NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8289. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 4 JULI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER DRIE AïAANDENi Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 -3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.,elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der (po Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland - 1-65 50 ^ts- voor 3 plaatsingen contant. O^llusfreertf Zondagsblad, 'voor Haarlem' I I I 037* RedM,,e Administratie= «root. Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Yennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREROOM.Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT N UMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 5 JULI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 12 uur. Brongebouw: Opera-Concert, 8 uur. Stadsnieuws W11 d 6 p e 1. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur, kreeg het 6-jairig zoontje van zekeren O., wonende in de Maarten van Heemskerkstraat, bij het spelen, van een zijner speelkameraden een zoo- danigen klap met een schippershauk, dat hij een gapend® verwonding vlak boven het rechteroog bekwam. In liet gesticht „St. Johannes de Deo" werd hij verbonden. Hardloopers. Gisterenavond omstreeks 6 uur waren een viertal jongens zich shet oefenen in het hardloopen op een zeer vreemd terrein, namelijk den rand van de fontein in den Hout ten aanschouwen van een groote menigte toeschouwers, toen tot algemeene hi lariteit or eef! een misstap deed, en in de fontein viel. De amateur-hardloopor droop ver legen af. Romonstrantsch e gemeente. Van de Reinonstrantsche Zondags school alhier zijn daartoe in staat ge- steld door vrijwillige bijdragen zes kinderen naar buiten gezonden. Reeds zijn 5 dezer naar Vlieland vertrokken voor 4 weken, terwijl 1 naar Iigmond aan Ze® zal gaan. Hooger uitkeering. Naar wij vernemen heeft dezer da gen in Haarlem een bijeenkomst plaats gehad van ouders, die een kind als kweekeiing aan een Rijks kweekschool hebben. Het doel -was, te komen tot een ver hoogde uitkeering van 't Rijk voor kost en inwoning (tot heden 300 per Jaar.). Verlichting. In enkele winkelstraten zijn thans invertbranders toegepast, o.a. in de Gierstraat. Elke lantaarn heeft drie liaugende lichtbolletjes. De nieuwe verlichting is zeer goed, althans veel beter dan de gewone gaskousjes. Toch kan 't nog niet vergeleken worden bij .de elcc- tirischo booglampen. Huzaar weggej aagd. Heden-, Maandagmorgen, te 7 uur Is een huzaar, alhier in garnizoen, wegens voortdurend wangedrag uit den dienst weggejaagd en door de po litie aan de Anislerdamsche Vaart over de grens dezer gemeente ge bracht. Gewijzigde Statuten. De St.-Crt. bevat de Koninklijk goedgekeurde gewijzigde statuten der Vereeniging tol Bestrijding der Tuber culose, le Haarlem. De wijzigingen zijn als volgt In art, 4, lo„ komen le vervallen öe woorden .binnen de gemeente I-Iaarlent" en „Deze registratie" tot en met „aangewezen". Aan het artikel wordt toegevoegd „De werkkring der vereeniging strekt zich uit over de gemeente Haarlem en de beide aan grenzende arbeiderswijken van de gemeenten Schoten en Haarlemmer- liede en Spaarnwoudevoor zoover het dagelijksch bestuur het mogelijk oordelt ook over de gemeenten Heemstede en Bloeniendaal'. Aan art. 11 wordt toegevoegd „Al le stukken, de vereeniging verbinden de, worden namens het dagelijksch bestuur door voorzitter, secretaris en 'penningmeester of hunne plaatsver vangers onderteekend". Ook een oordeel! Het gebeurt meermalen, dat een kie- (zor op z'n stembiljet een of andere 'bijvoeging geeft om z'n oordeel onge vraagd ter kennis te brengen. Bij de laatste verkiezing heeft een kiezer 't evenwel wat al te bar ge- maak'. Hij moest stemmen aan het bureau iu de Tcmpeliersstrnat, waar candidatcn waren Mr. Slingenberg en Mr. Monnik. De kiezer koos geen van beiden, maar zette achter elk dei' na men mot groote letters: „bahl" Of hij soms daarmee z'n eigen hou ding wilde cri iseeren? Zulke deugnieten. 't Gebeurde op een mooien avond aan den Zijl weg bij de viaduct. Op een balcon van een dor huizen zaten een tweetal jongens, die het er op ge zet hadden zich te vermaken ten kos te van de voorbijkomende wielrijders. De deugnieten hadden een lucht drukpistooltje, dat hun daarbij goede diensten bewees. Naderde een wielrijder, dan werd onverwacht een schot gelost en door do jongens geroe pen: Meneer of juffrouw uw band springt. De meeste wielrijders stapten af, want 't schotgeluid deed werkelijk denken aan T geknal van een sprin gende luchtband. Gelukte de truc. dan schaterden de jongelui 't uit van de pret. En de gefopte wielrijders zetten een zuu.r-zoet gezicht. Zuur omdat zo te pakken genomen waren en zoet, om dat ze toch bewaard gebleven waren Yoor een banddefect. Hevige vechtpartij. Zondagavond omstreeks 10 uur ont stond op do Gedempte Oude Gracht bij 't Vervvulft een vechtpartij, waaraan eerst eenige, maar later een zestal personen, waai'onder ook vrouwen, deelnamen. De twist was blijkbaar ontstaan over 't vechten tussschen een hond en een kat. Daarover waxen de eigenaars eerst gaan schelden en later handgemeen geworden. Er worden vele gevoelige klappen uitgedeeld, getuige de toegebrachte verwondingen. Politie was niet aanwezig. Het geval veroorzaakte op de an ders zoo stille Oude Gracht veel op schudding. Concours. 'De muziekvereeniging „Voorwaarts' directeur de heer P. Wit, zal deze maand deelnemen aan het concours voor Harmonie eai fanfaregezelschap pen te Aalsmeer en meedingen In de derde afdeeling fanfare. Staalbad Haarlem. De Drinkhal werd gistere* en eer gisteren bezocht door 108 personen. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken O VER VEEN. Naar wij vernemen is de toestand van den heer 'Sypesteyn, wonende villa „Tetterode" alhier, die met va- cuntie een wandelrit makende, van het paard viel e n verscheidene wonden opliep, naar omstandigheden uitstekend. SANTPOORT, llandboogschietw edstrijd. Ter gelegenheid \an de opening ecner nieuwe baan, had de haudboog- schietvereeniging „Vooruitgang zij ons streven" alhier wedstrijden uitge schreven, die een zeer ge'zellig ver loop hadden De voorzitter, de lieer A. Munders, sprak een welkomstwoord, waarna de eerewijn rondgedieud werd. De uitslag der wedstrijden was al dus lste Banier-prijs, „De Jonge Bata vieren" te Haarlem met 219 punten 2e Banier-prijs, „Vooruitgang zij ons streven" te Santpoort met 215 pun ten. Rozen-prijs, Claudius Civilis te Am sterdam. Persoueele prijzen lste prijs A. Duin te Haarlem met 51 p.2e prijs Leusken van Claudius Civilis te Am sterdam mot 48 punten. Rozeitprijs J. Lukerman van Wil lem Teil met 3 rozen, 1 witte roos- prijs, Aschenbroek van Claudius Ci vilis te Amsterdam. De heer R. Wüste te Santpoort, be schermheer der feestvierende vereeni ging, reikte de prijzen uit. Een bijzon der compliment kreeg de heer P. Wes tendorp te Haarlem voor de fraaie af werking der medailles. WIJK AAN ZEE. MUZIEKCONCOURS. Een onzer correspondenten schrijft: Zondag werd het concours van Har monie- en Faufaregezelschappen uitgeschreven door den Prov. Noord- Hollandsclien Bond voortgezet met de afdeeling Harmonie. Ook nu werd begonnen met een marschwedstrijd, waarvoor 8 korpsen waren ingeschreven. De jury bestond weder uit de heeren David Koning, Js. Koning, C. v. d. Unden an A. I- Hazebroek. Aan het eigenlijk concours werd deelgenomen door 10 vereenigingen, nl. 4 in de derde, 5 in de tweede en 1 in de eerslo afdeeling. Het verplichte stuk voor de derde afdeeling was Moquette, van F. An- drieux voor de tweede afdeeling Le gendes Arlésiennes, van G Guille- ment, en voor de eerste afdeeling Le Moulin du Rocher, van Reissiger. Het muziekkorps „De Eendracht", m Velsen, dat in de eere-afdeeling tot verplicht stuk had te spelen Sou venir de Frans Schubert, van B. Rehl, kwam daar niet mede uit. Naar men ons mededeelde zou de tijd voor instu deering te kort geweest zijn. De voorzitter deelde mede, dat ge durende het optreden van Velsen de jury zich zou verwijderen, om den schijn te vermijden in deze zaak ook maar eenteen invloed te willen heb ben. In de eerste afdeeling had „Concor dia," van IJmuiden als nummer naar keuze een compositie van haar direc teur, den heer Sam. Vlessing. n.L Deux scènes de Carnaval. Dadelijk na de uitvoering werd de heer Vlessing bij de jury verzocht. Hij werd door den heer C. van der Lin de, als voorzitter der jury, toegespro ken, dié, zonder op den uitslag te mo gen vooruitloopen, een woord van bij zondere hulde bracht voor diens com positie en hem daarmee geluk- wenschte. De uitslag was als volgt Marschwedstrijd, le prijs „Zaan- damsch Muziekkorps" te Zaandam met 61 punten 2e prijs „Apoilo" te Hoorn met 52 punten3e prijs „Ons Genoegen" te Wormerveer met 51 pun ten Diploma's „Sempre Crescendo" te Zaandam met 48 en „Concordia" te IJmuiden met 47 punten. 3o afd. Harmonie „Zaandam's Mu ziekkorps" te Zaandam met 711/2 punt, 1c nrijs en 'of der jury 2e prijs A „Duinklank' te Velseroord met 49 punten (tegen deze beslissing zou pro test aangeteekend worden) 2e prijs B „Kunst na Arbeid" te Hoorn met 48 punten3e prijs „Kroonkapel le Zaan dijk met 40 1/2 punt. Tweede afdeeling Harmoniele prijs A „Ons Genoegen" to Wormer veer met 72 punten en lof der jury le prijs B „Apollo" te Hoorn met 63 punten 2e prijs „Zandvoorts Kapel" te Zandvoort met 59 punten3e prijs A „Sempre Crescendo" te Zaandam met 49 punten 3e prijs B „Harmo nie" te Wieringen met 48 punten. Eerste afd. Harmoniele prijs „Concordia" te IJmuiden met 70 pun ten, en mededeeling der jury, dat door de moeilijkheid van het verplicht stuk geen hooger puntental kon be reikt worden. In den eere-wedstrijd der afdeeling Fanfare werd de zilveren lauwertak behaald door de „Oostknollendara- mer Kapel" met 67 punten en de ver guld zilveren medaille door „Tavenu" te Warmen huizen met 49 punten. In den des avonds gehouden eere- wedstrijd tusschen de drie eerste- prijswinnende vereenigingen van iede re afdeeling behaalde „Concordia" van IJmuiden den eereprijs, zijnde een zilveren lauwertak, geschonken door de burgerij van Wijk aan Zee. Binnenland EERSTE KAMER. ONGEVALLENWET. In het eindverslag betreffende het wetsontwerp tot wijziging van eenige artikelen der Ongevallenwet 1901 wordt de hoop uitgesproken, dat de toegezegde technische herziening niet op zich zal laten wachten en dat spoe dig eene volledige wijziging van de Ongevallenwet moge komen. DECORATlëN. Aangedrongen werd op matiging in het ver leen en van decoratiën, en men meende dat inkrimping van het aan tal te verloenen decoratiën mogelijk is wanneer uitsluitend gelet wordt op werkelijke verdiensten. Aan militaire personen worden veel minder kwistig decoratiën verleend dan aan civiele. Bijaldien op dezelfde wijze als in de laatste jaren geschied is, door de re geering wordt doorgegaan, zouden sommige leden zich genoodzaakt zien hun stem aan de daarvoor noodige uitgaven te onthouden. Vrij algemeen echter was men van ooi-deel, dat groo te inkrimping van het aantal decora tiën niet mogelijk en ook niet wensche lijk is. TREKHONDEN. Bij liet afdeeIing3önderzoek over 't wetsontwerp houdende wettelijke be palingen betreffende de bescherming van trekhonden, verklaarden onder scheidene leden deze wetsvoordraclit met instemming te hebben ontvan- m. Zij juichten toe de wijziging, die de considerans had ondergaan dooi' ver andering van het woord „gebruik" in „bescherming". Anderen konden deze wijziging niet goedkeuren, daar niet uit het oog moet verloren worden, dat een wet gericht moet zijn niet op het belang der dieren, maar op dat der men- schen, der burgers. Sommige leden wenschen het ge bruik van trekhonden zooveel moge lijk te beperken. Anderen achtten voor den klein! tandel en vooral op het platteland honden als trekdieren, onmisbaar. liet werd wenschelijk geacht in den algomeenen maatregel van bestuur eel aan de gemeentebesturen over te laten. Enkele leden konden het niet goedkeuren, dat ook in deze materie wederom zooveel ter regeling aan een algemeenen maatregel van be stuur werd overgelaten. HET VREDESPALEIS. Volgens een mededeeling van den heer Asquith, Engelands eersten mi nister, aan een lid van het Lagerhuis gedaan, heeft de Engelsche oregcering op zich genomen, de vier groote bo venvensters in de groote rechtzaal van het Haagsche vredespaleis van geschilderde glazen te voorzien. NEDERLANDSCHE JURISTEN- VEREENIGING. De derde en laatste dag der verga dering was gewijd aau het onder werp: aansprakelijkheid van publiek rechtelijke lichamen voor de schade, door hun organen en beambten, door of bij de vervulling van hun taak aan bijzondere personen toegebracht. Het praeadvies over dit onderwerp was uitgebracht door jlir. mr. E. van Be- resteyn. Na de discussie werd overgegaan tot de stemming over de vraagpunten. Vraagpunt 1: Moet in beginsel de aansprakelijkheid der publiekrechte lijke lichamen voor de schade, door hun organen en beambten door of bij do vervulling vah hun overheidstaak aan bijzondere personen toegebracht, worden aanvaard? werd aangeno men. Vraagpunt 2: Verviel. Vraagpunt 3: Moet de grondslag dier aansprakelijkheid zijn: a. het orgaan of de beambte zich" heeft gedragen in strijd met wet of wettelijk voorschrift of inbreuk heeft gemaakt op een subjectief recht? werd aan genomen. Vraagpunt 3 b, luidende, dat het orgaan of beambte zich tegenover den bijzonderen persoon niet behoorlijk heeft gedragen, werd bevestigend be antwoord. Ten opzichte van vraagpunt 4a werd beslist, dat het schuld-element niet altijd noodig is, doch ook kan dit niet altijd worden gemist. Vraagpunt 5: Moet naast deze aan sprakelijkheid nog een aansprakelijk heid op gronden van billijkheid wor den aanvaard? werd ontkennend beantwoord. Vraagpunt 6, luidende: Moet de aansprakelijkheid warden erkend uls regel? werd bevestigend beant woord. Daardoor verviel punt b. Vraagpunt 6 bis: Of deze bijzondere aansprakelijkheid regel moet zijn, werd ontkennend beantwoord. Vraagpunt 7: Moet de aansprake- kclijklieid worden uitgesloten voor wetten? werd bevestigend beant woord; evenals b. voor algem. maat regelen van bestuur en c. voor veror deningen van provinciën, gemeenten en waterschappen, d. door rechterlij ke beslissingen? werden bevesti gend beantwoord. Vraagpunt 8: Moet het beginsel, dat de oa-ganen en beambten in een deel van hun werkkring niet aan de con- tróle van de rechterlijke macht be lmoren te zijn onderworpen, worden aanvaard, en moet op dien grond hun aansprakelijkheid worden beperkt? e— werd bevestigend beantwoord. ELECTRICITEITSTENTOON- STELLING. Te Nijmegen is Zaterdag de ten toonstelling van toegepaste electrici- tdtswerken in tegenwoordigheid van minister Talma geopend Dl quasstia aan De G. E. W. li Amsterdam. Thans is het rapport verschenen van de raadscommissie bestaande uit heeren mr. L. W. van Gigch, voor zitter, L. Serrurier. A. Harmsen Jr., F. M. Wihaut en C. L. M. Lambrecht- sen van Rilthem over de gegrond heid van de grieven, door dr. G. de Gelder tegen het hem verleende eer vol ontslag ingehracht en naar de juistheid van de door hem geuite be weringen betreffende het inwendig beheer van de Gemeente-Electriciteits- werken. DE CONCLUSIES waartoe de commissie kwam, zijn an lezers reeds bekend uit voor- loopige berichten. Voor duidelijkheid drukken we lüer in de juiste bewoor dingen nog de voorstellen der com missie af, n.l.: I. Den directeur der Gemeente-Elec- triciteitswerken A. W. Ressing cei> vol ontslag te verleenen uit den ge meentedienst met ingang op den dag, volgende op (Lien van dit besluit, en met uitkeering van een bedrag, ge lijkstaande met zijn jaarwedde; II. Burgemeester en Wethouders uit to noodigen den hoofdboekhouder bij de Gemeonte-Electriciteitswerken J. C. Groothof! onmiddellijk ingaand eervol ontslag te verleenen uit den ge meentedienst onder bopalmg, dat hem zijn jaarwedde nog gedurende twaalf maanden zal worden uitbe taald; III. Burgemeester en Wethouders uit te noodigen den chef der installa ties bij de Gemeente-Electrici- teitswerken L. H. Grivel onmiddellijk ingaand, ontslag te verleenen uit den gemeentedienst met uitkeering van een bedrag, gelijkstaande met zijn salaris over drie maanden; IV. Burgemeester en Wethouders uit te noodigen te zijner tijd een voor stel te doen omtrent de financieele re geling der sub I, n en III bedoelde uiikeermgen. Voorts wordt geadviseerd het eervol ontslag van dr. De Gelder te handha ven ln het behuig van het bedrijf en hem een schadeloosstelling to© te ken nen gelijk aan tweemaal zijn jaar wedde. Omtrent DE BEWERINGEN VAN Dr. DE GELDER wordt gerapporteerd, dat de commis sie door 't ontbreken van de betrekke lijke stukkeu niet heeft kunnen na gaan of de directeur indertijd ver keerde berekeningen gemaakt heeft, waardoor de kapitaalrekening van de G. E. W. ten nadeel e van die dor tram zou zijn ontlast. De heer Ressing ontkende noch er kende het feit, hij herinnerde zich 't niet meer precies. De tweede bewering, dat hedrijfs- ultkomslen der G. E. W. over 1908 ten gunste van 1909 opzettelijk onjuist zijn voorgesteld zulks ten koste van valsche boekingen, is Juist gebleken. De beweringen over vcrvalsehing van meters en van een ijk-rapport zijn bij 't onderzoek bevestigd. Een der uitgeleende meters gaf o.a. op zettelijk 10 nüswijziging aan. De commissie kreeg den indruk dat in rapporten van den directeur her haaldelijk opzettelijk onjuiste voor stel luigen werden gegeven. Voor zdover haar onderzoek reikte, was de voorstelling in de rapporten steeds onjuist, waar juiste vooretel ling voor do bereiking van het dool, dat de directeur der G. E. W. zich stelde, niet bevorderlijk zou zijn ge- wecet. Dit doel was: het bedrijf der G. E. W. te versterken en te bevoordcelen, zelfs ten koste van andore gemeente bedrijven. Daarnaast alles af te we ren wat de G. E. W. tot verwijt kon strekken. De Commissie wijst in dit veTbnnd op de lang geslaagde, hardnekkige poging om door middel van verkeerde berekening van de kosten van opwek king van den stroom voor de tram In rapporten aan B. eoi W. de prijsver laging legen te houden. Eveneens op de houding van den directeur in zake vuilverbranding, „Doch rapporten van den directeur der G. E. W. aan B. en W. zijn zoo vervolgt de commissie opze'.'.e- lijk onjuist, niet slechts zoo het er om gaat voor de belangen der G. E. W. op te komen, zij zijn het evenzeer, het er op aankomt fouten of te? kortkomingen, in de G. E. W. be gaan, te verbergen, zijn het feitelijk overal, waar de Directeur onjuiste voorstelling noodig acht om zijn wensch door te drijven." „Ook Is gebleken, dat de directeur niet alleen zelf onjuistheden in rap porten schreef, doch dat hij herhaal delijk poogde ondergeschikten er toe te brengen ln hun rapporten onjuist heden mede te deel en." Daarna vervolgt het rapport: „De commissie zal de aanduiding van den heer De Gelder, dat in het bedrijf ..anarchie" heerschte, zeker niet tot de hare maken. Doch wel is haar gebleken, dat door den directeur de hiërarchische verhouding tus schen zijn ambtenaren niet altijd is geëerbiedigd. Veel ernstiger dan wat de commis sie aantrof ten opzichte der ambtel j- ke hiërarchie in het bedrijf, was het gesteld met de opvattingen, die de commissie ln dit bedrijf aantrof ten opzichte van wat in een gomeentel» drijf is geoorloofd." Dan worden de gedragingen vao de heeren Groothoff en Grivel nage gaan. Over den eerste heet het, dat hij „in administratieve voorstelling voor leugen niet terugdeinst." en over den tweede, dat hij „zijn positie in het bedrijf als bron van bij-inkomsten ten eigen bate naast zijn salaris heeft geëxploiteerd." Daarna wordt go- schreven, dat de heer Grivel niet recht handelde bij het keuren van in stallaties door particulieren aange bracht. Ook werden door hem bepaal de installeurs aanbevolen. Het heeft aan de commissie eerst moeite gekost, om de juiste verkla ringen vnn de ondergeschikten te ver krijgen. „De commissie heeft zich over don omvang van deze vrees niet ver baasd. De ondergeschikten kennen de eensgezindheid tusschen den direc teur en den heer Grivel. Het stelsel, door den heer Ressing bij de G. E. W. ingevoerd en krachtig gehand haafd, kan op vertrouwen bij onder geschikten, op waardeering van eer lijkheid en rechtvaardigheid hij do chefs niet steunen. Het moet steunen op vrees, op slaafsche gehoorzaam heid, opvolging van elke instructie uit angst voor de betrekking.'' EEN OORDEEL OVER DEN DIRECTEUR Eenparig spreekt de commissie haar oordeel uit, dat ze in bedenke! ;- ke mate gedemoraliseerde toestanden in het bedrijf heeft aangetroffen. Nog maals wijst de commissie er op, dat de vrijwel alles beheerschcnde drijf1 veer van den heer Ressing Is geweest, de sterke drong om het bedrijf der G. E. VV. te dienen, zooals hij meen de, dat een bedrijf gediend mocht worden. Deze meening aclu de com missie verwerpelijk. De meening van den heer Ressing werkte door op het personeel. Wie er een onder Inzicht op na hield dan de directeur op een punt, dat deze van belang achtte voor zijn bedrijf, was een vijand on moest als zoodanig on schadelijk gemaakt worden. Tegenstand duldde hij niet. Ver schillende personen, o.a. de vroeg--.® onderdirecteur, de heer Lohr, ver den or op die manier door den he .- Ressing uitgewerkt. Onmiddellijk ontslag van den direc teur wordt gewenscht, daar het niet gewenscht is, dat hij nog gedurende een opzegtermijn de leiding van het bedrijf in handen neemt. Waar nu de Commissie voorstelt om bet ontslag aan den Directeur met Je vermelding „eervol" te geven, daar is het niet, omdat zij de vastgestelde feiten of ook de methode van den Di- irecteur der G. E. W. als toelaatbaar, veel minder als eorenswaard wil b>- stempelen, doch liet is, wijl zij over tuigd is, dat de heer Ressing r.j.ii zijn beste inzicht, zeer verkeerd in zicht, met groote toewijding en niet groote liefde voor ,zijn" bedrijf de gemeente heeft gediend. Het „eorw.l". is dus volgens het rapport in dezen beperkten zin op te vatten. Eén der commissieleden heeft in 't

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1