NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28© Jaargang. No. 8288. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 2 JULI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIÈN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem- 1-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen !n den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 JJfAd verteritten van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland- ,1-65 v~* ffT fl^É1 '[/PrST ^ts. v00r 3 plaatsingen contant GöSust^ercfZondagsblad,"voor Haarlem' I I I '.OX* Re<lactie en Croote Hontstraat 53. p de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. "eSSi Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 3 JULI. Bron gebouw: Concert HaarL. Mu ziekkorps, 8 uur. Bioscoop-Theater, Gr. Markt: Voor stellingen van 2 uur al. Zandvoort, Olympia Palace: Voor- etelling door „Het Klein Tooneel," 8.15 uur. MAANDAG 4 JULI. Café „De Karseboom": Damcursus door de damclub „Haarlem 8 1/2 u. Zandvoort, Olympia Palace: Voor stelling door „Het Klem Tooneel", 8.15 uur. Stadsnieuws om ons H e e d. Wegens het ontbreken van ché, dat giet. op tijd geleverd is, moet Om Ons Heen heden achterwege blijven. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem werd in de afgeloopen maand bezocht door 430 belangstellen den; uit de aan het Museum verbon den boekerij werden 163 boek- en plaatwerken naar verschillende plaatsen van ons land in bruikleen verzonden. Vau hot werk de<r leerlingen weird een gedeelte tentoongesteld in de af- deellng Onderwijs in het Nederland- Bche Paviljoen op de Internationale Tentoonstelling, een ander deel in d< tentoonstellingszalen van het Palen du Cinquontcnaire te Brussel ter wijl nog een deel, voornamelijk het teekenondevwijs betreffende, in de. School voor Kunstnijverheid tentoon gesteld zal worden. In de rotou.le van het Museum van Kunstnijverheid zullen Zondag ten toongesteld /..in eenige werkstukken betrekking lubbende op de houtbe werking: beeldhouwwerken, inlegwer ken, enz.; later zal deze tentoonstel ling worden uitgebreid met metaal- cii emailwerken, die alle op de aan het Museum verbonden School voor Kunstnijverheid werden vervaardigd, Staalbad Haarlem. De Drinkhui werd gisteren door 81 personen bezocht. Concert in den Hout Het programma van het Zondag 3 Juli in den Hout te geven concert luidt: 1. En pleine Folie Marsch, Goublier. 2. Ouverture Obéron, Weber. 3. Laura Walzer a. d. Operette ..Der Bettelstudcnt", Mtllöeker. 4. Fantaisie de l'Opéru Comique „Les Saltimbanques", Ganue. 5. Ouverture Banditenstreiche, Suppé. 6. Nitu, Vote Espagnole, Warwick. 7. Ballet de I'Opéra „Les Vèpres", Siciliennes, Verdi. Brandje. Hedenochtend ongeveer aebt uur ontstond een begin van brand in liet perceel 82 aan de Schouwtjeslaan. Eenige werklieden hebben het vuur met eenige emmers water gebluscht. Plotselinge dood. Gisteravond ongeveer tien uur werd tijdens een bestuursvergadering van de Typ. Vereen. „De Phenix" in een café in de Puuiiaarsteeg, zekere J. v. d. B. plotseling ouwel, begaf zich naar buiten en was eenige oogenblik- ken later overleden. Dr. Proot kou alleen den dood eonstateeren. Na de familie te hebben gewaar schuwd, vervoerde de politie per brancard den overledene naar zijn woning in de A. L. Dyseringkslraat. A f s c li. Alculiolhoud. D r a li- ten. In de vergadering van de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vcr- eenigmg tot afschaffing van alcohol houdende dranken, weiden tot afge vaardigden naar de algcmeene ver gadering, welke te Zwolle gehouden zal worden, gekozen de heereu W. J. A. Matla cu v.. Vos. Als randidaten voor liet hoofdbestuur werden gesteld de hoeren Jan Cerhardt te Rotter dam. mej. lï. Vos—Stel, te Wester- emlxlen on mej. J. A. Rodbard te Arn hem. Jhr. Mr. Frank K. vanLen- nep. Naar de N. Crt. verneemt, heeft Jhr. Mr. Frank K. van Lennep. Twee de-Kamerlid voor Haarlem, een huis gekocht in de Zeestraat in Den Haag en zal hij zich binnen kort daar ves tigen. Mr. G. van Tienhoven. Naar wij vernemen is de Commis saris dei' Koningin gisteravond te Haarlem teruggekeerd. Mr. Van Tien- hoven verheugde zich in goeden wel stand, en iieeft heden zijn zigheden hervat. Nieuw Fanfarekorp Binnenkort zal, naar wij vernemen, worden overgegaan tot oprichting van een fanfarekorps in het Amster- damsche kwartier. liet initiatief gaat uit van een der bestuursleden van den Kinder-Oranjebond „Prinses Ju liana". Uit de Omstreken AERDENHOUT. 't Is aan de veldwachters gelukt een Amsterdammer, genaamd S. aan te houden, die er zijn werk van maakte, om verschillende families, onder valsche voorgevens, geld en goed afhandig te maken. Gisteravond om 8 uur gelukte het him een Haarlemmer te arresteeren, die verdacht wordt van strafbare fei len. Bij zijn overbrenging naar Over- veen wist de man aan de politie te ontkomen, waarbij hij gelegenheid had een voerworp weg te gooien. Zijn vrijheid was evenwel van korten duur want de veldwachters grepen hem weer toen hij ongeveer 100 meter had afgelegd. Bij visitatie bleek B. in het bezit to zijn van een partij lood en timmermansgereedschap. De inspecteur van politie te Bloe- mendaal verscheen nu met den poli tiehond „Lida", om 't weggeworpen voorwerp op te zoeken. Nadat Lida „lucht" had genomen van 's mans pet, klonk het bevel: „zoek verloren", waarna het schran dere dier in de duisternis verdween en even later terugkeerde met een nijptang in den bek. Dit voorwerp bleek te zijn ont vreemd uit een in aanbouw zijnde villa in Aerdenhout. SCHOTEN. De afd. Schoten van de N. H. Ver- eenigiug „liet Witte Kruis" Jiieid de zer dagen een ledenvergadering, wel ke zeer ge cd bezocht was. Onder presidium van den burge meester, den heer F. F. F. Fübrhop, werd deze vergadering geopend. Uit liet verslag van den secretaris, den heer E. de Graaff, bleek, dat het le dental van de oprichting, 22 Maart lbuD uf, lot 31 December ltKAJ met CU was vermeerderd, alhoewel nog slechts eeu zeer klein gedeelte van Schoten nog maar bewerkt is. Volgent liet verslag van den pen ningmeester, den heer Th. G. C. Hooy, sloot de rekening over 1909 met een batig saldo van 18.921/2. De commissieleden, de heeren N. P. Visser en J. M. Westendorp, brachten rapport uit over het beheer der gei den en stelden der vergadering voor deze rekening te willen goedkeuren, hetgeen dan ook geschiedde. De afgevaardigde ter ülgerneene ergadenug, de heer 11. v. Leeuwen, deelde mede, dat de vergadering het voorstel van het hoofdbestuur, tot het aanvaarden van een legaat van wij len den heer G. li. F. v. Walree, 22 Maait LL te Maarseveen overleden, beslaande uit de buitenplaats „Vecht oever met keurig gemeubileerd huis, onder verplichting het te doen dienen tot rust- en herstellingsoord voor ver pleegsters, met een kapitaal voor het onderhoud en de exploitatie, had aangenomen. Bij de rondvraag stelde de heer Bok het bestuur voor, om een actie op touw to zetten voor betere watervoorzie ning door middel van duinwaterlei ding. daar volgens spreker"s meening bet drinkwater in de gemeente Scho ten ouvoldoeude is, zoodat dringend verbetering moet wurden gebracht. De voorzitter merkte op, dat het wa ter volgens deskundigen, geen schade lijke of nudeelige bestanddeelen voor de gezondheid bevat, doch alleen in sterke mate ijzerhoudend is. Onbegrijpelijk kwam het den voor zitter voor, dat, indien er dan werke lijk zoo geklaagd wordt over den slechten toestand van het drinkwa ter, dat tot heden nog nimmer éen klacht gevonden is in de klachten bus, die de gezondheidscommissie aan het raadhuis heeft doen plaat sen. Het voorstel van den heer Bok werd verworpen. Daarna sloot de voorzitter de gadering. HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp had Vrijdag de pre miekeuring plaats van merriën-veu- Iens. ƒ40 ontvingen C. v. d- Heuvel, J. Bulk. J. W. de Clercq en T. Hane- does, alhier. Hengstenveuleus ontvingen g premie. Voor de keuring van 2-jarige mer- riën waren 27 mededingers, ƒ40 pre mie ontvingen A. Ruighaver, A. Knib- be, J. Verbrugge, Mr. D. Houtkooper, A. de Groot, T. v. Vuuren en C. Kem penaar alhier. W. Nieuwkoop te Nieuwer-Amstel en G. Moleman te Amstelveen. Voor de keuring van 1-jarige mer- riën waren 34 mededingers. Premie van ƒ35 ontvingen J. Kooy, A. C. v. Nieuwenhuizcn, J. D. Bulk, T. Hane- does, J. Coevert, S. W. de Clercq en G. E. Tiemens te Haarlemmermeer. Voor de keuring van 1-jarigo heng sten waren 6 mededingers. De aan houdingspremie van ƒ100 werd aan niemand toegekend. HAARLEMMERMEER. Te Aalsmeer werd een 4-jarig jon getje al een dag vermist, terwijl alle pogingen om het ldnd op te sporen, mislukten. Ten einde raad telegrafeerde men om de hulp van den veldwachter Lo- kerse te Halfweg met zijn politiehond, die spoedig daarmede ter plaatse ver scheen. Nadat het dier een klecdingstuk van. het kind had geroken, zette het onmiddellijk koea's naar den water kant, begaf zich te water en sloeg na enkele oogenblikkeu aan, als teeken dat hij hel vermiste kind had gevon den. Men begon nu op die plaats te dreg gen hoewel men in den gehcclcu omtrek en ook daar al reeds gedregd had met het gevolg, dat het vent je werd opgehaald. UOUTRAKPOLDER. Daartoe in staat gesteld door de flinke bijdragen der ingezetenen maakten de leerlingen der openbare school alhier onder behoorlijk geleide een boottochtje naar Schoorl (Schoorl dam). HALFWEG. Tot leeraar aan de Vaktcekenschool alhier is benoemd de heer J. Boom- kens te Amsterdam. ZANDVOOIIT. Toen de koetsier van het Grand Ho- lel, toen hij op het Stationsplein stond, zich even van de paarden had verwijderd, sloegen deze door een ander toeval op hol. Bij zijn pogingen om ze te grijpen, raakte hij met de hand onder het wiel en kneusde twee vingers. Dicht bij het Hotel werden de paarden tot stilstaan gebracht. Aangekomen vreemdelingen; Fam. Van Dam, Amsterdam, Kost- verlorenstraatweg 105, 5 peas. Fam. Wynschenk, idem, Haarlem merstraat 17, 5 pers. Fam. Kalkhoven, idem, Bakkerstr. 3 pers. Fam. Degen, idem, idem, 2 p. W. H. Willemse, idem. Stationstr. 6, 4 peis. C. H. Hinrichs, Oberlahnsteiu, Hoo- geweg 72, 2 per§. Fam. Woutier d'Aygalliers, Brus sel, Hoogeweg 39, 2 pers. Mej. A. Krom, Haarlem, idem. L. van der Graaf, Neede, Kostverlo- rcnstraalweg. Fam. Knap, de Leek, idem, 3 pers. Fam. Van Erven Dorens, Amster dam, Haarlemmerstraat 52, 8 p. W. Joosting, Hilversum, Groot Bad huis. J. W. Kampf, Alineloo, idem. Mr. W. de Vlugt, Amsterdam, idem 5 pers. H. Blijdenstein, Vaassen, idem, 5 pers. Dr. M. Callmann, Coin, idem. Hesse, Saarbruchen, Grand Hotel. F. Hanschild, Hohenfichte. idem, 6 iers. A. Neuhuys» Baarlo, Idem, 3 pers. Jhr. I. Reichlin, Tiel, Hotel d Oran- e, 1 p. E. Haefner, Nurnberg, idem. Mevr. F. Deurvoret, Wlagenlngem. Beau Sejour, 2 pers. Mej. C. Polak, Groningen, Qulsisa- ua, 1 p. Fam. Beek, Utrecht, Beau Rivage. 3 pers. H. Morrien, Rotterdam, id., 2 p. A. Neufeld, Berlin, Hotel Driehui zen. de Groot, Wyhe, idem, 2 p. G. J. de Groot, Leiden, Idem, 2 p. Mr. Van Ogtrop, Amsterdam, Paule 10 pers. Fam. Bloembergen, Leeuwarden, idem, 5 pers. Fam. Talkenheim, Berlijn, idem, 7 pers. K. P. Pfahlen, Wiesbaden, idem, 5 pers. Fam. Erp, Amsterdam, Marisstraat 9, 4 pers. J. v. Tertholen, idem, Kostverloren- straatweg 12. Fam. Hulshof, idem, Smedestraat 21, 4 pers. Fam. Van Praag, Idem, Nieuwstr. 4, 2 pers. Mej. G. A. Hoovers, Zeist, Kerk straat 22, E. Botje Bennema, Amsterdam, ld., 3 pers. G. v. d. Nollen, Zaandam, Groot Badhuis. I. van Marle, Haarlem, Groot Badhuis, 8 pers. J. Müller, Altona, idem. C. J. B. Mynssen, Amsterdam, 1<L, 2 pers. J. A. B. Bosch Reitz, Idem, Morina, Baron Baud, idem, Idem. Prof. Jhr. dr. Six, Idem, idem, 7 p. Ay Wil kens, Caiiro, idem, 4 pers. N. Schlane, Breslan, Beau Sejour. W. Mittelstarz, Rheydt, idem. H. J. Hagen, Utrecht, Hotel d'O- range. B. Kat, Amsterdam, Schoolplein, 4 pers. W. H. Mol, Idem, Idem, A. Brommet, idem. idem. Mej. Kat, idem, Hoogeweg 94. Mej. Greve, Leiden, Idem. Fam. Matliisson, Hamburg, Park weg, 2 pers. Fam. Mokkel Hulnink, Ubbergen, idem. 2 pers. E. Binthoven, Heemstede, Kerkstr. 22, 2 pers. Fam. Vorstman, Amsterdam, Spoor straat 24. 9 per» A. S. Reuijl, Utrecht, Groot Kijk duin. J. Zeeman, Amsterdam, id. H. E. Oving, Groningen, Buiten rust, 5 pers. J. J. Dekker, Amsterdam, Stations weg 4, 8 pers. V. d. Horst, idem. Haltestraat 41, 4 pers. Fam. Joosten, idem, Heerenstraat 3, 6 pers. Fam. Daal, idem, Zandvortschelaan 92, 4 pers. Fam. Spraakman. idem, Wem, 4 p. W. J. Son, idem, Zeestraat 19, 3 p. W. v. Amerongen. Idem, Kostverlo- ren straatweg 40. S. de Vries. Idem, Zeestraat 47, 4 p. N. de Vries, idem, idem, 4 p. Mevr. Stoop, Utrecht, L'Ócéan, 2 p. J. P. Mceth, Naarden, ld,, 5 pel's. W. van Gazo, Maagdenburg, Idem, 5 pers. C. W. Dresselhuis Jr. Tiel, idem, 6 pera M. Hildebrandt, Elberfeld, Idem, 2 pers. F. W. van Dulin Jr., Amerika, id. J. A. v. d. N'alle van Wessem, Zaan dam, Groot Badhuis. A. Gonda, Amsterdam, Paula, 5 p. H. Szper, idem, Groote Krocht 5, 5 pers. N. Krijnders, idem, idem, 6 pers. Fam. Prins, Dinxperle, Duinweg 9, S pers. Dr. Smill, Amsterdam, Dr. Smit straat ,2 pei-s. Fam. Kaufman, idem, Idem, 2 p. Fam. Beek, Quedlinburg, idem, 4 pers. Fam. Amtman—Beise, Amsterdam, idem, 3 pers. S. van Eyk, Gouda, Hoogesveg S9. B. C. Kiewit, Amsterdam, Br. En gel bertsstnaat 10, 3 pers. G. Burema Heddema, Nieuw Be*r: i, Kerkstraat 15. E. A, Botjes Meyer, Stadspolder, Beert»), idem, H. Matto, Amsterdam, Kerkstraat 32, 10 pers. W, J. Mast, idem, Idem, Binnenland ARBEIDSWET. Vanwege het comité der Dordrechl- sche Ateliershouders, gevestigd te Dordrecht, is, mede namens 430 an dere houders van werkplaatsen tot het vervaardigen van dameshoeden en dameskleedingstukken, woonach tig in 30 onderscheidene plaatsen des lands, een adres gericht tot de Twee de Kamer, waarin verschillende be zwaren worden ontwikkeld tegen de bij de Kamer aanhangig gemaakte wijziging van de Arbeidswet. Requestrariten dringen o. a. aan op een zoodanige wijziging van artikel 5 (nieuw), dat zij gelegenheid krijgen lo. om tusschen 15 Februari en 15 Juni en tusschen 1 September en 8 December telkens op een beperkt aan tal (b.v. 50 en 40). maar door hen zelf vier weken vooraf aan te wijzen da gen gedurende 11 uur per etmaal ar beid in hunne werkplaatsen te doen verrichten 2o. om in gewone tijden den arbeidsdag 's avonds om 8, en in seizoentijden 's avonds om 9 uur te doen eindigen. Daartegenover zoude adressante berusten in een voorschrift, dat bui ten seizoentijden niet meer dan 9 uur per etmaal in hun bedrijf mag wor den gewerkt. Verder vragen requeslranten schrapping van de woorden „van veertien jaar of ouder" in dat arti kel, lid 5 sub a, terwijl zij als de meest bezwaarlijke bepaling beschou wen die van art. C (nieuw), volgens welke een arbeidstijd van 4 1/2 uur altijd gevolgd moet worden door een rusttijd van een half uur, en vragen zij, te doen vervallen de bepaling, dat rusttijden van minder dan een half uur geacht zullen worden werk tijden te zijn. De bepaling van arti kel 6 (nieuw) lid 4 achten zij alleen na te komen voor grootbedrijven, welke schaftlokalen kunnen houden. MR. A. DE JONG. De heer mr, A. de Jong, die Donder dag door den Rotterdamschen ge meenteraad tot wethouder gekozen werd, heeft bedankt als hoofdredac teur van hei anti-rcvolulionnalre dag blad „De Rotterdammer". BEDWELMD DOOR BENZINE.: Men meldt uit Rotterdam: Bij het schoonmaken van een ben zinetank op de terreinen van „De Koninklijke" onder Chairlois zijn gis termiddag vier werklieden bewuste loos geworden. Een hunner, L. de Ruijter, te Pernis, Is overleden. VERDRONKEN. Te Stampersgat is een 7-jarig zoon tje van den sleepboot kapitein G. Jansens al spelende in de rivier de Mark geraakt en verdronken. OOK EEN DEELNEMER AAN DEN WATER-LICHTSTOET. De ,,N. Gr. Ct." vertelt: Het liep 's avonds tegen negen uur. Langs het Verbindingskanaal te Groningen ver drong zich een talrijke menschenmas- sa, in afwachting van den waterlicht- stoet, die naderde. Onder hen bevond zich een zekere C. uit de Houtzagers- steeg, die mede met belangstelling de 5 afschillende wedstrijden volgde Was het de aantrekkingskracht van het water, of de lust het publiek aan genaam te zijn, dat C. een buitenge woon kras besluit deed nemen. Op de O ostecpo o rtenbrug gekomen, sprong hij, voor dat iemand het voor komen kon, In het Verbindingska naal en daar in 'l water scheen hij in z'n element te zijn. Hij was "n flink zwemmer en met forsche slagen ging hij in de richting van de Heerebrug. Motorbooten boden 'm hulp aan, maar hij weigerde, zelfs de politie kon 'm maar moeilijk aan het verstand bren gen, dat een dusdanige opluistering van het feest niet gewenscht was, dat er geen zwemwedstrijd gehouden werd. En tegen zijn zin werd hij door een poLtieboot opgepikt. Hij werd mee naai- liet bureau genomen, waar hij zich van andere klearen kon voor zien en voorloopig in bewaring ge houden werd STEMBUS-IJVER. Als een staaltje van stembus ij ver deelt men uit Dinxperlo inede, dat de 94-jarige F. Diersen zich een wande ling van een uur gaans heeft ge troost, om te stemmen voor de Pro vinciale Staten in het district Aalten. GEVALLEN. Gistermiddag is do 21-jarige R. Veldman van de in aanbouw zijnde nieuwe wasdoekfabrlek te Zwolle ge vallen. Hij is in het Sophia-Ziekenhuis overleden. VERGIFTIGING. Te Ammerstol is gisteren een huis gezin ongesteld geworden tengevolge van het gebruik van boontjes, welke bleken te zijn vruchten van gouden regen. Gelukkig smaakten ze niet erg en kon de geneesheer de patiënten redden. VALSCHE HANDTEEKENING. Den 3den Juni werd bij zekeren v. d. B. in zijn woDing aan de Loofdak- straat te Rotterdam een kennisgeving bezorgd van een aangeteekenden brief Die kennisgeving is in ontvangst ge nomen door den bloemist W. j. K., op de tweede verdieping woonachtig. Met de kennisgeving, door hem van een valsche handteekening voorzien, ontving hij op het postkantoor den aangeteekenden brief, uit den Haag aan v. d. B. verzonden. De brief be vatte alleen kwitanties, zeker had de wegnemer gedacht bankpapier te on'- vangen! Tegen den bloemist W. J. K die op het postkantoor herkend is uls dengene die den aangeteekenden brief afhaalde, is proces-verbaal opge maakt. AANRANDING. Toen gistermiddag het achtjarig dochtertje van een melkknecht van Oud-Bussum uit school kwam. werd zij op den Brediusweg onverwachts aangegrepen door eeq tot nu toe on bekend persoon, die haar een prop in den mond stopte en mee wilde voeren. Op de nadering van eenige dames nam de man echter de vlucht. Er schijnen reeds meer aanrandingen in den laatsten tijd te hebben plaats ge had. NED. OUDHEIDKUNDIGE BOND. In het mooie stadhuis van Gouda vergaderde gisteravond de „Neder landsche Oudheidkundige Bond", na door den burgemeester, den heer R. L. Martens, namens het gemeentebe stuur hartelijk te zijn welkom gehee- ten. De voorzitter opende de jaarverga dering met een rede, waarin hij her innerde aan de actie, die de Bond heeft trevoerd tot behoud van monu menten, en aan 'tgeen door den Bond en de door hem benoemde com missie is verricht om stemming te maken voor een wettelijke regeling van de bescherming van monumen ten. Uit het verslag van den secretaris, dr. H. E. van Gelder, blijkt, dat het aantal gewone leden is vermeerderd met één vereeniging en vier personen, zoodat het thans bedraagt 34 vereeni- gingen en 37 personen, totaal 71 le den. Het aantal correspondeerende le den is verminderd met 7, doch nain tot met 50 dames en heeren. zoodat het thans 376 bedraagt. Deventer werd als plaats voor ae volgende vergadering gekozen. In de plaats van mr P. J. C. A. Boeles, die aftrad en niet meer iri aanmerking wenschte te komen, werd gekozen prof. dr. W. Vogelsang. In plaats van den heer F. A. Iloefer werd gekozen de heer Schmidt—De- gener. Na deze werkzaamheden kwam het onderwerp „restaureeren van oude bouwwerken" aan de orde. De heeren Jos. Th. Cuypers en prof. \V. Vogel sang zetten hun denkbeelden nog eens mondeling uiteen. Bij de uitvoerige discussie werd door den heer Jan Kalff de wenschelijkheid betoogd, dat een commissie benoemd zou worden met de opdracht, een uitvoerig rap port uit te brengen, waarin de alge- meene grondslagen voor het restau reeren van oude bouwwerken zullen worden uiteen gezet. Het bestuur zal dit in overweging nemen en zoo m» gelijk uitvoeren. Pers-Overzicht DE ZAAK VAN IflSRCKEREN. "t Algemeen Handelsblad scliriifS o. a. „Dat is niet waar 1", riep de heer Van Heeckeren waaruit men zou kunnen afleiden, dat dr. Kuyper ge heel andere dingen tot den heer Van Heeckeren zegt dan tot den minister. Trouwens voortdurend cn voortdu rend blijkt weer, dat het de eigen schappen van dr Kuyper zijn, door het Rottcrdamsche Kamerlid De Jong zoo treffend gekarakteriseerd, die mede aanleiding gegeven hebben tot dit voor onze regeering. volksverte genwoordiging en diplomatie zoo ver nederende gehaspel. Men weet, «lat deze verklaring van den minister Van Swinderen en dus ook het „niet waar" van den heer Van Heeckeren daarom van zoo groot belang zijn, wijl dr. Kuyper dë zegsman van «Ier* heer Van Heeckeren is en de heer Van Heeckeren elke waarde had ontzegd:

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1