koppel paarden, en zij begreep, dat hij naar Nclsvvorthy was geweest. Iloe groot de afstand ook tusschen hen heiden was, toch voelde Nora, dat haar het bloed in 't gelaat steeg, en dat haar hart heftie begon te kloppen van ge noegen. Eens op een avond hoorde zij het rellen van wielen, en wist zij dat er een rijtuig door het dal naderde. Zij gemeente geregeerd wordt door per sonen, die op de hoogte zijn van wat Haarlem was en is. Zelfs vindt hij dit argument zoo mooi, dat hij er mo gelijk dichterlijk van wordt en zijn bezoeker de versregelen ouder den neus houdt In 't verleden ligt het heden, In het nu 't geen worden zal. En wat doen de kiesveréeuigingen, meneer? Ze stellen altijd maar ge- Importeerde Haarlemmers, meuschen die pas in de stad wonen, of er ten minste niet geboren zijn. Echte Haar lemmers moeten we hebben, die onze gemeente en haar behoeften kennen I De propagandist kent dit argument al sinds jaren. Het is oud geworden met de talrijke geboren Haarlemmers, die wanneer zij al in aanmerking kwamen, geweigerd hebben om een candidatuur aan te nemen. Voor de goede zaak kan misschien ook het af gezaagde argument nog wel dienen, dat iemand die van buiten komt, al licht, weer eens een frïsschen kijk heeft op wat er in de gemeente ontbreekt. En als hij van een grapje houdt, kan hij de hoop uitspreken, dat van het nu opgroeiend in Haarlem geboren ge slacht velen voor Raadslid geschikt zullen wezen- Misschien wel des kie zers eigen zoon. Waarop waarschijnlijk de kiezer zulke toevalligheden tref je altijd antwoorden zal met zekere spijtig heid, dat hij alleen maar dochters heeft. Tevens vindt hij gelegenheid, zijn vijfde argument te plaatsen. Wat doet het c r toe. «f Je van d© kut of van den ka ter gobeteu wordt?, een schijnreden, die natuurlijk beant woord wordt met een vurig betoog, dat oen mensch belang behoort te stellen in do samenleving waarin hij geplaatst Is en naar zijn overtuiging zooveel mogelijk er toe moet meewer ken, om de wijze van beheer en be stuur te krijgen, die hij in beginsel do beste vindt. Het is mogelijk, dat do thuisblijven de kiezer nu meegaat, het kan ook zijn, dat hij nog meer redenen uit stalt, waarom hij zulks niet denkt te doen'. Zoo komt hij misschien met, de niodedceling, met een zekere bewon dering uitgesproken, dat een neef van hem nooit stemt. Ze mogen praten als Brugman, hij stemt niet Waarom niet, zegt de neef niet, zoodat dc kiezer het ook niet weet, maar hij stemt niet, dut staat vast. En de propagandist vergelijkt mis schien den neef mei zijn eigen groot vader, die er trolseh op placht te we zen, dat hij nog altijd dezelfde boor den droeg, die zestig jaar te voren te Liverpool, waar hij toen op kantoor was, in de mode waren. Zoo praat, geachte kiezers, dc thuisblijvende kiezer. Ilij heeft nog veel meer motieven om niet te gaan stemmen, redenen die hij uitspreekt en waarvan ik er u een paar noemde, en redenen die hij voor ziefa. houdt, dacht dat het er ©en van dc Hall was en keek verschrikt op, toen zij een vigilante uit Nelsworihy het lick zag binnenrijden. Zij dacht, dat er bezoek kwam en was niet weinig verschrikt, toen zij haar vader voor het open por tierraam zag zitten, want de terug keer van Mr. Ryall ging altijd met veel drukte gepaard, ©venals zijn ver trek, en hij had niet eens. l schreven dat hij terugkwam had zelfs heelc- maal niet aan liuar geschreven. Zij snelde de trap af onder de juich kreet „Martha vader is er I" en ter wijl zij dat zei, hoopte ze van harte, dat er iets voor hem in huis mocht zijn oiu te dineercu, want in de afwe zigheid van Mr. Byall hnd Nora het op echt vrouwelijke wijze met haar middagmaal niet zoo nauw genomen, gekookte eieren, brood, boter en Jam, daaruit had het hoofdzakelijk be slaan. Zij snelde de hal door en het trapje af naar beneden om de deur voor hem te openen en hem te brg toeten maar plotseling bleef zij in de grootste ver bazing als vastgenageld staan, want Mr. Ryall was met ongewone vlug heid uit het rijtuig gesprongen en hielp nu een dame uitstappen. Nora stond met open mond en starende oogen naardezodume te staren. Zij was niet jong. ofschoon het aan haar kleeding duidelijk te zien was, dat zij wel haar best deed het te schijnen bijvoorbeeld dat de zon zoo fel schijnt, of dat het regent, of dnt het stembu reau zoo naar je kijkt als je binnen komt, of dat dio vervelcude Klaassen er.wel weer in zal zitten, dien hij een maal niet lijden mag Kiezers die vandaag thuis gebleven zijl, gooit toch al die strooien redenen in het vuur van uw overtuiging, dat gij uw invloed me© moet aanwenden ln de samenleving waarvan ook gij deel uitmaakt en gaat voortaan go- trouw stemmen. Ik groet U allen zeer. HET 34ste RAADSLID. Voor kopie conform J. C. P. Buitenlandsch Overzicht DE GROOTE POLITIEKE VRAAG STUKKEN IN ENGELAND. Men weet, dat de regeeringspartij met de oppositie aan het confereèren is, om in de politiek voorloopig een wapenstilstand aan te nemen, om daardoor te voorkomen, dat de nieu we koning in het eerste jaar van zijn regeering reeds voor zeer ingewik kelde const itutioneele moeilijkheden zal worden geplaatst. Dio conferenties blijken met naar wensch te gaan. Er wordt thans al bij geruchte verzekerd, dat men niet tot een overeenstemming is kunnen komen. Als dit voorloopig bericht juist is, wat staat ons dan te wach ten Een.dadelijke heropening van den feilen politieken strijd? Vermoedelijk zal de Hoogerhuis- quaestie toch nog wel wat aanhangig blijven, want hoe wil hel ministerie in dere zijn wli doordrijven.* Met zal niet anders kunnen dan met gewel dige paardenmiddelen, waaronder in de allereerste plaats par lemen te-ont bindiug genoemd moet worden. Intusschen moet men niet denken, dat men in afwachting op den uit slag der conferenties aan dc overzij de van het Kanaal geen belangrijke vraagstukken in 'behandeling neemt. Dezer dagen is o. a. nog DE LEG E R -OR G A NI S A TI E IN ENGELAND ln het Lagerhuis ter sprake ge bracht, zooals die is ontworpen door minister Haldane. liet eerst werd gesproken door den conservatief Wyndhoni. Hij keurde de instelling van een bevelhebber over de krijgsmacht in de Middcl- landsche Zee af en verklaarde de be- teekenis, noch de noodzakelijkheid van deren post te begrijpen. Voorts wees hij op de onvoldoende geoefend heid van het territoriale leger en de ieserven en drong aan op verplichte oefening van meer jonge mannen, om dat de landweer niet alleen te zwak in getal en te weinig geoefend is, maar ook bij de ruime keuze die ge laten wordt voor den tijd van op komst in werkelijke» dienst, geen gemeenschappelijke oefeningen kan houden. Minister Haldane zette allereerst de beteekenis van het bevelhebberschap over de krijgsmacht aan de Middel- landsche Zee uiteen. Na de imperiale conferentie van verleden jaar, betoog de hij, was de noodzakelijkheid ge bleken om een inspecteur-generaal aan te stellen voor de overzeesche strijdmachten. De minister achtte verder de ge oefendheid en de getalsterkte van de landweer bevredigend, in verband zij zag er niet onknap uit, tenminste zeer in 't oog vallend met een massa roodblond haar, donkere wenkbrau wen en een schitterende teint. Maar er lag iets onnatuurlijks oor haar, wenkbrauwen en teint. Zelfs op dat eerste oogenblik kwam het Nora voor, dat zij niet echt waren. De dame zag er niet alleen uit als of zij vermoeid was van de lange reis, maar alsof zij niet in een bijzonder goed humeur was, en terwijl zij uit het rijtuig stapte wierp zij een min achtenden blik op het huis en zijn om geving. Mr. Ryall scheen verlegen te zijn en ziin glimlach had iets veront- schuldigends en was tegelijkertijd pijnlijk brutaal. Hij droeg een nieuw lichtgekleurd pak en lavendelkleuri- ge handschoenen, en voordat Nora nog van haar verbazing bekomen was over zijn verschijuing en de aanwe zigheid van zij" gezellin, leidde hij de dame naar de deur met een air van jeugdigen zwier, en zei met een stern, die een beetje beefde om zijn groote vermetelheid Wel, Nora, hier zijn wij Dat noem ik bij verrassing nemen, niet waar Dit is mijn klemc meid, Anialia. AmaliaNora stond op het punt haar vader om den hals te vallen en hem zooals gewoonlijk te kussen, maar nu zij hem deze vreemdelinge zoo familiaar hoorde aanspreken. met de jeugd van de nieuwe instel ling- Wat te kort mocht schieten aan geoefendheid, zal geleidelijk worden verbeterd en wat de sterkte betreft, deed hij uitkomen, dat tegenover een invallend leger van 70.000 man Eu geland, wanneer het espeditiekorps het staande leger buitenslands mocht zijn, reeds i.u een macht van 300.000 territorials tot afweer kan stellen. Haldane meent, dat deze getalsterk te voldoende is en kantte zich dan ook tegen verplichte oefening van meer jonge mannen. Hij vreesde, dut de werfing voor het staande leger daarondei zou lijden. Zal men nu in Engeland na deze geruststellende medodeeling weer on gestoord slapen We hopen hel voor de Engelschen zelf. liet is anders weer de gewone Duitsche-spoken- vrees. In deze dagen wordt ook weer ge schreven over de VERHOUDING TUSSCHEN FRANK RIJK EN DUITSCHLAND. De benoeming van den nieuwen Duitschen gezant te Parijs werd aan gehaald als een bew ijs voor de steeds beter wordende verhouding, want de persoon van Von Schön heeft vroeger daarvoor al geijverd. Ook was er in de Duitsche pers veel ophef gemaakt van de overeenkomst, die Frankrijk en Duitschland niet el kaar zijn aangegaan, betreffende het gebruik van eikaars telegraafkabels. Maai- nu blijkt nader, dat deze over eenkomst van zuiver teciuiischon aard is. Ze werd den 25sten Maait al geteekend en heeft betrekking op de Zuid-Amerikaansche kabels en die van Oost- en Westkust van Afrika Aangezien ze geen politieke beteeke nis had, werd de onrterteekening vnu de - overeenkomv. te harer tii<i niet eens in de pers vermeld. Dat is een koud waterstraal voor d8 Duitsche persbroeders, die floor deze overeenkomst al een betere verstand houding tusschen de twee landen za gen gloren. Door DE GESCHILLEN IN DEN BALKAN zullen er ook wel teleurstellingen ge maakt worden. De Turken spannen intusschen alle krachten in, om deze teleurstelling aan hun kant te vermijden. De grootvizier heeft, dezer dagen de groote cjuaesties in de Turksche Ka mer ter sprake gebracht Wat de bin- nenlandscho staatkunde betreft, con stateerde Z. Excellentie een algemee- ne verbetering. Wat de Kretenser quaestie aangaat verklaarde de grootvizier, dat dit ge schil zeer zeker zal worden opgelost overeenkomstig de rechten, die Tur kije kan doen gelden. Hij wenschte zich zelf geluk jnet de vriendschap, openlijk door Frankrijk en Engeland voor Turkije getoond, en wees nog speciaal op de redevoering van den Italiaansciien minister van buiten- landsche zaken. Ue jongsie nota der beschermende mogendheden bespre kend, zei de grootvizier, dat de mede werking van Oostenrijk-llongarije en Duitschland bij de besprekingen voor- deelig zou zijn voor Turkije, en hij achtte het ondenkbaar, dal er thans gevaar bestaat voor schending der rechten van Turkije. De grootvizier is dus wel optimis tisch 1 Het geschil tusschen GRIEKENLAND EN ROEM EN is ook nog niet van de baan. Berichten uii vertrouwbare bron bleef zij staan en keek de dame mei een uitdrukking vau begrijpelijke ver bazing aan. De dame tink haar lip pen samen tot een veelbeteekenen<l glimlachje, en knikte half triomfante lijk, half wantrouwend naar het ont stelde meisje. Ik ben je stiefmoeder, lieve, zei ze, met een stem, die in Nora's op rechte ooren ©ven onecht cn even on aangenaam klonk als het haar en de teint van de nieuw aangekomene er uitzag. Je ziet er verbaasd uit en dnt ben je ook natuurlijk. Zij grinnikte en schudde haar hoofd met geaffecteerde slimheid. Reginald en ik oordeelden het 't best ons huwelijk e-lieim te houden 1!-: heb zoo'n afkeer van die drukte 1 Wij vonden het beter je voor het feit te zetten en zoo alie verklaringen te vermijden. Verklaringen zijn zoo ver moeiend, niet waar Welnu, zeg je nu niets tot mij bijv., dat je blij bent mij te zien vroeg zij, terwijl haar kleur nog wat hooger werd! haar glimlach nog meer gedwongen, ener een onaangenaam vonkje in haar groenachtig bruine oogen schitterde. Nora deed haar best een brok in haar keel door te slikken, drong de tranen terug, die in haar oogen dreig den te komen en haar hand uitste kend, zei ze heel kalm Hoe gaat het u Kom, kom. dat is de manier niet doen zien, dut de Roemeensche minks lerruud besloten heeft tot den kraa> sen maatregel, alle in Roemenië vero blijf houdende Grieken het Land U doen verlaten, zoo Griekenland niet dadelijk de eisch van het ultimatum in zake de „Imperatul Trajan" ia; w illigt. Griekenland weigert evenwel b<r slist de reeds vroeger door ons mede gedeelde twee punten van het ultima^ tuin in te willigen het eerste punt was eerbetuiging aan de Roemeen» sche vlag, het tweede betaling ecno* schadeloosstelling van 20.000 franc* aan de Roemeensche stoomvaart maatschappij. Griekonland wil de sctfodeloosstel» ling door een scheidsgerecht does vaststellen daarvoor had het de huif van Rusland en Italië ingeroepen, maar Roemenië weigert dit. In diplomatieke kringen wordt dez« quaestie met groote bezorgdheid na- gegaan Men vreest, dat de uitwijzing der Grieken uit Roemenie iu verban® met. den boycot in Turkije en de jong' ste wending in de Kretenser quaestie in Griekenland weder nieuwe onlu» ten zullen doen ontstaan. DE PARTIJSTRIJD IN SPANJE duurt voort, Het is zelfs weer tot <n> lusten gekomen. To Bilbao is opnieuw een betooginf gehouden van Carlisten en nationa listen, ditmaal om te protesteeren to gen het gebeurde op Zondagavond Aanhoudend weerklonken de kreten i „Leve dc Paus, leve het katholieke Spanje I" en daar tusschen door werden van tijd tot tijd kerkgezangen aangeheven Nadat de betoogers oj> ©cn sommatie van de politie gewei gerd hadden uiteen te gaan, maakt* deze een charge Er heerseht te Bilbao groote opge woudciiheid en de afgevaardigd» Ibarra' is jiaar de hoofdstad vertrok ken, om de regeeriug te interpeller- ren over den toestand. BESGHLEDIGINGEN TEGEN DE RUSSISCHE REGEERING. Het te Parijs verschijnend Russi sche blad „Parijki Iistok" meldt, dat Burzef (dc onthuller .van de Russi sche polKiegeheimen en -schandalen) voornemens is de arrestatie van den. minister-president Stolypiu en van, den chef der veiligheidspolitic Geras- simof, te eischcn, die hij beschuldigt Azef, den moordenaar van grootvorst Se; ui us, te beschermen en te verber gen. Burzef heeft, volgens dat blad, ge zegd ,,lk ben er van overtuigd, dat binnen een paar jaren Stolypln, Ge- rassimof en Azelf naast elkaar op de bank der beschuldigden zullen zit ten." Burzef maakt zich sterk, op grond. <ler hem ten dienste staande bewijs stukken, cc a val vuu Stolypin en van zijn hoelo bewind te kunnen bewer ken. Wanneer in Rusland aau d© stukken, die Burzef in afschrift aan den minister van justitie en den Tsnnt toezond, geen waarde wordt gerecht. zal Burzef die in de „Parijki ]i>tok publiceeren, met de fotografi sch' reproducties er bij, opdat de ge heel'- wereld zal kunnen oordeelen, door welke personen Rusland thans wordt bestuurd. HEVIGE GEVECHTEN IN MAROKKO. Omtrent het jongste gevecht tus schen eenige vliegende Fransche co lonnes en een groot aantal leden van verschillende Marokkaansche stam men deelt men nog mede, dat aan de zijde der Franschen 13 man sneuvel- orn je stiefmoeder te verwelkomen, bracht de dame hiertegen in met een zoogenaamde toeschitelijke uitdruk king op het gelaat. Je moet mij een kus geven, lieve. Zij boog zich voorover, cn ofschoon Nora, zelfs al had haar leven er van afgehangen, niet kon nalaten achter uit te deinzen, toch wist mevrouw Ryall het klaar te spelen haar een kus en een veeg poudre de riz over de punt van Nora's neus te geven. Dat is beter, zei ze. Nora dacht, dat het oneindig erger was, wij zullen goede vrienden worden, zie ik. O, ja, wij moeten met elkaar omgaan als zustersje moet mij niet als een stiefmoeder behandelen; na tuurlijk zou je dat ook niet kunnen. Ik hen zoo jong, moet jc weten, en zij zuchtte en keek naar den gelukki gen echtgenoot, die er intusschen op dnt oogenblik niet zoo bijzonder go- lukkig uitzag, en daarop gaapte zij achter een eoedkoope. slecht gemaak te handschoen en zei lit bén zoo vermoeid liet was zoo'n afschuwe lijke reis. ik dacht werkelijk, dat er nooit een eind aan zou komen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5