testeerde «e heer Van Heeckören f Toestemmend amwooraae ae ver- ,T-, rr nn rlo iri»n.r> r.» daartegen. Maar *e stemming begon. De heer Van Lamsweerde, opgeroe pen, wetg-rdo te stemmen: lk hen in xnijn roahten verkort, reide hij, êtctn niet ik ben wegl Een dar gel ijk incident had nog zel den in aas parlement plaats. Men bleef onder den indruk van de ochtendvergadering, ook in den mid dag en er was weinig aandacht voor het wetsontwerp om de Herv. Gem. te Rotterdam subsidie te geven voor een 17eu predikant. Minister Kolk man verdedigde het tegen de beden kingen van de heer en d. Feltz en Hovy 'hoewel laatstge noemde verklaarde niet te zullen te genstemmen). De gronden van verde diging waren dezelfde als in da dere Kamer. Men bleef ln deze zaak steken. De verdere behandeling werd verdaagd tot Maandagavond 11 Juli. NEDERLANDSCHE VEREENIGING TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN. Aan het 66ste jaarverslag over 1909 <0 het volgende ontleend: Het aantal afdeelingen der veree- niging, welke einde December 1908 172 afdeelingen telde, bedroeg op Jan. jl. 203 met 10.171 loden eu 806 ad- epirant-leden, tegen resp. 8390 en 642 volgens het vorige jaarverslag. 1909 werden opgericht 44 nieuwe af deelingen; 13 afdeelingen weiden op- jcheven, waarvan 12 wegens gebrek aan levenskracht In de eerste vier maanden van 1910 werden aan de vereeniging nog toegevoegd 32 nieu we afdeelingen. DE ONEERLIJKE KASLOOPER. De te Utrecht aangehouden looper bekende do gezochte te zijn. Van 't geld der Ontvang en betaalkas Amsterdam had hij nog f 24.000 bij ■ich. Later gaf hij op, dat hij t overi ge geld (ruim 150.000) bij Naarden in den grond begraven had. De aangehoudene is naar Amster- iam overgebracht. Gistermiddag is de verdachte per auto naar Naarden gebracht, om te zeggen, waar het geld verstopt was. De begraven schat was dra gevonden. Ongeveer een halven meter In den grond, vlak bij een boom weed een ijzeren geldkistje gevonden, waarin zich een zeer aanzienlijk bedrag bankpapier en enkele affecten bevon den. Met deze vondst keerden de poli tiemannen en de verdachte naar de hoofdstad terug en bij onderzoek bleek toen, dat al het vermiste terecht was. Het kistje bevatto namelijk honderd zestig duizend gulden aan bankpa pier, benevens de reeds vermelde ef fecten. Dit maakte met de vier en- twintig duizend gulden, die bij de aanhouding van den verdachte op hem bevonden werden, en met de eveneens teruggevonden chèques en wissels, tot een waarde van zestig zeventig duizend gulden, saman het bodrag van ongeveer twee honderd vijftig duizend gulden aan geld en geldswaardige papieren uit dat door den looper verduisterd werd. De tasch met cheques en wissel» had de man te Amsterdam verstopt, onder de trap van een kantoorge bouw, waar hij kort voor zijn vlucht geweest was. Het geldkistje had liij onderweg gekocht, ln het geheel bleek aan het door hem verduisterde bedrag van circa 2 1/2 ton slechts..... vijf gul len te ontbreken. Wat hem tot zijn misdrijf gebracht had? zoo werd hem bij zijn verhoor door de politie gevraagd. Do man kon het niet zegden. In elk geval, van een vooraf beraamd plan ora de verduistering te plegen was geen sprake. Maar toen hij zich het geld en de geldswaard je stukken eenmaal had toegeëigend toen was het angstzweet hem uitg broken was zijn rijke buit hem ;ot een on- draaglijken last geworden. Dat men bior niet met een misdadiger in den eigenlijken zin des woords te doen heeft, blijkt wel hieruit, dat de man geen moeite gedaan heeft waar voor de gelegenheid toch wel open stond om zich door een overhaaste vlucht naar het buitenland aan ver volging te onttrekken. Hij is van Am sterdam naar Utrec.it geloopen ïn heeft onderweg et grootste deel van zijn buit bij ,,I ufna" begraven. En zelf9 geen poging heeft hij gedaan om zich, bijv. door het afscheren vau zijn snor, ook maar eenigszins on herkenbaar te maken. NEDERLANDSCHE JURISTEN- VEREENIGING. De tweede dag werd gister geopend met de behandeling vau bet onder werp: „Het bewijs in strafzaken." Hierover was praeadvies uitge bracht door Mr. R. Feith, raadsheer in hel Hof te 's-Gra\ enhage- Uitvoerig werd gedebatteerd, o. a. door mr. H. L. Drukker, mr. J. A. Levy, Prof. G. A. van Hamel, mr. M. Wendels, mr P. Coninck Westenberg, Prof. D. Sinions, enz. Daarna werd overgegaan tot stem ming over de vraagpunten. Moet grondslag van het bewijs van •trafzaken blijven het beginsel, dat Voor een veroordeelend vonnis de overtuiging van den rechter omtrent de schuld van den beklaagde ge vormd moet zijn door wettige bewijs middelen, met inachtneming van wet telijke regelen a. omtrent de wijze van bewijsvoe ring, toestemmend beantwoord b. eveneens omtrent de te bezigen bewijsmiddelen c. helzellde moet geschieden om trent den inhoud van sommige als bewijsmiddel te bezigen verklaringen (b.v. verbod van het getuigenis van booren zeggen of van meerdngen of gissingen) d. en ook omtrent bewijsminima, Oict dien verstande, dat de rechter in jijn uitspraak rekenschap geeft van 3e wijze, waarop hij in verband met de wettelijke bepalingen onder c. en d. zijn overtuiging heeft gevestigd, en van oen en ander moet blijken uit de motlvesfing van het vonnia ga,lering op ie vragen, of de lijst van •.vettige bewijsmiddelen moet worden aangevuld met: a. de eigen waarneming door den rechter b. de eigen wetenschap der rechters omtrent feiten van algemeens kendheid c. verslagen van deskundigen- Verder moet met het stelsel van on- beéodigde verklaringen, uitsluitend ter inlichting van den rechter, wor den gebroken. Het bewijs van aanwijzingen door aanwijzingen te leveren, wordt be vestigend beantwoord de voorschriften omtrent bewijs minima behooren te worden beperkt tot den regel, dat ééne aanwijzing evenmin als de afzonderlijke getuige nis van één enkelen getuige ais be wijs kan gelden en ten aanzien van de bekentenis zoo te worden gewij zigd, dat, indien het gepleegd zijn van een strafbaar feit vaststaat, omstandige bekentenis van den klaagde als volledig bewijs voor zijn schuld kan gelden. De vraag, of wat de bewijskracht aangaat verschil gemaakt moet wor den tusschen de verklaring in bepaal den vorm opgemaakt door een op- iporingsaxiibtenaar en de verklaring ■an een getuige, wordt bevestigend beantwoord met 35 tegen 34 stemmen, terwijl 4 leden buiten stemming ble- en. AUTO S IN ZEELAND. Gisteren is de rit der N. A. C. door Zeeland geëindigd- Twintig hebben den tocht geheel volbracht en kwamen te Bergen-op-Zoom aan. Het weer heeft in deze dagen niet meegewerkt, maar toch wordt de tocht 2cu succes beschouwd. De Zeeu- hebben voor het eerst „een heele- boel auto's bij elkaar" gezien. KAMERVERKIEZING HELMOND. Te Helmond zijn candidaal gesteld oor de Tweede Kamer (vacature mr. Regout) de heeren A. Fleskens, bur gemeester van Geldrop en mr. J. A. Swane, advocaat te 's-Hertogenbosch. De stemming heeft 12 Juli plaats. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regeL Neemt uw maatregelen bi]ti]d8 Het komt dikwijls voor, dat i schen aan nier- of blaoskwaien lij dende zijn, zonder dat zij eenig moeden hebben van de oorzaak van hun kwaal. De verschijnselen loopen dan ook zeer uiteen en dat zij zich niet op dezelfde wijze voordoen dient te worden toegeschreven aan de ver schillende lichaumsgesteldheden bij verschillende menschen. Doordat de nieren hun plicht niet behoorlijk vervullen, gaat gij lijden aan pijn in den rug, of de zijden, gij krijgt last van pijn in de gewrichten en spieren en vooral bij guur en voch tig weer gevoelt gij u rheumatiech. urine laat een bezinksel achter en komt pijnlijk, soms bij zeer giroote of bij zeer kleine hoeveelheden, en mot een scherpe, onaangename reuk. Des morgens gevoelt gij u dikwijls te el lendig om op te staan en gij krijgt blazen onder de oogen, opgezwollen handen of enkels. Wanneer zich verschijnselen als de bovenstaande vertoon en, is dit bewijs, dat de nieren te kort schieten in hun plicht om de onzuiverheden uit het bloed te filtreeren. Verwaar- loozing dezer verschijnselen leidt tot gevaarlijks ziekten als Chronische rheumatiek, steen, ontsteking van de blaas en urinekanalen, hartzwakte, enz. Begint daarom zoo spoedig mo gelijk heden nog met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pil len, het grootsche nieren- en blaas- geneesmiddel, dat de nieren hun ver loren kracht weergeeft Zij maken deze organen weer geschikt voor hun omvangrijk werk om het bloed te zui veren. t er op, dat de handteekenlng van James Foster op de doos voor komt ten bewijze, dat gij de échte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen krijgt Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göppinger, Groote Hout straat 147a; en K. van Eden, Spaarne Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één, of 10.voor zes doozen. „nanouaens nooaxaKenja te speien oompetitie- en beker-wedstrijden, zal het bestuur van den N. V. B. geen toestemming vorkenen tot het houden van seriewedslrijden, tusschen 31 Mei en den laatsten Zondag van Augus tus". De heer Hirschman trachtte een voorstel ingang te doen vinden, om het bestuur te machtigen, de competi tie van den N. V. B. voortaan vroe- fer dan den laatsten Zondag van eptember te doen aanvangen, welk voorstel evenwel met 62 stemmen te gen verworpen werd. Maar, zouden we willen vragen, Is dit nu consequent Men wil vroeg eindigen, maar wil in geen vroeger beginnen Maar dan l kwaad ook niet te verhelpen. Dan moet men ook niet klagen, als men ziel, dat er na Mei nog een aantul noodzakelijk te spelen (zie motie-Coucke) matches op het pro gramma staan. Want men beeft zelf gewild. En hot volgend seizoen za ook zeker zonneklaar bewijzen, dal vroeger beginnen een besliste nood zakelijkheid is. Door het verwerpen van het voorstel-Hirschman ls de aanneming der motie-Coucke vrijwel te niet gedaan. Beide zaken hingen ten nauwste samen. Over de oompetitie-indeeling zullen e kort zijn. Zooals te verwachten was, is Hercules weder met vlag en wimpel in de Westelijke eerste klasse competitie binnengehaald. Dat wil zeggen, het is er nog niet, maar ko men doet het er in ieder geval. W kan alleen het bestuur over een w der-indeeling van Utrecht bij het Westen beslissen, maar nu de verga dering zoo uitdrukkelijk haren wensch te kennen heeft gegeven, is het vrijwel onmogelijk te denken, dat het bestuur niet aan den wil van de Nederlandsche voetballers zou vol doen. Het ia toch niet meer dan een daad van eenvoudige rechtvaardigheid. Een club, wier belangen in den loop der jaren zoozeer met de Westelijke in het algemeen zijn samengegroeid, doelt men niet zoo maar bij het Oos ten in. Een dergelijke handelwijze had den ondergang van het Utrecht- sche voethal in zich kunnen sluiten. Indien het gewenscht is, zal het bestuur ,,'t Zesde" bij het Westen kunnen indeelen. Daar nu ,,'t Zesde toch in dezelfde stad als „Velocitas" zetelt, in Breda, kan het bestuur moeilijk anders doen, dan ook de onder-officieren naar het Westen overbrengen. Of dit voor de mililai- en voordeeiig zijn zal, ia een andere raag. Want veel kans hebben zij, het volgend jaar onderaan te komen. Verliezen zij wat ook waarschijn lijk is de degradatie-wedstrijden, dan verdwijnen zij naar de Westelij ke 2de klasse. Een eigenaardig lot, om van de Oostelijke 1ste, via de Westelijke dito naar de Westelijke tweede klasse te gaan. Wordt ,.'t Zesde" werkelijk bij het Westen ingedeeld, dan moet de leem te in het Oosten natuurlijk door een 2e-klasser worden aangevuld. O. D. O komt natuurlijk in de eerste plaats in aanmerking. Maar het Oosten gaat er door de verwisseling niet op vooruit Integendeel, komt het hier door nog verder van het Westen af te staan. Het Hollandsche cricket heeft ook in den vreemde zijn roem hoog ge houden. Wel werd tegen Engeland en Frankrijk verloren, maar Brussel aanschouwde toch een fraaie over winning van de Hollanders op de Bei gen. En op voetbal- én op cricket- gebied vinden de Zuid-Nederlanders dus in de Noordelijken hun mees ters. Wat de matches binnen de grenzen betreft. Rood en Wit II slaagde er ln met 10 wickets van de 's-Gr. G. C. II te winnen. Bij het eerst-batten van de Haarlemmers slaagden zij er ln het fraaie totaal van 2Ö8 te maken. Haarlem won eveneens van V. O. C., zoodat hei voor de üpaarne-steed- sche cricketclubs een goede dag was. De Haarlemmers batten eerst en maakten 155, waarop V. O. C. met luO antwoordde. Wegens het dreigen de weer gaf de Rotlerdamsche veree niging verder gewonnen, zoodat Haarlem met 55 runs won. Albion wou vau Ülytupia met runs, terwijl Victoria van Volharding II te Amsterdam met 1 wicket en 5 runs er in slaagde de zege te beha len. Zondag as. wordt in de eerste ronde voor den „Telegraaf'-beker ge speeld tusschen Haarlem I en Rood en Wit L öportpraatje Zoo is dan de landdag d-f voetbal lers wederom gehouden. Iwee be langrijke kwesties zijn er afgehan deld, ten eerste die van een gesloten seizoen en dan de „quaesiion brülan- te" van de competitie-indeehng. Een motie-Coucke, om tot een gesloten seizoen te geraken, lokte vele bespre kingen uit. Vooral de heer Engel- bene, de groote voorvechter van de voetbal be langen in de provincie, was hoogelijK met het voorslei ingenomen. Hij herinnerde ero.ni. aan, dat een tweede klasse vereeniging als O. D. O. na het afspelen van haar gewone competitie-program, genoodzaakt was negen kanipioens- of promotie-wed strijden ie doen spelen. De eemge manier om het seizoen vroeger te doen eindigen, is vroeger te beginnen. Niet zoo als nu, in het laatsi, maar reeds in het begin van September. Door het verlengen van het voetbal-seizoen komen de zomer sporten, die toch waarlijk ook wel reden van beslaan hebben, hoe langer hoe meer in de verdrukking. Dit is zeer ongewenscht, en voetballen in Juni is ook allerminst geschikt om tegenstanders van onze mooie winter sport in voorstanders te doen veran deren. De propaganda lijdt veel schade. De heer D. Hans stelde als amen dement op de motie voor, om in- plaats van voetbal-, sari e-wed- svrijden te lezen, welk amendement met een kleine meerderheid werd aangenomen. De motie-Coucke, die eveneens aan genomen werd. luidt in baar jzeheel aldus oe reeds in „Allen Weerbaar" gepu bliceerde verslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Het aantal leden, dat In 1908"bedroeg 11.198, was ln 1910 geklommen tot 11,295- De secretaris, de heer J. M. Gogh, las een schrijven namens Z. H. Prins Hendrik voor, waarbij dank wordt betuigd voor de toezending van het feestnummer van „Allen Weer baar", door Z. K. H. met veel belang stelling ontvangen alsmede een te legram van de Amsterdamscho afdee- ling van „Onze Vloot", waarbij de Vereeniging gelukgewenscht wordt met haar tienjarig bestaan. (Applaus) Na langdurige besprekingen werd besloten het volgende voorstel ai nemen Het hoofdbestuur trachte een vormigheid te brengen ln de oefenin gen der aangesloten weerbaarheids- en vrijwilligerskorpsen, zoomede bij die korpsen, waarin men zich op mi litaire wijze oefent. Ten slotte werd besloten een alge meen „onderscheidingsteekeu" voor Volksweerbaarheid" aan te neii „Dordrecht" drong bij de rond vraag aan, dat het hoofdbestuur meci leiding zal geven. „Vlissingen" stelde voor aan H. NL de Koningin een telegram van hulde te zenden, waartoe bij acclamatie werd besloten. 's Avonds werd in den Stadsschouw burg een welgeslaagde feestavond geven .die o. a door den burgemees ter van Amsterdam en vertegenwoor digers der Regeering werd bijge woond. De heer Dudok van Heel hield de feestrede. Kerk en School Leger en Vloot VOLKSWEERBAARHEID. De Vereeniging „Volksweerbaar heid" hield gisteren te Amsterdam haar zesde algemeene vergadering, onder voorzitterschap van prof. dr. G. Kalf. Deze opende de bijeenkomst met een rede, waarin hij er op wees, dat de vergadering een bijzonder gewicht krijgt door het feit van het tienjarig bestaan der Vereeniging. Het verheugde hem, dat zoovelen waren opgekomen om de herdenking van dat feit te vieren te meer om dat hij onder de aanwezigen mocht begroeten de vertegenwoordiger» van de Ministers van Oorlog en Binnen- landsche Zaken, resp. overste Terwls- ga en de beer Van Eek. Spr. bracht hulde aan de nagedach tenis van de twee hoofdbestuursleden, der Vereeniging door den dood ont vallen generaal Sepffardl. stichter der V'ereeniguig, en majoor Ruiteu- bac, die korten tijd het secretariaat waarnam. (Om de nagedachtenis van wijlen generaal Seyffardt te eer en stonden de vergaderden van hun zetel» op). Dat de volksweerbaarbeidsgedachle ln verschillende deelen van ons land zeer krachtig wortel heeft geschoten, dat zoovele manuen uit allerlei krin gen van ons volk die jonge planten bewaken en verzorgen 13 een toeken, dat ons volk ook in, dit opzicht tot nieuw leven is ontwaakt, zoo zei spre ker verder. Deze rede werd meermalen toege juicht Generaal B. B. Verepijck bracht, onder daverend applaus, hulde aan den voorzitter voor hetgeen hij tot dusver voor de Veno-ulging heeft ver richt ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het propaedeutlsch examen de geneeskunde door mejuffrouw B. Schwab en den heer A. J. - Thorbecke, en cum laude door den heer H. A. Vissershet theoretisch geneeskundig examen door den heer J. Samuels. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer L. F. A. de Rooit geboren te Si- boga (Sum. Westkust). Leiden. Geslaagd voor voorbereidend examen Ind. adm. dienst de heer Ruessink. Bevorderd tot arts de heer M. Hy- mans. Door de Geneeskundige Staatscom missie te Amsterdam zijn bevorderd tot arts F. H. Leerink, geboren te Amsterdam J. J. Louwerse, geboren te Schoten W. Hoogslag, geboren te Ieeuwarden en geslaagd voor het eerste gedeelte D. Groenhard en S. Kamminga. Utrecht. Bevorderd tot arts mej. J. C. Bezemer en de heer B. v. d. Linde; tot semi-arts de heeren L. Arisz, 1. J. v. d. Helm en B. M. H. Mettron tot tandmeester de heer J- C. Schuur- Gcslaagd theor. ex. Tandheelk. de heeren W. Zonneveld, H. A. Becht en J. A. Jacobeon. Letteren en Kunst TIJDSCHRIFTEN. Het Juli-nummer van „De Holland sche Revue" vervolgt zijn karakter schets over Ds. J. A. Visscher. Tegen over de rubriek „Wereldgeschiede nis" vinden we al3 frontispiece ec® scherp-getroffen foto van den nieuw- benoeinden minister van Justitie, mr. E. R. H. Regout. Na tal van aller geestigste karikaturen, volgen de „Be langrijke onderwerpen," due ditmaal zijn: Het laud, waar 't kan gaan spo ken (Arabië); Over Danskunst; De strijd tegen de ontucht. Als „Boek van de Maand" ls dit maal gekozen Pirof. E. Schwalbe's „De macht van het kleine." Voorts de ge wone rubrieken. No. 26 van „De Auto" bevat: De toekomst van den motor. De Zenith- carburntar. De remmen. Parij- sche brief. Engelse ha wegen. Proefondervindelijk snelheids onder zoek. De Zeppelin VII. De stui ver. Motorwielrljden: De clubtocht naar België. De veering bij de mo tor-rijwielen. Van hier en daar. .Allerlei DE SAMENLEVING. Van een nieuwe periodiek met bo venstaand en naam ontvangen wij een proefnummer. Onder redactie van Dr. F. H. Fischer zal het ledaren Zater dag bij de Algemeene Uitgeversmaat schappij te Arasterdam verschijnen. Tar Introductie zegt de redactie in dit eerste nummer o.m: Wij gaan uit van de overtuiging, dat de groote maandschriften, die In Nederland verschijnen, te weinig re kening houden met de meerderheid van het lezend publiek, om ar lets voor te kunnen zijn. Het is sinds d» zeventiende eeuw, dat ls dus sinds Nederland een Staat werd, karakteristiek voor dit land geweest, dat er de beschaving ver stond van het volk. Wij kunnen niet gelooven, dat dit belden partijen tot voordeel strekt. Intellectueelen, die ln denzelfden tijd leven, zijn hot altijd op oen groot aantal punten van te varen eens en schakelen die punten dan uit het debat, door er woorden voor te gebruiken, naar welker betee- kenis nooit gevraagd wordt De an deren durven hunne onwetendheid niet te laten merken. Schuchtere vra gen worden met gebaar van diepzin nigheid onbeantwoord gelaten.Vraagt eindelijk een der intellectueelen, die zich niet too laat afschepen, resoluut: wat be teekent d£t en waarom is het zoo? dan worden de anderen kwaad; het blijkt dan echter gewoonlijk, dat Het is zeer nuttig voor de menschen van kunst en studie, dat ze eens ge noodzaakt worden, in duidelijk Hol landsch te zeggen, wat zij moenen. En verder: He! is onze bedoeling, dat in de ko lommen van ons weekblad, critici en publiek elkaar zullen trachten te he rtaderen. Daarnaast zal oorspronke lijk werk worden opgenomen, z< kunst als wetenschap. Want wij rich ten ons niet uitsluitend tot ongeoefen- den. De ervaring heeft geleerd, dat goede populaire literatuur zoor goed aan de hoogste eischen van kenners kan voldoen. Hiernaar streven wij. Zonder ons aan hinderlijke regels te binden, zullen wij langzamerhand al onze rubrieken het karakter van doorloopende overzichten trachten erleonen, zoodat de lezers geregeld op de hoogte gehouden worden, van wat er op het gebied van deu gebeurt. Zoo zijn bijvoorbeeld een medische kroniek en een voor bouw- en sier kunst reeds in ons programma noroen. Opdat de toenadering van schrij vers en publiek, waarvan wij boven spraken, van twee kanten kome, ope nen wij een vragenbus. De vragen, die wij daarin vinden aangaande de bet eek en is van woorden, begrippen of vraagstukken, zullen zooveel moge lijk door ons kortelijk beantwoord worden. In een der eerste nummers maken wij het adres bekend, waaraan de vragen verzonden moeten warden. Moge de belangstelling levendig zijn! Dit eerste nummer bevat: De cri- tlek op Chantecler door Wasjilitsj koff. Uit het wonderland door H. H. Zeijlstra Fzn. Het meten van stille krochten. Geneeskundige kro niek. Damesruhriek. Literaire kroniek. Gemengd Nieuws NOG EEN BALLONRAMP. De ballon „Hungaria" ,van de mi litaire luchtvaartafdeeling van Oostenrijksohe leger, die bij het arse naal te Weenen opsteeg, geraakte b/j de landing bij Neutra, in Hongarije, iu brand, waarbij een eerste-luite- nant en 15 boeren, die te hulp ge sneld waren, zwaar gewond werden. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn door een brandende sigaar. Van Weenen uit werd een automo biel van den geneeskundigen dienst naar de plaats des onheils gezonden. UIT ARGENTINIë. De consul-generaal van Argentinië verzoekt mede te deelen. dat volgens door hem ontvangen berichten v Buenos-Ayres, de aanslag. Zondag het theater te Colon bedreven, ge groote onheilen heeft aangericht, daar slechts 8 personen licht gewond werden. De Kamer van Afgevaardigden heeft de wet op de sociale verdediging aan genomen, die daarna aan den Senaat werd voorgelegd en daar eveneens werd goedgekeurd. De toestand is nu rustig. Hoewel dus de aanslag niet veel na deel berokkend heeft, is de Regeering toch er toe overgegaan, zeer strenge maatregelen door de wetgevende ver gadering te doen goedkeuren, om de anarchistische woelingen te onder drukken, en de regeering hoopt, nat die maatregelen het gewenschte resul taat zullen hebben. DE STERRENHEMEL. In „Buiten" schrijft proL Nijland „Twee merkwaardige veranderlijke sterren komen in het eind van Juli weer aan den morgenhemel in zicht, namelijk Algol en Mira Geti, ae eeni- welker lichtwisselingen zelfs een „enoeg onvoorbereid waarnemer onmiddellijk constateeren kan. Algol zal iu den nacht van 13 op 14 Juli veel zwakker zijn dan gewoonlijk". „In het eind van Juli zijn meestal vrij veel vallende sterren te zien, vooral in Cassiopeia en in den Water man. „Mercurius en Mare zijn niet waar neembaar. Jupiter is nog in de avond schemering zichtbaar, maar het sei- loopt voor deze planeet ten ein- Saturnus komt uit de morgen schemering te voorschijn, en is in den nanacht in het Oosten zichtbaar. Ve nus is zeer slecht waarneembaar. Wel jammer, want nu missen wij een uiterst zeldzaam verschijnsel, dat, als de omstandigheden gunstiger waren, in een binocle gemakkelijk waargeno men had kunnen worden de bedek king eener heldere ster door de pla neet." Financiëele Berichten FAILLISSEMENT A- TILANUS TE TIEL. Me® meldt uit Tiel aan de „TeL" Als tekort bij het faillissement Ti- lanus hoort men een bedrag van f 150.000 noemen. Stoomvaartberichten Het stoomschip Malang (uitreis) vertrok 1 Juli van Suez. Hel stoomschip Medan (uitreis) passeerde 30 Juni Point de Galle. Het stoomschip Noordam arriveer- e 1 Juli van New-York to Rotter- Het stoomschip Koning Willem III (uitreis) arriveerde 1 Juli te Sigan- pcire. Het stoomschip Timor arriveerde 1 Juli van Java te Amsterdam. Burgerlijke Stand BLOEMENDAAL. Bevallen A. C- Schoon—Verberg, M. Lo- deweegsDrommel, z., C. M. J. van der Veldt—Maas, d-, W. Nieuwenhuy- niemand een goed entwowd ten go- 8e_Vlm der uoden. d-, I. H. C. Bern- ven eei dat aan de zaak zeen- moeillj- I hand—Brand, d- ke kwesties verbonden zijn. Overleden Cm; j. E. Bouivault, <4 P. Woerdemau, 58 J., w. Kars. SS j., M, C. J. Bonvy, 50 j., E. W. Westra, 41 j-, J. Weber, 31 j., II. Krivtal, 47 i. C. H. J, Alders, 43 j. HEEMSTEDE, BEVALLEN: W. do VriesKocmen d. H. Schou te—Sanders d. ONDERTROUWD: J. Ilelns en J. C. v. Daalen. GETROUWD: H. J. J. Redckor en S. IL Fransen, HAARLEMMEIïLIEDE EN SPAARNWOUDE. GETROUWD: L. C. van Schalkwijk en G. W. Schmale. J. H. v. Andel en W. .V Coppée. OVERLEDEN: C. van Keulen—Korstanje. 30 J, HILLEGOM. GETROUWD: J. Andringa en M. C. Berkhout; T> an Santen en J. v. d. Linden. BEVALLEN: J. Jansen—Rusman d. N. van Ea- Esselman d. T. Koppeiiuui—OverJorf zoon. OVERLEDEN: L. v. d. Akker, 16 jaar; M. J. Kow tekoas, 27 dagen. WIJK AAN ZEE EN DUIN. BEVALLEN- J Langend ijk—Beentjes z., E. ik GrootDuinmaijer d. E. F. P. va» BugnumNeuhaus cL PREDIKBEURTEN ZONDAG 3 JULI. EGLISE WALI.ONNE. Voorm. 9 1/4, Ecole du dimnncha Voorm. 10 1/2 uur, Mr Mar*.*» Dupont, Baptème. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5 1/2 ure Ds Muldes EBEN-HAêZER KERK. (Klein-Heiligland! Voorm. 10 ure, Ds. tihben. 's Avonds 5 1/2 trre, Ds. Tibben. CHR. GEREF GEMEENTE. (Zuiderstraat}. Voorm. IC ure. Godsdienstoefening 's Avonds 5 1/2 ure. Godsdiensten fening. NOORDERKF.RK (Ridderstraat?. Voorm. 10 ure, Ds. Rn.gnalda 's Avonds 6 ure. Dezelfde. LUTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. de Meijere. KERK DER VEREEN. DOOPJ/ GEZINDEN Voorm. 10 ure, Ds. Binnerts. II. Avondmaal REMONSTRANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. A. D. Wemps, Ev. Luth. pred. te 's-Gravenhage. 's Middag3 1 ure, Geen Zondag» school. KERK DER BROEDERGEMEENTE! Voorm. 10 ure, Ds. Hellström. VEREEN v. VRI.tZ HERVORMDEN NUTSGEBOUW. Zijlstraat 48 50. Geen dienst. BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg 6.) Voorm. 10 ure, Openb Samenk. Namiddags 12 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Gem. Vergaderinf Maandagavond 7 1/2 ure. Meisjes Vereeniging. Dinsdagavond 7 urs, Kleine Mei» vereeniging. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond e* Bijbelbespreking. Donderdagavond 8 ure. Jongedoch ters-Vereenigrag en Zangvere-eniging EVANG F.I.IS ATI EG F.BOUW. Jacobijnestraat 26. Voorm. 10 uur. de heer H J Boself Nam. 12 1/2 ure, ZondagsschooL Zondagavond 6 uur, H. J. Bosch. Woensdagavond 8 uur, Naaikrana Donderdagavond half negen, 1. J Bosch. RENNF.BROFK. Voonn. 10 ure. Ds. Gertb v. Wijk. Kollekte vor de Kerk, BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. van Bemmel. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. van Caicar EVANG LUTHERSCHE «GEMFF.NTU Voorm. 10 utb. Ds. van Kleeff BLOEMEND A AL Voorm. 10 ure. Prof. van Leeuwen Hoogleeranr te Utrecht HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. de Hartog, pred. te Haarlem. Dnopsbediening. Gewone maandeliiksche kollektu voor bet lokaal v. Christ. Belangeu* HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm 10 ure, Ds. Bal jon. Doopsbe diening. SANTPOOHI. Voorm 10 ure, Ds. Bax, EVANGELISATIE. Voorm 10 ure, Ds. P. A. Klap, pred. te Amsterdam, SPAARNDAM. Voorm 10 ure, Ds. U&ljon. V'ELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelbach va» der Sprenkel- □MUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. G. van Dijk, pred. te Nieuwolda. *s Avonds 5 ure, Ds. van Dijk. DOOPSGEZ. GEM. en PROTESTAN TENBOND. Voorm. 10 .,"2 uur, Ds. E. Pekema, ZANDVOORT. Voorm 10 ure. Ds. Posthumus Meijjes. Buitengewone kollekte voor d» Kerk.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 10